Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) mikrofon válasza #10186752 (#32998) üzenetére


mikrofon
addikt

Én....
Én mindig így töltöm. Vagy USB-s töltőfejjel, vagy PowerBank-kal.
Csak akkor veszem ki az aksit, ha használatközben lemerül és cserélni kell...
Így használom már évek óta, Sony-val is és Fuji-val is... Az aksi töltőket sosem vettem ki a dobozból, mindig ugy maradtak az eredeti csomagolásban.
úgy is veszek mindig tartalék akut, USB-s töltővel és azzal töltöm azt amelyik lemerült és kikerült a gépből. De ami a épben van. Azt töltés kedvéért nem veszem ki.... Mind a három Sony és mindkét Fuji gépemnél így a dobozban maradt használatlanul a gyári töltő és most ott fog maradni ha adnak hozzá.... Van még pár gyári tartozék amit felőlem kihagyhatnának, mert sosem használom....
Úgyhogy én nagyon örülök hogy nem gyártanak le eggyel több "szemetet" számomra feleslegesen....

[ Szerkesztve ]

(#33003) Mercutio_ válasza mikrofon (#33001) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én jobb szeretem a külön töltőt, így töltés alatt nem a vázat/alkatrészeket melegíti. Igaz én a kicsi vázakat preferálom :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33004) gorgo válasza #10186752 (#32998) üzenetére


gorgo
őstag

Meglepődsz azon, hogy mindenki, aki nem tudja? Ez a feature nem régi. Pl nekem nagyon jól jönne, de nincs. Amúgy fillérekért veszel e-bayről külső töltőt, én most pl azért vettem töltőt egy régi géphez, mert kellett venni több tartalék akksit, és bár nem volt rá szükség de csomagban olcsóbb volt, mint töltő nélkül.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33005) soldier2 válasza Mr.Csizmás (#32985) üzenetére


soldier2
őstag

Black friday környéki vásárlással jártam így. Rájuk írtam, hogy most akkor mi van, "I'm worried..."stb és pár nap múlva lett DPD tracking (vsz nincs összefüggés, de ki tudja? Egy üzit megér.)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#33006) Mr.Csizmás válasza soldier2 (#33005) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kaptak egy emailt, hogy mivammá, adjanak real tn-t, ha már fizettem az insurance shippingért.

ui: mai napi fájás: 2020-07-24We apologise for the delay, we are following up your order to get it delivered to you as soon as possible

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33007) lugosi válasza Mr.Csizmás (#33006) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézegetem én is az eglobalon az x100F-et, 225k-ra jönne ki, ha annyiért itthon látnám azonnal megvenném (nincs rá szükségem, de annyiért győzne a birtoklási vágy). De nem hiányzik ez, hogy 1 hónapig lebegjen, hogy kapok, nem kapok, kell-e paypal eljárást indítanom, visszajön-e a pénz, ha történik valami. Meg tudom, hogy hülyén hangzik, de így teljesen oda a vásárlási élmény, hogy vettem valamit, majd megjön másfél hónap múlva, kb. mintha küldenék júliusban a novemberi rendelésű sílécet. Innentől fogva kizártnak tartom, hogy "in stock" az a gép.

(#33008) Mr.Csizmás válasza lugosi (#33007) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

minden is le van lassulva....alis rendelésem, ma viszik ki, előtte ez a két event van: (05.26. rend.)
Jun 8, 2020 16:32[Shanghai] Leave [Shanghai International Mail Exchange Station]
Jul 23, 2020 00:02Arrive at the destination processing center Budapest

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33009) lugosi válasza Mr.Csizmás (#33008) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, de Európából, "in stock"? Menjenek már. Lovas postával ideért volna. Szerintem ez a cég is elérkezett oda, hogy úgy gondolják, hogy mindent megtehetnek. És szerintem nagyrészt K-EU-ba rendelnek tőlük az árérzékenység miatt, úgy vannak vele, hogy na azok úgyis mindent lenyelnek.

(#33010) soldier2 válasza lugosi (#33009) üzenetére


soldier2
őstag

Azt sehol nem írja, hogy Európában van "in Stock". Fujihoz eddig bármit rendeltem 2-3 hét volt, és a tarcking alapján gyanús volt, hogy Hongkong-ból jött. Szvsz a "lokal warehouse" a Holland raktár.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#33011) lugosi válasza soldier2 (#33010) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, ha az "in stock"-ot érthetjük úgy, hogy valahol a világon, valakinél van valamilyen raktárban, akkor a sarki garázsbolt kiírhatná, hogy Rolls Royce Silver Shadow raktáron! :D

(#33012) ironka válasza soldier2 (#33010) üzenetére


ironka
csendes tag

Sziasztok, akkor van raktáron náluk, ha kiírják, hogy 24 hour dispatch... szerintem... ha olyan terméket vettem az tényleg pár nap alatt jött

(#33013) lugosi válasza ironka (#33012) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ó, köszi az infót, ez simán lehet.

(#33014) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Holnap megnézek/kipróbálok egy használt X-H1-et. Van valami gyenge pont, amire külön oda kell figyelni? (állítólag nem sokkal a megjelenése után vette az illető, úgyhogy valami első szériás darab)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33015) mikrofon válasza soldier2 (#33010) üzenetére


mikrofon
addikt

Még az is lehet, hogy egy adag szállítmányuk fennakadt a vámon....

(#33016) mikrofon válasza Mr.Csizmás (#33006) üzenetére


mikrofon
addikt

Az enyém hétfő óta Processing státuszban van....
Bár az is igaz, hogy én sem a vásárlás élményéért vettem, hanem, hogy használjam.
Így ha megjön de késve, akkor ez van. Ez a kockázat, az olcsóságért.
Bár bevallom rendes hazai webshop-ban is lehet úgy járni, hogy azt írják van raktáron, aztán mégsem, vagy hogy 48 órán belül nálad a termék ha 12h ig vásárolsz, aztán egy hét után kell érdeklődni, hogy most akkor mi van......

[ Szerkesztve ]

(#33017) Mercutio_ válasza lugosi (#33009) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a cég sose volt európában :N , a .eu stock csak annyit jelent, hogy valamilyen módon a vámot elkerülve bejut az EU-ba, és onnan postázzák hozzád.

Mivel jelenleg a hajó/repülő forgalom is visszaesett így az áruk bejuttatása is több időt vesz igénybe, de szvsz irreális elvárás amazon szintű* kiszolgálást várni ilyen árak mellett :U

* bár mostanság az amazon topicot olvasva ők sincsenek a topon

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33018) kovsol válasza Mercutio_ (#33017) üzenetére


kovsol
titán

Hongkong és UK között van valami vámszerződés. HK-ba meg vonat megy Shenzhenből, így akár kínai raktárakból is könnyen át lehet pakolni oda a szajrét.
Ha meg már bejutott a cucc angol földre, akkor könnyen teríthető az EU-ban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33019) mikrofon válasza kovsol (#33018) üzenetére


mikrofon
addikt

A brexit miatt Hollandiára változott az EU-s belepőkapu ;)

(#33020) t.imi válasza t.imi (#32974) üzenetére


t.imi
addikt

Rátoltam még egyszer. Akku ki/be frissítés után. Kop-kop-kop 20 expo után jónak tűnik.

Más. Őrség környékén - Szentgotthárd és vonzásköre, Ausztria is szóba jöhet, NP-W126S akkut hol lehet beszerezni?

(#33021) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Érdekesség:
Tegnap megnéztem egy X-H1-et. Erősen meglepődtem, ahogy a megbeszélt címet megtaláltam, ugyanis egy csilli-villi marketing stúdió volt. A tárgyalóban szépen kiálítva az eladó cucc, körben a fali monitorokon Fuji reklámképek, stb... Kérdezem a fickót (a stúdió tulajdonosa), hogy kereskedő, vagy mi? Nem ez az ő gépe volt. Fujival dolgoznak?? Pár munkát csinált vele, de leginkább csak kíváncsiságból. 4-5 corporate videó + expópavilonhoz képek. Tökéletesen helyt állt, még a 2m-es plakátképek is szuperek voltak, nem szégyenkezett a "szokásos" anyagaik mellett. Miért, amúgy mit használnak a "szokásos" anyagaikhoz? Alapvetően Canon párti, úgyhogy a legtöbb munkához Canon 5DSR-t, (bár már nem sokáig, mert a kereskedésben adtak neki egy R5-öt kipróbálni, és igencsak megtetszett, úgyhogy rendelt is párat), komolyabb videós munkákhoz vannak Canon EOS C-k illetve tárgyfotózni egy Hasselblad, de az még sosem hagyta el a stúdiót. És mondom hogy jön ide a Fuji???? Hát, a kereskedésben pár éve a kezébe nyomtak egy X-T2-t, hogy vigye haza hétvégére kipróbálni. Húzódozott, hogy minek neki egy APS-C, van neki FF Leica, de addig unszolta a kereskedő, hogy elvitte. Hétfőn reggel már ment is megvenni a komplett szettet, annyira megtetszett a kezelés és a kis méret. A Leica vázat eladta (az obikat még nem, úgysem veszítenek az értékükből). Azóta privátra csakis Fuji, annyira szereti. Néha még munkára is, csak úgy érdekességképpen.

A gépet sajnos nem vettem meg, de több, mint egy órát beszélgettünk. Tanulságos volt, én nem isemrek túl sok egyéb rendszert, érdekes volt hallani, hogy egy 20-30 éve ebben dolgozó és szinte minden létező rendszert ismerő ember hogyan látja a Fuji-t.

Ja, kérdeztem a Sony-ról is. Rövidre zárta a dolgot: szuper specifikáció, technikailag top, de ki a franc akar egy ilyen gépet kézbe venni??? :P :B

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33022) s4tch válasza Alabástrom (#33021) üzenetére


s4tch
veterán

Végül miért nem vetted meg a vázat?

(#33023) Alabástrom válasza s4tch (#33022) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Mechanikailag kissé hibás volt az egyik SD kártya foglalat és garancia már nincs rá. Annyira nagyon nem is volt olcsó.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33024) vihartigris válasza Alabástrom (#33023) üzenetére


vihartigris
őstag

Alig használt, de mechanikai hibás? Zavart érzek az erőben. :U

bármi reciproka a semmi

(#33025) Alabástrom válasza vihartigris (#33024) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ha egy vadi új, frissen bontottat mellé tettek volna, nem tudtam volna megmondani, melyik az új és melyik a használt. Tényleg nem egy leharcolt darab volt. El nem tudom képzelni, mit csinált a foglalattal, de kb 10-szer kellett benyomni a kártyát, hogy bent maradjon...
Plusz az érzékelőn volt egy nagyobb porszemcsének látszó valami, amit a sensor cleaning nem tudott leszedni. Sajnos nem volt nálam körtepumpa, meg amúgy sem szivesen fújkálnám a szenzort. Minden esetre inkább lemondtam róla, nem is próbáltam alkudni az árból.
Állítása szerint hétfőn viszi szervízbe.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33026) vihartigris válasza Alabástrom (#33025) üzenetére


vihartigris
őstag

Biztos a Canon CFexpress kártyát akarta beletenni. ;]

bármi reciproka a semmi

(#33027) Alabástrom válasza vihartigris (#33026) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Simán. :U Elég erőteljes, energikus, lendületes ember volt, el tudom képzelni, ahogy a fotózás hevében félig öntudatlanul tuszkol bele egy másik kártyát, vagy fordítva, stb... :D :D

Minden esetre a bizalmamat is elvesztettem emiatt, ezt illett volna előre mondania, vagy méginkább már a hirdetésbe beleírni... Ezek után ki tudja, van-e még valami... Hát, marketing szakember.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33028) s4tch válasza Alabástrom (#33025) üzenetére


s4tch
veterán

Mondjuk ezeket az elsőre is egyértelmű, szerviz kompetenciájába tartozó hibákat célszerű lenne hirdetés előtt rendezni, főleg, ha szakmabéli az eladó, és városon belül van a szerviz. Kicsit olyan érzése van az embernek tőle, mint a sóderes neppernél a "csak fel kell tölteni a klímát" klasszikus elhangzása után.

Megpróbáltam megkeresni, melyik hirdetésről lehet szó, és közben ezt találtam:
https://www.facebook.com/groups/Fujifilm.adok.veszek/permalink/3452030751487601/
Nem csoporttagoknak: újszerűnek tűnő X-PRO1, kerek 100k... Banyek.

(#33029) Mr.Csizmás válasza s4tch (#33028) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

x100 - 100k is elég jó vétel :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33030) Alabástrom válasza Alabástrom (#33027) üzenetére


Alabástrom
senior tag

...pedig amúgy a hibára való tekintettel lealkudva jó vétel let volna. Szerintem simán engedett volna az árból, látszólag nem annyira érdekelte, mennyit kap érte, csak szabaduljon (van egy X-T3 a jobb videó miatt és ez a H1 a stabi miatt, most mindkettő eladó, mert vett egy T4-et, amiben mindkettő benne van).

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33031) Alabástrom válasza s4tch (#33028) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Már törölte a hirdetést, de amúgy Németországban volt mindez.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33032) Alabástrom válasza s4tch (#33028) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Jaja, abszolut így van. Állítása szerint elfelejtette, mert mindíg csak egy kártyát cserélgetett benne, ezért meg is feledkezett róla. Hát ezt nem könnyű elhinni... :N :U

Szerintem egyszerűen arra számított, hogy valami full dilettáns fogja megvenni, akinek úgysem kell a dual slot (már a telefonban azzal kezdte, hogy ehhez nincs objektív, mert az külön alkatrész :) ). Aztán majd ha a vevőjelölt meglátja a full patika gépet meg még sikerül kicsit elkápráztatni a "hú de profi stúdió vagyunk" imiddzsel, akkor úgyis megveszi. Hát nem jött be... :DDD De tény, hogy itt Németországban aki kicsit is komolyan veszi a fotózást (akár hobby), az tipikusan nem sok éves használt gépet vesz. Max a csóró Kelet-Európaiak.... :B

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33033) lugosi válasza Alabástrom (#33032) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az is benne lehetett az elképzelései között, hogy ha már a vevőjelölt kezében van a gép, akkor elkapja a birtoklási vágy és akkor rábeszéli magát a vevő. Marketing, ugye. :)

(#33034) Gercsa


Gercsa
senior tag

Akit esetleg érdekel, csináltam tegnap egy nem-tudományos tesztet mennyit bír az E3 egy feltöltéssel.

EVF only, sima standard (nem performance) üzemmódban, mechanikus zárral kb. 12 óra alatt kicsivel több mint 2000 RAW képet lőttem és mikor befejeztem még 1 csík volt az aksiban, nem kezdett el pirosan villogni.

Ja, és egy Patona aksi volt a tesztalany.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33035) wms válasza Gercsa (#33034) üzenetére


wms
senior tag

Az szép teljesítmény! :C Köszi az infót! :K

(#33036) mikrofon válasza lugosi (#33033) üzenetére


mikrofon
addikt

Azért az hogy nem próbálta körte pumpával lefujni a poszemet pont azt jelenti hogy nem sok tapasztalata van használt váz vásárlásból.
Azért azt ne felejtsük már el hogy használt vázról beszélünk. Még az új szenzoron amit akkor veszel ki a dobozból otthon is lehet porszem...

Simán lehet hogy egy közönséges porszem volt... Ez előfordul. A Szenzor tisztítás a vázban nem sokat ér kivétel ha olympus a váz....

Ha azt mondta hogy csak az egyik kártyanyílást használta és nehezen ment bele a kártya a másikba akkor én azt is megfulykodtam volna pumpával. Sőt nem is ott hanem otthon miután lealkudott áron elhoztam volna....

Sosem értem az olyan vásárlót aki használt eszközt keres aztán csak az a megfelelő ami olyan mintha most jött volna egy steril gyárból....

[ Szerkesztve ]

(#33037) Alabástrom válasza mikrofon (#33036) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Valóban nem vagyok rutinos használtfényképezőgép-vásárló, valszleg nem is leszek soha.
Leírtam, miért nem alkudtam rá.
A "most jött a steril gyárból" és a műszaki hibás között akad még pár árnyalat. Amúgy én meg sosem értettem azokat az eladókat, akik hibásat akarnak elsózni úgy, hogy elhallgatják a hibát, aztán csodálkoznak, ha a vevő nem hajlandó ilyen emberrel üzletelni. De szerintem ti jól megértenétek egymást, szivesen megadom az elérhetőségét. :K

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33038) kovsol válasza Alabástrom (#33037) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk ha szenzoron a porszem gondot okoz szerintem jobb ha nem veszel cserélhető objektíves gépet. Legóvatosabb bánásmód mellett is előfordul szösz, por a szenzoron, amit persze legtöbb esetben egy körte pumpával orvosolni lehet pár másodperc alatt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33039) #16820480 válasza kovsol (#33038) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha meg pumpával nem is, de fillérekért beszerezhető tisztítószettel simán. Még úgyis, hogy a H1 egy fokkal macerásabb az IBIS miatt. Feltéve, hogy kosz és nem sérülés.

[ Szerkesztve ]

(#33040) lugosi válasza mikrofon (#33036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Épp ezen gondolkodtam múltkorában hogy vajon hol tarthat most ez a beépített szenzortisztítási technológia. Van egy Olympus e-330-am, annál nagyon kedveltem ezt a funkciót, minden bekapcsoláskor lefut egy tisztítás. A mostani gépek ezen a téren nem olyan hatékonyak?

(#33041) Alabástrom válasza kovsol (#33038) üzenetére


Alabástrom
senior tag

...mindíg megbánom, ha nagy ritkán ide jövök... :W
Elnézést a zavarásért, illetve elnézést, hogy megadtam a lehetőséget a szavaim kiforgatására és a fröcsögésre.

Azért ezt még lezárnám:
1. nem a szenzoron a pötty volt a műszaki hiba, hanem az SD slot.
2. írtam, hogy nem volt nálam körtepumpa, (amiért szintén lefikáztatok már egyszer) így nem tudtam meggyőződni, hogy az por vagy sérülés.
De szerintem te is tudod, csak jól szórakozol.

Ne fáradjatok válasszal, szerintem mindenki jobban jár és visszaáll a világ harmóniája, ha nem lépek be többet.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33042) #10186752


#10186752
törölt tag

Néhány nap X-T30 tapasztalat. Megszerettem egyből a kis gépet, bár a fogásán majd a berendelt grip javít még valamit. Szoknom kell a Fuji-logikát, de eddig meg vagyok elégedve vele.

Két problémám van viszont, egyiknek sem örülök. A váz melegszik, sima fotó módban is (értsd: nem video), az akkumulátora pedig egy rakat szar. Olyan hamar merül, hogy valami elképesztő. A menüben a beállításokat nyomkodtam, próbálgattam, fél óra telt el kb, és máris ugrott az egyik csík. Szerintem nagyjából 250 képet bír el összesen, plusz állítgatások, ami valahol a vicc kategória. Arról nem beszélve, hogy 3 óra a töltési ideje, ami elképesztő lassúnak számít. DSLR oldalon Nikon D5500-t használok, annak brutál az akkuja, 800 kép, és nagyon gyorsan fel is tölt, szóval keserű az a szájíz.

A fotók viszont nagyon szépek, szépen karcol a butábbik kitobi is, persze egész más érzés lesz, ha meglesz hozzá a telém végre.

(#33043) #16820480 válasza #10186752 (#33042) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha mindent bekapcsolsz rajta, meg C-AF meg képernyő nagy fényerővel, és nyomkodod folyamatosan, akkor merül persze.

Nekem simán vitt minden eddigi Fuji gépem 1000 feletti expot egy akksival, ha evf only (eye sensor) és S-AF módban használtam. Beállításokat úgyis kb egyszer megcsinálod, utána már alig kell hozzányúlni, vagy amit kell, azt gombra kiteszi az ember, és nem kell miatta menüben turkálni.

(#33044) madgie válasza #10186752 (#33042) üzenetére


madgie
titán

Komolyan, fél órát pimpeled a kijelzőt és máris leszaladt 20% töltöttség? Bocs, de vegyél nintendót, ha játszani akarsz, nem fotózni.

Most raktam töltőre a két X-T3-at, mert holnap meló van, hétvégén templomi szertartás, csoportképek, kreatív, megint csoportképek, 70%-on állt mindkettőben az akku.

(#33045) s4tch válasza #10186752 (#33042) üzenetére


s4tch
veterán

Ahogy a többiek is írták, valós használat közben azért sokkal jobb a helyzet. A gyári akksi nálam ~350-400 képet bír, ha nincs a kijelző fényereje feltekerve. Az újdonság varázsa el fog múlni, nyomkodás helyett fotózni fogsz vele, és javul majd az üzemidő. Persze egy tartalék akksi nem árt.

(#33046) vihartigris válasza #10186752 (#33042) üzenetére


vihartigris
őstag

Jelenleg a MILC-ek hátránya a DSLR gépekhez képest az üzemidő.
Ez viszonylag könnyen orvosolható. Venni kell pótaksit, pótaksikat.

bármi reciproka a semmi

(#33047) lugosi válasza #10186752 (#33042) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez vadi új gép egyébként, vagy használt? Gondolom új, mert ha használt lenne biztos írtad volna, hogy lehet hogy elhasználódott az akksi.

(#33048) mikrofon válasza Alabástrom (#33037) üzenetére


mikrofon
addikt

"az eladókat, akik hibásat akarnak elsózni úgy, hogy elhallgatják a hibát, aztán csodálkoznak, ha a vevő nem hajlandó ilyen emberrel üzletelni. "

Emiatt írtam, mert ilyen állítást leírsz, közben lehet, hogy az is csak koszos volt.... Nem kell azt feltételezni mindjárt hogy valaki valakit át akar verni.... Ez a hozzáállás nem túl .....
Természetesen igen van olyan is, amikor valaki valakit át akar verni, de az általad leírt esetből nem ez következik, hanem az, hogy mivel nem értettél hozzá, ezért inkább feltételezed, hogy át akart verni....
Kösz nem kell a száma. Nekem Németország nem vásárlási célpont, ráadásul nincs szükségem H1-re. De neked ez akár nagy üzlet is lehetett volna. De még az is lehet, hogy jól döntöttél, mert bukta lett volna. Minden esetre ennyi infó alapján ez inkább rágalmazás, mint jó következtetés....

(#33049) mikrofon válasza lugosi (#33040) üzenetére


mikrofon
addikt

Az olympus-é biztos jó a többi gyártó amiket próbáltam nem annyira. Meg valahogy az oly mft szenzorokat a por se szereti. ;]
Igazából rendszeres körtepumpás fújkodás, szerintem jót tesz, obi csere közben. Meg ugye egy kis szenzor tisztítása, megfelelő ügyességgel, ismerettel, eszközökkel és önbizalommal is alkalmanként szerintem alkalmazható. Azért olyan sűrűn erre nincs szükség. Önbizalom hiány esetén meg szervizben néhány ezerért megcsinálják, sőt egy egy bemutató vagy nyílt napon promócióban ingyen.....
Azért a cserélhető obis gépeknél fel kell készülni, hogy ha valaki rendszeresen cserél, akkor azért a por bejut és jobb tőle megszabadulni még mielőtt letapad.....
Persze ha tengerparton homokos sós környezetben többször cseréltél objektívet, akkor utána megéri egy szevizes tisztítás ahol garanciát vállalnak rá....

[ Szerkesztve ]

(#33050) mikrofon válasza vihartigris (#33046) üzenetére


mikrofon
addikt

illetve ugye ha DSL esetén folyamatosan megy tracking fókusz, stabilizátor, meg az LCD, meg az állítgatás, akkor az is merül ám rendesen......
De az is tény, hogy a korábban linkelt pótaksikból tele rakod a zsebed és már is DSLR szintet hozza.
Mondjuk a linkelt USB-s töltök se fogják gyorsan tölteni, cserében a hátizsákban egy powerbank-kal mire lemerül a másik, addigra az is feltöltődik.....Remélem sikerül megszoknod, és ez nem rontja az érzéseidet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.