Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#29451) Frawly válasza faranus (#29448) üzenetére


Frawly
veterán

250 EVO nem létezik. Gondolom vagy 840 EVO 250 gigás, vagy 850 EVO 250 gigás. Azt sem értem, hogy csak a Steam könyvtárad volt rajta, de elvárod, hogy bootoljon. Nagyon nem tiszta.

Ha a vezérlő döglik meg, akkor nem látszik az SSD, olyan, mintha semmi nem lenne a kábelen, se a BIOS, se az OS telepítők, se más szoftverek nem látják. A vezérlőhalál teljesen független a cellák állapotától, meg a meghajtók életkorától, bármikor beleállhat a földbe. HDD-nél is.

(#29446) Energie X: te sem írod, hogy milyen EVO. Elvileg azok mind SATÁ-sok, és az AHCI mód célszerű, mivel az a szabványos. Azt hiszem, hogy az RST akkor kell, ha alaplapi RAID-ben van a meghajtó, vagy menet közben is el akarod távolítani.

[ Szerkesztve ]

(#29452) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Volna nekem egy Adata SP900 256GB-os SSD-m. Egy éve 100/100-as állapotban használtan vettem, azóta hiba nélkül zakatol, ~130GB szabad rajta Windows 7 64bit alatt. Azonban ma délután nem kapcsolt be a gép, a bal felső sarokban egy fehér "_" jel villog és nem megy tovább a boot, többszöri áramtalanítás után sem (legutóbb reggel használtam, semmi telepítés nem történt)

Amiket megcsináltam:
- BIOS és boot prioritások ellenőrzése
- Minden egyéb meghajtó lehúzása
- Másik OP rendszer meghajtó beszerelése (az SSD helyére kötöttem be, arról bootol rendben)
- SSD kivétele, ellenőrzése (külső dokkoló: minden fájl elérhető, másolható és az SSD 100/100-as állapotban)

Sajnos egyik sem segített, továbbra is fent áll a hiba

A kérdésem az lenne hogy az SSD-vel történt valami vagy inkább a Windows 7 makacsolta meg magát ? Sajnos még a csökkentett módig sem jutok el hogy csináljak egy rendszer visszaállítást. Gyanakodjak valami SSD-vel kapcsolatos hardver hibára ? Pl. Ha teljes rendszer reinstallt csinálok vajon előfordul-e ilyen újra. Előre is köszönök bármi tanácsot/ötletet. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#29453) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
2016.06.03-vásárlás ( 3 év garancia ) és a jelenlegi állapot. Szerintetek érdemes most vissza vinni garanciáztatni vagy meg kell várni,hogy teljesen megadja magát ?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#29454) dugo_ válasza SirKero (#29453) üzenetére


dugo_
veterán

Ennek semmi baja. A kondíció csökkenése korrelál a ráírt adatmennyiséggel, teljesen normális jelenség.
Frissítsd a HDS-t, vagy keress olyan programot, ami felismeri az SSD-t, az összes indulás nem túl releváns adat ennél az alkatrész típusnál.

(#29455) SirKero válasza dugo_ (#29454) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R
Van saját programja is feltéve ott ha jól látom 97% az "élete" :B Kéne frissíteni is a firmware verzióját is de sajnos nem nagyon értek hozzá :(

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#29456) Vakegérke válasza SirKero (#29455) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jobbra fent ott van az Update gomb.

Előtte nem árt lementeni a tartalmát, az ördög nem alszik.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29457) SirKero válasza Vakegérke (#29456) üzenetére


SirKero
őstag

Igen azt látom én is de ha rákattintok valami adathordozót kér. Adjak neki egy pendrive-t ? Utána arról megy a boot? Nem csináltam még ilyet és nem akarom tönkretenni :

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#29458) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok!

Dell Optiplex 360 gépem tegnap reggel nem indult, azt írta röviden drive not found. Kikaptam a 120GB-os Fury SSD-t, munkahelyen egy másik gép látta, de bootoláskor írta, hogy SMART hiba van (ebben okosabb BIOS lehetett, hogy legalább ennyit előre vetített).

Ezután visszatettem a helyére és talpra állt a gép, a HDSentinel viszont lehangolt:

Picit több mint 2 év után kuka a Fury SDD? Csak a rendszer van rajta, szerintetek egy teljes gyalu és újratelepítés után változhat a helyzet?
Továbbá vannak-e tapasztalataitok garanciális ügyintézéssel? A számlán, 12+24 hó garancia szerepel, szóval még mehetek vele valahová.

Az már csak hab a tortán, hogy a 2TB-os HDD is kuka a 45%-os kondíciójával...

(#29459) Vakegérke válasza SirKero (#29457) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy tűnik, hogy pendrive kell neki, aztán arról kéne boot-olni.

Én megcsinálnám, de hát én vagyok a mindenre képes. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29460) dugo_ válasza vinpilu (#29458) üzenetére


dugo_
veterán

Frissítsd a HDS-t és csinálj az SSD-n egy felülettesztet, először csak olvasással. Illetve a smart adatok decimális kijelzéssel beszédesebbek lennének. De ez garisnak tűnik innen.

Nem a táp szar, ami nyírja a lemezeidet?

(#29461) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Sziasztok!
Vettem használtan egy Adata SP600 256GB-os SSD-t, és egy számomra eddig ismeretlen hibát produkál. Szóval a sztori röviden: Beleraktam laptopba(Dell 7720 se) a HDD mellé, a hdd-ről bootolva a windows nem látta rajta a partíció(ka)t az SSD-n. A lemezkezelőben rányomva a inicializálásra kíírta, hogy CRC adathiba. OK, gondoltam a windowsal lesz valami. Csináltam egy friss telepítést az SSD-re, de ott is érdekes dolgokat produkált. Amikor egy program olvasni vagy írni akart volna egy nagyobb fájlt, egyszerűen "kikapcsolt" egy pár másodpercre, egyik progi sem tudta addig elérni. És ez percenként többször is előjött. Gondoltam, hogy túlmelegszik, de nem, mert a Hard Disk Sentinel sem ír ki magas hőmérséklete és indulás után, amikor még szabahőmérsékletű, akkor is előjön. Arra is gondoltam, hogy a laptoppal van a gond, ezért beraktam asztali gépbe is, másik SSD-ről bootolva, és ott is ugyan ezt produkálja pl. egy CrystalDiskMark-al leterhelve.

Ugyan ezt leírtam az eladónak is, de jobb lenne megoldani a problémát, ha meg lehet, mint visszaküldeni. A Hard Disk Sentinel szerint 100/100-as.

(#29462) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Most pontosan mit is szeretne és miért?

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#29463) Emperor_ válasza gerleimarci (#29461) üzenetére


Emperor_
addikt

Valami gond van avval az SSD-vel, egy HDS olvasási felülettesztet kipróbálnék és nézném, hogy közben is akadozik e.

(#29462) SMartin-HU
Azt állítja, hogy a DOS kompatibilis 8.3 hosszú file nevek kreálását ha letiltod, akkor gyorsabb lesz. Azt állítja, hogy NTFS esetén ez felesleges.

Se pro, se kontra nincsen érvem :U .

winX topicba bekérdeznék, hogy van e erre tudományos magyarázat SSD esetén.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29464) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok! A Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re leírás működik Windows 10-el is? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29465) dugo_ válasza Dolphine (#29464) üzenetére


dugo_
veterán

Igen.

(#29466) vinpilu válasza dugo_ (#29460) üzenetére


vinpilu
senior tag

A tápom még az eredeti 255W-os Dell, hogyan tudnám kiszűrni, hogy vele minden rendben vagy sem?

A surface test olvasásra lefutott.
Block
Good: 10000
Damages: 0
Bad: 0

Hard disk test details:
0 new reallocated sectors found
0 new reallocation events found

SMART-ban a 231 SSD Life Left:
Treshold: 11, Value: 1, Worst: 1, Status: Advisory: Usage limit exceeded, Data: 000100000001
Van még 244 Vendor-specific:
Treshold: 10, Value: 7, Worst: 7, Status: Advisory: Usage limit exceeded, Data: 00000AED0AED

Mindez HDS 4.71-gyel.

(#29467) Remus389 válasza Soma01 (#29413) üzenetére


Remus389
veterán

azért kellett mert pont a "gyilkos" EXM02B6Q firmware-ral szerelve kaptam. [link]

EMT03B6Q van rajta megnyugodhatok? :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29468) Soma01 válasza Remus389 (#29467) üzenetére


Soma01
veterán

Meg. :)
Szerintem erről a verzióról a mostani legfrissebbre váltani, nem annyira fontos. Nem javít kritikus hibákat az utolsó frissítés. Mind elellett a legcérszerűbb akkor frissíteni, amikor még/vagy éppen nincs rajta semmi fontos adat, vagy üres...

(#29469) OddMan


OddMan
őstag

Valamiért totál hülye adatokat kapok, amikor tesztelem az ssd meghajtóm sebességét. Főleg olvasáskor jönnek totál rossz értékek.
Esetleg le kellene valahogyan tiltani a Windowsban a read cache-t a teszt idejére? Amúgy Windows10-et (v1709) használok.

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#29470) Doky586 válasza OddMan (#29469) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nincs hiba ne keress bűnbakot..

(#29471) OddMan válasza Doky586 (#29470) üzenetére


OddMan
őstag

Ez egy régebbi SATA3-as AHCI-s SSD meghajtó. Tudom, hogy ezek az értékek totál szarok. Régebben már többször teszteltem és tudom, hogy kb. milyen volt és azok az adatok nagyjából olyanok voltak, mint amiket a gyártó is megadott.
Meg akarom találni a hibát, mert így nem tudok SSD meghajtókat tesztelni. :W

Az alábbi képen is látszik, hogy az olvasás tesztnél nem is használja a merevlemezt a Windows. Írás tesztet is csináltam, ott nagyjából stimmel a kettő. Nem tudom mi okozhatja a hibát, de itt valami nagyon nem oké.

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#29472) varmi2 válasza OddMan (#29471) üzenetére


varmi2
nagyúr

kapcsold ki a rapid módot.

(#29473) OddMan
Akkor sajnos nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29473) OddMan válasza varmi2 (#29472) üzenetére


OddMan
őstag

És azt hogyan kell? Sandisk SSD-t használok és nincs telepítve semmilyen kezelőprogram az ssd-hez. Amúgy régebben sem volt.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#29474) Remus389


Remus389
veterán

Az normális, hogy a vadiúj 256GB-os SSD-met 232 GB-osnak látja a windows?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29475) SMartin-HU válasza Emperor_ (#29463) üzenetére


SMartin-HU
tag

Köszi

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#29476) Vakegérke válasza Remus389 (#29474) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen. A 240-esemet 223-asnak, a 256-osomat 238-asnak, a 128-asomat 118-asnak mutatja.
Nem tudom miért, talán csak a felhasználható területre koncentrál.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29477) Remus389 válasza Vakegérke (#29476) üzenetére


Remus389
veterán

Közbe visszakerestem a 232 gb-ra, köszi.

HDD-vel is átcseszték ez ember fejét, de SSD-vel is.

MAjd a misfits megvigasztal :O ;] :P [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29478) OddMan válasza Remus389 (#29474) üzenetére


OddMan
őstag

A gyártok nem 1024-el hanem 1000-el számolnak.

256 GB = 256x1000x1000x1000 = 256000000000 byte, ami az SI mértékegység szerint 256GB
256000000000 byte = 256000000000/1024/1024/1024 = 238,41 GB, vagyis pontosabban gibibyte IEC mértékegység szerint.

Tehát igen nagyjából ennyi a mérete, persze még kell egy kis hely a partíciónak és más metaadatoknak is.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#29479) Vakegérke válasza Remus389 (#29477) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

A HDD-m se piskóta, 4 terás, de 3,63-nak ismeri.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29480) King Unique válasza Remus389 (#29474) üzenetére


King Unique
titán

Azért az eltérés, mert a háttártárak gyártói SI mértékegységben, míg az operációs rendszer IEC alapon számol. Bináris prefixum olvasmány: [link], [link]. Egyes SSD-knél meg ráadásul már gyárilag elkülönítik az adatterület egy részét a megfelelő működés biztosításához.

(#29479) Vakegérke:
Már amelyik annyinak mutatja, mert ez is lehet OS, illetve pontosabban program függvénye (példa).

[ Szerkesztve ]

(#29481) Vakegérke válasza King Unique (#29480) üzenetére


Vakegérke
veterán

A sajátgép ablakában néztem. A lényeg az, hogy probléma nélkül működnek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29482) Doky586 válasza Vakegérke (#29479) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Számolni csak tudtok..? 4/1.024^4=3.63 ...

(#29483) Vakegérke válasza Doky586 (#29482) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy szóval se mondtam, hogy nem ismerem az ezerrel való váltást az ezerhuszonnégy helyett.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29484) aTe014


aTe014
aktív tag

Az SSDOK letöltő linkjét frissíthetnétek a Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? bejegyzésben...

Egyébként, ha innen letöltöm, akkor sem tudom kicsomagolni / kimásolni a zip-ből :F

Erre mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#29485) dugo_ válasza aTe014 (#29484) üzenetére


dugo_
veterán

User error, ssdok az állomány jelszava.

(#29486) Frawly válasza Vakegérke (#29483) üzenetére


Frawly
veterán

Valóban nem mondtad, de mivel feleslegesen kérdeztél ezek szerint, az ember mégis arra gondolt, hogy nem tudod.

Szerintem is nagyon megtévesztő, főleg nagy meghajtóknál nagy a különbség a kettő között. Kötelezném a gyártókat, hogy mindkét adatot írják ki, nálam az MX300 525 GB-os (gigabájt), ami 489 GiB (gibibájt). Igazából a IEC-s mértékegység szerinti adatterület sem használható ki, van overheadje a fájlrendszernek, van tárhelypazarlás a clusterméret miatt is, meg nem érdemes semmilyen meghajtót csurig tölteni, mindig kell rajta hagyni szabad helyet, szóval lényegesen kevesebb hasznos adat fér rá. Persze ezt Átlag Jóska nem tudja, boldogan viszi haza a boltból az 1 TB-os HDD-jét vagy SSD-jét, és még haza sem ért vele, már gondolatban feltölti 1.099.511.627.776 bájtnyi hasznos adattal. Aztán jó ha formázás után észreveszi, hogy bilibe lógott a keze.

(#29487) Vakegérke válasza Frawly (#29486) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valójában nem is kérdeztem semmit. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29488) Frawly válasza Vakegérke (#29487) üzenetére


Frawly
veterán

Igaz. Nem volt kérdő szórend vagy kérdőjel a mondat végén, de azzal zártad, hogy nem tudod miért van ez. Most nem kötekedni akarok, de tényleg úgy jött le, hogy nem tudsz a kétféle mértékegységről.

(#29489) Vakegérke válasza Frawly (#29488) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valóban megtévesztő volt az elfuserált mondat befejezés. Talán át se gondoltam az egészet, pedig nem ma kezdtem, anno 125 ezerért vettem az első gépemet, amely 386DX40-es volt, és már akkor is tudtam a gyártók téves, megtévesztő kapacitás számolásáról.

Sebaj, remélem, ezen nem veszünk össze. pacsi indul. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29490) Doky586 válasza Vakegérke (#29489) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Homályosan tudni valamiről és kiszámolni valamit két különböző dolog.. :)

(#29491) gerleimarci válasza Emperor_ (#29463) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Elkezdtem, már több órája csinálja, de nem tudom kivárni. A sötét pöttyöknél megakad és ilyenkor nem is válaszol a progi.
Az saját programja is érdekes dolgot ír ki s várható élettartamról.
Meg tudtok abban erősíteni, hogy ez az SSD hibája? Vagy még kutakodjak? Az eladó azt írta, hogy nála nem volt semmi gond, de azóta nem válaszol :(

[ Szerkesztve ]

(#29492) Frawly válasza gerleimarci (#29491) üzenetére


Frawly
veterán

Küldd vissza azt az SSD-t, egyértelműen rossz. Nincs mit rajta javítgatni, vagy működik normálisan, vagy nem. Két gépben is kipróbáltad, többféle programmal is. Azért megnézném, hogy a HDSentinel mit ír a SMART adatoknál, ad-e valami figyelmeztetést. Azt értem, hogy a kondíciója 100/100-as, de attól még valamelyik SMART adat jelezhet hibát. Az is lehet, hogy szétnyúzott SSD, fáradt cellákkal, csak az eladó csinált rajta egy firmwarefrissítést, ezzel nullázva az írási mennyiség számlálóját, és ezért látszik 100%-osnak a drive.

(#29493) Bodor válasza aTe014 (#29484) üzenetére


Bodor
veterán

Link frissítve.

(#29494) Emperor_ válasza gerleimarci (#29491) üzenetére


Emperor_
addikt

A gyártói program szerint pont ott vagyunk, amikor cserét szoktunk javasolni.
Erre hivatkozz az eladónál.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29495) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most lehet én vagyok a hülye de szoktam figyelgetni pl a HDSentinelt de mióta frissítettem a kingston ssd m firmwarét mintha kevesebb lenne rajta az írás.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29496) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szerintetek itt minden rendben van?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29497) laskr99


laskr99
addikt

Lenne értelme lecserélnem a WD 1TB WD10EZEX HDD-m egy MX300 1TB SSD-re? Játékra lenne meg filmezés és böngészés youtube meg adatok mentésére. Vagy maradjon mellé a HDD is ,hogy oda küldjem a gameplay vidiket? HDS újra lett telepítve de ennyit ír, 1 év alatt fogalmam sincs mennyit raktam bele:

[ Szerkesztve ]

(#29498) Pityu. válasza laskr99 (#29497) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én semmi képpen sem bíznék adatokat,csak ssd re,esetleg fontos adatok mentésére tárolónak,úgy hogy nem menne állandóan mint egy pendrive,de maradjon szerintem az a hdd is mert ha az ssd úgy döglik viszi az adatokat viszont ha mondjuk a hdd nek az elektronikája hal meg még vissza lehet hozni adatokat.Én ssd t pl csak rendszernek meg programoknak használom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29499) Doky586 válasza Pityu. (#29498) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az adat 1 példányban nem adat.. menteni, menteni, menteni..

Mondjuk 2db 2TB SSD raid1-be kötve + offline mentés másik házban már jó kezdés.. :)

(#29500) Pityu. válasza Doky586 (#29499) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kérdés kinek mennyi adata van és mekkora tárterület szükséges hozzá.Én meg próbálok minél kevesebb adatot tartalékolni így bőven elég egy 1 terrás hdd meg egy 120gb ssd meg a szekrényben van egy 500gb s hdd amin rajta vannak az 1 terrásról azok a másolatok amik kellenek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.