Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) arn válasza madgie (#4050) üzenetére


arn
félisten

Nem kotelezo hasznalni. Szvsz tisztabb reszleteket ad a c1, es skalazni lehet.

Amugy ezt a vizfestekezest nem ertem naluk... Neha akkor csinalja, ha tul sok a reszlet a kepen. Es a raw olyan mar, tul keves arnyalatot tartalmaz, es ha elesited, jobban elojon. Szerencsere ritkan latni, de neha belefutok.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4052) madgie válasza arn (#4051) üzenetére


madgie
titán

Az újabb Lightroomnál is belefutsz? Csak mert mindenki azt írja ,hogy az 5.4 óta nincs vízfestmény.

(#4053) Stauffenberg válasza Freddy76 (#4047) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez a Jpeg dicsőítés főleg akkor volt jellemző mikor még nem volt tökéletes megoldás a RAW-ok hívására és a gép jobb Jpeg kimenetet csinált mint bármelyik szoftver. Most már ott vannak Lightroomban a színprofilok, mindenki boldog, már nincs akkora SOOC Jpeg dominancia.

Szerk: Nem csak én ismétlem sokszor önmagam, ha a Jpeg túlélesítést és elkenést akarod elkerülni, akkor a zajszűrést és élesítést egyaránt minimumra kell visszafogni. Nekem élesítésből nem volt elég a -1, egyszerűen a -2 pont tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#4054) Freddy76 válasza Stauffenberg (#4053) üzenetére


Freddy76
addikt

Nálam is úgy van, élesítés -1, zajszűrés -2. De nem tetszik :N . A rawokon szinte mindig élesítek. De problémát nem okoz, ha tömeges feldolgozásra valók a képek, akkor import raw-ba, élesítés bizonyos beállításokon (semmi durvulás, nagyjából az LR "sharpen faces" presetje, picit korrigálva - nagyjából kitapasztaltam, mi az, ami általában jó), minimális zajszűrés, színprofil választás. Majd export. Az egész pár perc, és többnyire hozza azt, amit - mondjuk úgy - a géptől vártam. Persze ez nem általános recept, hiszen minden kép mást kíván (különösen igaz ez az élesítésre), de arra jó, hogy készüljön egy alap "jpg-szett", amit megmutatok annak, akit érint, és amiből aztán kiválogatom azokat a képeket, amelyek jól sikerültek, és amelyekkel később, ha időm engedi, elmolyolok.

Tehát ez egy tömeges jpg-konverzió, semmi extra, de jobb a kimenet, mint amit a gép ad. A színprofilok fontosak, a fuji színek megmaradnak, ez a lényeg.

Viszont most próbálgattam a Fuji B&W színprofilokat, baromi jók :C

Szerk: ami lényeges, a fentiek csak a 18-55-tel készült képre igazak, egyelőre csak azt próbáltam alaposabban.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4055) madgie válasza Freddy76 (#4054) üzenetére


madgie
titán

Felhős képen BW vörös, hidegre húzott WB-vel, mekkora már :K

(#4056) arn válasza madgie (#4052) üzenetére


arn
félisten

5.4nel meg tuti volt (legalabbis xt1en), nagyon taknyalta a kepet. 5.6nal alapvetoen nincs, de talaltam olyan kepet, amin szinten elojon ha belenagyitok es egy picit elesitek c1 es lr eseten is. azon sok apro reszlet van. hasonlo okokra visszavezetheto savosodast meg akkor lattam emberek arcan, ha pl utcan kicsik az arcok, de ott korrigalhato, ha kicsit figyel az ember. de ez kb minden 100adik kepnel fordul elo nalam - akkor lehet bosszanto erre folyamatosan figyelni, ha vki ilyesmiket fotoz allandoan.

osszhatasilag nagyon jo a kepek dinamikaja es tonusai, lehet ez az ara, hogy bizonyos helyzetekben eltunnek az apro dolgokon a finom atmenetek. mindenesetre erdekes - epp a fuji kepeire mondanam, hogy nagyon reszletgazdagok a ma mar kozepesnek szamito felbontas ellenere. itt becsben rengeteg ilyen szazadfordulos agyonmintas epuletbelso van - nem akartam oket leloni a 12es erkezeseig - eszmeletlen reszleteket ki lehet hozni a zoomal is.

(#4055) madgie: franko ff kepeknel, amikor szincsatornankent lovi be az ember, beallitva a fekete-feher tonusok aranyat. ps es c1 tudja, lrnal ezek a szuros dolgok remlenek. most mar vagy 2 evre visszameno rawjaim vannak, mindig eloszedek egyegy kepet kiserletezgetni. komolyan mondom tobb idot toltok a rawokkal, mint magaval a fotozassal. tobb mint 15 eve hasznalok psot, de mindig talal vmi ujat az ember.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4057) MC Pite válasza Stauffenberg (#4053) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem értek egyet... a fuji jpeg istenítés az első generációnál volt. Megjegyzem X10-X20 váltók nagyja ugyanezen rágózik.
Most elindultak kicsit az olys irányba, és már rátettek egy lapáttal (shadow kontraszt)... plusz a zaj kicsit más, digitálisabb; az elsőké kellemesebb.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4058) arn


arn
félisten

ez a 12es sami nez ki a legkulabbul az xt1en :) rosszabbra szamitottam, kenyelmes hasznalni - elso manual uveg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4059) MC Pite


MC Pite
veterán

Úton a közepes X :)

Tok terén már százat megnéztem mi lenen jó X100ra...
-Olcsó gyári klón (memkártya, kábel miatt le kell venni, fülek fogják) Kinyitva potré állásba nem a legjobb. 4-5K
-Patentos, menettel rögzülősek, le kell venni mindenhez, nyitva állóban kevésbé zavaró mint a gyári klón. Ebből 2-3 féle van, 4-8 k között.
-Drága féltokok amik akkuhoz tartalmaznak kis ajtót (10-15k)
-TP féltok, ami akkuhoz, hangszóróhoz és a kábel csatlakozókhoz is hozzáférést biztosít (ez ráadásul szütyővel jön, tehát amikor ful tokként használnám a full tokot -táskába rakva- akkor a szütyőbe lehet rakni, 15K)
-TP féltok felső résszel. Itt kivételesen nem az állványmenethez rögzíthető a felső rész, hanem fül van rajta, vagy átfüzöm az akasztón, vagy karabínerrel oda akasztom ahova tudom. 18K
-Gyári X100S tok, amin már van akku nyílás

Tudtok esetleg olyan full tokot még ami nem drága (<12k), legalább akkuhoz hozzá lehet férni?
Elsősorban ebayen kerestem, hátha másutt van 1-2 márka még amire érdemes lenen ránéznem; megköszönnék 1-2 jó tippet. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4060) MC Pite


MC Pite
veterán

X-T1 EISA videó - ajánlom figyelmetekbe amikor 0:40nél a csaj vagy belerúg, vagy neki k..rja a falnak az XT1+56-os kombót :D . Utóbbi is elhozta a kategóriaelsőséget.

Más: X-E2 ISO25600as képek

szerk2: Pixelkukkolva kellemesebb a lágyabb jpg az új jpg mocihoz, webes méretben viszont eyecandy egy kis plusz. De téma függvénye is... Érdekes hogy sehogysem lehet kikeverni olyat mint a régi motor, nem tudom miért; jellegében tök más. Amennyire 'filmes' volt az első széria, olyan kemény digitális a második.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4061) Stauffenberg válasza Freddy76 (#4054) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem jól olvastad. Élesítés és zajszűrés is egyformán -2 legyen, nekem az jön be ha ezek a minimumon vannak.

(#4062) madgie válasza Stauffenberg (#4061) üzenetére


madgie
titán

X-A1-en. Mert az kontrasztosít, élesít alapból, mint a rossznyavalya. Az X-E2 élesítése viszont nem ilyen, ott ne húzza le - 2-re.

Arn: azt használ, írta is :)

[ Szerkesztve ]

(#4063) arn


arn
félisten

szerintem meg hasznaljon rawot :D

(#4060) MC Pite: hat ez a magas iso olyan, mint az amd apuja... jojo, de minek? :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4064) MC Pite válasza arn (#4063) üzenetére


MC Pite
veterán

Érdekességként mutattam. Webes méretben egyébként lehet jó akinek épp ez kéne...
Eladtam a 7770-et mert 99%-ban elég a húzott 6800K/8670 teljesítménye - arra amit tolok, FHDban (akár 4× élsimítással) is bőven elfogadható fps szinttel tudja, kész. Megjegyzem mantle-val az apuk amd/amd párosítások profitálnak a legtöbbet, nem félek az elkövetkezendő 1-2 termésétől sem. Notikban meg pláne istenkirályság, a dedikált kártyák nyűgösek, hűtési, tokozási problémák vannak, stb - én rühellem legalábbis.MIndennek megvan a piaca. Én a tableteket nem tudom hova rakni, mégsem mondom hogy fölös...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4065) arn válasza MC Pite (#4064) üzenetére


arn
félisten

van ra igeny, de nem sok... ez latszik az eladasokon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4066) madgie


madgie
titán

No, volt most nálunk jó másfél órát egy hiperaktív család, az kiderült, hogy az X-A1 autofókusza a 35/1.4-gyel karöltve a kiszámíthatatlan kirobbanásokhoz nem épp acélos... ez eddig nem is meglepetés. Azt viszont jó tudni az eziránt kíváncsiaknak (leendő X-A1, X-M1 tulaj, mittomén), hogy az arcfelismerő AF ilyenkor fabatkát sem ér, egész egyszerűen annyira próbálja az arcot lekövetni, hogy maga az AF elkésik közben (és életlen lesz az arc maga). Ilyenkor egyszerűbb a kompozícióhoz mérten kiválasztani az adott, fix AF mezőt és úgy lőni. Sokkal nagyobb lesz az éles képek aránya.

(#4067) Freddy76 válasza madgie (#4066) üzenetére


Freddy76
addikt

"kiszámíthatatlan kirobbanásokhoz nem épp acélos"

Hát ez az... Amikor mondom, hogy gyerekhez kell a gyors af, rendszerint megkapom, hogy ugyan, el lehet azt kapni, még sétáló ember, meg versenyautó is fotózható a 35-ös af-ével. No igen, csak a 2-4 éves gyerek a fentiektől abban különbözik, hogy nem csak a mozgása abszolút kiszámíthatatlan, hanem az is, hogy mikor csinál valami olyat, ami éppen fényképre kívánkozik. Persze egy nyugisan homokozó, rajzolgató, mászókán felfelé mászó gyereket könnyű lekapni, de az átlagállapot amolyan Káosz Professzoros, kiszámíthatatlan kirobbanásokkal teli :))

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4068) m3ss válasza Freddy76 (#4067) üzenetére


m3ss
veterán

:K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4069) TayRol válasza madgie (#4066) üzenetére


TayRol
veterán

Na, ezért ment a 35-ös többek között.

(#4070) Parci válasza Freddy76 (#4067) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, így le is maradsz egy csomó pillanatról. viszont mire felnő, van pár éved lődözgetni. túllihegitek ezt a gyerek+af kérdést, nem is kicsit...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4071) TayRol válasza Parci (#4070) üzenetére


TayRol
veterán

Ebben is van valami, de ennyi pénzért legyen már alkalmas erre egy mai komoly fix.

(#4072) Parci válasza TayRol (#4071) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezzel nem tudok vitatkozni :K

kéne egy gripes e-m10 a 25-ös alá :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4073) TayRol válasza Parci (#4072) üzenetére


TayRol
veterán

Mindegy, a kitobit szeretettel használom. :)

(#4074) madgie válasza Parci (#4070) üzenetére


madgie
titán

Én nem lihegem túl, sőt, mindig azt mondom, nem kell mindent meglőni. Ha meg mégis, előveszem a telefont, ott van kvázi végtelen DoF, gyors sorozat mellé meg 1080p videó. Hogy nem GH4 szintű a mozgókép? Ki bánja? Családi dolgokra nekem bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#4075) Freddy76 válasza Parci (#4070) üzenetére


Freddy76
addikt

Erre térjünk vissza két év múlva :DDD

Szerk.: ahogy TayRol is írja. Pláne, hogy itt valami az obinál bibis, a 18-55-tel nincs semmilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4076) Parci válasza Freddy76 (#4075) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mire térjünk vissza? úgy csapkod a karjával meg az egész testével, hogy tízből kilenc kép kuka az x10-zel. na és? 24 órát vagyok együtt naponta a kis szarofonnal, még csak elő sem veszem a gépet minden nap. túlpörgitek, na. az más tészta, hogy közel 200e ft-ért valóban elvárható volna a penge af.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4077) arn


arn
félisten

en siman fotozom a csaladot vele :)

ez meg konnyebb tema [link]

itt viszont eleg gyorsak voltak a kolkok... [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4078) Stauffenberg válasza madgie (#4066) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jajj de nagyon remélem, hogy igazak a pletykák az XF 35mm f/1.4 II-ről amit metamfetaminban áztatva fognak felgyorsítani. :D Hirtelen mindenki egyszerre akar majd kapkodva megszabadulni az első generációtól ami gyönyörűen lenyomja majd az árakat. :D

(#4079) madgie válasza Stauffenberg (#4078) üzenetére


madgie
titán

Majd annyira lesz Mk II, mint a Pana 20/1.7 :D

(#4080) OPiiPO válasza Stauffenberg (#4061) üzenetére


OPiiPO
addikt

a képaláírásod eléggé jó cikket takar, remélem délelőtt még végzek is vele

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4081) OPiiPO válasza Parci (#4070) üzenetére


OPiiPO
addikt

nincs túllihegve, főleg ami pénzt ráköltünk a vasra, amivel próbáljuk leképezni őket :)

( egyébként a gyerek egyre csak gyorsul, ahogy nő: nálunk most bejött az öttusa, és az amúgy is mozgékony gyerek alá került egy komplett ló pluszban . . . )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4082) madgie válasza OPiiPO (#4081) üzenetére


madgie
titán

Lovat fotóztam már fudzsival úgyhogy jóvana :DDD

(#4083) Parci válasza OPiiPO (#4081) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

siess, jön a d750... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4084) OPiiPO válasza Parci (#4083) üzenetére


OPiiPO
addikt

ne is mond, reggel óta alig tudok a munkára koncentrálni, még szerencse hogy a svédekkel most végeztem kicsit, az amcsik meg még nem keltek fel, úgyhogy ráérek mindent kétszer is elolvasni :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4085) Stauffenberg válasza madgie (#4079) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt az objektívet nem ismerem. :) De egyébként kicsit többet nézek ki a Fujifilmből ilyen téren, az összes üveg közül a 35mm f1.4 a legnépszerűbb a rendszerben, ez a legtöbb fotós első vásárlása a gépe mellé, alap darab.

Szerintem a Fujifilm is érzékeli azokat amik itt is elhangzottak: "ennyi pénzért igazán haraphatna".

Elvégre az X-E2 is pont amiatt lett kiadva, hogy az X-E1-ből hardveres korlátok miatt FW útján sem javítható hiányosságokat korrigálják. X100 - X100s váltás ugyan ez (mert a legtöbben nem az új X-Trans szenzor miatt váltottak).

(#4086) TayRol válasza Stauffenberg (#4085) üzenetére


TayRol
veterán

Kell valakinek szinte új Fuji XE2 kit?:)

A cinkelő oltásokat priviben kérem. :D

(#4087) madgie válasza Stauffenberg (#4085) üzenetére


madgie
titán

Én csak annyi bajt látok a 35-nél, hogy ha bizonytalan (és ha olyan kedve van :D), akkor megy egy biztonsági kört, hátha talál közelebbi célpontot. Aztán ugrásszerűen visszaáll oda, ahová azelőtt is szemre rákapott.

Persze nem tudom, milyen a többi Fuji AF-es objektív, egy szem AF-es rendszerobjektívem van (még).

szerk: azt meg csak kisbetűvel írom meg, hogy az x-a1 autofókusza bizonyos, ritka esetben hajlamosabb a vízszintes területeken többet bénázni. tehát ha ugyanott elforgatom a gépet, akár átlósan, akár 90 fokkal, egyből ráharap.

TayRol: hmm :))

[ Szerkesztve ]

(#4088) MC Pite válasza TayRol (#4086) üzenetére


MC Pite
veterán

Én két-három héttel továbbra tippeltem.

;]

Ha kibírsz 3-4 hetet, valószínű lesz egy X100am eladó ;)
Kövi? NX vagy Alpha? EM10? :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4089) Stauffenberg válasza madgie (#4087) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Olyan kellene, mint a makró mód esetén. Én mondjuk baromi ritkán használom, de már megfigyeltem, hogy ilyenkor közeli célokra határozottan gyorsabban rátalál, mert nem megy végig az egész tartományon a 16-50mm, csak a közeli tárgyakat kémleli, ha talál valamit, akkor ott is marad, nem huntol.

(#4090) TayRol válasza MC Pite (#4088) üzenetére


TayRol
veterán

Vissza az őskövületekhez.

(#4091) madgie válasza TayRol (#4090) üzenetére


madgie
titán

Canon? :D

Akkor Pentax :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4092) TayRol válasza madgie (#4091) üzenetére


TayRol
veterán

Majdnem. :D

(#4093) OTika


OTika
aktív tag

(#4094) arn válasza TayRol (#4086) üzenetére


arn
félisten

Neked zsirkreta valo :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4095) b.vr válasza arn (#4094) üzenetére


b.vr
őstag

Dehogy. Csak üzletet kellene nyitnia és nem itt boltolni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#4096) TayRol válasza arn (#4094) üzenetére


TayRol
veterán

Mondtam, hogy priviben. :D

(#4097) arn válasza TayRol (#4096) üzenetére


arn
félisten

ok, elkuldtem :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4098) TayRol válasza arn (#4097) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#4099) mrgg


mrgg
tag

Sziasztok!

Lehet egy picit RTFM jellegű kérdést tennék fel ezzel, de nem találok rá megoldást... :B Van valami lehetőség az AF segédfény bekapcsolására manuális fókusz esetén X-E1-nél?

(#4100) Gondwana válasza mrgg (#4099) üzenetére


Gondwana
addikt

Visszakérdezek: a zseblàmpa-üzemmòd kezdetét meg vègét mi kellene, hogy meghatàrozza ilyenkor?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.