Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) madgie válasza Mr.Csizmás (#4750) üzenetére


madgie
titán

Kisvárdán :DDD

(#4752) makszi válasza Mr.Csizmás (#4750) üzenetére


makszi
aktív tag

Van 4db 2őt tudok nélkülözni BP-n.

(#4753) Mr.Csizmás válasza makszi (#4752) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Pm zaklassan. :))

Mazsi: palinka segit :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4754) pandur99 válasza Mr.Csizmás (#4750) üzenetére


pandur99
aktív tag

Gárdonyban kettőt.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#4755) madgie válasza Mr.Csizmás (#4753) üzenetére


madgie
titán

Az mindig :D Most hűtöttem be egy liter mentás almát (saját ötlet, tök jó a vadmenta levele az almához), ha felülsz a vonatra még estére ideérsz oszt beiszunk :D

(#4756) Mr.Csizmás válasza madgie (#4755) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Allasinterjun vagyok, szoval meg lehet lesz is ra okom :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4757) MC Pite


MC Pite
veterán

Na, nem is lesz olyan nagy...

És pletyka: KAIZEN: Fuji X100/S will get electronic shutter and Classic Chrome, too… :Y

"In addition there’s a new Classic Chrome Film Simulation mode and 1/32,000th sec electronic shutter that are new to the series. A firmware update will see these made available in both X100 and X100S models soon.”
Hát, hiszem is meg nem is, kicsi az esélye hogy az X100 a, megkapja b, 1/32000-et fog tudni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4758) pandur99


pandur99
aktív tag

Ha már a régi objektívekről esett szó: a 27/2.8 helyett ez is megteszi.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#4759) MC Pite válasza pandur99 (#4758) üzenetére


MC Pite
veterán

Mennyi volt az adapter+ az obi? Annyira nem is néz ki bénán, de ennyire nem szép :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4760) gorgo


gorgo
őstag

Reggelt, reggelt!

Van infótok, hogy hol lehetne tapizni XT-1 és XA-1 vázakat? Előbbire csak kíváncsi vagyok, utóbbit meg már gombokért lehet használtan venni... fotoplus? MediaMarkt? Saturn?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#4761) MC Pite válasza gorgo (#4760) üzenetére


MC Pite
veterán

MM-ban olvastam párszor hogy próbáltak, de hogy éppen melyikben mi van, az körtelefonos megoldásért kiált... Jellemző egyébként hogy első fw-ekkel árulják, legalábbis kollégák mostani vásárlásokra is azt mondják hogy régivel jönnek; ha valami olyan dolgot is ellenőrizni akarsz ami később került a gépekbe, valószínű nem fog menni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4762) Studi válasza MC Pite (#4761) üzenetére


Studi
addikt

Ráadásul a kirakati példány az első szériákból szokott lenni, tuti frissítés nélkül... :(

Árkád MM-ben csak X-Ex Fujit láttam a hétvégén.

(#4763) Freddy76 válasza gorgo (#4760) üzenetére


Freddy76
addikt

Én a Mammut Edigitalban próbáltam. Van egy Fuji polc, ott az összes váz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4764) torzo válasza gorgo (#4760) üzenetére


torzo
Ármester

Artworkben is engedik a tapizást, nekem az összes polcon lévő obit is engedték kipróbálni (23, 27, 56), és itt azért hozzáértők az eladók. MM-ban tapasztalatom szerint nagyon szerény az eladók informáltsága, hozzáértése, rendszerint csak a marketingduma ömlik belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#4765) madgie válasza torzo (#4764) üzenetére


madgie
titán

A debreceni MM-ben volt egy olyan naiv elképzelésem, hogy majd én jól megnézek egy X-E2-t. Bemegyek, körbejárom a fotósrészleget, jött is a gyerek, hogy mit keresek. Mondom, Fujit. Bólogat ott az Aladár a kompaktok felé, mondom cserélhető objektívest. Lefittyentette a száját, aszongya, van olyan? Egy röpke másodpercig megfordult a fejemben, hogy benyúlok a táskámba és az ötvenhatost felnyomom a bal orrlukába, hogy nesze b+, van, de aztán legyintettem és ott hagytam a komát.

Érdekes, hogy anno sokkal nagyobb választék volt a vidéki MM-ekben is, emlékszem, Nyíregyházán annyi gépet végigfogdostam anno, hogy ihajj.

(#4766) Ear001 válasza madgie (#4765) üzenetére


Ear001
addikt

Mammut Edigital jó tipp, akkuk feltöltve, gépek tapizhatók és nyomkodhatók és csak akkor zavar eladó, ha hívod.

(#4767) Studi válasza madgie (#4765) üzenetére


Studi
addikt

Most már itt Pesten sem igen van teljes milc kínálat, pedig elég forgalmas helyeken rendezkedtek be. E-M10 például alig van, ahol meg van, ott persze 120-ért kiárusítják a kiteket, mert nem kell az senkinek. :Y :W

Sőt, nem csak a milc kínálat hiányos, tükrösök is alig vannak a legtöbb helyen. És azt sem lehet kijelenteni, hogy a "Westendbe menj, mert ott lesz minden", mert teljesen szétszórt a választék, hol ez van, hol az.

[ Szerkesztve ]

(#4768) pandur99 válasza MC Pite (#4759) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az adapter az ebayről van, állványmenetes, tehát nem a legolcsóbb, viszont roppant stabil. Kb. 8000 Ft.
Az objektív meg volt, még a régi Canon AE-1-estől, több más társával együtt: 200/4, 50/1,8, 100-300/5,6.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#4769) Ear001 válasza madgie (#4765) üzenetére


Ear001
addikt

Nem akarsz egy kis Fuji sarkot berendezni Kisvárdán? Lehetne fotótúrákat szervezni Vár- Vulkán-Várdadrink lerakat útvonalon hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4770) madgie válasza Ear001 (#4769) üzenetére


madgie
titán

Jó ötlet :D

(#4771) madgie


madgie
titán

Jut eszembe Kisvárda, a kertemből így meg lehet lőni az Andromédát :)

OOC JPG, ISO 6400, 56/1.2 f2-n, csak a telefonra lett átküldve wifin, így le lett méretezve.

(#4772) Tempus_fugit válasza madgie (#4771) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Szépen sötétedik a peremén :P

(#4773) madgie válasza Tempus_fugit (#4772) üzenetére


madgie
titán

Ha, hát Velvia is, meg a Shadows is kicsit rá lett tolva gépen belül, persze, hogy kiemeli :)

De amúgy tényleg sötétedik... portrénál nem zavar, sőt, még néha pakolok is rá :D

szerk: van rövid tálymlepsz is, harmincöttel.

[ Szerkesztve ]

(#4774) Mercutio_ válasza madgie (#4773) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem, ha peremsötédesésre van igényem tolok néhány felest.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4775) Gondwana válasza Mercutio_ (#4774) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha pedig H-C-O-OH-val tolod, lesz apodizáció is a maradandó peremsötétedéshez.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4776) Studi válasza Studi (#4767) üzenetére


Studi
addikt

Tegnap betévedtem a Pólus Media Marktba, le a kalappal előttük, szép választék van ott cserélhető obisokból. A tükrösöket nem is néztem végig, csak a csúcsot láttam: volt kétféle fullfrém is, valami Nikon meg 5DmIII. Ezen felül Sony A7-es, rakás egyéb Sony, Samuk dögivel, pár Nikon 1-es, Oly E-PM2, E-PL5, E-M10, de Fujit ha jól emlékszem csak X-M1-et láttam. :( Pana semmi. :(

(#4777) jmakk válasza pandur99 (#4758) üzenetére


jmakk
őstag

Tudnál dobni egy linket, akár privátban is. Végigkerestem az egész eBayt állványmenetes FD-X adapterért, de csak a rohadt drágákat találtam.
Köszi! :R

Ui: Na erre nem megtaláltam most! :DDD
Ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#4778) Stauffenberg válasza Studi (#4776) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mintha valaki mondta volna múltkor, hogy Panát már nem is forgalmaz az MM (Pentaxot viszont egészen biztosan nem).

Nem tudom mivel közlekedsz, de a Pólustól nincs messze a Tripont, nemrég átköltöztek a 13. kerületbe, közel Újpesthez. Ott általában teljes Fujifilm kínálatot lehet tapizni.

(#4779) pandur99 válasza jmakk (#4777) üzenetére


pandur99
aktív tag

Igen, ez az , pont innen vettem én is.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#4780) jmakk válasza pandur99 (#4779) üzenetére


jmakk
őstag

Köszi! Be is rendeltem rögtön egyet, nehogy elkapkodják. :)

(#4781) arn válasza Studi (#4776) üzenetére


arn
félisten

Akkor menj be egy kozepes fotoboltba becsben :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4782) madgie


madgie
titán

Gyerekek, ez szerelem :DDD

(#4783) makszi válasza madgie (#4782) üzenetére


makszi
aktív tag

Le van ragasztva az E1 felirat? :)

(#4784) Stauffenberg válasza madgie (#4782) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is kacérkodom az X-A1 felirat letakarásával, de én az X-et sem fogom ott hagyni, mert nem a típusjelölés zavar, hanem az, hogy rikít a fekete háttéren. :D

(#4785) Freddy76 válasza madgie (#4782) üzenetére


Freddy76
addikt

Ezüst szebb :P

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4786) MC Pite válasza makszi (#4783) üzenetére


MC Pite
veterán

Azt egyből gondltam, azon csodálkozok az hogy X maradt :)
A nagy fekete obival és féig leragasztott felirattal olyan kis konzervatív lett a váz. Szerencsére nem verekednénk a színen össze, nekem mind 3 gépen tetszik :D.

Mazsi, majd jövő héten (hétvégén remélhetőleg lesz egy kis időd rá) kérünk pár sort erről a gépről, főként hogy most hogy apadt az áruk, többen gondlkoznak A1/E1 között. Amit én sose értettem, vagy az ár, vagy az evf/kezelőszervek/egyebek dominálnak.

jjeahh: Ki tudja, lehet hogy a következő X-E1 kitre 150ért már te fogsz lecsapni ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4787) jjeahh válasza madgie (#4782) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az "X" kromatizál :DDD keresőről vélemény olypanához viszonyítva? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4788) Gondwana válasza madgie (#4782) üzenetére


Gondwana
addikt

Amikor az embör szerelömér' pénzt kap, az mifelénk prostitùciò.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4789) madgie válasza jjeahh (#4787) üzenetére


madgie
titán

EVF isteni, az LCD viszont zöldes színű, amit nem szeretek. Maga a gép nagyon dög, igen, feketében főleg. Ha kevésbé hagyom a szerelem elvakítását közbeszólni, akkor szerintem a legnagyobb hibája nem a szaggatás vagy az AF, hanem a lassú pufferürítés. Egy hármas sorozattól is eléggé hanyatt vágja magát, ami messze nem jellemző az X-A1-re, az sokkal gyorsabban ürít és ír ugyanazzal a karival.

A színektől lehasalok, az X-A1 után is csak örömködik az ember, istentelen jó a Provia finomsága, a Velvia is picit finomabbnak tűnik (és kevésbé lilásít), a BW színmódokat meg eleve használtam eddig is, csak ugye eddig hexeditorral kellett bűvölni az X-A1 fájljait ehhez.

A balansz az 56-tal meglett végre, bevallom, utáltam az X-A1-en ezt a nagyobbacska csövet használni. Itt már nincs gond, érzem, hogy az ellenoldalon ott van valami, ami érzésre meg bírja tartani az ötvenhatost. Az X-A1 a 35/1.4-gyel alkot szerintem jó egyensúlyt.

Tényleg, a 12/2-t még rá sem próbaltam a sexy one-ra :))

(#4790) gorgo válasza Gondwana (#4788) üzenetére


gorgo
őstag

De ő adott! (vagy tévedek?)
Én nemrég az XE2-t fogtam ,nem vagyok beájulva tőle. Elmegy, van rosszabb, de van (lehetne) jobb. Az E1 nemtom milyen...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#4791) madgie válasza gorgo (#4790) üzenetére


madgie
titán

Rám az E-M10 volt anno Chokito hatással: ronda volt de finom :D

Most elsőre furcsa az X-Trans szenzor. Nem mondom, hogy sz@r, inkább az AF-hez hasonlóan hagyok pár nap ismerkedési időt. Ha már az E-M10-et szóba hoztam, ugye ott a G3 után kiélesedett mindent, nuku AA szűrő, borzasztó éles részletek, moire ecset kellett egy csomó helyre. Azután az X-A1 majdnem ennyire éles volt, kevesebb moiré-vel rengeteg szeretnivaló Fuji tónussal... most a tónusok még picit jobbak, de ezt az X-Trans dolgot még szokni kell. eleve a színzajszűrés sokszor felesleges, a LR meg alapból szűri (ami Bayernél kellett is), a lumi szűrés is más, élesítés is... na majd meglátjuk (ezt mondta Esmeralda is?).

(#4792) Szulita28 válasza madgie (#4791) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nagyon kíváncsi leszek, mit mondasz majd arra, hha csak egy vázad lehetne, melyiket kérnéd mindent egybevetve: X-A1, X-E1 vagy E-M10? :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#4793) madgie válasza Szulita28 (#4792) üzenetére


madgie
titán

Mindhármat :D Egyszerre csak egyet használnék, ígérem :D

(#4794) arn válasza madgie (#4789) üzenetére


arn
félisten

Hat ha az evf isteni, akkor az xt1etol lefsnad a bokad.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4795) madgie válasza arn (#4794) üzenetére


madgie
titán

Az tuti. De a színeire gondoltam, nem a méretre.

Az X-T1-ét nem ismerem, szemüvegesként azért elég macera sok gép, az E-M10-ét is alig láttam, mert baromira nem gondoltak a szemüvegesekre.

Amúgy a 300 ezres árkülönbözettől meg inkább naponta lefosom a bokám. Az egy 56/1.2 ára...

(#4796) MC Pite válasza madgie (#4789) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát ha valamit ki kéne emelni amiben lassú az E1 (vagy az X100); na, a puffer kiírása az baromi az. Szerencse hogy ezt ritkán használtam... Valószínű sima képnél is ilyen, de 1,5sec visszanézés alatt úgyis mentette már akármiben lőttem, és újra használható; míg sorozat mentése közben nem az.
Papíron kétszeresére sem gyorsult az E2 írásban, de én is azt tapasztalom amit mások: Ez baromság, 20 megát sem tudam kicsikarni a régiből (15öt se), itt meg nagyjából tudom csak mérni, de 5x-6x mb/sec a mostani kártyámmal.

Én nem vagyok ilyen mohó, eleve 3-4 napnyi tapasztalat után interjúvolnálak meg, A1 után is van mit szokni (jót is, rosszat is).
Meg végre nem érzem hogy egyedül én sírom csak vissza a régi motorok tónusait/zaját (zaj jellegét).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4797) madgie


madgie
titán

Ki akartam menni kicsit megcsillagozni a nagytesót is, hát nem csupa felhő az ég? :(

Az index egyik topikjában merült fel az X rendszer, mint asztromasina. No, a lényeg, hogy küldtem 10 perces ISO 200 és ISO 800-as (obisapkás fekete) rawokat, hadd nézzék, mi meg hogy. Emiatt kikapcsoltam a hosszúexpós zajszűrést, azt hittem, tiszta mák lesz már az ISO 200 is 10 percnél. Nos, nem baromi jó mindkét gépnél :)

[ Szerkesztve ]

(#4798) Mars55 válasza madgie (#4795) üzenetére


Mars55
csendes tag

Azért az tényleg nagyon durva, hogy az 56os ára ott van a kettő között különbségnek...

Másrészről azt szeretném még kérdezni, hogy létezik esetleg olyan fuji karpánt, amivel biztonságosan is lehet lóbálni a gépet, vagy nem véletlen adják hozzájuk a nyakbavalósokat? (az esetleg nem gond, hogy a karpántos akasztónál csak az egyik fület rángatja a madzag, kibírja?)

(#4799) Szulita28 válasza madgie (#4793) üzenetére


Szulita28
senior tag

Akkor most vedd úgy, h pisztolyt tartanak a fejedhez. Nos? :)
(mármint majd pár nap múlva ;) )

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#4800) madgie válasza Mars55 (#4798) üzenetére


madgie
titán

Nem tudok, én még a nyakpántot sem fűzöm fel :)

De amúgy biztos bírja az egyoldali terhelést is, miért ne bírná?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.