Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) madgie válasza arn (#4550) üzenetére


madgie
titán

Van egy kifejezés erre: early adopter.

Te bevállaltad ezt többször (mégsem vagy hajlandó tudomásul venni, hogy ez mivel jár), mi nem.

Nekem is tetszik az X-T1, ha nagyon szeretném, meg is vehetném, de tudom, hogy ez idővel csak olcsóbb lesz.

(#4552) arn válasza madgie (#4551) üzenetére


arn
félisten

ez nem erdekel ha mittomen jovore tortenik (tisztaban vagyok vele, belekalkulaltam - ez a frissesseg ara). de negy honap (vagy 9, ha a bejelentest nezzuk). melyik cuccot frissitettek ilyen hamar?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4553) madgie válasza arn (#4552) üzenetére


madgie
titán

Ha ez a fokmérő, akkor az X-Pro1 tulajok a legboldogabbak? :DDD

Komolyan nem értem ezt...

(#4554) Parci válasza arn (#4550) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor így jártál.

persze továbbra is azt mondom, hogy ugyanezeket megkapja a x-t1 is. egyáltalán van gs típusjelzés a vázon vagy azt is csak x-t1-nek hívják?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4555) arn válasza madgie (#4553) üzenetére


arn
félisten

ott volt frissitett modell negy honap utan? freddy is happynek tunik...

amugy jah, varjuk meg a frissitest (en is azt irtam, hogy szerintem csak masik szin).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4556) madgie válasza arn (#4555) üzenetére


madgie
titán

Kilenc hónap után kap egy friss variánst az X-T1, amely frissítések nagy része majd hónapok múlva jön egy új firmware-rel az új vázra, és amely frissítések nagy része majd ugyanúgy megjön az akkor egy éves X-T1-re.

De tudod mit? Add el, vegyél egy Sony A7S-t. Ott van a kitűnő 55-ös rá meg a kit, a feldolgozási metódusod pont passzol ahhoz a szenzorhoz (végtelen clarity-t meg kontraszthúzást könnyedén elvisel).

(#4557) Mr.Csizmás válasza Parci (#4554) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem úgy tűnik, hogy xt1 + új zománc, meg out-of-box 1/32k-s fw, amit letölthetően szintén megkap a sima xt1 :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4558) Studi válasza arn (#4552) üzenetére


Studi
addikt

Sajnos ez a "piac" elvárása. Épp tegnap számoltam, kb 6 év alatt 19 változat jött a Panasonictól a micro4/3 rendszerre. Apró lépésekkel frissítenek, mindig csak annyit, hogy az újat jobbnak érezhesd. Holott a technológia már két lépéssel korábban is rendelkezésre áll.
Amikor a te vázad piacra dobták, bőven megcsinálhatták volna olyanra, mint az új verziót. Most meg jöhet a para, hogy a tiedre lesz-e fw frissítés, és ha igen, akkor megkapsz-e mindent. És persze mikor? Abszolút megértelek.
De talán itt még több a remény, a Fuji talán rugalmasabb a frissítésekkel, mint az Oly és a Pana.

(#4559) arn válasza madgie (#4556) üzenetére


arn
félisten

nem adok meg egyszer ennyi penzt vazert, inkabb majd korabbi modelleket veszek. most akartam kiprobalni egyszer. ha nem kap frissitest, akkor valszeg visszaterek inkabb mftre (gm1, omd). a gm1 amugy is tervben van.

(#4558) Studi: az oly a topvazait ritkabban frissiti - em5, es az em1 is lassabban frissul (1.5-2 ev). az em10 szvsz elobb fog kapni, de igaz ez minden lejjebb pozicionalt vazra. azokert sose adtam volna ki az uj arat, itt hosszabb termekfrissitesben remenykedtem, hogy konnyebb legyen belole kiszallni, ha ugy adodik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4560) Freddy76 válasza arn (#4555) üzenetére


Freddy76
addikt

Miért tűnök happy-nek :F

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4561) arn válasza Freddy76 (#4560) üzenetére


arn
félisten

az 56 frissites miatt. azt hittem arra irod. (#4531) Freddy76

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4562) Gondwana válasza arn (#4559) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem értem, hogy mi a para tárgya: nekem úgy tünik, mintha én paráztam volna részinformációk alapján a fekete X100s bejelentésekor, hogy akkor mostantól értéktelen az ezüst X100s-em.
Kifejtem részeletesebben: Bejelenttettek egy GS-fényezésű utódot, ami elvileg november végétől lehet, hogy kapható is lesz, pont akkortól, amikor kitolják az új firmware-t ugyanezekkel a featurekkel a már piacon lévő ugyanerre a hardverre épülő X-T1-ekre. Mennyivel fog tehát esni az X-T1 ára? Ha engem kérdezel, semennyivel.
Viszont számomra még mindig nem derült ki semmi, hogy mi is lenne az a lehetséges hardware update, amit alkatrészárban megcsinálnak. (Van rá némi pénzem, hogy a GS és a nemGS firmware az utolsó bitig egyforma lesz, de úriember biztosra nem fogad)

(Ugyanígy nem értem, hogy miaf@βt akart Zack bácsi 1/20.000s záridővel vakuzni? Eleve a triggerje már 1/8000-nél is szinkronhatáreset, ráadásul 1/20.000 ha pontosan is szinkronizálta, kb 1/128-ad vakufényerő lehet, akkor meg már miért para, hogy e-shutterrel nem vakuzhatsz X100t-vel?)

Az én „kérdésem” már csak annyi, hogy mikor érkezik X100s-re az egyből mozgatható AF-keret meg az M alatti EV-kompenzáció (esetleg egy 1/500-as autoISO-limit a jelenlegi 1/125 helyett, de erről még semmi hír. Szerk.: Ja, és egy TCL-X100 csak nekem... Mármint mikor érkezik.)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4563) Stauffenberg válasza Gondwana (#4562) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nem értem, hogy mi a para tárgya"

Én sem. Talán délutánra elmúlik a hiszti.

Arn szerint az XF 56 tulajokkal is kibabráltak, ami megint csak nem igaz, mivel az XF 56 APD egy speciális új verzió, ami nem jobb, hanem más. Mellesleg 500 dolcsival drágább.

(#4564) Freddy76 válasza arn (#4561) üzenetére


Freddy76
addikt

Jaj, nem, csak téged akartalak cukkolni én is, bocs....

Valahol amúgy megértelek, én csak egyszer vettem tök új cuccot (em5), nagyon élveztem, hogy valamiből a legjobb az enyém. Az is tény, hogy sokakat zavarna ez, még ha nem is ismerik be... De kicsit talán túlpörgöd. Ha olcsón eladod az XT1-et, szóljál.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4565) madgie válasza Stauffenberg (#4563) üzenetére


madgie
titán

És még így is olcsóbb, mint a Nocti 42.5/1.2.

Na ez a ciki.

(#4566) Stauffenberg válasza madgie (#4565) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bár ugye látatlanba csúnya dolog hőbörögni, de megelőlegezem, hogy az XF 56 APD nem azért lesz 500 dolcsival drágább, mert egy apodizációs filter ér ennyit, hanem mert ezt sokkal alacsonyabb példányszámban fogják gyártani (mint a D800 - D800E viszonya). De persze meglátjuk mennyivel lesz jobb minőségű, mint a 15 dolláros anyagköltséget jelentő DIY megoldás, amit még el is tudsz távolítani mikor nincs rá szükséged.

(#4567) arn válasza Gondwana (#4562) üzenetére


arn
félisten

hat ugy legyen... a cikkbol nem volt egyertelmu.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4568) MC Pite válasza arn (#4559) üzenetére


MC Pite
veterán

Figyelmetlen vagyok hogy most mi is a probléma... T1És szürke T') tulajok kapnakl friss fw-t télen, aki újonnan veszi, 2 színből választhat innentől. Vagy figyelmetlen voltam és lemaradtam vmiről :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4569) Stauffenberg válasza MC Pite (#4568) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jól érted.

X-T1-ből jön egy új szín (nagyon vadállat lesz ez a grafit szín, nem rikít majd mint az ezüst).

Az új X-T1 már az új firmware-el jön.

A régi X-T1 megkapja az új firmware-t.

Azt aláírom, hogy valóban elég balf4sz módon mutatta be ezt a Fujifilm. Kevésbé értenék félre a szándékot, ha úgy mutatják be, hogy nesztek itt egy új színű X-T1, ja és egy új firmware mindkettőre. De ez már ugye csak szőrszálhasogatás.

[ Szerkesztve ]

(#4570) gyorgyi84 válasza Stauffenberg (#4569) üzenetére


gyorgyi84
tag

Csak egy uj szin miatt nem kérhetnek 5-600$ többet ! :)

(#4571) Mr.Csizmás válasza gyorgyi84 (#4570) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de, mft-ben már láttunk ilyet asszem ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4572) torzo válasza MC Pite (#4568) üzenetére


torzo
Ármester

Az a helyzet, hogy nekünk semmi sem jó. A Nyikon topikban állandóan megy a kesergés, hogy a cég nem elég innovatív, kihasználja Canonékkal a monopol(duopol) helyzetet, ejnye, nem szép dolog!
Itt meg az a bajunk, hogy túl sok és túl sűrű az újítás?
Bármi más technikai dologban létezik olyan, hogy a csúcsterméket fél évnél tovább birtokold?
Jó az az X-T1, jó lesz még évekig, akkor is, ha lesz néhány dologban újabb. :K

(#4573) madgie válasza torzo (#4572) üzenetére


madgie
titán

Na igen, nonszensz, hogy valakinek az is baj, ha érdemben fejlesztenek.

(#4574) Stauffenberg válasza gyorgyi84 (#4570) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lényegében "special edition" szóval olyan lesz ez, mint anno az X100 esetében a spéci fekete kiadás. Azt hiszem a doboza is más volt, meg valamivel többe került (kevesebbet is gyártottak belőle).

Ilyen a szpesöl edísönök sorsa, azok általában drágábbak. Itt 500-600 dolcsival, Leicánál meg 15000-25000 dollárral. :D

[ Szerkesztve ]

(#4575) Freddy76 válasza torzo (#4572) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem érted. Legyen nagy, fekete, Canon vagy Nikon, érdemi újítás, legyen olcsó, hogy megvehessük, de legyen nagyon kevés belőle, hogy ne jusson mindenkinek, de nekünk pont jusson. Csak ennyi kell a boldogsághoz.

Amúgy a fuji iránya nekem tetszik, két érv hozható fel:
1. Drága. Ez persze relatív, szerintem nem drágább a fuji a canikonhoz képest, egyszerűen hiányoznak a kínálatból az olcsó objektívek (mint pl. Nikonnál a 35, 50/1.8, 18-105, stb.). Ami van, az pro minőségű, és árú.
2. Lassú az AF. Ez persze erősen relatív, a felhasználók 95 %-ának jó, és én is kezdek kibékülni vele, nem akadályoz. Ezen a fuji fejleszthet.

Az nem zavar, hogy gyorsan jönnek ki új dolgok. Ha valamit újonnan veszek, kalkulálni kell az áresést. Ha valaki gyakran cserél (mint madgie, Tayrol, én), az vegyen olcsón, keresse az akciókat, vagy vegye tudomásul, hogy ha a fotózás mellett a kütyüzés is a hobbi része (nálam az, egyértelműen), akkor annak ez az ára.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4576) MC Pite


MC Pite
veterán

Hát ki nem szarja le hogy van rajta egy félkész fw frissítés (hogy amíg preorder van és nem a polcokon sorakozik a fekete mellett addig picivel drágábban eladható legyen), ha még erre se jött meg a rendes? Ez fuji, nem kell betojni hogy így maradnak a gépek...
Aztaq.., a sebtiben kajálás közben 1-2 ujjal írt hsz-em mennyi elgépelést tartalmaz :DDD :B
Egyébként nem rossz a szürke... majdnem olyan szép min az érkező OM20am ;]

Kapjuk meg a hw független újításokat legalább az E2 tulajok is, de akár E1-ig visszamenőleg (igen, X100s is) azt örüljünk együtt...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4577) arn válasza madgie (#4573) üzenetére


arn
félisten

Addig fejlesszenek, amig megveszem :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4578) Studi válasza Mr.Csizmás (#4571) üzenetére


Studi
addikt

Ahhoz adtak napellenzőt is!!! :Y :DDD

(#4579) Mr.Csizmás válasza Studi (#4578) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezüst/fekete 45? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4580) Studi válasza Mr.Csizmás (#4579) üzenetére


Studi
addikt

Nem arra gondoltam, az hivatalosan egy áron megy, csak az ezüst benne volt a "Bővítsd a rendszered" akcióba sokkal olcsóbban. Én a fekete 12/2-re gondoltam, amit csak napellenzővel együtt, limited editionként árultak (árulnak?).
De most az E-M10-nek is vannak Limited Edition verziói, kicsit drágábban, ha jól emlékszem. De mi ez egy Hasselblad skines Nex7-hez képest! :Y :))

(#4581) Mr.Csizmás válasza Studi (#4580) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ennyikeh :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4582) lenan válasza Stauffenberg (#4566) üzenetére


lenan
aktív tag

ezt a fujit nem ismerem, de azért a minolta 135 stf messze nem egy szűrő kérdése

http://www.the135stf.net/apodisation.html

(#4583) madgie válasza lenan (#4582) üzenetére


madgie
titán

Ebben nem ez az elegánsabb megoldás van, látszik a Fuji oldalán.

(#4584) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Két XF 56mm f/1.2 R APD bemutató:

Patrick La Roque
Nathan Elson

Bár mindketten óvatosan fogalmaznak (hiszen Fuji X fotósok), de két olyan vélemény, mely szerint nem feltétlenül éri meg a sima 56-ot az APD verzióra cserélni.

Az összehasonlító fotókban én sem látom azt a hű de nagy csodát amiért megéri nyitott rekesznél feladni majdnem egy egész fényértéket (igaz f/5.6-ig fokozatosan csökken a fényveszteség mértéke), na meg kifizetni ennyivel többet érte.

(#4585) madgie válasza Stauffenberg (#4584) üzenetére


madgie
titán

Ja, hogy még a fázis AF sem megy majd vele? Fail :(

(#4586) Stauffenberg válasza madgie (#4585) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem akinek van egy sima 56-osa, az legyen vele boldog és ne törje azon a fejét, hogy irtózatos bukóval váltson APD-re. Jelenleg azt látom ebben, hogy több a hátránya, mint előnye.

(#4587) madgie válasza Stauffenberg (#4586) üzenetére


madgie
titán

Eszembe sem jutna ezen idegeskedni, vagy mittomén :)

(#4588) MC Pite válasza Stauffenberg (#4586) üzenetére


MC Pite
veterán

Hátmárhogyafaszbane? Így nem lesz elég szekondhend 56os ha rád hallgatnak ;]

Előre hallom hogy lesz majd sok háborgó hogy ez milyemmá, mintha ez nem opciós lenne, ide a rozsdás bökőt :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4589) Stauffenberg válasza madgie (#4587) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vannak akiknek nálad jobban viszket a tenyere, hogy belekotorjon a pénztárcába. :D

(#4590) arn


arn
félisten

eddig legszebb bokehja a 25os panamnak volt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4591) Studi válasza arn (#4590) üzenetére


Studi
addikt

Szentségtörés. :))

56-osról sajnos csak a második cikket látom, így elég kevés az az egy összehasonlító kép, hogy lássam a különbséget. De ezalapján olyan hatalmas változás tényleg nem lehet, hogy megérje egyikről cserélni a másikra.

(#4592) Freddy76 válasza arn (#4590) üzenetére


Freddy76
addikt

Ajjajaj... Elindult a vezérhangya?

Studi, kevés kép? Egy képről megmondod, hogy nem szép a bokeh :P ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4593) Studi válasza Freddy76 (#4592) üzenetére


Studi
addikt

Nem írtam többet, mint hogy egy képen nekem nem tetszik, és kiváncsi lennék, hogy abból a háttérből mit hoz ki az Oly 45-ös. :P Ettől még lehet más számára szép, ez szubjektív kategória. :D

Nem vagyok az a fajta ember, aki "sokmilliárd légy nem tévedhet" alapon hagyom befolyásolni a véleményem. :P :D

(#4594) lenan válasza madgie (#4583) üzenetére


lenan
aktív tag

ennyi pénzért akár az is lehetne - én próbáltam anno a minoltát, hát az tényleg csudálatos

(#4595) arn válasza Freddy76 (#4592) üzenetére


arn
félisten

osszessegeben a 35os kepet azert jobban szeretem, de a 25 bokehja nagyon szep kremes volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4596) madgie válasza lenan (#4594) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem akarták ezek teljesen elölről tervezi ezt a cuccot, adott volt egy fantasztikus portréobjektív, minimálisan reszeltek rajta és voilà, kész az APD verzió.

Nem hülyék ezek, legközelebb megnézik, melyik normál, vagy nagylátójuk rajzol APS-C-nél nagyobb képkört, nekiesnek a flex-szel és lesz egy tilt-shift :DDD

(#4597) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem nézek több X100T videót, nem nézek több X100T videót :W
Van amiket szeretek az E2-ben. Van amiket szeretek az X100ban. Szinte minden jót egybegyúrtak a T-be, és még pár új dolgot is, amik elég finomak... És ha őszinte vagyok magammal, egy X100S/T az egész cserélhetős cuccot ki tudná 99%ban váltani. Mióta van a százas... igazából mindig azt kapom fel.
Még az a jó kérdés hogy a HVF használata közben a PIP mód csak mf-nál megy, vagy af-nál is...
Az elektromos zár+nd szűrő kombó meg :wub: .

56APD: Érdekes hogyha fuji fotósok, miért nem mérték össze 1,4en is a bukét?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4598) Ijk válasza MC Pite (#4597) üzenetére


Ijk
nagyúr

Magam részéről meguntam hogy rendszerem legyen. 6-7 éve ha képminőség fontos volt akkor csak tükrös, ami cserélhető obis. Azóta jöttek a milcek, a kezdeti gyerekbetegségeket kezdték kinőni és jönnek az egyre jobb egybeobis gépek. Sajnos én is toldozgattam az elmúlt években a nikon rendszert, most meg darabonként adom el. Fogalmam sincs hogy egyszer visszatérek-e, vagy egyáltalán bármilyen rendszerbe vágok. De most a hátam közepére kívánom az obicserélgetős, táskás cuccokat.
Néha gondolkoztam hogy belevágok a filmes fotózásba mivel leszoktam a képek sorozatgyártásáról. De félek mert annyira hozzászoktam a digitálishoz hogy a kezdeti lelkesedés után a port fogná a polcon.
Pedig középformátumról álmodozom sokszor, nem mintha az amatőr felhasználásom, tudásom igényelné, de mindig odavoltam azért a képi világért, tónusokért amit ezek a hatalmas felületű filmek nyújtanak.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4599) Parci válasza MC Pite (#4597) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valaki magyarázza el nekem, hogy ez az egész mf-mánia és ebbe ölt erőforrás miért fontos egy nem cserélhető obis gépnél? azon fix az üveg, ami tud autofókuszálni. nem csak az x100-nál nem értem ezt, máshol is sokat foglalkoztak vele.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4600) arn válasza Ijk (#4598) üzenetére


arn
félisten

pl ott a gm1... igaz cserelheto, de ha ragyogyitasz egy 12-32ot, vagy egy 20ast, 14est, ami tetszik, eleg kompaktos lett onnan a dolog. a 20assal pl rohadt jo kepet kapsz, fenyeros, univerzalis.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.