Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) jmakk válasza #40935168 (#5799) üzenetére


jmakk
őstag

Ténlyeg és tényleg nem is lesz. Gyakorlatilag ez volt az egyik ok, hogy nem maradt meg nálam.

(#5802) jmakk válasza MC Pite (#5797) üzenetére


jmakk
őstag

Nálam az 56-os vagy f2 alatt vagy f8 és felette. Szóval tőlem f2-f8 között akár ki is törölhetnék a blendegyűrű állásait. :DDD

(#5803) Mercutio_ válasza atok666 (#5800) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó ott a buli, érdemes benézni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5804) szilu7


szilu7
senior tag

Köszi mindenkinek!
Nagyon vonz az 56-os "zsenialitása", és tisztában vagyok vele, hogy a fizikát nem lehet megb***ni, de az utóbbi időben a kis tömeg nálam eléggé prioritás lett. Persze ez az én hülyeségem. Szóval inkább a "Buy heavy you buy twice" esetétől tartok. Még megálmodom...

(#5805) gorgo válasza #40935168 (#5799) üzenetére


gorgo
őstag

Face AF: nincs, de az XE2-é sem nyűgöz le, mindenhol talál ahol nem kéne.
56-os: portréban eddig jobbat nem láttam nála. Én konkrétan lesz@rnám hogy nehéz, nem mindenes obi, ha meg kell, jobb nincs. CA alig (nem kell vele foglalkozni egyáltalán), és ami 1.2-n is ennyire éles ez nagyon nem gyenge. Engem csak az ára tart vissza.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5806) #40935168 válasza gorgo (#5805) üzenetére


#40935168
törölt tag

Portréra és félalakra kell egy túlélő szett, miután eladom a teljes Nikon szettemet.
X-E1 és E2 között billegek, csak nem tudom, az E2 nyújt-e annyival többet, amennyivel többe kerül. Dpreview szerint nem, szerintem sem és az arcfelismerőt youtube-os X2-es tesztek is kritizálták. Olympus bünti volt (OM-D E-M1), csak az meg m4/3 liga, ott meg a szenzor az, ami visszafog. (Nem rossz, csak a Fujié lényegesen zajmentesebb).

Hjajj jajj.. :F

[ Szerkesztve ]

(#5807) szilu7 válasza #40935168 (#5806) üzenetére


szilu7
senior tag

Szerintem, ha nem alagútban portrézol, akkor E1. Ha kevés fényben kell elfogadható AF, akkor E2. Én az X-M1 kontraszt AF-je után megváltásnak éreztem az X-E2 hibridjét. Emlékeim szerint ezt a különbséget nem annyira emeli ki a Dpreview. Vagy csak engem érintett érzékenyen.
Az arcfelismerő tényleg nem nagy szám az E2-őn.

(#5808) jmakk válasza #40935168 (#5806) üzenetére


jmakk
őstag

A Fuji koncepciója azért tetszik nekem, mert az objektívekre helyezték először a hangsúlyt. Így állat jó üvegek vannak, viszont a vázakon (most a kezelésre és kényelmi funkciókra gondolok, nem szenzorra és képminőségre) van még mit reszelni. Ellenben a sunyinál enyhén szólva khm-khm.. az üvegek választéka és tudása is hiányos, hiába vannak jó vázaik.
Ha meg tudsz elégedni ideiglenesen egy kereső nélküli géppel, akkor szinte sz**é-h***é adják már az X-A1, X-M1 vázakat. Az X-M1-ben a szenzor ugyanaz, mint az X-E2-ben. Így tettem én is, mivel a vázak jönni fognak hamarosan, de az üvegeket már meg fogom tartani, az tuti biztos.

[ Szerkesztve ]

(#5809) Mr.Csizmás válasza jmakk (#5808) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

adapterezés? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5810) jmakk válasza Mr.Csizmás (#5809) üzenetére


jmakk
őstag

Ha manuálozásról beszélünk, akkor szerintem az apsc ligában nincs jobb és költséghatékonyabb megoldás az X-E1-nél. Pont azokat a tulajdonságait nem használod ott (AF), amiben gyenge és azokat használod, amelyikben erős (EVF, nagyítás, peaking stb.). És akkor a végén kiköpött képekről még nem is szóltunk.

(#5811) MC Pite válasza #40935168 (#5806) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, nyújt, te ne vegyél E1-et már, vagy kérdezd meg torzo-t, végigjárta ezt a sort.

Portrénál jó az arc af(ae), kényelmes, de ezt már tudod. Aki kis doffal nem szokott portrézni, kevésbé értékeli az ilyet, nem reframeltek eleget.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5812) #40935168 válasza jmakk (#5808) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez az X-M1 annyira nem is rossz, csak a kereső hiánya.. uhh.. de van arcfelismerő AF (ami olyan, amilyen)..
Jézusom, mire vetemedtem :))

Nyugi, csak fosok, nem fogom-e bánni az egészet.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5813) MC Pite válasza #40935168 (#5812) üzenetére


MC Pite
veterán

A héten mintha lenne mft fotóstali, OMD-ket meg az E-ket összemérheted, én mindenképp kipróbálnám élőben EM10/E1/E2-őt lehetőleg egymás mellett. Gondolkoztam hogy megyek, 1-2 dolgot megtapiznék, de inkább kihagyom :U ...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5814) jmakk válasza #40935168 (#5812) üzenetére


jmakk
őstag

E-M10-ről váltottam X-A1-re. Előtte voltak Pana gépeim is. Saját tapasztalatom, hogy nincs különbség az arcfelismerő AF-t használhatósága között.

(#5815) Mercutio_ válasza jmakk (#5814) üzenetére


Mercutio_
félisten

AF sebesség és pontosság téren kutyusnak szerintem elég magasak az elvárásai, kétlem, hogy Fujik olyan pattogósak mint az E-M1 amit 1 hétig nyúzott 75/1.8-cal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5816) #40935168 válasza Mercutio_ (#5815) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K és ahogy látom, az X-A1 Bayer szenzoros (ami nem mintha gáz lenne, csak visszajön emiatt az AA filter, míg az X-Trans szenzorok a random színszűrővel élesebbek picit). Lehet mégiscsak egy X-E2-t kellene megtapogatnom (Freddy is ezt javasolta). Csak az a fránya kihajtható (vagy dönthető) kijelző... :(

(#5817) gyorgyi84 válasza #40935168 (#5812) üzenetére


gyorgyi84
tag

Te elég nagy hangsulyt fektettél az utomunkàra , sokan panaszkodnak a fuji raw-okra ,h nincs megfelelö szoftver hozzà ( bàr nekem semmi bajom az LR-mal sem )

A màsik a vakuszinkron ami még nàlad mérvado lehet !

Itt egy link, az ember D4-röl vàltott Fuji és Oly-ra ( valahol angolul is leirja :) )

http://blog.k-pture.com/fujifilm-x-t1-vs-olympus-omd-em1/

(#5818) jmakk válasza Mercutio_ (#5815) üzenetére


jmakk
őstag

AF pontossággal nincs baj, ha talál ott van. Sebesség nyilván nem mérhető össze, ebben jóval gyenguszabb a Fuji. De nem is erről beszéltem, pusztán az arcfelismerésről. Az ugyanolyan jól műlödik X-A1-nél, mint mft gépeknél. Pontos, közelebbik szemre teszi és oda méri a fényt is. És tapasztalatom szerint az X-A1 ugyanannyi radiátort talál meg, mint az E-M10 tette. :DDD

Eperkutyus: X-A1, X-M1 funkciójában, kezelőfelületében teljesen megegyeznek, csak a szenzor más.
Azért lett X-A1-m, mert sokat tájazok és a x-trans zöldekkel a LR korábban gyengélkedett. 5.6-tól már majdnem tökéletes az is egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#5819) Mercutio_ válasza jmakk (#5818) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha az AF sebesség "gyengusz", akkor az arcfelismerés esetén is az nem?

Azt is jelezzük azért kutyusnak, hogy ezek az olcsó vázak már nem kapnak meg olyan feature-öket frissítéssel, amiket az újabbak igen.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5820) jmakk válasza Mercutio_ (#5819) üzenetére


jmakk
őstag

Ahhoz hogy arcot felismerj oda kell menni fókusszal a közelébe. Totál homály képből nem tud egyik gép sem felismerni. Ebből adódik, hogy a fókuszon már nem sokat kell állítani ilyenkor. Sőt talán még folyamatos előfókuszálás is van, amikor arcot talál. Ezért ilyenkor a sebesség probléma nem jön elő. Sajnos shutter lag viszont van az X-A1-nél és jóval nagyobb mint az mft gépeknél.

(#5821) Mercutio_ válasza jmakk (#5820) üzenetére


Mercutio_
félisten

Magyarul először a lassú "normál" AF, aztán ha már nagyjából éles fog életre kelni az arcfelismerés funkció?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5822) jmakk válasza Mercutio_ (#5821) üzenetére


jmakk
őstag

Értem én, hogy minden hsz-ből azt akarod kihozni, hogy lassú a Fuji AF és az mft jobb. ;]
2,5 évig használtam MFT gépeket, Panát is Olyt is. Nyugodtan kijelenthetjük, Pana a kontraszt AF koronázatlan királya, utána jönnek az Oly újabb gépei. De ne feledd az első generációs Olykat, azok sem cikáztak, mint a villám. Szerintem valahol itt tarthat a Fuji most kontraszt AF-ben. De pont ennél a felhasználásnál (arcfelismeréses AF) ez a különbség nem jön ki. Ahogy én használom...

(#5823) MC Pite válasza Mercutio_ (#5821) üzenetére


MC Pite
veterán

Arc af-en az aktuális fókusztávon keres. Kitobival könnyű dolga van, nagy az élességi sík. Amíg nincs lenyomva félig az expógomb, addig a fényviszonyok függvényében van nyitva a rekesz (azaz a fényerős fixek sok fénynél lerekeszelnek). Ahol épp utoljára volt a fókusz ott keres arcot, jelöli ha van, félig lenyomásra élesre állítja.
Kikapcsolt prefókusszal nem basztatja addig a fókuszmotort amíg nem nyúlsz a gombhoz.
Ha nagyon fényerős obival az arc nagyon kívül esik az élességi tartományon és eléggé elmosódott, akkor a 'középső mezőt' (ide fog fókuszálni ha nem talál arcot) az alanyra rakom, lenyomom kicsit a gombot (és felengedem), odarántja a fókuszt, és már azonnal meg is jelenik az arcot jelző zöld keret, mehet normálisan az exponálás. Ez nyilván ritkán fordul elő ahogy annyira oof legyen az arc, de kb 0,5sec ilyenkor pluszban.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5824) Freddy76 válasza #40935168 (#5816) üzenetére


Freddy76
addikt

Kutya, lassú a Fuji af. Lassabb, mint a d800, lassabb, mint az E-M1. Kevés fényben, mesterséges fényben nem kicsit, lényegesen lassabb. Ha legközelebb jössz Budapestre, szólj, odajössz az Allee-hoz, megkapod az X-E2-t az obikkal, és elmész kattintgatni egyet. Addig ne számold ki, hogy mit vennél Fujiból, lehet, hogy nálad az af dealbreaker lesz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5825) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#5819) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Azt is jelezzük azért kutyusnak, hogy ezek az olcsó vázak már nem kapnak meg olyan feature-öket frissítéssel, amiket az újabbak igen."

Legyünk pontosabbak: A Kai-Zen csak bizonyos árszint elérésével adatik meg, nem attól függ, hogy mikori a gép. Az X-A1 és X-M1 újkorában sem kapott meg FW frissítéssel olyan funkciókat, amiket a náluk idősebb X100 vagy X-E1 még igen.

Pedig azért a Classic Chrome filmmód és a Wi-Fi Remote támogatás jöhetne, ha más nem is. Szerintem ez aligha veszélyeztetné egy jövőbeli X-A2 vagy X-M2 pozícióját. Azokban majd lehet új 24 megapixeles szenzor, 1/32000, érintőképernyő, hibrid AF, meg ami kell.

Már ha egyáltalán lesz új belépő váz, mert azért sutyorognak róla, hogy akár teljesen törölhetik is ezt a vonalat, mert igazából a kutya sem veszi. Érthető, akinek van pénze 56mm 1.2-re meg 23mm 1.4-re, annak a belépő gépek soványak és eleve magasabb kategóriájú gépet vesz, akinek meg nincs pénze a Fuji objektívekre, azoknak a mozgástere eléggé korlátozott objektív kínálatot nézve, teljes kapufa az egész X-A1 és X-M1 vonal amíg nem bővül lefelé is az objektívpark.

(#5826) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#5825) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk egy olcsósított 11-16f4, az 50-230 már megvan.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5827) Mercutio_ válasza jmakk (#5822) üzenetére


Mercutio_
félisten

Marhára semmi ilyen motivációm nincs, egyszerűen csak szeretném tisztázni pontosan mire is lehet számítan . És még a mikrósoknak vannak fóbiái.... :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5828) jmakk válasza Stauffenberg (#5825) üzenetére


jmakk
őstag

Azért én addig is használgatom azt a kapufa X-A1-t az 56-ossal is, amíg a jó vázat kifutóként majd megveszem 1-2 év múlva féláron. :D

Mercutio: "Marhára semmi ilyen motivációm nincs..". Akkor ezt nevezhetjük akár kifinomult trollkodásnak is. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5829) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#5826) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem egy olyan ekv. 35mm fix hiányzik amiért nem kell kifizetni majdnem egy X100T árát. De most már konkrétan az X100S is megvehető olcsóbban, mint a 23mm f/1.4.

Egyre jobban hajlok arra, hogy elhagyom a rendszert. Na nem kell megijedni, nem buggyantam meg, imádom a Fujifilmet, csak a MILC vonal terelődne át másik rendszerre (lehetőleg olyanra, amivel videózni is tudok), Fujiból meg maradna egy X100S/T utcára, nyaralásra, túrázásra.

Na meg teljesen beleállt a földbe a kütyüvásárlás nálam, a korábbi évekhez képest csak töredékét tudom fotós cuccok vásárlására költeni (idén konkrétan 0 Ft-ot költöttem, leszámítva azt a 2 tekercs filmet amit befűztem a Zeiss Ikonomba). Ahogy évről-évre haladok a harminc felé, úgy van egyre kevésbé tolerálva, hogy a saját lakás, saját autó, családalapítás alapba szánt pénz esetleg drága fotós cuccokra megy. Így meg egyre jobban tudom értékelni az olyan objektíveket, mint mondjuk az Oly 45mm f/1.8 vagy Pana 20mm f/1.7. Nekem konkrétan ezek hiányoznak a Fuji X rendszerben. Nem budget, nem fapad, de még egy lélektani határon belül vannak és minőségileg sincs semmi szégyellni valójuk.

Idővel biztosan lesz, mert a verseny miatt a Fujifilm rákényszerül. Kérdés megvárom-e. :)

(#5828) jmakk: Én is tök jól elvagyok az X-A1-el, elsősorban (90%-ban) utcai fotóra használom. Az AF teljesítményt már megszoktam és alkalmazkodtam hozzá, nem zavar. Egyedüli bajom a vázzal a videó... az viszont nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#5830) arn válasza Freddy76 (#5824) üzenetére


arn
félisten

ez szerintem nem ennyire egyertelmu. egyreszt az obin is mulik, masreszt, hogy teljesit sok fenynel, es hogy kevesnel.

az obi sebessegetol lehetetlen szetvalasztani a dolgot, es ha csak a 35os es a 18-55 kozotti differenciabol indulok ki, akkor mondhato, hogy a 35os lassu obi (mint ahogy a mozgo frontuvegu obik ritkan gyorsak).

sok fenynel gyorsabb az xt1, mint anno az em5om volt, kisebb a lag is. keves fenynel meg ennel az obinal ha elkezd pasztazni, szerintem tokmindegy, hogy milyen vazon van. ha grafikonon kellene abrazolni, a fuji magasabban kezd, de gyorsan esik a sebesseg, konnyebben elbizonytalanodik, mint az omd.

ugyanakkor ha a 20ast ratekered az omdre, gyengebb fenyviszonyoknal az sem lesz egy bajnok es a 35ossel is lehet futkoso gyerekeket fotozni koveto fokusszal rendes fenynel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5831) #40935168 válasza Freddy76 (#5824) üzenetére


#40935168
törölt tag

:R Egész délelőtt olvasgatom a fórumokat, de mindent nem akarok már, magas iso-t is, tiszta képet is, olcsó is legyen, kicsi is, stb. mert akkor tényleg félmilliónál állok meg és most nem ez a cél milc téren, hanem egy portrézásra, félalakozásra használható borotvaéles kis túlélő krémgép.

Szóval bocs minden Fuji-stól, de egyelőre X-E1-E2 és Oly Pen E-PL5 és E-PL7 között billegek. Oly-nak nemrég volt komoly akciója, lesz megint, az obi olcsó és pazar (máramelyik, de a Fujinál kedvezőbb), kinéztem egy 45 1.8-at, talán a 70-est is mellé (de nem biztos), itt a pro szériás alapzoom (ha beleragadok a rendszerbe, mert megtetszik) de akár a sima is.. Oly dönthető kijelző, PL7-nél pláne hülyére forgatható (macska, makró, stb. talajszinten), AF Oly gyorsabb, ..

Szóval a Fuji egyelőre a szenzoron kívül nem győzött meg még egyéb paraméterében, persze még nem fogtam, úgyhogy mielőtt leoltotok gyorsan, tudjátok be tudatlanságomnak :B :K

A lelkem mélyén Sony fullframe milc-en agyalok, de nem az A7 széria lesz és addig még lefolyik némi csapadék a Dunán, mire megveszem az utódok egyikét, vagy egy A9-et, vagy akármit is... A Nikont azért adom el, hogy ne álljon benne a pénzem, az OM-D E-M1 megmutatta, hogy tücsökpöccsel is lehet nagyot alkotni, ennek köszönhetően nyitottam milc-re mint műfajra és nagyon megfogott.

Megvárok egy tuti kis Oly akciót + összeszámolom, mit kapnék egy megkímélt E-PL5-től, 1-2 fixtől + 1 alapzoom, szerintem bőőőven elég lenne és nem csak a képe lenne oké nekem, de az ára is.

Freddy. Le kell ülnünk inni. :)) ;]

(#5832) arn válasza Stauffenberg (#5829) üzenetére


arn
félisten

ha csak az arat nezzuk, akkor tuti nem versenykepes a fuji... egy omd plusz az olcso fixek (14-20-45) kb mindenre eleg. viszont ha feljebb mesz, akkor eleg mas a helyzet, es szerintem az xtrans + jobb fixek szintjet nem ered el mftvel sose. mftn eleg sokmindent vegigprobalgattam, es visszanezve a kepeket azert nem ua. meg hasznalni is total mas elmeny egy dedikalt szervekkel telipakolt masinat.

de ha az ar es a meret a legfontosabb, akkor mft a befuto. en a fuji alsobb szegmensebe tuti nem ugrottam volna bele, akkor inkabb maradok az mftnel.

(#5831) Eperkutyus: mft...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5833) Freddy76 válasza arn (#5830) üzenetére


Freddy76
addikt

Lehet hasonlítgatni, de ha használsz egy napig fujit, egy napig olyt, utána azt fogod mondani, hogy az utóbbi gyorsabb. Én az xe2+56/1.2 párost és az em5+24/1.4 párost használtam párhuzamosan, az utóbbi sokkal gyorsabb, általában. Amiben a fuji előnye van kevés fénynél, hogy ha egyszer közelítőleg a témán áll az af, akkor nem keresget újra, hanem gyorsan "odaharap", míg a 25/1.4 ilyenkor is képes huntolni egy sort.

Szombaton karácsonyi vásárban voltam az olyval, olyan af sebességet soha nem ér el a fujim...

Emellett itt nagyon sokat számít a tapasztalat, fujival már reflexszerűen a függőleges vonalakat keresem, mert vízszintes vonalra fókuszálva tragikus, amit művelni tud...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5834) Stauffenberg válasza arn (#5832) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyjából három okból mertem belemenni a belépő szinten a Fuji rendszerbe:

1.) Akkoriban úgy jelentették be egymás után az objektíveket, hogy az ember nem győzte kapkodni a fejét. Bőven volt bizalom abban, hogy jönnek olcsóbbak is, hiszen mi értelme lenne így a belépő szinten megjelenni (kapásból két vázzal). Nem beszélve a third-party gyártókról, akik azóta sem igazán merészkedtek be az X-rendszerbe.

2.) Úgy voltam vele van a háznál egy-két jó manuál fix, majd felapplikálom, mert Pentaxon szerettem őket használni. De ez motiváció szintjén végül odáig jutott, hogy a mai napig nem rendeltem meg azt a pár ezer forintos adaptert ami kellene.

3.) Eleve belépő gépet kerestem amit jó hurcolászni, mindig a táskámban lehet és mégsem egy kompakt. Nekem a munkahelyen ott vannak a pro Nikon vázak és objektívek, alkalmanként magán célra is elvihetem, szóval nem volt szempont, hogy minden benne legyen a vázban amire valaha szükségem lehet. Hétköznapi, munkán kívüli igényeket elégítse ki, ez egyébként teljesül is.

Ettől függetlenül az X-A1 és X-M1 kapufa üzleti oldalról és nem lepne meg ha nem lenne folytatásuk. Legalábbis addig, amíg nem bővül az objektív kínálat lefelé is. Persze az is ott van a levegőben, hogy egyik MILC gyártónak sem fogynak valami jól a kereső nélküli gépei (Ázsiában még pörögnek, de a szintén létfontosságú európai és amerikai piacon totál halottak). Na most vagy beletesznek valamilyen kompromisszumos EVF-et, vagy előbb-utóbb teljesen elhagyják a belépő szintet.

(#5835) Mr.Csizmás válasza #40935168 (#5831) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

xe1+nikon ai lencsék? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5836) arn válasza Stauffenberg (#5834) üzenetére


arn
félisten

szerintem a fuji a piacot epp a premiumerzettel fogta meg, amit olcso vazak sose fognak megkapni. ahol eladjak a legtobb obit, ott valszeg nem is a belepo vazakat veszik.

(#5833) Freddy76: parhuzamosan volt mindketto, igy tudom melyik mit tud :) a pana 25os gyorsabb obi, mint a 35os fuji az tuti... viszont ha nem kell az obinak reagalni, akkor a fujit gyorsabbnak ereztem (mint rendszert). de most lehetne vitatkozni, hogy milyen fenyviszonyok kozott.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5837) Stauffenberg válasza arn (#5836) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most még működik ez a stratégia, de azért ne csináljunk úgy, mintha másnak ne sikerülne vagy sikerülhetne ugyan ezt a prémium érzetet és imázst megcsípnie. Hosszútávon azok lesznek a nyerők, akik minél több embert képesek becsatornázni. Megvásárolják az alacsonyabb kategóriás, amatőr/hobbi cuccokat és ha elégedettek, akkor egy felfelé bővítés esetén maradnak rendszeren belül.

A Canon és a Nikon így betonozta be magát, sőt a Canon már évek óta nem tesz hozzá a gépeihez érdemi fejlesztéseket és még mindig piacvezető.

Szóval a Fujifilm is rákényszerül arra néhány éven belül, hogy versenyezzen a többiekkel. Prémium érzet ide vagy oda, nincs abban a helyzetben, mint a Leica.

(#5838) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Az X-Pro 2 késésnek állítólagos oka:

"The latest information we have from a trusted source is this one: Fujifilm is waiting for a brand new sensor. This is, according to the source, the main reason of the long waiting time." - via

A FR szerzője sem tudja még, hogy milyen szenzorról van szó. Az én tippem egy mezei 24mpx APS-C szenzor X-Trans II CFA-val, ami persze előrelépés lenne, de voltak itt már pletykák organikus szenzorokról is.

(#5839) arn válasza Stauffenberg (#5837) üzenetére


arn
félisten

egyszeru strategia... hol volt piaci res. az mft gyartok a mereten keresztul tamadtak, a fuji pedig egy magasabb minosegerzetet kinalt retrokinezettel, es klasszikus kezeloszervekkel. ebbol sose fognak annyit eladni, mint canon/nikon.

ez nem jelenti azt, hogy nincsenek minosegi termekek a piacon, csak tudjak, hogy mivel lehet megfogni a fotozasban jaratosabbakat. egy tapasztalatlanabb fotosnak kinlodas lenne, amikor az alapdolgokkal sincs tisztaban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5840) Warton válasza Stauffenberg (#5834) üzenetére


Warton
őstag

Igazából én azt nem értettem, hogy minek van két belépőszintű készülék (A1, M1) Specifikációban olyan sok különbség nincs. Szerintem egy is bőven elég lenne arra, hogy az amatőr fotósokat rákényszerítsék az X rendszerre. És az A1-ből upgradeljenek az E1-re vagy za XT-re.

Amúgy a Fujit se kell sajnálni, mert azért ők is elég sok szart gyártanak belépőszinten, ezt nyilván nem az X rendszerre gondolom, hanem a sok S-es bridge izére, amik szerintem borzasztóak. Gondolom azok hozzák nekik a lóvét igazán, bár eléggé rosszat tesz a brandnek. Én pont az ilyen bridge gépeik miatt óckodtam a Fuji gépektől, mielőtt megvettem volna az X100-ast.

(#5841) jjeahh válasza Warton (#5840) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kompakt fronton melyik gyártónak nincsenek gáz gépei? :D nekem is volt hihetetlen gagyi olympus kompaktom annó, mégis befektettem volt cserélhető obis oly-ra később, és teljesen elégedett voltam a minőségével... sztem azoknak a fujiknak nem sok közük van az x fujikhoz valószínűleg nem is egy helyen gyártják.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5842) Stauffenberg válasza Warton (#5840) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Régen talán az olcsó tucatkompaktok hozták a nagy zsetont, mert tényleg floodolták a piacot velük, csak bementél egy teszkóba és beraktál hármat a kosárba, hogy minden gyereknek jusson saját a nyaraláson. De ez ma már nem így van, tavaly teljesen leállították a 200 dollár körüli budget kompaktok gyártását és az X-rendszeren kívüli gépek gyártási volumenéből is alaposan visszavettek a zuhanó kereslet miatt. Hiába na, pont ez az amit kinyírnak az okostelefonok.

Amúgy volt is pár napja a Fuji Rumors-on, hogy az egyik fejes nyilatkozott olyat, hogy hiba volt két belépő szintű gépet megjelentetni, ez egyértelmű utalás arra, hogy a kettő közül az egyiknek mennie kell.

Egyébként az X100 sorozat és az X-T1 fogy a legjobban nyugaton, de azok nagyon. Annyira, hogy nem győzik gyártani az X-T1-et, sűrűn megesik, hogy az összes nagyobb webshopban pár napos készlethiányok vannak. Szerintem lassan megérik egy gyárbővítés, mert bevallottan jóval nagyobb a kereslet, mint amire eleinte számítottak. De ott van az X-E2 ami szintén népszerű és sokan azt tartják belépő gépnek. Az X-A1 és az X-M1 viszont a kutyának sem kell arrafelé.

Szóval ki tudja, talán megy mindkettőnek a folytatása a levesbe. Hiába olcsó a gép, gyártási kapacitást von el a jóval népszerűbb és drágább modellektől.

[ Szerkesztve ]

(#5843) silmatauki válasza Stauffenberg (#5838) üzenetére


silmatauki
őstag

Nagyon helyes! Most hogy a Samu már 28 Mpixeles szenzorra tért át (bár annak kvantitatív minősége még nem annyira ismert), még a Sony 24 Mpixeles üdvöskéje is kissé elavultnak tűnne egy 2015-ben kiadandó, legalább 2 évig aktív közép/felsőkategóriás vázban.

(#5844) Stauffenberg válasza silmatauki (#5843) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ja, sajnos még nem ismerjük igazán a Samsung 28 megapixeles szenzorát (anno próbáltam utánajárni ki lehet a gyártója, de semmit nem találtam). De őszintén szólva ez a 24 vs 28 megapixel pont olyan, mint a 16 vs 18 megapixel... azért ez nem egy vízválasztó vagy dealbreaker.

(#5845) #40935168 válasza Mr.Csizmás (#5835) üzenetére


#40935168
törölt tag

Á.. Oly E-PL5 használtan, ócó, jó, rá két fix (45, 75) és talán egy standard zoom. EVF ha nagyon kell, majd utólag, egyelőre inkább +2 akksi és ennyi. Ha megunom, vagy eladom cakkpakk semmiért (bár az obik tartják az árukat jobban, a váz nullát fog érni hamarosan), vagy lepasszolom hugomnak, aki szintén imád fotózni, nem RAW-zik, stb, neki ideális lenne pölö. :)

Azért megtapogatok egy Fujit is, de perpill még sajnálnék 3-400 vagy még több ezreket kiadni egy "kiforratlan" milc rendszerre (ezt most értsd jól.. szerintem ma még mind az, talán a 2015-ös év hoz megváltásokat az első komolyabb tapasztalatok után).

Köszönöm azért mindenkinek innen a tanácsot, a segítséget és a csillió privit, amivel lebombáztatok :D :D :D
Jó csapat :K :R

(#5846) arn válasza #40935168 (#5845) üzenetére


arn
félisten

mi szamit kiforrottnak? amire nem fejlesztenek semmit x eve? :D

milcben meg van hova fejlodni :) es ezt nem csak a hatranyokra irom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5847) gorgo válasza silmatauki (#5843) üzenetére


gorgo
őstag

"Nagyon helyes!" :Y szerintem meg baromira nem helyes, márcsak azért se, mert 4x akkora erőforrás kell az x-trans feldolgozáshoz, mint a bayern-hez, és a fuji nyilvánvalóan nem bírja hardverrel így sem...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5848) silmatauki válasza gorgo (#5847) üzenetére


silmatauki
őstag

16 Mpixel ma, amikor a Sony 24 Mpixeles szenzora már egy éve kint van (a liszenszelők gépében is) egyszerűen nem elég, főleg akkor nem, ha figyelembe veszed, hogy a Fuji üvegek karcolnak, mint állat – simán kiszolgálnának 28 Mpixelt is, szemben mondjuk az olcsóbb Sony E-kkel.

Nekem mindegy, hogy a Fuji hogy csinálja meg (párhuzamos CPU-k stb.), csak csinálja, és rakjon bele egy nagyon nagy felbontású szenzort a köv. gépébe. Feltételezve, hogy legrosszabb esetben 16 Mpixelre leméretezve a mai 16 Mpixeles szenzorok zajára átlagol – de tekintve, hogy a Sony 24 Mpixeles szenzora pixel-szinen, leméretezés nélkül is ugyanannyira zajtalan, mint a régi 16-os, ezt a feltételt is röhögve teljesítené.

(#5849) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Szerintem akinek nem elég a 16M-pixel annak a 24 se lesz elég, nagyon remélem,h a Fuji nem fog beszàllni ebbe a harcba !

(#5850) #40935168 válasza arn (#5846) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát ha így nézzük, sosincs a fejlődésnek vége és a fényképezőgép mint olyan, sosem kiforrott, de azért egy tükrösről már tudjuk a standard paramétereket általában ránézésre, nem kell hülyére guglizni ahhoz a speckókat, hogy megállapítsuk, mit tudhat saccperkábé, mivel egyik sem okoz nagy meglepit a többiek mellett... sejtjük azt is, milyen az objektívpark (milc esetén nemrég még azon is röhögtünk, hogy "objektívpark" ma meg már, lám.. ) - míg amikor 1 hétig nálam volt az Oly OM-D E-M1 próbán az Olympus jóvoltából, első kézbefogás után bekapcsoltam és csak vakartam a fejem, hogy húha, ez TÉNYLEG egy fényképezőgép ? :D Aztán pár katt után már csak nonstop vigyorogtam, de nagyon..

Igen, milcben még van hova fejlődni. :K A tükrösök is fejlődnek, csak már nem olyan iramban csepegtetik a gyártók.. valahol a görbe teteje körül lehetünk velük sztem, mocsok nagy lóvét fizetünk (x tengely) nagyon kicsi fejlődésért (y tengely). Milc meg még meredekebben ugrik, bármelyik márka legyen is. Pont azért várom még a nagy újításokat tőlük és nem tolok most, a nagymértékű fejlődés kellős közepén olyanba fél milliót, ami egy év múlva a felét sem éri (ok, lehet túlzok, de komolyan buknak értékben). Szóval lehet még bőven szteroidot pumpálni a milc állatba :D és remélem, fognak is, főleg, hogy Phase One is bejelentette középformátumú milc-ét .. :U .. talán ez, illetve az alulról APS-C-ben tolakodó versenyzők elkezdik a fullframe milceket is végre kicsit felrázni (Sony már pezseg, ezért szeretem, többiek alvás, CaNikon-ról nem is beszélve, Pentax meg aztán síkhülye, de nagyon, vagy tőkéje nincs hozzá, hogy a Sony mellé beálljon másodiknak és végre fullframe-ezzen, egyből egy milccel elegánsan.. de valszeg nekik nem a pénz kell, csak úgy elfunolnak a bőrfotelekben, mert még nem állt fejre a cég.. )..

Egyértelműen a milc a jövő sztem. Csak gyorsan fejlődik még. Egy mai csúcs milc holnapután szó-szó lesz, kb. Ki tudja, addigra mi jön. (Android alapú, SIM kártyával, LTE-vel, satöbbi).

Míg a tükrös D800-am, amit 2012-ben vettem, most is derekasan teljesít, zaj, dinamika, élesség, így (még) tulajaként nem szontyolodok el, hogy kijött azóta egy tucat új tükrös, mert vállat vonok, hát jó, tőlem aztán... :U - és amikor kell, büntet bármikor, kellően odafigyelve 36MP pixelszintig éles.

Milc esetében megenne a fene a következő vagy az azutáni csúcsmodellnél 2 év múlva, ide a bökőt. Audit sem vennék pont emiatt, folyton ráncfelvarrják. Nem egy unikum autó, mint például egy Opel Manta. Ott nem kérdezi senki, hogy melyik ? Ma meg .. áh, bocs az offért.. :)

De máshol már leírtam: mindkét vesémet eladnám egy Nikon D810 szenzoros milcért, a tank vázban, annak robosztusságával, akksiidejével, telepumpálva a legfincsibb milc technikával (elektronikus első redőny főleg) + egy android bele, böngészővel, abgnac wifi, LTE (FD+TD) SIM kártya slottal, USB3, estébé. Egy ilyen ultimate gép, amivel tud a profi is mit kezdeni (mert egy ilyet egyetlen profi sem röhögne ki szerintem) és egy tech geek is. Lehetne a menüt is 2-3 féle módra tervezni, ki mit szeretne látni és használni, old-style vagy valami új módszerek, stb. Ja, a kihajtható kijelző. Fontos. Asszem ennyi :))

Úgyhogy most fél szemem a Fuji-n, másik szemem a Sony A9-en és az A7 II-n, közben meg valszeg rászokok egy E-PL5-re két fixxel funolósan kényelmesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.