Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) ezoltan válasza Csabex (#70599) üzenetére


ezoltan
tag

Aham,biztosan kevésbé lesz feltűnő+zavaró,ha beledezve,éjjel visíttatja a gépet valaki. 😀

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#70602) ecaddsell válasza vandor01 (#70596) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

a fiuk tultoltak a biciklit atestek az EU-s lo masik oldalara! ha igy marad!???

A közeljövőben bármi érdemi változást nehezen tudok elképzelni.

1) Jelen pandémiás helyzetben mindenkinek a kisebbik gondja is nagyobb ennél, ha nem csináltak volna semmit év végéig akkor automatikusan az EU ajánlás lépett volna életbe (?) és na az milyen rossz lett volna ;)
2) Az emberek 99%-nak (és ez itt most nem túlzás) nincs konkrét elképzelése erről vagy ami még rosszabb tévképzete van (jelen esetben sci-fi, bulvár stb. forrásból)

Az emberek döntő többsége nem megy utána az információnak (többek között ezért működik a marketing) és jórészben csak azt próbálja feldolgozni ami szembe jön vele. Nem mellékesen ezért lehet eladni a még játéknak is alkalmatlan Tesco alsó polcos meg fűszerboltos idényakciós cuccokat ebben a témában.

Csak nemrég tévedtem ide, de elég visszanézni az itt lévő kérdések nem csekély részét (persze tisztelet a kivételnek van aki itt is jobban utánanéz előtte):
- Ajánljatok nekem valami jót (kategória és ársáv megjelölése nélkül)
- Keresem azt a képességű cuccot (a kérdésből érzed, hogy inkább az 5 számjegyű kategóriában vagy nagyon max. a 6) amit talán a vastagon 7 számjegyű talán tudhat (de az se túl valószínű), de arról meg nagyon keveseknek van információja.
Egyébként ezeket a fórumos kérdéseket más hobbijaim kapcsán is megtapasztaltam, de talán, ha lehet itt még jobban érződik a határozatlanság (vagy ami itt éppen eszedbe jut).

(#70603) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Engedjétek meg hogy örömködjek kicsit itt is (fb csoportban már megtettem), mert IGOW 20. heti UTT versenyét meg is nyertem meg nem is. :D
Még ki nem esett aktív versenyzők közül 2. helyezett lettem az időmmel. Viszont külön díjazás volt ha Emuflight-al indulsz ahogy én is tettem. Ott már elegendő volt az időm egy első helyezéshez. (reklám helye: ha érdekel a további feladatok hétről-hétre iratkozzon fel)
A nyeremény egyelőre nda alatt van, így én magam sem tudom mit nyertem. A támogató maga az Emuflight volt.

Repülésem: IGOW2 - Challenge 20 (Window Obstacle UTT)
És hogy fair legyek itt a top1 eredmény Agilis-től: Mini UTT Weekly Challenge #20, AGILIS 39.52 Seconds IGOW 2

Időt bárki küldhetett be, nem aktív versenyzők, profik, bárkik. Nem tudom mennyi itt a whoopos tag, de olyan nevek kerültek mögém mint DayLight, smeland, rotorgrrl, WhimpyDog. Emiatt eddig ez volt talán számomra a legsikeresebb hét. :C

There's a device that I've been using called a whoop.

(#70604) twine válasza SP!T (#70603) üzenetére


twine
addikt

Gratulálok! :R
Nagyon ügyes vagy....
Bevallom, eddig egyetlen versennyel kapcsolatos videódat láttam, ami a lépcsőn "felfutós" volt, de az tényleg szájtátós volt.... ;)
Most megnéztem, a linkelt videót, és a csatornádon még párat, és úgy is maradt a szám tátva :DDD :R :R
A whoop configról lehet valamit tudni?

[ Szerkesztve ]

(#70605) DJGABI válasza SP!T (#70603) üzenetére


DJGABI
addikt

gratula :C

brutál ahogy repülsz. így karantén idején nagy fun egy ilyen whoop, ahogy látom egy előszoba elég neki :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#70606) Csabex válasza ezoltan (#70601) üzenetére


Csabex
őstag

Mavicken ki lehet kapcsolni a ledeket :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#70607) Csabex válasza SP!T (#70603) üzenetére


Csabex
őstag

Gratula! Ez nagyon ott van :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#70608) F.E.K.. válasza SP!T (#70603) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Gratulálok, és nagyon jók a repülések videói is :C

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#70609) Saccco válasza SP!T (#70603) üzenetére


Saccco
nagyúr

:C

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#70610) SP!T


SP!T
addikt

Köszi! :) A kérdésre válaszolva stock mobula6. Csak a canopyt cseréltem egy UZ65-re, mert az nem törik olyan gyakran. Meg visszaváltottam a régi Nano3 kamerára, mert annak szélesebb a látószöge.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#70611) ezoltan válasza Csabex (#70606) üzenetére


ezoltan
tag

Jó de azt hittem fpv örömrepülésről volt szó.
Az csak egy hosszú szelfibot. :DDD

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#70612) Csabex válasza ezoltan (#70611) üzenetére


Csabex
őstag

Jahhh, így már más :DDD FPV-n is meg tudnátok oldani, nem? :) Mondjuk a visítást kevésbé :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#70613) vandor01 válasza vandor01 (#70513) üzenetére


vandor01
őstag

Ma jött meg a szemcsi....
40 euróért? 6nap gls-el...
Nem rossz.......

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70614) ezoltan válasza Csabex (#70612) üzenetére


ezoltan
tag

No,de viccet félretéve.
Nekem az esti/éjszakai rep nem adna élményt.Számomra hozzátartozik a táj,a panoráma.
Mondjuk nem is talajközelben cikázás amit kedvelek.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#70615) haruspex


haruspex
aktív tag

SZiasztok!

A Simtoo Momment 007-tel van valakinek tapasztalata? Alapvetően kirándulásokra kellene felküldeni csinálni egy-egy videót, túl nagy elvárásaim nincsenek vele szemben, de most elég jó árban van.

AMúgy ezeket mennyire szokták megfogni a vámon?

(#70616) Danielo válasza haruspex (#70615) üzenetére


Danielo
csendes tag

Hello,

Véletlenül találtam, de hátha segít....:https://www.youtube.com/watch?v=OvuUVkhjVSE

(#70617) Csabex válasza ezoltan (#70614) üzenetére


Csabex
őstag

Éjszakaiban is van élmény ha mondjuk az Andrássy fölött repülsz végig a Hősök teréig, vagy a Gellért Hegyről lösz egy jó snittet :DDD Egyébként hosszú távon természetesen nincs annyi benne mint a nappali repülésben :) Egyetértek, én sem a talajközelit kedvelem, de hozzád képest én csak amatőr vagyok :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#70618) vandor01


vandor01
őstag

na alakul mar a dronjogsi kerdes uj video fent: [link]

Nos ezek a jo hirek! Mert a legterHU oldalan levo tobbszazezres kepzesbol visszavettek az arcukbol..... ezek mar tenyleg EU-s arak 10-20 ejrobol meg lehet szerezeni az "alap" dron jogsit.... mert lassuk be ezek nagyon nagy resze jatekok (250grammig a 90%. biztos whoop toothpick egyeb epitett egyszeru kis repulo szerkezetek) es a parsztja nem tud parszaz meternel tovabb repulni de akkor is legyen egy alap okositas hallgassa vegig a tanfolyast vizsgazzon online akar meg csalva is de legalabb valamilyen szinten hallott olvasott gondolkozott az alapokon! ha meg kilep a jatek kategoriabol a kovetkezo szintre lep akkor lehet ujabb vizsga is.... kerdes milyen parameterek alapjan lesz a kategorizalas?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70620) haruspex válasza Danielo (#70616) üzenetére


haruspex
aktív tag

Köszönöm ezt láttam :) Csak gondoltam hátha közben sikerült fejleszteni az alkalmazáson valamit.

(#70621) vandor01


vandor01
őstag

akcios gép es alkatreszek... felaron az Alin!

gep
Christmas Gift Clearance Sale Emax Babyhawk-R RACE(R) Edition 112mm F3 Magnum Mini 5.8G FPV Racing RC Drone 3S-4S PNP

motor
Christmas Gift Clearance Sale EMAX RS1106 II 4500KV 6000KV 7500KV Micro Brushless Motor CCW For Racing Drone RC Plane

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70622) SP!T válasza vandor01 (#70621) üzenetére


SP!T
addikt

Nem szállítanak Mo-ra.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#70623) vandor01 válasza SP!T (#70622) üzenetére


vandor01
őstag

biztos olvastak az uj magyar dron torvenyrol? :F
nekem ide belgaba még szallitanak... :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70624) Saccco válasza vandor01 (#70621) üzenetére


Saccco
nagyúr

A múltkor is volt ilyen. Törölték a rendeléseket. :N

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#70625) bacus válasza vandor01 (#70623) üzenetére


bacus
őstag

Én úgy látom, szállítanának..

Az első linkben nincs benne a motor? Mi kell még, hogy komplett legyen (0-ról indulnék)?
Szemüveg, távirányító, stb. Az összefoglalóban nem találtam pl szemüvegekről leírást. (vagy csak rosszul olvastam :) )

Itthon is van valami ajánlott szaküzlet, ahol - ugyan drágábban - de mindent meg lehet vásárolni, kipróbálni, kérdezni, ilyesmi?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#70626) vandor01 válasza bacus (#70625) üzenetére


vandor01
őstag

az komplet gep csak receiver kell hozza! olyan amilyen TAV-od van!

a piacon olyan sok variacio van mi meg nem vagyunk egyformak! megmondani mi a neked jo?? senki nem tudja egy egy olcso jo veteltre felhivni a figyelmet ok.... de gari arra hogy ez neked jo??? sajat tapasztalati utadat kell jarni..... itt van pl ez a szemcsi? hogy milyen a szemed es kell-e extra hozza??? mi az elvarasod??? innet a vonal masik oldalan senki nem tudja a tutit szamodra....

2 hete vettem ezt a szemcsit EV800D volt naluk cupon es akkor a 67 euros ar helyett 40 volt Spanyolbol GLS el 6 nap alatt: [link] nezz ra hatha van meg cupon?

ez mar 10dik..... az elmult 4 ev alatt! ennel jobb nem kell es az alap 80 euros arert a dobozosok kozul a legjobb! persze kinai ujonan 100-110 perc mukodesi idovel kb 100 toltes utan esik a felére de nem erdemes aksit cserelni mert 100-120 ora hasznalat alatt azert kopik es esetelg gombok is amortizalodnak rola.... erdemesebb eladni es akcioban venni ujat!

otthoni szakuzlet? esetleg a fb-en Multicopter / Drone - Adok-Veszek Hungary

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70627) bacus válasza vandor01 (#70626) üzenetére


bacus
őstag

Nem egyszerü 0-ról indulni. Eddig nem érdekelt az fpv drónozás, de láttam pár videót, amikor lakásban, pályán röpködnek.

Mi a jó nekem? De jó lenne, ha én tudnám :D Viszont próbálgatni, az 2x annyi pénz, mintha már tudnám..
A bolt azért lenne jó, mert akkor ott egy hozzáértő ki tudja puhatolni, mi jó nekem.. :(

Alapvetően a videózás miatt akartam drónt, egy dji mini 2 kielégíti az igényeim, sőt..., de hát kéne valami amivel lehet játszani, gyakorolni, reflexet fejleszteni..

Ez a sokadik hobbim lenne, lassan gyenge a szarka farka :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#70628) vandor01 válasza bacus (#70627) üzenetére


vandor01
őstag

kerdes milyen mekkora geppel kezdenel?
kis whoopal esetleg toothpickkel vagy mikroval az a 60 ejros az mikro

az emaxos shopnal vannak kesz szettek whoop/toothpick.... Tinyhawk
de kell hozza meg ez meg az aksik toltok tarcsi prop etc

az emax viszonylag az atlag kinai minosegbol kiemelkedik...
na nem a top minoseg de az atlagnal jobb lehet

es ha nem tetszik kis bukoval el is adhatod.... szerintem innet vagy ehhez hasonlo csomag kezdesnek? de Banggoodon is megnezheted es EU priorityvel szallitva 99% hogy nincs vam afa fizetes!
Tinyhawk
akciosan
Novice sorozat?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70629) Peaceliker válasza bacus (#70627) üzenetére


Peaceliker
őstag

Emax nanohawk pl ha bentre. Vagy mobula6 (moblite6 nemsoká akár).
Tinyhawk s sem rossz, de bentre kezdésnek sok lehet, viszont kint is mehet 2s el, nanohawk meg mobula6 indoor only

"Oh my Goa'uld!"

(#70630) bacus


bacus
őstag

Köszönöm a válaszaitok. Ezt megjelöltem magamnak. (ez a fly more pack is 50e körül van)

Valami olyasmit szeretnék ami kint is jó, de bent is (majd óvatosan gyakorlok :) )
Nekem fontos, hogy a kép amit látok az élvezhető legyen, nem lenne rossz, ha lehetne rakni rá valami komolyabb kamerát (utólag, pl egy gopro-t).

Az lenne a kérdésem, hogy a dji okkal tudtam repülni, de ott elengedek mindent, akkor lebeg, de pl egy valamilyen kínai (játék) drónt próbálgattam, azzal 5 m-ig sem tudtam levegőben maradni, az mindig kitört valamerre amit persze korrigálni kellett volna, nekem nem ment :(
Ráadásnak 10 percet bírt, egy akku volt, így aztán 50 percig töltöttem, hogy 5x felszálljak lezuhanjak, már mehettem is tölteni. Vissza is adtam a tulajnak. A kérdés: hogy ezzel/ezekkel is küzdés minden mp? Vagy ezzel azért lehet úgy repülni, hogy az elején lassan, megfontoltan mozgatni a távirányító karokat, stb.

Az 50e Forintnál azért többet is kifizetnék érte, mini 2 mellé, azt gondoltam ezért még nem lehet jót kapni.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#70631) Peaceliker válasza bacus (#70630) üzenetére


Peaceliker
őstag

ez bentre pro+++
Én ilyen géppel 50nm körüli szinte nyílt irodában (oszlopok voltak, azt kerülgettem) repültem, semmi gázon a plafont nézve és izzadtam mint állat :DDD
Mocskos gyors bentre és magára is veszélyes.
Ez kintre való

"Oh my Goa'uld!"

(#70632) vandor01 válasza bacus (#70630) üzenetére


vandor01
őstag

es ezt nem mostanaban fogjak postazni!

Expected to ship before Jan 15

minden elkepzelheto hogy hamarabb de meg az is hogy a megjelolt datum utan!

Ha bentre tervezed a repulést? akkor ez sok lesz bentre!
de majd kelsz borulsz felallsz.... alaktreszt rendelsz!
ez 11xx-es es 2,5" 3S konfig sok lesz bentre....
bentre inkabb 10xx alatti motor 1-2S
07xx 08xx 09xx.... vagy vmi ilyesmi!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70633) bacus válasza vandor01 (#70632) üzenetére


bacus
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=LFAsgSeL-1A

Ez kaphat 1S és 2S tápot is, a videóban nem tűnik gyorsnak, meg van beginner mód is. Remélem ez azt jelenti amire gondolok, hogy viszonylag stabilan repül, de nem is lehet vele még bukfenceket vetni. (az amúgy sem beltéri mulatság.)

Az, hogy mikorra jön meg, az nem számít. Még nézegetek tovább, nem megy nekem az adás vétel, ez a majd eladod és veszel másikat, ez inkább csak a majd veszel másikat lenne, de 50e meg sok, hogy csak kidobjam, hogy ez nem jó.

Ebben a fentiben pl ez a szemüveg, ez jónak számít? 3.0 Inch 480*320 dot high brightness LCD screen

ez a 480x320 ez nem tűnik daliásnak..., de lehet hogy csak azért mondom, mert már minden rossznak tűnik ami nem 1080p minimum :)

Peacekiller: "a plafont nézve" - lehet én értelek félre, de ez azt jelenti, hogy mivel lassan mentél nem előre, hanem felfele néz a kamera? (ez nem állítható?) Lehet, hogy 2S-el repültél, nem? A videóban, nem tűnik vészesen gyorsnak.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#70634) Saccco válasza Peaceliker (#70629) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szélcsendben elmennek az apró gépek kint is. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#70635) vandor01 válasza Saccco (#70634) üzenetére


vandor01
őstag

elam meg a szenkefes kis fosok is! [link] [link]
meg 1 het aztan jogsi regeles bizti meg legterengedely is kell ra meg ApP is besz...as :W


CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70636) Niczo


Niczo
senior tag

Moblite6 [link]
Moblite7 [link]

Mr ShutterBugnak lassan nem lesz dolga ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#70637) vandor01 válasza Niczo (#70636) üzenetére


vandor01
őstag

megkapjuk ezekre meg az AFAt meg adot meg vamugyintezest?
18,5gramm 73ejro.... a tortarany felvasarlasa meg [link]
6K 4000ft/gramm..... szoval aranyaron jon a "dragasag" kinabol! :DDD

hiaba nem tobb mint 40 gramm?
mivel kameras? reg +jogsi +bizti +legterengedely +App koteles! :DD
de ezzel tuti meg lehet lesni a NER lovagok dacsajat!
es 100milla bunti is jar hozza!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70638) ezoltan válasza vandor01 (#70637) üzenetére


ezoltan
tag

Biztos szükséges ezen minden második hsz-ben lovagolni? 🙂
Kidühöngte magát szerintem mindenki a kiváltó okok miatt,az meg,hogy meddig fut ki az egész,még mindig nem tisztázott teljes mértékben.

Véleményem szerint a most leginkább ágaskodók nagy százaléka eddig is illegálban nyomta.
Biztosítás,légtérengedély eddig is kellett.Jogsi elérhető lesz,regisztráció meg kiderül még.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#70639) WaterWave


WaterWave
veterán

illegálisan kell repülni és pont.
vámot meg nem kell mindenre fizetni... banggood ezt okosan csinálja, el lehet küldetni hollandiába, és onnan ide, akkor vámmentes.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#70640) Csabex válasza WaterWave (#70639) üzenetére


Csabex
őstag

+1 :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#70641) vandor01 válasza ezoltan (#70638) üzenetére


vandor01
őstag

hivatasos kulfoldrol fizetett remhirterjeszto ugynok vagyok-e? :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70642) DJGABI válasza Niczo (#70636) üzenetére


DJGABI
addikt

Nagy kkv, 300mah, 1s, mennyit repül ez, 1 percet? Trashcan 1S-en legalábbis nekem kb annyit tudott.

Tomtop hírlevélben láttam őt: [WLtoys XK X450] vtol repcsi
Picit megmozgatta a fantáziám, már csak valami AIO kamera kéne rá :DDD mondjuk vicces h level módban többet tud, mint normál repülőként, fordítva gondoltam volna

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#70643) Peaceliker válasza DJGABI (#70642) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem 22.4 g os 65os gép 250es akkuval 3p 3.2v ig, 3v ig 4.
Alja Eachine akku.
Ezek köménnyel csak 19kkv sztem 5p et el lehet majd lötyögni indoor velük.
Trashcan egy kalap kaki vt 1s en meg nem vt még 48khz meg társai.

"Oh my Goa'uld!"

(#70644) KisTücsök válasza vandor01 (#70626) üzenetére


KisTücsök
addikt

EV800D szemcsit szereztem én is.

[link] Ehhez a linkelt dronehoz [link] Ez a táv? Csak nem tudom megfejteni, hogy melyik receivert kéne választani mellé.

(#70645) DJGABI válasza KisTücsök (#70644) üzenetére


DJGABI
addikt

ha ezt a linken lévőt rendelted, akkor elvileg receiver nélkül jön, talán ez a picike jó hozzá [link]

(#70643) Peaceliker kevesellem. pedig tényleg aranyos gépek

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#70646) vandor01 válasza KisTücsök (#70644) üzenetére


vandor01
őstag

na ez faja valasztas! max 200 ejrobol bol be lehetett szerezni a szettet keveske tarcsi cuccal 1-2db 3S aksival akar alap 3S USB-s toltovel! receiverekbol meg vmi pici kell mert ez kis gép 1-3gramm magassaga lehetoleg 2 antennasat hogy tuti legyen a vetel ajanlani nem tudok mert nincs FlySky-om de ha rekeresel kidobb kis millio receivert : [link]

Emax birni fogja.... a torony nalam eleg stabil van vagy tiz gepben is valamelyik mar 3 eves.... csak akkor fustolt ha fa-z voltam.... a motorok is jobbfajtak..... a szemcsi is... jo eros kozepes kezdo csomi! es lehet nem is fogsz feljebb upgradelni hobby repkedesre jok lesznek.... ha meg el kap a gepszij? semmi nem lesz eleg jo! :D elég mennyisegben :Y

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70647) Peaceliker válasza DJGABI (#70645) üzenetére


Peaceliker
őstag

hogy ilyen semekkora semennyibe kerülő akkuval 3p? :D
Sztem tök jó. 1300as akkuval (7500/db) repült 2:30at az 5 colos gépem :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#70648) Szancsó válasza KisTücsök (#70644) üzenetére


Szancsó
aktív tag

A8S a legkisebb a háromból. Nekem az X6B volt 3" -on, ott éppen elfért, szerintem erre nagy lenne. (Most az 5"-ra költöztettem át: az diversity -s és nem is volt gondom a vétellel, igaz, én ritkán megyek 50m -nél messzebb. Van tartaléknak A8S is valahol, de azt még nem használtam.)
Megjegyzem nekem az I6X -el voltak gondjaim a gimbal-okkal: Betaflight alatt ugráltak a tengelyeknél az értékek ilyen +-5 egységeket (mondjuk ez kiküszöbölhető szoftveresen), nem mindig álltak vissza pont középre, stb. Cseréltem végül gimbalt és azzal megint jó lett kb, majd mikor ismét elkezdett vacakolni megint kapott új gimbalt és inkább cseréltem távot, azt meg elajándékoztam.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#70649) cd334 válasza Szancsó (#70648) üzenetére


cd334
tag

A8S eléggé hulladék jellegű a külföldi fórumok és tapasztalatok alapján. I6X volt, de megmakkant valamiért a végfok(2.5 év után)(30m után leesett minden drón). X6B egy jó vevő csak nagy. Én Fli14+ és oversky xr602t-a repültem a legnagyobb részben whooppal így hatótávval nem volt gondom.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#70650) konyi79


konyi79
addikt

Valaki csinálja közületek a KTI-n keresztül korábban kirakott drónpilóta online képzést?
Nálam úgy tűnik működik a dolog, az online elvégzésről most éjjel megjött az igazolás is, a Közlekedés Felügyelet szervezésében tartandó vizsgákra már enged is jelentkezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.