Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) makszi válasza madgie (#4400) üzenetére


makszi
aktív tag

Ennyi :))

[ Szerkesztve ]

(#4402) Gondwana válasza madgie (#4400) üzenetére


Gondwana
addikt

... vagy a többi Fuji-user technòzàs helyett fotòzàssal üti el az idejét - nem m4/3 ez. :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4403) madgie válasza Gondwana (#4402) üzenetére


madgie
titán

Lol, nem hiszem, hogy a "többiek" szűk ezer RAW feldolgozásával vannak elmaradva. Vagy igen? Nekem összejött megint.
Ennyit a teknóról :))

Jut eszembe, ez Fuji, Jpg-ben meg kell lőni, oszt nem a PC előtt b@ssza el az ember az értékes idejét :DD

[ Szerkesztve ]

(#4404) excalibur36 válasza madgie (#4403) üzenetére


excalibur36
senior tag

Egyetértek! ;]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4405) Gondwana


Gondwana
addikt

Jöttem technózni:
Az X30-at elnézve attól félek, a Kai-Zenből Auf-Wiedersehen lett, mikor fogom én mindezt viszontlátni az X100s-emben?! Mind szoftveres változtatást igényel csak, nem úgy, mint az akkuszintérzékelés:
- a fully configurable Quick menu
- interval shooting for time-lapse photography
- optional AF frame and spot metering frame coupling
- ± 3 EV exposure compensation in manual mode when Auto-ISO is active (“misomatic”)
- the macro button is now a simple toggle between normal, macro and super-macro modes (instead of opening a cumbersome menu)
- three different configurable Auto-ISO settings (AUTO1, AUTO2, AUTO3) instead of only one
- You can assign any of the 25 functions to each of the 16 “bricks” in the Quick menu
- As mentioned before, the four selector keys are now Fn buttons, and You can configure them to directly change the focus area, so you don’t have to press an AF button first.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4406) Parci válasza Gondwana (#4405) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem adtam még fel az x30 gondolatát, valami azt súgja, állati jó volna használni

egyébként szépen el fogják felejteni ezt a kaizenes hülyeséget, mert akkor nem eladható az új váz. amíg olyan különbségek vannak, mint nem működő versus igazi autofókusz, még cserélnek a userek. de amikor már jönnek a lényegtelen hülyeségek, akkor nem.

ha például az x100t annyit tud majd, hogy 24 mp, nem biztos, hogy mindenki váltani akar (bár az x-trans-nak jól fog állni a nagyobb felbontás).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4407) MC Pite válasza Gondwana (#4405) üzenetére


MC Pite
veterán

Az aufwiedersehen az már canikon szint, vagy attól jobb/rosszabb? :)
Mindent nem visznek át (lásd S100, E1) de azért átlag gyártóhoz képest hasznosabb dolgokat leküldik a régebbi gépekbe is. Lenne amit még megtehetnének persze...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4408) istvan170


istvan170
aktív tag

Powery (1100mAh ) vagy Phottix (950mAh) akkut tudok venni X-E1-hez. Valakinek, valamelyikkel tapasztalat? Melyiket vegyem?

(#4409) MC Pite


MC Pite
veterán

Phottix van többünknek, majdnem annyit bír mint a gyári.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4410) Studi válasza istvan170 (#4408) üzenetére


Studi
addikt

Még egy szavazat a Phottixre, sok használható minőségű cuccot árulnak ezalatt a név alatt, gondolom akkuból is arra rakják a nevüket, ami azért vállalható.

(#4411) istvan170


istvan170
aktív tag

Köszönöm! Phottix lett.

(#4412) arn


arn
félisten

samyang 12es... no asszem mar a lengyelektol is lehet tanulni - nem akarom elkiabalni, mert lehet teglat kuldenek vissza :D

de maga a vasarlas utani ugyintezes is eszmeletlen gyors volt, megrendeles utan ket nappal mar meg is jott a csomag (lengyelo-ausztria). az obi eleg decenteres volt, igy irtam nekik egy mailt. kuldtek egy masik futart, es egy heten mulva itt figyel a masik. a koltsegeket "termeszetesen" ok alltak. kalap le. :K

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4413) madgie válasza arn (#4412) üzenetére


madgie
titán

Azért várd meg, mit kapsz helyette.

(#4414) arn válasza madgie (#4413) üzenetére


arn
félisten

persze... csak az eljaras sebessege nyugozott le :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4415) istvan170


istvan170
aktív tag

Ezzel a Metabones Speed Booster dologgal van valakinek tapasztalata? Jön az új, ami papíron nagyon ígéretesnek tűnik.

(#4416) jjeahh válasza istvan170 (#4415) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a camdiox verzió engem is érdekelne :DDD egy review van róla, de a tesztképek nem teljes méretűek sajnos...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4417) arn válasza madgie (#4413) üzenetére


arn
félisten

ujat kuldtek :) ugyanakkora esellyel lehet jo, mint rossz. ha ez se tul acelos, akkor el kell fogadni, hogy ez ilyen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4418) madgie válasza arn (#4417) üzenetére


madgie
titán

Anno én is rákérdeztem, hogy mi van, ha újat kapok, le tudják-e tesztelni, mielőtt megkapom. A "nem, nincs Fuji vázunk" válasz után úgy döntöttem, hogy ez nekem lutri, a javítás meg aztán pláne, Prybylynsky mester úr nekem ne centírozzon szemre :D

(#4419) arn válasza madgie (#4418) üzenetére


arn
félisten

reszemrol... a reginel csak jobb lehet :) legalabb lerekeszelve ne legyen feloldalas.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4420) Stauffenberg válasza arn (#4417) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom, hogy csak erre a típusra jellemző-e ez a minőségi szórás, de én eddig több Samyang objektívet is használtam és semmi baj nem volt velük. A 35mm f/1.4 és a 85mm f/1.4 kifejezetten kedvelt objektívek, de azoknak csak FF vázon van értelme, korpos szenzor elé rakva eltűnik a lényeg.

(#4421) madgie válasza Stauffenberg (#4420) üzenetére


madgie
titán

Sami halszemből két példányom volt, mindkettő hibátlan képű.

(#4422) MC Pite válasza Stauffenberg (#4420) üzenetére


MC Pite
veterán

Többször is olvastam(reviewok, userek) 12-esnek van optikai hibája (meg ugye bajonettre is volt sok eleinte). Igaz, más samiknak nem olvastam utána csak a 8asnak, azokra nem volt panasz se optikailag, se bajonettre.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4423) ijjen nincs válasza jjeahh (#4416) üzenetére


ijjen nincs
tag

Helló!

Nekem nem camdiox gyártású, hanem kipon m42->fujiX fókuszreduktoros átalakítóm van. Beleszól alaposan az obi képébe, kép közepén "javít" a felbontáson, míg a széleken taknyol erősen, pláne nyitott rekesz mellett. valamint erősíti a forgó bokéht, a szférikus aberrációt?
Az a benyomásom azonban, hogy a taknyolás mértéke objektív függő. Hosszabb obiknál kevésbé érvényesül, illetve a minőségibb obik esetében is kisebb ez az effekt. A következő obikkal használom: exakta 24/2,8; yashica 50/1,7; helios 44m-4 58/2 ; flektogon 35/2,4 és valami revuenon 200/3,5. Helios olyan forgó bokéht produkál vele, hogy rosszul leszek tőle! :D
Itt az augusztus 13. utáni képek amik XE-1-el készültek mind ezzel a fókuszreduktorral lettek elkövetve.
https://www.flickr.com/photos/peterstar/
Összességében elmondható, hogy kontrasztos ám alacsony felbontású objektívet készít a képszéleken, míg középen a felbontás is rendben van.

(#4424) Tempus_fugit válasza istvan170 (#4415) üzenetére


Tempus_fugit
tag

450 USD maga az adapter, erre még veszel valami jobb fényerejű használt objektívet, akkor máris ott vagy, hogy a keretből kitelne pl egy 35/1.4 (599 USD) is, de a 27/2.8 ára meg jóval alacsonyabb is mint a Metabones ára.
Nyilván, ha otthon sorakoznak a jobbnál jobb régebbi objektívek, akkor más lehet a leányzó fekvése...

(#4425) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

Angolul tudóknak pl. itt:
http://www.fujix-forum.com/index.php/topic/25342-metabones-speedbooster-vs-kipon-baveyes/

és itt is van róla szó:
http://www.fujix-forum.com/index.php/topic/17683-kipon-baveyes-ef-to-fx-mount-speedbooster/

ui. bocs rendesen linkelni béna vagyok.

(#4426) jjeahh válasza ijjen nincs (#4423) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm kár, hogy neked sincsenek full méretű fotóid a flick-en ahogy látom, és mondjuk ez a kipon jóval drágább cucc gondolom mint a camdiox...engem csak a képközép élessége érdekel, ha széleken ken én letojom :D és speed booster-el jobban mos, mint nélküle szted? vagy ami bónuszt hoz fényerőben azt el is veszi a szélesebb látószög?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4427) Stauffenberg válasza Tempus_fugit (#4424) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én sem látom értelmét, még egy-egy jobb Leica vagy Zeiss objektív elé még elmegy, mert azoknak a több ezer dolláros árához képest ez az adapter nem egy őrületes összeg, de én biztos előbb borítanám bele egy Fuji XF üvegbe a pénzt, minthogy ilyen felemás megoldásokkal boldogítsam magam.

Hiába no... ez nem azoknak készült akik spórolásból hajtanak MF objektíveket.

(#4428) gab.m válasza madgie (#4421) üzenetére


gab.m
senior tag

Nekem 14-es Samyangom van Nikonra, semmi gond nincs vele, nem mozog a bajonettnél, nem decenteres, egyedül annyi, hogy szerintem nem pontos rajta a távolságskála, de ez nem nagy cucc, nekem legalábbis, bejelöltem egy távot végtelenre, egyet közelre és így mindent meg lehet oldani vele.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#4429) Parci válasza Stauffenberg (#4427) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fujinál a metabones árát bele kell forgatni az 56-osba. ha az megvan, minden megvan, azzal ki lehet élni a dof-mániát, normális af-fel

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4430) ijjen nincs válasza jjeahh (#4426) üzenetére


ijjen nincs
tag

Majd tolok fel teljes méretű képet!
Amúgy ha DOF különbségre gondolsz, sokkal kisebb DOF tartományokat lehet elérni, hiszen közelebb kell menned a témádhoz, hogy betöltse a képet, mint a fókuszreduktor nélkül. A hangoztatott 1 Fé nyereséget csak fényességben produkálja, nem rekeszben. Azaz nem lesz 50/2 ből 50/1,4 DOF tekintetében, azt kapod mint a lajka-kockán kapnál.

[ Szerkesztve ]

(#4431) Stauffenberg válasza Parci (#4429) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valahogy így. Bár nekem DOF ügyileg a 35mm f/1.4 és a 23mm f/1.4 is teljesen kielégítő.

Na nem akarom én ezt a speedbooster koncepciót hülyeségnek nevezni, mert nem az. Egy 0,7x-es szorzó pont jó arra, hogy APS-C vázon visszakapd a régi legendás objektíveid képét. Ha nem bírod nézni, hogy a régi kedvenceiden gyűlik a por, akkor vagy eladod őket gondos új gazdának, vagy veszel hozzá egy speedboostert.

De annak én sem sok értelmét látom, hogy valaki beleugrik az X rendszerbe és azzal indít, hogy nagyon drágán kezd manuálozni, mert csak egy kis matek kell hozzá, hogy rájöjjünk, ez így nagyon nem éri meg.

(#4432) jjeahh válasza ijjen nincs (#4430) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"csak fényességben produkálja, nem rekeszben. Azaz nem lesz 50/2 ből 50/1,4 DOF tekintetében, azt kapod mint a lajka-kockán kapnál."

ezt nem értem :D mi az a fényesség?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4433) ijjen nincs válasza jjeahh (#4432) üzenetére


ijjen nincs
tag

Mintha egy blendével több fény állna rendelkezésre, de nem. :D
pl. vascső átalakítóval ua. rekesz mellett 1/60 záridő adódik, míg szpídbusztával 1/125!

(#4434) jjeahh válasza ijjen nincs (#4433) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez nekem magas :DDD ha nem áll egy blendével több fény rendelkezésre, akkor mitől csökken felére a záridő?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4435) ijjen nincs válasza jjeahh (#4434) üzenetére


ijjen nincs
tag

Mert a sima átalakítóval a beérkező fény egy része nem éri el a szenzort, míg szpídbusztával az összes fény a szenzorra vetül (csökken a vetített kép nagysága->fényesedik a képed). Más példa, projectornál mikor fényesebb a képe, ha nagy a vetített kép vagy ha kicsi? :)

(#4436) jjeahh válasza ijjen nincs (#4435) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ahhaa, értem asszem..akkor a bukén tényleg nem változtat? mert én úgy olvastam, meg mintha úgy is láttam tesztképeken, de lehet rosszul emlékszek

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4437) ijjen nincs válasza jjeahh (#4436) üzenetére


ijjen nincs
tag

Forgósítsa! :D
Bukén az változtat, hogy közelebb kell menned ua. tárgy leképezéshez, azaz szűkebb DOF tartományod lesz.

(#4438) silmatauki válasza ijjen nincs (#4423) üzenetére


silmatauki
őstag

"Beleszól alaposan az obi képébe ... valamint erősíti a forgó bokéht"

Hát igen – nagyon-nagyon csúnya (szédítő) pl. ez: https://www.flickr.com/photos/peterstar/14847039937/

(#4439) madgie


madgie
titán

Az milyen durva, mikor kimegyek megnézni a ház mögé, mit csinál a csillagok alatt az 56-os, erre aszongya, hogy elég lesz neki 3 másodperc :DDD (ISO 3200, f1.2).

F2-től egyébként fincsi a képe, addig némi kóma/CA befigyel.

(#4440) lenan válasza madgie (#4439) üzenetére


lenan
aktív tag

Na ja, 1,5-öt rekeszelve minden feljavul, vetted volna a m43-os Nocticront... :-))

(#4441) ijjen nincs válasza silmatauki (#4438) üzenetére


ijjen nincs
tag

Megítélés kérdése, vannak akik direkt keresik ezt a fajta bokéht!
A helios 44-el már túlzásba viszi szerintem is.

De még egy link ha nem unjátok még:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4442) MC Pite


MC Pite
veterán

X-T1 tulajok, kapható már a nagyobbik szemkagyló.

Úgy tűnik az X100T-ben marad a mostani szenzor...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4443) arn válasza MC Pite (#4442) üzenetére


arn
félisten

ezen gondolkodtam korabban, de nem lattam sehol. azota pedig megszoktam :) majd talan kov nyaron.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4444) Gondwana válasza MC Pite (#4442) üzenetére


Gondwana
addikt

... de hàtha nagyobb felületen lesz PD, hàtha 2x vagy 4x gyorsabb kiolvasàst kap az AF gyorsìtàsàra, hàtha besűrìtik a pdaf sorvàltàsokat, szòval csak a Sonytòl vett homokdarab lesz ugyanaz...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4445) MC Pite válasza Gondwana (#4444) üzenetére


MC Pite
veterán

Lehet... :K Jövő héten meglátjuk.
Szerintem ennél a felületet nem növelik, a feldolgozást gyorsítani jobb lenne, vagy (több) keresztszenzoros szenzor is jól jönne (nem rétem legalább a középsőt miért nem olyanra csinálták).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4446) gyorgyi84 válasza arn (#4443) üzenetére


gyorgyi84
tag

En nem rég rendeltem egyet, ha megjön beszàmolok rola milyen!

(#4447) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megszakítom a technofapot :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4448) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#4447) üzenetére


jjeahh
nagyúr

milyen obi? hú de CA-zik :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4449) madgie válasza Mr.Csizmás (#4447) üzenetére


madgie
titán

Elnézted, ez az a topik, ahol pont akkor kapod meg a techózás jelzőt, ha képet szúrsz be ;]

(#4450) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#4448) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mamiya 55 +vsco ektar 100 ;] mit neked CA :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.