Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) jjeahh válasza Parci (#5450) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mennek is fav-ba :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5452) Parci válasza jjeahh (#5451) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából évek óta ezeket a képeket lövöm, csak a helyszín más... iparosmunka, a fejlődéshez az kéne, hogy ne csak 5-10 mp-em legyen egy képre, mert amúgy rohanok a család után, hanem körbe tudjam járni a helyszínt, tudjak gondolkodni stb. (innen csókoltatom a "csak a fix obi a jó" gyerekeket, nekem a superzoom az isten :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5453) MC Pite válasza Parci (#5450) üzenetére


MC Pite
veterán

Korrektek (végre te is képelsz :D) :K
Ha utolérem magam kicsit, akkor nyúlnám a címet a colors of Schneeberghez... :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5454) jjeahh válasza Parci (#5452) üzenetére


jjeahh
nagyúr

de évente kb. egyszer képelsz, szal így is szórakoztatóak a fotóid :D tájképelésre meg amúgy nekem is jobban kéne egy gigazoom, ebben egyetértek veled, pedig én is fixes vagyok ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5455) gorgo válasza Parci (#5450) üzenetére


gorgo
őstag

hallod, ha csak ennyi kell, akkor képelj többet! A többi is nagyon jó!
Amúgy velemi is ez a helyzet. Kb. 99% rohanás közben szoktam fotózni :N.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5456) jjeahh válasza gorgo (#5455) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jó sokat kell nyerni a lottón, el kell dobni a mobilt, törölni a facebook profilod, és kiköltözni a hegyekbe :P :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5457) Parci válasza jjeahh (#5456) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha megtehetném, hogy elcuccoljak a francia alpokba, beáldoznám a fáccsét, üsse kő :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5458) Parci válasza MC Pite (#5453) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindig képelek, ha utazom, csak amióta itt a gyerek, meg költöztünk, megritkult... (isten áldja meg a szép fiamat, újabban másfél óránként felkel éjjel, hiába osztjuk így szét anyával az időpontokat, mindkettőnket kiüt reggelre... amikoris estig pörög a kis drágaság. be kéne cserélni egy x-t1-re...... :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5459) rumos14 válasza Parci (#5450) üzenetére


rumos14
nagyúr

fenséges tájak.

(#5460) Parci válasza rumos14 (#5459) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért skócia és izland (gondolom) odaver neki. de így is klassz volt, hiányzott már nagyon, hogy menjek valahova...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5461) gorgo


gorgo
őstag

Némi tapasztalatok XE-1-el.

Próbálkoztam a kézi fókusszal. Hát emberi arcra pont elcseszi a peaking az élességállítást. A szem környékén nem igazán vannak élek, amikre beizgulhatna :( Szempillákra nem izgult be (mondjuk szőke szempillái voltak az alanynak, fekete pillákkal lehet menne). Hiába seper végig szépen pl. a füvön, teljesen életszerűtlen, hogy valaki pázsitot fotóz manuál üveggel f1.4-en... Esetenként kifejezetten zavart a fehér élkiemelés! Inkább ne lett volna. Egy definiálható belenagyításnak és a peaking kikapcsolásának sokkal nagyobb hasznát látnám. Nem vészes így sem, de legalább kikapcsolható lenne.

Esetenként a kijelző+EVF too much. Szebbet mutat, mint amilyen majd otthon monitoron lesz.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5462) MC Pite válasza gorgo (#5461) üzenetére


MC Pite
veterán

Próbáld meg alacson yés magas értékkel is - a peakinget kikapcsolhatod egyébként, akkor csak nagyítás van, kétféle nagyítási szinttel.

Öhm... Otthoni monitorod rendes, kalibrált IPS? Ha igen, nem nagyon kéne hogy so kkülönbség legyen, nekem szinte semmi nincs - viszont TN paneles/elkalibrált monitorokon szarul néz ki.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5463) gorgo válasza MC Pite (#5462) üzenetére


gorgo
őstag

Kiprószálom! / Igen, kalibrált IPS.
Sztem a visszaadott kontrasztja nagyobb, mint kéne, a Provia alacsony kontrasztos képei élénkebben jelennek meg rajta. Még "szokom/kísérletezős" fázisnál vagyok csak...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5464) rumos14 válasza Parci (#5460) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem is odaver, sőt talán még Norvégia is de ez is kurva szép. hát ennyike :)

(#5465) Parci válasza rumos14 (#5464) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

norvégiát is beikszelted? kezdek irigykedni... :O :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5466) rumos14 válasza Parci (#5465) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, egy túrazúmmal. sőt, idén Madeirát is, de arra mutató linkkel még nem tudok szolgálni :)
(most vszleg sok szűk esztendő következik.)

(#5467) Parci válasza rumos14 (#5466) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem a fotózás az elsődleges szempont, akkor nincs jobb egy superzoomnál. agyonütne a családom, ha 5 perc lenne tényleg egy-egy kép, ráadásul sokszor 200 méterrel arrébb még jobb pozícióba kerülök és újra meglövöm, vicces volna mindezt obicserés tempóval.

ezzel együtt időnként elgondolkodom egy két vázas megoldáson (mondjuk 2 pana gm5 + 12-32 + 35-100), de ott meg a fájlok keverednének össze a két kártya miatt. marad a... nemtom mi, most x10.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5468) Ijk válasza Parci (#5467) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mindig mondom hogy RX-10 való neked, persze nagy de ha arra vársz hogy X10 méretű szuperzoom jöjjön, vállalható képminőséggel addigra megőszülsz vagy megkopaszodsz ha még nem következett be. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5469) Parci válasza Ijk (#5468) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az rx10-nél a stylus 1 is jobb nekem. ha dslr méretű gépet akarnék, marha sok alternatíva lenne már..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5470) gorgo válasza Parci (#5467) üzenetére


gorgo
őstag

Egyetlenszer próbáltam 2 géppel. Rém idiótán jött ki, de ez betudható a tapasztalatlanságnak is. Felkészüléssel akár jól is elsülhet.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5471) Studi válasza gorgo (#5470) üzenetére


Studi
addikt

Két gép az csak akkor megy jól, ha már nagyon ismered őket. Sokat segít a dolgon, ha hasonló is a kezelésük. De még a Parci féle két GM esetén is ott lenne nálam a gond, hogy az egyiken belövöm frankóra az expo korrekciót, majd átveszem a kezembe a másikat, és azzal lövök. :)

(#5472) gorgo válasza Studi (#5471) üzenetére


gorgo
őstag

Nem ezzel volt baj, hanem hogy zavart egyszerre a kettő. Folyton útban volt az egyik.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5473) gorgo


gorgo
őstag

Érdekes, kipróbáltam az FL36R vakut [(m)4/3-os] a Fujin. Megy vele full manuál módban :) Ez is valami!

Szomorú, nemcsak a fórum nem pörög, a használt piac is kvázi "befagyott". És ez tavaszig így is lesz, esetleg Karácsony előtt lehet kis mozgolódás, de akkor is vevő lesz, nem eladó.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5474) Mercutio_ válasza gorgo (#5473) üzenetére


Mercutio_
félisten

Épp gondolkodom, hogy karácsony előtt meghirdetem a garis 12-32 + 20/1.7 II. párost ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5475) Gondwana válasza gorgo (#5473) üzenetére


Gondwana
addikt

Én már régebb óta használok X100s-sel FL36r-t (meg 580EX II-t) és nem csak manuál módban, hanem szenzorosban is. FL36R fő baja számomra, hogy a minimális villanása is túl erős, a fej papírbacsomagolása ezen segít, a színhőmérséklet meg improvizatívvá válik vele. Oly tud optikai slave lenni, Canonhoz meg OC-E3.
Feleségem sütötte.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5476) gorgo válasza Gondwana (#5475) üzenetére


gorgo
őstag

Nos, én azt tapasztaltam XE1 vázon, hogy észre sem veszi ha rajta van, az expót úgy állítja, mintha nem is lenne vaku... Így aztán kísérletezős. Direktbe nem,csak plafonról használtam eddig, de tény, hogy -1FÉ nélkül rendesen kiégnek dolgok. :)
A vaku sem veszi észre a vázat. Annyira nem vagyok nagy vakuhasználó, lehet hogy van ennél praktikusabb használati módja is...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5477) gorgo válasza Mercutio_ (#5474) üzenetére


gorgo
őstag

Merc_ most a Fuji totyikban vagyunk! :P

Abban már biztos vagyok, hogy nem válok meg az XE1-től. Jól használható a "kitobival" :). A bajok itt kezdődnek: nagyon drága fixek. A fő baj meg minden rendszerben ugyan az: az ekv. 40mm-est mindenki palacsintának csinálja meg :( Én azt csinálnám meg kompromisszummentes f1.4-re. Zoom + fényerős 27-es, nekem ez lenne a recept. Soha nem lesz meg :(
Az ekv. 50-es látószöget szeretem, de sokszor szűk :). Az ekv. 35-öst is szeretem, de sokszor tág :). Cserélgetni egyre kevésbé szeretek.
Azt terveztem, hogy veszek 1 fixet X-re, + kitzoom: emberre, beltérbe, általános használatra.
m43-ban meg marad a 12-32, halszemmel, természetbe és ahol a méret lényeges... Ja, de még borulhat minden, holnap kapom meg a 12-40-et (kölcsön). Meglássuk hogy lehet vele élni...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5478) gorgo


gorgo
őstag

Tényleg, milyen ársávban lehet kapni használt XF fixeket (23; 27; 35)? (már ha lehet)

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5479) Fandango válasza gorgo (#5478) üzenetére


Fandango
veterán

Erre en is kivancsi vagyok.

(#5480) torzo válasza gorgo (#5478) üzenetére


torzo
Ármester

35/1.4, 27/2.8. Én most 55-200-ra gyúrok, de sehol sem találok használtat. Szóval kénytelen leszek megvenni egy újat, mert kell a tele.

@Fandango: Te csak maradj meg a 18-55-nél, mert ezzel is már teljesen bénítólag hatnak a lövéseid!! Még, hogy fixet neki!!! :D :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#5481) Freddy76 válasza gorgo (#5477) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem vegyesek a tapasztalataim. A 18-55 nem jön be. Nem tetszik a rajza, az élessége. Nem is használom (néha úgy érzem, az én példányom hibás...). A 27/2.8 jó allround obi, tudja azt, amit a pana 20 tudott. Mégis relatíve ritkán használom. Éspedig az 56/1.2 miatt. Nekem nem volt korábban vérbeli pro obim, bár más rendszereken is használtam jó obikat. Ez viszont más liga mindenhez képest, mint ami eddig a kezemben volt, és nem csak az 1.2 miatt, bármilyen rekeszen betyárosat produkál. Elfogadom a kompromisszumait, a sebességét, és azt, hogy a látószög nagyon sok mindenre nem jó. A képe, az viszont olyan, hogy ha képeket dolgozok fel, és pár 56-os kép után jön egy 27, vagy egy 18-55, akkor csak felhúzom az orrom, és fintorgok...

Azért vettem, mert jó áron sikerült hozzájutni, és bukó nélkül tudnám eladni még most is. De marad, pedig néha, amikor ránézek, a fejem verném a falba, hogy ennyi pénz áll egy objektívben...

Egy 35/1.4-et ki akarok próbálni még mindenképpen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5482) torzo válasza Freddy76 (#5481) üzenetére


torzo
Ármester

A 60/2.4-es makrót próbáltam hasonlítani az 56/1.2-vel, a fotoexpon 10-10 percre mindkettőt felcsavartam. Jó, jó, természetesen fényerőben nem egy liga, de a makrónak is gyönyörű a rajza, szépen mos, portrénak (is) megteszi szerintem és bizony olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#5483) Fandango válasza torzo (#5480) üzenetére


Fandango
veterán

Ohh hat koszonom, de azert a fix is egyszer sorra kerul. :)

(#5484) Mercutio_ válasza gorgo (#5476) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, hogy meg kellene a vaku és a vakusaru érintkezőit pucolni. Pentaxon is volt, hogy ha egy ideig nem volt használva bár nem látszott, de oxidálódott a felület és nem vagy nem minden jel ment át (esetedben gondolom csak a középérintkező adja a villantási jelet) illetve még olyan fordult elő, hogy nem feküdt fel tökéletesen (volt egy kis holtjáték) mert az adott vázon sokat volt vaku fel-le pakolva és kitágult picit a vakusaru.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5485) madgie válasza torzo (#5482) üzenetére


madgie
titán

(#5486) torzo válasza madgie (#5485) üzenetére


torzo
Ármester

Valóban? :F
Hát ez 2x10 perc alatt nem volt ennyire egyértelmű. Photozone mindkettőre "highly recommended" címkét biggyeszt, ami azért általában jelent valamit. De természetesen elfogadom, hiszen tapasztalatból állítod, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#5487) Mercutio_ válasza torzo (#5486) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem mazsi arra utalt, hogy egyrészt az F2.4 az nem F1.2 másrészt a makró obik portréra annyira nem jók hiszen jellegükből adódóan "karcolnak" és minden kis részletet kiadnak, ami portrénál nem mindig előnyös. (Persze PS-ben lehet lágyítani, de....)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5488) torzo válasza Mercutio_ (#5487) üzenetére


torzo
Ármester

A fényerőt illetően én is megjegyeztem, hogy nem egy csapatból valók.
A múltkor én is valami ilyesmit eleresztettem a portréüveg-makróüveg szabályról, aztán m3ss majd szétszedett, hogy ekkora hülyeséget!!! Szerintem igaza volt. Nincs túl éles kép, lágyítani pedig még mindig lehet utólag, a fordítottja viszont sokkal nehezebb.

[ Szerkesztve ]

(#5489) Mercutio_ válasza torzo (#5488) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem mindenki PS-huszár. Volt makróm, lehetett vele portrézni is, de asszony és minden barátnője "hisztizett", hogy milyen hangsúlyosak a szarkalábaik nevetőráncaik ;] Egyszerűen sokkal karakteresebb volt a képe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5490) Ijk válasza torzo (#5482) üzenetére


Ijk
nagyúr

A makró is jó portréra, sőt remek darab a képek alapján. Mindaddig amíg nem nézel meg 56 f1.2-es portékat.
Az a baj hogy ha addig élek sem fogom megfizetni a Fuji prémium üvegeinek az árát. Úgyhogy majd marad hogy veszek egy nikon 50 f1.8g-t ami egész vállalható, viszont legalább ócsó. De amúgy a guta megüt hogy FF-re ott van 140-ért a 85 f1.8G és a szemétládáknak nem sikerült egy ekv. 85-90 mm-es szép háttérmosású fixet kiadni DX-re, legfeljebb a bolondoknak az 58 f1.4G. Vagy lehet hogy a 85 f1.8G létezése a probléma, mert amellett minden drágának tűnik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5491) torzo válasza Mercutio_ (#5489) üzenetére


torzo
Ármester

Ne is mondd! A 40+-os kolléganőim a múltkor a 18-55-tel készült bulifotókat ócsárolták, hogy ők bizony nem így néznek ki. Na erre bepipultam, clarity -70 és máris én voltam a legjobb fotós! :DD
Jung Zseni ezt úgy oldotta meg, hogy ha színésznőket fotózott, a védőlencsét bemaszatolta vazelinnal. Senki sem panaszkodott. :DDD

@Ijk:: Mi a gondod a 85/1.8-cal dx-en? Klasszikus portrégyutáv! Ekv. 90-nek meg ott a tami 60/2 makróoptika, dicsérik nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#5492) Mercutio_


Mercutio_
félisten

A hozzászólás nyomokban Fuji-t is tartalmaz :DDD

torzo: Hm, vazelin....művésznők....értem ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5493) torzo válasza Mercutio_ (#5492) üzenetére


torzo
Ármester

:)) :D :DD :DDD :C

(#5494) Mercutio_ válasza Freddy76 (#5481) üzenetére


Mercutio_
félisten

Közben az jutott eszembe: Ha tényleg lenne 45-ért X-F1 váz, akkor kölcsön kérhetném rá tőled a 18-55-öt, amit úgy sem használsz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5495) Ijk válasza torzo (#5491) üzenetére


Ijk
nagyúr

DX-en a 85x1,5=128mm már nem éppen klasszikus. Beltérben szinte használhatatlanul hosszú, hacsak nem kastélyban fotózol. Volt 85 f1.8D-m, imádtam, de hosszú volt. De egy 85 f1.8G-t szeretnék egyszer, szerencsére mostanában nincs portré hangulatom.
Mit mondjak a DP2m karcoló obi+foveon párosításra? Szerintem a bőrgyógyászoknak szólok hogy vegyenek egy dp3m-et fotózgatni. Szelfi

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5496) torzo válasza Ijk (#5495) üzenetére


torzo
Ármester

Maestro! Távol álljon tőlem, hogy vitázzak, de a 130 körüli gyutáv, különösen a 135, dedikáltan is klasszikus portréobi. Nézd csak! Nikkor és Canon

[ Szerkesztve ]

(#5497) arn válasza torzo (#5491) üzenetére


arn
félisten

Nalam a csaladbol eleve a portreobi valtott ki meglepo ellenallast, hogy miert fotozom en oket kozeltol. Amiota ekv 50esre valtottam, helyre allt a csaladi beke :)

En is inkabb lagyitok a kepeken, kicsit alomszeruve teszem, igy jobban tetszenek maguknak az emberek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5498) arn válasza madgie (#5485) üzenetére


arn
félisten

O...kedvenc konyvem a gyerekkorombol. Ronggya olvastam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5499) Mercutio_ válasza Ijk (#5495) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy fiatal kozmetikus rádférne.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5500) Parci válasza Ijk (#5495) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt a tudós tekintetet! látszik a szemeidben, hogy "ezt a d50-em is tudja" :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.