Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#28751) fleetcmd


fleetcmd
tag

Sziasztok,

Sajnos már nem találtam meg, hogy melyikőtök válaszolt nekem június vége körül, amikor panaszkodtam, hogy nem ismeri fel a gépem egyik percről másikra az SSD-t, mindenesetre köszönöm. Visszavittem gariba és ma értesítettek, hogy levásárolhatom vagy visszautalják az árát.

Szóval köszi mégegyszer :R

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#28752) dugo_ válasza BenceShearer (#28750) üzenetére


dugo_
veterán

Nézd meg a gyári szoftverekkel, hogy egyáltalán van-e hozzá újabb, gondolom azok lerántják, ha van mit:
http://ssd.skhynix.com/ssd/en/support/download.jsp

(#28753) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

SSD-ket RAID-be kötni mennyire megbízható megoldás? Ahol dolgozom, kisebb SSD-k vannak (120-asok), amiket rendszerként használunk, de gyorsan betelnek. A megugrott SSD árak miatt nem tudunk nagyobbakat venni mindenkinek jelenleg. Vajon ha RAID-be kötnénk párosával a meghajtókat, akkor lehetne 250GB-osként használni rendszer alá? (Van egy pár felesleges 120-as, így az nem lenne költség)

[ Szerkesztve ]

(#28754) Raymond válasza Chosen (#28753) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyanannyira megbizhato mint minden mas RAID0-ba.

"amiket rendszerként használunk, de gyorsan betelnek"

Akkor viszont nem csak rendszerre hasznaljatok mert ugy nem telne be :) Igy inkabb annak lenne ertelme hogy a masik 120GB-os SSD-t berakjatok es arra (is) lesznek a plusz programok vagy adatok mentve. Kevesebb riziko mint egy RAID.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28755) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

A régóta (több mint 1 éve) áram alatt nem levő SSD-t érdemes, szükséges formázni, mielőtt üzembe helyezem?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28756) Anonymus23 válasza Kékes525 (#28755) üzenetére


Anonymus23
veterán

Miért kellene?
Max ha törölni akarsz róla mindent. ;]

;) - The Power of the Light Side

(#28757) Kékes525 válasza Anonymus23 (#28756) üzenetére


Kékes525
félisten

"Miért kellene?"

Mert ha hosszabb ideje nincs áram alatt, akkor a rajta lévő adatok elérhetősége romlik. A formázási információk is fizikailag ugyanúgy tárolódnak, mint az adatok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28758) Doky586 válasza Kékes525 (#28757) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne formázz, inkább töröld a partíciókat..

(#28759) Frawly válasza Kékes525 (#28755) üzenetére


Frawly
veterán

Csak akkor formázd, ha már nem elérhetőek rajta a korábbi adatok, de szerintem 1 évet ki kéne bírnia. Nálam a játszós tartalék gépben az 1 TB-os SSD kb. csak hetente van bekapcsolva, annyi idő alatt semmi nem történik a rajta lévő adatokkal.

(#28760) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok, kérlek, segítsetek nekem, hogy miért lehetséges, hogy ilyen gyalázat gyenge eredményeket kaptam 4kq64ti, seq és 4k-ban.

Konfig:
Samsung 960 EVO 250Gb
AMD Ryzen 5 1600
Corsair Vengeance 16GB DDR4 3000MHz
ASUS PRIME B350-PLUS

Én eredményem bal oldalt a ph eredménye jobb oldalt:

Kérlek segítsetek. KÖSZI

[ Szerkesztve ]

(#28761) martin66


martin66
senior tag

Sajnos az SSDOK program enm ismeri fel ezt az új SSD-t. 3 hete vettem újonnan ezt az SSD-t.
Az tény, hogy win 10 telepítésekor hiba volt az ssd-vel: így tudtam csak feltenni a win 10-et.

Legfrisebb firmware van rajta:

TRIM működik

(#28762) Emperor_ válasza martin66 (#28760) üzenetére


Emperor_
addikt

Eltérő verzió, az egyik mérés 0Fill-ben történt. A samunak van meghajtó programja, az fent van? SSD firmware van e frissebb?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28763) glosz


glosz
újonc

Sziasztok,
Melyik programot ajánljátok a mostani sima vincseszteres rendszeremet SSD-re klónozására.
160Giga to 240 Giga SSD.

Köszi

(#28764) Emperor_ válasza glosz (#28763) üzenetére


Emperor_
addikt

Macrium Reflect Free.
Van olyan SSD amihez adnak progit.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28765) martin66 válasza Emperor_ (#28762) üzenetére


martin66
senior tag

szia, bocsi, rosszat raktam be. leteszteltem ugyanúgy is:

Fent van a Samsung Magic és a legfrissebb firmware.

(#28766) Doky586 válasza martin66 (#28765) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha javítani akarsz rajta, akkor dobd ki a processzorodat és vegyél erősebbet..
Alaplapotból, RAM-ból is erősebbeket. :(((

(#28767) martin66 válasza Doky586 (#28766) üzenetére


martin66
senior tag

Kérlek, fejtsd ki nekem, hogy miért lenen gyenge egy most újonnan megvehető cpu (70) + alaplap (34) + ram (48) = 152e 3-as szett? A linkelt ph-s tesztben egy gyengébb i7-es van 4 mag / 8 szál 4Ghz a 6 mag 12 szál @3,7 Ghz ellen? Továbbá a tesztben csak 2666-os RAM-ok vannak míg nekem 3066-os.

Továbbá, ha megnézed és vissza görgetsz akkor láthatod másoknál 1/4 annyiba kerülő SSD, mint az enyém 44e is jobb 4K-s értékeket hoznak sokkal gyengébb CPU és konfiggal SATÁN és nem M.2 NVME-n!!

Lefrissítettem az NVME drivert, a SEQ értékek már nagyjából jók lettek, csak az összes 4K érték nagyon gyenge. Ötlet valami?
(bal oldalsó a saját mérésem, jobb oldalsó, amit tud az SSD ph-s eredmény)

[ Szerkesztve ]

(#28768) Doky586 válasza martin66 (#28767) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdd meg azt akitől irigyled a sebességeket hogy cseréljetek gépet. 1 az 1 be.. ;]

(#28769) Apucy01 válasza martin66 (#28767) üzenetére


Apucy01
őstag

csak rá vágta mert nála kék az ég semmi baj nincs a ryzennel . valami más lehet

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#28770) Raymond válasza martin66 (#28767) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt mar lattad?: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28771) martin66 válasza Raymond (#28770) üzenetére


martin66
senior tag

(#28768) Doky586:
Aha, nem!

(#28769) Apucy01
Így már értem. akkor csak annyit tudok neki üzenni, hogy sok sikert a 70e Ft-s i5-7600K Intelel, mely ugyanannyiba kerül és 4 mag / 4 szálat nyújt. Ellenben ugyanennyiért a ryzen 6 mag / 12 szálat nyújt. Az a 12 mag csodákra képes amikro egyszerre megy a Photoshop, Illustrator, Indesign, Brackets (több ezer php fájl), Chrome átlagba 40-90 lappal, Office csomaggal (és ezen felül jön, ha valamit el akarok indítani pluszba).

(#28770) Raymond
Igen, láttam már, de akkor azért írták, mert néhány %-al lassabb lehettek a játékban. Leteszteltem nálam nem voltak lassabbak szóval vissza kapcsoltam. DE!! Jelen esetben úgy látszik megoldást nyújtott ennek a kikapcsolása. Mert hozza majdnem a kívánt eredményeket, mint a linkben is írták, hogy a ryzenek még nem olyan szuperül kezelik az NVME-t. Szóval ez volt a hiba!
Köszi, hogy emlékeztettél. Bár ha van még ötlet, akkor elfogadom hátha sikerül javítani :D.

(#28772) glosz válasza Emperor_ (#28764) üzenetére


glosz
újonc

Köszönöm, kipróbálom.

(#28773) Emperor_ válasza martin66 (#28771) üzenetére


Emperor_
addikt

A cdm verziok még mindig eltérnek:-) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28774) martin66 válasza Emperor_ (#28773) üzenetére


martin66
senior tag

Parancsolj :D. Esetleg ötlet, hogy a 2. sor értékei miért ilyen kevés :)?

(#28775) Emperor_ válasza martin66 (#28774) üzenetére


Emperor_
addikt

Utolsó előtti volt. Azonos op.rendszeren mérted, mint a ph-sok?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28776) martin66 válasza Emperor_ (#28775) üzenetére


martin66
senior tag

Nem. Ők: Windows 10 Pro, ÉN: Windows 10 Home

Szerk:

(#28777) Emperor_:
Elvileg még az AMD nem túl jól optimalizálta az új, friss ryzenekhez az NVME vezérlőjüket. Ahogy láttam néhány más ryzen tulajdonos is hasonló eredménye van.
Csak azért kérdeztem, hogy van-e olyan beállítás vagy valami, ami befolyásolhatja a sebességet.

(#28778) Lauda:
Nem tudom. Szerintem a fent említett optimalizáltság lehet a háttérben. De ez az eredmény már megnyugtató a 6 mag és 12 szál mellé. ÉS majd optimalizálják. Csak számomra a 2. sor értéke, hogy fele az a fura :).

[ Szerkesztve ]

(#28777) Emperor_ válasza martin66 (#28776) üzenetére


Emperor_
addikt

Esetleg ez okozhatja, de nem hinném.

(#28776) martin66
Értem, de sajnos nincs tippem, infom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28778) Lauda válasza martin66 (#28774) üzenetére


Lauda
félisten

Eltérő proci esetleg?

(#28779) Doky586 válasza Lauda (#28778) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt már említettem, de nagyon nem tetszett neki..

Bizonyos feladatoknál a (virtuális) magok száma nem egyenes hanem fordított arányosságot mutat a sebességgel. ( pl ezekben a core5 erősebb mint a core7)

[ Szerkesztve ]

(#28780) martin66 válasza Doky586 (#28779) üzenetére


martin66
senior tag

Persze, hogy nem cserélem le mondjuk egy 4 mag / 4 szál hasonló árú intel i5 7600k-ra, hogy a benchmark e-péniszem nagyobb legyen, de az életben, meg amire kell nekem a gép, munkára abban a 4/4 miatt verjem a fejem a falba. 6/12 sokkal hasznosabb nekem (intelnél ezt az új X-es-ből ez tudja Intel Core i7-7800X 130-ért kétszer annyiért, kösz nem).

Amúgy inkább szerintem, amiatt van ekkora különbség 4K-ban (SEQ-ben hasonlók szoktak lenni), mint ahogy sok tesztben láttam / olvastam és ma a samsung is ezt írta a hivatalos supportja nekem, hogy, mert még nem optimalizálta tejesen az AMD az nvme kezelést a ryzennél.

Ennyi nekem elég. Egy új platform nemrég jelent meg, idő kell. Bőven jó ez és a jövőben csak még jobb lesz, annak meg mégjobban örülök.

(#28781) Doky586 válasza martin66 (#28780) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, tehát javítani nem tudtál rajta, de legalább megnyugodtál. :D
(ez is valami)

(#28782) martin66 válasza Doky586 (#28781) üzenetére


martin66
senior tag

Elég sokat sikerült javítani. kiindulás, eredmény. de ne offoljuk szét ezt a topikot.

(#28783) martin66 válasza Raymond (#28770) üzenetére


martin66
senior tag

Még egyszer köszi, hogy emlékeztettél :D. Kis használat után beállt arra, amin kell mennie :D.

(#28784) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A jelenlegi op. rendszer + az összes program, kivéve a játékokat, egy 2012 szeptemberben vásárolt, azaz lényegében egy 5 éves, 64 GB-os Samsung 830 Pro-s SSD-n van. Véleményt kérnék az itteni szakiktól, hogy mennyi az esély arra, hogy még legalább 2 évet kihúzzon, mert kb. akkor szeretnék majd egy teljesen új konfigot összerakni (AMD Rysen 2, vagy Intel Ice Lake alapú lenne), amibe már egy ilyen új M2-es cuccot raknék majd bele.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28785) Raymond válasza pendre54 (#28784) üzenetére


Raymond
félisten

Egy kepet meg kuldhetnel a SMART fulrol is, de csak a teljesseg kedveert, nem lesz azzal az SSD-vel problema meg a kovetkezo ket evben ha ugyanugy hasznalod mint eddig.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28786) pendre54 válasza Raymond (#28785) üzenetére


pendre54
addikt

Így néz ki:

Igazából, csak azért vannak kételyeim, mivel ez egy kimondottan kis kapacitású cucc, azok meg elvileg hamarabb elhasználódnak, mint a nagyobb társaik. Nyilván nyugodtabb lennék, ha ez egy 128 gigás, vagy pláne egy 256 gigás cucc lenne. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28787) Anonymus23 válasza pendre54 (#28786) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem az írásba fog belehalni, a jelenlegi használat mellett simán lehet, hogy még elmegy további 5 évig (vagy tovább) de a vezérlő ha meghal, az úgyis visz magával mindent, de azt meg nehéz megjósolni. A 830-as széria az egy jól sikerült volt, nekem a feleségem laptopjában van egy tőlem átrakott 128 GB-os kb hasonló idős SSD, csak kicsivel kevesebb írással (5-6 TB írással), de fontos adat nincs rajta, csak a rendszer.

;) - The Power of the Light Side

(#28788) worxland válasza pendre54 (#28786) üzenetére


worxland
addikt

Jelen allapot alapjan meg 20-30 evig elmegy.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28789) Raymond


Raymond
félisten

Alig van rajta iras (15GB), hibas blokkok sincsenek es a rezerva sincs meg hasznalva. Jo lesz ez.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28790) Frawly válasza pendre54 (#28784) üzenetére


Frawly
veterán

Egyetértek az előttem szólókkal. Még vagy 5-20 évig kitart ez az SSD, nem hogy 2 évig. Sokkal előbb fogod a kis tárhely miatt lecserélni, mint hogy beadja a kulcsot, ma már nem olyan vészesen drágák a fél/egy terás SSD-k sem, és az árak hosszú távon tovább fognak csökkenni. Persze utána sem kell kidobni ezt a 830-ast, egy 1–2 ezer forintos SATA-USB átalakítóval fasza külső meghajtó, pendrivepótló lehet belőle, vagy mehet át régi gépbe, aminek szintén szárnyakat fog adni, mindig lehet neki felhasználási kört találni, akár még HDD mellé is mehet cache-nek vagy swapnak.

Az írási terhelésed teljesen átlagos, megfelel a napi 20 GB-os ökölszabálynak, konkrétan kb. 19 GB naponta (vagyis kevesebb, mert a SMART adatok alapján a HD Sentinel csak azt az időtartamot jeleníti meg, amely alatt az SSD bekapcsolva ment, pedig lehet ennél régebben lett vásárolva, csak az idő fele részében mondjuk ki volt kapcsolva). A topikban eddig linkelt adatoknak, átlagos felhasználásnak megfelel ez a terhelés.

Linux alatt eleinte nekem is így alakult az írási statisztika, a kezdeti napi 77 GB-ről lement 30-ra, majd gyorsan esett 20 környékére, és tovább csökken, előbb napi 10 gigára mentem le, most jelenleg napi 6,2 GB írásnál vagyok (igaz a Linux kevesebbet ír a meghajtóra, mint a Win), az olvasás-írás aránya 1,31 a meghajtón. Ez az SSD tényleges kora alapján számolt statisztika, ha csak a bekapcsolva töltött órák alapján számolom, akkor napi 17 giga. Ebben az ütemben vagy 100 év lesz, mire elérem a TLC-s garanciális íráslimitet, pedig nem kímélem a meghajtót, nincs semmilyen kímélő beállítás, egy kis torrentet is kap, meg egész nap netezek vele, virtuálgépezés meg minden van. Igaz a böngészőcache ramdrive-on van, hogy ne maradjon kihasználatlanul a 16 giga RAM, nem az SSD kimélése matt, max. napi 1-2 giga többletírást jelentene a böngészőcache is.

(#28791) Emperor_ válasza pendre54 (#28786) üzenetére


Emperor_
addikt

Én még olyan 10-15 évet adok neki 😉.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28792) Gábor-Gábor


Gábor-Gábor
újonc

Sziasztok!
Az imént vettem egy SM951 (512gb) NVMe ssd-t, csak az a baj vele, hogy hirdetett értékek felét sem éri el.
SSDOK telepítésénel: Compatible ssd not found. Program aborted.
Samsung NVMe driver telepítve van.
(i5-4460, Gigabyte G1 sniper B6)
Minden féle segítséget megköszönök!
[kép]

(#28793) Anonymus23 válasza Gábor-Gábor (#28792) üzenetére


Anonymus23
veterán

A lapod az M.2-ben "csak" 10 Gbit/secet tud.

A másik meg, hogy írja is, hogy ha van valami a PCIE x4-es slotban, akkor annak a sebességével osztoznak, azaz x2 módban fog csak menni.

Ilyen lap kellene neked, ami tudja a 32 Gb/secet is.

Nekem is SM951 van, de az alaplapon PCIE 3 x4-es csatival.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#28794) Gábor-Gábor válasza Anonymus23 (#28793) üzenetére


Gábor-Gábor
újonc

Az lehetséges, de semmi nincs a PCIE x4 slotban :/

(#28795) Gábor-Gábor válasza Gábor-Gábor (#28794) üzenetére


Gábor-Gábor
újonc

Köszönöm a választ, akkor valószínüleg az alaplap nem tud többet.

(#28796) Coxee


Coxee
csendes tag

Szerintetek ezek az értékek jók?

Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

Coxee

(#28797) Laraxior válasza Coxee (#28796) üzenetére


Laraxior
titán

Mihez képest? :U

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28798) Coxee válasza Laraxior (#28797) üzenetére


Coxee
csendes tag

Milyen infókat kellene megadnom, hogy legyenek viszonyítási alapok?

Coxee

(#28799) dugo_ válasza Coxee (#28798) üzenetére


dugo_
veterán

Mondjuk az SSD típusát, SSDOK képet a rendszerről, driverről. És mérj 0fill-lel.

(#28800) Frawly válasza Coxee (#28796) üzenetére


Frawly
veterán

Gondolom SATA3-as SSD, azok ennyiket szoktak normális esetben menni, maga a SATA szabvány nem enged többet. Csinálnál képet AS SSD Benchmarkkal az időzítésekről is?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.