Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Alabástrom válasza DonRazzino (#22983) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi, jó lenne egy valós teszt. Leginkább az érdekelne, hogy a Te objektívednél mekkora élességbeli különbség van f/1.4 (vagy f/1.2) és f/2.8 között. Legjobb lenne raw kép, privátban megírom az emailemet. Mély képet kérnék, kettőn a kép közepére fókuszálva teljesen nyitva és f/2.8-on, kettőnél a kép szélére (nem sarok, hanem jobb vagy bal szél). Az egyémnél látható már 16mp-en is különbség. (Ami szerintem egyáltalán nem meglepő, mégsem milliós Leica vagy Zeiss ez... Csak fura, hogy az internet tele van ájuldozó forumographerekkel meg bloggerekkel, akik olyanokat mondanak, hogy nincs romlás teljesen nyitva. De én nem találtam olyat, aki valós tesztekkel ezt alátámasztotta volna. Akik valós teszteredményeket is közzétesznek, azoknál f/2.8 fölött lágyulást látni 16mp-en is. Úgyhogy most már teljesen össze vagyok zavarodva, hogy selejt az enyém, vagy nem... Ha létezik olyan Fujinon, amiről az ájuldozók írnak, akkor szeretnék én is levadászni olyat, mert szeretem a nyitottblendés képeket, de a jelenlegivel inkább f/2,8-on lövök...)

A 16 és a 24mp közötti különbség engem személy szerint egyáltalán nem érdekel, sosem mondtam, hogy ne lenne jobb, ezt csak b.vr igyekszik nagy erőkkel a számba adni.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#23002) Alabástrom válasza Alabástrom (#23001) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Mély képet = négy képet :)

(Ha érdekel valakit, jövő hét elején tudok én is tesztet lőni az enyémmel)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#23003) faki_


faki_
senior tag

Nem egy alsó madárfogás: https://youtu.be/fX1QxUem-HU?t=95! :D

(#23004) b.vr válasza Alabástrom (#23001) üzenetére


b.vr
őstag

Hogyhogy én akarom a szádba adni? Azt írtad, meg is erősítetted, hogy szerinted a Fujinon üvegek nyitva még a 16mp-t sem rajzolják ki. Ebből egyenesen következik hogy nemcsak a 30 mp-nek nincs értelme, hanem már a 24-nek sem. Hiszen ugye már a 16-ot sem rajzolják ki.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23005) Clemi


Clemi
veterán

Megsétáltattam a X-T2-t és toltunk egy villám fotózást a délutáni erdőben. Még nem volt sötét (csak én exponáltam úgy, hogy éjszakai hatása legyen) és két vakuval világítottam HSS módban. A fő fényem egy Jinbei deep umbrella volt, az élfényt meg csak úgy natúr az állványon lévő vakuval.

Feltettem ide pár képet (letölthető compressed RAW) és már tiszta ideg vagyok, mert nem jövök rá mi a gáz, főleg a legelső, illetve a 2. és a 3. képnél. A bajom az élességgel és a részletességgel van. Az utolsó három kép úgy gondolom minőségben alázza az első négyet és ezért vagyok teljesen tanácstalan, hogy ez miért van.

Az első négy kép az 56/1,2 a többi a 35/2 műve és minden kép bekapcsolt arc felismeréssel, kézből exponálva, f2,8-on 1/500 záridővel ISO400-on készült, a vakuk természetesen HSS módban.

(#23006) #74459392 válasza Clemi (#23005) üzenetére


#74459392
törölt tag

Nem lehet, hogy az arcfelismerő hibázott? Az első képen előrébb van az élesség síkja.
Csak halkan kérdezem, mert én nem nagyon használtam az arcfelismerő opciót, hogy ilyen szituációban miért jó használni? Én csak a szemére tenném a fókuszt és annyi.

(#23007) total90 válasza Clemi (#23005) üzenetére


total90
veterán

Nekem az arcfelismerő elég sok képemet tönkre vágott... szerintem nálad is ez van.
Egyébkétn villámot érdemesebb lenne talán f8 körül fotózni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23008) 3YEW válasza total90 (#23007) üzenetére


3YEW
tag

én nem látom a képeket innen, de szerintem villám=gyors, rövid (itt)
(Először én is azt hittem.)

T

(#23009) total90 válasza 3YEW (#23008) üzenetére


total90
veterán

Épp azért, mert a villám gyors érdemes tág rekesszel és hosszú záridővel meglőni. Mint pl. a tűzijáték.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23010) Alabástrom válasza b.vr (#23004) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Mikor veszed már észre magad, és hagyod abba amit itt művelsz? Én a moderátor helyében már mindkettőnket kirúgtam volna innen.

szerk:
Semmi értelme már válaszolnom, ezerszer elmagyaráztam, tesztképeket is beszúrtam (amiket te persze csuklóból elutasítottál, bár az nem derült ki, hogy miért, mert még egyetlen támadásodat sem támasztottad alá semmivel), de te egyszeűen nem akarod megérteni. Szerintem nem azért vagy te itt, hogy bármit is megérts, vagy hogy normálisan megbeszélj bármit is, hanem valami másért...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#23011) Alabástrom válasza b.vr (#23004) üzenetére


Alabástrom
senior tag

... egyébként meg nem mondtam, hogy nem rajzolják, ki, ez megint a szavaimnak a kiforgatása...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#23012) 3YEW válasza total90 (#23009) üzenetére


3YEW
tag

félreértesz, arra gondoltam, hogy a fotózás volt gyors, (épp csak kiszaladtak, hamar visszamentek) vagyis villámgyors fotózás

Inkább ha már összejöttünk, mi a helyzet a 80-as macro-val? Néztem a videót a hölggyel, X-E3 ill XF80 hát egy kicsit orrnehéznek tünt a dolog. Nem fogtam kezembe, de ha jól láttam nincs állványgyűrűnek hely, lehet/érdemes ezt állványon használni. Másik: mennyire használható AF nélkül? Többi XF obi azért nem egészen következetes, függ hogy gyorsan tekeri az ember, vagy lassabban, kivéve a kattintós kapcsolós modellek, (23, 16)
Sajnos a marketing videók erről nem tesznek említést. (bár lehet kopasz mondta :) )

T

(#23013) total90 válasza 3YEW (#23012) üzenetére


total90
veterán

Ja értem, volt egy érzésem, hogy elbeszélünk egymás mellett :DDD

A 80-as is kicsi, de nekem az összes MILC cucc kicsit a dSLR után. Hónapokkal az X-T2 vásárlása után is olyan "kis csöppség" érzésem van, amikor a kezembe veszem ;]

Baromi éles, de keveset használom. Tervezek róla írni, vagy is már is kezdtem dolgozni egy logoutos cikken. Lőttem már tesztképeket, sőt videót is készítettem... az majd mind belekerül a tesztbe.
Igazából közgyűrűvel adja igazán a makró hatást :K

Nagyságra kb. olyan 40%-al nagyobb az 56-osnál és igen, "húzza" előre a gépet, de ha állványon van, akkor nincs az az érzésem, hogy le akarna szakadni.
AF nélkül használható, bár ebben lehetne jobb. Szerintem nem elég érzékeny, vagy én csinálok valamit rosszul.

Összehasonlítási alapom a Nikonos világból a Sigma 150-el van, mert az volt... attól jobb, pláne közgyűrűvel. Nem romlik annyit a képminőség.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23014) madgie


madgie
titán

Megjött a T2, főpanelcsere, este megnézem, remélem nem pettyez :D

(#23015) |AP| válasza madgie (#23014) üzenetére


|AP|
veterán

jó munkához idő kell :)

Nekem meg tegnap jött meg a (dupla) cashback a 10-24-re. Szóval most már biztosan állítható, hogy cégnévre vásárolt terméknél is működik :)

(#23016) total90 válasza madgie (#23014) üzenetére


total90
veterán

Remélem nem lesz olyan eseted mint az én Sonys kalandom :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23017) taranis


taranis
addikt

"Fujifilm X RAW STUDIO for Windows Postponed to End of February". Sose kapjuk meg! :)

colorizer.net

(#23018) madgie válasza taranis (#23017) üzenetére


madgie
titán

Annyira ne várd, elég bugos macOS-en is...

Az X Aquire backup funkciója is szenzációs, a Q menüs beállított profilokag miért is tudná visszarakni? :O

[ Szerkesztve ]

(#23019) 3YEW válasza total90 (#23013) üzenetére


3YEW
tag

egy kicsit sajnálom, hogy miért nem úgy csinálták meg az AF/MF kapcsolást, mint a 16-osnál, vagy a 23-asnál. TC14-et vagy TC-20-at próbáltál rajta esetleg? Én várom az írást:)

T

(#23020) taranis válasza madgie (#23018) üzenetére


taranis
addikt

Nemár hogy pont azt nem teszi vissza, király :(

colorizer.net

(#23021) madgie válasza taranis (#23020) üzenetére


madgie
titán

Mind a nyolc profilt használom, öröm volt újra beállítgatni :)

(#23022) DonRazzino válasza Clemi (#23005) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Megnézés nélkül a stúdiós tapasztalataimból mondom neked, hogy Face/Eye AF hibája. Ebben a funkcióban mérföldes a Fuji hátránya még egy Sony A7II-höz képest is (azon teszteltem ugyanis) úgy AF-S-ben, mint AF-C ben egyaránt. Vártam, h majd fw update-tel javul, de nem igazán. Majd a T3-ban, évvégén.

(#23023) Clemi válasza DonRazzino (#23022) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi! Akkor hanyagolom az arc felismerést.

(#23024) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Urak (és hölgyek)!

Lehetetlen küldetés, de hátha valaki okosabb... Tavasszal megnézem eredeti helyén a cseresznyevirágzást és kora reggel meg az esti órákban is szeretnék fényképezni, ehhez meg kellene valami állvány, amit egész nap tudok cipelni, kicsi, könnyű, nem kerül egy kisebb vagyonba, de alapvetően stabilan tart egy X-E2 vázat valami nem túl nagy obival. Van valakinek erre valami ötlete?

(#23025) Clemi válasza Tempus_fugit (#23024) üzenetére


Clemi
veterán

A kisebb vagyon alatt mit értesz? Egy bizonyos összeg alatt csak szemetet kapsz ebben legyél biztos. Nekem például a Rollei állványai nagyon bejöttek, könnyű, kis helyen elfér viszont stabil és sokrétű. Persze ennek is ára van, de megéri.

(#23026) Tempus_fugit válasza Clemi (#23025) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Nem asztofotózni akarok, hanem mondjuk napkeltekor fotózni menni valamelyik parkot pl. De utána egész nap cipelni fogom, hátizsákkal, teljes napi városnézős menetfelszereléssel. Szóval az elképzelés valami olyasmi, ami elfér egy normál méretű hátizsákban úgy, hogy közben marad mellett még hely és a hátamat se húzza le önmagában.

Azt vágom, hogy üveggyöngyökért csak vackot kapok... nem véletlenül van Fuji rendszerem :R

[ Szerkesztve ]

(#23027) |AP| válasza Tempus_fugit (#23026) üzenetére


|AP|
veterán

nekem egy Sirui T-005X van, ez összecsukva csak 34cm és 800g.
Van még ugyanez carbon verzióban, de majdnem dupla áron és annyival nem könnyebb (650g)

(#23028) dqdb válasza Tempus_fugit (#23026) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy eBayről Q666 és hasonló nevű klónok, vagy egy kategóriával felette például a Sirui T05X és TX sorozata (ezt akár itthonról is, amikor én vettem, akkor az áfázott kínai ár és az itthoni között alig volt eltérés, most nem néztem). Az alumínium/karbon anyag és négy/öt részes láb kérdéskörét kell majd körüljárnod, hogy stabilitás-méret-súly-ár közül mit választasz.

Lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23029) Tempus_fugit válasza dqdb (#23028) üzenetére


Tempus_fugit
tag

A hordozhatóság lényegesen magasabb prioritást élvez mint a stabilitás ebben az esetben. Van stabil állványom otthon, de az nekem túl nagy, masszív.

(#23030) FLx válasza Tempus_fugit (#23026) üzenetére


FLx
addikt

Kisebb Sirui-k is egesz jok, Manfrotto BeFree sorozata, Benro Travel Angel. De azert egesz napos cipeleshez az osszes kenyelmetlen lesz, arra keszulj fel. Ha karbont veszel, azzal sokat segitesz a hatadnak, a penztarcadnek meg nem nagyon. En meg a DSLR korszakomban vettem egy Gitzo-t, szerintem 80 eves koromig jo lesz. :D

(#23031) Clemi válasza Tempus_fugit (#23026) üzenetére


Clemi
veterán

Az összeghatárt azért még mindig nem árultad el és így elég nehéz tippeket adni. Nekem például egy ilyen van mióta a Fuji rendszert használom de ebből azóta nem sokkal drágábban és 30 dkg-al könnyebb kivitelben van már carbon is. Speciel én az Amazonról rendeltem, de hazai kereskedőknél is megtalálható. Csak azt tudom rá mondani, hogy nagyon jó állvány.

(#23032) hegyimorc válasza |AP| (#23027) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Van még ugyanez carbon verzióban, de majdnem dupla áron és annyival nem könnyebb (650g)"

Ez az "annyival nem könnyebb" veszélyes mondás, mert lehet, hogy "annyival" nem, de annyival igen, hogy pont az "annyi" miatt maradjon otthon :)

Nekem a carbon változata van, de néha még az is sok. Olyankor vagy egy gorillapod hybridet viszek, vagy semmit.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#23033) dqdb válasza Tempus_fugit (#23029) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ebben az esetben egyszerűbb a dolgod (ha egy gorillapod vagy mini tabletop állvány már túl kicsi): öt részes állvány kell, azok összecsukva beférnek 30-35 cm-be, így csak a karbon vagy nem karbon a kérdés. Persze, csak ha egy monopod nem lenne jobb ;]

Még a MeFoto Backpacker sima és Air változatát is érdemes bevenni a listába.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23034) trball válasza Tempus_fugit (#23024) üzenetére


trball
csendes tag

Nekem ilyen van, es nagyon jol szuperal:
Link

Innen is vettem.

[ Szerkesztve ]

(#23035) pethob válasza Tempus_fugit (#23024) üzenetére


pethob
aktív tag

Manfrotto BeFree nekem bejött. Néha lehetne magasabb, meg stabilabb, de akkor meg túl nehéz lenne...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23036) Clemi válasza trball (#23034) üzenetére


Clemi
veterán

Ilyet linkeltem én csak még nem a carbon, változatot. Tényleg jó és kicsi könnyű, a Fujihoz tökéletes. Fel tudom fogatni a válltáskám aljára is akár.

(#23037) total90


total90
veterán

Bréking nyúz :Y

Ugye Windowson nem nagyon van támogatva a RAF formátum és van pár külső program, amivel meg lehet ezeket a képeket jeleníteni.
Nekem azokkal az volt a bajom, hogy némelyik elég drága, de ami meg jó lenne, annak csak a saját képnézegetőjében lehet nézni a képeket.
A Windows által készített codec csomag meg említésre sem méltó...

Szóval már egy ideje keresek olyan codec alternatívát, ami beissza magát a rendszerve és a sima Windowsos képnézegetőbe is meg tudjam nyitni a képeket.

Vééégre rátaláltam: [link] FastPictureViewer Pro. 10 dolcsi az egyszeri és 15 dolcsi az örökös lizenz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23038) total90 válasza trball (#23034) üzenetére


total90
veterán

+1 a Rolleira, atomstabil :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23039) #74459392 válasza total90 (#23037) üzenetére


#74459392
törölt tag

én faststone image viewer-t használok, az ingyenes

viszont nekem a win10 képnézegetője is megnyitja a raf fájlokat, pedig semmilyen codec-et vagy hasonlót nem telepítettem

(#23040) Fandango válasza #74459392 (#23039) üzenetére


Fandango
veterán

Azok csak a jpget előnézeti képet nyitják meg legjobb tudomásom szerint, nem a raw filet.

[ Szerkesztve ]

(#23041) taranis válasza Fandango (#23040) üzenetére


taranis
addikt

Szinte biztos, hogy így van. Exif toollal ki lehet szedni a RAF-ból az előnézeti képet, most megnéztem az egyik RAF-nál, 1920x1280-as, 600-700 kbyte, szóval bőven jó arra, hogy lásd, mi van a rawban.

colorizer.net

(#23042) Royo85


Royo85
tag

Valakinek megunt,felesleges eladó M42 - Fuji FX vagy Minolta MD - Fuji FX adaptere?

(#23043) Mr.Csizmás válasza Royo85 (#23042) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Olympus OM van :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23044) Clemi válasza total90 (#23037) üzenetére


Clemi
veterán

és megnyitja a tömörített RAF fájlt is?

(#23045) KuZo válasza Tempus_fugit (#23024) üzenetére


KuZo
tag

Nekem egy halál egyszerű és kicsi Manfrottom van, ilyen:
http://m.digitcam.hu/Tripod/Manfrotto-Compact-Light-White-aluminium-allvany-feher-27218-p27218.html
Nem egy komoly darab, de könnyű és kis helyen elfér...ja meg occó. :)

[ Szerkesztve ]

(#23046) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Köszi urak a tippeket :R

(#23047) #86322688


#86322688
törölt tag

sziasztok....fujin , jelen esetben xe2 dinamika beallitast ha automatan hagyom jpg kepeknel, mennyire vegzi jol a dolgat?

(#23048) #31733248 válasza b.vr (#22922) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem azért is beszéltek el egymás mellett, mert mást gondoltok arról, mit jelent, hogy egy obi kirajzol-e egy X megapixeles szenzort. Ha azt értjük ez alatt, hogy elegendően éles-e, akkor igen, ha azt, hogy nyitva saroktól sarokig pengeéles-e, akkor nem. A Sigma 85 Art például nagyon éles obi, amely a DXO mérései szerint teljesen kirajzolta a D810 36 megapixelét. De ez egyedi eset, a legtöbb fix (főleg a kisebb szenzoros rendszereken) a felét-kétharmadát hozza a szenzor felbontásának. De ettől függetlenül mi még pengeélesnek érezzük őket és ez a lényeg. Az pedig, hogy például egy portréobi saroktól sarokig éles-e, maximum a felhasználó tudatának fontos, a kép szempontjából aligha.

(#23049) b.vr válasza #31733248 (#23048) üzenetére


b.vr
őstag

A kettőből egyikkel sem fogalmaztad meg jól mikor rajzolja ki az objektív az adott felbontású szenzort. Ha nem rajzolja ki (konkretizálhatjuk is, hogy adott rekeszen nem rajzolja ki) akkor nincs értelme nagyobb felbontású szenzorra tenni mert úgysem lenne képes plusz információt tenni a képre, így ha ezt a nagyobb felbontású képet visszaméreteznénk akkor lényegében csak random zajban különbözne.
Ha kirajzolja, akkor meg az ellenkezője: van értelme nagyobb felbontású szenzorra tenni, mert képes arra is (adott rekeszen) plusz információt rajzolni.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23050) #31733248 válasza b.vr (#23049) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Ha nem rajzolja ki (konkretizálhatjuk is, hogy adott rekeszen nem rajzolja ki) akkor nincs értelme nagyobb felbontású szenzorra tenni mert úgysem lenne képes plusz információt tenni a képre"

Azok az obik, amiket használsz, nem rajzolják ki a 16 megapixeles szenzoron mind a 16 megapixelt - szerintem ezt Te is tudod. De ennek a gyakorlatban nincs igazi jelentősége, mert így is nagyon élesek. Viszont nincs igazad a fenti kijelentésben, mivel középen, ahol jobban rajzol az obi, a nagyobb szenzorral garantáltan részletesebb képet kapsz, aztán ahogyan haladsz a sarkok felé, egyre csökkent a felbontás terén jelentkező nyereség. Szóval ugyanazzal az obival fotózva egyértelműen részletesebb képet kapsz a nagyobb felbontású szenzorral, ez már sokszor bebizonyosodott a gyakorlatban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.