Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#28801) G@ben


G@ben
addikt

Sziasztok!

Van egy ilyen lapom, amibe tettem egy Samsung 850 EVO 250GB SSD-t. A HDS szerint az SSD TIM funkciója támogatott, de inaktív. A kérdés az, hogy ebben a lapban be lehet-e kapcsolni, illetve ha nem, okoz-e bármilyen problémát? Simán rendszer és játékok mennek róla.
Sajnos fogalmam sincs az egészről, mert ez az első SSD-m. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28802) dugo_ válasza G@ben (#28801) üzenetére


dugo_
veterán

Próbáld lepucolni az nforce drivert és nézd meg, hogy mit alkot a win sajátja.

(#28803) Dorien válasza G@ben (#28801) üzenetére


Dorien
veterán

Hasonló ASUS lapom volt, ugyanezzel a GeForce 7025 / nForce 630a chipsettel. No AHCI, csak IDE és RAID. Jó eséllyel nem lesz TRIM, de azért nézd meg a Win 7 saját IDE driverével, hátha... Elvileg TRIM nélkül is lehet SSD-zni, de soha ne pakolj rá 70%-nál több adatot, mert akkor jön a belassulás. Én inkább lapot cseréltem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#28804) jeni


jeni
félisten

Hello!
Az Intel P6000 m.2 PCIe NVMe frissítést kapott. Sajnos már az SSDOK már nem kompatibilitás üzenetet mutat együtt a hardverrel. Azoknak akiknek ilyen Intel van a gépében szintén fennáll a hiba?

(#28805) G@ben válasza dugo_ (#28802) üzenetére


G@ben
addikt

Leszedtem, de ugyanazt mutatja a HDS. Mondjuk az érdekes, hogy ugyanazt a driver verziót mutatja, mint előtte.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28806) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

SSD-ről lehet játszani? Nem figyeltem, és arra telepítettem egy játékot, és elég bonyolult másolásvédelme van neki, ezért nem biztos, hogy le akarom szedni és újrarakni HDD-re.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#28807) dugo_ válasza Hegyirabló (#28806) üzenetére


dugo_
veterán

Persze, hogy lehet.

G@ben

Eszközkezelőben nem tudod esetleg váltani?
[IMG]https://logout.hu/dl/upc/2016-12/18/385729_ablgpocroshal7a7_driver1.png

Ha sehogy nem megy, akkor használd így.

(#28808) Hegyirabló válasza dugo_ (#28807) üzenetére


Hegyirabló
veterán

:R :R :R

Aquila non captat muscas.

(#28809) G@ben válasza dugo_ (#28807) üzenetére


G@ben
addikt

Semmiféle AHCI vezérlőt nem látok. Akkor megy így tovább, köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28810) Emperor_ válasza G@ben (#28805) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez még az nForce driver :N .
Ebben a 4. pontot olvasd el figyelmesen, végig!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28811) Dorien válasza G@ben (#28805) üzenetére


Dorien
veterán

Ez ua. az nForce driver. Eszközkezelőben távolítsd el, aztán "Szabványos kétcsatornás IDE vezérlő" kiválasztása és újraindítás. Nekem mondjuk ezzel sem ment a TRIM...

Illetve ezekkel a linkekkel lehet még próbálkozni:
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#28812) G@ben válasza Emperor_ (#28810) üzenetére


G@ben
addikt

El sem hiszem, működik! :D
HDS és SSDOK szerint is megy a TRIM!

Emperor_, dugo, Dorien, köszönöm mindenkinek a segítséget és a türelmet! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28813) Brekkk válasza G@ben (#28812) üzenetére


Brekkk
senior tag

Kingston Hyperx Savage-hez kijött még tavaly decemberben egy új firmware.
Érdemes feltenni? Valaki itt esetleg próbálta már?
Hoz bármilyen teljesítménybeli növekedést?

(#28814) Emperor_ válasza G@ben (#28812) üzenetére


Emperor_
addikt

Jobb ez így :K . Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28815) libus


libus
őstag

Sziasztok!
Vettem a laptopomba (HP EliteBook 8570w) egy Samsung 850 EVO 250 GB-os mSata SSD-t.
Sajnos miután megjött az SSD és feltettem rá a Win10-et, és a Crystal.... tesztelő programot, akkor derült ki, hogy ez az mSata foglalat, csak Sata 2, mert ilyen 285MB/sec-et mértem.
Az este még olvasgattam a témával kapcsolatosan, és írták, hogy nem lehet észrevenni érdembeni sebességbeli különbséget Sata 2 vagy Sata 3-as SSD közt átlag felhasználásnál, csak nagyobb több GB-os anyagok mozgatásánál és videóvágásnál.
Én szoktam videót vágni (nem ez a munkám), éves szinten 2-3 alkalommal. Ezek olyan 2-3 órás anyagok szoktak lenne. Gondolom ennyi alkalom miatt sem érdemes cserélni 2,5-ös Sata 3-as SSD-re? :U
Amúgy a gépembe egy I7 3720QM CPU, 8GB Ram (DDR3 1600Mhz) van. Az I7 ereje érződik is, annak ellenére, hogy Sata 2 porton van az mSata SSD. De mint olvastam róla, nem lenne gyorsabb az mSata SSD-nél egy 2,5-ös Sata3 porton lévő SSD sem. Legalábbis nem észevehetően.
Azt sajnálom, hogy nem a HDD helyére vettem egy ilyen tipúsu SSD-t 2,5-ös méretben. :((
Olcsóbb is lett volna....
Meg amit még meg kell említenem, hogy azt hittem nem is lesz jó nekem ez az mSata SSD.
Pendrive-ról telepítettem fel a Win10-em (a gépbe lévő HDD-t kivettem).
A Biosba beállítottam, hogy USB Drive-ról bootoljon a gép...
A Windows telepítő látta is az mSata SSD-t, és fel is települt a Windows 10, de mikor újraindult a gép visszaléptem a Biosba, és az USB Drive meghajtót utolsónak állítottam be, hátha még valamit még akar olvasni a Pendrive-ról a rendszer beállításakor. De így nem akart elindulni a rendszer! Egyszerüen nem akart bebootolni! :(
Egészen addig nem, míg ki nem húztam az USB-t (Windows 10 telepítőt) a gépből.
De a boot időm most jóval több mint mikor még HDD volt a gépbe. Kb.13-15mp, és még ezután kezdődik csak a Windows betöltés ami 10mp.
Miért bootolhat ilyen lassan a gép?
Vagy jobban járok, ha visszaküldöm az mSata SSD-t, és egy 2,5 SSD-re kicseréltetem, mert esetleg nem valami jól kezeli ez a laptop az mSata SSD-t rendszermeghajtóként?
Vagy csak biost kellene frissíteni?




Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#28816) Emperor_ válasza libus (#28815) üzenetére


Emperor_
addikt

Nekem az az érzésem, hogy itt egy speckó probléma van.

Ezeket kipróbálnám:
- kivenném a pipát az SD card elől,
- kivenném a pipát a "PXE Internal NIC boot" elől.

A fentebb lévő menüben kiszednék minden olyan eszközt, amiről biztosan nem akarok boot-olni.
mSATA-t nem lehet beállítani? Mi van ha a notebook Hard Drive van elől?

A Fast Boot nem tudom mit jelent ezen esetben, azt is körül kéne járni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28817) libus válasza Emperor_ (#28816) üzenetére


libus
őstag

mSata nem lehet beállítani a boot optionsba, mert nem add be ilyen opciót. :(
Ezért is gondolom, hogy nem szereti ez a laptop rendszer meghajtónak az mSata-t? :U
Hazaértem, akkor kipróbálom hogy mi van akkor, ha elsőnek van a notebook Hard Drive.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#28818) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Üdv,vásároltam egy SSD-t használtan.Hard disk sentinel szerint 100/100as, és kiválóan működik,(208nap működési idő,becsült hátralevő több mint 1000 nap) viszont bootolásnál Hard Disk Smart Command Failed-et ír.
Kingston 120GB SUV400 SATA3-az ssd. Crystal szerint ezek az adatok.(jók,vagy rosszak?) Mit tudok kezdeni ezzel a problémával?

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#28819) libus válasza Emperor_ (#28816) üzenetére


libus
őstag

Kivettem a pipákat a Biosba azok elől, amiket leírtál:
" SD card elől meg a "PXE Internal NIC boot" elől.
Meg kivettem még a pipát az eSATA boot elől is, meg a Notebook Hard Drive-t pedig a lista elejére tettem.
Bár ez akkor is a második helyen volt a sorba, mikor az 500GB-os HDD volt a gépbe, az első sorba bedig úgyanúgy Notebook Upgrade Bay volt.
Most így néz ki:

Most nem is lehet látni induláskor a bootot, mert egyből a windowsot tölti, és 8mp alatt betölt! :Y :C
A Boot Mode-ban viszont nekem "Legacy" van beállítva.
Egy máik topikban azt írták, hogy UEFI-n van-e a Windows (ezt nem tudom hogy mivel kell megnézni), meg a Bios is UEFI-ra van-e állítva.
Most át kellene állítanom arra, és újra rakni a Win10-et? :U
Vagy utólag is meglehet ezt csinálni? :F

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#28820) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Nagyon eretnek gondolat a win rendszert és játékokat kettő darab, Raid0-ba rakott SSD-re tenni? Vagy bootolni nem tud a win raid formációkról?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#28821) radi8tor válasza vaakuum (#28820) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem eretnekség, de semmivel nem lesz gyorsabb a rendszer (csak másolásban). Cserébe 2x-re emelkedik az adatvesztés kockázata.

⭐ Stella

(#28822) Ricsy05


Ricsy05
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Intet 535-s 240 Gb-s SSD-m amire fel van telepítve a win7 32bites verziója. Eddig tökéletesen működött rendszer(8-9 hónap). De ezen a héten a bootolási idő 7 perc lett. A rendszerrel semmi probléma mert iszonyat gyorsan nyitja meg a progikat, másolás stb. Csak a rendszer felállással van a gond.

Mit lehet tenni?

Frissítettem a frimewire-t, csináltam egy rendszer visszaállítást is. De nem javult a helyzet.

Telepítsem újra a win7-t?

Valami ötletetek van?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv.: Ricsi

(#28823) Emperor_ válasza libus (#28819) üzenetére


Emperor_
addikt

Hello!
Akkor alakul a dolog. Sajnos a win10, Uefi-s kérdésedre nem tudom a választ. Én még win7-et használok.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28824) dugo_ válasza Ricsy05 (#28822) üzenetére


dugo_
veterán

HDS mit mutat? SSDOK?

Klónozd át a rendszert másik HDD-re, SSD-re tesztelgesd úgy. Esetleg húzd újra, ha nem változik a helyzet.

Kezdődő alaplapi gond is lehet.

(#28825) libus válasza Emperor_ (#28823) üzenetére


libus
őstag

Oké, majd talán valaki...
Köszi szépen a segítséget! :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#28826) Frawly válasza libus (#28819) üzenetére


Frawly
veterán

Ez így teljesen jó, ne szenvedj az UEFI boottal. Azt csak azért írtam, mert egyes laptopokon meg asztali lapokon a Legacy (BIOS + MBR) boot lassabb, mivel lassabban csinálja a meghajtók ellenőrzését, meg feleslegesen keresi az MBR-es meghajtókat, és csak aztán vált át UEFI-re. Azt hittem, hogy nálad is ez a gond, de ha megoldottad, hogy ne ragadjon le a BIOS bootkor és 8 mp. alatt bebootol a Win, akkor hagyd úgy, ne barmoljuk el. Ennél lejjebb nem fogod faragni UEFI boottal sem, csak fölöslegesen szenvednél vele, újra kéne telepíteni hozzá a Wint. Nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#28827) Frawly válasza vaakuum (#28820) üzenetére


Frawly
veterán

Nem eretnekség, de nem éri meg, nem gyorsít a RAID annyit SSD-knél, mint HDD-knél. Persze a mentő sem visz el, ha megpróbálod, de én nem szenvednék vele. Fusd át az SSD-RAID-es PH cikket, az szépen levezeti, hogy miért nem éri meg.

(#28828) vaakuum válasza Frawly (#28827) üzenetére


vaakuum
addikt

Köszönöm, már el is olvastam... :R
ez a cikk nekem valahogy kimaradt.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#28829) libus válasza Frawly (#28826) üzenetére


libus
őstag

Akkor hagyom így, és nagyon köszi neked is a segítséget! :R
De ha majd valami miatt egyszer újra kell raknom a Win10-em, akkor melyik UEFI-t válasszam?
Mert 2 változat is van nekem.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#28830) Frawly válasza libus (#28829) üzenetére


Frawly
veterán

A legtöbb alaplapon háromféle boot van
1) Legacy: ilyenkor az UEFI úgymond BIOS-emulációként működik, és bootkor az MBR-t olvassa be a meghajtókon
2) UEFI/EFI: az UEFI nem emulálja a BIOS-t, és bootkor a GPT táblát keresi a meghajtók elején
3) vegyes vagy Legacy & UEFI, még sokféle néven fut, ekkor először megpróbál BIOS+MBR módban bootolható meghajtót keresni az UEFI, ha nem talál, akkor GPT-seket keres.

Az UEFI módhoz nem elég a bootot UEFI-re állítani, de a Windowst is olyan telepítőmédiáról kell telepíteni, amely UEFI-s módban bootol be, hogy már a telepítő UEFI módban fusson. Az UEFI-s boot azért lehet gyorsabb, mert gyorsabban ellenőrzi le a meghajtókat, nem a hagyományos POST tesztek futnak le. Persze ez csak a tényleges boot előtti BIOS-os várakozási időt gyorsíthatja fel, azt is csak egyes lapoknál, laptopoknál.

(#28831) Bandi821


Bandi821
tag

sziasztok, van egy Samsung 960 evo-m, amire szeretném a Windows 8.1-et feltelepíteni, de a hová szeretné telepíteni résznél ugyan felajánlja ezt a meghajtót, de a tovább-ra kattintva az a hibaüzenet érkezik, hogy a Windows nem telepíthető erre a lemezre és hogy győződjek meg arról, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van e. Asus z97 PRO alaplapom van.Most mit csináljak?

(#28832) dugo_ válasza Bandi821 (#28831) üzenetére


dugo_
veterán

Engedélyezd a lemezvezérlőt.

Advanced menü, PCH Storage Configuration

[ Szerkesztve ]

(#28833) Bandi821 válasza dugo_ (#28832) üzenetére


Bandi821
tag

amit ebben a menüben engedélyezni tudnék az a Aggressive LPM Support (ez nem tudom mi), ill. a Sata6g_1, Sata6g_2 stb..-nél a Hot Plug - ezek közül kéne valamit engedélyeznem?

(#28834) Bandi821


Bandi821
tag

és ugyanitt a Sata mode ahci-re van állítva

(#28835) dugo_ válasza Bandi821 (#28834) üzenetére


dugo_
veterán

SATA Expressz and M.2 Configuration, gondolom ez kell neked. Első pont elvileg.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/Z97-PRO/E9062_Z97-PRO.pdf

115. oldal

(#28836) Bandi821 válasza dugo_ (#28835) üzenetére


Bandi821
tag

hát ezek a beállítások már alapból a számomra optimális verzióban vannak, egész egyszerűen nem látom a Bios-ban ezt a meghajtót, vagy nem tudom, hogy hol keressem, pedig a telepítő egyből megtalálja

(#28837) Doky586 válasza Bandi821 (#28831) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Üres helyre próbálsz telepíteni, vagy már vannak rajta partíciók?

(#28838) Bandi821 válasza Doky586 (#28837) üzenetére


Bandi821
tag

nem teljesen üres, ez egy új SSD

(#28839) Doky586 válasza Bandi821 (#28838) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a mondatod kétféleképpen olvasható..

(#28840) FeZ... válasza Doky586 (#28839) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Igazából így leírva csak egyféleképpen olvasható, bár a két mondatfélben lesz némi ellentmondás, de ha bekerülne egy vessző a nem mögé...... :)

(#28841) Bandi821 válasza Doky586 (#28839) üzenetére


Bandi821
tag

így van, a felvetés jogos, tehát akkor újra :)

szóval egy üres partícióra szeretném feltelepíteni a windowst, ez egy szűz SSD

(#28842) Doky586 válasza Bandi821 (#28841) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szűz SSD-n nincs partíció..! Azt a partíciót törölnöd kéne.

[ Szerkesztve ]

(#28843) Bandi821 válasza Doky586 (#28842) üzenetére


Bandi821
tag

így van, egyetlen partícióm van, de arra sem engedi

(#28844) Doky586 válasza Bandi821 (#28843) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megismétlem: Azt a partíciót törölnöd kéne..

(#28845) Bandi821 válasza Doky586 (#28844) üzenetére


Bandi821
tag

bocsánat, talán félreérthető volt a megfogalmazás, tehát a meghajtóm nincs partíciókra szedve. Telepítés közben a meghajtó listában csak 1 meghajtó van jelen, ha azt törölném, akkor ott már nem lenne semmi.

(#28846) Doky586 válasza Bandi821 (#28845) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor átfogalmazom: ott nem kéne lennie semminek..

(#28847) Frawly válasza Bandi821 (#28845) üzenetére


Frawly
veterán

Így van, törölj róla minden partíción, és a telepítővel hozz létre új partíciót, és utána arra telepítsed.

(#28848) janos80_


janos80_
újonc

Sziasztok

Nem talaltam ssd problema megoldos topikot ezert ide irom.
Adott egy samsung 850 evo 2tb. Ez egy laptopban csucsul.
Az ssd homerseklete orakon at jonak mondhato(33fok). Aztan gondol egyet es felszokik kb 30 percen belul 10 fokkal magasabbra amit egesz addig tart is amig le nem allitom a gepet. Ujrainditas utan a homerseklet visszaesik az eredetire. A venti nem jatszhat kozre mert szinte nem is forog. A kerdes: minfolyhat a hatterben? Nem fut semmi az ssd-n. HD sentinel szerint semmilyen iras/olvasas nem volt a lemezen.
A mellekelt kepen jol lathato a homerseklet valtozas. A 42-43 fok nem lenne sok,de ez az ssd at fog kerulni egy masik helyre ahol kb 10 fokkal lesz melegebb.
Osszehasonlitasra van egy masik 2TB evo is. Ugyanazzal az fw-el. Az nem csinal ilyet.

U.i.: mar egy hete nezegetem hogy mi tortenhet. Uj rendszer is lett telepitve. Erkezese ota ezt produkalja.

[ Szerkesztve ]

(#28849) Bandi821 válasza Frawly (#28847) üzenetére


Bandi821
tag

na megoldódott, a BIOS-t kellett lefrissíteni és GPT-ről EFI-re váltani. A partícióval nem kell csinálni semmit.

(#28850) bord


bord
csendes tag

Emperor: megvan az adata 930 win8.1 rajta,csak videokártya driver van fent,alaplapi nincs viszont úgy látom nem meg a trim.gigabyte ga m55s-3 (rev2.0) nvidia chip sajos kicsit elakadtam merre tovább,ahci módot nem találtam biosban
Ezeket tudom küldeni segítségül:



[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.