Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#28451) dugo_ válasza Pityu. (#28450) üzenetére


dugo_
veterán

Kaptál már választ ugyanerre a hőmérsékletes kérdésre. Nem gáz, ennyin működik és kész. Notit ne vegyél, mert akkor egész nap a fix 50-60 fokon fogsz kattogni...
Ha két hét múlva felmegy 42 fokra, akkor sem kell aggódva beírni.

[ Szerkesztve ]

(#28452) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, lenne egy láma kérdésem ...

Vettem egy Adata sx930 ssd-t és a dobozában lévő gumit (piros nyíllal jelölve) nem tudom hogy hova és hogy kell azt betenni/beszerelni ... :B
Tudnátok segíteni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#28453) Vakegérke válasza sz.j (#28452) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az SSD 7mm vastag, ha akkora helyre szereled, akkor nem kell. Ha 9mm-es a hely, akkor jöhet jól, kitölti a hézagot. Ha a kék bölcsőbe szereled, akkor nem kell.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28454) sz.j válasza Vakegérke (#28453) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót :K ....., erre nem gondoltam.
Amúgy a 2,5"-->3,5"-os átalakítóba lesz berakva az ssd.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#28455) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Egy 128 GB-os OEM SSD adatai vannak a képen. Nem tudok pontos típust, egy haver küldte a képet. HP laptopból való. A "hiba várható" figyelmeztetések mennyire komolyak? Érdemes újat venni, vagy bírja még?
[kép]

(#28456) King Unique válasza csadi0011 (#28455) üzenetére


King Unique
titán

Ezek a linuxos HDD / SSD diagnosztikai szoftverek ilyenek, old-age, pre-fail és társai megnevezések... Viszont ezekkel nem kell foglalkozni, hanem a konkrét értékeket és az egyéb infókat kell nézni! A jobb felső sarokban pedig ott van, hogy az önteszt sikeresen lefutott, a "lemez" állapota ok stb. Valamint a S.M.A.R.T. attribútumoknál sincsenek pl. szektorhibák.

Egyébként jobban szeretem ilyen célra pl. a HDS-t használni, amely világos szöveges értékelést ad és a S.M.A.R.T. infók is könnyebben értelmezhetők.

[ Szerkesztve ]

(#28457) Enigma1945


Enigma1945
őstag

sziasztok! a gépem pár másodperce megfagy, ilyenkor nem reagál semmi kattintásra, nem tudom kattintani semmilyen ikonra sem! ssd-m van csak! GOODRAM CX300-ez a típusa. A HD Sentinel szerint minden rendben, az SSD-Z szerint is! Egyébként még 1TB sincs rá írva, kb 1,5 hónapos az SSD. Mi lehet a gond?
Köszi!

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#28458) Enigma1945 válasza Enigma1945 (#28457) üzenetére


Enigma1945
őstag

szerkeszteni már nem tudok, de ezt produkálja. Akkor végképp nem értem a véletlenszerű fagyásokat!

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#28459) Frawly válasza Emperor_ (#28260) üzenetére


Frawly
veterán

Hát, ha előtte nem HDD-je lett volna, hanem egy sima SATA2-es vagy SATA3-as SSD, akkor is elég durván gyorsabbnak kéne lennie ennek az M.2 NVMe-s SSD-nek. Elég combos eredményeket mért.

(#28460) Emperor_ válasza Frawly (#28459) üzenetére


Emperor_
addikt

Gondolod Te :D !
Az eddigi felhasználói beszámolók nem számoltak be észvesztő különbségről, nem volt észrevehető különbség.

A különbség csak a teszt programokban látható. Youtube videok is vannak, pld játék betöltésekről, fél másodperc, másodperc különbségek vannak.

(#28458) Enigma1945
(Ezt az SSD-t nem szoktuk ajánlani.)
Egy SSDOK képet készíts kérlek!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28461) csadi0011 válasza King Unique (#28456) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszönöm!

(#28462) Enigma1945 válasza Emperor_ (#28460) üzenetére


Enigma1945
őstag

Szia! Még tudtam szerkeszteni!
Köszi a linket!
Itt is van!

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#28463) Bodor válasza Enigma1945 (#28462) üzenetére


Bodor
veterán

(#28464) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! 5 Azonos konfigon dolgozok, nem szeretnék 5x windowst telepíteni. Tudnátok javasolni egy olyan programot amivel teljesen tudom klónozni az SSDket hogy időt spóroljak? :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28465) Raymond válasza haxiboy (#28464) üzenetére


Raymond
félisten

A Windows-os topic-ban kerdezz ra mert nem ilyen egyszeru az egesz ugyanis par dolgot ujra kell generalni a Windows-nak maskepp problemaid lesznek ha egyszerre akarod ezeket hasznalni klonozas utan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28466) Emperor_ válasza Enigma1945 (#28462) üzenetére


Emperor_
addikt

A SSD körüli beállítások jók.

Amit még érdemes lenne finomhangolni:
- Hibernálást tiltsd le, ha nem használod!
- A virtuális memóriát érdemes lenne megzabolázni, kb így: 400 MB - 2000 MB.

Az SSD-re nem gyanakodnék. A CPU hűtése körül minden okés? Friss a BIOS? Meg egy Memtest-et lefuttatnék.

Evvel az SSD-vel nincsen túl sok tapasztalat, az MLC-s nagy tesója ajánlott típus. Egy HDS olvasási tesztet ráküldenék és ha az is okés, akkor az SSD mint ok, felejtős szerintem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28467) Enigma1945 válasza Emperor_ (#28466) üzenetére


Enigma1945
őstag

szia! köszönöm a válaszod, akkor kezdjük sorban:
- Hibernálást tiltsd le, ha nem használod!
Azt hogy kell? Energia gazdálkodási lehetőségekben, kell beállítani a séma beállításoknál azon belül speciális energiabeállítási beállítások módosítása és átállítani a ssd-t 0 percre? ez az? ez már megvan ha ez az!

- A virtuális memóriát érdemes lenne megzabolázni, kb így: 400 MB - 2000 MB.
rendben van, be fogom! most auton van azon belül 8gb-ra

A CPU hűtése körül minden okés?
igen, tudod a gyári paszta nem az igazi a kupak alatt de nem vészes a hőfok játék alatt max 70C fokos

Friss a BIOS?
nem, az van rajta, amit ráraktak alapból, de nem merek rárakni újabbat, mert a cpu supporban ez a bios van kirakva rá, ás ha felrakok egy újabbat nem fog bejönni a gép? Nem tudom, de nem kockáztatok, hacsak egy tapasztaltabb nem segít ebben a válaszban.

Meg egy Memtest-et lefuttatnék.
Meg fogom azt is akkor.
Egy HDS olvasási teszt
HD Sentinel? erre érted?
Előre is köszi a válaszokat, rendes tőled hogy így segítesz! :R :R

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#28468) dugo_ válasza Enigma1945 (#28467) üzenetére


dugo_
veterán

Ez a cpu support nem így működik. Adott biosban bevezették az új mikrokódot, ezt kiírják információként, majd onnantól természetesen az összes újabb tudja a régiek minden fícsörét és ismét csak az új dolgok lesznek megemlítve.

(#28469) Enigma1945 válasza dugo_ (#28468) üzenetére


Enigma1945
őstag

értem, akkor frissítek, köszi!

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#28470) Frawly válasza Emperor_ (#28460) üzenetére


Frawly
veterán

Utánaolvasva valóban igazad van. Már eleve az egy SSD-t és két SSD-t RAID-ben összemérő PH-s cikkben is le lett mérve, hogy bootidőknél, programindításoknál, játékbetöltésnél 0-1 mp-es különbségek vannak. Ezt erősítik meg az SATA-s és NVMe-s SSD-ket összevető tapasztalatok is. Sőt, valamelyik fórumon valaki ramdrive-val is lemérte a programindulásokat, és az SSD-nél is ezerszer gyorsabb RAM-ból is csak 1-2 mp-et lehetett lefaragni az indulási időkből. Ezt azzal indokolták, hogy az adatelérési és beolvasási sebesség lemegy egy szint alá, akkor a proci lesz a szűk keresztmetszet, nem a lemezműveletek ideje.

(#28471) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.
Anyumnak raknék össze egy lájtosabb konfigot.
Egy 250-es ssd-n kívül semmi adattárolót nem akarok beletenni, az is bőven sok lesz neki.

Kérdésem hogy lehet-e SSD-t partíconálni (mondjuk úgy 60/180 gb arányban), vagy ez működését és teljesítményét csorbítaná, és inkább ajánlatos egyben hagyni?

[ Szerkesztve ]

(#28472) dugo_ válasza DeathAdder (#28471) üzenetére


dugo_
veterán

Lehet particionálni nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#28473) Enigma1945 válasza Emperor_ (#28466) üzenetére


Enigma1945
őstag

szia! Memtesten a ramok együtt nem mentek át. Ez okozhatja a pár mp-es fagyást? az egeret tudom mozgatni, de az ikonokra nem tudok kattintani, nem jön be semmi, majd egyszerűen kis idő elteltével, minden bejön amire kattintottam.
de akkor miért nem kapok kék halált?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#28474) Emperor_ válasza Enigma1945 (#28473) üzenetére


Emperor_
addikt

Alaplap kézikönyvében meg kéne nézni, hogy hova kell tenni a modulokat. Időzítéseket kelleni még átnézni.
A ram hiba valóban kék halállal szokott járni, de okozhat ilyet is.
cpu topicjában is érdeklődnék a jelenséggel kapcsolatban.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28475) Enigma1945 válasza Emperor_ (#28474) üzenetére


Enigma1945
őstag

szia!
szerintem összevesznek a ramok. Nem egyformák. Nem sípolja ki az alaplap, nem dob kék hátast, csak bf4-el nem tudok játszani, mert kifagy.
sajna nem volt annyi eszem, hogy totál egyformák legyenek a ramok :(

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#28476) dugo_ válasza Enigma1945 (#28475) üzenetére


dugo_
veterán

Add el külön-külön és vegyél helyette KIT-et. Most talán nem buksz rajta nagyot, egekben vannak a memóriaárak.

(#28477) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
Ma végre nekiállok remélem uefi módban telepíteni adata sx 930-ra windows 8.1-et, remélem sikerülni fog. Fatebringeres 2016 Decemberi lesz felrakva pendriveról. Gpt partíciós séma uefis gépekhez beállítással, rufus megcsinálta a telepítő pendriveot már. A dirty windows oldalon találtam jó leírást uefi módos telepítéshez. Az ssd-vel a kérdésem, hogy frimwaret frissítsek e rajta, Adata oldalán néztem de nem találtam a letöltések között ilyent. Az ssd gpt-s már, van rajta 100 gb a winnek, 114 meg a játékoknak, ebből jobb lett volna a több, de magasak az ssd árak. :R :R :R :R

Képek róla:
A dobozában:
[1]

Első bekötéskor gyári állapotban:
2

1-ik sebességtesztről:
3

Ellenőrző programok:
4

[ Szerkesztve ]

(#28478) DeathAdder válasza dugo_ (#28472) üzenetére


DeathAdder
veterán

Oké, köszi :R

(#28479) Raymond válasza TYÜTYI2006 (#28477) üzenetére


Raymond
félisten

Szerk: OK, semmi :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28480) King Unique válasza TYÜTYI2006 (#28477) üzenetére


King Unique
titán

A képek feltöltéséhez mért nem a PH! saját tárhelyét használod? Az ilyen külső oldalakról (pár kivételével) jellemzően törlődnek x idő után. Másrészt a Windowson belüli screenshotok készítéséhez ott a képmetsző, vagy az Alt + PrtSc. Felesleges azokért külön lefényképezni a képernyőt, de mindegy. A Windows telepítők pedig az MS hivatalos oldaláról letölthetők.

[ Szerkesztve ]

(#28481) TYÜTYI2006 válasza King Unique (#28480) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Letölthetők, azt gondolom, de ebben a Decemberi, és a korábbi frissítések is benne vannak, állítólag driverok is sok, all in one is. Nem ismerem még ezt a verziót, sőt teljesen új lesz még a 8.1 is sok év Win 7 után.

(#28482) Raymond válasza TYÜTYI2006 (#28481) üzenetére


Raymond
félisten

Az MS-tol a legujabb Creator's Update verziot (build 1703) toltod le amiben mar egesz aprilisig benne vannak a frissitesek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28483) King Unique válasza TYÜTYI2006 (#28481) üzenetére


King Unique
titán

Azt gondoltam, hogy a frissítések miatt akarsz ilyen integrált telepítőt használni. Viszont attól ezek még nem épen hivatalos kiadások... Illetve ennyi erővel a normál ISO-t telepítve is frissül WU-n keresztül a rendszer. Valamint a szükséges driverek is felrakhatók. De mindegy, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja...

(#28482) Raymond:
Ha neki kifejezetten a 8.1 kell, akkor hiába ajánlod a 10-est. De az igaz, hogy hosszabb távon inkább talán már az utóbbit érdemesebb felrakni. Bár 2023-ig támogatott a 8.1, de bizonyos új dolgok, illetve hardverek támogatása terén a 10-es előnyösebb (lesz). Valamint annak a felhasználói felülete is mondhatni közelebb áll a 7-eshez.

[ Szerkesztve ]

(#28484) Raymond


Raymond
félisten

Oh, en azt hittem upgrade lesz ha mar ujra rakja, felreolvastam, azt hiszem az a December 2016 frissites kevert meg. Mondjuk upgrade tenyleg nem artana, nincs sok ertelme 8.1-en maradni, vagy 7 vagy 10.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28485) TYÜTYI2006 válasza Raymond (#28484) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Eddig évekig windows 7-em volt. De azt eléggé bajos telepiteni usb-vel. Így az új ssd-re mást kell felraknom, egyenlőre kipróbálásra. De én a windows 10-től eléggé tartok. A 8.1 sem tökéletes szerintem, de arra gondoltam, hogy azt megpróbálom milyen.

(#28486) King Unique válasza Raymond (#28484) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel a "vagy 7 vagy 10" kijelentéssel nem értek teljesen egyet, mert egyébként a 8.1 egy jó OS. Stabilitás, sebesség stb. terén mindig is ok volt és csak a kettős felhasználói felület kapta a kritikát. Amin pl. egy külső Start menüvel lehet segíteni. Valamint egy viszonylag modern OS és ilyen téren is jobban áll egy 8 éves rendszerhez képest...Amely utóbbinak ráadásul ~ 2 év 7 hónap múlva megszűnik a támogatása, az meg a másik. De a jövő eleve a 10-es ezen a platformon, szóval hosszabb távon inkább arra érdemes átállni.

(#28485) TYÜTYI2006:
Hát mondjuk a 7-esnél pl. az USB 3.0-s telepítés eleve problémás, valamint az UEFI sem minden esetben ok. Ellenben a 8.1 nyilván modernebb és annál ezek nem jelentenek gondot.

[ Szerkesztve ]

(#28487) Vakegérke válasza TYÜTYI2006 (#28485) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet 7-est telepíteni USB-ről.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28488) dugo_ válasza TYÜTYI2006 (#28485) üzenetére


dugo_
veterán

Ha amúgy is ncore-ról telepítesz, akkor 7-esből is vannak olyan All In One ISO-k, amik későbbi rendszerek telepítésvezérlőjére integráltak, szóval nincs gond a natív usb 3.0 hiánnyal.

King Unique

Felőlem hagyhatjuk, de mivel ő is pont ilyeneket nézett 8.1-ből, ezért jeleztem, hogy régebbiből is van ugyanígy. Működnek, tök okésak, legálisan aktiválhatók, ha valaki erre gerjed.

[ Szerkesztve ]

(#28489) King Unique válasza dugo_ (#28488) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetően nyilván van gond, mivel nem rendelkezik natív USB 3.0 támogatással, mint a 8.1/10. Az ilyen tákolt, összefaragott telepítőknél lehet megoldották, de azokat inkább hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

(#28490) TYÜTYI2006 válasza Vakegérke (#28487) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Tudom hogy elméletben lehet, de én megjártam vele. Usb 3-mas Kingston ajánlott 64 gb-s új pendrájvval lehetetlen (R3.0 G2). Az usb 2-es 2 Kingstonom közül az 1-ik 512 mb-s, a másik 4 gb-s, tehát kicsik. Az usb 2-es kingston kártyaolvasóm, nem biztos, hogy a legjobb már, voltak néha problémák. Előlapi beépített Akasa interconnect pro usb 3-mas. Az új transcend szintén usb 3-mas, ez fel is rakta pár hete erre a WD lack hdd-re a win 7-et. Viszont utána elkezdtem telepíteni az alaplapi driverokat, nem sok volt még fent, és nem tudtam telepíteni, a hálózati kártyát. Windows ghostból vissza, megpróbáltam azzal kezdeni, de úgy sem telepítette. Újraraktam úgy hogy usb 2-es portba dugtam, akkor már jó lett. A memóriakártya sandisk 32 gb-s 80 mb-s sebességű, új. Viszont pár dolog később nem települt rendesen, Speedlink játékvezérlő programja, canon fényképezőgépé, a Logitech C920-nál no webcam detected. De addig jó volt így is, míg a garancia lezajlódott ssd ügyben. Másra nem tudok gondolni, mint az usb 3 probléma win 7-nél. Korábban csak dvd-ről telepítettem még. Akkor ezek gond nélkül települtek.

Win 8.1-nél meg a start menű megoldható több módon is. Usb 3-mas intel vezérlőt már ismeri. Opció lenne az is, hogy az előző win 7 telepítésem, az 15 Október 12-ei, abból van alap rendszer telepítésről is ghostom, meg a készről is. Norton 15 boot cd-vel, és az acvronis lemezzel, amit a HyperX 3K ssd-hez adtak. Van ebből Március 4-ei állapotom is acronissal, azt visszaállíthatnám. De gondoltam, ha már új ssd, akkor új rendszer is jó lenne rá inkább.

(#28491) Emperor_ válasza Enigma1945 (#28475) üzenetére


Emperor_
addikt

össze lehet lőni 2 féle modult, de rendkívül macerás. a cserét ajánlom én is.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28492) Emperor_ válasza Enigma1945 (#28467) üzenetére


Emperor_
addikt

hibernálás letiltása

Igen, a Hard Disk Sentinel olvasási tesztre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28493) Frawly válasza TYÜTYI2006 (#28477) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem hagyd a buherált telepítőket. Sima MSDN-es Win8.1-et tegyél fel, ha mindenképp 8.1-es kell. Az SSD-t meg nem 100+114 arányban osztanám fel, hanem 60+154-re. A Windowsnak nem kell akkora hely, ha a játékok úgyis a másik partíción lesznek. Az UEFI-s telepítés egyáltalán nem nehéz, arra figyelj, hogy a Rufus UEFI-módban írja ki, mert a kis sunyinak hiába állítod be az UEFI-s felírást, amint hozzáadod az .iso-t, máris visszaáll BIOS MBR-re. Szóval mindenképp az .iso hozzáadása után állítsd át UEFI-re. Bootolás előtt arra figyelj, hogy a gép UEFI módban bootoljon, a legjobb UEFI only bootot kiválasztani. Aztán csak simán telepíteni kell a Windowst, mintha HDD-re menne. Utána semmit nem kell állítani az SSD-hez, a Win8 mindent beállít neki. Semmilyen kímélő intézkedésre nincs szükség.

(#28494) TYÜTYI2006 válasza Frawly (#28493) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Köszönöm!
A rufus úgy tudom megcsinálta a telepítőt. Viszont sajnos amikor a telepítésnél újra indul 10 s múlva, utána egyszer csak lefagy közben, nem mindig ugyanott. Ennek nézek utána mi lehet, és megpróbálok más telepítőt. Remélem összejön mielőbb.

(#28495) King Unique válasza TYÜTYI2006 (#28494) üzenetére


King Unique
titán

Le tudod tölteni közvetlenül az MS-től is, mint már említve volt. De vannak egyéb opciók is, mint pl. ez + ez. Ezek szintén közvetlenül az MS szervereiről szedik az ISO-t. Mindhárom esetben "tiszta" telepítőt kapsz és nem ilyen-olyan buherált vackokat...

Egyébként a Win8,1/10 modern és rugalmas a telepítő elkészítése szempontjából. Ezeknél az is elég, ha az ISO tartalmát rámásolják egy FAT32-re formázott pendrive-ra. Annak normál esetben Legacy / UEFI módban egyaránt bootolnia kell! De persze a Rufus is használható ezen célra a boot módnak megfelelő opció beállításával. Aztán szükség esetén érdemes akár egy másik pendrive-val is kipróbálni, illetve másik USB-portban stb.

[ Szerkesztve ]

(#28496) TYÜTYI2006 válasza King Unique (#28495) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Köszönöm! A második linkről már szedem le a windows 8.1 x64 pro + coret. Remélhetőleg ezuzel jó lesz, és kitudom próbálni a 8.1-est hogy milyen. :R :R

(#28493) Frawly
Jó lenne természetesen a nagyobb partíció a játékoknak. Csak ott a probléma, hogyha acronissal visszaállítanám ghostból a Március 4-ei win 7 x 64-et, akkor ghostoltam le utoljára, az kb 64-5 gb helyet foglal, a hozzátelepített programokkal együtt. Azt használtam az előző 120 gb-s ssd-n. 2015 Október 12-ei telepítésű eredetileg. Tehát a 60 gb, az idővel biztosan kevés lesz a rendszernek. Hibernálást ki szokom kapcsolni, rendszer visszaállításom sincsen. Viszont azt még nem zárom ki, hogy a rendszer kisebb lesz 100 gigásnál. :R :R

(#28497) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS P5Q Pro Turbo alaplap. Eddig egy 80 GB IDe HDD-n volt az op.rendszer. Tegnap beleraktam egy 120Gb Kingstone V300 SSD-t. Villám gyors lett a gép, annak ellenére, hogy SATA 1-es az alaplap. A probléma kkor kezdődött amikor visszadugtam az IDE kábelt. Onnantól kezdve a BOOt idő lelassult. Elérkezik a Win7 betöltéséig és ott vár kb, 54 másodpercet, majd elkezd betölteni és onnantól 5-6 s és betölti az asztalt. A WIN7 alatt villámgyors. Mitől lehet ez a várakozás? Ha lehúzom az IDE kábelt simán bootol.

IDE: 1 HDD 80GB Samsung + 1 db Optikai író

Az SSD a SATA 1 (piros) csatlakozóba van dugva. IDE módban van a BIOS.

Köszönöm a segítségeteket.

(#28498) Doky586 válasza sunci_02 (#28497) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"IDE: 1 HDD 80GB"
Ajándékozd egy múzeumnak.. :)

(#28499) Raymond válasza sunci_02 (#28497) üzenetére


Raymond
félisten

Tobbet ersz azzal ha egy USB stick-re rakod az adatokat ha kellenek keznel. Akkor is problemazik ha csak az iso van rajta? Egyebkent amit meg megprobalhatsz az hogy a 4 IDE port-bol csak azok legyenek engedelyezve a BIOS-ban amin tenyleg van is valami (a HDD es az ODD).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28500) sunci_02 válasza Raymond (#28499) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Köszönöm a válaszotokat. Oda adom a saját 320GB saját HDD-et, az legalább SATA-s.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.