Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#29201) GoZoL válasza Emperor_ (#29200) üzenetére


GoZoL
senior tag

Holnap kipróbálom.

(#29202) Frawly válasza Mayweather (#29188) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem teljesen normálisak ezek az értékek. Az összes írás és az óránkénti írás is. Azért figyelheted a feladatkezelővel az írásokat, de ennyit simán megeszik egy böngésző.

Azt mondjuk nem értem, hogy 7 napos SSD-re miért kell újrahúzni a rendszert. Valami gond volt az elsővel? Igaz az egyik laposon én is kétszer húztam vissza a HDD-ről klónozott CloneZilla-mentést, mivel először nem lett bootképes. Aztán másodszorra sem bootolt, de akkor már nem húztam újra harmadszorra, hanem kézzel megjavítottam a bootolást. A statisztikám nekem is ennyi volt utána kb..

(#29203) Frawly válasza ubyegon2 (#29166) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a használt Fury 10-et megér, teljesen átlagos ez a stat, nem volt agyonnyúzva. Persze ha még mindig aktuális. Viszont ez az „adatforgalom” bántja a szemem, nem mobilnet ez. Összes írás akar ez gondolom lenni. Az SSD számlálja az olvasásokat is, de csak a statisztika kedvéért, nincs jelentősége, csak össze lehet vetni az írásokkal és az üzemórával.

(#29204) GoZoL válasza Emperor_ (#29200) üzenetére


GoZoL
senior tag

Sata expressen volt, átraktam sima sata portban. A helyzet változatlan, nem ismeri fel név szerint a windows a ssd-t. Egyébként szerintem a probléma akkor kezdődött mikor egyszer a windows közölte, hogy nem tud írni a meghajtóra. Akkor próbáltam formázni és nem sikerült. A problémát a minitool partition wizzarddal tudtam javítani, töröltem a partíciót és létrehoztam és azóta tudom használni ismét. De nem látja azóta semilyen ssd kezelő program. MBR partíció, a többi GPT. Ez probléma?

[ Szerkesztve ]

(#29205) GoZoL válasza Emperor_ (#29200) üzenetére


GoZoL
senior tag

GPT-re partícionáltam még nem látok válozást.

(#29206) GoZoL


GoZoL
senior tag

Problem solved! :)
Intel rapid technologyt engedélyeztem a biosban. RAID menü engedélyezve lett és már ott látszódott hogy RAID meghajtóként látta a Samsung 840 120-as SSD-t és mellette pirossal Degradade. CTRL+I-vel a RAID menüben töröltem ezt a meghajtót. Következő újraindításnál nem találta a boot meghajtót ezért még a SSD-nél RAID-et átraktam AHCI-re és innentől kezdve bootolt. Most már nem intel raod volume 1-ként látja az SSD-t hanem a nevén és az SSDOK program is látja. Köszi a segítséget. GPT-re átraktam az SSD-t. Az maradhat úgy? Intel Rapdi alkalmazás egyébként nem fut hibával leáll.

(#29207) Emperor_ válasza GoZoL (#29206) üzenetére


Emperor_
addikt

Ekkora méretnél nincsen szükség GPT-re, elég az MBR. De ha már azon van, nem kell bántani. Az SSDOK-kal nézd meg, hogy a partíció eltolás stimmel e!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29208) GoZoL válasza Emperor_ (#29207) üzenetére


GoZoL
senior tag

Melyik értéket nézzem?

(#29209) King Unique válasza GoZoL (#29208) üzenetére


King Unique
titán

Korábban már volt szó erről: kérdés | válasz.

Ha valakit netán annyira zavar, akkor particionálja külső programmal, vagy esetleg pl. Linux alatt, amelyek nem hoznak létre GPT-s adatlemezen ilyen MSR partíciót.

[ Szerkesztve ]

(#29210) mzso


mzso
veterán

Helló!

Tud valaki linkelni valami használható adaptert 2,5-es SSD-khez. (Egy 850evo-m van és egy v200-as Kingston)
(akár ebay-es is lehet)

3,5-es (HDD) és floppy meghajtóba (ebből kettő is van ami mindig is üresen volt és lesz is. ezt nem is tudom hanyas méret.) illő is kéne, ha van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#29211) Anonymus23 válasza mzso (#29210) üzenetére


Anonymus23
veterán

SSD nekem elég ha 2 csavarral odafogatod, mivel nincs benne mozgó alkatrész, ezért nincs jelentősége.

De ha szépen akarod, akkor pl egy ilyen [link]

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#29212) Emperor_ válasza mzso (#29210) üzenetére


Emperor_
addikt

Tessék!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29213) mzso válasza Anonymus23 (#29211) üzenetére


mzso
veterán

Kösz!

"SSD nekem elég ha 2 csavarral odafogatod"

Az is a baj, hogy nem csavaros ház úgyhogy nincs hová csavarni. (TH-01 amikor vettem még jó ötletnek tűnt...)

(#29212) Emperor_

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#29214) ubyegon2 válasza mzso (#29213) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bárhová odafektetheted, ahol hely van és a kábelek engedik. Csak a szellőzés útjába ne rakd, kis helyen elfér és gyakorlatilag súlytalan, felesleges ezzel annyit vacakolni. :)
Én az előző ilyesmi házba, mint a tied, simán betoltam a meghajtók közé, de volt a ház aljára is fektetve, de akár lóghatna a kábeljein is. Hülyén hangzik, de ez van.

(#29215) mzso válasza ubyegon2 (#29214) üzenetére


mzso
veterán

Kár hogy nem csináltak már egy nagy kártya/kazetta formátumot. Lehetne kb ugyanekkora is, akkor is simán beférne 3,5-es meghajtóöbölbe 2-3. Ehelyett vannak ezek a belső alaplapi nyavalyák, amiket egyesével adnak.

(#29216) choco01


choco01
addikt

Hali.

SSD sebessége/élettartama szempontjából számít valamit hogy GPT vagy MBR módban telepítem a Windowst? :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29217) dugo_ válasza choco01 (#29216) üzenetére


dugo_
veterán

Nem. Új UEFI-hez amúgy is csak GPT jó.

[ Szerkesztve ]

(#29218) choco01 válasza dugo_ (#29217) üzenetére


choco01
addikt

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29219) mzso válasza dugo_ (#29217) üzenetére


mzso
veterán

Akkor mi van ha már a meglévő SSD-n MBR-es van, rendszerrel együtt és újra frissíteném a hardvert?

(#29220) Glaz-dozfhut válasza mzso (#29210) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Egy ilyenbe 6 darab SSD-t is belerakhatsz: DELOCK 5.25″ Mobile Rack
Ez meg csak kettes beépítésű, de sima HDD helyére.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#29221) dugo_ válasza mzso (#29219) üzenetére


dugo_
veterán

Újrahúzod a rendszert GPT-re UEFI alapokon, vagy átállítod legacy BIOS-ra.

(#29222) mzso válasza dugo_ (#29221) üzenetére


mzso
veterán

Hát ez elég primitív megoldás lenne...

Akkor egyáltalán nem is lehet bootolni UEFI alól MBR-es SSD-t? Vagy egyáltalán nem is használhatóak a partíciók?

[ Szerkesztve ]

(#29223) Doky586 válasza mzso (#29222) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért akkora gond berakni egy pipát a legacy boot elé a biosban..?

(#29224) Kékes525


Kékes525
félisten

Hagyhatom a külső SSD-émet állandó áram alatt, vagy a PC kikapcsolásakor (éjjelre) érdemes kihúznom a konnektorból akkor is, ha használni fogom másnap? Erről van szó: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29225) ubyegon2 válasza mzso (#29222) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen más a jóval modernebb GPT partíciós séma, az MBR sok szempontból már elavult, 2TB korlát és az elsődleges partíciós korlát(4 db max), szerintem egyértelmű, hogy nem kompatibilisak egymással. Nem fog bootolni az MBR SSD GPT-ről, max annyit tesz a GPT, hogy az MBR lemezt egyetlen particiónak fogja látni, ha beolvassa , a beépített MBR védelem miatt. Ez nem primitívség, ez a technológia haladása. Egy meghajtón vagy ez vagy az a particiós séma lehet egyszerre. Ez van, ha elfogadod, ha nem! :)

[ Szerkesztve ]

(#29226) flash-


flash-
veterán

az mennyire jó/nemjó hogy a Samsung 830 ssd-m -nél a fent lévő driver a szabványos SATA AHCI-vezérlő 10.0.15063.332 | 6-21-2006- van fent?
(ssdok ezt mutatja)

érdemes frissiteni? melyikre?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29227) dugo_ válasza flash- (#29226) üzenetére


dugo_
veterán

Teljesen jó és nem érdemes.

(#29228) mzso válasza Doky586 (#29223) üzenetére


mzso
veterán

Származik abból valami teljesítménybeli hátrányom (pl bootolásnál) hogy ha a legacy boot opciót használom?

(Először úgy értelmeztem, hogy legacy Bios-t lehet használni)

[ Szerkesztve ]

(#29229) tomp


tomp
félisten

Tegnap kicseréltem az Asus K53SC laptopban a vinyót egy Samsung 850 Evo-ra.

Ezek alapján minden rendben van?
Próbáltam UEFI módban telepíteni de a telepítő boot logónál megállt a vas. Lehet nem szereti a 2011-es gép a win10-es uefi telepítőt? Bioson belül van egy uefi kapcsoló ami enabled-en van alapból.

(#29230) mzso válasza ubyegon2 (#29225) üzenetére


mzso
veterán

A primitív megoldást erre értettem: "Újrahúzod a rendszert GPT-re UEFI alapokon"
Újratelepíteni a Windows-t mert régi a partíciós tábla? Ugyan már...

(#29231) dugo_ válasza mzso (#29228) üzenetére


dugo_
veterán

Lassabb lesz a boot. Ha bekapcsolod a CSM/legacy támogatást, akkor BIOS-t emulál az UEFI.

Hiába nevezed primitívnek, máshogy nem tudsz partíciós táblát váltani futó rendszer alatt.

(#29232) mzso válasza dugo_ (#29231) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem max live cd kell hozzá, vagy nem live gparted.

Ez a lasdulás kb mennyit jelent? És csak a bootolásra vonatkozik az emuláció, vagy a futó rendszerre is lehet negatív hatása?

(#29233) dugo_ válasza mzso (#29232) üzenetére


dugo_
veterán

Ha így tudod, akkor csináld. :D De az megvan, hogy még a partíciók sem egyeznek egy MBR-re és egy GPT-re telepített rendszer esetén? Teljesen más az egész.

Csak a boot lassabb.

(#29234) King Unique válasza mzso (#29222) üzenetére


King Unique
titán

A Windows esetében Legacy boot módban MBR, míg UEFI-ben GPT partíciós tábla a kötelező egy rendszerlemeznél. A Linuxokat lehet UEFI-ben akár MBR-es lemezről is bootolni, de ott sem annyira tanácsos megkeverni. Viszont egy másodlagos meghajtó, egy adattár lemez nyilván más eset, azt lehet UEFI-ben is MBR partíciós táblával használni.

Egyébként meg nem értem minek ezen annyit témázni, amikor csak a boot módot kell majd átállítani Legacy-ra és a probléma megoldva. Ha valami újabb UEFI-s laptop lenne, amelynél esetleg nincsen ilyen opció, vagy pl. W7 lenne a rendszer, aminél bizonyos esetekben az UEFI boot gondot okozhat, akkor lenne problémás a dolog. Mármint akkor mindenképpen újratelepítést kellene csinálni.

Amúgy találni a neten leírásokat a Legacy / UEFI telepítés közötti "átalakításra", de ezekkel sem feltétlen érdemes szórakozni. Célszerűbb inkább vagy a boot módot átállítani, vagy a rendszert normálisan újratelepíteni egyik / másik szerint.

[ Szerkesztve ]

(#29235) King Unique válasza Kékes525 (#29224) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy 2,5"-os külső ház, amely eleve csak USB-ről működik. A konnektorból max. a PC hálózati tápkábelét tudod kihúzni. De, ha a PC-t kikapcsolod, akkor normál esetben az USB-portok áramellátása is megszűnik. Vagyis nem lesz a külső SSD áram alatt. Max. esetleg akkor, ha pl. ilyen alaplapod van, amelynél a portok akár a gép kikapcsolt állapotában is áram alatt maradnak és tudnak különféle eszközöket tölteni stb. De a BIOS-ban akár ennek kikapcsolása is megoldható. Ahogyan az USB-kábel csatlakozójának kihúzása, majd újbóli használatnál annak visszadugása az aljzatba sem annyira bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#29236) Kékes525 válasza King Unique (#29235) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, az egyik link érvénytelen :R . A mostani kapcsolatom: [kép]. A PC kapcsolat e-satán van, másrészt külső tápról használom, azért is kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29237) Doky586 válasza Kékes525 (#29236) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha azért aggódsz hogy nagy a villanyszámlád miatta, akkor vegyél egy 5eFt-os ~230V hálózati fogyasztásmérőt az OBI-ban és mérd 1 hónapig. Talán 50Ft extra költséged is keletkezhet ha nem kapcsolgatod ki non-stop. :K

[ Szerkesztve ]

(#29238) ubyegon2 válasza Frawly (#29203) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most látom, hogy írtál a hsz-emre, nem tökéletes a jelző számláló a PH-n...
Igen, megvettem 12 pénzért, teljesen jó az öreg Toshiba Satellite-ben. Ennyi pénzt simán megért, desktopban már régóta van SSD és ha már valaki megízlelte a különbséget két meghajtótipus között, akkorm ár nyüglődik az 5400-as HDD-vel. :)

(#29237) Doky586

:D Telhjesen jó az ötleted! A 101. hónaptól már spórolni is tud vele a kolléga!

Amúgy viccet félretéve, nem úgy van ez, hogy nem is szereti az ilyen eszköz annyira a ki-be kapcsolgatást, így még hamarabb megnyekken, mint ha folyamatosan feszültség alatt van?

(#29239) Kékes525 válasza Doky586 (#29237) üzenetére


Kékes525
félisten

Kizárólag a biztonság miatt aggódom. A fogyasztást nagyjából tudom.

(#29238) ubyegon2:

Pontosan. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29240) tomp


tomp
félisten

Hagyhatom bekapcsolva a defrag ütemezést vagy kapcsoljam ki teljesen? Ahogy látom az ssd-n az "optimalizálás" végig fut kb 1mp alatt aztán annyi.

(#29241) King Unique válasza Kékes525 (#29236) üzenetére


King Unique
titán

A 42488 tud eSATAp csatlakozást is, amihez nem kell külső tápellátás. De, ha csak sima eSATA-port van a gépen és úgy használod, akkor már igen. Viszont külső tápadapter (példa) max. akkor kell, ha a gazda hardver nem tud megfelelő tápellátást biztosítani. De ez egy PC-nél nyilván OK, ezért ennél a külső háznál elég a kiegészítő tápellátás is, amihez USB DC Power kábelt eleve mellékelnek. A gép kikapcsolásával pedig nyilván az USB-port sem lesz áram alatt normál esetben. Egyébként egynéhány ki- és bekapcsolástól még nyilván nem fog tönkremenni az SSD.

(#29240) tomp:
Pont nemrég volt erről szó, vagyis felesleges piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#29242) ubyegon2 válasza Kékes525 (#29239) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha erre gyűlik a szuper wallpapers gyűjteményed, akkor kár aggódnod, az hamarabb kampeca lesz menet közben az SSD vezérlő miatt, mert amúgy elektromos anomális vagy tűz annyi voltnál nem valószínű.
Vagy milyen biztonsággal kapcsolatos aggodalmak gyötörnek?

(#29241) King Unique

Miért van egy sata2-es külső házhoz egyik oldalt dupla usb kábel? Felesleges bedugni mindkettőt, nem? 3,5-ös meghajtónak kell csak a plusz energia onnan, ha jól tudom. Most HDD van benne, nem SSD, de ez nem számít. Jól tudom, hogy ennél normális, ha nem áll rendelkezésre smart adat?

Nem tudod véletlenül, hogy az ezzel a paranccsal kiolvasott bad blockokat milyen paranccsal lehet kizárni?

sudo badblocks -v /dev/sdc1

Egy txt.-s kimenetű visszaírós megoldást láttam most, de nem akarok megint 4-5 órát olvastatni a laptoppal hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#29243) janos666 válasza mzso (#29222) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi nem áll az útjában, hogy MBR partícióról bootoljon a gép EFI módban.
Pontosabban semmi más, csak a Windows zárt és merev sajátosságai.
Ezt csinálod akkor is, ha leformázol egy pendrive-ot FAT32-re, és egyszerűen csak átmásolod rá egy windows telepítőlemez tartalmát (mindenféle segédeszköz nélkül) és erről indítod a telepítést. Gond nélkül működni fog minden EFI-képes alaplappal, ami nem hibás. A Windows telepítő viszont már ragaszkodni fog ahhoz, hogy GPT-t és FAT32-es EFI Boot partíciót is használj (egyik sem kötelező, bár a FAT-tól eltérő filrendszert általában csak egyéni módosítás után kezelik a lapok és a Windows-hoz tervezett UEFI megoldásokat sem biztos, hogy könnyű rávenni, hogy ne csak Windows bootloader-es USB, de mondjuk egy Linux-os és SATA eszközt is boot-oljanak MBR-ről EFI módban, de ez mind önkényesség és sokszor megkerülhető).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29244) King Unique válasza ubyegon2 (#29242) üzenetére


King Unique
titán

Annak Y-kábel a neve, de csak USB 2.0 portoknál szokás használni szükség esetén. Viszont USB 3.0/3.1 portoknál nyilván felesleges. Egy 3,5"-os HDD-nek eleve kell a 12 V, tehát az nem fog csak USB-ről és 5 V-ról menni. Max. esetleg USB 3.1 Gen 2-nél lehet megoldani, ahol a Seagate készített is Innov8 néven ilyen külső merevlemezt.

USB-n is szokott lenni jó esetben S.M.A.R.T. ugyanúgy HDD / SSD használatánál egyaránt. De ez függhet a vezérlőtől is, illetve hogy milyen programmal és milyen OS alatt akarod kiolvasni. Ha Linux, akkor ott nem feltétlen teljes a támogatás, amiről korábban írtam is. A badblocks használatáról az ArchWiki oldalán meg ott van kb. minden szükséges infó.

[ Szerkesztve ]

(#29245) Doky586 válasza Kékes525 (#29239) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Kizárólag a biztonság miatt aggódom."

Használj Bitlocker to Go -t és ne engedj be a lakásba enyves kezű embereket.. ;]

(#29246) Kékes525 válasza King Unique (#29241) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egyébként egynéhány ki- és bekapcsolástól még nyilván nem fog tönkremenni az SSD."

Igen, de nem egy egyszerű ki-bekapcsolás az amit csinálok, hanem a tápot húzom ki a konnektorból kikapcsoláskor és persze kézzel dugom be bekapcsoláskor. Ez elektronikailag azért nem pontosan ugyanaz, mint egy jó kapcsológomb, pontos érintkezéssel. Gondolok én a néhány pillanatig tartó esetleges bizonytalan érintkezésre.

(#29242) ubyegon2:

"Vagy milyen biztonsággal kapcsolatos aggodalmak gyötörnek?"

A fentebb írt kapcsolgatások az elektronikát (pl.: a vezérlőt) nem terhelik e jobban, mint a folyamatos áram alatt tartás?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29247) King Unique válasza Kékes525 (#29246) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel, ha a szoftveres leválasztás után nem állítja le a külső ház pl. a HDD-t, akkor ott is az USB-kábel kihúzása kirántja alóla a tápot. Igaz, ez nem a legjobb, de ettől még nem feltétlen fog tönkremenni. Pláne, ha csak viszonylag kevés alkalommal történik ilyen. Kihúzni meg nyilván egy határozott mozdulattal kell! Viszont azt továbbra sem értem, hogy minek használsz ehhez külső tápot, amikor elég lenne az SSD-hez is az előző válaszban említett kiegészítő tápellátás. Sőt, még elvileg kábelt is mellékelnek ehhez gyárilag. Vagy netán kipróbáltad és úgy nem működött?

[ Szerkesztve ]

(#29248) ubyegon2 válasza Kékes525 (#29246) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a kihuzingálás nem jó, valóban egy kapcsolóval ellátott áramvédős elosztó kéne oda. Vagy ilyen, amit ki sem kell kapcsolnod.

(#29244) King Unique

Köszi az infókat, kevertem ezt a dupla nyakú kábelt, nevezheted y-kábelnek is, de én ez alatt a venti elosztó kábelt ismerem. Ill. a usb2/3-at kevertem a 2,5/3,5 csatlakoztatással. Ez egyébként egy ilyen ház, nem akartam a félhalott meghajtónak ennél drágábbat. Ennek a helyére tettem a Fury 120-ast.

Köszi a linkeket, az írásodat ismerem természetesen, archwikit is, csak gondoltam Te fejből tudod ezeket a parancsokat! :)

Igazából nincs jelentősége a smart-nak sem, ha nagyon látni akarom, akkor rádugom sata kábelra a kampecás HDD-t. A most vett Fury érdekel, de az meg teljesen jól működik, igaz a Disks nem sok adatot közöl róla, de a sebességtesztet megcsinálta, az meg megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#29249) Kékes525 válasza King Unique (#29247) üzenetére


Kékes525
félisten

Vagy leállítom az USB Safely Remove-val és utána húzom ki, vagy a PC leállítása után. Azaz logikailag nem hiszem hogy baj lenne. A határozott mozdulatra próbálok ügyelni.

Az igazság az, hogy jóval a rendelés után kezdtem használni, és nem találtam olyan kábelt, amit írtál. Úgy emlékszem, hogy USB 3 alól próbáltam, de úgy nem ment (a BIOS-ból tudok áramot adni az USB 3-nak) de ebben már nem vagyok biztos.

(#29248) ubyegon2: Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29250) mzso válasza King Unique (#29234) üzenetére


mzso
veterán

"Egyébként meg nem értem minek ezen annyit témázni, amikor csak a boot módot kell majd átállítani Legacy-ra és a probléma megoldva."

Én csak azt akartam kideríteni, hogy milyen negatív mellékhatása van a legacy módnak.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.