Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87501) ArGab válasza adika4444 (#87500) üzenetére


ArGab
őstag

IPv6 be volt kapcsolva, próbáltam már anélkül is, nincs változás. Mostanra meg már 4 különböző IPv4 címem is volt, mindegyikkel ugyanannyikat mérek.

(#87502) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Sziasztok !
Annyit beszélünk itt ipv6 ról , hogy ha valakinek van tudomása olyan magyar nyelvű szájbarágósról, ami a témáról szól, ideértve a router beállítást ipv6 tűzfalat, biztonságot, előny-hátrány-torrent stb... az linkelje ide pls. :R

Annyit tudok hogy Intruder kollega bekapcsolta..de előnyt nem észlelt :U

(#87503) MasterMark válasza zsolt_64 (#87502) üzenetére


MasterMark
titán

Habár az IPv6-nak rengeteg előnye van, ebből végfelhasználóként konkrétan semmit nem fogsz érzékelni.

Nem nagyon lesz ilyen magyar leírás, még külföldiül is keresni kell a jó forrásokat, ahol nem csak kontárkodnak össze-vissza plusz legalább az alapvető működését megértik.

Switch Tax

(#87504) oszy


oszy
veterán

Szerelőkkel összefutottam mikor végeztek a telepen. Kérdezgettem őket. Sokan azért panaszkodnak az ONT-re, mert azt hiszik az elsősorban router. Pedig az csak úgymond egy extra funkció. Nem ez az elsődleges szerepe. A legjobb, ha van egy normális router a lakásban, házban. Bár lakásban még elmegy ez az eszköz, de házaknál már kevés lehet. Az optikai kábel kiépítését pedig költségcsökkentés miatt csinálják. Nyilván most ez több befektetést jelent nekik.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#87505) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jéé megint szar lett a net így dél körülre, mennyire meg vagyok lepődve (NEM)... 16. ker amúgy.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#87506) adamgreen válasza Tsebacsi (#87505) üzenetére


adamgreen
senior tag

3ik kerület szintén ugyanez. Laggok szokásos szarakodás ! 3 napig birták barvó :C

(#87507) Plazmacucci válasza Tsebacsi (#87505) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Annyira jó, hogy a játékaimban most vannak az egyhetes decemberi eventek :DDD
Itt még a Youtube is akadozik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87508) 4Grider válasza Tsebacsi (#87505) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem már reggel le volt feleződve (450/160), most épp inkább javulást látok (800/320).

(#87509) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Délelőtt még használhatónak tűnt, aztán 11 körül már éreztem, hogy baj lesz. Most megint 20% packet lossok vannak és a weboldal betöltés lassult nem keveset. A Sebesség persze jó, 750/320 de ez csak tévképzelgés :D :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#87510) MasterMark válasza Tsebacsi (#87509) üzenetére


MasterMark
titán

Packet loss-t hogy ellenőrzöd?

Switch Tax

(#87511) Sumi


Sumi
aktív tag

Nálam jónak tűnik csepelen.

(#87512) Plazmacucci válasza MasterMark (#87510) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én elindítom a kedvenc online játékomat, 25-30 a ping a játék szerint, még is mindenki teleportál :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87513) dchard


dchard
veterán

Nálam 25ms Hollandia. Talán sosem volt még ilyen jó :) VPN-en látok egy-egy dobott csomagot nagy ritkán, de ha ugyanezt a host-ot nem VPN-en pingelem, akkor jó, tehát ez az egy-egy csomag sem Digis probléma.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#87514) maxima válasza zsolt_64 (#87502) üzenetére


maxima
tag

Szia!
A Linux Akadémiának van erről egy jó előadása.
Az eőadó Gerendás Zoltán. Nem tudom, hogy elérhető-e,
nekem is megvolt de nem tudom, hogy több hdd meghibásodás
és csere után elő tudnám-e bányászni.
Keress rá, anno elég méltányos összeget kértek érte.
Üdv.

(#87515) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok!

Van egy visszatérő hiba nálam amiről nem tudom eldönteni, hogy a Digi router hibája, vagy valami más. Családi házban van egy a faéknél azért eggyel bonyolultabb hálózat kiépítve.

Bocsánat a móricka rajzért.

Tehát a jelenség az, hogy hetente egyszer, kétszer, a Digi router mögötti összes eszköz elveszíti a netet (nem kap IP-t se) és az összes eszközt (még a switcheket is ki kell húznom) újra kell indítani ahhoz, hogy újra életre keljen a net (csak a DIGI router-t nem elég)
Viszont! A router és a switch közötti LAN linket UP-nak mutatja olyankor is mikor hiba van, illetve a DIGI eszköz saját WiFI-jén van net.

Tuti nem írtam le mindent amit kellett volna de most más nem jut eszembe.
Van valami ötlet?

Csak viccből felhívtam a Digit is de a cuncuska a "topológia" felénél out of memoryt dobott és lefagyott.

(#87516) Sumi válasza O_L_I (#87515) üzenetére


Sumi
aktív tag

Mi történik ha megcseréled a két 5 portos switchet?

(#87517) MasterMark válasza O_L_I (#87515) üzenetére


MasterMark
titán

Mi az a smarthome?

Link van?

Fix IP-kel él a hálózat? Tudod pingelni a másikat aminek adsz fix IP-t?

Switch Tax

(#87518) DJosef


DJosef
őstag

Üdv Urak!

Tudja valaki,hogy akikhez bekötötték már az optikát azoknál milyen routert adnak azonkívül,hogy ZTE?

Forget about it

(#87519) 4Grider válasza DJosef (#87518) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy Huawei. Egyik sem csúcsmodell, de egy darabig viszik kábelen a gigabitet.

(#87520) Laccoss válasza DJosef (#87518) üzenetére


Laccoss
addikt

Úgysem választható, tehát amit kapsz az lesz.

(#87521) flyer12 válasza DJosef (#87518) üzenetére


flyer12
tag

Üdv! Nekem most kötötték be nem rég és ilyet kaptam: ZTE F618 (15.ker)

[ Szerkesztve ]

flyer

(#87522) O_L_I válasza Sumi (#87516) üzenetére


O_L_I
őstag

Még nem próbáltam de egy próbát megér.

(#87523) O_L_I válasza MasterMark (#87517) üzenetére


O_L_I
őstag

A Nective smarthome csak egy eszköz ami vezéreli a lámpákat meg ezt azt még a házban, de a router felöl csak egy eszköznek látszik.
fix ip-t a Nective eszköznek és akét WiFi AP-nek adtam. (eddig)

[ Szerkesztve ]

(#87524) MasterMark válasza O_L_I (#87523) üzenetére


MasterMark
titán

Csak tipp, de simán floodolhatja a hálót egy ilyen smart cucc.

Switch Tax

(#87525) Sumi válasza DJosef (#87518) üzenetére


Sumi
aktív tag

Hozzam ilyen mintas, noname Fiberhome-ot tettek. Nem tunik valami bizalomgerjesztonek, de eddig hibatlanul mukodik bridge modban (par honapja kotottek)

[ Szerkesztve ]

(#87526) 4Grider válasza Sumi (#87525) üzenetére


4Grider
nagyúr

Modemként mindegyik tökéletes, hiszen olyankor nekünk csak médiakonverterek.

(#87527) Sumi válasza 4Grider (#87526) üzenetére


Sumi
aktív tag

Igaz, de ez még modemnek is sz*rnak tűnik :D (de végülis jó)
Azt hittem, hogy aki olyan advanced már, hogy idejár, az amúgyis tesz mögé saját routert.

[ Szerkesztve ]

(#87528) TeeJay válasza Sumi (#87527) üzenetére


TeeJay
félisten

Teljesen jó az összes ONT. Made in china mind és bírja kábelen a gigabit-et. Ettől komolyabb felesleges is az sem adna többet csak wifiben.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87529) Sumi válasza TeeJay (#87528) üzenetére


Sumi
aktív tag

Ennel mar csak az lenne a jobb, ha ip-n menne a tv es bedughatnam az optikat kozvetlenul a switchembe :)

(#87530) MasterMark válasza Sumi (#87529) üzenetére


MasterMark
titán

IPTV szar minőségű és terheli a hálód.

Switch Tax

(#87531) TeeJay válasza MasterMark (#87530) üzenetére


TeeJay
félisten

Illetve masszív torrent mellett akad. Köszönjük nem kérjük soha. Tökéletes a DVD-C :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87532) proradeon válasza MasterMark (#87530) üzenetére


proradeon
őstag

Jó-jó, de milyen jó lenne a TV alá egy plusz doboz. ;]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#87533) Dragon3000 válasza Sumi (#87529) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyáltalán minek tv?

(#87534) proradeon válasza Dragon3000 (#87533) üzenetére


proradeon
őstag

Ezer oka lehet rá. Van akinek felesleges, és van, akinek nem (pl. sport közvetítések miatt).

Ebbe kár belemenni.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#87535) Dragon3000 válasza proradeon (#87534) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kinek mi, minden ilyen felkerül torrentre is, ha érdekli az embert, reklám nélkül is nézhető. Előző páromnak is kellett a tv, aztán visszagondolva, amit nézett rajta az a csatorna weboldalán is nézhető volt, le is mondtam a tv-t, engem a sok reklám közötti kis tartalom nem érdekelt.

(#87536) Sumi válasza Dragon3000 (#87533) üzenetére


Sumi
aktív tag

Há mi mason neznem a fonok szavat?! :)

Amugy.. Telekom optikan is van olyan jo a tv minosege es a net savszel sem lassabb, sőt.. :P

[ Szerkesztve ]

(#87537) viktorhu válasza MasterMark (#87530) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem egy netflix / youtube jobb minőségű, mint a dvb-c, szóval ezt így kijelenteni nem lehet (amúgy nincs bajom a dvbc-vel, nekem mindegy, hogy melyiket nem nézem.

Torrent + iptv és akadás: saját router a megoldás.

(#87538) TeeJay válasza viktorhu (#87537) üzenetére


TeeJay
félisten

Tudtommal Telekomosok panaszkodnak hogy bridge módban is tud akadni az IPTV ha mellette kitekered az 1/1gigás csomagot torrenten

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87539) MasterMark válasza viktorhu (#87537) üzenetére


MasterMark
titán

Na az IPTV meg a DVB-C-nél is rosszabb szóval akkor el tudod képzelni milyen.

Szóval akkor mit nem lehet kijelenteni? A youtube meg netflix nem IPTV.

Az IPTV-k sávszélessége nagyon alacsony csatornánként... mígy egy DVB-C vivőn simán 10-12Mbit/s-et kapnak a HD adók (az SD-k kb felét), addig IPTV-n kb 4Mbit/s a maximum HD-nél, 1-2Mbit/s SD-n. [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#87540) Sumi válasza TeeJay (#87538) üzenetére


Sumi
aktív tag

Nekunk van digi es telekom is (utobbi ket tvvel), es nem akad az (hd) adas mikozben maxon torrentezek. Viszont digin meg nem sikerult 100-105 mega fole mennem valos letoltesi sebessegben, hiaba merek a digivel 930-at. A telekom meg 115-120 mega kornyeken megy. En ezt a pppoe-nek tudtam be eddig, de lehet hogy mas miatt van.
Igazabol ket dolog szimpatikusabb a telekomban, az egyik hogy nem nagyon tapasztaltam meg vele napi idoszaki lassulast (4 eve van), meg ugy eleve szolgaltatas problemat - szerintem jobb a peeringje, uplinkjei, meg ugy kb az egesz halozata, a masik meg hogy egy hete felfele is gigabites a csomag, es azert az nagyon kellemes pl. vpn eseten. Megvoltam eddig nelkule, de jol esik a nagyobb uplink. A set-top box az egyeduli kenyelmetlenseg (ja meg a dupla ar :))) , ami foleg akkor idegesito amikor pl. Plex-et neznek a tv-n, tehat forrast valtok, es az tokmas hangerovel szolna.. De az adas minosege tenyleg stabil es jo.
Nehezen tudnek abszolut gyoztest hirdetni, mert a digi pont annyival olcsobb a telekomhoz kepest, hogy az aprobb es/vagy ritka kellemetlensegek szamomra belefernek. Magyarul szerintem nem er meg +6 ezret hogy 365bol 365 napon menjen es ne csak 363-on mondjuk. Meg az 1gb uplink sem er annyit a 300 helyett. Az biztos hogy ha a ketto kozul kene valasztanom, akkor en a digit valasztanam, de nem azert mert abszolut jobb, hanem mert - szamomra - ar/ertek aranyban jobb.
Bocs az ekezet hianya miatt.
szerk: nem egy cimem van a ketto mielott meglincselnetek :D, hanem par utcara egymastol (rokonok).

[ Szerkesztve ]

(#87541) headhunter


headhunter
addikt

Digi Mobil topikban nem jött válasz, így itt is próbálkozom... [link]

(#87542) Sdi válasza headhunter (#87541) üzenetére


Sdi
addikt

Ha személyesen mész be, a kezedbe adják.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#87543) MasterMark válasza headhunter (#87541) üzenetére


MasterMark
titán

Ha van kártya, akkor azonnal adnak.

Switch Tax

(#87544) TeeJay válasza Sumi (#87540) üzenetére


TeeJay
félisten

SSD-re jön nekem 117MB-al is de attól függ melyik torrent kliens és milyen beállítások...
1/1gigás masszív torrentes usertől tudom hogy limitálnia kellett a sebességet 80-80%-ra hogy ne akadjon be az IPTV mellette
Ezt leszámítva a Telekom FTTH meg a DIGI FTTH azonos mivel mindkettő GPON sőt még hasonló ONT-t is használnak csak a DIGI-nél optikán külön frekvencián megy a DVB-C ami nem zavar be sem az internet lefelé sem a felfelé irányba míg IPTV-nél IP adatfolyam a TV adás is (kvázi letöltés)ű

Előttem pedig írták hogy DVB-C-n legalább van 10-12megabit bitráta IPTV-n meg agyon van tömörítve még a HD adó is

Részemről a DIGI FTTH + DVB-C a favorit és remélem jó sokáig megmarad még ez :K
Esetleg a jövőben 10GPON-ra bővítik majd 1x de az még sok sok év lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87545) viktorhu válasza MasterMark (#87539) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyáltalán nem szükséges, hogy úgy legyen. Ennél a 10 éves telekomos implementáción is nagyobb az iptv sávszélessége, és a vírus nélkül már valószínűleg az új ericssonos rendszer menne, amit egyelőre csak a mobilos alkalmazásban tesztelnek, ahogy a vodás ott iptv-nek is jobb a minősége a dvbc-nél.

(#87546) gban


gban
Közösségépítő

Sziasztok, ma lecserélte a digi a régi kábeles megoldást optikai bekötésre a lakásig, és kaptam egy routert is.
Ezt távolról átállították bridge módra, hogy a saját routerem tudjam használni, több okból is ez így kell nekem, megy is minden rendesen ahogy korábban.
Mielőtt átállították, megnéztem mit tud a routerjük, meg hátha én is át tudom állítani megfelelőre - csak tapasztalataim vannak, műkedvelő vagyok, de nem teljesen analfabéta :B
Be tudtam lépni, neten fent van a belépés minden infója, dhcp servert kikapcsoltam, vagyis áttettem switch módba (gőzöm sincs mi a különbség a switch és a bridge között egész pontosan), ahogy a 2. routerem is van már, wan-t ki is be is néztem, de nem tudtam a routeremen keresztül netet csiholni.
Lényeg a lényeg, hogy most már nem elérhető a digi router webfelülete, és ami a nagyobb gond, már a wifi is inaktív rajta.
Kérdések:
- a wifi bridge módban nem működhet?
- ilyenkor miért nem tudom már elérni a webfelületét a routernek a hálózaton lévő másik gépről?
- megoldás lehet a routerük másik lan portjába csatlakozni direktbe, onnan be tudnék lépni? Vagy akár a most használt lan csatlakozót használva, ideiglenesen kihúzva azt ami a routerembe megy?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#87547) Intruder2k5 válasza gban (#87546) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha bridge módban van az ONT, akkor azt már semmilyen módon nem tudod elérni, de nincs is rá szükséged. A saját routeredben állítsd be a PPPoE kapcsolatot, és azon lesz WiFi is.

(#87548) gban válasza Intruder2k5 (#87547) üzenetére


gban
Közösségépítő

Értem tehát a wifi felejtős akkor.
Megy minden, van wifim, csak jó lett volna ha ezzel a lakás másik végében jóval erősebb wifi lett volna.
Tudom, kell oda egy switch, és megoldva, csak így lett volna a legegyszerűbb.

Postázást nem vállalok.

(#87549) Intruder2k5 válasza gban (#87548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, switch-et hiába teszel oda, ehelyett a saját routered egyik LAN portjára kell kötnöd egy másik routert, vagy egy Access Pointot, amit elvihetsz kábellel a lakás másik végébe, tetszőleges helyre, akkor ott is lesz erős WiFi.

[ Szerkesztve ]

(#87550) gban válasza Intruder2k5 (#87549) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, úgy gondoltam hogy switch módban be kell tenni máshová is egy routert (vagyis kikapcsolt dhcp szerver beállítással), van kábel a lakás másik pontján is, azt bele tudom dugni egy wifi routerbe ami switch módban megy, így gondoltam.
Eddig ez elmaradt, mert tudtam, jön a wifis digi router...
Csak ugye most 100-as minden eszközöm, és aktuális lenne akkor már egy gigabites router beszerzése, és a lényeges gépek arra csatlakoztatása.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.