Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#28601) Lauda válasza Frawly (#28600) üzenetére


Lauda
félisten

Még szokni kell, durva amúgy! Levideóztam direkt a win indulást még a merevlemezzel, miután elindul a boot a lemezről 2perc 15 sec múlva áll fel minden, nekem betöltődik a chrome, hdsentinel, vueminder, total commander stb stb. Ugyan ez ssd-vel 30 sec, levideóztam ezt is természetesen. :P :DDD Ahogy bejön az asztal a többi már csak bevillanik, nem töltődik. :D Vicces, hogy kerreg rotyog a vinyó (pedig 10 ezres velociraptor) míg szép lassan betöltöget mindent. SSD-vel meg csak megjelenik.

Incializálás az. :) Mikor beszerelsz egy új vinyót, a win lemezkezelőben látod, hogy incilaizálni szeretné a lemezt és ki kell választanod milyen legyen. A biosom még a sima kőkorszaki :D :P , LGA1366-os alaplap sata2-vel. Emiatt nekem marad az mbr , adatos vinyónál pedig gpt-t használok.

Igen ez igaz, inkább a lustaság nyer, nem szeretek már telepítgetni, meg állítgatni. Itt be van lőve minden a megszokottra, csak használnom kell. ;)

Ami viszont fura, hogy mindegyik lemezemen ami nem rendszer, keletkezett egy 128mb-os névtelen, unformatted primary particion. Na ez hogy lett oda szerinted? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28602) Lauda


Lauda
félisten

Teszteltem kicsit hdtuneval a 6TB HGST Ultrastart és a Samsung 850 Pro-t: [kép] :D Azok az elérési idők brutálisak a vinyóhoz képest, pedig az is egy igen jó fajta.

[ Szerkesztve ]

(#28603) Frawly válasza Vandit2 (#28396) üzenetére


Frawly
veterán

Milyen SSD? Mióta használod? Előtte nem volt vele gond? Esetleg nem olyan gépből szerelted át, ahol ATA-jelszó volt rajta?

(#28604) fleetcmd


fleetcmd
tag

Sziasztok! Van egy kis bajom az SSD-mmel (SanDisk Ultra II 240 GB). Úgy gondolom, tönkrement :O

Kb két éves most a meghajtó és ma délelőtt lekapcsoltam a gépet, hogy egy picit kiporoljam. Erre nem használtam semmit sem, csak egy nagyon pici levegőspray kellett, nem igazán volt belül poros a gép. Gondosan visszatettem a gép oldalát, bekapcs, bejön a BIOS, semmi más.

Nem értettem először, hogy miért jön be a BIOS, Save and exit és újraindítottam a gépet. Megint bejön a BIOS. Mondom wtf :F Akkor néztem meg jobban a rendszer státuszát: SATA1: Not present. Na ekkor még mindig nem gyanakodtam semmi rosszra, ugyan nem értettem, hogy mozdulhatott ki a kábel, amikor tényleg nem is mozdítottam el semmit, de hát egye-fene, szétszed, ellenőriz, nem mozdult ki.

Gondoltam, hogy lehet, hogy a kábellel van a gond, SSD ki, lehúztam a HDD-ről a kábeleket és bedugtam az SSD-be. Az eredmény: not present. Ha visszadugtam a HDD-be ugyanazokat a kábeleket, akkor azt felismerte. Sok ötletem nincsen, azon kívül, hogy hétfőn visszaviszem (3 év jótállás van rá, júniusban volt 2 éves). Létezik, hogy csak úgy minden előjel nélkül tönkremegy? Vagy valamit elbénáztam? :U

Köszi előre is, ha valaki meg tud erősíteni vagy cáfolni :R

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#28605) Emperor_ válasza fleetcmd (#28604) üzenetére


Emperor_
addikt

A jelek az SSD bekrepálására (vezérlő megadta magát) utalnak, próbáld ki másik gépben, ha ott se megy akkor gari.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28606) Frawly válasza Lauda (#28601) üzenetére


Frawly
veterán

A 128 MB-os unformatted partícióra passz. Lehet a Macrium csinálta. Gondolom megváltás az SSD némasága a 10k-s vinyók zaja után.

(#28607) Lauda válasza Frawly (#28606) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom én sem, előtte ez nem volt. ;) Nem volt hangos a vinyó, egy db 10 ezres 2.5 -es velociraptorról futott a rendszer, a másik partíción pedig a feltelepített nagyobb programok és játékok voltak. SSD-t is amiatt választottam ekkorát, mert a 100gb-on van a rendszer, a maradékon pedig a feltelepített programok és játékok. Így bármihez nyúlok az az ssd-ről jön. Sőt, még a képes mappámat is átmásoltam most arra, több ezer kép mappákban, vagy 100gb. Na eddig ha lapoztam az irfranviewben a mappákban, akkor töltötte be a képeket, most gyakorlatilag megjelenik. A négy vinyón csak tárolok végülis.

(#28608) Studi22


Studi22
aktív tag

Sziasztok!

Másfél év után beszereltem a notimba (Acer 5750G) egy Kingston HyperX Fury 120GB SSD-t.
Ezek az értékek így rendben vannak?

Köszönöm előre is.

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#28609) Emperor_ válasza Studi22 (#28608) üzenetére


Emperor_
addikt

Így mérj!

A hibernálást tiltsd le, ha nem használod!
A virtuális memóriát kb így állítsd be: 400MB-4000MB!

A többi beállítás rendben van. A javasolt mérési módszerrel, magasabb írási értékek lesznek.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28610) Angie™


Angie™
addikt

Sziasztok! Hogyan lehet azt megoldani, hogy azt az ssd-t amelyiket csak jatekokra hasznalok, banyaszat alatt kikapcsoljam anelkul hogy fizikailag lehuznam a tapkabelt? :B

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#28611) xuldar válasza Angie™ (#28610) üzenetére


xuldar
őstag

Én az energiagazdálkodás környékén néznék szét. Milyen oprendszert használsz?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28612) Doky586 válasza Angie™ (#28610) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért akarsz leválasztani egy SSD-t..? Ezzel nem fogsz sokezres villanyszámlát spórolni.. ;]
AHCI módban leválasztható bármely sata eszköz, akárcsak egy pendrive..

(#28613) Frawly


Frawly
veterán

Részvétem. Nehéz mesterség a bányászat, gondolom fáradtan jössz fel a Bitcoin-bányából, kormos arccal, lámpással, csákánnyal, meg mindennel. Azért csak óvatosan, drágulnak a kártyák, meg Bitcoin-trietil-etánrobbanás is történhet, és a végén betemet a járat, baleseti és életbiztosítás mindenképp legyen. :DDD

Windowsban az Energiagazdálkodásban állítsd be, hogy hány perc után lője le a merevlemezeket. Bár egy SSD olyan keveset eszik idle-ben, jóval 1W alatt, hogy kimutathatatlan az áramszámlán, még ha egész nap is megy.

(#28614) Angie™ válasza xuldar (#28611) üzenetére


Angie™
addikt

Win 10-et használok

Azért akarom leválasztani, mert ezt csak játékokra használom, nemrég vettem, szinte még új, és sajnálom, hogy mennek bele a napok :) :U
Egyszerre vettem pár hete egy samsung 960 evot m2-őt és egy 850 evo sata ssd-t.
A bányász progi a hdd-en van, az oprendszer az m.2-őn, a játékok a 850-evon.
Az m.2 futott 4 napot a 850 evo 14 napot. Hiába van az oprendszer az m.2-őn, bányászat közben az lekapcsol.
Szeretném ha ezt valahogy a 850-evo-n is be tudnám állítani..

Azt próbáltam hogy eszközkezelőben letiltom de sajnos nem segített..

Nem hiszem hogy hosszútávú dolog lesz lesz nálam ez a bányászat, annyit szeretnék csak összehozni, hogy át tudjam utalni paypal-ra.. legalább kipróbáltam..

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#28615) Frawly válasza Angie™ (#28614) üzenetére


Frawly
veterán

Az is lehet, hogy az EVO-t is leállítja a rendszer, de valamelyik folyamat mindig felébreszti. Nem fut a háttérben valami SSD-figyelő 3rd party program?

(#28616) Angie™ válasza Frawly (#28615) üzenetére


Angie™
addikt

A samsung magician az fut mindig..

az energiagazdalkodasnal most az alapértelmezett 20perc van beállítva, de az evot ez nem kapcsolja le az biztos.. :(

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#28617) Doky586 válasza Angie™ (#28614) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Nem hiszem hogy hosszútávú dolog lesz lesz nálam ez a bányászat, annyit szeretnék csak összehozni, hogy..."
...meglegyen az elő millkád (dollárban) és többé ne foglalkozz vele. :U

(#28618) dugo_ válasza Angie™ (#28616) üzenetére


dugo_
veterán

A samsung magician az fut mindig..

Töröld le.

(#28619) xuldar válasza Doky586 (#28612) üzenetére


xuldar
őstag

Ez a módszer azért nem jó, mert utána le kell húznod és visszadugnod a kábelekre, ha újra akarod csatlakoztatni. A kérdésben pedig benne volt, hogy nem akarja a kábeleket húzogatni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28620) Doky586 válasza xuldar (#28619) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell lehúzni..

Ha még újraindítás előtt újra csatlakoztatni akarod akkor az eszközkezelőben nyomsz egy frissítést..

(#28621) xuldar válasza Doky586 (#28620) üzenetére


xuldar
őstag

Na ezt jó tudni. Viszont a módszer még mindig elég macerás.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28622) Studi22 válasza Emperor_ (#28609) üzenetére


Studi22
aktív tag

Szia!

Tényleg jobbak lettek az értékek.

A hibernálást kikapcsoltam.
Illetve customre vettem a lapozó file-t az általad javasolt értékre.

Köszönöm a segítséged! :R

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#28624) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Ma lecsökkent 99% ra az ssdm... ez jelent valamit vagy ennyi idő után ez így rendben van!? Köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#28625) radi8tor válasza zeusz55 (#28624) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi aggodalomra nincs ok. Csak annyit jelent, hogy használod. :)
Más SSD-nél ez az 1% már sokkal korábban bekövetkezik (de ez sem jelenti azt, hogy az korábban használódik el - minden gyártó másképpen számolja ezt).

⭐ Stella

(#28626) Doky586 válasza zeusz55 (#28624) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Huuuuha..!
Ez azt jelenti hogy ~50 év múlva új ssd-t leszel kénytelen venni.. :C
(addigra megy le 1% alá ilyen használat mellett)

[ Szerkesztve ]

(#28627) zeusz55 válasza radi8tor (#28625) üzenetére


zeusz55
senior tag

:C :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#28628) Frawly válasza zeusz55 (#28624) üzenetére


Frawly
veterán

Ez elég nagy baj. Ments róla adatot minél előbb és tedd vitrinbe. Ha ilyen ütemben romlik a kondíciója, 131 év múlva lehet beadja a kulcsot (vagy még akkor sem), és akkor nézhetsz, ott állsz majd gari, SSD és adatok nélkül. Azért hipp-hopp elszalad ez az idő, nem lehet fél vállról venni. Plusz ezek a 60 gigás SSD-k nagyon drágák még ma is, kímélni kell, mert érték :DDD

(#28629) Lauda


Lauda
félisten

Nálam a wear leveling count ugrott 1-re tegnap előtt, olvastam, hogy ez a funkció helyezgeti az adatokat a chipen, hogy egyszerre pusztuljon meg az egész. :D

(#28630) Frawly válasza Lauda (#28629) üzenetére


Frawly
veterán

Nem jelent semmit. Ezek az 1-100 meg 0-99 közötti értékek nem lineárisan osztódnak ki. Néha már néhány nap után lemegy a kondíció 1%-kal, aztán akár évekig is úgy marad. Gond csak akkor van, ha néhány hét / hónap alatt túl sokat esik, ilyen felére, negyedére.

(#28631) zeusz55 válasza Frawly (#28628) üzenetére


zeusz55
senior tag

Hát ezek még a jó chipes 60as kingstonok szóval tényleg kuriózum! :K :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#28632) chab7


chab7
addikt

Sziasztok! Kerestem ugyan de nem találom, pedig tuti már volt szó róla, hogy egy Samsung 850 EVO 250 SSD-nek mik a jó értékei. Egy Lenovo Thinkpad T500-ban használom Win 10-el. Nekem az ajánlott program ezt méri. Jó ez vagy lehetne jobb?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#28633) dugo_ válasza chab7 (#28632) üzenetére


dugo_
veterán

Jó, a SATA II korlát miatt nem lesz jobb.

(#28634) chab7 válasza dugo_ (#28633) üzenetére


chab7
addikt

Oké, köszönöm! :R

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#28635) Emperor_ válasza Lauda (#28629) üzenetére


Emperor_
addikt

1-re vagy 1-et?

Nem mindegy :D .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28636) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Hali!

Adott egy ADATA SP920SS drive, amihez kerestem firmware frissítést...az alábbi furcsaságot találtam:

A gyártó oldalán 2 firmware van fent ehhez a típushoz: 1.13, meg a legutolsó az 1.14.

[link]

Mondom frankó, lássuk mi van most az enyémen:

WHAT????? MU02....

Írtam a supportnak, hogy akkor most mi van? Mehet a frissítés?... Erre ezt kaptam:

"Hello
Thanks for supporting ADATA product.
New firmware add the total adata amount function for Read / Write .
Best Regards,
ADATA Technology "

Valakinek valami tapasztalata? Tippje?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#28637) Raymond válasza Sgt. Chris (#28636) üzenetére


Raymond
félisten

Deja vu? :) [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28638) Lauda


Lauda
félisten

Olvastam egy cikkben, hogy javasolja a rendszer visszaállítás kikapcsolását. Szerintetek van ennek jelentősége, hogy ki van kapcsolva, vagy aktív?

(#28639) Raymond válasza Lauda (#28638) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs, annyit csinal csak hogy helyet foglalnak a file-ok regebbi valtozatai, de ez nem veszes. Olyankor szokom torolni ezeket amikor mar tenyleg nincs hely es nincs kedvem a tobbi cuccot atnezni mi mehet vagy mi nem. Olyankor kapok par GB-ot par mp "munkaval".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28640) Lauda válasza Raymond (#28639) üzenetére


Lauda
félisten

Oké rendben! :) A helyfoglalás nem számít, egy külön 100gb-os partíción van a windows, így szépen kényelmesen eldolgozgat ott senkit sem zavartatva. Csak a teljesítmény miatt érdeklődtem, hogy befolyásolja-e. Igaziból a win visszaállítás funkcióját már nagyon régen nem használtam. Időnként készítek mentést a macriummal és kész. Ha bármi gáz lenne, onnan visszaállítom és mintha semmi sem történt volna. ;)

(#28641) Lauda válasza Raymond (#28639) üzenetére


Lauda
félisten

Még valami eszembe jutott, olvastam itt pár dolgot, ennek a pufferürítésnek van jelentősége? Nálatok be van pipálva az opció? Illetve ezeket a prefect és superfect micsodákat tényleg ki lehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#28642) Raymond válasza Lauda (#28641) üzenetére


Raymond
félisten

Osregi cikk, nem kell ma mar semmivel se kinlodnod, a Windows beallit magatol mindent ami kell.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28643) Lauda válasza Raymond (#28642) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! :R :R

(#28644) Lauda válasza Raymond (#28642) üzenetére


Lauda
félisten

Néztem a prefetch és a superfetch fut most is. Szerinted letíltsam?

(#28645) Vakegérke válasza Lauda (#28644) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem engem kérdeztél, bocs, hogy közbekotyogok.
Ha jól emlékszem, nemrég óta ketyeg SSD a gépedben. Ezekre nincs szükség, fölöslegesen nyűvi az SSD-t. Tiltsd le nyugodtan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28646) Doky586 válasza Lauda (#28644) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne csinálj semmit, legfeljebb vegyél be egy nyugtatót.. :N

(#28647) Sgt. Chris válasza Raymond (#28637) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Valami rémlett, mintha már kérdeztem volna valahol...akkor az itt volt :-)

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#28648) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdvözlök mindenkit.

Csak egy gyors kérdéssel fordulnék az itteni kollégákhoz.

Egy P45+ICh10 lap támogatja a TRIM funkciót?

AHCI támogatása van a lap leírása szerint. (a barátom fia gépe elég öregecske, és gyorsítani szeretné, én meg egy SSD-t ajánlottam neki)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28649) Raymond válasza tibaimp (#28648) üzenetére


Raymond
félisten

Igen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28650) Lauda válasza Vakegérke (#28645) üzenetére


Lauda
félisten

Nemrég vásároltam az első ssd-t és szeretném a legmegfelelőbb beállításokkal használni. Köszönöm szépen a tippet! :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.