Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) szilu7 válasza DonRazzino (#12000) üzenetére


szilu7
senior tag

Makróhoz úgysem kell AF. :-) El lehet lenni a hatvanassal, kicsit rá kell érezni, meg kicsit nagyobb fókuszmező.

(#12002) Clemi


Clemi
veterán

Eddig összegezve, akkor a next üvegem a 12/2-es Samyang lesz (már a DSLR-re is terveztem ilyen fényerős nagylátót. Megrendeltem a közgyűrűket úgyhogy megvárom azzal mit tudok produkálni makró téren, ha betolom az 50-200-alá :)

(#12003) DonRazzino válasza Clemi (#12002) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Minden nap ajánlok egy Zeiss-t neked, jó? :D Igaz -1 FÉ de +1 AF :DDD Plusz egy kicsit több pénzt költhetsz el. Mindig öröm ;]

(#12004) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!

Kicsi lányom leejtette az X10-t persze, hogy objektívre.
Kicsit összekuszálódott benne pár dolog, néha lehet tekerni, néha nem.
Megpróbáltam szétszedni, de igen el vannak dugva a csavarok.
A Fotó paradicsomban tudom megkérdezni a javítást ugye?
Mennyi lehet egy obi javítás kb?

(#12005) Clemi válasza DonRazzino (#12003) üzenetére


Clemi
veterán

:DD

(#12006) Clemi


Clemi
veterán

Hali mindenki!

SOS nézzétek meg légyszi a linkelt könyvtárban lévő képeket. Nem a tartalom, a felbontás és minőség a lényeg. Valami nekem nagyon nem okés.
A képeket állványról fix beállításokkal vakuval csináltam. Pontosabban ezek képpárok, a 16-50-es objektívvel és mellé a 18/2 35/2 és az 55-200-as objektívvel. A névből kiderül, melyik melyik. A gépen fixen ISO 400 1/60 és f8 a vázon a zajszűrés -2 minden más érték 0 illetve a szín beállítás pedig provia. A fényt az i40-es vaku adta a vázon, TTL módban korrekció nélkül.
Mi a gond, hogy ennyire mosottak a képek? Néztem ACDSee-vel (legújabb) LR-el (legfrissebb) de az eredmény nekem nagyon nem tetszik. Vagy csak képzelődök, és a 16-50-es mos ennyire?

Itt vannak a RAF fájlok, itt pedig a vázból kiesett jpeg-ek. Igazából a jpeg-ek miatt kaptam fel a vizet.

Ezek csak a ma esti próba képek, mert a 2 karácsonyi napot a 16-50-es obival és a vakuval fotóztam végig, és nem vagyok büszke a végeredményre, nagyon nem :( :( ezért csináltam ma este a próba képeket, hogy hol a bibi. A kis műanyaggal van a gond, vagy én várok el túl sokat, vagy béna vagyok még a géphez.

(#12007) faki_ válasza Clemi (#12006) üzenetére


faki_
senior tag

Állvány+stabi? Vagy csak rosszul látom?

(#12008) Clemi válasza faki_ (#12007) üzenetére


Clemi
veterán

Háát a stabit nem kapcsoltam ki ez igaz.... de a két nap alatt kézből fotóztam. De azt, hogy a stabi be volt kapcsolva, hol látod?

[ Szerkesztve ]

(#12009) konyi79


konyi79
addikt

Nem kell ezt túlbonyolítani, de sokat várni se kitobival f8-on ha szembevakuzol valakit. Szóval nem pixel pípelni kell, tanulni.

Viszont így belepillantva egy RAF fájlba C1-ből már tudom mit ért madgie X-trans+C1=labirintus képlet alatt :DDD

(#12010) faki_ válasza Clemi (#12008) üzenetére


faki_
senior tag

Az EXIF-ben:
Image Stabilization Optical; On (mode 1, continuous); 0

(#12011) Clemi válasza faki_ (#12010) üzenetére


Clemi
veterán

Az a vicces, hogy nekem sem a LR sem az ACDSee sem pedig a FastStone exif információi között nincs egy szó sem a stabiról ...

konyi79Viszont így belepillantva egy RAF fájlba C1-ből már tudom mit ért madgie X-trans+C1=labirintus képlet alatt :DDD Avass be :)

(#12012) faki_ válasza Clemi (#12011) üzenetére


faki_
senior tag

Linux alatt az XnView + ExifTool minden apróságot kiír, van Windowsra is: http://owl.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/

(#12013) DummyBoy válasza MC Pite (#11977) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Sikerült reprodukálni a hibát, júzer error volt, véletlen benyomtam az AFL gombot ... XD Köszi a tippet!

Life is shor...

(#12014) madgie válasza konyi79 (#12009) üzenetére


madgie
titán

Ugye? Abban a programban a RAF is really artifacted file-t jelent :D

(#12015) konyi79 válasza Clemi (#12011) üzenetére


konyi79
addikt

Durva blokkosodást csinál, vagy nem is tudom minek nevezzem, kis vízszintes meg függőleges vonalak formájában jelenik meg.

madgie: Főleg, hogy a LR babérjaira akarnak törni, fura nem javítják. Pedig már az új, 9-es verzióval próbáltam. Abszolút nem is lehet vele dolgozni, színátmeneteknél nagyon gáz, ahogy bayer módra rakja ki az x-trans legót. Kár, szerintem bayernél elég jó, és fura néhol még ajánlják LR vízfestékezése helyett...

(#12016) Clemi válasza Clemi (#12006) üzenetére


Clemi
veterán

Feltettem a jpeg fájlok közé még két képet, ami már az ünnep alatt készült. Ezek is ahogy a gépből kiestek jpeg fájlok, mindössze annyi az eltérés, hogy itt még az élesség +1 állásban volt, minden más érték ahogy fentebb írtam, vagyis zajszűrés -2 a többi nulla és provia a filmszimuláció.
Ezek miért ilyenek vajon? Olyan mintha egy olajfestmény effekt lenne a képeken.

(#12017) faki_ válasza Clemi (#12016) üzenetére


faki_
senior tag

"Ezek is ahogy a gépből kiestek jpeg fájlok, ..."

Az EXIF szerint nem.

(#12018) Clemi válasza faki_ (#12017) üzenetére


Clemi
veterán

Azon friss melegében piszkálgattam őket a LR-ban de feladtam, mert nem lett jobb egyik sem, így reseteltem a beállításokat és mentés exportálás nélkül úgy hagytam a hogy voltak, hogy majd az ünnepek után nekik esek, mit tudok kihozni a családi archívumba belőlük.

(#12019) Gondwana válasza Clemi (#11903) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem követtem részletesen a történetet, azóta kiderült, hogy miért nem működött? (RR-90 + X-T10)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12020) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Ha esetleg van közületek valaki, aki a Nikon D7xxx szériáról váltott Fuji X-re kérem írjon nekem.

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#12021) Clemi válasza Gondwana (#12019) üzenetére


Clemi
veterán

Nem derült ki, mert nem volt lehetőség X-E2-vel kipróbálni eddig.

(#12022) Gondwana válasza Clemi (#12021) üzenetére


Gondwana
addikt

Videò beàllìtàsoknàl a mikrofonbemenet ugye, àt lett àllìtva pròba előtt?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12023) Clemi


Clemi
veterán

Kioldó az alapértelmezett és azon van most is. Továbbra is csak fókuszál a középső gombra, de nem exponál, csak csipog amíg nyomva tartom. Végül is működik, mert fókuszálás után a Timer start/stop gomb megnyomására exponál egyet, de ha van program a kioldóban, akkor azt indítja el. úgyhogy így nem jó, csak az a kérdés, hogy csak ehhez a vázhoz, vagy funkcionálisan egy hibás darabom van.

(#12024) MC Pite válasza Clemi (#12006) üzenetére


MC Pite
veterán

Mobilról olvasom, de a beállításokat látva nem a géppel lehet szerintem a probléma...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12025) Clemi válasza MC Pite (#12024) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem is az a gyanúm, hogy szar a kioldó, csak gondoltam tuti ami tuti, rádugnám egy E2-re, ha már egyszer a dobozán is az van mint típus.

(#12026) szenesember


szenesember
aktív tag

Helló!
Új vagyok még a fórumon, de kéne egy kis segítség!
Fujifilm x10-ről szeretnék váltani x30-ra. Kérem, akinek van személyes tapasztalata x30-al, az segítsen!
Minden angol nyelvű tesztet elolvastam, amit nem tudtam meg belőlük, azt kérdezném meg:

1. Mennyire hajlamos az objektív a porosodásra, ill. vannak e hajlamai egyéb betegségekre?
2. Gyakorlatban mennyire gyors a fókusz? Gyönge fényre is kíváncsi lennék( a tesztekben mindenhol másat írnak. Imaging resource telénél 0,06mp-et ír, más tesztekben néhol 0,33, ami nem gyorsabb, mint az x10-ben van)
3. Milyen az akkuidő EVF-el?
4. Milyen software-el érdemes feldolgozni a raw-okat x-trans miatt?
5. Mennyire megbízható az AF? Mennyire téveszt gyakran?
6. Szubjektíve megéri e újon 106e ft-ért inkább, mint pl egy nikon d3300 + 35mm 1.8 123e ft-ért?

Ha valaki tud, kérem segítsen!
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12027) rbalint88 válasza szenesember (#12026) üzenetére


rbalint88
addikt

A hatosra valaszolnek csak. Teljesen masra valo a ket gep. Turistaskodni az X30 egyertelmuen jobb (kicsi konnyu, van zoom) , muveszkedni viszont a nagyobb szenzor mosodas obival tobb lehetoseget ad. Szerintem az X30 egy elhetobb, univerzalisabb eszkoz es a fotozasi szituaciok 80%-at jobban meg tudod oldani vele, mint egy folix obis tukrossel. A maradek 20% nagy reszet is tudod kreativitassal, fotozasi tudassal kompenzalni.

(#12028) szenesember válasza rbalint88 (#12027) üzenetére


szenesember
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
A legfontosabb szempont számomra, a gyors, pontos AF minimális shutter lag-al, hogy ne maradjak le egy pillanatról sem... Gyereket, családi eseményeket fotóznék. (LX100 lenne a tökéletes, de arról az ára miatt lemondtam) A belépő tükrösökkel meg állítólag az a probléma, h. a gagyi AF rendszer, + szűk mélységélesség miatt aktív gyereket elég nehéz élesre fotózni (ráadásul a 35/1.8-as palacsintát is lassúnak írják).

Még egyszer köszönöm a válaszodat!

Ha lenne esetleg valakinek személyes tapasztalata, kérem írjon!

(#12029) Gercsa válasza szenesember (#12026) üzenetére


Gercsa
senior tag

Szia!

Nekem X30-am van, megpróbálok válaszolni de igazából összehasonlítási alapnak csak egy ősrégi fuji s5600-am van.

1, nekem nem porosodik az objektív egyáltalán, amire figyelni kell hogy makró fotózásnál jól jön egy UV szűrő, ugyanis tényleg nagyon közel lehet menni a témához és simán hozzáér a céltárgy a frontlencséhez ha nem vigyázol.

2. Az autó fókusz jó fényviszonyok közt szerintem nagyon gyors, viszont gyenge fényben, beltéren észrevehetően lassabb (ami még így sem gáz szerintem, simán használható, csak nem az a villámgyors).

3. 99%-ban EVF-el használom és még nem tudtam egy nap alatt lemeríteni, 200-300 képnél 1 csík jött le a háromból. (Egyébként az EVF baromi gyors és szép, sokkal jobb mit amire számítottam)

4. Én lightroom-ot használok, nekem elég, lehet van ennél jobb is passz.

5. Az AF nekem leginkább makróban tévesztett eddig legtöbbet, de ez simán lehet user error is, ott elég szűk a mélységélesség.

6. Szerintem sokoldalúbb ennyi pénzért.

Ha gyerek fotózásra kell, szerintem azt gondod át, hogy mennyit használnád beltérben, mert ott nem lesz elég fény, és nem az AF lesz a szűk keresztmetszet, hanem ha nagyon fickándozik a gyerkőc akkor a rövid záridőkhöz kell majd a 800 vagy annál magasabb ISO és én pl. a fölé nem nagyon megyek ezzel a géppel, de ez is ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#12030) szenesember válasza Gercsa (#12029) üzenetére


szenesember
aktív tag

Helló!
Köszönöm a gyors választ!
Nagyon biztató minden, amit írsz. A felhasználással nem lesz gond, az x10-ben ugyan ez az objektív van, a zajszintje is kb ugyan ilyen, csak ezt merném is használni 12mpx-en. tudom, mire számítsak gyöngébb fénynél, és használnám ISO 3200-ig.(Letöltött RAW sample-kből elég jó eredményeket tudtam kihozni PS+ Topaz denoise plug-in kombóval. Összehasonlítva ISO 3200-on ugyan az a képminőség , mint a Canon g7x (+topaz) ISO 6400-on, kicsit jobb, mint Pana LX100 (+topaz) ISO 12800-on)

Köszönöm a válaszodat! Biztosabb lettem a döntésemben! :)

+1 kérdés, ha lehetne, mert kihagytam:
Tapasztalat alapján, mennyire elég a dinamika tartománya RAW-ban? Pl verőfényes napsütésben portrénál kötelező lerekeszelni 112mm-en f/2,8-ról? Persze, ha RAW-ban fotózol...

[ Szerkesztve ]

(#12031) MC Pite válasza szenesember (#12026) üzenetére


MC Pite
veterán

X10ről váltottunk X30-ra.
1, kb 0
2, Főként a fázisérzékelővel elég jó, kontraszt alapon sem rossz, fényévekkel gyorsabb az X10-nél.
3, X10nél sokkal töppet bír az új akkuval. 100-120 képet bírt nálam az X10, ennél 250-300 képig is eljutok (EVF-et használok, azt is eye sensor módban).
4, Rawokat... Ez fuji, in camera feldolgozásra való a raw. (ACD See9et használok, de 99%ban in camera használom).
5, Korrekt az af.
6, Másra valók a D3300 meg ez. Kitobival(az is kellene gondolom) átlagos körülmények között sokkal használhatóbb az X30, evf, jó színek, egyből látsz expó előtt és után is mindent, és sokkal kisebb. A nikont utáltam cipelni, és sok helyre nem is jött, ahova az X10et meg vittük. Ha nem veszel jó/fix obikat a nikon mellé, sok előnyöd nem lesz, csak kukkolod a kis tükrös keresőt, próbálod a hátsó kijelzőn kisilabizálni erősebb fényben hogy hogy sikerült az expód, és viszed a benga nagy testét; ráadásul többet kell dolgoznod hogy hasonló képeket kapj, mint amit az X30 kiköp alapból.
Plusz egy pont, hogy főleg beltéren hasznos hogy az X30 elég kellemesen exponálja ki a képeket vaku mellett. Amúgy beltéren sok lesz sokszor a 35ös, illetveha nyitva használod, abból még két nem mozgó ember is kilóg az élességi síkból, nem hogy ha még mozognak.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12032) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

X-Pro2 hivatalos fényképek

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12033) szenesember válasza MC Pite (#12031) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nagyon örülök a válaszodnak! Nem is gondoltam, h. ennyi választ kapok:)
2. pontra adott választ csak félig értem... honnan lehet tudni, h. mikor melyiket használja? vagy választható?
3. X10 nálam kb 170-et bír, de az sem sok...
A plusz egy pontnak a végén meg különösen örülök, szoktam vakuval falra, vagy plafonra lőni, nagyon hasznos +pont.

Nagyon köszönöm a válaszod!:) Sztem már döntöttem is:D

(#12034) FEDman válasza GOD_GOD (#12032) üzenetére


FEDman
addikt

A legdögösebb része a még inkább távmérőre hajazó kamu ablakocska. :DDD

Ami persze továbbra is csak AF segédfény lesz.
Csinos darab, de arra leszek majd igazán kíváncsi, hogy mi van a lemez alatt. :)

(#12035) Fandango válasza FEDman (#12034) üzenetére


Fandango
veterán

Egy kis fém és műanyag. :D

(#12036) jmakk válasza FEDman (#12034) üzenetére


jmakk
őstag

Ez k.ra dög lett, főleg grafitban! :K

(#12037) MC Pite válasza szenesember (#12033) üzenetére


MC Pite
veterán

A középső 9 ponton megy a hibrid fókusz (amíg nincs nagyon kevés fény).

Itt van kis vaku kétféle is (EF20 és Meike MK320) ami nem drága és nem nagy, de szerintem ritkán lesz rá szükség, mert a direkt vakuzás is annyira... lightos, hogy épp csak derít, még szemüvegnél is alig zavaró.
Tükrös topikokban sok embernek X*0 a kisgépe a nagy mellett, én is így indultam végül el a milc X-ek felé.

Itt van pár X10/X30as képem (a legtöbb javítatlan sooc jpg), és vakura egy-két példát találtam, pl ez és ez X10-el, és ezt meg ezt sötétben X30al, illetve egy nappalit is. Ezeken semmit nem állítottam, csak vakut felpattintottam, expó, kész. Canikonnal sokadikra lenne ilyen, kéziben.

szerk: Kellemes kis dögnek néz ki a Pro kettő (mondjuk fura hogy pont egy csirkébb obival rakták ki).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12038) szenesember válasza MC Pite (#12037) üzenetére


szenesember
aktív tag

Szóval, ha szélső pontokat választom ki manuálisan, akkor a kontrasztos megy csak... vagy, ha kevés a fény.
Sajnos a linkek nem működnek, nem tudom megnézni a képeket...

(#12039) DonRazzino válasza MC Pite (#12037) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Lehet azért, amiért Csirkét pont azért fejlesztették répára, hogy a nagyobb napellenzővel se lógjon bele az OVF-be. Régen elterjedt volt az SLR-eket 50-es fix-szel kitben adni, lehet hagyománytisztelet is van benne :)

Csirkerépában nekem is furcsa, hogy lerakom az X-T10-el az asztalra és orrabukik a szett... :U

(#12040) madgie válasza DonRazzino (#12039) üzenetére


madgie
titán

Az sejthető volt ,hogy azért lett ilyen répa a csirke, hogy a távmérős tinglitangliba ne csüngjön bele.

Amúgy meg oldalra fordítva tedd le a gépet, én szinte mindig úgy szoktam. Akkor ki lehet belezni az SD-t és akkut belőle és nyitva maradhat az ajtó alul, így tuti nem indulsz úgy el, hogy ne raktad volna bele az akkut, karit.

(#12041) MC Pite


MC Pite
veterán

Picasából elvileg nyilvános.... [link], de elvileg már a fényképekből is az [link].

Igen, tudom hogy csirke valószínű azért ilyen hogy kevésbé takarjon be az ovf képébe, de attól még az 1.4 jobban néz ki rajta :).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12042) madgie


madgie
titán

FEDman divatot teremt avagy gyártani kell a Zenit matricákat, mert kereslet az lenne rá :DDD

(#12043) szenesember válasza MC Pite (#12041) üzenetére


szenesember
aktív tag

Köszönöm, így már működnek!
Fantasztikus képeket dobál ki magából, szvsz kicsit meg is van benne az a Fuji-MILC-es varázs,(jobban, mint az x10-ben,) ami kompakttól egyáltalán nem rossz!

(#12044) szenesember


szenesember
aktív tag

Hálás köszönet mindenkinek! Sokat segítettetek! :)

(#12045) konyi79 válasza madgie (#12042) üzenetére


konyi79
addikt

De még oktatást kell tartani nekik, melyik oldalra ragasszák a 12XP-t :DDD

(#12046) FEDman válasza madgie (#12042) üzenetére


FEDman
addikt

Fenébe, le kellett volna védetni.
Mondjuk szerintem itt egy picit már túltolták. Azt érdemes átemelni ami jó volt. A Zenit felirat például a maga bizarr módján még dögös is, de a 12XP meg főleg a Helios obi már szimplán csak ronda, mint a bűn. :DDD

konyi79
Ez is jogos, az eredetin a másik oldalt volt, de ha itt oda nyalja fel, az gondolom némileg korlátozta volna az alatta lévő tárcsa használatát. :)

[ Szerkesztve ]

(#12047) tozso76


tozso76
aktív tag

Meike MK320 -at szeretnék venni. Van valami ajánlott hely, ebay-eladó? Esetleg, itt a topikból, valaki nem akar megszabadulni egy MK320-tól?

(#12048) madgie válasza tozso76 (#12047) üzenetére


madgie
titán

Megelőztél a kérdéssel, én is ezen a vakun agyalok :)

(#12049) GOD_GOD válasza tozso76 (#12047) üzenetére


GOD_GOD
tag

Szintén ezek agyalok. Én roxsen eladót ajánlom, eddig mindig megérkezett tőle minden épségben.

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12050) jjeahh válasza madgie (#12048) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is, de majd tavasszal :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.