Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) FEDman


FEDman
addikt

Mindeközben egyre gyakrabban röppen fel a pletyka, hogy az X-T1-nek egy kicsit butított verziója is érkezik hamarosan Fuji X-T10 néven.

Kíváncsian várom mi sül ki ebből. Már csak azért is, mert legutóbb mikor a Fuji kihozta az X-Pro1 butított verzióját az nálam nagyon betalált és jelenleg is itt figyel mellettem. :DDD

(#7002) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Akkar én is dobok :)

XF 10-24 F14 80sec

XF 10-24 F16 100sec

(#7003) madgie válasza gyorgyi84 (#7002) üzenetére


madgie
titán

Abba ne hagyjátok a képelést :)

(#7004) FEDman válasza gyorgyi84 (#7002) üzenetére


FEDman
addikt

De jó, előkerült egy XF 10-24, az is egy finom darab! :))

(#7005) Mr.Zazi válasza gyorgyi84 (#7002) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Hosszú záridős verkfotó, :)) pazar!

(#7006) jmakk


jmakk
őstag

Legyen már akkor 14-es is a sorban! :)

X-A1 + 14mm/f2.8

(#7007) Parci válasza FEDman (#7001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát lehet, hogy elhamarkodott volt rámenni arra a canon 22/2-re, egy x-t10 nagyon könnyen lehet, hogy nálam is ütne. :K csak kukázni kéne egy 18-135-öt valahogyan...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7008) madgie válasza jmakk (#7006) üzenetére


madgie
titán

Hajótörött lettél? :)

(#7009) FEDman válasza Parci (#7007) üzenetére


FEDman
addikt

Meglátjuk, én egyelőre nem merem beleélni magam, előbb lássuk min fognak majd spórolni. :)

(#7010) jmakk válasza madgie (#7008) üzenetére


jmakk
őstag

Igen Wilson. :)

FEDman: előbb lássuk igaz-e a pletyka. :)

[ Szerkesztve ]

(#7011) gyorgyi84 válasza jmakk (#7006) üzenetére


gyorgyi84
tag

Ez a 14-s mindig erösen foglalkoztat, de azt hiszem elég lesz a gyüjtögetésböl ! :)

(#7012) jmakk válasza gyorgyi84 (#7011) üzenetére


jmakk
őstag

A fuji leica-jának is nevezik egyes oldalakon. Azt valószínűleg soha nem tudom meg milyenek a leica obik, viszont ennél tetszetősebb képű nagylátóm még nem volt.

(#7013) Mr.Zazi válasza jmakk (#7006) üzenetére


Mr.Zazi
tag

De lennék ott, igazán remek kép! Ha egyszer a közeljövőben sikerülne eljutni valami tengerpartra, tuti minden éjjel kint ülnénk mi ketten romantikusan... a Fujival. :D

(#7014) gyorgyi84 válasza madgie (#7003) üzenetére


gyorgyi84
tag

A 35-sel pàr dokumentácios probàlkozàs :)

(#7015) Stauffenberg válasza FEDman (#7001) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha tényleg az Olympus E-M10 közvetlen ellenfele lesz (és árban is, tehát az X-E2 alá jön be), akkor az hatalmasat robbanthat. Szerintem az E-M10 most az egyik legjobb gép a saját kategóriájában (belépőnél okosabb, de még mindig nem középkategória).

Én jó pár dolgot fel tudnék áldozni ami nélkül el tudok képzelni egy jó és olcsó X-T1 kiadást (időjárásálló szigetelés, dedikált vezérlőtárcsák, ProNeg). Persze lehet ennél több megszorítás kap, azért a fix kijelző már érzékeny pont lenne, ahogy az elektronikus zár kihagyása és az EVF butítása is.

Meglátjuk, csak legyen már bejelentés végre. :)

(#6998) szilu7: Igen, nagyon felpörgött. MFT gépem nem lévén csak nagyon ritkán írtam be az MFT topikba, de azért sokszor olvasgattam és mindig irigykedtem milyen élénk élet folyik ott. Most már itt is van. Tényleg jó olvasni a topikot. :)

(#7016) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#7015) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mivel a fél mft klub átköltözött ide :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7017) trex4d


trex4d
tag

De jó fotók mindenkitől!!! :Y Gratulálok!!!! :R

(#7018) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#7016) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, sok az onnan ismerős név. :D Aztán nehogy én költözzek át majd az MFT táborba... :P

(#7019) Novics


Novics
senior tag

Nekem megjött a tyintyinektől az m42-es adapterem. (10 nap alatt. :Y ) Csak kár, hogy szakinál van a Biotar, így egyelőre csak nézegetni fogom. :D
De azért én is linkelek egy régebbi képet, hogy ne csak X-T1-ek legyenek. :D
Ötlet arra, hogy az exifből miért gyepálta ki az obi adatait? 18-55-tel lőttem, és SooC kép.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#7020) Parci válasza gyorgyi84 (#7014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy én vagyok túl érzékeny/városi/finnyás, de nem erőltettem volna ezen fotók elkerülhetetlen észrevettetését...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7021) madgie válasza Parci (#7020) üzenetére


madgie
titán

Nekem tetszenek, az élet része.

Persze nem ártott volna egy színvilággal végignyomni.

(#7022) Parci válasza madgie (#7021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor tegyem be a fotót a vérben tocsogó kisfiamról, a születés pillanatából? esetleg egy 128k videót egy régebbi műtétemről? azok is az élet részei :DDD (nincs velük gond, de legközelebb mindenki tegye link mögé és írja oda, hogy mire számítson, aki kattint)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7023) Mr.Csizmás válasza Parci (#7020) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem vagy elég vidéki :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7024) madgie válasza Parci (#7022) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom szebben megfogalmazni, ez számomra csak répaszedés, krumplihámozás.

Egy emberi lény születése, egy emberi lény sérülése más, teljesen más.

Mégis tele van a sajtó olyan háborús képekkel, ami meghökkenti a nyugati világnézetű embert.

(#7025) gyorgyi84 válasza Parci (#7020) üzenetére


gyorgyi84
tag

En is törzsgyökeres vàrosi vagyok,s bizony bevallom,h néha nem nagyon mertem a keresö elöl elvenni a szemem ! :)

Mind ezek mellett öszintén.
Sok helyen megfordultam màr , de életem legszebb vakàcioja ez a két hét volt egy erdélyi elzàrt falucskàban ! Egyszer ha lesz lehetöséged kiprobàlni csak ajànlani tudom.

Egyébként a képeket hosszas gondolkodàs utàn raktam fel, s ha gondolod töröld ki nyugodtan!

(#7026) Parci válasza gyorgyi84 (#7025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyira nem gáz, inkább a jövőre nézve írtam, és arra se azt, hogy ne legyen ilyesmi, hanem hogy ne legyen azonnal látható :)

más: cserébe emeltünk a fórumos tömörítés képminőségén, mostantól minden szebb és jobb lesz :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7027) madgie válasza Parci (#7026) üzenetére


madgie
titán

"emeltünk a fórumos tömörítés képminőségén, mostantól minden szebb és jobb lesz :)"

(#7028) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Egy gyors teszt csupán. Az látszik, hogy a 23 -as messze a legjobb, ám a 18 sem teljesít rosszul, főleg a 35 mellett. (A könyvek témája nem a véletlen műve :D )


Fujinon XF 18mm F2 R @f2


Fujinon XF 18mm F2 R @f2 100%


Fujinon XF23mmF1.4 R @f2


Fujinon XF23mmF1.4 R 100%


Fujinon XF35mmF1.4 R @f2


Fujinon XF35mmF1.4 R 100%

(#7029) madgie válasza Mr.Zazi (#7028) üzenetére


madgie
titán

Te is tudod, mit kell bedobni... rég szemezek a 23-assal :D

(#7030) gyorgyi84 válasza Mr.Zazi (#7028) üzenetére


gyorgyi84
tag

S véletlen neked van is egy elado 23-s lencséd :D

madgie beelözött !

[ Szerkesztve ]

(#7031) Mr.Zazi válasza madgie (#7029) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Nem reklám célból tettem ki :DD Inkább a 18 as mellett szeretnék egy voksot lerakni. Inkább pixelbubusoknak való ez a teszt, én nem sorolom közéjük magam. :N

[ Szerkesztve ]

(#7032) Stauffenberg válasza Mr.Zazi (#7028) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a Robert Capa könyv az egyik legjobb amit háborús fotóriporter témakörben fel lehet lelni. Persze önmaga is leírja, hogy van benne mese is, elsősorban mozifilm forgatókönyvnek készült, de remek olvasmány. Én két délután alatt a végére értem, nem bírtam letenni. :)

(#7033) gorgo válasza madgie (#7029) üzenetére


gorgo
őstag

höhöhöh, és tényleg, elég faszásan karcol! Asszem ma/holnap érkezik meg az enyém is... :P

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7034) Mr.Zazi válasza Stauffenberg (#7032) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Abszolút így van! Tudtam volna még olvasni egy hónapig :K Mindenkinek ajánlom!

(#7035) 3YEW válasza madgie (#7029) üzenetére


3YEW
tag

egy rövid megjegyzés a 23 1.4-hez:
Mióta megjelent AF+MF mód, egy kis nehézség jelentkezett, ha jól tudom a 14-es még ilyen.
Ugyanis amíg a fókuszgyűrű a helyén van, addig az ember nem tudja elfordítani, ha hátrahúzza AF+MF módban, akkor a skálát figyelmen kívül hagyja, csak tolja az AF-et arra amerre tekeri az ember. Ez még ok, DE van egy végállása, ahol nincs tovább, ha nem éles a téma, akkor újra AF, de előtte vissza kell tekerni középre a fókuszgyűrűt, hogy tudd állítani.
Számomra nyilvánvaló, hogy a tervezésénél nem vették ezt figyelembe. Nem tragédia, de elég idegesítő tud lenni, főleg ha néha használja/ná az ember, és nincs felkészülve.
Amúgy jó kis obi persze

T

(#7036) madgie válasza 3YEW (#7035) üzenetére


madgie
titán

Hát ez így elég béna, ja :)

(#7037) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

puff, már itt is van a canon 22/2, hongkongiából. gyors volt. jöhet a 11-22 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7038) Stauffenberg válasza Parci (#7037) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vázad is van hozzá? :D

(#7039) Parci válasza Stauffenberg (#7038) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az majd pár év múlva

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7040) madgie


madgie
titán

Nézem a naplementét, mondom uzsgyi a határba, van egy ötletem estére. A gép dolgozik egy kis ideje, már tök sötét van, furcsállom, hogy az asszony még nem keres (aggódik, ha egyedül vagyok az éccakában). Előveszem a telefont, 13% akku, majd egy figyelmeztetés, hogy akkor most nekem nincs hálózati kapcsolatom, indítsam újra a készüléket. Na, öcsipók, a telefon az all-in-one zseblámpa, a fényképezőgép max még adhatna fényt, de az meg dolgozik, legyen akkor reboot. Kikapcsol, majd be már nem. Még egyszer, a mobil a pilács. Belöktem recovery-be, aszongya battery low, ő nem fog elindulni. Nabammeg, menjünk haza. Emlékezetből olyan 40 fokos lejtőn jöttem fel fény mellett, nosza, essünk neki lefelé, töksötétben. Jobb oldalamon a táska, balban az állvány, próbálok azzal is kicsit támasztani, hogy ha megcsúsznék, talán fogjon rajtam annyit, hogy hárommal kevesebbet bukfencezzek lefelé. Nagy élmény volt lejönni vakon, ennél már csak az volt nagyobb élmény, amikor hazaérve pár centivel túlgurultam a garázsba, megindult a bringám a fal felé, gyorsan korrigáltam egy rükverccel, az meg a jobb visszapillantóval felkarolta az asszony kétkerekűjét.

Na ez egy perfekt este volt. Inkább ki se mozdultam volna :DDD

(#7041) Parci válasza madgie (#7040) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, ez a garázsos rész simán elmenne egy pierre richard filmbe :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7042) madgie válasza Parci (#7041) üzenetére


madgie
titán

Pedig nem is ittam :)

Tudatos e-sátter bénázás :D

(#7043) Gondwana válasza madgie (#7040) üzenetére


Gondwana
addikt

Rube-Goldberg-garázsod van? Oda inkább videó kell, mint fotó! :DDD

Azt hiszem, kigyógyultam az X100s-t X100t-re cserélős hirtelen felindulásomból, már 300€ felett van a várható árkülönbségem, 220-250€ lett volna az ingerküszöböm. Egy WCL-X100-on még gondolkodok, de Nissin i40 az már kellene, addig is minden lehetséges fórumon igyekszek kárálni, hogy a Fuji szedje ki azt a retek fícsört, hogy amíg a vaku azt jelzi vissza, hogy a kondenzátora nincs feltötlve, az egész gépet blokkolja az helyett, hogy a többiekhez hasonlóan egyszerűen csak ne vegye olyankor számításba a vakut.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7044) Mercutio_ válasza szilu7 (#6998) üzenetére


Mercutio_
félisten

FEDman is back

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7045) FEDman


FEDman
addikt

:)

XF 35/1,4

(#7046) jmakk válasza FEDman (#7045) üzenetére


jmakk
őstag

Micsoda lendület! Fajin lett! :)

(#7047) Mr.Zazi válasza FEDman (#7045) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Na ezért a képi világért szeretem a 35-öt. Pöpec! :)

(#7048) FEDman válasza jmakk (#7046) üzenetére


FEDman
addikt

Bélában aztán van kakaó, az tuti! :DDD

(#7049) Mr.Zazi válasza madgie (#7042) üzenetére


Mr.Zazi
tag

A közmunkás kolega viszont tök olyan, mintha be lenne tintázva. :)

(#7050) Parci válasza madgie (#7042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

térgörbítő fluxuskondenzátort is vettél a fujihoz? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.