Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) b.vr válasza OTika (#2000) üzenetére


b.vr
őstag

Na ez közel lesz, szerintem be tudok majd ugrani :)
Vajon 56/1.2 sample is lesz már akkor?

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#2002) Stauffenberg válasza OTika (#2000) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az X-E2 premier meg a Fotoplusban volt, az X100 meg a Digitcamban. Mennyire ölhetik egymást a kereskedések a premier jogáért? :D

Amúgy a kedvezményesdi jópofa, én az X-E2 premier alkalmával vettem az akciós X-A1-et.

(#2003) FEDman


FEDman
addikt

Új fejlemények az X-T1 Raw + ACR barátságról.
Véletlenül ránéztem megint a dpreview stúdió képeire és meglepődve tapasztaltam, hogy teljesen lecserélték azokat! Hogy újra fotózták e az egészet, vagy csak újra konvertálták, azt nem tudom, de már nincsenek úgy lecsapva a feketék, sokkal natúrabb, nyersebb az egész.
Ez pozitív, viszont most így összevetve az X-Pro1-gyel már semmi érdemi változást nem látok. :N

Azaz valószínű az játszatott be az első eresztésnél, hogy ott véletlen nem nyers konverziókat toltak, hanem már rá volt húzva az adobe által beígért filmszimulációk közül valamelyik.

Szóval egyik szemem sír, a másik nevet. Úgy néz ki nyers teljesítmény szempontból nem igazán lépett előre az adobe konvertere, viszont ha a tényleg ügyesen hozni fogja a filmszimulációkat akkor meg.. :))

Szerencsére lementettem pár Raw konverziót az eredeti eresztésből, érdekes összevetni azokkal amik jelenleg fent vannak.

Napfény mellett alap érzékenységen:

X-T1 iso200 jelenlegi ACR konverzió

X-T1 iso200 korábbi ACR konverzió

Ennél talán még látványosabb a helyzet magas ison műfény mellett.

X-T1 iso6400 jelenlegi ACR konverzió

X-T1 iso6400 korábbi ACR konverzió

Csak arra tudok gondolni, hogy az első eresztésen film szimuláció volt. És ha igen akkor úgy tűnik egész ügyesen csinálja. Tónusokban, színekben egész más és főleg műfényben látványosan jobb pl a bőrszín is.

Fenébe, ha ez menni fog a régebbi vázakkal is akkor még a végén visszaszokok Raw-ra. :DDD

(#2004) MC Pite


MC Pite
veterán

Valaki már szórakozott a mókussal hogy mit csinál? ;] Persze hogy nem adom fel, de szerintem poén :D

as a matter of fact I am buying this items for my friend son who is
currently studying in Africa as a gift and I have check with the
shipping cost via Ems Post to Africa and it is 25.000 Ft to Africa
from your post office. So let say everything will be 265.000 Ft
Kindly send me your bank details like this:

full name:
bank name;
bank account number;
mobile number;
country

So that i can transfer the fund to your account immediately. Am
waiting for your Urgent Respond.

Regards
Luis S

Igen, expressz :K

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2005) MC Pite válasza MC Pite (#2004) üzenetére


MC Pite
veterán

Gondoltam netközelbe leszek 1-2 hétig, játszok vele, de másoknak még több türelme volt már erre, q..a jó :D.
Mindegy, 2-3 napot beáldozok rá ;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2006) jjeahh válasza Parci (#1995) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ennek én sem látom értelmét, de ettől még meglehet a célközössége, ahogy bármi másnak :D sőt, már az oly 15mm-s lens cap-ot sem értettem annó már, de a 9mm halszem már tetszik, sőt tuti veszek egyet

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2007) Stauffenberg válasza jjeahh (#2006) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor már inkább fogok egy normál 500 Ft-os vázsapkát, kilyukasztom a kellős közepén és ott van a DIY pinhole lens cap. :D

(#2008) FEDman válasza jjeahh (#2006) üzenetére


FEDman
addikt

Amíg úgy tekintetek ezekre, mint egy normális obi addig nem is fogjátok megérteni mire is jó egy ilyen. :N

Nyilván nem az abszolút képminőség miatt jó ez, mint ahogy lyukkamerázni, meg Holgázni se azért szeretnek sokan, mert jó minőségű praktikus cuccok. :U

És gondolom te se azért fotózol c-mount obival is, mert hű de jó minőségű. Sőt, épp ellenkezőleg, gondolom pont a rossz minőségből adódó vignettálás és körkörös bokeh okozta karakteres képe miatt szereted. :)

Na nálam ezek a vázsapka obik is kb ebbe a kategóriába tartoznak. Persze a mélységélesség közel végtelen akárcsak egy lukkameránál, viszont az f8 egy lukkamerához képest sokkal jobb fényerő így utcán nyugodtan lehet vele kézből garázdálkodni. Beállítod, hogy 1 métertől végtelenig nagyjából minden éles legyen aztán had szóljon! :D

(#2009) jjeahh válasza Stauffenberg (#2007) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azért a 9mm már elég pazar, én legalábbis tök ledöbbentem :D

FEDman: ja ott van bokeh, itt nincs :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2010) FEDman válasza jjeahh (#2009) üzenetére


FEDman
addikt

Hát mert egy lyukkameránál van bokeh, mi? :U
A kis mélységélesség egy nagyon fontos eszköz a fotográfiában, de nem az egyetlen. ;)

(#2011) jjeahh válasza FEDman (#2010) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ok, ezzel nem is vitatkozok, sőt, már az elején leszögeztem, hogy "én nem látom értelmét, de ettől még meglehet a célközössége, ahogy bármi másnak"
szal csak simán nem nekem való...egyelőre :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2012) FEDman


FEDman
addikt

Ha jól értelmezem akkor ezen a képen az X-T1 EVF-ében található üvegek láthatók. :)

Az új X100-hoz való tele előtét viszont tényleg egy szörnyeteg lesz. El nem tudom képzelni, hogy ezt rácsavarjam arra szép kis gépre. :)

(#2013) Stauffenberg válasza jjeahh (#2009) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tényleg nem rossz, de ez is többe kerül mint amennyit én szívem szerint fizetnék érte. BTW egyáltalán nem csinál szar fotókat "vázsapka" létére, de nem venném meg, annyit azért nem ér. Arról nem beszélve, hogy nem volt még olyan fényképezőgépem amin vázsapkát használtam volna, mindig van rajta egy igazi objektív. Enyhén irreális, hogy valaki vázsapkával indul fotózni és akkor csavar fel objektívet mikor használja, majd letekeri és visszateszi a vázsapkát. Ilyen user nem létezik a világon.

Ha városban szaladgálós objektívet keresek, akkor rárakok egy rendes palacsintát vagy 'nempalacsintát.

Szerintem az Olympus unatkozott, kiadott valami jópofaságot amit inkább csak a Lomography-tól vártunk volna, aztán rámondta, hogy ez nem is igazi objektív csak egy vicces vázsapka, nehogy túl keményen szóljanak be rá a fórumozók. Ehhez képest tényleg fasza amit produkál, de én továbbra is objektívként tekintek rá, annak viszont haszontalan.

(#2014) MC Pite


MC Pite
veterán


vs

Bakker, nincs két azonos logo se feliratból, se kis képből...

XF18-55
[link]

XF 35
[link]

XF60
[link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2015) OTika


OTika
aktív tag

Azért kíváncsi leszek az itthoni árára az X-T1-nek.

(#2016) eddie1978 válasza OTika (#2015) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Artwork már kiküldte a levelet. 399990Ft az X-T1 váz.

(#2017) Parci válasza eddie1978 (#2016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uhh, na majd 5 év múlva..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2018) Stauffenberg válasza eddie1978 (#2016) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyjából erre lehetett számítani, 399 USD a különbség a hivatalos MSRP árban is. Lehetne mondjuk 370 is, de nyilván kellett kerekíteni, meg újdonság felárat rárakni.

(#2019) eddie1978 válasza Parci (#2017) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Hát kb. Esetleg egy háromszoros nettó fizetéssel talán.

Tom Hogan jól elelmélkedett arról, hogy mennyire időtállóak a rendszerek mennyire megbízhatóak a gyártók. Obi a lényeg és ebből teljes sor csak három rendszerben van a véleménye szerint. Canon, Nikon és m4/3.

Az oly 300mm F4 gondolom jó olcsó lesz szintén majd 2015-ben.

Én megvárom míg kimaxolják a pdaf-et. :) Ez bármelyik gyártó lehet. Mellette természetesen egy jó obiparkkal.

szerk: nálam hullámokban jön a fotózhatnék. Nem érné meg ennyit költenem sokkal durvább fizuból sem.

[ Szerkesztve ]

(#2020) OTika válasza eddie1978 (#2016) üzenetére


OTika
aktív tag

Na azt nem láttam, köszi.

(#2021) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"Yes. For example we will release new firmware for the X-E2 soon which will improve the refresh rate of the EVF bringing it to the same level as the X-T1 and also add an interval shooting function."

hoppá :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2022) Stauffenberg válasza Parci (#2021) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Már csak egy dönthető képernyős X-E3 kellene, mely a kitaposott úton halad tovább és teljes a boldogság! :D

(#2023) melon


melon
tag

Na vegre megjott a valasztott XF 60mm a Fujitol, orom a haznal!

Mar frissitettem a firmwaret, de az autofokusz makro modban tenyleg idegesitoen lassu. Akinek nincs: ezt ugy kell elkepzelni, hogy a belso tubus, ami vegtelen allasban jopar centire bent van, szinte feleslegesse teve a napellenzot. Na ez a belso tubus makro modban kinyulik, mint a csiga a hazabol, kb ugyanannyira, mint amennyire bent volt. Amig ez a belso tubus utazik, az tenyleg fajdalmasan lassu :) Elofordult az is, hogy nem talalt fokuszt, es vegigutazta a teljes tartomanyt, na az is vegtelenul lassu. Valamint az OVF itt mar nem tul hasznos nekem, tul pici a jelzett keret a keresoben, nekem mar azzal kenyelmetlen komponalni, igy ilyenkor marad az EVF.

De szamomra itt vege is van a negativumoknak, az obi kidolgozasa velemenyem szerint kivalo, a merete idealis, a tomege tokeletesen illik a vazamhoz, a rekeszgyuru pont megfelelo: nem tul laza, nem tul szoros, a fokuszgyuru pedig az elektronikusan vezereltek kozott a legjobb, amihez eddig szerencsem volt. Ha nem mozog a tema, akkor makronal tokeletesen hasznalhato focus peakinggel.

Optikailag nem tudok meg sokat nyilatkozni rola, de alig varom, hogy kicsit kisusson a nap itt, es maris indulok a szabadba.

(#2024) MC Pite válasza Parci (#2021) üzenetére


MC Pite
veterán

:C
Még az evf/lcd meg arcfelismerés funkciót az fn gombokra és jók is leszünk :K

melon: Zavaró dolgoknál az én vázaimon egy dolog van még: ha fen a napellenző fordítva, alig lehet leszedni a vázról. Amúgy fentebb van a tiedéhez hasonló meg az egyel újabb af rendszerrel kltéren milyen sebesség várható tőle (beltéri kevés fényes volt már korábban).
Ha érzed hogy túlment, fel is engedheted a gombot, mert mire végig megy a tartományon az tényleg zúzós :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2025) melon válasza MC Pite (#2024) üzenetére


melon
tag

O igen a napellenzo. Amikor meglattam, hogy mekkora, inkabb ki sem csomagoltam :DDD egyelore megleszek nelkule, majd meglatom, hogy mennyire hianyzik majd. Mar megrendeltem ra egy 39mm-es szurot, az majd rakerul, de a frontlencse annyira melyen van az obin, hogy szerintem nem nagyon lesz napellenzore szukseg amugy sem.

Ami meg zavar picit az az apro obisapka, ami ugye csak a tubusok kialakitasa miatt csak a belso csipteto mechanizmussal veheto le, ezen talan segit majd a szuro.

[ Szerkesztve ]

(#2026) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ööö, mikor lett a 18-135-ből 18-135 / f3,5-4,8? kösz, fuji! :K

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2027) FEDman válasza Parci (#2026) üzenetére


FEDman
addikt

Így kell ezt, mire bejelentik talán meglesz a 3,5-4,5 is! :)
Azért majd jó lenne látni egy olyan képet ahol az obin is ez az érték van feltüntetve. Eddig az összes ilyen 5,6-tal végződött. Persze az 56-os is 1,4-nek indult..

Ami a méretét illeti, most bukkantam erre a szimpla Canon 18-135/3,5-5,6-os képre.

Vékony mirrorless vázon ez is ijesztően nagynak hat. :D

Szóval ez a Fuji obi hozzá az átlag méretet, amit ebben a kategóriában hozni szoktak. Az eddigi tapasztalataim alapján hiába a rövidebb bázistávolság a bonyolultabb zoom obik ritkán lesznek kisebb méretűek. Hacsaknem összecsukhatóra tervezik, de ezt a Fuji az X rendszerben egyelőre nem erőlteti. Gondolom egy időjárás álló kivitelű obinál meg aztán pláne nem is lenne egyszerű.

Ez van, a kicsi ügyes összecsukható obik Fuji vonalon egyelőre a kompaktok kiváltsága marad. :)

(#2028) Parci válasza FEDman (#2027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

reménykedjünk, mégsem arról van szó, hogy a dpreview elírta, mert ott van az obi alatt a kiállításon az f4,8. rögtön érdekesebbé válna.. mft/g1x-ileg f2,8-3,8-on granulálja a hátteret :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2029) FEDman válasza Parci (#2028) üzenetére


FEDman
addikt

Ez így most mFT-re számítva 2,6-3,6 DOF-ot jelentene. Ugyanakkor ha neked számít a kis méret is, akkor ilyen szempontból a G1X kiütéssel nyer. :)

(#2030) Parci válasza FEDman (#2029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2/3-ad fé a különbség, én lazán le-ekv-f2,8-oztam az f3,5-öt, de legyen a tiéd, az még jobban hangzik :DDD meglátjuk majd, hogy mi a rajz, egyelőre jöjjenek csak a nekem való gépek. a fuji x-t1 az evf-je miatt tetszik eszméletlenül, meg persze úgy egyébként is. de reális alternatíva úgy sem lesz nekem még nagyon-nagyon sokáig egy x-t1 + 18-135 kombó...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2031) FEDman válasza Parci (#2030) üzenetére


FEDman
addikt

Amúgy biztos jó obi lesz, ez a Fuji 18-135. Ugyanakkor én is úgy vagyok vele, hogy ha már akkora lesz amekkora, akkor lehetett volna mindjárt 16-135/3,5-4,5. Na az úgy már nem csak jó, de kívánatos is lett volna.
Akár úgy is, hogy cserébe egy leheletnyit ennél is nagyobb lesz. Itt már semmit nem számít 1-2 centi ide vagy oda, így is úgy is nagy a végeredmény. :)

(#2032) Parci válasza FEDman (#2031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fene se tudja, hogy lehet-e ilyen obit jó képminőséggel csinálni. de az biztos, hogy megcélozhatták volna, akkor ugyanis minden összehasonlításban leveri az összes konkurens 18-xxx zoomot. és ja, nekem is egy plusz érv volna, hogy egyben a nagylátó is ki van pipálva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2033) FEDman válasza Parci (#2032) üzenetére


FEDman
addikt

Miért ne? Volt régen FF-et kirajzoló Tokina 24-200/3,5-5,6 obi és ráadásul méretre se volt egy szörnyeteg.

Persze ez egy elég gyenge obi volt. De gyanítom ezek az obik azért voltak akkoriban annyira gyengék, mert nagyon összetett torzítással kellett megbirkózniuk. Szerintem ma ezt az átfogást a Fuji bevetve a szoftveres torzításkorrekciót is meg tudná oldani kellően jó minőségben és még emberi méretben.

[ Szerkesztve ]

(#2034) MC Pite


MC Pite
veterán

Zsíros deszkások, X-E1, X-Pro1, X-M1 és X-A1 tulajok szevasztok!

Az első gépról tudom, a többiről sejtem hogy hasonló produkciót nyújtanak kevés fénynél és kevés kontraszt esetén, főként ha még a zoom obi tele állásában próbálunk fókuszt találni.

Tessék keresni olyan szitut, amikor nem mindg talál af-et, és/vagy nehezen, sztem beltéren másnem valami sötét ruhával nem agyon világított helyiségben elő tudjátok idézni.

Amiről idáig is tudtuk hogy segít:
-Lehetőleg ne tele álláson legyen az obi, a beeső fény, kézremegés, és a gyenge af fény miatt.
-Lehetőleg minél nagyobb legyen az af mező ilyenkor

Amiről idáig nem tudtam, és itt sem olvastam:
-AF-C

Kipróbáltam, meglepően jó eredményt hozott. Gyorsabban, és mindig talált ott fókuszt ahol előtte szenvedett az egyes.

Megnéztem a kettest is. Eleve ilyen helyzetekben acélosabb az af, de azért itt is teremtettem olyan körülményeket hogy néha bizonytalakodjon. Tud akár itt is segíteni, viszont eredendően itt akkor keres fókuszt, amíg félig lenyomom az expó gombot (pre-af lenne a 'hagyományos' végig keresős). Ilyenkor nem működik a nagyítós af ellenőrzés, csak AF-S mellett. Viszont AF-C mellett mindenféle fényviszonynál folyamatosan keresgél, ami mozgó témánál nem feltűnő, de statikus témánál furcsa, és finoman, de állandóan keresgél. Ok, nagyjából jó helyen lesz a fókusz, de lehet hogy épp az expó pillanatában picit épp próbált finomítani. Egyéni preferencia kérdése hogy célszerű használni vagy nem, sajnos itt hátránya is van, és nincs normális af visszajelzés, mert a pont akkor is zöld, ha épp finomhangolni próbál és nem ott van épp a fókusz ahol kéne - csak azt jelzi hogy egyszer már talált fókuszt.

X-E2, X-T1, illetve X20 (X30) infók:
Az utóbbi 2-3 napban sok körülmény között vizgyázott a kettes, és 1-2 apróságot felfedeztem, aminek egy része az újabb Fuji gépekre is igaz. Az egyik ilyen, az új standard jpg beállítások.
Az én ízlésemnek az X-E1/X10 képe jobban fekszik mint az X-E2/X20-é, az újabb vázak -ahogy azt a tesztekben is láthatjuk- sokkal erősebb kontraszttal dolgoznak. Ízlések és pofonok, jobban szeretem ha nem sok infót vesztek dinamikában, ráhúzni mindig könnyebb mint infót visszanyerni. 'Természetesen' utólagos beállításokkal sem lehet olyan kikeverni, kettő közöttit még, igen, kész.
Igaz, talán még egy kicsit finomítottak a fénymérés, DR mértékének helyesebb megválasztása, wb terén, így egyben vizsgálva kb egálban vannak, de shadows -1 ugyanúgy erősen ajánlott, mint a NR-1 (vagy akár az élesség -1). Főleg az X20nál zavaró (nekem) ahol eleve könyebben csorbul az infó, nagyon könnyen bebuknak alap beállításokkal részletek. Oké, értem én hogy ez a divatos, de ettől én még nem csípem.

Másik az AF-C (főként L sorozattal). Fentebb már írtam, hogy két részre szedték, illetve találat után is folyamatosan keres. Sétálló ember, nem vágtató kutya esetén egész tűrhető. Ha a CDAF részen próbálkozunk, működik, de ott inkább tötymörgő embereket tud lekövetni. Furcsa lehet hogy nem változik meg a kereső kijelölés, (évezredek óta keresztté változtak a fuji gépekben ilyenkor az af target jelölők) és ha talál (mikor először talál!) fókuszt nem vált zöldre, bal alsó sarokban a kis pötty lesz csak zöld, a kijelölő végig fehér marad. Megszokható, csak furcsa, könnyebben AF-C-n felejtheti így az ember (mert azt csak a státusz képen látjuk, másutt nincs visszajelzés, max az, hogy nem vált zöldre).

Fénymérés még mindig nem a kijelölt területen mér, hanem középen (főként spotnál lehet zavaró, de előző gépem is ezt csinálta meg a telefonom is, beleörődtem már).
Wifi menüpontok még mindig atom logikátlan helyen vannak, 1-2 frissítés után valószínű kicsit átfésülik - a letöltést azért megtanuljuk hamar, de mire párosítjuk... az szopás.
Mára ennyi; ha kell vkinek, egy pár tipikus (műfénynél étteremben, erős napsütés kültér, ellenfény, 1-2 kreatív mód, stb) képet felzúzok a szokásos galériába.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2035) MC Pite válasza MC Pite (#2034) üzenetére


MC Pite
veterán

+1: Túrázásnál pl nem ritka hogy erős fény/árnyékokkal találkozunk, főleg ha páran ezt baseballsapkával tetézik. Tudom, eretnekség, legtöbbet én is inkább kísérleteztem rekesz prioritásban; de ajánlott átdobni program automatikába, vakut neki, amin van ott esetleg arc felismerést (többek között azért, mert ilyenkor viszont a fénymérés fő mintavételi helye az arc, nem a kép közepe!), és had szóljon.
Régóta mondom hogy a legtöbb fuji gép nagyon babán bánik a vakuval, de így, egyben, k..a jó. Tudom, puhapöcs aki a gépre bízza, de esetleg tegyetek egy próbát következőleg.
Illetve ilyenkor nem emeli meg a DR értékét ha összesen csak egy fényfolt van az arcon - ilyenkor, főként ha nem tervezünk az előző teknikát használni, célszerű fix DR200-ra állítani. 76-77

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2036) rumos14 válasza Parci (#2026) üzenetére


rumos14
nagyúr

hú ez érdekes, nem ilyennek indult:

(#2037) FEDman válasza rumos14 (#2036) üzenetére


FEDman
addikt

Ez még csak egy mock-up. Simán elő szokott fordulni, hogy a végleges gyártás érett termék ettől kicsit eltér. A Fuji XF 56-os is 1,4 fényerővel került fel először a roadmapra és az első mock-up verziókon is még ez a fényerő szerepelt.

Aztán mire megérkezett a kész termék már 1,2 volt a fényereje. :U

De jó hogy írtál, sokat volt itt téma, hogy miért lesz ilyen hatalmas ez a Fuji 18-135. Eszembe juttattad, hogy a Sonynak van már hasonló mirrorlessre fejlesztett obija! Igaz kicsit kisebb 18-105-ös átfogással, de azért a méretek miatt így is érdemes vetni rá egy pillantást. :D

(#2038) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

édes istenem, hogy mennyire kívánatos ez az x-t1..! komolyan, a dslr korszakomban a d700-at nem vágytam ennyire...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2039) rumos14 válasza FEDman (#2037) üzenetére


rumos14
nagyúr

tegyük azért hozzá, hogy ez egy belső zoomos obi, tehát nem nő meg 105-re "tekerve" sem (azért az idézőjel, mert noch dazu power zoom-os, ugye ennek is kel hely). és bár nem sokkal, de fényerősebb a végén. persze csak 105-ig megy.
amúgy én eléggé rá vagyok cuppanva erre a G-re, 600 USD korrekt ár is érte, csak, ahogy írtam a NEX topikban, az őrülten nagy párna torzítása aggaszt. bár itt [link] azt írják, hogy az in camera korrekció meggyógyítja, jól, és ez is alátámasztja: [link]. egy klasszik tesztet azért megnéznék róla.
szóval, ez alapvetően egy videós obi, alapvetően a nagy E-mount kamerákra, ott ez a méret nem igazán probléma.
visszatérve az alap felvetéshez, a nagy átfogású obiknál, meg a teléknél (akár fix, akár zoom) úgy látszik, mégis csak a szenzor méret az első és legfontosabb "méret meghatározó tényező" és igen, irigylem a Pana 14-140 II-t.

(#2040) FEDman válasza rumos14 (#2039) üzenetére


FEDman
addikt

Pont azért linkeltem ezt a G Sony obit, hogy alátámasszam, hogy ezt az átfogást APS-C szenzor és normál építés mellett nemigen lehet megúszni kis méretben még mirrorlessre se. :)
Amúgy nem lepődnék meg ha ez a Fuji 18-135 is részben az időjárás állósága miatt is belső zoomos kialakítást kapna.

(#2041) MC Pite


MC Pite
veterán

Látom nem érdekelt túl sok embert a kevés fényes af-es ... nevezzük érdekességnek... Mindenesetre egy videóra is bukkantam ezügyben.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2042) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Strong sales of the X-E2 and X100S cameras has helped Fujifilm reduce its imaging division losses by more than 60%.

Azért ez már valami. :) Még a végén a Fujifilm lesz az első MILC gyártó ami profitot is termel ebben a kategóriában.

(#2043) Gondwana válasza Stauffenberg (#2042) üzenetére


Gondwana
addikt

Arra azért vigyázni fognak, hogy 0 fölé ne kerüljenek, mert akkor adózni is illene majd :K

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2044) FEDman


FEDman
addikt

Nem tudom ez milyen lesz, de egy ekv. 18mm-es manuális extranagylátó 600$-ért nem hangzik rosszul. :U

Szerk.
Kicsit jobban belegondolva, a 700$-os XF 14/2,8 mellett annyira nem is jó az a 600$ egy manuális 12-esért, de azért kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2045) jjeahh


jjeahh
nagyúr

iF termékdizájn díjakat nyert a Fuji

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2046) skiny83 válasza jjeahh (#2045) üzenetére


skiny83
aktív tag

Nem is csoda, hihetetlenül jól néznek ki ezek a gépek. Régóta szemezem az X10-essel.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#2047) G.Guido


G.Guido
csendes tag

Üdv,
Járt ma esetleg vki az Artwork-nél?
Milyen plusz akció van az X-T1-re?

Más: nincs vkinek véletlenül eladó XC 16-50-es obija?

(#2048) Parci válasza G.Guido (#2047) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van ott egy pár finom ár, ahogy nézem, x-e1 váz egész "olcsó", de az x-a1 kit és x-m1 duplakit is izgi :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2049) TayRol válasza Parci (#2048) üzenetére


TayRol
veterán

lassan elindulnak a helyükre az árak.

(#2050) Stauffenberg válasza Parci (#2048) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem ez csak az X-T1 premier miatti 10% kedvezmény (ami minden X gépre érvényes). Így vettem tavaly (ennyiért) az X-A1 kitet az X-E2 premierkor. Mondjuk még lejött a kedvezményes árból az áfa is. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.