Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,
ezek a drónok (még ha el is megy 4km-re), de az élő képet is képes ilyen távolságból közvetíteni? [link]
Hogy? 5g-n kommunikál a távirányítóval, az meg usb-n összekötve a telefonnal, és úgy használja a kijelzőjét?

Olyan drónt keresek, ami elmegy kb. 5km-re, élő képet is tud továbbítani ennyiről, és kicsi a késleltetés. Oké hogy nem egy analóg verseny drón, de azért lehet ezekkel fpv-zni hobbi szinten?
Köszi

free your mind

(#70302) Jazz válasza Jazz (#70301) üzenetére


Jazz
veterán

A jó link: [link]

free your mind

(#70303) ezoltan válasza Jazz (#70302) üzenetére


ezoltan
tag

Nem,ezek nem fpv drónok.
Ezek nem a repülés élménye miatt épültek,hanem felvételek készítésére vannak.Sem a késleltetésük,sem alapvetően a képességeik nem felelnek meg fpv célra.Nagyrészt statikus felvételek és egyenletes mozgással rögzített dinamikátlan mozgóképek készülnek ezekkel.

Mármint nem azzal amit linkeltél,mert az egy olcsó copy.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#70304) Kolondrum

Üdv. Fél szemmel követem csak a drónok világát, de ezen úgy megakadt a szemem. [link] Ez vicc? Van bárki aki ezek között a keretek között akar még repkedni?

(#70305) twine válasza Jazz (#70301) üzenetére


twine
addikt

Annyiban egészíteném ki az előttem írókat, hogy a 3-5km hatótáv már durván zsebbe nyúlós , mutatvány, és valóban nem az ebben a hobbiban szűken vett FPV kategória...
Itt az "FPV", a racer/verseny drónók kategóriája...

A szó hagyományos értelmében lehet First Persion View-ezni a kamera platformmal is hiszen vannak hozzá eszözök.
A késleltetéssel nincs gond, mivel maga a gép a cca. 60-65km/óra(sport módban) sebességével nem repül olyan gyorsan , hogy hirtelen a semmiből eléd ugorjon egy bármi....mondhatni valós időben közvetít, de nyilván nem a szűken vett valós idő mint az analóg rendszerekben....Mondjuk úgy, a drón saját sebességéhez képest "valós idő"...nincs igazán szemmel/aggyal nagyon érzékelhető késleltetés...

A távolság viszont nagyon képlékeny ebben a "sportban", én egy phantom4proV2-vel 3-4km közötti távolságra tudok repülni teljesen nyílt belátható mezőn(csak tesztek erejéig), de ehhez a távolsághoz ott is meg kel emelni a gépet a vége felé 100-120m magasságba, hogy rendben legyen a vétel...
Fák, és egyéb tereptárgyak drasztikusan tudják rombolni a jelet....
1-2km (30-40m-en) rendben van , de ugye az sem földközeli magasság....

Ehhez a távolsághoz,és digitális képátvitelhez viszont mélyen zsebbe kell nyúlni...
Bármit írhatnak a kici kínaiak, de csodák nincsenek...az általad linkelt olcsó cuccok nem tudják ezeket a kívánságokat teljesíteni, de ahogy írom, még a drágább piacon lévő szereplők is némi kompromisszummal...

(#70306) Jazz válasza ezoltan (#70303) üzenetére


Jazz
veterán

Tudsz mutatni egy olyat ami viszont igen?
- Tehát élő képet küld 3+km-ről egy képernyőre, vagy a telefonod kijelzőjére (azaz nem direktben a telefon wifi csatornáját használja, hanem a telefon usb-van csatlakoztatva a távirányítóhoz, és a távirányítóval kommunikál, hogy a képküldés ilyen nagy távolságról is megvalósuljon)
- lehet vele fpv-zni, nem versenyszerűen, nem kell analóg kapcsolat, de azért használható a késleltetése.
- ennek megfelelően, egy kijelzőn, vagy szemüvegen keresztül FHD-ban látod amit a drón élőben, és képes is rögzíteni.
- nem kell 4k 8k, hanem inkább ott akkor lehessen élvezni a tájat, és ne PAL minőségben (ahogy a valódi FPV analóg drónokkal), ahol aztán a second kamerával felvett FHD felvételt meg utólag tudod csak megnézni.

Létezik ilyen? Köszi!

free your mind

(#70307) Jazz válasza twine (#70305) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi. Közben veled egy időben írtam egy hsz-t.
- igen, nem a verseny szintű FPV, hanem ahogy te is írtad, látod amit a drón, de azért nem 1mp-es késleltetéssel.
- amikor ott van hogy video transmission 2km de a távirányító hatótávja 5km, azt hogy kell értelmezni. Ha nem látod amit a drón, hogy irányítod, ennek mi értelme? Vagy arról van hogy hogy elszabadul, és még 5km-ig visszatudod hívni a "home gomb-al"?
- a drón amit megneveztél, jól látom hogy fél misi? és akkor ez is úgy működik, hogy usb-n van összekötve a telóddal, és annak a kijelzőjét használja megjelenítésre?

free your mind

(#70308) vandor01 válasza Kolondrum (#70304) üzenetére


vandor01
őstag

itt mindenkinek 120grammos gépe lesz..... kerdes hogy aksival vagy annelkul? :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70309) Fuhur válasza Kolondrum (#70304) üzenetére


Fuhur
kezdő

Épp a DJI társtopicba írtam, hogy a törv. tervezetbe (ami sajna már a beterjesztés küszöbén van) akad sok "apróság" ami miatt a legális hobbi használat gyakorlatilag reménytelen.

Pl fizetni kell a nyilvántartásba vételért és külön a használatért éves díjat. Ez utóbb a tervezet szerin 160 ezer HUF körüli :W

De van még benne jó pár "érdekesség" pl. letöltendő büntetési tétel... :Y
Ha olvasgatni akarjátok:
[link]

(#70310) vandor01 válasza Fuhur (#70309) üzenetére


vandor01
őstag

vannak szep mondatok :)

szoval ha 123 grammos gyoszt regelnek?
kicsit hianyos az infom :) de aze melbevago:

a) a repülőeszköz fajtáját,
b) a repülőeszköz azonosító jelét,
c) a repülőeszköz gyártmányát, típusát, altípusát, a méretét,
d) a repülőeszköz gyártási számát,
e) a repülőeszköz gyártása évét,
f) a repülőeszköz megfelelőségi tanúsítványa, vagy a korlátozott megfelelőségi tanúsítványa
minősítését, kiadásának dátumát, valamint a megfelelőségi tanúsítvány időbeli hatályának dátumát,
g) a repülőeszköz törzskönyvi számát,
h) természetes személy tulajdonos esetén a tulajdonos természetes személyazonosító adatait,
valamint a lakcímét,
i) jogi személy tulajdonos esetén a jogi személy nevét, adószámát, székhelyét,
j) természetes személy üzembentartó esetén az üzembentartó természetes személyazonosító
adatait, valamint a lakcímét,
k) jogi személy üzembentartó esetén a jogi személy nevét, adószámát, székhelyét

A felügyeleti díj éves mértéke az engedélyezett képző szervezet esetén 290 000 forint, bejelentés
alapján tevékenységet végző szervezetek esetén 165 000 forint.”
18. §
(1) Az Lt. 71. § 1. és 2. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A törvény alkalmazásában)
„1. Állami légijármű: a honvédelemért felelős miniszter rendeletében meghatároz

vonatkozó rendelkezések megsértőivel szemben - a légiközlekedési bírság kivetésének részletes szabályairól és a beszedett bírság összegének felhasználási rendjéről szóló miniszteri rendeletben meghatározottak szerint - 100 000 000 Ft-ig terjedő bírság szabható ki

50. pilóta nélküli játék légijármű: a játékok biztonságáról szóló, 2009. június 18-i (EK) 2009/48
európai parlamenti és tanácsi irányelv alapján játéknak minősülő és 120 g maximális felszálló
tömeget el nem érő, adatrögzítő eszközzel fel nem szerelt pilóta nélküli légijármű, amely a távoli
pilótától 100 méternél nagyobb távolságra eltávolodni nem képes;

es ultra durva.... adnak az inovacionak! :) nehogy lorincke birtokat vki levideozza!!
Szoval egy HD-es whoopal 100millas buntire lehet szamitani!
azt a 120grammot csak felkene tornazni az EUs iranyelvekre 250gramm!!

de semmi gaz ma ejjel sunyiban a salatak koze bedugba 23.44kor megfogjak szavazni.... fa....t nem is kell szavazni hisz kiveteles jogrend van.... kihirdetik azt csok!
visszamenoleg 1 evra azt a HVG-es ujsagirokat lecsukjak a HVG meg 100 millaba belerokkan hsa csak a soros nem fizet helyettuk :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70311) Fuhur válasza vandor01 (#70310) üzenetére


Fuhur
kezdő

Igen, a custom drón gyakorlatilag nem létezik. Azok törvényen kívüliek. Ez is volt anno az egyik vesszőparipám de látom, hogy az idő sem oldotta meg ezt a kérdést. Továbbra is a nagygépes gondolkodás jellemzi az egészet. És szépen visszatérhetünk a [link] 70295-ös hozzászólásomhoz.

Esetleg még megtoldanám a "drónt nem használási adóval" amikor is nyilatkozik minden olyan polgár akinek nincs drónja arról, hogy nincs neki. Ezt rögzítik, nyilvántartásba veszik amiért így már mindenki belátja hogy fizetni kell, hiszen munka van vele :W

(#70312) kriszbon válasza vandor01 (#70310) üzenetére


kriszbon
őstag

Bakker azt kihagyták hogy mennyi időközönként kell vinni műszakiztatni, meg hova, ki/milyen szerv kap felhatalmazást erre, ja és mennyiért is majd,. :-))
Vagy vihetem oda ahova az autót, mert hát Közlekedési szabálysértésért ha büntethetnek, akkor most mi is van...?
Vagy valamit nem vettem észre, és kihagytam ezt a részt?

Ez az egész egy nem átgondolt, mind szakmailag, mind pedig életszerűségileg teljesen értelmetlen tákolmány csak. :-(

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#70313) vandor01 válasza kriszbon (#70312) üzenetére


vandor01
őstag

100 millas buntetes?
es 120gramm?

Szerinted tenyleg azert ferceltek ezt ossze mert komolyan gondoljak?
Lo-----t.... kell a vedelem a gazszerelonek meg a csuti havarjainak a vedelmere!

lesz a tescos dron a tobbinek meg KUSS....
lehet hogy phantom arak januartol esni fognak?
azert megbuntetnek hogy otthon log a falon hiszen barmikor repulhetsz!
csak 100 milla az ara! :) ha csak log a falon akkor csak 90milla!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70314) kriszbon válasza vandor01 (#70313) üzenetére


kriszbon
őstag

Értem én amúgy, csak hát nekem valahogy nehéz emészteni való ez az egész. :-( :-)

Még jó hogy már csak 1db drónom van, amit ettől kezdve kinevezek Gerilla drónnak(1/2kg alatt van, az már belefér).
Igaz keveset repülők, az idén még fel sem szálltam vele.
Majd ezután ha még is rászánom magam a repülésre, akkor radarszint alatt repülők, haza meg eddig is a kertek alatt jártam vele. :-D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#70315) Fuhur


Fuhur
kezdő

Eljött az Inspire gépeimnek a kánaán. Azokról ugyanis le lehet venni a kamerát. Mivel repül anélkül is, ettől kezdve nem alkalmas képek rögzítéséra (még az SD foglalat is a kamerában van) nyugodtan reptethetem őket a maguk 3 kg-os tömegével :) Kép nem lesz, de repítési élmény igen ;]

(#70316) kriszbon


kriszbon
őstag

Kicsit más annyiban, hogy melyik oldalakon is érdemes körülnézni/vásárolni az utóbbi időben.
Nem mindenben igaz, de drón alkatrészekre nagyon sokra érvényes a különbség, persze még nagyon sok mindenre.

Amit most linkelek 2 példát, az is repül, de ahhoz ki kell vágnom az ablakon. :-))
Egyik hely:
[link]
Másik hely:
[link]
A típus tudás azonos, max külső kezelőszervek elhelyezése különbözik, némelyiknél még az sem.

#70315 Fuhur :
Na és akkor mi van azokkal a kamerákkal, amik önmagukban nem képesek semmiféle képrögzítésre?
Tovább gondolva, ha a szemüveg sem képes képrögzítésre?
Akkor hogyan is van ez?

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#70317) vandor01


vandor01
őstag

ma beroffentettem a ISDT...
haat ezaz egy gombos nyomkodas elég bena... szokni kell vagy kidobni....
ha ez az egy gomb befosik akkor kuka habar 2x ejroert ne varjon sokat az ember

kerdesem hogy ezzel lehet CSAK ballance toltest csinalni?
mert a kepernyo alapjan nincs valasztas! csak
charge
discharge
store
....

vagy van valahol masik allitas?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70318) kriszbon válasza vandor01 (#70317) üzenetére


kriszbon
őstag

Mee... megvesző minden vackot amit csak árulnak a kici Kínaiak. :-)
Amúgy én nem tom, mert Imax a menő nálam.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#70319) vandor01 válasza kriszbon (#70318) üzenetére


vandor01
őstag

ugynezki megsziittam ezt a toltes megoldast :( mert
CSAK a balance toltesre vagyok raalva a "csalos" ballance board es kabeleimmel nem hasznalom a normal toltesi methodust viszont ezzel ugynezki csak az van a csak balance toltes nem elérheto :(
vettem ezt meg a tapot (24V-10A) nos az arabol vehettem volna egy erintoképernyos 150wattos dual chaneles HTCR-t es nem kene ezzel gombbal veszodnom se....
na de ez van ezzel kell elni es tolteni....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70320) vandor01 válasza vandor01 (#70319) üzenetére


vandor01
őstag

valaki azt kommentelte hogy a "charge" ezen a tolton balance carge!
viszont akkor minek feldugni az XT60-at? csak felesekes piizkidobas a gyartaskor!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70321) Blizzardking válasza vandor01 (#70320) üzenetére


Blizzardking
őstag

Bocsánat, én nem értem a kérdést. Bedugod az xt60-ba az aksit, a balance csatiba a balansz csatit, és már ki is irja a cellánkénti feszt és a szumma feszt. Rányomsz hogy charge, és balanszolva feltölti. A kérdésed hogy tölt-e csak a balansz csatin xt60 nélkül? Szerintem nem.
Azért kell az xt60 mert a nagy áramot azon keresztül tolja ki. A balance vezetékek csak a balanszoláshoz szükséges, cellák közti feszültség különbség előállítására vannak, azokon nagyságrenddel kisebb áram folyik.

Úgy tudsz csalós balansz kábellel tölteni, hogy az első cella - vezetékét és az utolsó + vezetékét bekötöd az xt60-ba. Már ha ugyanazt értjük csalós balansz alatt. Én is csináltam egy ilyen kábelt, 3-4 db egyforma 1s aksit tölt úgy, hogy azt hiszi, egy db 4s-et tölt. Vagy hogy érted a csalós balance-ot?

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#70322) vandor01 válasza Blizzardking (#70321) üzenetére


vandor01
őstag

pedig erted ahogy gondolom... vagy én ertem ahogy te gondolod? :DD

a problema abbol adodik hogyy voltak vagy meg vannak olyan aksik amiken csak ballance csatik leteznek...

van jopar fajta toltesi metodus
store
discharge
distroy

(vagy ahogy en gondolom vagy irtak rola)
ballance charge
ezek azokra az aksikra mint amit irtam vagy ha vki csak igy akarja tolteni oket mert....
a toltes az elejetol a vegig CSAK ballancolassal cellankent tortenik mint pl mikor USB toltovel toltesz 2S-t vagy akar ma mar 3S-es is van... egyenkent cellankent elejetol a vegeig...most igy pontossan nem tudom talan 5V-el? de 4,2 nel tobbel es az 1C hez tartozo A-val
ezzel kicsit lassabb lehet a toltes?

charge
az ami kombinalva van egy darabig a vastag kabelen 1x re tolja az osszes cellaba xcella szorozva 5V vel a feltoltest x%-ig.. 80?90? aztan ha ez meg van akkor a ballance kabelen befejezi egyenkent egyenletesen
ezzel gyorsabban lehet tolteni aksit

igen a "csalos" kabel kell az olyan aksikhoz amin csak ballancs csati van hogy fel tudd tenni az okos toltore de tolteskor erdemesebb a ballancot valasztani mert nem biztos egeszseges a tyukbeles balance kabelre ratolni a "nagyobb" feszet/aramot.... ra lehet mert hasznalatkor tobb jon ki belolle mint ami tolteskor belemegy de ha mar van a tolton "ballance toltes" opcio akkor azt hasznalna az ermber....
foleg ha a ballance boardon loghat 6db 4S 1000-es aksi tyukbeles "csalos" kabelekkel :)
vagy akar tobb is egeszen a tolto max teljesitmenyeig!

na most az ISDG-n csak a hagyomanyos toltes van csak ballance opcio nincs
igy eldonti az ember hogy hasznalja ugy... vagy vesz még okosabb toltot :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70323) Blizzardking válasza vandor01 (#70322) üzenetére


Blizzardking
őstag

Egy aksin csak balance csati létezik? És hol veszed ki belőle a nagy áramot mikor használod?
Egyébként mindegy is, az első cella minuszát és az utolsó cella plusszát (tehát a legnagyobb feszültség különbségű két drótot amit találsz) bekötöd az xt60-ba, és ha a charge-ra nyomsz, balanszolva fogja tölteni. Ahogy érzékeli hogy valamit bedugtál a balansz csatiba, balanszolva tölt. De nem úgy ahogy írtad, hogy először balanszol, csak a balansz csatit használva, utána tölt nagy árammal, hanem úgy, hogy töltés közben a cellák közti pontokon kivesz/betol áramot, hogy a merültebb cellák egy kicsivel gyorsabban töltődjenek. De mindvégig minden cellán folyik áram, ergo töltődnek. Így a töltés végénél is balanszban tarja őket, nem fordulhat elő, hogy 3,5V környékén balanszol, és mire feltöltődik, a cellák eltérő belső ellenállásából adódóan már nem ugyanaz lesz a feszültségük.
Látszik is a kijelzőn töltés közben, hogy szépen utólérik a cellák egymást.
Szerintem ez egy kibaszott jó töltő.
Ha küldesz valami rajzot hogy hogy szeretnéd tölteni hány és milyen aksidat egyszerre, kitaláljuk hogy kéne megtáplálni ezzel a töltővel.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#70324) Blizzardking válasza vandor01 (#70322) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azt hiszem felfogtam mit írsz. :D
- csak a balansz csatin nem tud tölteni
- az xt60 csatin csak akkora áramot tol be amit beállítasz, ez lehet nagyon kicsi is
- ha érzi hogy be van dugva a balansz csati, automatikusan balanszolva tölt
- ha csak az xt60 van bedugva, akkor is tudja hány cellás az aksi a feszültségéből, de kézzel meg is tudod adni, és ekkor is max annyi árammal tölt, amit beállítottál

Annyi "hibádzik" a dologból, hogy a balansz csati két szelső pontját kívülről neked kell összehuzalozni az xt60-nal. Fogd fel úgy, mintha az xt60 a balansz csati "tápja" lenne.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#70325) vandor01 válasza Blizzardking (#70323) üzenetére


vandor01
őstag

jaja..... regebben nagy divat volt ma mar nem de azert akad ma is olyan aksi amit az 1x ruseg kedveert erdemesebb csak a balancon megszolitani pl LIFE 2S tipusu taviranyito aksik? nincs is mas valasztas mint okos toltore tenni mert.... pl ez : [link]

de nalam azert van ez a csak "ballance" toltes orulet mert lusta vagyok!
6db aksit feldugni a ballance bordra?
nos az 12db dugas lenne alapbol mert ugye ugy van felkinalva a csatik es lukak mennyisege hogy az ember rakenyszerulve erzi magat hogy pl az osszes XT60-at majd a ballancot is bedugja holott eleg lenne csak 7dugas is mert eleg csak egy aksit duplan dugni a tobbinel mehet csak a ballance.... es a tolto at is van verve... de ez esetben a balance toltest kene valasztani!
na es a ballance hááát dugtam mar felre azt fustolt.... szoval nezegetni szamolgatni kell melyik a 3S 4S 5S etc.... kis szar helyen tolni bele a dugot a ballance boardba.... aztan nemelyik aksi kabelei sem vmi hosszuak (szerencsere mert nem lifeg repules kozben :) ) valamint board is lehet XT60-es XT30-as meg az aksik is varialodnak..... nekem a legegyszerubb:
1 balance board csak 2S vagy 3S vagy 4S ballance kabelekkel vannak felszerelve igy csak a 6db (egyforma) aksi 6x dugom a kilogo kabel vegere nincs felre dugas es 12x dugas varialas a XT60/Xt30 etc.... mindent csak a balancon keresztul "szolitok" meg....
ami azzal jar(na) hogy lehetoleg csak "ballance" toltesi metodust hasznaljak a tolteshez... (szerintem) a hagyomanyos toltes nem szerencses.... foleg ha csak 1 balance csatit alakit at valaki a tolto atveresehez??? en mindet megcsinaltam mert hatha veletlen nem ballancera van allitva az a tolto es jobb a bekesség!!
mert ugye nem folyamatossan csak balance megy a normal toltesnel a delej hanem van olyan szakasz mikor ratolja a maxot a beallitott S es A hoz!... ha feldugsz 6db 4S 1000-est beallitod hogy 6A....
de csak 1 kabel van "megcsalva" egy aksi igy feldugva a masik 5db meg csak normal balancen? ..... nem lesz jo vege mert nem a balancera tolja a maxot? ilyenkor eroteljesen ajanlott a "balance" method...... vagyis szerintem!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70326) vandor01


vandor01
őstag

tessek egyre kiseb es kisebb konnyebb a digital FPV es olcsobb is
de meg nem elegge :(

https://www.youtube.com/watch?v=g04uq0Twd_M
https://www.getfpv.com/fat-shark-shark-byte-tx5s-1-vtx.html

de ha jovore cserelni kell a cuccot pl szemcsi? mert elhasznalodik?
Lehet mar az analog nem lesz alternativa?? a digital mar arban versenykepes lesz?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70327) ezoltan


ezoltan
tag

Az elmúlt napokban tartottunk egy komolynak mondható hegyi túrát,amire a 6”-os LR gépem is elkísért 3 akksival egyetemben.
Ennek snittjei láthatóak a [link] alatt.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#70328) cd334 válasza vandor01 (#70326) üzenetére


cd334
tag

Végre digitális vtx whoop méretben. Majd leesik ennek is az ára. Én türelmes vagyok. De inkább a fatshark vonalat érzem hozzám közelebb, mint a dji-t. De még van idő forrja ki magát.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#70329) ezoltan válasza cd334 (#70328) üzenetére


ezoltan
tag

Adj is neki időt,mert még a Dji sem nőtte ki a gyermekbetegségeit,és ahhoz képest a Cápaharapás (egyelőre) nagyon gyengén muzsikál.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#70330) cd334 válasza ezoltan (#70329) üzenetére


cd334
tag

Pont ezt írtam én türelmes vagyok. Whoopnál ráadásul azért nincs nagy távolság azért analóggal is szépen elvagyok. Nem most tervezek digitális rendszert venni, majd ha kiforrja magát.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#70331) ezoltan válasza cd334 (#70330) üzenetére


ezoltan
tag

Jó az analóg nagy távra is. :)
Még az 5.8 is.

Igen,jó ez a hozzáállás.
Elég tetemes mennyiségű géptörés/sérülés volt a baráti/ismerősi körben mert a HÁROMBETŰS top cucc úgy gondolta hogy lefagy vagy újraboot-ol...
Csiszolódik-finomodik-javulgat-olcsósodik ez (is) még.

Viszont kétségtelenül ez a jövő.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#70332) Peaceliker válasza cd334 (#70330) üzenetére


Peaceliker
őstag

szerintem nagyobb távra pont az analóg jobb :)
digit lehet jobb kis távra, mert ott tuti jó a sávszélesség

"Oh my Goa'uld!"

(#70333) vandor01 válasza Peaceliker (#70332) üzenetére


vandor01
őstag

torveny szerint 100m lesz!
oda jo a H8mini TAV is sőt SOK is! :DDD

vagy fizetsz!

eves dij 150-300e
felszallasai dij x
leszallasi dij 2x
rendszam y
zoodkartya 2y
muszaki
KGFB

bunti 100milla!

ennyiert barkibol koztorvenyes bunozot farag a rendszer :DD
ha felnyomsz valakit fejpiiizt kapsz! :D
lehet majd egymast moszerolni :W

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70334) cd334 válasza vandor01 (#70333) üzenetére


cd334
tag

Csak úgy itt hagynám.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#70335) kriszbon válasza vandor01 (#70333) üzenetére


kriszbon
őstag

"ha felnyomsz valakit fejpiiizt kapsz! "

Akkor lehet az is kap valamit aki bejelentette az egyik videómra hogy az 18 év feletti tartalom, Yt kivizsgálta, és valóban úgy ítélte, tehát azzá tette(most fellebbezhetek náluk ha nem értek egyet).
[link]

Fellebbeztem, és megírtam mindjárt hogy akkor kérem az összes drón videó felülvizsgálatát ami az oldalukon van, és azokat is felnőtt tartalomnak nyilvánítását.
Most várom a reakciót.

Most szerintetek mi ebben a felnőtt tartalom, amit csak azok nézhetnek meg?

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#70336) vandor01 válasza kriszbon (#70335) üzenetére


vandor01
őstag

ohhh a regi szep idok x251-es!
az uccso darabomat szinte uj gyari allapotban a multevben adtam el!

pont ma neztem hogy meg Alin aruljak 150 ejro
es tenyleg az ugy gyarilag volt a legjobb barmit varialtal
masik prop masik motor masik vaz csak szarabb lett......
de egy 200mws vtx02-es kamcsit aksival rohogve elvitt : [link]
kar hogy elbasztak nem volt rajta ACRO.... ekkora hulyeseget!

nekem mindegyik felnott tartalmas
mert ha beallitodd hogy kolkoknek keszult nem lehet kommentelni!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70337) kriszbon válasza vandor01 (#70336) üzenetére


kriszbon
őstag

Nekem ilyesmi nincs beállítva hogy kölköknek, csak hogy nyilvános.
De eddig csak ez az egy videó szúrta a szemét valakinek, a többi nem, de hogy miért azt nem tudom.

Jó gép volt az nagyon is, azzal a nyomoronc 950-s 2S aksival több mint 10 percig el volt, még ha néha nyomtad neki akkor is 10 körül volt.
Én a mostaniakkal is Horizon módban repülök, egész megszoktam.
Csak felszállás Stab, de néha arról is elfelejtkezem.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#70338) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!
10 eves gyereknek gondoltam venni “jatszani” dront. Kertes hazban szeretnem ha erdemben lehetne kulteren is hasznalni es lenne valamilyen modon az iranyiton kepe (mobiltelefonnal?). Nem a tobb100e Ft kategoria erdekel inkabb a nehany10e. Az is jo lenne ha nem aranytalanul rovid ideig repul. Milyet javasolnatok?
koszi

(#70339) Peaceliker válasza Lipton (#70338) üzenetére


Peaceliker
őstag

dji tello?

"Oh my Goa'uld!"

(#70340) Saccco


Saccco
nagyúr

Grammok... Shutterbug úr megint alkot...

:DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#70341) Blizzardking válasza Saccco (#70340) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hatalmas király ez a Shutterbug. Rájöttem miben áll a különlegessége. Abban hogy ő tud vezetni :DDD
Nekem is van egy ilyen frame-em, csak nem merem használni annyira vékony. Engem mindig elkap a harci hév, nagyon tolom neki mint Anakin a kanyonban, képtelen vagyok ilyen átgondolt flow-olásra 😬

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#70342) Saccco válasza Blizzardking (#70341) üzenetére


Saccco
nagyúr

A trükk abban áll, hogy annyira könnyű, hogy nehezen tesz kárt magában.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#70343) Blizzardking válasza Saccco (#70342) üzenetére


Blizzardking
őstag

Megfontolandó gondolatmenet! 🤔

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#70344) Kolondrum válasza vandor01 (#70308) üzenetére

Néztem a videót róla Yt-n mi a vélemény, tartalom stb. Ez EL lehetetlenítés. Nincs gép kb ami repülhet. Abszurd. Igazából a mini 2 létezése óta követem újra mik vannak szabályok terén. Ez alapján legálisan repülni kb nem lehet sehol.

(#70345) ezoltan válasza Kolondrum (#70344) üzenetére


ezoltan
tag

Nem legalizálták és meghatározták a szabályokat,hanem illegalizálták,ennyi.
Én örülnék a legjobban,ha szabályos keretek között,licence-et kiváltva teljesen nyugodtan repülhetnék.
Most,ahogy eddig is,lakott területtől,emberektől távol repülök továbbra is,teljesen nyugodtan...

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#70346) vandor01 válasza Kolondrum (#70344) üzenetére


vandor01
őstag

én megcélzom az aksival: 120grammot ide azert fer be gép boven!
3collos 2S brushed 85-90gramm

egy 450mah 3S aksi 40-45 gramm a tobbivel kell gazdalkodni..
a 75grammos brusless gepbe befer 2" - 2,5" es meg 3" is!
pl fogpiszka vagy Kaidju project!
https://rotorbuilds.com/build/16964
sajna a 4S 3coll mar tulmutat a 120grammon mar az aksi is 55-65 gramm

whoop es fogpiszka meg boven legalis jatekos lesz!.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70347) Peaceliker válasza vandor01 (#70346) üzenetére


Peaceliker
őstag

Így van.
És őszintén a súlya miatt nem is tartom biztonságosnak, hogy ettől nagyobb gép csak úgy repülhessen minden nélkül. Én örülök, hogy nem 250g lesz a limit.

"Oh my Goa'uld!"

(#70348) vandor01 válasza Peaceliker (#70347) üzenetére


vandor01
őstag

azert nem fogom kihajitani a 150-200-250gramm plus aksis gepeimet...
neha neha kell az izgalom belehuzunk majd az illegalba :)

igazat megvalva a repules elmenye nalam a 2S1020 brushed is megadja felgazon kruzolva hajtom a rafkos varjakat..... persze neha neha azert puncsolnek vmi erosebbet is de ez meg mindig nem egy 6S 5collos gép.... mar 1407-es brother hobby is boven jo de az is illegal most is meg az is marad :( ahol nincs ember pusztaban fakat kerulgetni meg illegalba is elmegy :) asszem a szabajozas inkabb a nagy madarakat celozta meg es sajnos ebbe a kisebb Dji-ik belecsusztak.... a felkilonal nehezebb phantomokrol mar nem is beszélve! azokert letoltendo fog jarni :) foleg kukkolva a tolvajok vagyonat es ingatlanjat!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70349) Fuhur válasza Peaceliker (#70347) üzenetére


Fuhur
kezdő

Csakhogy vannak -nem kevesen- akik békésen használnak nagyobb cuccokat. Nem kukkolnak, nem repítik be tiltott helyekre csak maguk örömére másoktól távol vagy éppen munkára használják. Na, nekik mind "reszeltek" :((( És akkor még nem esett szó a jámbor modellezőkről akik a légynek sem ártottak, de most mehetnek kapálni. Pedig sokan elfelejtették, hogy ez a dolog valahogy onnan nőtte ki magát...

(#70350) Fuhur válasza Fuhur (#70349) üzenetére


Fuhur
kezdő

És még egy gondolat:
Senkinek legyenek kételyei afelől, hogy ha ezek a kis cuccok alkalmassá fognak válni felderítési, megfigyelési, minőségi légifényképezési, stb feladatokra, ezeket is ne korlátoznák a jövőben.

Ehhez egy kis múltidézés:
Megjelentek a világban az első elektromos hajtású repülő modellek. Itthon is próbálkoztunk velük és nagyon reméltük, hogy egy-egy sikerültebb darabbal meghaladhatjuk a 6 perces motoridőt. Nem multival -akkor az még nem is létezett!!!- hanem merevszárnyú repülővel.
Ma a multik is repülnek kamerával meg mindenféle vacakkal 20 perctől akár óra feletti időt.
Szóval nem tenném mellégvágányra a kis racer, whoop stb. kategóriájú gépek fent említett fejlődési irányát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.