Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#28551) balika55


balika55
csendes tag

Sziasztok!
Kicsivel több, mint egy hónapja használok egy SSD-t és egy kicsit soknak találom az 1.70TB írást rajta.
Kíváncsiságból éjjel elindítottam az SSDLife nevű programot és hagytam, hogy menjen 14 órát üresjáratban a gép és így keletkezett rajta 50GB írás! Van valami olyan program, ami pontosan megmondja, hogy mi az, ami ennyit ír az SSD-re? Vagy ti mit javasoltok?

SSDOK
HDS
SSDLife

Előre is köszönöm a választ! :R

(#28552) TYÜTYI2006 válasza balika55 (#28551) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Feladatkezelőben részletek fül, ahol fent írja az oszlopok elnevezéseit, ott üres részen jobb egérgomb, aztán oszlopok kiválasztása. nOtt be kell jelölni az 1/0 írást, olvasást is, ez jelzi mi mennyit olvas, ír.

(#28553) worxland válasza balika55 (#28551) üzenetére


worxland
addikt

resmon.exe (resource monitor - erőforrás-figyelő)

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28554) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Ezt próbálkozok megoldani, hogy jó legyen, mert sokat olvas, ír, ha fut a háttérben. A jelenleg írt adatmennyiség, hd sentinel szerint, 1.4 tb, ebből 450 gb körüli a gyári teszt, 200 körüli a sikertelen telepítési próbálkozásokra, a többi pedig a jó telepítésnél, meg azóta a használatra ment el. Pár hetes adata sx 930-as 240 gb-s ssd.
Ma megnéztem windows 7-en a másik gépen. Ott alig olvasott valamit, nyilván mikor elindult, 1/0 írás az szerencsére 0, azóta is. Töröltem rólka minden találatot a registryben, de nem kell ettől függetlenűl újra beállítani, az első elindításakor. Próbálkoztam más verziójú xpadderrel is, sajnos az sem lett jó. A rendszerem windows 8.1 pro X64. Valaki tudja hogy ez miért van, mit lehet tenni ellene? Próbálkoztam a google keresőben, pl xpadder 1/0 read write error, gondoltam ez talán segít, amiket kiad videókat, mind a kompatibilítási módról szólnak, amit be tudok videó nélkül is állítani, az eddig használton ráadásul nem is volt szükséges. :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#28555) balika55 válasza TYÜTYI2006 (#28552) üzenetére


balika55
csendes tag

Lehetséges, hogy a Chrome ír ennyit rá?

(#28556) aTe014


aTe014
aktív tag

Ha már itt az írt adatmennyiségnél vagyunk, akkor ez mennyire lesz hatással az SSD-re működésére?Másodpercenként 14 MB írás vagy olvasás lehet ez?

SSD vásárlás előtt állok, ez egy HDD-s gép feladatkezelője.

i14Pro

(#28557) TYÜTYI2006 válasza balika55 (#28555) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Ez igen soknak tűnik. Nekem a mozilla 2 607 211-en van jelenleg, pár órája használom már. De az igen soknak tűnik, amit nálad lehet látni. Még a problémás xpadderem sem ír ennyit, ha fut a háttérben, win 7-en meg semmit sem írt eddig ma.

(#28558) Simi37 válasza Emperor_ (#28548) üzenetére


Simi37
őstag

Akkor azt mondod érdemes FW frissíteni? Járhat a művelet adatvesztéssel?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28559) balika55 válasza TYÜTYI2006 (#28557) üzenetére


balika55
csendes tag

Miképp tudnám megoldani a problémát? Bocsi, ha amatőr a kérdés, de nekem lövésem sincsen :D

(#28560) TYÜTYI2006 válasza balika55 (#28559) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Sajnos ezt én sem tudom. Az biztos, hogy futtass le kártevő keresést, másik böngészőben ajánlom az eset online scannert, vagy ha van boot lemezen jó keresőd, az is jó lehet.

(#28561) Emperor_ válasza Simi37 (#28558) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, 1000-ből egy esetben. De gondolom nem szeretnél Te az lenni :) . Mindenképpen készíts mentést a fontos adatokról!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28562) Frawly válasza TYÜTYI2006 (#28557) üzenetére


Frawly
veterán

Uninstalláld próbából az xpaddert, ne legyen fent pár napig. Valahol volt egy cikk, ahol kiderítették, hogy egy billentyűzetállítós progi logolta a leütéséket, és ez okozott 50 gigás írásokat naponta. Simán lehet, hogy az xpadder is hasonlót csinál.

(#28563) cowboy_bebop válasza Zoli54213 (#28550) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Mikori bios van fent?

(#28564) balika55 válasza TYÜTYI2006 (#28560) üzenetére


balika55
csendes tag

Úgy tűnik sikerült megoldanom.

Köszönöm mindenkinek a helpet! :R

(#28565) TYÜTYI2006 válasza Frawly (#28562) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Próbáltam már újabb verzióval is, konkrétan az xpaddert nem kell telepíteni, első elindításakor pár dologra rá kell kattintani, az ottani szöveg kimásolható. Még a programok törlése, telepítése menüben sem szerepelt, ezért mentem a regeditbe, ott rákerestem, és 1-esével, kitöröltem mindent, ami xpadderos. Viszont utána is ugyanúgy eltudotrt indúlni, mintha nem csináltam volna a registrybe semmit. Ma már az biztos, hogy a win 7-en nem csinálta ezt, több órás próbája volt a másik pc-n. Kevés olvasás, nyilván ha apu kamionozna ez nőne, írás viszont 0. Itt 8.1-en kompatibilítási módban is csinálja, amint elindítom az xpaddert, elkezd bőven olvasni, írni folyamatosan, de olvasni bőven többet olvas, mint ír.

(#28566) Zoli54213 válasza cowboy_bebop (#28563) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

1.C bios van fenn.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#28567) Zoli54213 válasza Zoli54213 (#28566) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Közben megoldódott a probléma! :)

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#28568) xuldar válasza Zoli54213 (#28567) üzenetére


xuldar
őstag

Esetleg megoszthatnád a megoldást, hogy okuljunk belőle :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28569) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Hogy tudom megcsinálni azt, hogy ssd-n csak rendszer legyen? Addig nincs gond, hogy a letöltések D-re mennek, de mi van a játék mentésekkel? Pl: 3 nagyobb méretű játékot felteszek és van egy 120gb-os ssd, mentéseknek nem elég.

(#28570) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy odafigyelve erre az alignálásra, hogy tudnám a merevlemezről átklónozni ssd-re a jelenlegi rendszert? Egy segítőkész fórumozótól kaptam a tanácsot, hogy ssd-nél erre is figyelni kell és jobban járnék a friss telepítéssel. Azonban szeretem ezt a mostani rendszert, belaktam, rendben tartom , emiatt szeretném ezt átnyomatni az ssd-re. Megoldható ez úgy is, hogy közben az alignálás is oké legyen?

Köszönöm! :R

(#28571) Csorbi válasza Lauda (#28570) üzenetére


Csorbi
addikt

Macrium Reflect Free-vel klónozd, ő megold mindent, nem kell emiatt aggódnod :)

(#28572) dugo_ válasza Lauda (#28570) üzenetére


dugo_
veterán

A Macrium Reflect nekem még sosem rontotta el, megoldja magának ezeket a kérdéseket.

Szerk.:
Na, már ketten vagyunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#28573) Lauda válasza Csorbi (#28571) üzenetére


Lauda
félisten

Csorbi, dugø

A macriumot használom klónozásra mindig! Ja ha magától megoldja, akkor a kérdés meg is oldódott. :D Nagy kő esett le a szívemről, hogy nem kell nekem majd telepítgetni. :P

Köszi srácok! :C :K

[ Szerkesztve ]

(#28574) dugo_ válasza Lauda (#28573) üzenetére


dugo_
veterán

Legrosszabb esetben ott van a Minitool Partition Wizard program alignálás javító opciója, amit eddig egyszer kellett használnom és egy bootloader javítással megúsztam utána a dolgot.

Igaz ott linux dualboot volt és nagyon kócos volt az a pár partíció. Sima winnel eddig nem volt ilyen gond.

(#28575) Lauda válasza dugo_ (#28574) üzenetére


Lauda
félisten

Sima win7 lesz. Jelenleg egy HLFS velociraptoron fut a rendszer 100/220 gb-os felosztásban. A kisebbiken van a win, másikon a telepítettjáték+progik. Az ssd-t úgy gondoltam, hogy 100gb + ami marad és ugyan így használnám. :K

(#28576) Zoli54213 válasza xuldar (#28568) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

M.2 Source Link-et PCH-ról Auto-ra kellett állítani.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#28578) pek2


pek2
újonc

Sziasztok !

Most vettem egy új, második SSD-t (Samsung 850 EVO 250GB) a gépbe. Jelenleg BIOS-ban az új SSD-t is AHCI-re állítottam. Az op.rendszer (Win. 8.1) a másik SSD-ről fut.
Hogyan tudnám/érdemes az új SSD-t formatálni, úgy hogy az op.rendszer továbbra is a másikról fusson ?

(#28579) Frawly válasza pek2 (#28578) üzenetére


Frawly
veterán

Furcsa, amit írsz, meg az IDE-SATA/AHCI állítgatás nem úgy megy, hogy egyik meghajtóra ezt állítod be, a másikra azt. Csak egyszerre lehet állítani, a SATA vezérlőt állítja, ha átnyomod AHCI-ba, akkor az összes rákötött eszköz olyan üzemmódban fog üzemelni, meg az OS is olyan módban fogja az eszközöket használni.

Formázni ugyanúgy tudod Lemezkezelőben (Futtatás: diskmgmt.msc), mintha egy HDD lenne. Ha csak adattárolásra lesz, akkor elég rá egy partíció (egy elsődleges), gondolom csak Windowst használsz, így NTFS kell a szokásos 4KB-os clusterméretter. A Lemezkezelő az alignálást is megoldja, ad neki betűjelet, semmit nem kell trükközni, meg az indexelést sem érdemes kikapcsolni.

(#28580) Lauda


Lauda
félisten

Sziaszok!

Ma érkezik a 850 pro és nagyon amatőr vagyok a témában, ezért így is szeretnék kérdezni. :DDD

Az AHCI-ra átállás zökkenőmentesen megtörtént.

Tehát bekötöm az ssd-t, a winben mbr-re incializálom, majd partícionalom 100gb+a maradékra. Ezután a 100gb-os partícióra klónozom macriummal a win-t. Ezután kilövöm a gépet, lehúzom a vinyót és bootolok az ssd-ről. Ez így jó?

Az alignálást ezután nézzem meg azzal a progival, vagy a klónozás után közvetlen?

Köszönöm szépen!!

(#28581) Csorbi válasza Lauda (#28580) üzenetére


Csorbi
addikt

Mekkora partíciót akarsz klónozni a 100gb-os ssd partícióra? Ha szintén 100-as, akkor én nem csinálnék semmit az ssd-vel, nem is partícionálnám, majd a macrium átklónozza rá a 100-as partíciót, a maradékot meg üresen hagyja. Az alignálást is megcsinálja, nem kell foglalkozni vele.

(#28582) Lauda válasza Csorbi (#28581) üzenetére


Lauda
félisten

Pontosan ekkorát. Anno készítettem 100gb-os partíciót, ráklónoztam a wint egy kisebb partícióról, majd kiterjesztettem. Akkor csak incializáljam mbr-re és mehet a klónozás? ;)

[ Szerkesztve ]

(#28583) Csorbi válasza Lauda (#28582) üzenetére


Csorbi
addikt

Még csak inicializálni sem kell...! Nyersen, dobozból kivéve mehet rá a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#28584) Doky586 válasza Lauda (#28580) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A meglevőről sem mutattál lemezkezelő scrénshotot..
Ha megfelejtkezel a 100MB-ról akkor nem fog bootolni. Ha eddig gpt volt akkor se fog. Ha eddig máshol volt az aktív partíciód mint szokásos akkor se fog.. Tehát vannak lehetőségek. :)

(#28585) Csorbi válasza Doky586 (#28584) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezek magától értetődő dolgok, mármint a rendszertöltő partícióra mindig szükség van (100-300 MB)! Ezt, illetve a Windows-t tartalmazó partíciót kell klónozni!

(#28586) Doky586 válasza Csorbi (#28585) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy nekem vagy neked magától érthetődő dolgok ezek, de lehet hogy neki nem az, különben nem kérdezte volna hogy csinálja. Furcsa hogy eddig nem említettétek neki ezen alapvető dolgokat..

[ Szerkesztve ]

(#28587) Csorbi válasza Doky586 (#28586) üzenetére


Csorbi
addikt

Idézem, ő írta: "Anno készítettem 100gb-os partíciót, ráklónoztam a wint egy kisebb partícióról, majd kiterjesztettem." Ebből kiindulva szerintem csinált már ilyet - csak az SSD miatt (leginkább az alignálás végett) kért segítséget :)

(#28588) Lauda


Lauda
félisten

Köszi skacok!! Végülis akkor be a nyers ssd és mehet is a klónozás? A macrium elvégzi az incializálást, partícionálást, formázást és a klónozást is? ;)

[ Szerkesztve ]

(#28589) Lauda válasza Lauda (#28588) üzenetére


Lauda
félisten

Erre esetleg tudna valaki írni nekem? :)

(#28590) dugo_ válasza Lauda (#28589) üzenetére


dugo_
veterán

Macriumban kiválasztod célmeghajtónak az üres SSD-t, utána megkérdezi a program, hogy a cél- vagy a forráslemez geometriáját használja, ekkor a forráslemezre kattintasz és megcsinálja annak megfelelően az új SSD-re is ugyanazokat a partíciókat.

(#28591) Lauda válasza dugo_ (#28590) üzenetére


Lauda
félisten

Értem, köszi szépen! Ilyenkor még csak a partíciókat hozza létre, vagy el is kezdi mindkettőt klónozni? Mert klónozni csak a win-t szeretném, a másik partícióról csak a program mappát stb tenném át egyelőre. ;) ;)

Vagy ha csak a win partíciót pipálom ki, akkor gondolom csak azt fogja létrehozni. :B

[ Szerkesztve ]

(#28592) dugo_ válasza Lauda (#28591) üzenetére


dugo_
veterán

Amikor rákattintasz a klónozásra, akkor a felugró ablakban be tudod konfigolni, hogy mely partíciók legyenek átklónozva.

Alapértelmezetten az összes be van jelölve, a példában én kivettem a Linuxom elől a pipát:

Kell a Win előtti összes pár száz MB-os darabka és maga a C partíció.

[ Szerkesztve ]

(#28593) Lauda válasza dugo_ (#28592) üzenetére


Lauda
félisten

:R :R Az amúgy marha érdekes nálam, hogy nincs kis partíció. És csak azt a nagyot már klónoztam másik vinyóra és tökéletes, sőt, ez amin most fut a rendszer is másik raptorról lett klónozva:

:DDD

(#28594) Raymond válasza Lauda (#28593) üzenetére


Raymond
félisten

Ha jol emlekszem ket HDD van a gepben, csinalj kepet a masikrol is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28595) dugo_ válasza Lauda (#28593) üzenetére


dugo_
veterán

Ha manuálisan csináltad az egy szem partíciót, akkor rá lehet erőltetni arra is a Wint, de ha magának csinálja a telepítő, akkor megjelennek ezek.

7-est biztosan lehet 1db partícióra rakni, az újabbakat már nem tudom, ott mindig hagytam dolgozni a telepítőt.

(#28596) Lauda válasza Raymond (#28594) üzenetére


Lauda
félisten

Ezen kívül csak olyan van, amin sosem volt rendszer, gpt-s 3/4 és 6tb-os vinyók. :D

(#28597) Lauda válasza dugo_ (#28595) üzenetére


Lauda
félisten

Még egy 74-es raptorról klónoztam ezt a rendszert. De innen átklónozva másik vinyóra is simán bootol. Na rátolom az ssd-re és indul a rakéta. Ha itt jó ott is mennie kell. ;]

(#28598) Raymond válasza Lauda (#28596) üzenetére


Raymond
félisten

Nem figyeltem hogy W7 lehet a rendszer, akkor viszont OK hogy nincsenek a par szaz MB particiok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28599) Lauda válasza Raymond (#28598) üzenetére


Lauda
félisten

:R :R Szépen átklónozta a rendszert, a maradék üresen maradt. Mindjárt begyújtom! :C

(#28600) Frawly


Frawly
veterán

@Lauda: Majd kérünk beszámolót, hogy mennyivel gyorsabb, mint a RAID HDD-k. Gondolom ég és föld a különbség. Nem a benchmarkeredményekről beszélek, hanem a sebességérzetről (boot, programok indulása).

Ez az inicializálós szöveg tetszik, így még nem hallottam. Szerintem nem inicializálás az, inkább a partíciós tábla típusa (GPT vs. MBR). A Macrium is flottul megcsinálja, de én a helyedben, ha a gép UEFI-s, akkor GPT+EFI bootra mennék rá és újratelepíteném az OS-t, néha az UEFI BIOS gyorsabban tölti be a bootmanagert GPT-ről, mint MBR-ről, igaz nem mindegyik gépre igaz. A GPT-t érdemes választani, hacsak nem használsz dualbootba Win7-nél régebbi OS-t. Persze az MBR-rel sem veszítesz sokat, a GPT csak akkor kötelező, ha a gép csak azt támogatja, vagy ha a meghajtó nagyobb, mint 2 TB, egyébként opcionális. Sima BIOS-os gépnél meg csak MBR-rel lehetséges bármit is használni.

Ne felejtsd el, hogy SSD-re a Win install is sokkal gyorsabb, alig hosszabb, mint egy klónozás. Igaz be kell lakjad újra a rendszert, de tiszta lappal kezdesz, meg a Win is gyorsabb, ha friss telepítés.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.