Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#28151) xuldar válasza Angel2014 (#28150) üzenetére


xuldar
őstag

A Sentinel 80/100 státusza azt jelenti, hogy a teljesítmény 80%, állapot 100%. Mindössze a TRIM-et kell bekapcsolnod, hogy 100/100-as legyen. Valószínűleg a telepített driver nem küldi a TRIM parancsot, a 4. pontot olvasd el.
Idővel az állapot %-a lassan csökkenni fog, ahogy egyre többet írsz az SSD-re, de ez normális.

varmi2: Ha nvidia driver van a gépen, el sem fog indulni az SSDOK.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28152) varmi2 válasza Angel2014 (#28150) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azért 80% a kondició, mert nem megy a trim. Tegyél be ide egy ssdok képet, utána okosabbak leszünk. Véletlenül nem nvidia chipsetes az a notebook?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28153) dobi válasza varmi2 (#28152) üzenetére


dobi
aktív tag

A Trim szerintem nem befolyásolja a kondíciót, a Sentinel azt inkább a teljesítmény index-hez teszi!

(#28154) light0416


light0416
tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung 840EVO SSD, az alábbi HD sentinel képpel [kép] régen rendszernek használtam azonban a túl sok kékhalál miatt(napi 1), inkább vettem egy másikat és már azt használom. Gondoltam attól függetlenül 1-2 játékra még használható lenne, azonban egyre gyakrabban azok is kifagynak rajta, bezárni sem lehet csak gép leállítás javítja meg utána minden működik megint. Teljesen kuka lehet az SSD? csak mert egyébként minden Smart funkció, hőmérséklet stb rendben van.

Köszi a segítséget!

Iphone 14 pro

(#28155) Angel2014 válasza xuldar (#28151) üzenetére


Angel2014
addikt

Nagyon szépen köszönöm!!! :R

varmi2: Neked is! :K :R

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28156) Doky586 válasza light0416 (#28154) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ellenőrizd hogy a legfrisebb firm legyen rajta (magician-al), mert a régebbiek erősen bugosak..

(#28157) light0416 válasza Doky586 (#28156) üzenetére


light0416
tag

Le frissítettem, nem a legrégebbi, de nem is a legújabb volt fent, meg nyomtam egy optimalizálást is, most tesztelem lefagy-e, köszi!

Iphone 14 pro

(#28158) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Egy Samsung evo 850 (250GB-os SATA3-as) SSD-t készülök épp berakni a gépembe.
A fő kérdésem az lenne, hogy érdemes-e a C és D partíciómat Ghost-tal átklónozni (egyébként egy hete raktam fel a win10-et, szinte még üres) vagy inkább új telepítéssel lakjam be?

(#28159) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok!
Vásároltam egy laptopot, amiben van egy M.2 ssd is, bár eléggé szerény, 24Gb kapacitással. Erre már a win10 is csak nagyon szűken menne fel. Valahogyan viszont kihasználnám ezt a kis, gyors tárhelyet.
Létező megoldás lehetne az, hogy valamilyen program a gyakran használt fájlokat rámásolja, és hog hasonlóképp működjön együtt a hdd-vel, mint az sshd-k esetében?
Vagy manuálisan erre telepítsem a sűrűn használt programjaim? (nagyobbra bővítés csak kicsit később lesz opció)
Előre is köszi a tippeket!

(#28160) Emperor_ válasza brickm (#28158) üzenetére


Emperor_
addikt

Én a klónozás híve vagyok, utálok órákig telepítgetni.

Viszont a Te esetedben az újrahúzást javaslom, mert még nincsen belakva az SSD. A telepítővel le tudod törölni a korábbi partíciókat telepítéskor.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28161) MRJOOOOOO


MRJOOOOOO
csendes tag

sziasztok! remélem jó topikba írok. Rendeltem egy samsung 960 evo -t , 250 GB os változatot, megjött és beletettem a gépbe: Asrock x99 taichi, 6800k.
Ebben az alaplapban ugye 2 db m2 slot van, mivel 28 szálas a cpu, ezért az első kilőve, nem is észlelte, a bios, amikor beletettem. Szoval a kettes helyen viszont látja a bios, hogy ott van a slotban valami, a storage résznél amikor az nvme opciókra kattiontok, felismeri, hogy samsung 960 250 gb stb.
Viszont az összesítésnél csak a többi meghajtót látja. Windows-ban ismeretlen PCI eszközként szerepel.
Az asrock honlapján a samsung 960 as támogatottnak van feltüntetve.
Mi lehet a gond ?

MAZ

(#28162) Emperor_ válasza MRJOOOOOO (#28161) üzenetére


Emperor_
addikt

Samsung-nak van nvme drivere. Azt ha telepíted?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28163) MRJOOOOOO válasza Emperor_ (#28162) üzenetére


MRJOOOOOO
csendes tag

szia ! köszi a gyors választ, pont ez volt a gond :)
egész idáig keresgéltem a 960 as driverét, de nem találtam. Aztán az egyik fórumban adtak közvetlen linket.
Most jó

MAZ

(#28164) Emperor_ válasza MRJOOOOOO (#28163) üzenetére


Emperor_
addikt

Szuper :) !

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28165) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok.
Egy régi irodai asztali gépbe tettem egy ssd-t, sajnos achi módban nem sikerült telepíteni a rendszert (egy napig próbálkoztam, mindig kikacsolt magától pár perc után), végül ide módban csináltam.
Legyetek szívesek szakértsétek meg nekem, hogy ez így jó-e. köszi :)

(#28166) Raymond válasza SkyLaci (#28165) üzenetére


Raymond
félisten

P45-os chipset es nem ment AHCI? Nekem meg a P35-al is megy. Lehet nem az egyik Intel-es SATA portra (piros) dugtad az SSD-t hanem az egyik SiL-esre (naracs/feher)?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28167) SkyLaci válasza Raymond (#28166) üzenetére


SkyLaci
őstag

Nem ment, pirosra dugtam, egy egész napon kersztül próbálkoztam.
Na de az a kérdés, hogy most így oké, vagy mindenképen újra kéne kezdeni az egészet? :-)

(#28168) Emperor_ válasza SkyLaci (#28165) üzenetére


Emperor_
addikt

A virtuális memóriát megzaboláznám 400 MB-1000 MB értékre.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28169) LEON_01


LEON_01
tag

Hali!
Hol tudom még a hibernálást letiltani a megszokottakon kívül, mert a program szerint engedélyezve van, pedig ahol tudtam letiltottam.

(#28170) dugo_ válasza LEON_01 (#28169) üzenetére


dugo_
veterán

Futtasd a parancssort rendszergazdaként:
powercfg.exe /hibernate off

(#28171) LEON_01 válasza dugo_ (#28170) üzenetére


LEON_01
tag

Jó lett. Köszi. :R

(#28172) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! Új intel 540s ssd-t tettem a pc-be,eszközkezelő látja,de a lemezkezelő nem, mit kell beállítani? (win.10)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#28173) varmi2 válasza qantum (#28172) üzenetére


varmi2
nagyúr

Adni kell neki betűjelet, a lemezkezelőben.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28174) qantum válasza varmi2 (#28173) üzenetére


qantum
senior tag

Köszönöm!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#28175) Doky586 válasza qantum (#28174) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint mégis látta a lemezkezelő..

(#28176) qantum válasza Doky586 (#28175) üzenetére


qantum
senior tag

Látta persze, csal én vagyok a sütemény. :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#28177) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Lehet nem a legmegfelelőbb topikba írok.
Van az adatlapomon lévő géppel egy kis gond. Nagyjából annyi a sztori, hogy kb csak minden második indításnál hajlandó felállni a gép. Elsőnél rendben, de ha kikapcs és bekapcs történik, már nem jut el a Win10 bejelentkezésig (újraindításnál nincs gond). Áramtalanítás után megint sima ügy belépni a gépre, de a következő indítás már megint hibára fut, azaz Win logo és karikázás helyett kikapcsol a gép.

Jártam már a gonddal egy két topikban, egyikben azt javasolták, hogy telepítsem hdd-re az oprendszert, hátha baja van az ssd-nek, amin most a win van. A kérdésem igazából az lenne, hogy hallottatok már ilyen gondról ssd kapcsán? Csak mert portyára nem szívesen próbálgatnám ezt a hdd-re telepítés dolgot. :B

solfilo

(#28178) Emperor_ válasza solfilo (#28177) üzenetére


Emperor_
addikt

szvsz ez inkabb tap vagy alaplap lesz.
elsonek futtass az ssd.n egy hds olvasasi felulet tesztet. meg kerunk egy Ssdok kepet!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28179) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Egy Samsung 850 EVO 250gb-re szeretnék beruházni. Sosem volt SSD-m. Az összefogalóban elolvastam az ide tartozó részt, de mégis szeretném megkérdezni, hogy mennyi az annyi. Napi 5-6 órán keresztül szokott futni a gép, hétvégén 8-10. Ebből max 1 a netezés, chrome, a többi CSGO. Meddig fogja bírni az SSD maximum?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#28180) varmi2 válasza K1nG HuNp (#28179) üzenetére


varmi2
nagyúr

10-20 évig. De hamarabb fog elavult lenni, és hamarabb fog a vezérlő chip elszállni rajta, mint a memória chipek elhasználódnának.
Nekem az egyik ssd-s gép 7/24ben megy. 90%- os az ssd, lassan 2 év alatt. Tehát folyamatosan használva is 20év mire lenullázódik.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28181) Doky586 válasza K1nG HuNp (#28179) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Meddig fogja bírni az SSD maximum?"

25 év 9 hónap 13 nap 8 óra 36 perc 19 másodperc.. ;]

(#28182) solfilo válasza Emperor_ (#28178) üzenetére


solfilo
veterán

Remélem nem a lap, volt már cserélve, de más is mondta már ma. Az lesz a következő, aminek jobban nekiesek. Tápcsere már megvolt.

Megcsináltam a ssdok-ot és a hds felület olvasást is, eddig csak terveztem megvenni, most muszáj is volt, mert próbaverzióval nem megy a teszt. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#28183) Emperor_ válasza solfilo (#28182) üzenetére


Emperor_
addikt

Beállítások rendben vannak. Ennyit érdemes még finom hangolni:
- a hibernálást tiltsd le, ha nem használod,
- a virtuális memóriát pedig így állítsd be: 400 MB - 2000 MB.

Ha a felületteszt lefut, akkor én az ssd-t, mint okot kizárnám.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28184) solfilo válasza Emperor_ (#28183) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi! :)
A finomhangolásokat megcsinálom.

solfilo

(#28185) Emperor_ válasza solfilo (#28184) üzenetére


Emperor_
addikt

Szívesen!
Még a windows Energiabeállításait nézném át, a BIOS-ban a APM-es részt.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28186) p@gabi


p@gabi
tag

Sziasztok!
8GB ram mellett nekem is elég a virtuális memóriát 400-2000MB-ra visszavennem?

(#28187) Vakegérke válasza p@gabi (#28186) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Tapasztalataim szerint elég. Ha mégis gond lenne, úgyis nyüszít a gép, hogy adj még neki. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28188) p@gabi válasza Vakegérke (#28187) üzenetére


p@gabi
tag

Akkor át is állítom,és majd tényleg kiderül,bár mostanában túl nagy igénybevételnek úgy sincs kitéve.
Köszi!

(#28189) Vakegérke válasza p@gabi (#28188) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit, használd egészséggel a gépedet. :)

Ha javasolhatom, inkább fix értékre állítsd. Ha nem gond a méret, akkor akkor a kezdeti és a maximális méretet is 2000-re állítsd. Lehet, hogy csak urban legend, de állítólag a fix méret gyorsítja a rendszert.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28190) pethYeti


pethYeti
addikt

Ez normális, hogy 10 terra után már csak 80%-os az SSD-m.

Ha igen, azért egy pár évig még számíthatok rá?

(#28191) dugo_ válasza pethYeti (#28190) üzenetére


dugo_
veterán

Frissíts 5.01-re először.

(#28192) pethYeti válasza dugo_ (#28191) üzenetére


pethYeti
addikt

Ugyanezt mutatja. (Sajnos)

(#28193) solfilo válasza pethYeti (#28192) üzenetére


solfilo
veterán

Nem értek hozzá, de nálam 6,5TB-re is 100%-ot ír. Amúgy hogy lett 10TB 39 nap alatt? Nálam kb a 10-szeresét ment eddig az SSD.

solfilo

(#28194) pethYeti válasza solfilo (#28193) üzenetére


pethYeti
addikt

Szerintem a különböző fejlesztő progik terhelték le ennyire. Esetleg 1-2 játék. Nem tudom, de elég durva az biztos. Simán lehet az Android Studio írta ennyire szét az ssd-t, nem tudom.

(#28195) Raymond válasza pethYeti (#28192) üzenetére


Raymond
félisten

Ez mit mond?: [link]

(#28194) pethYeti: Egy eves SSD-m amit nem kimeltem csinalt 7TB-t. Ezen 4854 ora a Power On Time, tehat 202 nap vs. a nalad lathato 39 nap.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28196) pethYeti válasza Raymond (#28195) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem kb 10 hónapos.

És 950 a powen-on

[ Szerkesztve ]

(#28197) pethYeti válasza pethYeti (#28196) üzenetére


pethYeti
addikt

Esetleg nincs valami ingyenes program amivel tudom monitorozni naponta mi mennyit ír az ssd-re?

(#28198) Emperor_ válasza pethYeti (#28197) üzenetére


Emperor_
addikt

A task manager/Erőforrás-figyelő, meg kéne nézni mi írkál ennyit. Progiról sajna nem tudok, jobb oldalon van egy cikk, érdemes elolvasni az SSD kondíciójáról.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28199) Raymond válasza pethYeti (#28196) üzenetére


Raymond
félisten

Ahh, Intel 535 :) Az Intel-nel a kondicio linearisan megy lefele ahogy az iras mennyisege novekszik a max definalt fele. A 120GB-os 535-nel 5 evet adnak meg 20GB/nap irassal (12. oldal), tehat kb. 36TB. Meg egy picit jobban is all mint ahogy elmeletileg mutatnia kene.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28200) pethYeti válasza Raymond (#28199) üzenetére


pethYeti
addikt

Értem köszi, akkor ennél a típusnál nem 2 év alatt megy 1%-ot lefelé. Van laptopban egy OCZ vagy 4 éves az ssd még mindig 98%-on van. :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.