Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#29401) radi8tor válasza kmisi99 (#29400) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kondíciót nem befolyásolja a 10 hibásan átvitt adatcsomag (szerintem).
A kondíció azért csökken, mert használod az SSD-t. Értelemszerűen ez nem fog soha vissza mászni 100%-ra.

HDD is ugyanúgy elhasználódik idővel, csak azt nem tudják mérni. Ezért furcsa, hogy az SSD-nél kapsz visszajelzést arról mennyire van elhasználódva.

⭐ Stella

(#29402) kmisi99 válasza radi8tor (#29401) üzenetére


kmisi99
addikt

Persze ezt tudom, de a Hard Disk Sentinel máshogy gondolja. Pl hibás kábel miatti hibás adatforgalom folyamatosan rontja a kondíciót de azt kicserélve vajon vissza javul e. Mint pl itt is. Ugyan nem SSD van a képen, de itt is hibás kábel volt, attól még a HDD 100/100 as. [link]

(#29403) tomp válasza kmisi99 (#29402) üzenetére


tomp
félisten

SMART fülön próbáltad az eltolási opciót? Annyival menj lefelé amennyi a bejegyzett adat érték.
Visszajavulni nem fog mivel a merevlemez SMART táblájába mentésre kerül az esemény.
Nekem van egy noti vinyóm egy külső rackben. Pontatlan usb illesztés miatt 39 adatátviteli hiba került bejegyzésre viszont a kondíció 100%. Miért? Mert hiába került bejegyzésre ez a 39db hiba az adatátviteli hiba attribútumba ha maga a mező értéke maradt 100-on. Nálad viszont azért esett a kondíció mert már nem 100 az értéke.

(#29404) #71746560 válasza Anubis_9 (#29399) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia teljesen rendben vannak az eredményeid. :K

(#29405) Emperor_ válasza zetecR (#29397) üzenetére


Emperor_
addikt

Mivel az adatoknak már reszeltek, a következő menetet javaslom:
- Win-al kapd le az összes particiót,
- csinálj 1 db particiót,
- formázd meg /már itt is lehet grimbusz/,
- ha sikeres a Win format, akkor mehet a HDS írás/olvasás teszt.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29406) kmisi99 válasza tomp (#29403) üzenetére


kmisi99
addikt

Értem, köszönöm akkor az információt!

(#29407) Soma01 válasza Pityu. (#29393) üzenetére


Soma01
veterán

Én is megcsináltam a 850 pro firmware frissítését boot pendrive segítségével. Nekem sem volt adatvesztés. De nem is mentettem le semmit, mivel nem volt rajta semmi fontos még. (nálam még új a meghajtó)

Aki ilyesmit szeretne csinálni, leírom, én hogy csináltam.
Először is le kell tölteni a Samsung oldaláról a meghajtónkhoz való firmware-t. Az én esetemben Windows-hoz egy iso fájl volt, a Samsung_SSD_850_PRO_EXM04B6Q_Win.iso Ez után a leírást is elolvastam (pdf) ami a Samsung oldalán fent van, kicsit lejjebb a firmware-ok alatt. Abban van leírva, hogy a UNetbootin ingyenes boot pendrive készítőt ajánlják. Simán megy vele minden a leírtak szerint. Amire figyelni kell illetve kérdés vetődhet fel. Formatálja ez a program a pendrive-ot amikor bootolhatóvá teszi és felmásolja rá a szükséges fájlokat? (mivel sok hasonló program ezt teszi ilyenkor) A válasz: nem! Simán megmarad minden ami a pendrive-on van. Amire figyelni kell, hogy ha NTFS a pendrive fájlrendszere (mint nálam) akkor nem fog róla indulni a rendszer. Fat32-re kell átalakítani vagy inkább akkor már lementeni mindent róla és Fat32-re formatálni. Én is így jártam végül, de csak rápróbáltam NTFS-sel is, ami természetesen nem ment. Ekkor pendrive adat mentés, gyors formatálás Fat32-re és mehet a UNetbootin-val fel az iso. Az NTFS konvertálását Fat32-re nem javaslom (kipróbáltam), sikerült, de nem lett 100%-os, lett pár fájl nevében eltérés, vagy ilyesmi kisebb gubanc. A Fat32-ről NTFS-re sem volt sima. Szóval jobb az adatmentés és a formatálás ha nem eleve Fat32-es a pendrive fájlrendszere.

(#29408) Remus389 válasza Soma01 (#29407) üzenetére


Remus389
veterán

Nekem is a napokban fog megjönni a 850-es Samsung Evo, 256 GB.

Minek firmware-t frissíteni? Miben jobb az új?

Továbbá már ha jól tudom 2-3 éve jelent meg, mára már csak kiforrott a rajta lévő firmware, nem?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29409) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok!

Ez így rendben van?

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#29410) Pityu. válasza Remus389 (#29408) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha megnézed majd a programjával meg látod a legújabb firmware van e rajta,egyébként az új firmwarékkel általában pl élet tartam növelés érhető el vagy pl a kingstonnál voltak olyan ssd k amik elhaláloztak és a frissítés orvosolta a dolgot.Én őszintén meg mondom nekem jó volt az ssd csak valaki írta élettartam növelés tovább bírja kevesebb adatot pakol ide oda.

#SMartin-HU

Olyan mintha nem ismerné az ssd det.Rakd fel a HDSentinelt [link]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29411) Remus389 válasza Pityu. (#29410) üzenetére


Remus389
veterán

csak valaki írta élettartam növelés tovább bírja kevesebb adatot pakol ide oda

Ezt elég nehéz elhinni egy két és fél éve piacon lévő termékről,
hogy ennyi idő után is tudnak javítani rajta, már eleve jó firmware-el adhatták ki [link]

De mindegy is, szerintem amivel adják az bőven jó lesz.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29412) Remus389 válasza Pityu. (#29410) üzenetére


Remus389
veterán

Egyébként köszi a választ, csak ilyesmit csak újonnan piacra dobott SSD-knél tartok reálisnak, kis gyártótól, hogy csiszolnak még a firmware-en.

2 és fél éve piacra dobott Samsung SSD-n, amire 5 év garanciát adnak, hát épp most jöttek rá hogy növeljék az élettartamot, hmmm. :) Meg a Samsung óriásvállalat.

Arra mondjuk kiváncsi leszek mennyire fogja majd vissza a Sata2 nálam, de nekem főleg a feeling miatt kell ismét SSD. A 64 gigás 830-as bedöglött, talán 4 évet bírt, ennek ellenére ismét Samsungot veszek, ha most az a jó. Az 5 év gari győzött meg főleg, meg jókat mondtatok róla annak ellenére hogy TLC-s.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29413) Soma01 válasza Remus389 (#29408) üzenetére


Soma01
veterán

A frissítési mániámon kívül, ( :DDD ) azért kellett mert pont a "gyilkos" EXM02B6Q firmware-ral szerelve kaptam. [link] Ez a firmware egyrészt el is lett távolítva hivatalos oldalról, ki lett vonva a forgalomból, plusz már több éves (2), plusz azóta már két verzió is kiadásra került, a mostani pedig ez év március végén jött ki, azaz elég friss. [link]

(#29414) Pityu. válasza Remus389 (#29411) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Rontani nem ront rajta,de nem muszáj frissíteni természetesen.Nekem ezeket javította elméletileg

Firmware Rev. SAFM001B (12/15/16)
 Resolved corner case behavior that forces drive into ROM mode after an abnormal
initialization causing it to register as 2MB
 Modified Identify Word 47/59 for 3 rd -party software compatibility
 Reduced aggregation of TRIM resulting in improved performance and responsiveness

A 840 es széria pl nem volt tökéletes a samsungnál

Nekem is volt egy 830 as ssd m csak 120gb s 5 évesen adtam el olyan 96% os volt vagy mennyi már nem emlékszem de tökéletesen működik a mai napig.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29415) Remus389 válasza Soma01 (#29413) üzenetére


Remus389
veterán

Jaj ne már, megveszem és egyből mókolhatok rajta :(((

Azt hadd kérdezzem meg, hogy telepíthetem rá a windowst és a firmware-t később is frissíthetem?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29416) SMartin-HU válasza Pityu. (#29410) üzenetére


SMartin-HU
tag

A többi program ki tudja olvasni az adatait.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#29417) Doky586 válasza Pityu. (#29414) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"nem muszáj frissíteni természetesen"

Muszájni természetesen nem muszáj. De célszerű.. :K

Videokártya drivert se muszáj frissíteni, felteszed a hozzá kapott CD-ről és kész, soha többé frissítés; BIOS-t se muszáj frissíteni, de ajánlatos.. :B
Az SSD firmware-el sincs ez másképp.

[ Szerkesztve ]

(#29418) Remus389 válasza Doky586 (#29417) üzenetére


Remus389
veterán

Videokártya drivert se muszáj frissíteni, felteszed a hozzá kapott CD-ről és kész, Ez ferdítés, mert folyamatosan jelennek meg új játékok. Sokkal bonyolultabb dolog.

SSD firmware az egy fényévekkel egyszerűbb dolog, csak annyi a dolga hogy jól működjön azt kész, optimális esetben elsőre sikerül belőniük.

Ha képes a Samsung kifeljeszteni a 3D Nand technológiát, nehogy már képtlenek legyenek egy tisztességes firmware-t rárakni, főleg annak fényében hogy milliószámra gyártják és 5 év garival adják, a legtöbb user nem is frissít firmware-t.

Lehet hagyom a p****ba, úúgys 5 év gari van rá, cseréljék ki, ha bedeglik :D

A BIOS meg még egyszerűbb, bár én már párszor frissítettem de még gyakorlati hasznom nem volt belőle. :U Főleg ha új procik jelennek meg az alaplaphoz, akkor érdemes.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29419) Pityu. válasza Remus389 (#29415) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én kétszer frissítettem eddig ssd n firmwarét ,hogy windows telepítve volt eddig sikerült de az ördög sosem alszik.Általában azt mondják ha lehetőség van rá hogy még nincs rendszer az ssd n akkor érdemes frissíteni.

#SMartin-HU

Ez ilyen,ha van saját szoftvere már pedig gondolom van abban is meg tudod nézni az ssd adatait,csak azért ajánlottam a HDSentinelt mert sz sok ssd vel kompatibilis,pl samsung ssd nél használtam az ssdlife programot,de a mostani ssd met az már nem támogatja.

#Doky586

Hát de most mit írjak,ha nem akarja frissíteni saját felelőssége :) de pl tényleg van olyan eset mikor nagyon is kell frissíteni,de nem hiszem,hogy az enyém is annyival előbb ment volna tönkre,de így nyugodt vagyok fent van az új firmware és kész.
BIOS t azt még sosem frissítettem,de videokártya drivert sem mostanában mert amd kártyáknál nem valami jól működtek az utóbbi driverek nekem még pl a 17.4.4 van fent és minden tökéletesen működik vele.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29420) Doky586 válasza Remus389 (#29418) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem azért adnak ki új firmet mert nincs jobb dolguk...
..hanem azért mert javítanak valami hibát (amit esetleg be sem ismernek) vagy gyorsítanak-javítanak valamit a működésén..

(#29421) Remus389 válasza Pityu. (#29419) üzenetére


Remus389
veterán

Úgy tűnik lesz erre lehetőségem.

Mi kell hozzá pendrive FAT32-vel?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29422) Soma01 válasza Remus389 (#29415) üzenetére


Soma01
veterán

Persze, nekem minden megmaradt rajta. De én inkább nem frissíteném Samsung Magician progival. Inkább boot pendrive, ahogy fentebb leírtam.
Meg attól is függ, neked milyen FW lesz rajta. Ha az ami nekem, akkor szerintem frissíts.

(#29423) Remus389 válasza Soma01 (#29422) üzenetére


Remus389
veterán

Oké majd csekkolom, mivel nézhetem meg? Aida64?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29424) Pityu. válasza Remus389 (#29421) üzenetére


Pityu.
nagyúr

letöltöd a firmwarét ami iso ban szokott lenni aztán egy rufus cuccal csinálsz belőle egy bootolható pendrájvot,igen én FAT32 re formáztam [link]

De én úgy emlékszem de régen volt,hogy valahogy a samsung szoftverén belül is el lehetett indítani a firmware frissítést,de a leírásban le vannak írva dolgok

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29425) Soma01 válasza Remus389 (#29421) üzenetére


Soma01
veterán

Igen ennyi elég, a FAT32 fontos. Már most megcsinálhatod a pendrive-ot, ha megérkezik az ssd, meg csak leellenőrzöd melyik FW van rajta. Ha kell frissíted és mehet a Win telepítés. Így biztonságban leszel tutira.

(#29426) Soma01 válasza Pityu. (#29424) üzenetére


Soma01
veterán

Én a Samsung által javasolt UNetbootin-nel csináltam. Azzal nem is kellett formatálni a pendrive-ot.

(#29427) Pityu. válasza Soma01 (#29426) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt a programot nem ismerem,kicsit olyan ez mint a rendszer mentés amit tegnap csináltam ajánlottak annyi szoftvert nem győztem kapkodni a fejem :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29428) Soma01 válasza Remus389 (#29423) üzenetére


Soma01
veterán

Lehet az is tudja, de ez biztosan: www.hdsentinel.hu ---> "Információk" fül ---> "Lemez revízió".

(#29429) Soma01 válasza Pityu. (#29427) üzenetére


Soma01
veterán

Én sem ismertem eddig. Elolvastam a Samsung által írt útmutatót, abban volt ez említve, azóta "ismerem". Én is a Rufus-t ismertem eddig. ;)

(#29430) Pityu. válasza Soma01 (#29429) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én meg eddig nem sok bootolható usb t csináltam még régebben ugye a cd s dolog volt a menő :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29431) Emperor_ válasza SMartin-HU (#29409) üzenetére


Emperor_
addikt

Minden oké.

Javaslatok:
- a hibernálást tiltsd le, ha nem használod,
- a virtuális memóriát érdemes lenne így fixálni: 400 MB - 4000 MB.

Máshoz ne nyúlj ;) !

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29432) SMartin-HU válasza Emperor_ (#29431) üzenetére


SMartin-HU
tag

Köszönöm! :)

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#29433) Soma01 válasza Remus389 (#29423) üzenetére


Soma01
veterán

Megnéztem, kiírja az is, a Háttértár ---> ATA menü alatt ki kell választani a kívánt meghajtót (SSD-t) és ott lesz egy lista a meghajtó adataival, tulajdonságaival. A "Revízió" mező (sor) jelöli a firmware verzió számát, mi nálam most EXM04B6Q a Samsung 850 PRO 256GB esetében.

(#29434) Emperor_ válasza Pityu. (#29414) üzenetére


Emperor_
addikt

"A 840 es széria pl nem volt tökéletes a samsungnál"

Pontosítanék. :R

840 EVO -> ki lett véve az ajánlóból
840 PRO -> ajánlott típus

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29435) Multibit válasza Emperor_ (#29434) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Első SSD-m egy 250 GB-os Samu 840 Pro volt. A mai napig stabilan és gyorsan üzemel a lányom notijában.

(#29436) Emperor_ válasza Multibit (#29435) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, használtan is jó vétel. 18-20 e körül van aprón a 250 GB-os.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29437) Remus389 válasza Soma01 (#29433) üzenetére


Remus389
veterán

Na megérkezett, van rajta egy kis karc, hmm. (Október 17 este adtam le a rendelést(18-a igazságosan), MM, de 6-10 napot írt, úh kellemes meglepetés)

Majd kirpóbálom.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29438) Remus389 válasza Remus389 (#29437) üzenetére


Remus389
veterán

Nem adtak hozzá csavarokat miez? :Y

Samsung 850 evo 256GB

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29439) Frawly válasza Remus389 (#29438) üzenetére


Frawly
veterán

Általában semmit nem adnak az SSD-k többségéhez. Se kábel, se keret, se csavar. Van, amikor mégis mellékelnek a SATA-s változathoz, általában akkor is csak keret és csavar (az én MX300-asaimhoz járt), mSATA, M.2-es meghajtókhoz nem kell semmi, csak csatlakoztatni kell őket. Esetleg valami papírfecnit mellékelnek még, amin a beszerelés van lerajzolva. Persze nem az SSD-k specialitása, HDD-khoz sem adnak már semmit.

Karc nem érdekes, ha működik. Esztétikailag nem fogod nézegetni, gépbe lesz beszerelve. Ha nincs csavarod, veszel, 100 forintos tétel, vagy rendelsz valahonnan. Ha végképp sajnálod rá azt a keveset is, akkor gépben lévő egyik meghajtó 4 csavarjából kicsavarsz egyet, és azzal csavarod bele a sínbe, SSD-nek elég 1 csavar, vagy még az is lehet, hogy csak lóg a kábel végén, rögzítés nélkül. Ez nem HDD, hogy rögzítve kell lennie a rezonancia miatt, meg vízszintben kell üzemeltetni. Már ha asztali gépbe lesz. Laptopnál a SATA-s meghajtót csavarozni kell először a keretbe, aztán a keretet a meghajtóhelyre (különben a laptop mozgatásánál lecsúszna a SATA csatlakozóról), viszont ez nem szokott gond lenni, mert úgyis a HDD helyére szokott kerülni, elég arról ezeket leszerelni. mSATA-nál meg M.2-nél megint csak nem kell csavarozni.

[ Szerkesztve ]

(#29440) Vakegérke válasza Remus389 (#29438) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csavar csak akkor jár hozzá, ha van a dobozban beszerelő keret is. Ha zacsis, tehát OEM kiszerelés, akkor nem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29441) aTe014 válasza Soma01 (#29407) üzenetére


aTe014
aktív tag

Pontosan hol találom a Samsung hivatalos oldalán a 256-os 850 Pro-hoz tartozó (legfrisebb) firmware-eket?
Én itt csak a Magician szoftvert találtam.

Utána a bootolható pendrive készítéssel szerintem megbírkozom, csak én ott nem láttam firmware-t sehol. :)

i14Pro

(#29442) Soma01 válasza aTe014 (#29441) üzenetére


Soma01
veterán

Itt van: [link] Görgess le a FIRMWARE részhez, lenyitod a "Samsung SSD Firmware Updates for Windows Users(10)" részt és ott lesz a "850 PRO Firmware" ----> 18MB ISO EXM04B6Q. Kicsit lentebb pedig a "SATA SSD Firmware Installation Guide" pdf.
Ha a firmware-t nem engedi letölteni, mert a weboldal elérte a mai letöltési limitet - én már jártam így - akkor innen is letöltheted: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29443) Soma01 válasza Soma01 (#29442) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem most ezt írja ki a Samsung oldala, ha onnan akarom letölteni a firmware-t:

"We apologize for your inconvenience
Please try again within 24 hours

There is a daily limit on the number of this software.
Unfortunately, the download limit for the day has been reached, please try again within 24 hours.
We apologize for any inconvenience this might have caused you. Thank you."

[ Szerkesztve ]

(#29444) Predator2


Predator2
addikt

Helló

HP Probook 440 G3 notiba lehet M.2-e ssd-t szerelni?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29445) SMartin-HU válasza Predator2 (#29444) üzenetére


SMartin-HU
tag

Szia!

Igen

[ Szerkesztve ]

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#29446) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Vettem a Laptopomba egy Samsung 500GB Evo-t. Hogyan telepítsem rá a Win10-et? Mármint mindent tudok, inkább az lenne a kérdés, hogy az UEFI-ben található Configuration fül alatt a Controller Mode: RST (Intel RST) vagy AHCI. Melyik lenne a jobb?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#29447) radi8tor válasza Energie X (#29446) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AHCI.

⭐ Stella

(#29448) faranus


faranus
aktív tag

Sziasztok!

Van egy rendszer SSD-m egy Kingston hyperx savage! Van egy hdd meg megy egy SSD a gépem en egy Samsung 250 EVO! A problémám a következő: ma reggel kapcsolnam be a gépet de nem tud bootolni!
Szét szedtem az egészet azt hittem SATA kábel rossz, de nem, ugy néz ki a Samsung SSD t nem látja a bios se! Csak a steam könyvtáram volt rajta semmi más! Lehuzom a Samsungot de ugy se akar bootolni, hiába választom ki es látom a biosba hogy ott a Kingston meg a HDD semmi nem történik! Szerintetek mi lehet a gond? Azt sejtem hogy szar a Samsung van meg ra gari megy vissza szépen a boltba, de attól meg nem kellene neki bootolni? Esetleg próbáljak meg egy win újra telepítést?

Előre is köszi a választ

tisztelettel faranus :R

(#29449) Anonymus23 válasza faranus (#29448) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amikor a rendszert telepítetted, akkor rá volt dugva az összes drive?
Mert ha igen, akkor lehet, hogy néhány win induláshoz szükséges dolgot a Samsungra rakott, és emiatt nem megy. Win telepítésnél csak a rendszer meghajtó legyen rádugva, utána már mehet rá a többi is.

;) - The Power of the Light Side

(#29450) faranus válasza Anonymus23 (#29449) üzenetére


faranus
aktív tag

Sajnos igen ra volt dugva :( akkor megvan az esti program :D egy jo kis win telepítés

tisztelettel faranus :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.