Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#29951) Soma01 válasza dugo_ (#29949) üzenetére


Soma01
veterán

Az én 850 pro-mban van egy 76 °C. Akkor az most mennyire gáz? A kondíció 98% és már hónapok óta használom (használtan vettem).
Vagy mi a különbség a Max. hőmérséklet teljes élettartam alatt és a valaha mért között?

(#29952) radi8tor válasza Soma01 (#29951) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valaha mért, azaz HD Sentinel mérte a gépeden. De akár meg is kérdezheted a topikjában, ha pontos választ szeretnél.

⭐ Stella

(#29953) dugo_ válasza Soma01 (#29951) üzenetére


dugo_
veterán

Én úgy vettem észre, hogy a teljes élettartam az a vezérlőből kiolvasott érték, a valaha mért pedig az adott Win+HDS telepítése alatt történt mérés, nullázódik reinstallnál.

Egyszeri maximumok miatt nem aggódnék.

(#29954) Frawly válasza zseko (#29946) üzenetére


Frawly
veterán

Attól még a megjelenített fülön futhat valami JS, ami kommunikál az oldallal, vagy a böngésző húzhat le frissítéseket, stb.. Figyeld hosszú távon mennyit ír így idle-ben.

(#29956) Frawly válasza #41133696 (#29944) üzenetére


Frawly
veterán

Na, akkor meg is lett mi ír sokat. Eleve gyanúsan hangzott ez az Adguard. Legalább most már tudjuk, hogy ilyenek is okozhatnak túlzott írást. Bár még futtassad a Feladatkezelőt, mert ez a 66 giga írás egy folyamathoz sok, de arra nem elég, hogy 4-5 nap alatt 2,5 terát felírjon, fog ott még valami szutyok folyamat sokat írogatni.

Még az az svchost gyanús a maga 21 gigájával, meg kéne nézni, hogy pontosan mit futtat, ezt más füleken tudod ellenőrizni, mert több is szokott belőle futni. Bár még ez a kettő folyamat a maga 87 gigájával még mindig nem indokol 2,5 tera írást.

[ Szerkesztve ]

(#29957) Doky586 válasza Frawly (#29956) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függ a gép bekapcsolása óta mennyi idő után készítette a képet. 5 perc vagy 1 hét..? Mert ezt 'elfelejtette' megírni. Ettől függ hogy az a 21GB az jelentéktelen apróság vagy tényleg probléma.

(#29958) Frawly válasza Doky586 (#29957) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben igazad van, nem tudni, hogy ez a 87 giga írás mennyi idő alatt állt elő. Feltételeztem, hogy a napi statisztikát tette be, nem a 0,5-2-3 naposat.

(#29959) Doky586 válasza Doky586 (#29957) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak ez kellett volna: [kép]
csak nehogy még win10 scrínshot is kelljen :U

[ Szerkesztve ]

(#29960) mzso válasza mzso (#29851) üzenetére


mzso
veterán

Úgy néz ki, hogy a fagyási problémáimnak nem volt semmi köze az SSD-hez vagy bármilyen hardverhez, és a windows idióta...

Eltávolítottam a hálózati meghajtókat és a hálózati helyeket a listából és így már nem tapasztaltam napok óta a fagyásokat. (Még egy "remek" a bugok miatt értéktelen funkció a microsoft-tól)

(#29961) Emperor_ válasza mzso (#29960) üzenetére


Emperor_
addikt

Szuper!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29962) sutszi


sutszi
veterán

Vettem nemrég egy Intel Pro 2500 SSD-t(használtan). Akkor 40,38 GB írott adat volt rajta. Telepítettem rá egy Win10-et, drivereket, pár apró programot. Jelenleg 18,5 GB a használt terület. Ennek ellenére az írott adat 41,8 GB növekedett mindössze. Ezt normálisnak mondható jelenség?
A másik a Total NAND Writes értéke, ami több mint 12 TB. Visszakerestem a topikban, és másnál is volt hasonló jelenség. Sajnos csak a jelenlegi értéket tudom, a telepítések előttit nem figyeltem. Így most kifejezetten figyelni fogom, hogy van-e radikális növekedés.
Screenshot az állapotokról.

Van okom aggódni a kép alapján?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29963) #93794560 válasza sutszi (#29962) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem kell aggódnod! Az az SSD jó állapotú.

(#29964) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!

Adott egy Kingston v300, de még a régi típusú ami ajánlott volt. (2012-es vétel)
Ami egy sima op.rendszer újratelepítésnek indult, annak az lett a vége, hogy a gép lassabban kapcsol be és ki is mint eddig. Kezdetnek a Win telepítő saját maga által felkínált formázásával éltem, majd rendszer telepítés.
Elsőnek a sebesség tűnt fel, aztán az, hogy a Windows Update-ek rendszeresen hibát írtak ki, és csak másodjára települtek. Az alaplap saját chipset-je fel sem ment valamilyen hibával... (Azóta azt pótoltam az Intel honlapról) Ötletem sincs mi lehet a gond vele, bár tuti nálam van a user error.
Most ezeket az infókat kaptam, elvileg a partíció eltolás rendben van.
HDSentinel-ben 97% a lemez, de ott már régóta ennyi.

Valami tanács? Fussak neki újra a teljes Win telepítésnek? Nem lett volna szabad formázni? :F

Do you see the white shadow?

(#29965) Livius


Livius
őstag

Hello!
Egy kb 3-4 éves Samsung 840 120GB-os SSD-nél mennyire normális még a HD sentinelben kapható 89%-os kondíció? (Wear leveling count 89 értékű jelenleg a SAMRT-ban)

Sebességekben még ezt hozza:

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#29966) dugo_ válasza Livius (#29965) üzenetére


dugo_
veterán

Ezzel mi történt, hogy 3-4 év alatt csak 1,3TB írt adatot jelez? Legújabb HDS mit mutat?
Nálam 20TB írás után tart 88%-on.

A sebesség az vagy SATA2 vagy nem lett frissítve a jó firmware-re. EXT0DB6Q-nak kéne rajta lennie.

(#29967) Livius válasza dugo_ (#29966) üzenetére


Livius
őstag

Egy olyan gépben volt, ami nagyon nem volt használva az utóbbi években, sőt most újraszámolgatva, lehet csak 2, max 3 éves az SSD. A Samsung Magician-al pár napja megkapta a legújabb firmwaret, ami most a DXT0AB0Q szerinte, viszont valóban, csak SATA2-es vezérlőn van használva jelenleg.

A legújabb HD sentinelt majd persze kipróbálom, de nem tudom mennyire higgyek ennek a wear leveling countnak.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#29968) dugo_ válasza Livius (#29967) üzenetére


dugo_
veterán

Ja bocs, az én hülyeségem. EVO-nak hittem, de ez még a korábbi sima 840. Ahhoz akkor lehet, hogy az a legújabb firmware és akkor a kondíció is máshogy lehet számolva.

Magician is ennyi írt adatot ír ki?

(#29969) Livius válasza dugo_ (#29968) üzenetére


Livius
őstag

Igen Magician-ben is 1.3 TB.

A legújabb HD sentinelben is ugyan ezek az értékek:

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#29970) Doky586 válasza Livius (#29965) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 3év alatt csökkent 11%-ot, akkor hány év alatt csökken 90%-ot..?
Szólal már 20 év múlva kezdd el keresni az utódját..! :))

(#29971) Lauda


Lauda
félisten

Épp ma nézem, hogy még mindig 100% mindkét érték:

(#29972) Livius válasza Doky586 (#29970) üzenetére


Livius
őstag

Jó csak nem tudom hova tenni, hogy ez az állapota természetes vagy nem, mert van egy már több mint 8 éves Corsair F80-am is amin a HD sentinelben az SSD Life Left még mindig 100-at ad vissza és 100/100 az SSD még ilyen öregen is, 14 TB-ot írt összes-adattal.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#29973) Frawly válasza Doky586 (#29970) üzenetére


Frawly
veterán

Ha 3 év alatt esett a kondíció 11%-ot, akkor a maradék 89% kb. 24 év alatt fogy el, és még akkor sem történik semmi, ha elfogyott, működni fog tovább. Gondolom nem fogja 27 évig használni azt az SSD-t, előbb lesz lecserélve, 27 évvel ezelőtt 386-486-osokat voltak max. ATA33-as, 20-80 MB-os HDD-kkel meg 14 colos vagy kisebb CRT monitorral, kb. ennyire fog elavulni ez az SSD is 27 év alatt, azért nem kéne egyiket sem kímélgetni. A furcsa ebben az esetben az, hogy 1,35 TB-os írás az lóf4× tejszínhabbal, max. 0-2%-os kondícióesést indokolna. Lehet volt a drive-on firmwarecsere, ami után átszámolódott a kondíció. Csak erre tudok gondolni, mert amúgy hibátlan meghajtónak tűnik.

Ami engem illet, 181 nap alatt (nem üzemidő, hanem az SSD tényleges kora a gépbe való beszereléstől számítva) a SMART adatok szerint 788 GiB-ot írtam az MX300-ra, ami napi 4,3 GiB mindössze (ennek is nagy része torrent), és ez alapján a 160 TBW-s garilimitet még 102,4 évig (!) tart elérni ilyen ütemben. Igaz azért is ilyen kevés, mert Linux sok RAM-nál nagyon keveset írogat átlag felhasználás során.

[ Szerkesztve ]

(#29974) Emperor_ válasza Livius (#29972) üzenetére


Emperor_
addikt

A gyártók eltérő algoritmussal számolnak a Smart-ba kerülő adatokban.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29975) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

Érthetetlenül állok a következő probléma előtt, és ehhez kérnék egy kis segítséget.

Adott egy Acer laptop. Az egyetlen háttértár benne egy OCZ Vertex3 120GB SSD (legfrissebb firmware).

Egyik pillanatban még megy, a következő bekapcsolásnál már nem bootol be. ("No bootable device")
BIOS látja az eszközt. Boot sorrendben az első. Laptop szétszed. SSD asztali gépbe beköt, és innentől nem tudok mit kezdeni vele.

BIOS itt is látja. Eszközkezelőben megjelenik a háttértárak között. HDD Sentinel szintén felismeri 100/99 ("szuper zöld" :) ). OCZ SSD Utility szintén látja, minden ok. Viszont! Se az intézőben se semmilyen, fájlkezelőben nem látszik a meghajtó, így a tartalma elérhetetlen.

Valami ötlet?

(#29976) dugo_ válasza Kowi84 (#29975) üzenetére


dugo_
veterán

Meghalt. Ha visszakeresel, szinte minden hónapra jut 1-2 döglött Vertex és Agility.

(#29977) Kowi84 válasza dugo_ (#29976) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Ez tuti biztos? Nem lehet bármi egyebet megpróbálni???

(#29978) Dealer95 válasza Kowi84 (#29977) üzenetére


Dealer95
őstag

Windows Partíciókezelő/Lemezkezelő látja?

(#29979) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék:

Adott egy laptop, ami egy win10 frissítés közben végtelen ciklusba került, nem tudjuk javítani, gyakorlatilag a bootnál kiírja, hogy rendszerfrissítés, majd leáll a monitor és újraindul.
Van benne egy Toshiba SSD + 1TB winchester.

A win 10 telepítő pewndrive-al látom mindkét drive-t, a BIOS-ban is látszik mindkettő, 2 lehetőség van, vagy újratelepítem rajta a wint, de akkor is az SSD-ről le kellene menteni az adatokat (minden kérésem, könyörgésem és felszólításom ellenére persze, hogy nincs adat mentve, illetve persze, hogy vannak fontos adatok csak az SSD-n), vagy visszaküldjük garanciában, de ki tudja hogyan kerül vissza, ergo mindenképpen menteni kellene. Na itt jön a kérdés a hogyan...

Az én alaplapomon (Asus z170 Pro Gaming) egy m.2 SSD hely van (socket 3), ami nekem benne van 512-es SSD annak a csatlakozó végén csak egy kis benyesés van, a laptopban lévőben pedig elvileg 2. Ami nekem van foglalat abba bele tudom rakni az SSD-t? Mondjuk ezzel még nem lett megoldva a dolog, mivel csak 1 ilyen foglalat van benne, és nekem is azon van a rendszer.
Vagy milyen PCIe olcsóbb bővítőkártyát érdemes venni, amivel be tudnám rakni az én gépembe az SSD-t egy mentés erejéig?

Előre is köszönöm a segítséget? :R

;) - The Power of the Light Side

(#29980) Kowi84 válasza dugo_ (#29976) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Pedig nem tűnik egy szarrá hajtott valaminek....

[ Szerkesztve ]

(#29981) Emperor_ válasza Kowi84 (#29980) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem a cellafáradás, hanem a vezérlő halál viszi el ezeket.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29982) Doky586 válasza Kowi84 (#29980) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#29978) Ha mutatnál róla egy scrínshotot: lehet semmi baja, de persze ki is dobhatod, az egyszerűbb.. :W

(#29983) Kowi84 válasza Doky586 (#29982) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Miről mutassak "scrínshotot"?

Nem a 10e forintos eszköz fáj, hanem az adatok amik rajta voltak...

[ Szerkesztve ]

(#29984) Doky586 válasza Kowi84 (#29983) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#29978) = "Windows Partíciókezelő/Lemezkezelő látja?"

Na erről !

(#29985) storm4 válasza Anonymus23 (#29979) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Szerintem egy Live Linux-al bebootol a lapos és Linux alatt le lehet menteni az ssd tartalmát.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#29986) Kowi84 válasza Doky586 (#29984) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Win10 alatt pontosan hol érem ezt el? Nem tudom mire gondoltok...

(#29987) King Unique válasza Kowi84 (#29986) üzenetére


King Unique
titán

Van a lemezkezelő eléréséhez egynéhány módszer, de Windows 8.1 és 10 operációs rendszerek esetében legegyszerűbb és leggyorsabb a legelső. Vagyis a Win + X gyorsbillentyű / Start gomb jobbklikkes menüjének használata.

[ Szerkesztve ]

(#29988) Dealer95 válasza Kowi84 (#29986) üzenetére


Dealer95
őstag

A Windows "keresőjébe" elkezded begépelni, hogy "Partíció" és kiadja rögtön.

(#29989) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Megvan!

A lemez 2 ami a kérdéses.

(#29990) Emperor_ válasza Kowi84 (#29989) üzenetére


Emperor_
addikt

A nem lefoglalt az azt jelenti, hogy még partíció sincsen rajta. Ez a sorrend ugye: partíció készítés, formázás, betűjel hozzárendelés. Akkor jelenik meg az intézőben egy meghajtó.
Hogy ebben az esetben mit tudsz tenni, arra nincsen tippem. Ez már adatmentés, minden rossz lépéssel csak tovább lehet rontani a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29991) Emperor_ válasza Anonymus23 (#29979) üzenetére


Emperor_
addikt

A lapod támogatja azt az SSD-t, amennyiben, amit linkeltél az igaz és egy SATA csatolós, M.2-es SSD-vel állunk szemben. Ha a kiegészítő kártya felé mész, akkor olyan kell ami a SATA-s, M.2-es SSD-ket kezeli .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29992) Anonymus23 válasza storm4 (#29985) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszi!
Jó ötlet, meglátjuk :R

(#29991) Emperor_
Igen, rendeltem egy kártyát amibe lehet mindkét fajtát rakni, csak az nem volt tiszta, hogy a csatlakozás, illetve az 1 és 2 bevégéstól függetlenül egyforma-e.

Az a baj, hogy pl egy indítás erejéig is hiába raknám át az SSD-t mivel látszik a partíciókból, hogy a winchester elejére is tett valami partíciót, így a winchester nélkül nem fog indulni.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#29993) Kowi84 válasza Emperor_ (#29990) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Házilag próbálkoztam adatvisszanyeréssel az Easeus programmal, de egy árva file-t sem sikerült. Más alternatíva? Sajnos nincsenek 100ezreim "profi" adatmentésre....

[ Szerkesztve ]

(#29994) Doky586 válasza Kowi84 (#29993) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Adatmentéshez az adatmentés topikot javasolnám.. :B

Ha meg adattárolásra akarod használni: "partíció készítés, formázás, betűjel hozzárendelés."
Ha pedig wint telepítenél rá: a végleges helyén a telepítőről bootolva az üres (particionálatlan) helyet add meg telepítési célnak..

[ Szerkesztve ]

(#29995) Vakegérke válasza Kowi84 (#29993) üzenetére


Vakegérke
veterán

Recuva. Egy próbát megér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29996) King Unique válasza Kowi84 (#29993) üzenetére


King Unique
titán

Mármint az adatmentő szoftverével, ahol ez esetben a megfelelő lemezt / elveszett partíciót kell kiválasztani. Illetve legjobb az olyan program, amivel magát a fizikai lemezt lehet szkennelni (példa). Ha előbbinél a deep scan tényleg nem talált semmit, akkor otthoni környezetben más adatmentő szoftverek sem nagyon fognak. Vagyis marad az adatmentő szaki, már ha lehet egyáltalán menteni és nem ment tönkre. Ha utóbbi nem opció, akkor eleve pápá a rajta lévő adatoknak...

[ Szerkesztve ]

(#29997) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Délután akkor futok még egy kört ezzel az adatmentéses dologgal, bár túl sok esélyt nem látok rá.

Az előfordulhat esetleg, hogy újrapartícionálás után működőképes lesz újra az eszköz? És ha igen akkor az mennyire lesz "tiszavirág" életű?

(#29998) Frawly válasza Kowi84 (#29993) üzenetére


Frawly
veterán

Azokat az adatokat buktad, a Kürt sem valószínű, hogy vissza tudná hozni. Ebbe bele is nyugodhatsz. Mindig legyen mindenről biztonsági mentés, külső HDD-n, NAS-on, felhőben, mindegy, csak legyen. Amiről nincs mentés, az nem fontos adat valójában, és tekinthető úgy, hogy már elveszett, akkor is, ha még megvan. Nem csak az SSD specialitása, HDD-vel is megtörténhet akármikor, meg szoftverek bugjai, titkosító ransomware-ek is tudnak adatvesztést okozni, mindig fel kell rá készülni. Vedd a mostani esetet tanulópénznek.

Valószínű, hogy az SSD-nek is reszeltek, a Vertex híresen rossz széria volt. Megpróbálhatod particionálni, formázni, a partícióknak betűjelet adni a Lemezkezelőben, de sokat ettől sem lehet várni, csak egy esélyt adsz neki, mielőtt kidobod a kukába. Esetleg a gyári szoftverrel egy security erase-t meg lehet próbálni (végig TRIM-eli az egész meghajtót), de kuka SSD-nél az sem tesz csodákat.

(#29999) Kowi84 válasza Frawly (#29998) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Köszi! Sajnos én is valami hasonlóra számítok....

(#30000) #41133696 válasza #41133696 (#29955) üzenetére


#41133696
törölt tag

No az extra írásra két extra videó:

SanDisk SD8SN8U 128G 1006 - SanDisk SSD Dashboard - Youtube

Feladatkezelőben I/O írt bájtok száma - Youtube

félóra - óra alatt terabyteos írás! Ti mit láttok a videó alapján?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.