Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#28301) Raymond válasza deadwing (#28300) üzenetére


Raymond
félisten

"Mennyit vesztek, ha pci-e-be rakom át? Van adapterem hozzá."

Semennyit ha nem 1x PCIe slotba teszed, az M.2-ben is PCIe csatornakat hasznal. De azert kell nezegetned a kezikonyvben hogy vannak a savok felosztva az egyes slot-ok kozott hogy tudd hova rakhatod problema nelkul.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28302) deadwing válasza Raymond (#28301) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi! :)
Ha a legalsó, vga-tól legtávolabbi nagy slotba rakom, az úgy jó lenne?
Segítenél?
[link]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#28303) Raymond válasza deadwing (#28302) üzenetére


Raymond
félisten

Az az x4-es slot, jonak kene lennie.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28304) deadwing válasza Raymond (#28303) üzenetére


deadwing
addikt

Mindegyik 16-os, csak azt nem tudom, mi van ha az alsó meg a felső van egyszerre használva. Erre nem tér ki a manual :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#28305) dugo_ válasza deadwing (#28304) üzenetére


dugo_
veterán

De kitér:
3 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE2/PCIE4/PCIE6: single at x16 (PCIE2); dual at x8 (PCIE2) / x8 (PCIE4); triple at x8 (PCIE2) / x8 (PCIE4) / x4 (PCIE6))*

A videókártya mindenképp x8 lesz és ha jól értem az alsó x4, mivel x8 dualt csak a 2. és 4. slot tudna.

Igazából mindegy, egyik felállás sem lesz bottomneck.

[ Szerkesztve ]

(#28306) Raymond válasza deadwing (#28304) üzenetére


Raymond
félisten

Nem 16-os az also, csak a slot akkora (a muanyag resze), elektronikailag csak x4 van bekotve (egyebkent lathatod hogy kevesebb szal fut el tole az alaplapon mint a masik kettonel). Consumer cuccokon csak x1 es x16 meret van az elektromos bekotestol fuggetlenul, tehat minden ami nagyobb mint x1 az x16 slot lesz. Szervereknel es munkaallomasoknal van x4 es x8 fizikai slot meret mert oda vannak ilyen kivitelu kartyak es komolyabb tervezes megy a lapokba, de otthonra ezzel nem szorakoznak, az x16-ba ugyanis belemegy x16, x8, x4 es x1 kartya is, csak epp annyit fog hasznalni a savokbol amennyit lefoglal.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28307) Doky586 válasza deadwing (#28304) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt írja melyik lesz x4 melyik x8 [kép]

[ Szerkesztve ]

(#28308) xuldar válasza dugo_ (#28305) üzenetére


xuldar
őstag

bottleneck lesz az :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28309) dugo_ válasza xuldar (#28308) üzenetére


dugo_
veterán

Javítani akartam duplázással, aztán inkább bevállaltam, hogy úgyse szúrja ki senki a hibát. ;]

(#28310) Fecogame


Fecogame
veterán

M.2-es csatlakozású SSD-nél a NVMe-t az SSD-nek kell támogatni vagy az alaplapnak? Vagy mindkettőnek?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28311) Raymond válasza Fecogame (#28310) üzenetére


Raymond
félisten

Mindkettonek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28312) Fecogame válasza Raymond (#28311) üzenetére


Fecogame
veterán

Mivel tudom kideríteni, hogy a jelenlegi SSD, illetve alaplap tudja-e az NVMe-t? HWinfo?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28313) Raymond válasza Fecogame (#28312) üzenetére


Raymond
félisten

A gyarto weboldala vagy a kezikonyv.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28314) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot!

Működik rendesen és bootol a Samsung 960 PRO vagy EVO Asus Z97-Pro alaplappal (PCIe bővítőkártyával, nem M.2!) és Win10-el??

Előre is köszönöm a választ! :R

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#28315) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Van itt olyan aki már csinált kingston ssd firmware updatet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28316) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Samu 850 Evo 250GB, egy 60 Gigás Vertex3-ról kellene klónozni egy belakott W7-et. A Samu amit ad az SSDhez program az megbízható erre?
Jobb lenne a tiszta telepítés persze, de nincs kedvem napokig várni mire leköhögi a rendszer az 500 updatet.

(#28317) radi8tor válasza #90933760 (#28316) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meglepetések helyett: [link]
Aztán lehet jól megcsinálja Samu programja is, de lehet nem.

⭐ Stella

(#28318) King Unique válasza #90933760 (#28316) üzenetére


King Unique
titán

Ott a Macrium, illetve annak az ingyenes verziója. Az egy nagyon jó program ilyen célra és már sokaknál bevált.

[ Szerkesztve ]

(#28319) teedog


teedog
csendes tag

Hello sziasztok!

Jelenleg van a tulajdonomban egy KIngston UV400 240GB SSD viszont a gépem nem egy mai darab. A kérdésem az lenne hogy megérné e beleoperálni és erről futtatni a Win10-et? Az alaplapomon eleve csak Sata2 csatlakozók vannak amire 3GB/s ígér. Sata3-al már 6GB/s lenne de hát az nincs.

Gép:
Alaplap: Gigabyte GA-P41T-D3P rev. 1.3
Processzor: Intel Pentium Dual Core
Ram: 8GB (2x4GB) Patriot
Videókártya: Gigabyte Nvidia Geforce GTX560
Táp: Chieftec 550W
HDD: 500GB Western Digital (WD5000AADS) 32MB Cache, 5400rqm
2TB Samsung Spinpoint F4EG (HD204UI) 5400rpm, 32 MB Cache

A fél terráson fut jelenleg a Windows szóval azt cserélném az SSD-re. Számít bármit is ha kicserélem? Úgyis hogy SATA3 helyett SATA2-re van kötve?

A válaszokat előre is köszi! :D

[ Szerkesztve ]

(#28320) Vakegérke válasza teedog (#28319) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Jóval gyorsabb lenne a géped.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28321) #90933760 válasza Vakegérke (#28320) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jó ez az UV400-as amúgy? Mert itt eléggé lehúzzák a sebessége meg az írási kapacitása miatt, viszont jóval olcsóbb a Samunál.

(#28322) dugo_ válasza #90933760 (#28321) üzenetére


dugo_
veterán

Alacsony terhelhetőségű TLC cellás budget modell, tartós szekvenciális írásnál leesik a sebessége.
Megvenni nem érdemes, mert annyira nem olcsó, mint amennyire gyengécske a hasonló árú modellekhez képest. Ha valaki fillérekért kifogja vagy megvan neki már, mint a kérdezőnek, akkor azért el lehet használni rendszer alá vagy játékkönyvtárnak.

(#28323) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok! Adott egy Samsung 850 EVO ssd 120 gb-os. Az ssd szeptemberben lesz 1 éves. A HD sentinel szerint 98% a kondíció, viszont mostanában vettem észre, hogy a hőmérséklet 45-49 C fok sima használat közben. Ez vmi. problémát jelent, vagy normális? Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv.

(#28324) Raymond válasza seneca07 (#28323) üzenetére


Raymond
félisten

Normalis, semmi problema.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28325) seneca07 válasza Raymond (#28324) üzenetére


seneca07
tag

Köszönöm válaszod.

(#28326) Pityu. válasza seneca07 (#28323) üzenetére


Pityu.
nagyúr

1 év alatt,nem semmi nekem samsung 830 volt 5 év alatt lett 98 vagy 95% már nem emlékszem de még akkor sem melegedett harminc pár foknál tovább.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28327) seneca07 válasza Pityu. (#28326) üzenetére


seneca07
tag

Igen, nekem is gyanús volt, ezért tettem fel itt ezt a kérdést.

(#28328) dugo_ válasza seneca07 (#28327) üzenetére


dugo_
veterán

Attól függ miben használod. Notiban, szarul szellőző házban, itx-ben simán lehet ennyi az üzemi hőmérséklet, ettől nem lesz baja.
A kondíció pedig a ráírt adatmennyiségtől függ, nem a korától.

[ Szerkesztve ]

(#28329) seneca07 válasza dugo_ (#28328) üzenetére


seneca07
tag

Notebookban (Lenovo T420).

(#28330) dugo_ válasza seneca07 (#28329) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor tök normális. Nulla szellőzés, zárt ház, minden alkatrész körbefűti egymást.

(#28331) Pityu. válasza seneca07 (#28329) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja laptopban más a helyzet,zártabb rendszer

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28332) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
2 problémám van az ssd-vel: 4,4TB-nál 90%-os kondició, pár napja elkezdte, hogy eltűnik és jön a bios! :((
Már sata-t cseréltem, nincs változás. Most kapott másik áramot(táp), jelenleg megy, de nem tudom meddig? :F
Esetleg mivel tudnám tesztelni az ssd-t, hogy hibás-e?

(#28333) dugo_ válasza betyar1974 (#28332) üzenetére


dugo_
veterán

Harddisksentinelben van felületteszt a lemez menüpontban. Először egy olvasás tesztet végezhetnél rajta.

(#28334) betyar1974 válasza dugo_ (#28333) üzenetére


betyar1974
senior tag

Nincs regisztrálva, így nem tudom az olvasást tesztelni. Azóta újra eltünt, lehúztam a csatikat, megint jó lett, gondolom egy darabig. BM-t próbálok csinálni, mert szerintem küldenem kell gariba.

(#28335) Tonyesz93


Tonyesz93
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a rendszeremmel. Eddig egy Samsung hdd-ről futott a rendszerem, de a napokban beruháztam egy Samsung 960 Evo-ra. Na már most azt is furcsállottam, hogy mikor csatlakoztattam, akkor az alaplap valamiért nem is látta a hdd-t, de mikor azt átkötöttem a 3. sata portba, akkor hajlandó volt elindulni. A rendszert klónoztam az ssd-re, szépen be is töltött róla. A problémám az az, hogy ha intézőben bele akarok lépni a hdd-be, vagy ha kikapcsolom a gépet, csak nagyon sokára sikerül (1-2 perc is akár). Arra gyanakszom, hogy mivel a hdd nincs folyamatosan használva, ezért leállítja magát, de ha így van akkor sem kellene ilyen sokáig tartania, hogy beolvassa. Ha a hdd-ről indítok rendszert akkor nincs ilyen probléma.

Valakinek esetleg valami tipp?

Előre is köszi!

(#28336) Emperor_ válasza betyar1974 (#28334) üzenetére


Emperor_
addikt

A másik topicban írtak alapján nekem ez garanciális problémának tűnik.

Azt még ki kéne próbálni, hogy másik gépben hogy viselkedik. Mert lehet még táp, alaplap hiba is a háttérben.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28337) betyar1974 válasza Emperor_ (#28336) üzenetére


betyar1974
senior tag

Helyette most 1tb hdd van, hibátlan müködéssel. Így is javaslod? :F

(#28338) Emperor_ válasza betyar1974 (#28337) üzenetére


Emperor_
addikt

Mármint a HDD-vel nem tapasztalod a hibát, amit az SSD-vel tapasztaltál ugyan abban a gépben?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28339) betyar1974 válasza Emperor_ (#28338) üzenetére


betyar1974
senior tag

Így van! :K Eddig tárolásra használtam(WD black 1tb hdd), most ezen van a rendszerem, táp, lap stb...., minden ua. és hibátlan, ÉJJEL-NAPPAL! Cuccaimnál van a gépem, szerintem elég minőségi minden, 'persze meg is hibásodhat', de pl: hdd-vel nem ezt mutatja. Nekem már az gyanús volt, hogy ennyire csökken a kondició. Régebben olvasgattam ssd-ről 1%-ot(kon, csökk.) írtak, 3-4tb-ként.

(#28340) Emperor_ válasza betyar1974 (#28339) üzenetére


Emperor_
addikt

A Kingston V300 vagy az Intel 535 gyengélkedik?
Mi pontosan a jelenség?
Egyszer csak újraindul a gép magától és BIOS indulási képernyője jön be? (Ha igen, akkor vidd vissza gariba!)
A BIOS-ból tűnik el? (Ha igen, akkor vidd vissza gariba!)

A kondíció változása nem szentírás, minden SSD másképpen "viselkedik". Azonos írásmennyiség mellett, típuson belül is lehet eltérés a % értékben.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28341) betyar1974 válasza Emperor_ (#28340) üzenetére


betyar1974
senior tag

Pontosan ez a jelenség, az Intel-nél! :K
Időközben felhívtam a Compker szervízét, azt mondják: általában nem az SSD hibás, eddigi VICC! De elküldöm és majd meglátjuk...
Megírom majd, hogy mi történt, remélem az idén.
Nagyon köszönöm a válaszod! :R

(#28342) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy ez a hibernálás mit jelent? Jól hallottam, hogy ez nem jó az SSD-nek?

Üdv.: DrDobos

Samsung Galaxy A55 5G

(#28343) AtHoS válasza DrDobos (#28342) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az SSD-nek onnantól, hogy gépbe raktad semmi se jó...de akkor meg minek az SSD?

Hibernálásba lépéskor a memória tartalma kiíródik a megfelelő partícióra, adott esetben éppen az SSD-re. A többit kombináld össze azzal a kitétellel, hogy nem kell félteni az SSD-t :K

read-only mode on the forum

(#28344) Doky586 válasza DrDobos (#28342) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kerüldd azt a helyet ahol ezt a zagyvaságot hallottad...

(#28345) DrDobos válasza Doky586 (#28344) üzenetére


DrDobos
őstag

Itt van :D. Értem. Továbbá hibernálás, és alvó állapot között van különbség? Egyébként itt a topicban a hibernálás szóra is rákerestem, ott is a kommentek nagy része ezzel kapcsolatban arról szólt, hogy letiltotta a user a hibernálást..:D

Samsung Galaxy A55 5G

(#28346) dugo_ válasza DrDobos (#28345) üzenetére


dugo_
veterán

Mert SSD-n konkrétan lassabb, mint egy hideg reboot. Ha nem akarsz kismillió dolgot nyitva hagyni, akkor felesleges a használata és csak a helyet foglalja. Mivel a ramot írod ki ilyenkor, ezért sok ramnál elég tetemes helyet tud elfoglalni a hyberfil.sys fájl a rendszerpartíción.

Altatásnál a gép áram alatt van, minden marad a ram-ban.
Hibernáláskor a ram tartalma kiíródik a rendszerlemezre és a gép teljesen kikapcsol, bootnál beolvassa a kiírt hibernálási fájlt.

Nyilván ebbe a pár giga írásba nem hal bele az SSD, de mivel csak lassít, ezért tök felesleges.
Amúgy olyanokat kérdezel, mint ha sose használtál volna még windowst. :D

(#28347) DrDobos válasza dugo_ (#28346) üzenetére


DrDobos
őstag

Ezt a részét totál nem hallottam/csináltam. Akkor ha laptopról beszélünk, (ami nincs áram alatt ugye kivéve ha töltöm?!) és megnyomom a probookom F1 gombját, ami szerintem az alvás gomb, nem csinálok semmit az SSD-vel? :D És ha így van, ezt a hibernálást hol találom, hol tudom 'aktiválni'? :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#28348) dugo_ válasza DrDobos (#28347) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor ha laptopról beszélünk, (ami nincs áram alatt ugye kivéve ha töltöm?!)
Miért, akku nélkül vetted? :U Úgy leszívja pár óra alatt az akksit az alvó mód, hogy öröm nézni. Onnantól meg jön az adatvesztés. Az alvó mód nincs hatással a rendszerlemezre.

A hibernálást a rendszergazdaként futtatott cmd-vel tudod kikapcsolni:
powercfg.exe /hibernate off

De egyébként most leírattad velem azt, ami az általad linkelt cikkben is benne van. Ennyire write only a jelenléted?

Viszont ilyenkor kikapcsol a Win8.1/10 alapértelmezett Fast startup funkciója is, ami gyakorlatilag egy hibrid leállás, félhibernálás féleség.

[ Szerkesztve ]

(#28349) DrDobos válasza dugo_ (#28348) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi szépen!

Samsung Galaxy A55 5G

(#28350) kakuk54


kakuk54
csendes tag

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.