Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#29501) Emperor_ válasza Predator2 (#29496) üzenetére


Emperor_
addikt

Alapvetően igen.

A hibernálást tiltsd le, ha nem használod!
A virtuális memóriát érdemes fixálni így: 400 MB - 4000 MB.

laskr99
A SSD-t a HDD mellé tenném. SSD-re menne oprendszer, játék, akár film is.
A HDD lenne az egyik mentő eszköz. Az SSD nem jó ötlet mentő eszköznek, ha a vezérlője megmakkan, akkor lőttek az adatoknak.

Nem tudom mennyi gameplay video készül Nálad, ha nem ipari mennyiség, akkor mehet az is SSD-re.Olvasni való.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29502) laskr99 válasza Doky586 (#29499) üzenetére


laskr99
addikt

A HDD-n kívül az a kb 1gb mentés fent van drive-on is. De szoktam pár órára míg pld telefont vagy tabletet rakok újra adatot felküldeni, vagy épp telefonról pendrivera másolni.

(#29503) Doky586 válasza laskr99 (#29502) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1Gbit adatot fejben megjegyzek, vagy kinyomtatott papírról is visszagépelem gépbe. A kihívás 1TByte-nál kezdődik.. :K arra nincs ingyenes felhő, főleg 1Mbps net uploadon

[ Szerkesztve ]

(#29504) laskr99 válasza Doky586 (#29503) üzenetére


laskr99
addikt

Hááát ez 2 félig megtelt 1 gigás pendriveról lett lementve, anyám személyes holmija, régi családi képek stb. Van itthon egy talán 468 celeron gép amin van talán 60GB ugyan ilyen adat,de az a gép ki van kapcsolva több mint egy éve. A nekem a saját gépem csak játékra/néha munka/filmnézés/youtube/internetezésre kell. 1 TB elég lenne a játékoknak és a másik meg akkor maradna tároló. Így ha töltök/frissítek/másolok nem fogja megfogni a gépet.

(#29505) Predator2 válasza Emperor_ (#29501) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm.

Még egy kérdés. Az ssd-n a jó/friss stb... FW van? Ha nem akkor melyikre kell frissíteni?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29506) Frawly válasza Pityu. (#29498) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt most nem értem miért írod. Az SSD nem megbízhatatlanabb, mint egy HDD. Az való igaz, hogy ha az SSD-ben a vezérlő kipurcan, akkor jó eséllyel a Kürtnél sem hozzák róla vissza az adatokat, míg HDD-nél lehet házilag is vezérlőt cserélni, meg a Kürt is egyszerűbben boldogul vele, ennek ellenére átlag felhasználó nem fogja a HDD-t élesztgetni, ha abban megfekszik a vezérlő, akkor épp úgy bukónak szokták venni az adatokat.

Írta, hogy van 1 TB-os HDD-je. Biztos vagyok benne, hogy ha a gépből száműzi, attól még megtartja, lehet használni külső meghajtóként archiválásra, pl. hogy legyen mindig backup a fontos adatokról. Rendszeresen kimenti rá SSD-ről, ami kell.

(#29507) aTe014 válasza Predator2 (#29496) üzenetére


aTe014
aktív tag

Esetleg még tudsz egy SSD firmware-t frissíteni, de nem létszükségletű. A legfrisebb: EXM04B6Q
Én múlt héten vettem pont egy hasonló 256-os 850 Pro-t és már ez, a legfrissebb volt rajta.
Innen töltsd le a Firmware -> SATA SSD-> 850 Pro résznél: [link]

Soma01 leírta a frissítés menetét: [link]

i14Pro

(#29508) margithid


margithid
veterán

Felment win10 fall update, viszont a lapozófile 0-ra állítva újraindulást okoz. Eddig ezzel nem volt probléma.
Sokat van írva a gépemen, ezért is van 0-ra állítva.
Mit javasoltok? Mos 14 GB a mérete, ami rengeteg szerintem.
Állítsak be 1-2 GB-ot vagy esetleg van mód a HDD-re rakni? Ez esetben nem lesz lassulás?

(#29509) aTe014 válasza margithid (#29508) üzenetére


aTe014
aktív tag

Nem sokkal előtted javasolták:
A virtuális memóriát érdemes fixálni így: 400 MB - 4000 MB.

Nekem 16 GB memóriánál 800 - 4096-ot állított be a Windows alapból, úgyhogy inkább nem piszkálom, de amikor 8 GB ramom volt, átállítottam én is 400-4000-re.

(Ha most próbálom lejjebb venni 400-ra, akkor hibaüzenettel közli, hogy rendszerhibát okozhat.)

i14Pro

(#29510) margithid válasza aTe014 (#29509) üzenetére


margithid
veterán

Én most 1-2 GB-ot állítottam be, azt írja, hogy 800 mb alatt rendszerhibát okoz.
Meglátjuk:)
Mielőtt beállítottam 14 GB volt a mérete, az azért durva:)

(#29511) dugo_ válasza Frawly (#29506) üzenetére


dugo_
veterán

míg HDD-nél lehet házilag is vezérlőt cserélni

Ez már nagyon rég nem igaz. Össze van párosítva az elektronika a mechanikával. Egy HDD hiba is ugyanúgy 200-400ezer forint. Felesleges arra alapozni, hogy majd jobban javítható, mint az SSD.

(#29512) Energie X válasza Frawly (#29451) üzenetére


Energie X
őstag

Mobilról voltam útközben bocsi. Amúgy Samsung 850 evo sata

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#29513) Soma01 válasza margithid (#29510) üzenetére


Soma01
veterán

Én meg fix méretre állítottam. Ne változtatgassa.

(#29514) Frawly válasza dugo_ (#29511) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz az infót, jó tudni. Akkor meg teljesen mindegy, hogy HDD vagy SSD makkan meg.

(#29515) margithid válasza Soma01 (#29513) üzenetére


margithid
veterán

Mennyire?

(#29516) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segítségeteket kérném:
Egy lenovo T430 as laptopomba, egy 240 es intel ssd van , az lenne a kérdésem hogy érdemes e win 7 telepitéskor 2 részre particionálni? 1 a rendszernek a 2. pedig tárolni ezt azt....

leginkább sebességileg, és ssd megóvásilag érdekelne a kérdés :F

Elöre is köszi a segítségeteket !

(#29517) varmi2 válasza maxika2004 (#29516) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs különbség az említett dolgokban, ha ketté osztod, vagy egyben hagyod.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29518) Predator2 válasza aTe014 (#29507) üzenetére


Predator2
addikt

Nullázódik tőle az eddig írt adat mennyisèg?
Azt nem szeretném.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29519) SkyLaci válasza SkyLaci (#28165) üzenetére


SkyLaci
őstag

sziasztok.
Fél év után kipurcant a gép. "BOOTMGR is missing"
Lehet hogy az SSD ment tönkre?

Mi lehetett a hiba, és mi lehet a megoldás?

[link]

(#29520) maxika2004 válasza varmi2 (#29517) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi! és valami más miatt, amire esetleg nem gondoltam?

(#29521) Sub-ZeRo válasza maxika2004 (#29520) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!
Vettem egy m.2 adata ssd-t. A firmware verzió vége egy D betű, de neten egy darab fw van hozzá, ami A végű. Minden szám, betű ugyan az kivéve a két utolsó betűt. Ki lehet valahogy olvasni az ssd-ből az fw verzió dátumát? Sajnos nem találtam neten infót az alap fw-ről hogy mikori lenne. Ötlet?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29522) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Windows -on elehet állítani, hogy mennyire használja a swap-ot (SSD esetén)?
Ugye Linuxon swappiness értékét lehet 1-100 szabályozni. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29523) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Használ valaki szoftveres raid0 tömböt ssd-vel? Csak játékok alá terveznék 2*500GB raid0-t, win10 alatt. Semmi más nem menne rá.

NVME-re már nem költenék pluszt, az már nem férne bele a keretbe.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29524) Soma01 válasza margithid (#29515) üzenetére


Soma01
veterán

800 MB.

(#29525) Emperor_ válasza Sub-ZeRo (#29521) üzenetére


Emperor_
addikt

A firmware verziót sok progi kiolvassa:
HDS, Crystal Disk Info, SSDOK.

Olyan progit nem tudok, ami dátumot is olvasna. A gyártó honlapján nincsen infó a firmware verziókról? Kezelő progi SSD-khez? Az megmondja általában, hogy van e friss(ebb) firmware.

(#29522) zoltanz
Ha virtuális memóriára gondolsz, akkor az be lehet állítani meghajtónként windows alatt. Lap alján le van írva

(#29523) hackeeeee
Olvasni való.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29526) Predator2 válasza Predator2 (#29518) üzenetére


Predator2
addikt

erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29527) hackeeeee válasza Emperor_ (#29525) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia!

Köszönöm ezen átfutottam, de itt ugye főként a kisebbekről van szó, itt ugye kicsit nagyobb méretről lenne szó, de ezek szerint, ha jól sejtem hasonló a felállás itt is.

Akkor marad az 1TB-s 850, szerintem.

Véleményem szubjektív...

(#29528) bobalazs válasza Predator2 (#29518) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az én ocz vertex 3mon nem nullázódott az írt mennyiség.
Tiedről nem tudok nyilatkozni, de gondolom nem.

(#29529) Emperor_ válasza Predator2 (#29526) üzenetére


Emperor_
addikt

Egyáltalán nem jellemző az írt mennyiség nullázódása. Egy Kingston SSD esetén fordult elő. Ettől ne tarts!

(#29527) hackeeeee

A helyzet az, hogy NVME-vel sem lennél előrébb, 1-2 másodpercet hoz csak játékok alá, ennyivel rövidebb a pályabetöltődés sebessége a sima SATA3-as SSD-hez képest.

1TB Samsung EVO 850 pld jó választás.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29530) Sub-ZeRo válasza Emperor_ (#29525) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A kezelő csak annyit csinál, hogy ellenőrzi az fw-t majd netre feldob és már szedi is le a zip fájlt. Lehet hétvégen megpróbálom frissíteni. Persze ezt a z 'A' végű fw-t szedi le.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29531) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

HD sentinelben hol lehet állitani hogy az SSD - nél az irt adatot mutassa, vagy a indulás leállást ?
egyik gépen az adatot, másik gépemen az indulásokat mutatja, pedig elvileg minden ugya nugy van beállitva !
:R

(#29532) dugo_ válasza maxika2004 (#29531) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor mutat indulást, ha nem ismeri fel az adott modellt.
Frissítsd a HDS-t, vagy írj a fejlesztőnek, hogy tegye bele a típust. OEM terméket viszont nem fognak az ilyen programok kiolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#29533) Emperor_ válasza Sub-ZeRo (#29530) üzenetére


Emperor_
addikt

A supportot még esetleg kifaggathatod, hogy mi a szitu.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29534) hackeeeee válasza Emperor_ (#29529) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1TB-s 850 Evo basic lett.

Köszönöm.

Véleményem szubjektív...

(#29535) Emperor_ válasza hackeeeee (#29534) üzenetére


Emperor_
addikt

Szívesen!

Jó kis cucc :K .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29536) #71746560 válasza hackeeeee (#29534) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szép,használd egészséggel. :K
És jó gyors is?

(#29537) hackeeeee válasza #71746560 (#29536) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meglátjuk, ma érkezik. Este teszt, de idő lesz.. Steam, Origin, UWP game-ek (pl. Forzák) lekúsznak újra.

Annyi gondom volt, h néha volt olyan, hogy folyamatosan futott minden, egyszercsak akadás, ránéztem a HDD led-re, és tekert a vinyó. Ez nagyon remélem, hogy ezzel eltűnik.

Egy kérdés, GPT-be tegyem, vagy MBR? Számít valamit? Vagy a korszerűbb, újabb "mivolta" miatt eleve inkább GPT?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29538) Sub-ZeRo válasza Emperor_ (#29533) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na, nem kérdeztem meg őket de nem mgy fel a fw... Az 'A' a régi a 'D' a legújabb. Köszönöm a segítséget!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29539) #71746560 válasza hackeeeee (#29537) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,ez gyorsabb fényévekkel! :R
Ez nem fog kerregni,NÉMA a működése. :C
Majd dobhatnál képeket róla,sebességtesztet. :))

(#29540) hackeeeee válasza #71746560 (#29539) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha hazaérek, tuti először telepakolom, és tesztelem a játékokat. Főként arra fogom használni úgyis. :)

Jövök majd a fejleményekkel, mindenképp. Mivel nézzem majd meg? Esetleg ha valami beállítást is módosítani kell az adott programban, akkor azt is írd le légyszi. Szerintem a hét végén meg fogom tudni nézni majd.

Véleményem szubjektív...

(#29541) hackeeeee válasza hackeeeee (#29540) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Dobozon lévő dátum: 2016.12.22. Látszik nem egy keresett termék ez a méret. :)

Kíváncsi vagyok, este teszt.

Véleményem szubjektív...

(#29542) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Kérlek segítsetek!

Vettem egy Sandisk x300 120GB SSD-t és a W7 és W10 telepítés is ugyan ott a telepítés kétharmadánál az Összetevők telepítése, után Frissítések telepítésekor szakad meg. USB-kről és DVD-kről is próbáltam, ugyan azaz usb-ről a kingstonra simán felment.

Mi lehet a gond?
Lehet esetleg filmvare probléma?
Mennyire bonyolult egy filmvare frissítés.
Egyáltalán hogyan történik ?
Ha lehet megtartanám mert csak 7 órás az ssd, de ugyan akkor félek is, hogy elszáll a frissítéskor.
Itt vettem az aprón, lehet inkább vissza kéne kérni a pénzt és vadászni másikat?

Köszi a segítségeteket.
Józsi

[ Szerkesztve ]

(#29543) Emperor_ válasza macssessz (#29542) üzenetére


Emperor_
addikt

Egyáltalán nem biztos, hogy SSD specifikus a probléma. Inkább BIOS frissítés szokott kelleni, mint firmware frissítés. Elsőnek ki kell deríteni, hogy az SSD okés e!

Első körben olvasd el ezt: [link]

Az SSD-t ki kéne próbálni egy másik gépben. Vizsgálandók:
- BIOS-ban látszik?
- Hard Disk Sentinel olvasási teszt lefut e?
- SSDOK képek kérünk!
- Hard Disk Sentinel SMART füléről képet kérünk, amin minden látszik!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29545) Tubk


Tubk
csendes tag

Sziasztok,

Elmúlt időbe nagyobb lassulásra lettem figyelmes, az lenne a kérdésem, hogy ezek az adatok mennyire számítanak jónak ? :U

előre köszönöm a választ :R :R

(#29546) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt így hozta létre win. Ugye rendszer nincs rajta.. Számít ez valamit?

Véleményem szubjektív...

(#29547) zetecR válasza Emperor_ (#29405) üzenetére


zetecR
addikt

Total Commanderrel elértem a problémás mappát, lementettem.

Megformáztam, feltettem egy őj Windowst, aztán ma délelőtt egyszercsak lefagyott a noti, újraindítás után már nem látta az SSD-t.
Ha az asztali gépen rádugom egy USB-Sata átalakítóra, akkor minden második rádugáskor megjelenik az eszközkezelőben, de nem látja a Win, sőt általában az eszközkezelő is belefagy a Details fület nézegetésébe.

Gondolom kuka, egy 64GB-os SSD-n nem érdemes hibát keresgélni és javítani...

(#29548) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok,

Az lenne a kerdesem,hogy ssd meghajto vasarlasa elott allok.Samsung EVO 850 500GB amire valtanek.Eddig csak M4-CT128 volt a gepembe,mi lenne a velemenyetek rola?

A masik kerdesem pedig,az ssd meghajtokat erdemes particionalni,vagy felesleges,vagy nem szabad??Elore is koszonom a segitsegeteket!!

[ Szerkesztve ]

(#29549) King Unique válasza MegalodonS (#29548) üzenetére


King Unique
titán

Már mért ne szabadna particionálni egy SSD-t...?

Ha 500 GB-osat veszel pl. rendszermeghajtónak Windows alá, akkor normál esetben nyilván felesleges csak magának az OS-nek akkora tárterület. Azon simán elférne több Windows, vagy akár Windows - Linux dual-boot megoldás, külön adatpartíció stb. A 850 EVO általános felhasználásra megfelelhet, illetve a másik topik összefoglalójában is szerepel az ajánlott típusok között. De, ha pl. az is fontos, hogy a garanciánál ne legyen írási limit, akkor lehetne akár mást is venni az ajánlottak közül.

[ Szerkesztve ]

(#29550) King Unique válasza hackeeeee (#29546) üzenetére


King Unique
titán

Ha a particionálásra célzol, akkor GPT partíciós táblánál eleve így hozza létre a Windows a partíciókat egy adatmeghajtón, amiről korábban volt szó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.