Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#28501) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Gondjaim támadtak az SSD-vel és ezzel kapcsolatban kérném a hozzáértők véleményét.

Januárban egyik pillanatról a másikra tönkrement a Kingston Savage SSD-m, ami helyett kaptam egy újat és ezzel van most problémám.
Új korában (január) a Crystal Disk Sentinel ezt az eredményt adta, most meg ezt.
A januári SSDOK itt látható a mostani meg itt.

Szerintetek miért/mitől romolhatott ennyit az SSD? Csak nem az van, hogy ez is a "végét járja"?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#28502) Doky586 válasza sz.j (#28501) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a problem hogy januárban még az SSD-t mérted, most meg a HDD-t.. :DD

(#28503) sz.j válasza sz.j (#28501) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, bocsi :W :W :W , user error
Csak most vettem észre, hogy a D partíción futtattam az SSD helyett
Törölhetők a hozzászólásaim.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#28504) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!!!
Intel 535-öt elküldtem gariba és állításuk szerint nincs hibája! :( Nálam folyamatosan lekapcsolódik a gépről, változó időközönként(10-30perc). Szervízben azt állítják 3napja megy a teszt, hiba nélkül! Persze 14-17óráig van szervíz(compker), 'hát három napig folyamatosan'...? Nálam kikapcsolás után, vezeték lehúz, visszadug és újból indul a rendszer, megint csak kis ideig. Próbáltam vezetékcserét, kontakt spray-t, ua. Azóta 3hete mióta elküldtem, egy wd black 1TB hdd-t használok HIBA NÉLKÜL(0-24h-ba), ua.a gép, ua. a vezetékek.
Adat 4,4TB, 100/90, 1éves. Ha így esetleg visszaküldik, hiába a gari, vehetek 30k-ért újat?
Esetleg valami tapasztalat?

(#28505) dugo_ válasza betyar1974 (#28504) üzenetére


dugo_
veterán

Próbáld ki másik porton vagy másik gépben.

(#28506) Tegla80


Tegla80
addikt

sziasztok
megkértem havert,h nézzen rá.
ezt kaptam:
ugy,h 2013 márc 31 óta volt ez az ssd egy ps3-ban.
Vélemény?
köszi

Sony® & PlayStation®

(#28507) dugo_ válasza Tegla80 (#28506) üzenetére


dugo_
veterán

Vadiúj, mit kell nézni?

(#28508) Tegla80 válasza dugo_ (#28507) üzenetére


Tegla80
addikt

koszi,de akkor valszeg semmit,vagy max azt,h ezt egy ps3 produkálta kb 4év alatt ssd ismeret nélkül 5-10gb játékméret mellett :B, :D
(mivel nem értek hozza,de haver asszondta,h jó....Én meg hőfok nélkül látva nem biztam benne,h a regisztrálatlan progija jól mérte. de akkor jól beszélt.)
:R

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#28509) betyar1974 válasza dugo_ (#28505) üzenetére


betyar1974
senior tag

Visszaküldik és rápróbálok. más választás úgy sem lesz.
Köszi! :R

(#28510) dugo_ válasza Tegla80 (#28508) üzenetére


dugo_
veterán

A 68 nap és az 1,4TB írás teljesen hihetően pariban van egymással. Ha van a Sandisknak saját programja azzal ránézhettek még, de semmi furcsa nincs a képen.

Az más kérdés, hogy ezért felesleges volt PS-t vennie, ha be sem kapcsolta kb az elmúlt 4 évben... :D

[ Szerkesztve ]

(#28511) Tegla80 válasza dugo_ (#28510) üzenetére


Tegla80
addikt

nekem annyi elég,h jó.(nem kell még saját progi hozzá)
azóta bekerült egy ps4-be(188gb nak látja település után) és abban teljesit.....itt már kap majd adatmennyiséget,mert pl a bf4 az 70+gb már...
kíváncsi leszek pl jövőre ilyenkor mit produkál majd.

plusz kérdés.
belsőként lehet gyorsabb(asszem csak sata2 támogatás,de jelenleg ott van és rajta a rendszer is) vagy külsőként usb3 házban csak a játékot futtatva?(ezzel hova menjek kérdezni? vagy lesz itt válasz erre is? :B )
köszi

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#28512) dugo_ válasza Tegla80 (#28511) üzenetére


dugo_
veterán

Nem vagyok otthon a PS-ek lelkivilágában. Azt kigugliztam, hogy a sima PS4 biztosan SATA2, a Pro kapott utána SATA3-at. Viszont olyat is írtak, hogy USB-s meghajtót nem lehet főlemeznek használni, ez nem tudom mennyire igaz.

Papíron az USB3.0-n nagyobb elméleti szekvenciális sebesség érhető el, ugyanakkor ezen a felhasználási területen ez egyáltalán nem számít, nem lehet különbség a SATA2-re csatlakoztatott lemezhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#28513) Frawly válasza Tegla80 (#28511) üzenetére


Frawly
veterán

Teljesen átlagos ez az írásmennyiség, napi 21 giga. Nálam több mint egy hét után napi 18 gigára jön ki, és egyre csökken a napi átlag. Igaz én nem játszok ezen a gépen, de a PS4 sem kap kap több írást. Hiába települnek 70 gigás játékok, olyanokat nem minden nap telepít az ember, így ezek az 70 gigák belesimulnak több nap alatt a napi átlagba. Ilyen írási ütem mellett a legtöbb SSD kibír úgy 15-20 évet az elhasználódási papírforma szerint, sok közülük ténylegesen tovább is.

(#28514) Tegla80 válasza dugo_ (#28512) üzenetére


Tegla80
addikt

Mar lehet kulso eszkozon jatekot is tarolni/futtatni mert egy fw frissitessel megkaptuk.(ha a ps4 topikosszefoglalot nezted akkor ott meg sajna nem lett bovitve ezen info.....)
Viszont ha gyakorlatban valszg nem hozna extra hasznot akkor marad beepitve inkabb(segitve a jobb rendszerfutast) es kulsonek meg nezek majd valami 7200rpm hdd-t.
Koszi.

Frawly
Most az elejen meg fog kapni irast boven mert jelenleg nincs kulso melle igy ebbol kell gazdalkodni. Felteni viszont nem feltem mert amit eddig nyujtott mar megerte az akkori arat.
Koszi neked is.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#28515) elodman


elodman
aktív tag

Ave Dudez.

Sajna marha amatör vok e HW pakolásban, de mán segítenem kell egy lapi - tuningolásban. Ha véletlen jön info, thanx.

E cuccot vásárolom, kell-e / javsolt-e hozzá firmware frissítés?

Kingston HyperX Fury SATA 2,5" 120GB
Gyártói cikkszám: SHFS37A/120G

Ez jó guide vajon?
http://www.storagereview.com/how_to_upgrade_kingston_ssd_firmware

Mintha azt olvastam volna, h. e művelet még Win 7 telepítés előtt történjen, ez fontos? Ha igen, akkor hogy a manóba köllll ???? (2x telepítsek Win-t?)

Linux-ot is tervezek rápakolni (dual - boot ), mehet a Win 7 parti mellé, v. az SSD "másik végére", no és az "alignálási" előírásokba ez vajon bekavarna?

Thanx.

[ Szerkesztve ]

(#28516) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!
Windows 10-et használ az öcsém, Samsung 850-es 120GB-os SSD-vel, +1tb hdd-vel.
Csak a rendszer van az ssd-n, többi játék meg minden a HDD-n.

Eddig napi 10GB írás volt, most pedig nem tudom hogy miért de napi 100GB.
És egy pár nap alatt, terabyte-okkal több már az írás. És minden nap minimum 100GB az írás.
Lehet figyelni valamivel hogy mi ír ennyire?
Nagyon ideges vagyok ez miatt.

(#28517) Emperor_ válasza tothjozsi96 (#28516) üzenetére


Emperor_
addikt

feladat kezelő/erőforrás figyelő/disk fülön meg tudod nézni, hogy mi ír veszettül. Ott kell ülni előtte és látni fogod.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28518) Emperor_ válasza elodman (#28515) üzenetére


Emperor_
addikt

firmware frissítést akkor javasoljuk, ha tapasztalod az firmware frissítéssel kijavított hibát. A telepítés előtt=másik gépben.
Azért telepítés előtt, mert bele lehet futni abba, hogy a tárolt adatok odalesznek, erre 1% esély van.
Tedd fel elsőnek a wint, az rendesen alignál.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28519) #74220800


#74220800
törölt tag

Sziasztok!

8560w laptopomat szeretnem felturbozni egy samu 250 GB 850 evo-val.
Mivel most nem tudok beszerezni egy opibay-t és lehet elég lenne nekem ilyen 100gb környéke az életre, a hdd első lepésként kikerülne.
Külön partíciót szeretnek a win 10-nek.
Kerdes mekkora helyet érdemes neki hagyni?

(#28520) Emperor_ válasza #74220800 (#28519) üzenetére


Emperor_
addikt

A win10 topicban tedd fel ezt a kérdést, biztos korrekt választ kapsz ;) !

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28522) Enigma1945


Enigma1945
őstag

sziasztok! ssd-t kell-e töredezettség mentesíteni? mint pl: auslogics disk defrag

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#28523) Raymond válasza Enigma1945 (#28522) üzenetére


Raymond
félisten

Nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28525) sunci_02 válasza sunci_02 (#28497) üzenetére


sunci_02
aktív tag

ASUS P5Q Turbó alaplap + SSD lassú bootolásra a megoldás:

1: Letiltod a BIOSban a JMicron eSATA/PATA Controller-t
vagy
2: Telepíteni kell a JMicron eSATA/PATA Controller drivert, mert a WIN7 drivere hibásan kezeli.

Driver telepítése után a Kingstone V300-as SSD rendszerindítás NOD32-vel 9 másodperc.

(#28526) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
Észrevettem mostanában 1 furcsaságot. Az ssd-m Adata SX930 240 gb-s. A rendszer win 8.1 pro 64 bites. Bekapcsoltam a feladatkezelőben az i/0 olvasás, írás kijelzését. A legtöbbet író program, olvasásban is első, az xpadder. Ezen már meglepődtem több napja mikor felfedeztem, gondoltam ma rákérdezek. Kora reggel óta ma: I/0 olvasások: 8 420 000 felett és növekszik. Írások: 4 753 000 felett, és növekszik. Ez okoz e problémát majd, illetve ez miért lehet? Az xpadder az 1-ik hdd-mre lett letöltve, onnan lett telepítve, a parancsikonja szerint onnan is fut. De nem értem miért kell neki folyamatosan, és főleg ennyit írnia, olvasnia. Használni leginkább a házilagosan, játékkontrollerből (Speedlink SLI Strike SL-6535) megoldott H váltós beállításokhoz használom jó pár hónapja már (ETS2, ATS játékokhoz, Logitech Formula Wibration Force Feedback Wheel régi kormánnyal együtt). Win 7-en erre még nem figyeltem a feladatkezelőben, így ott azt sem tudom, írt., olvasott e, ilyen sokat. :R :R :R :R

(#28527) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

2 db 250GB Samsung 960 EVO M.2-es ssd-t használok raid 0-ban Intel lapban.
A gondom az lenne, hogy nem tudom semmilyen programmal sem kiolvastatni a smart adatokat (elsősorban a hőmérséklet érdekelne). amit eddig próbáltam: Intel RST szoftvere, Intel SSD toolbox, Hard Disk Sentinel, Crystaldiskinfo, Gsmartcontrol, Samsung Magician.

Köszi aki elolvasta.

[ Szerkesztve ]

(#28528) aTe014 válasza #41133696 (#28524) üzenetére


aTe014
aktív tag

Ez a cikk megnyugtatott, hogy végre beruházzak egy 512-es 850 Pro-ra :D

i14Pro

(#28529) Bodor válasza cowboy_bebop (#28527) üzenetére


Bodor
veterán

A RAID vezérlő miatt nem is fogod tudni kiolvastatni.

(#28530) cowboy_bebop válasza Bodor (#28529) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Hardveres sata ssd raid-nél meg átengedi a smart adatokat, azt hittem az intel is meg tudta ezt oldani. :(

(#28531) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv!

nekem olyan kérdésem lenne,hogy összeraktam egy új gépet és abba már SSD-t tettem erre akarom a win 7-et tenni.
igen olvastam az összefoglalót és ( talán ) :)) meg is értettem,hogy kell rá telepíteni (addig lehuzigálni a többi vinyót vagy rá sem dugni addig na mindegy,meg EFI mód ha van ilyen,stb:) ! :DD

na mármost ha ezen túl vagyok és átteszem az új gépbe a 3 vinyót ami a régi gépben volt és összedugom akkor ugye az egyiken ott a " C " meghajtón a régi win 7, azzal mi lesz?????? nem fog összekócolódni az SSD-n levővel vagy azt a meghajtót leformázom total commanderrel vagy mit csináljak,hogy az a rendszer ott megszűnjön nekem és csak az SSD-n levő menjen???
mert erről még nem tudtam olvasni sehol és nem szeretném ha negatív élményekkel néznék szembe emiatt az SSD-s rendszerrel !!

válaszokat tippeket köszönöm előre is!!! :D

(#28532) Vakegérke válasza tomyka74 (#28531) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Ha feltelepítetted az SSD-re a rendszert, köthetsz bármit mellé, nem fogja érdekelni, hogy azokon mi van. Pontosabban nem szólnak bele az új jövevények semmibe. No persze ha akarod, a BOOT sorrend megváltoztatásával behúzhatod a HDD-ről is a régi rendszert, és az se fog lázadozni, hogy lett egy SSD társa.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28533) Emperor_ válasza tomyka74 (#28531) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez nem feltétlenül SSD specifikus probléma :) .

Ha az SSD-t legelső SATA portra dugtad és nincsen felülbírálva a BIOS-ban a BOOT sorrend, akkor a HDD rádugásakor is az SSD-ről fog indulni az oprendszered.

A HDD kapni fog egy betűjelet (vagy többet), attól függően, hogy mennyi partico van rajta. Annyi a dolgod, hogy letörölsz a HDD-ről minden particiót, ami most rajta van. Újraparticionálod és leformázod a HDD-n lévő particiókat. Amennyiben jól értem a feltett kérdésed :) .

AHCI mód.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28534) dugo_ válasza tomyka74 (#28531) üzenetére


dugo_
veterán

Dugd össze már az elején és a win telepítővel töröld le a régi rendszer partícióit. Kikapcs, lehúzod, win telepítés, aztán mehet vissza a többi is.

(#28535) Vakegérke válasza Emperor_ (#28533) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Annyi a dolgod, hogy letörölsz a HDD-ről minden particiót, ami most rajta van."

Csak akkor, ha szándékában áll, egyébként nem muszáj.
Tudom, hogy tudod, csak a kérdező kedvéért egészítettelek ki. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28536) Emperor_ válasza Vakegérke (#28535) üzenetére


Emperor_
addikt

Na igen, így pontos.
Adatmentés legyen előtte. De legjobb lenne egy hozzáértővel átbeszélni a lépéseket az ismert cél függvényében.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28537) Vakegérke válasza Emperor_ (#28536) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem kell cifrázni. Bánj úgy az SSD-vel, mintha HDD lenne, úgy is telepítsd, csak éppen AHCI üzemmódban, és a HDD-k adatkábeleit húzd le a telepítés idejére.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28538) tomyka74 válasza Emperor_ (#28533) üzenetére


tomyka74
senior tag

nem szeretnék minden partíciót törölni-formázni csak a " C "-t ,hogy az onnan szünjön meg!
a többi partíció tele van filmekkel,zenékkel 3 vinyót fogok mellé dugni ami most is használatban van a gépemben ,egy 1T, 2,5T ezek tele filmekkel-zenékkel, és egy 320gb ezen van a "C" és csak ezt a partíciót akarom leformázni,hogy ne legyen rajta a régi rendszer!

(#28539) tomyka74 válasza Vakegérke (#28537) üzenetére


tomyka74
senior tag

köszönöm a válaszokat!
ez a telepítés a napokban megtörténik mihest hozza a futár az új gépet. ha valahol elakadok akkor majd még kérdezek! remélem azt már az új rendszerröl teszem!!

(#28540) Vakegérke válasza tomyka74 (#28539) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. Használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28541) Emperor_ válasza tomyka74 (#28538) üzenetére


Emperor_
addikt

OK
Nagy vonalakban:
BIOS-ban AHCI mód beállítása a SATA portokra.
Csak az SSD rádugása a legkisebb számú SATA portra.
Win telepítés.
Régi HDD, ami a C: betűjelet kapta a régi gépen rádugása, bekapcs, lemezkezelőben erről kell lekapni a rajta lévő összes particiót, majd utána 1 db elsődleges MBR particiot létre kell hozni, leformázni.
Rá lehet dugni a többi adattal teli HDD-t.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28542) Vakegérke válasza Emperor_ (#28541) üzenetére


Vakegérke
veterán

"...erről kell lekapni a rajta lévő összes particiót ..."
Bocs, hogy okoskodom, de minek? Nem fog bekavarni még a C partíciója se az új rendszernek, amit az SSD-n lévő rendszer amúgy sem C-nek lát majd.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28543) Emperor_ válasza Vakegérke (#28542) üzenetére


Emperor_
addikt

nekem úgy tűnt, hogy ez a kérdező szándéka. persze nem muszaly törölni semmit, elég lehet leformázni. csakhogy engem pld idegesitenek a pici rendszer particiok. jobb ha egyben van. mivel szerintem adat disknek szánja.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28544) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Tavaly augusztusban vettem gépet mindent egyszerre. HardDiskSentinel 187 nap használtatot ír HDDre (ez teljesen reális),
az SSDre pedig 28 órát! (pedig ezen van a Windows...)

240es SSDm van és 60 giga szabad szóval az 55/57 lifetime esélytelen ... miért reseteli magát random a statisztikai rész? :F

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28545) radi8tor válasza Simi37 (#28544) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát mert Kingston. :)
FW frissítést nem végeztél rajta? Az is le tudja ezt nullázni.
Sentinel mit mond az SSD-re? Miért nem azt használod erre is?

⭐ Stella

(#28546) Simi37 válasza radi8tor (#28545) üzenetére


Simi37
őstag

Sosem frissítettem a FW-t és a HDS is pont ugyanezt írja. (btw ezt a vackot most töltöttem le alapvetően hds-lel csekkolok)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28547) tomyka74 válasza Emperor_ (#28543) üzenetére


tomyka74
senior tag

Igen sima adattároló lenne majd az is.
de először sikerüljön az SSD-re rendszert raknom,meg a drivereket (még ilyet nem csináltam) majd utána ráérek ezen munkálkodni! :)

[ Szerkesztve ]

(#28548) Emperor_ válasza Simi37 (#28546) üzenetére


Emperor_
addikt

Azt gondolom, hogy a HDS (legfrissebb) és Kingston saját progija mérvadó csak.

Emlékeim szerint van egy hibás fw verzió, ami pont ezt csinálja...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28549) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Sziasztok!

A mai nap vettem egy Samsung 960 EVO m.2-es nvme ssd-t, aminek 3200MB/s olvasási, és 1500MB/s írási sebessége van elviekben. A BIOS-ban beállítottam a PCI módot, tehát tuti nem SATA módban fut. Ennek ellenére 820MB/s olvasási, és 750MB/s írási sebességet produkál. (A gépem specifikációit az aláírásomban, illetve a profilomra kattintva is láthatod.)

Valakinek van valami ötlete mi lehet a gond? Köszönöm előre is a választ.

Üdv.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#28550) Zoli54213 válasza Zoli54213 (#28549) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Most odáig jutottam, hogy az M.2 PCI-e Gen 3 x4 foglalat Gen2 x2-ben fut. Mellette 1 vga, és egy hangkártya van csak. Az istenért nem tudom átállítani Gen3 x4-re. Valakinek ötlet?

MSI hivatalos oldalán ez van: "Turbo M.2: delivering next generation M.2 Gen3 x4 performance with transfer speeds up to 32 Gb/s"

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.