Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#29301) dugo_ válasza kekesi132 (#29300) üzenetére


dugo_
veterán

Ott két verziós is van, mert az első nem működött a másik beírónak:

If you haven't already uninstalled OneDrive just execute this one anyway, since in the process I did too:
"%localappdata%\Microsoft\OneDrive\OneDrive.exe" /reset

If you have already uninstalled it just go on.

1. Uninstall OneDrive either through Control Panel or command line

2. Delete the content of "%localappdata%\Microsoft\OneDrive"

3. Download the newest OneDriveSetup.exe and install again

Én nem használtam soha Onedrive-ot, szóval nem tudom mit lehet kezdeni vele, ha egy teljes uninstall, manuális mappa törlés, friss install (már ha szükséged van rá) nem segít, akkor a céltopikokban kérdezz esetleg rá.

https://logout.hu/tema/felho_alapu_adattarolas_dropbox_sugarsync_es_tarsa/friss.html

https://logout.hu/tema/windows_live_skydrive_beta/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#29302) kekesi132 válasza dugo_ (#29301) üzenetére


kekesi132
tag

Igazából én sem használtam még és szükségem sincs rá, tehát lehet törlöm inkább ha az segít.

(#29303) kekesi132 válasza dugo_ (#29301) üzenetére


kekesi132
tag

Külön öröm, hogy a vezérlőpultban sem engedi törölni és manuálisan sem tudom a mappában, mert nem engedi arra hivatkozva, hogy meg van nyitva, aminek elméletben nem szabadna igaznak lenni, tehát megpróbálom az általad linkelt topic-ban, hátha ott sikerül valamit összehozni.

Köszönöm a segítséget!

(#29304) Mikeee89 válasza kekesi132 (#29303) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Csökkentett módban sem engedi törölni?

(#29305) kekesi132 válasza Mikeee89 (#29304) üzenetére


kekesi132
tag

Úgy még nem próbáltam, de most a lomtárba tudtam rakni 1 mappa kivételével és a vezérlőpultban is leszedett valamit, legalábbis ott már nincs ikonja, itt arra hivatkozik, hogy a benne lévő fájl meg van nyitva a Windows intézőben, de azt nem tudom, hogy zárjam be, és azt sem tudom, hogy ezzel érek e valamit, baromi nehéz kigyomlálni, a lomtárból pedig törölni sem merem, nehogy ne tudjam visszaállítani és mégis keljen, vagy azután se oldódjon meg a gond.

(#29306) kara85


kara85
csendes tag

Hellosztok :)
Vettem egy KINGSTON SSD-t UV400-ast 240 GB-osat :C . Hogyan lehetséges, hogy az adatokat olyan optimálisan helyezze el, hogy az írás olvasás a lehető leggyorsabb legyen. :(( Az SSD-n az írás olvasás egyenletes elosztása, az SSD hosszabb élettartama végett. :W A windows 10-ben a lapozófájlt letiltottam, az SSD kímélése végett a rendszerben van 32 GB memória. :D
A választ előre is köszönöm: Üdv: Kara

(#29307) dugo_ válasza kara85 (#29306) üzenetére


dugo_
veterán

Nem kell vele semmit sem csinálnod, ezt mind tudja az SSD vezérlője.

(#29308) kara85 válasza dugo_ (#29307) üzenetére


kara85
csendes tag

Hello :) Köszi a választ. :DD Üdv: Kara

(#29309) pjen válasza kara85 (#29308) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell kímélni,azért vetted,hogy használd.Ha letiltod a virtuális memóriát lehet nem megy 25 évig,csak 24,5ig.Vannak olyan progik amik nem mennek virtuális memória nélkül.

(#29310) Frawly válasza janos666 (#29291) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt az overcommit limitet nem tudtam. Azt igen, hogy egyes programok nem futnak Windows alatt normálisan, ha nincs swap. Arra az esetre írtam, hogy akkor be kell kapcsolni, és a legminimálisabb méreten fixálni. Nekem jó ideje 8 giga RAM-om van, és letiltom mindig Win7 és Win10 alatt is a swapot, és nem volt belőle gondom. A linuxos gépemen eleve 16 giga RAM van, mert az a fő gépem, így azon nincs swap egyáltalán, majd ha egyszer kifogyok a memóriából (kötve hiszem, mert így sem tudom kihasználni a 16 gigát), akkor csinálok swapfájlt, azt menet közben is lehet készíteni, és fel lehet csatolni.

(#29297) Mikeee89: üdv a klubban. Nálam az MX300 1050GB Win10 alatt 8 mp alatt bootol, és kb 5 mp. mire leáll. A másik gépen az MX300 525GB Arch Linuxszal 3 mp a boot, és 1 mp a leállás, igaz az elég minimáltelepítés Openboxszal, ezért eleve gyorsabban bootol, mint egy szokásos disztró. A programok indulása mindegyik gépen azonnali, kivéve nagyobb programok (GTA IV és hasonló játékok, Thunderbird, GIMP, LibreOffice), de azok is nagyságrenddel gyorsabbak, mint HDD-n, alig néhány mp. alatt betöltődnek. Ezek sokkal beszédesebb adatok, mint a szintetikus benchmarkeredmények.

(#29311) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Miután beraktam a gépbe az SSD-t érezhetően gyorsabb volt a rendszer. AIDA 64-el 260 MB/s átviteli sebességet mértem CSAK. Tegnap este bevillant, hogy mi a fene van, miért nem hozza az 500 MB/s körüli értékeket, hát azért mert egymás mellett van az alaplapon 4 SATA port, ebből 2 db SATA II, 2 db SATA III. Én hülye az SSD-t meg a SATA II-re kötöttem :W . Ma átraktam a megfelelő helyre és 500 MB/s körül mértem, az már mindjárt más. :))

(#29312) Frawly válasza Mikeee89 (#29311) üzenetére


Frawly
veterán

Sebességben nem fogod megérezni a SATA2-SATA3 különbségét sem, töltési időket alig érinti. Persze ha van SATA3-as port a gépben, akkor érdemesebb azon használni. Viszont akkor sem kell elkeseredni, ha csak SATA2-t tud a gép, mert arra csatlakoztatva is nagyon sokat dob sebességben egy SSD, a luszutykosabb kínai noname SSD is más dimenzióba tolja át a használhatóságot. Főleg Win10 alá kell nagyon az SSD, kiváltképp 5400rpm-es laptop HDD-n kínzóan lassú, de a többi OS is meghálálja.

Először én is lefostam a bokám, mikor anno 2012-ben először ültem SSD-s gép előtt, valami olcsóbb OCZ Vertex3-as SSD volt benne (ami eleve egy ócskább, nem ajánlott modell), úgy emlékszek SATA2-es porton, és az állam kerestem a földön, Win7 4-5 perc alatt feltelepült egy gyorsabb fajta pendrive-ról, bootidő 6 mp körül volt, játékok is alig töltöttek. Nekem is csak nemrégóta van SSD a saját gépeimben, de így is megbántam, hogy nem előbb váltottam, mert annyival gyorsabb, hogy nem szabad sajnálni ilyenre a pénzt, egész más így a gépet használni, nincs rezonancia, nincs zaj, nincs melegedés, minden azonnal betölt, mintha RAM-ból töltődne be. Ezenkívül az MX300-nak van egy olyan előnye is (amellett, hogy a legjobb ár/érték arányú meghajtó a piacon), hogy a fogyasztása is ultraalacsony, 0,15W körül eszik, míg egy átlag laptop HDD idle-ben is 5-6 W körül van, ezzel pedig nagyon megemeli az üzemidőt aksiról. Nyilván asztali gépnél ez nem számít, hacsak nem valami minimálfogyasztású NAS-t vagy médialejátszót épít az ember.

(#29313) Ribi


Ribi
nagyúr

Leledzik egy SSD ami lehet megpusztult.
Partícót tudom róla törölni és újat létrehozni, de ha formatálni akarom, akkor szüttyög rajta 1 percet majd kiírja, hogy nem sikerült.
CrystalDiskInfo6 nem sok hasznos adatot ír ki róla. SSDOK nem fut, mert nem rendszer meghajtó.
Valami 5let, hogy derítsem ki mi lehet a gond?

(#29314) dugo_ válasza Ribi (#29313) üzenetére


dugo_
veterán

HDS SMART adatok, esetleg egy teljes írásos felületteszt?

(#29315) varmi2 válasza Ribi (#29313) üzenetére


varmi2
nagyúr

SSdok-nak nem kell rendszerpartíciós ssd-nek lenni, hogy elárulja az ssd adatait. A jobb oldali táblán a modellnél le kell nyitni a fület, és ki tudod választani a nem rendszer ssd-t is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29316) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Adata SP550 elég jó eredményt elért szintetikus benchmarkban.

Ez pedig a jó öreg Ocz Vertex 3 120 Gb
35 Tb írás után

[ Módosította: radi8tor ]

(#29318) lao


lao
tag

Samsung 850 evo 250 11TB után.

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#29319) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Ma rámértem egyet az 525 GB-os Crucial MX300 SATA III SSD-mre. Szerintem egész jó :C

(#29320) #71746560 válasza Mikeee89 (#29319) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia teljesen jó értékek. :))

(#29321) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Az vajon mitől lehet, hogy a seq írás katasztrófa, miközben az olvasási érték hozza a gyári szinteket?
Egy Goodram Iridium Pro-ról van szó.
Seq Read: 571MB/s
Seq Write: 146MB/s

Az SSD 0km-es, most vettem, a rendszer egy 0dB-es HTPC, amiben egy Intel J3160 proci és 8GB RAM van. Az alaplap egy AsRock j3160DC-ITX, az SSD egy SATA 3 porton lóg. A tesztekben az Iridium Pro rendre 500MB/s felett teljesít, így nem értem, nálam miert ez a siralmas 146MB/s? W7 x64 OP rendszer...
Van esetleg valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#29322) Emperor_ válasza Vesa (#29321) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy SSDOK képet mutass kérlek!
Mivel mérsz?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29323) Vesa válasza Emperor_ (#29322) üzenetére


Vesa
veterán

CrystalDiskMark-al mértem, az összefoglalóban írtak alapján. Most nem vagyok gép közelben, képet igy sajna nem tudok postolni, de hétfőn lövök egyet.
A Trim funkció megy, ezt megnéztem, illetve AHCI módban telepítettem a w7-et is. Intel Chipset drivert mondjuk telepitettem, de már az furcsa volt, hogy a Windows kb. Ugyanannyi idő alatt települt a pendrive+SSD párossal, mint korábban az ODD+HDD-vel. Most a Windows boot mar gyorsabb, de valahogy nem erezni azt a nagy sebesség növekedést, amiről mindenhol olvasok. Pl. Indítok egy .exe-t, es pár sec-et gondolkodik mire elindul, HDD-vel nem volt ilyen pl. Valamit biztos rosszul csinálok, de nem tudom, mi lehet az...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#29324) Emperor_ válasza Vesa (#29323) üzenetére


Emperor_
addikt

Azt kéne még meglesni, hogy háttérben nem fut e valami. Meg másik gépben mit mutat.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29325) Frawly válasza Vesa (#29323) üzenetére


Frawly
veterán

Ott egész biztosan nem stimmel valami. Tedd vissza a MS-féle AHCI drivert. Eleve a telepítésnek sokkal gyorsabbnak kellett volna lennie, mint ODD+HDD párossal. Plusz azt sem értem, hogy mit jelent, hogy a boot MÁR gyors. Előtte lassú volt? Mit állítottál, amitől gyorsult?

Mondanám még, hogy a proci gyenge, de azon nem múlik ilyen mértékben, annak az SSD-nek köröket kéne verjen bármilyen HDD-re, akkor is, ha 10k rpm-es Velociraptorokról van szó RAID0-ban.

(#29326) Vesa válasza Frawly (#29325) üzenetére


Vesa
veterán

A boot gyorsaságot arra értem, hogy ott némileg érezhető az SSD hatása a HDD-hez képest. De szinte sehol máshol. A w7 friss install, nem fut semmi a háttérben, sőt, meg manuálisan is kilőttem egy csomó service-t, ami nem volt lényeges. Egyszerűen nem értem. De majd hétfőn készítek egy képet az info progikkal is...hátha abból kiderül valami.

A tudomány a valóság költészete!

(#29327) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Új SSD-t tervezek venni, megvan a konkrét típus is: Samsung 850 EVO 500 GB SATA. Ennek is van olyan baja mint a 840 evo-nak volt (Régi adatok baromi lassú olvasása...)? Illetve a változó Windows boot idő?

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#29328) #93794560 válasza Energie X (#29327) üzenetére


#93794560
törölt tag

A 850 EVO remek meghajtó, nincs olyan gondja, mint a 840-nek.

(#29329) #41133696 válasza #41133696 (#28121) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehet ez volt :D

(#29330) Vesa


Vesa
veterán

Mi lehet az oka annak, ha az SSD hőmérsékletet nem írja ki semmi? Se a sentinel, se mas program...S.M.A.R.T megy.

A tudomány a valóság költészete!

(#29331) Multibit válasza Vesa (#29330) üzenetére


Multibit
veterán

Az, hogy az adott SSD nem szolgáltat hőmérséklet információt. A Goodram Iridium Pro ilyen.

(#29332) bandon


bandon
tag

Sziasztok!

Lenne egy gyakorlati kérdésem:
Van egy Samsung 850 EVO 256 GB SSD-m. Valószínű, h elhalálozott :O
A gyári garancia ügyintézése, hogyan működik?(Számla nélkül)
Amennyiben rossz helyen kérdezek sorry
előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat :R :R :R

Üdv: bandon

(#29333) dugo_ válasza bandon (#29332) üzenetére


dugo_
veterán

Számla nélkül kb sehogy. Garanciajegy van hozzá? Bár önmagában tudtommal az sem elég.

(#29334) bandon válasza dugo_ (#29333) üzenetére


bandon
tag

Sajna az sincs...
Direktbe kiküldeni RMA-ni?

Üdv: bandon

(#29335) Anonymus23 válasza bandon (#29334) üzenetére


Anonymus23
veterán

Sorozatszám alapján meg tudják mondani, hogy milyen vonalon volt és mikortól lehetett értékesítve, be kell vele próbálkozni, nincs veszíteni valód igazából.

;) - The Power of the Light Side

(#29336) Vesa válasza Multibit (#29331) üzenetére


Vesa
veterán

Thanks! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#29337) Frawly válasza #41133696 (#29329) üzenetére


Frawly
veterán

Aztarohadás. Alig pár hónapja vetted, 102 órát ment, de már felcsapattál rá 15,76 tera írást, és a kondíció is esett 4%-ot. Torrent, videószerkesztés? Az enyémben sokkal rövidebb idő alatt lett 1016 üzemóra, de az írás csak 0,54 tera.

(#29338) #41133696 válasza Frawly (#29337) üzenetére


#41133696
törölt tag

102 napot ment és 14 órát azaz összesen eddig: 2462 óra. Videószerkesztés Youtube-ra az megy.

Szerencsére a nagyobbik SSD-men nincs ilyen mértékű írás. Ha majd újra kell telepítenem a Windows-t akkor is az Origin, Steam, és Uplay játékok nem kerülnek onnan törlésre, egyszerűen megkerestetem a saját kliensükkel, és egy GB extra írás sem lesz :D

Az pedig 132 napot és 2 órát ment (eleve 1,75 TB írással jött a gyárból).

[ Szerkesztve ]

(#29339) Frawly válasza #41133696 (#29338) üzenetére


Frawly
veterán

Félreértettem a 102-őt. Viszont a 15 TB írás 2462 óra alatt is baromi sok. Nézz szét a Feladatkezelőben, hogy melyik folyamat ír sokat, mert a topikban volt már 1-2 emberke, akiknél valami speciális alkalmazás bug miatt állandóan írta a háttérben a meghajtót, és néhány hónap alatt kinyírta az SSD-jüket, a neten is lehet olvasni hasonló eseteket. A játékok ekkora írást nem okoznak, ezt biztosan tudom. Azok csak addig írnak, amíg települnek, utána már csak elég keveseket mentéskor.

Az ADATA SSD-d statisztikája viszont teljesen reális, átlagos felhasználáskor kb. annyi szokott összejönni. Nálam azért ilyen kevés az írás, mert csak netezésre és szövegszerkesztésre használom a gépet, meg nagyon régi játékokkal játszok, és a Linux eleve sokkal kevesebbet is ír a meghajtóra, így én még az átlagnak is jóval alatta vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#29340) RazoR


RazoR
veterán

Sajnos elhunyt az M.2 SSD-m.
SK Hynix PC200 512GB M.2
53 nap működési idő
64%-os kondíció
7,3TB írás
Írt adat 0MB
Olvasott 0MB
kb minden 0
Eltűnt a sajátgépből, a Lemezkezelő látja de nem lehet inicializálni I/O hiba miatt! A saját progija nem látja, a BIOS és a HDD Sentinel igen, a sentinel smart része sok helyen kritikus hibát ír=R.I.P?

(#29341) bandon válasza Anonymus23 (#29335) üzenetére


bandon
tag

Köszönöm a segítséget :R :R :R

Üdv: bandon

(#29342) pendre54 válasza Frawly (#29339) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor én meg essek pánikba, a saját SSD-im értékei miatt, a napi több mint 40 giga írás miatt? ;] Augusztus elején vettem a két HyperX-et, a 240 gigáson van a Win 10, meg az összes program, kivéve a játékokat. Igaz, hogy már kétszer lett tisztán újratelepítve a Win + a programok, először a beüzemeléskor, másodszor meg most két hete, mert a proci csere miatt megmakkant a rendszer.
A másik 480 gigáson, meg csak a játékok vannak.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29343) Frawly válasza pendre54 (#29342) üzenetére


Frawly
veterán

Napi 20-30 giga írás szokott lenni a windowsos átlag felhasználás, a 40 gigával sem vagy nagyon felette, még azt is bírják bőven a TLC-s meghajtók is.

A másik meghajtód statisztikája is megfelel az átlagnak, meg azt ne felejtsd el, hogy míg nagyon fiatal a meghajtó, addig torzít a statisztika, mert a rendszer visszaklónozod rá meg az adatokat, vagy OS-t telepítesz rá, meg mindent felteszel, benchmarkokkal tesztelsz, és emiatt az első napokban sok írást kap. Viszont ennek az első pár napnak a kiugrása statisztikailag belesimul egy jellemzőbb átlagba több hónap után. Azt egyből látod, ha egy program bug miatt ír folyton a háttérben, mert naponta jön össze fél-egy tera írás, vagy ha nem is ennyi, azonnal szokott látszani, hogy teljesen irreális.

(#29344) bozont


bozont
veterán

Üdv
Nemsokára érkezik egy 500GB-os 850 EVO. Kérdésem, hogy lenne értelme áthelyezni rá a rendszert egy 128GB-os Samsung 830-ról?

(#29345) Frawly válasza bozont (#29344) üzenetére


Frawly
veterán

Nem sok értelme lenne, szerintem bőven maradhat a kisebbiken a rendszer, a nagyobb programokat meg legfeljebb a másik SSD-re telepíted.

(#29346) Remus389 válasza bozont (#29344) üzenetére


Remus389
veterán

Nekem már bedöglött 4 év után a 64GB 830-as samsungom, én javaslom az új SSD-re való költözést, a régit meg kímélni.

;)

Nem muszáj persze, csak megelőzöd a kellemetlenséget. Pluszba meg az új az gyorsabb.

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#29347) Phvhun


Phvhun
őstag

A PCI-E SSD-kről lehet bootolni?

Mint pl: CORSAIR 400GB Neutron NX500

(#29348) Doky586 válasza Phvhun (#29347) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen ha az alaplapod biosa kapott tavaly vagy idén NVMe supportot.. pl [link]

(#29349) varmi2 válasza Phvhun (#29347) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a lapod támogatja, akkor igen, különben nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29350) tomp válasza Frawly (#29343) üzenetére


tomp
félisten

Ezt én is alátámasztom. Egy Win telepítés+ a belakás kb 50-60GB írást jelent nálam aztán napi 5-10GB volt.
Sajnos tegnap beleraktam a 12napos 850EVO-ba +170GB-ot a drága Win 10-es Őszi "alkotói" frissítésnek köszönhetően.(2x frissítettem rá a meglévőre, majd tiszta telepítés végül tiszta telepítés a korábbi kiadásra).
Most 12naposan járok 420GB írásnál.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.