Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#28201) gabranek


gabranek
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi problébában talán tud nekem segíteni valaki:

Vásároltam egy Dell Optiplex 990 gépbe egy Kingston 240GB UV400 ssd-t. Sata0-ra van kötve és a bios-látja az eszközt, AHCI beállítva. Viszont a windows 10-et nem tudom telepíteni rá. A telepítő patricio kezelőjében létre tudok hozni rajta új patriciót és meg is formázza, de a "tovább" gomb megnyomásakor ezt a hibaüzenetet írja ki:
Nem sikerült sem új rendszerpatriciót létrehozni, sem meglévőt találni.

Ha másik patricio kezelővel létrehozom a patriciót, megformázom és aktívvá teszem, akkor a telepítés lefut (létre is jönnek a fájlok az ssd-n), de újraindítás után bootolni már nem lehet róla.
Mert ami még furcsa, hogy ha a biosban a boot résznél az ssd is ki van pipálva, akkor a telepítőig el sem jutok, mert rögtön indítás után csak a kurzor villog és megáll.

A bios-t lefrissítettem a legfrissebb verzióra, de sajnos nem hozott eredményt.

[ Szerkesztve ]

田中れいな

(#28202) Doky586 válasza gabranek (#28201) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HDD-t lehúztad..? (annak helyére dugd)
Manuálisan nem kell particionálni / formázni semmit.. A particionálatlan területet kell megadni telepítési célnak. (ha már létrehoztál feleslegesen egyet rajta, akkor töröld)

[ Szerkesztve ]

(#28203) gabranek válasza Doky586 (#28202) üzenetére


gabranek
aktív tag

igen, a hdd le van húzva.
Gyanítom, hogy az ssd típusa nem kompatibilis a dell-el, de csak a jövő héten fogom tudni egy másik típussal kipróbálni. (az ssd amúgy nem hibás, mert másik gépben - nem dell-ben :) - gond nélkül működik és települ rá a win)

田中れいな

(#28204) Emperor_ válasza gabranek (#28203) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha nagyon ráérsz ki lehetne próbálni win7-et, hogy rámegy e. Lehet, hogy csak a win10-et nem komálja...

BIOS frissítés után ugye volt Load Setup Defaults?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28205) jorden06


jorden06
senior tag

sziasztok!

milyen programmal javasoljatok tesztelni az ssd-t, hogy mennyi a halott cella benne?

masodszorra kaptam kek halalt honapokon belul, es lehet, hogy a 3 eves Kingston ssd-mmel lehet valami.

(#28206) dugo_ válasza jorden06 (#28205) üzenetére


dugo_
veterán

Harddisksentinel. Nézd meg mit ír ki a smart alapján és végezz rajta egy felülettesztet is.

(#28207) Emperor_ válasza jorden06 (#28205) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy memtest-et dobjál rá még! A kék haláljaim mögött 90%-ban memória gond volt.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28208) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Adott egy Samsung T1-es külső SSD. Valami miatt a Windows nem látja a partícióját, csak 128MB-osnak mutatja. Samsung FAQ szerint aktiválni kellene: ez meg is volt, mikor először rá lett dugva a gépre sok évvel ezelőtt, tegnap délutánig kiválóan működött is az eszköz.

Most meg rádugom, a Samsung Portable SSD bekéri a jelszót, de mégsem látom az adatokat. A Portable SSD látja a teljes kapacitását az SSD-nek. Egyébként amit látok 128MB-os meghajtó, teljesen üres, pedig elvileg lennie kellene rajta gyárilag az aktiváló programnak.

Mit tudok tenni? Teljesen tanácstalan lettem...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#28209) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok,

NVMe SSD rendszer meghajtó beszerzés előtt állok (a SATAIII SSD helyett prferálnám, a magasabb írás- olvasás sebesség miatt). Kérdésem, hogy inkább PCIe, vagy M.2 foglalatosat szerencsésebb venni.

A fejlett energiagazdálkodás miatt, elvileg már kevésbé melegednek, de én még mindig tartok tőle.
Érdemesebb-e inkább egy PCIe hűtőbordás SSD-t venni (amit még a front- back venti kereszthuzat is hűt), vagy csak túlaggódom és simán mehet a csupasz Samsung 250GB 960 EVO, M.2-be.

Válaszokat előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#28210) Raymond válasza 용 Bob (#28209) üzenetére


Raymond
félisten

Az adatlapodon szereplo rendszerhez egy SATA SSD boven eleg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28211) Daffni2


Daffni2
addikt

Sziasztok,
szerintetek megfelelő sebesség egy Thinkpad SL510 laptop esetén? Kingston HyperX Fury 120GB SSD

"Aki ad,az nyer"

(#28212) Emperor_ válasza Daffni2 (#28211) üzenetére


Emperor_
addikt

Okés, SATA2-n ennyit tud.

A hibernálást tiltsd le, ha nem használod!
A virtuális memóriát pedig fixáld így: 400 MB - 4000 MB!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28213) Daffni2 válasza Emperor_ (#28212) üzenetére


Daffni2
addikt

:R

"Aki ad,az nyer"

(#28214) deadwing


deadwing
addikt

Ez így mennyire normális?
M2 slotban van a PM951.
Alaplap Asrock Z170 Extreme6
Érdekes, hogy a Magician fel sem ismeri mint SSD.
Továbbá fw-t se találok hozzá a Samsung oldalon.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#28215) Raymond válasza deadwing (#28214) üzenetére


Raymond
félisten

Ez normalis. A nem felismeresek azert vannak mert OEM termek, ezeket a retail tool-ok nem ismerik fel es a Samsung-tol letoltheto fw sincs hozzajuk.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28216) deadwing válasza Raymond (#28215) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi! :R
Az összes PM951 OEM vagy csak én jártam pórul? :)
Így egyébként csinál is valamit ez a driver vagy semmit? Mert egy fokkal sem lett gyorsabb, hogy felraktam...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#28217) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Igaz nem kell még aggódnom?
A kondíció azt írt adat mennyiségétől csökkent?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#28218) Emperor_ válasza Pubszon (#28217) üzenetére


Emperor_
addikt

Olvasnivaló

Az attól függ, hogy a HDS mi alapján számol. A topicjában rá rudsz kérdezni. Elképzelhető, hogy a gyanús szektorokat is beleveszi.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28219) Pubszon válasza Emperor_ (#28218) üzenetére


Pubszon
veterán

Sajnos ez egy elég ritka OEM mSata SSD, nincs topikja. :(
De olvasva a cikket, szerintem nincs miért aggódnom, főleg, hogy nálam kevés az írt adat, napi 1GB alatt van.
Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#28220) Emperor_ válasza Pubszon (#28219) üzenetére


Emperor_
addikt

a hds topicjára gondoltam volt.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28221) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Áramszünet esetén, gondok lehetnek bekapcsolt Gyorsítótárazás-nál? Kikapcsolva lassabb, de nem szeretném ha adatok tűnnének el.

(#28222) Mr.White


Mr.White
senior tag

Hali!
Vásárolva lett egy Samsung 850 EVO, és szeretném klónozni a "c" meghajtót.A kérdésem az lenne hogy az amúgy még "c"-re telepített egyéb programok is hibátlanul működnek klónozás után, vagy ezt felejtsem is el? :)
Köszi!

(#28223) dugo_ válasza Mr.White (#28222) üzenetére


dugo_
veterán

Persze, tükörképe lesz. Viszont ha a C-n kívül gyártotta le magának a bootpartíciókat a Win, akkor azokat is válaszd ki klónozásnál.

(#28224) Mr.White válasza dugo_ (#28223) üzenetére


Mr.White
senior tag

Köszi, a problémám annyi hogy klónozás 99%-ánál hibát dob ki a program.Leellenőriztem nincs hibás szektor a hdd-n, plusz beállítottam hogy online legyen az ssd.

Ez megoldhatja a problémát, vagy még van esetleg valami amit érdemes előtte megtenni?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#28225) dugo_ válasza Mr.White (#28224) üzenetére


dugo_
veterán

És mi a hibaüzenet? Egyáltalán melyik programmal csinálod?
Mintha a butábbak nem tudnának azzal mit kezdeni, ha a forráspartíció nagyobb, mint az SSD. Ilyenkor előtte össze kell húzni manuálisan méret alá.

Esetleg írd ki bootlhatóra a programot (Macrium Reflectnél rescue media), és próbáld onnan, úgy elég sok zavaró tényezőt ki lehet zárni.

(#28226) Mr.White válasza dugo_ (#28225) üzenetére


Mr.White
senior tag

Jogos kérdések.Samsung data migration progival próbáltam, azt írta a bad sectorokat nézzem át, de most meg nem mondom a hibakódot.Futtatom újra, hátha most változott valami.

(#28227) dugo_ válasza Mr.White (#28226) üzenetére


dugo_
veterán

Próbáld meg esetleg ezzel:
https://www.macrium.com/reflectfree

(#28228) pinnacle válasza pinnacle (#28221) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Erre a Gyorsítótárazásra mit javasoltok? Laptopon nem gond az áramszünet, de PC-n sérülhetnek a fájlok?

(#28229) xuldar válasza pinnacle (#28228) üzenetére


xuldar
őstag

Ez a számfetisisztáknak való, akik minél nagyobb számokat szeretnek látni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28230) pinnacle válasza xuldar (#28229) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor jobb ha ki van kapcsolva. Inkább legyen egy kicsit lassabb, (már ha egyáltalán észrevehető), mint, hogy eltűnjön valami. Egyébként nincs semmi védelem a tápban, SSD-ben áramszünet esetére? Úgy emlékszem régebben a vinyóknál is mondták, hogy áramszünetnél a fej még vissza tud parkolni.

(#28231) Mr.White válasza dugo_ (#28227) üzenetére


Mr.White
senior tag

Ezzel sikerült klónozni a "c" meghajtót köszönöm, már csak egy problémám van, hogy még mindig a HDD-n lévő Windows-t tudom elindítani.Próbáltam hogy az SSD legyen a primary boot-on, lekötöttem a HDD-t úgy meg nem észlelte a Windows-t indításkor.

(#28232) dugo_ válasza Mr.White (#28231) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor valószínűleg nem sikerült átklónozni a 100, meg a 450 megás partíciót és bootmanager híján nem tud elindulni a rendszer.

(#28233) rob72


rob72
tag

Heló olyan problémám lenne hogy van egy 120Gb-os Kingtson SSD-m sms200s3/120g a típusa. Ami csak többszöri bekapcsolásra találja meg a gép normálisan addig el se indul a windows. De amint sikerül neki és megtalálja jól az ssdt onnantol kezdve meg semmi baja megy rendesen utánna addig amíg ki nem kapcsolom megint a gépet. Hd sentinel szerint sincs semmi baja 100/99.

Azt vettem még észre a biosba hogy amikor nem indul el az ssd normálisan akkor más a neve az ssdnek is itt 1 kép: A HARD DISK 1-az

De amikor jól indul el a gép indításakor akkor meg rendesen a nevét írja a biosba is.
Hidegen első indításra szinte mindig bekapcsol rendesen elsőre.
Mi a lehet baja?

(#28234) Emperor_ válasza Mr.White (#28231) üzenetére


Emperor_
addikt

ssd át van kötve a hdd helyére?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28235) Csorbi válasza rob72 (#28233) üzenetére


Csorbi
addikt

Sajnos elég tipikus Lenovo betegség. Nálunk a céges T540p-k is produkálnak ilyet, valamint a desktop 3176-osok is. SSD-vel leginkább, de néha HDD-vel is :(

(#28236) kmarci25 válasza Mr.White (#28231) üzenetére


kmarci25
veterán

Ott valami user error lesz. Kb. 1 hónapja csináltam ugyanezt, nagyobb, több partíciós HDD-t klónoztam kisebb SSD-re, és gond nélkül ment (kivéve persze a saját hülyeségemet IDE-AHCI témában). Én a helyedben újra próbálnám.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#28237) ncut


ncut
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám: kedd este még semmi gond nem volt a Samsung SSD-mel (Win 10 fut rajta), Szerda, bekapcs és "Reboot and select proper boot device" sys üzenet fogad...SATA slotokba próbálgatás megvolt, tápkebel csekk etc. BIOS beállításokkal próba, de semmi. BIOS-ban nem is jeleníti meg az SSD-t.

Van vmi ötlet esetleg, vagy egyszerűen csak meghalt az SSD?

Gép összeállításom az adatlapomon látható.

Köszi előre is!

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#28238) varmi2 válasza ncut (#28237) üzenetére


varmi2
nagyúr

Meg kellene próbálni másik gépben, estleg usbs keretbe. De ha semmi reakció, akkor a vezérlő ic ment tönkre, ami javíthatatlan probléma. Mehet gariba, ha garanciás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28239) simondr


simondr
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Adott több darab (kb 10) Intel 535 180GB és 120GB SSD.
A probléma az hogy egy idő után eltűnnek BIOSból, újrainditás után megjelennek, de csak ideig-óráig, utána megint eltűnnek, gép közben lefagy, lassú stb.
Az összes SSD-nél ez a jelenség lép fel egy idő után, HD Sentinel szerint 100% teljesítmény, kondicio pedig 60%-80% közt általában.
SSD Szériahiba? Használ valaki ilyen SSD-t itt a fórumon? volt vele baja?
köszi előre is

(#28240) Raymond válasza simondr (#28239) üzenetére


Raymond
félisten

Firmware update az utolso kiadott verziora megvolt? Mert ez tipikusan olyasmi amit (foleg ilyen regi tipuson) orvosolnak (nem keresgeltem release notes-okat).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28241) simondr válasza Raymond (#28240) üzenetére


simondr
senior tag

ezt javasolta a kereskedés is, akitől vettük, de egyébként kb 40-60db gépről van szó, országszerte, nem várhatják el tőlünk hogy minden egyes helyre kimegyünk egy firmware frissités miatt (offline gépek).

(#28242) Raymond válasza simondr (#28241) üzenetére


Raymond
félisten

Pedig valahol el kell kezdened a dolgot ha meg akarod az SSD-ket tartani. Megnezel parat ami a kozeledben van es ha kell update. Feljegyzed mi van rajtuk most, mi az utolso es megkeresed a release notes-okat hogy volt-e javitas az emlitett problemara. A laptop tipusa se mindegy, ha ugyanaz mindegyik esetben akkor a gyartotol kell info. Ha tobb kulonbozorol van szo akkor inkabb SSD forware problema fele hajlik a dolog.

Vagy ha nem akarod ezt az egeszet akkor vissza a kereskedohoz, de ez problemas mert te csak egy konkret termeket vettel toluk es a kereskedo szompontjabol lenyegtelen hogy uttanajartal vagy nem hogy OK-s a cucc a gepparkoddal vagy nem.

Az utolso (RG21) verziohoz a kovetkezokat irja (13-ik oldal itt):

This firmware release provides the following changes:
• Fix for Windows’ disk error occurring after devsleep on systems with ATA user password
• Fix for I/O abort due to Sanitize Freeze Lock after COMRESET
• Fix for Drive Self - Test reporting incorrect status after test abort

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28243) simondr válasza Raymond (#28242) üzenetére


simondr
senior tag

egyrészt ok, és köszönöm a segítséget, másrészt meg ezek a gépek üzemeltek kb 8-16 hónapot hiba nélkül, aztán megjelent ez a jelenség és szépen hullanak ki. Ezen idő alatt nem lettek piszkálva a rendszerek és win update sem ment a legtöbbön, ezért kérdem én, ezt tényleg megoldhatja egy FW frissités? vannak kétségeim.

(#28244) Raymond válasza simondr (#28243) üzenetére


Raymond
félisten

A Firmware update tool minkekepp kell hozza, itt van a leiras: [link]
Az elso hozzaszolas tartalmazza az osszes infot s linket ami kell szerintem. Meg azt is hogyan kell a DevSleep funkciot kikapcsolni ha mar a legujabb firmware van fent.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28245) Mr.White válasza dugo_ (#28232) üzenetére


Mr.White
senior tag

Tegnap már nem volt kedvem vele vacakolni, viszont ma újra megcsináltam, és most sikerült, valóban nem volt klónozva a boot partíció. :) Minden program kifogástalanul működik.
Köszönöm a segítséged!

Emperor_: Működik, köszönöm!

kmarci25: Neked is köszi!

(#28246) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Most váltottam SSD-re és egyben Win10-re is. Csináltam egy tesztet, jók ezek az eredmények? (HyperX Fury 240)

+ Még azt szeretném kérdezni, hogy a win10 beépített töredezettség mentesítője, ugye elvileg tudja, hogy ssd-re van telepítve; optimalizációt ír most, kell ez nekem? Kikapcsoltam, de nem tudom, hogy hasznos-e

(#28247) varmi2 válasza wanted5 (#28246) üzenetére


varmi2
nagyúr

Minden jó.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28248) sqpp


sqpp
őstag

Ez milyen teljesítmény szerintetek? (Corsair MP500)

(#28249) Emperor_ válasza sqpp (#28248) üzenetére


Emperor_
addikt

Szerintem rendben van, kb az 500 GBos speckoit hozza. Melegedest nezted?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28250) sqpp válasza Emperor_ (#28249) üzenetére


sqpp
őstag

Igen, nem tudom, hogy az milyen kellene, hogy legyen?!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.