Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87801) Klaus Duran válasza ArGab (#87799) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Paris ORANGE FRANCE 86/94 [link]
Berlin Consultix 10G 72/93 [link]
Budapest Opticon 88/94 [link]
Lehet marad a stabil 100-as net.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#87802) kmatalik


kmatalik
csendes tag

Budapest, II. ker., FTTH. Nálam most mindkét Digi DNS szerver elérhetetlen, pingre sem válaszolnak. Cloudflare DNS-sel viszont hasít a net, ezt mutatja Speedtest CLI:

Server: Digi Kft - Budapest (id = 31717)
ISP: Digi TV
Latency: 1.89 ms (0.12 ms jitter)
Download: 914.63 Mbps (data used: 437.7 MB)
Upload: 328.34 Mbps (data used: 156.1 MB)
Packet Loss: 0.0%

/Krisztián

(#87803) hgp válasza front3r (#87782) üzenetére


hgp
csendes tag

Üdv,nekem PS4 vannak érdekes dolgok...mérés 700letöltés / 50feltöltés "kábelen mérve" és össze vissza mér egyfolytában PS4 soha nincs meg rendesen a minimum...
Ping soha nem alacsony játék közben (warzone)
Most Asus-nál gondolkodok esetleg az alap DNS átírni...

(#87804) BullKoxa


BullKoxa
őstag

ma hívtam őket ! Ilyen fax@a net 1000/300 :DDD ezek után 25/300 is volt ! Írtam nekik országos szarjuk van múlt hét szombat óta, ha nem változtatnak mindent lemondok megyek máshova , alternatíva szerintem a T-Home vagy mi a neve még azt sem tudom mi a neve.

[ Szerkesztve ]

(#87805) zsolt_64 válasza Klaus Duran (#87798) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ha ezres csomag akkor csak optika lehet tehá FTTH. ennek fényében ez elég gyenge nekem most 876/311 tehát valami nem stimmel.
Remélem kábelen mérsz. meg gigabites a háló...

[ Szerkesztve ]

(#87806) maxima válasza kmatalik (#87802) üzenetére


maxima
tag

Szia!
A Digi szerverei nem válaszolnak a ping-re.
Szerintem le van tiltva rajtuk az icmp.

(#87807) Gesta28 válasza zsolt_64 (#87805) üzenetére


Gesta28
tag

Nálam is FTTH van és a sebesség 260/260 (kábelen mérve, gigabites kártyával)
Nekem azt mondták, hogy központi hiba van a városban (Győr), így amíg ezt nem oldják meg, addig ki sem jönnek. :) Ennek kb 4 napja.. :U

(#87808) Bicsko


Bicsko
tag

Sziasztok! Bárcsak én is arra panaszkodhatnék, hogy lassú a netem. Optikán péntek délután óta 5 percig van net, aztán 15 percig nincs és ez váltakozik. HG8143A5 az eszköz, ilyenkor a WAN státusz disconnected lesz. Szombaton reggel bejelentettem, ma hívtak vissza, hogy van 2000 ilyen bejelentés most, és nem tudják mi lehet az oka, sajnálják és köszönik a türelmet. Amúgy azokban az 5 percekben ha nyomok egy speedtestet 5/30 megabitnél nem volt jobb eredményem.

(#87809) BenHans


BenHans
addikt

Én kétszer jelentettem hibára.
Először vasárnap akartak kijönni amikor nem volt alkalmas, de közölték, ha ők mérnek 300at az 5000 lesz, majd megegyeztünk a hétfőben amikor sem hívás sem kiszállás nem történt, pedig otthon voltam, de azért kaptam később egy sms-t hogy a hiba javításra került. :D

Aztán másodjára szerencsére olyan emberhez került a dolog, aki családtag ismerőse, és abszolút korrekt volt, mondta, hogy nem tud mit csinálni, húszezer bejelentés van, náluk van gond, nem leszek előrébb ha kijön, de ha szeretném átnézi, de 100% hogy nem nálam van a gond, viszont a munkalapot és hibajegyet zárnia kell.
Tehát a bejelentés arra jó, hogy tudják, hogy nem 100-ból 90% sz@r, hanem 95%, ami papíron javítva van, de szerintem pár teljesen laikustól azért berántottak 5 ezret miközben még az ügyintézők, diszpécserek és az összes technikus is tudja hogy központi gondok halmaza a történet. :DDD :(((

Ja, és nem 2 hét lesz mire feláll a dolog... Mondjuk azt érdemes lenne kideríteni, hogy a problémák miatt, és ha javítottnak zárják a munkalapokat, akkor hogy érjük el, hogy engedjenek el a számlán valamennyit. Mivel ugye a garantált sem jön...

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#87810) kmatalik válasza maxima (#87806) üzenetére


kmatalik
csendes tag

OK, akkor elnézést, nem szoktam őket pingelni, csak most próbáltam, amikor nyilvánvalóan nem működnek. Már órák óta le vannak halva, a DNS Benchmark program szerint is.

(#87811) 4Grider válasza BenHans (#87809) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nincs meg a garantált, akkor a bejelentést követő 72 óra után kötbér jár, ami ha jól emlékszem a havi előfizetési díjad egy napra eső hányadának nyolcszorosa. Tehát 8x annyi jár vissza minden nap, mint amit fizetsz érte.

(#87812) BenHans válasza 4Grider (#87811) üzenetére


BenHans
addikt

Köszi. Az a baj, hogy szerintem hiába tenném meg a lépést, ha arra hivatkoznak, hogy a "hiba javításra került" "technikus nem ment ki ellenőrizni a bejelentés jogosságát" stb stb.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#87813) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Tegnap 240p-ben nem tudtam egy videót végignézni :DDD Lehet már csak behaluzom, de mintha a digis mobilnet is befosogatna. Dunno. A közponi hiba remélem rohadtul nem azt jelenti, hogy túl vannak terhelve, mert azzal nem fognak semmit csinálni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87814) Dragon3000 válasza BenHans (#87812) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor nem engeded nekik, hogy lezárják a hibajegyet, mivel nálad továbbra is gond van.

(#87815) BenHans válasza Dragon3000 (#87814) üzenetére


BenHans
addikt

Szerinted kértek engedélyt? Akkor is lezárták, amikor a hétfő meg volt beszélve és végül ki sem jöttek és fel sem hívtak, csak sms jött, hogy javítva. :D

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#87816) adika4444


adika4444
addikt

Újra formában a net :( ugrálnak a mérések, egyszer 130 Mbps, utána 700+, utána 400, utána 30. Szóval teljesen kiszámíthatatlan. Videót is nagyon random, hogy lehet-e nézni.

üdv, adika4444

(#87817) 4Grider válasza BenHans (#87815) üzenetére


4Grider
nagyúr

Panaszt teszel 24 órán belül és újranyittatod. Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Minden szolgáltató ezt játssza, mert nem szeretnek fizetni, így a folyamataik a hibajegy időben történő lezárására épülnek. Persze ilyenkor történik valami esemény (csak úgy nem zárnak le), pl. ránéznek a nálad lévő eszközükre és megállapítják, hogy rendben vannak a jelszintek, stb.

(#87818) Balazs_ válasza adika4444 (#87816) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Packet loss is van?
Ez most kora délutáni fejlemény, hogy nálam van egy enyhe, 1-4%-os packet loss, amit netezés közben nem veszek észre, de játék közben igen.

(#87819) adika4444 válasza Balazs_ (#87818) üzenetére


adika4444
addikt

Irányfüggő, a német VPS-emre van (Telekom hálózatból nincs), a Speedtest a BIX-en át elért szerverekre néha dob egy 1% körüli értéket.

üdv, adika4444

(#87820) Foose válasza Plazmacucci (#87813) üzenetére


Foose
addikt

Az a baj, ha most túl vannak terhelve, akkor mi lesz pár nap múlva?? Karácsony, sokan lesznek otthon. Szilveszter, sokan lesznek otthon..

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#87821) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Az 1000-es netet ki tudom használni vezeték nélkül egy Xiaomi router el? (3600ax)
Van valakinek tapasztalata? :)

(#87822) djalmasi


djalmasi
tag

Sziasztok. Tatabányán kezd helyreállni a sebesség, de a packetloss és a "véletlenszerű internet megszakadások" száma az nem igazán. (Mondjuk a packetloss problémám már több mint egy éve áll szóval azt nem mondanám mostani hibának :B ) bár a sebességtől függetlenül vannak oldalak amik még kicsit vért izzadnak.
Opticon szerver:

Németország felé:

Franciaország felé:

(#87823) BullKoxa válasza djalmasi (#87822) üzenetére


BullKoxa
őstag

De csak azért gondolom mert sokan már alszanak !!! Nem a Digi érdeme szerintem hanem az embereké akik már álmodnak.

(#87824) Dragon3000 válasza BullKoxa (#87823) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem valamelyik pontjuknál van gond, mert érdekes, hogy vannak olyan területek, amik egész nap jók és vannak olyanok, ahol gond van a sebességgel. Szerencsére az egész nap jó táborban vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#87825) TeeJay válasza Foose (#87820) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem sokan lesznek otthon hanem mindenki aki nem dolgozik mivel nem lehet este 8után sehova menni :D Meglátjuk mit bír majd az FTTH :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87826) Foose válasza TeeJay (#87825) üzenetére


Foose
addikt

Ja mondjuk igaz. Egyenlőre elég rosszul teljesít kb két hete :DDD :( kb két hete kezdődött, azelőtt nekem kb májusban volt vele gondom..

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#87827) Klaus Duran válasza zsolt_64 (#87805) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

DIGINET 1000 FTTH 2019
Földet rá. :DDD
Most legalább a negyedét tudja.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#87828) gabor9991


gabor9991
őstag

Vótmá'?[link]

(#87829) wwenigma válasza gabor9991 (#87828) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azt a mocskos aljas mindenit neki... :((( A többi szolgaltatónál gondolom egeszen veletlenul nem vettek eszre semmi ilyet.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#87830) st3v3np3t3r válasza Klaus Duran (#87827) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Digi 500 FTTB

Normál esetben wifin Le 300+ MBit/s Fel 300+ Mbit/s szokott lenni(A kb.300ezres laptopba már nem fért bele a Gigabites LAN :DDD :W )

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#87831) Laccoss válasza st3v3np3t3r (#87830) üzenetére


Laccoss
addikt

Mi van ott a Znet-nél, hogy ott tesztelitek?

(#87832) cof válasza gabor9991 (#87828) üzenetére


cof
veterán

Nem tudnak olvasni a GVH-nál, vagy mi a tosz? Segítek szívesen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87833) nrg_52 válasza gabor9991 (#87828) üzenetére


nrg_52
addikt

f0sreszelgetes... Nagyon ki akarjak csinalni ugy latszik.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#87834) rothfb válasza gabor9991 (#87828) üzenetére


rothfb
veterán

Ez a jelenlegi beteg, versenyellenes rendszer egyenes következménye. Szúrja a hatalom szemét a Digi. Na majd 22-ben...:((:(((

(#87835) gabor9991 válasza nrg_52 (#87833) üzenetére


gabor9991
őstag

Sajnos ez teljesen egyértelmű, már a látszattal sem törődnek...

#87834 rothfb:

Mi lesz 22-ben?Én nem nagyon látok változásra utaló jeleket, sőt, most kezdik szépen megalapozni a 22-es eredményt a rengeteg támogatással.
Van ahol krumpli is elég, ahol nem ott meg kapsz milliókat erre-arra.

[ Szerkesztve ]

(#87836) Ribi válasza gabor9991 (#87828) üzenetére


Ribi
nagyúr

És vajon az M1-et megbüntetik, mert nem mondták, hogy FHD adást csak FHD TV-n lehet nézni, vagy rájuk ilyen mondvacsinált "szabályok" nem vonatkoznak? :O

(#87837) rothfb válasza Ribi (#87836) üzenetére


rothfb
veterán

Az max a szolgáltató dolga, hogy közölje, hogy mit mivel lehet nézni, kihasználni, nem a csatornáé. A félreértések elkerülése végett mondom, nem számítva a véleményemet a propaganda tvről.

(#87838) icepeti


icepeti
tag

Szasztok!
10+ Email után, már abszolút nincs jobb ötletem, így a segítségeteket szeretném kérni.

"Vettem" egy hónap stadiát, utána 1-2nappal volt ugye a nagyobb digis issue mikor az egész országban akadozott mindenük. Nekem azóta is 8Mbit a plafon amit ki tudok sajtolni ezen a speedtesten, nyilván játszani is csak nagyon korlátozottan, vagy sehogy nem tudok.

500-as netem van, nem optikás.

https://projectstream.google.com/speedtest

Kérlek aki tudja mérje már le nekem digin, hogy ez szolgáltatói issue, vagy csak nálam van ilyen szuper sebesség.

"Your connection isn’t ready for Stadia yet.Your download speed of 7.094 Mbps is below the 10 Mbps we recommend to stream games on Stadia. Improve your internet connection and then check it again."

Köszi előre is!

(#87839) naga válasza icepeti (#87838) üzenetére


naga
senior tag

Nálam DIGINet 100 (FTTB): Your download speed of 8.757 Mbps is below the 10 Mbps we recommend to stream games on Stadia.
az speedtest.net-en jön stabilan 93le/93fel

(#87840) viktorhu válasza icepeti (#87838) üzenetére


viktorhu
veterán

Digis problémának tűnik. Digis netről madzagon 8 megabit, mobilnetről (telenor) 58 megabit.

(#87841) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Petíciót kellene benyújtani több ezer aláírással, hogy kinyilatkozzák mi is a nyomoruk? Nagyon dühítő ez a suskuss.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87842) wwenigma válasza icepeti (#87838) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miskolc, 5.794 Mbps. Nem tudom milyen irányba mér.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#87843) #78121280 válasza icepeti (#87838) üzenetére


#78121280
törölt tag

Your download speed of 5.01 Mbps is below the 10 Mbps we recommend to stream games on Stadia. Improve your internet connection and then check it again.

Hódmezővásárhely.

(#87844) bebeago válasza wwenigma (#87842) üzenetére


bebeago
tag

Miskolc
Speedtest by Ookla
Server: O&T Kft - Arnot (id = 24548)
ISP: Digi TV
Latency: 1.59 ms (0.21 ms jitter)
Download: 940.72 Mbps (data used: 457.6 MB)
Upload: 327.75 Mbps (data used: 408.6 MB)
Packet Loss: 0.0%

(#87845) viktorhu válasza bebeago (#87844) üzenetére


viktorhu
veterán

"Server: O&T Kft - Arnot"

Ennek mi köze a google project stream felé menő sávszélességhez?

(#87846) Kekmen válasza icepeti (#87838) üzenetére


Kekmen
senior tag

Inviteles vagyok, de már jó pár hónapja digis hálózatot használunk, 100/8 kábelnet: 4.651 Mbps
A szomszédnál Telekom VDSL kb 35/5 Mbit a plafon: 34.363 Mbps

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#87847) icepeti


icepeti
tag

Köszönöm szépen mindenkinek!!!

így akkor abba is hagyom a debugot mert szolgáltatói oldalon van valami. A digi kb leszarja a problémámat még a saját speedtestjükön megy a garantált sávszél, ami sajnos igaz is.

Stadia azt mondta vegyek rendes netet :D

Digi szerint no issue, biztos torlódás van, meg vegyek fel a kapcsolatot az üzemeltetőkkel...

A szerződésben csak belföldre vállalják a sávszélt?

A legdühítőbb az egészbe hogy ezt itt kell az embereknek kisakkozni, mert nálunk nem lehet hiba...

Minden más netről legalább játszható a sebesség, 10Mibt+ csak a diginél nem.

Közben kiderítettem wiresharkkal, hogy hova megy ez a speedtest, lehangoló az eredmény:

https://speed.measurementlab.net/#/

Valami tippet ilyenkor ezt hogy lehetne tovább vinni, vagy marad a szolgáltató váltás és ennyi?

Köszi szépen előre is a tippeket!

Üdv, P.

(#87848) szpilu válasza icepeti (#87838) üzenetére


szpilu
tag

Your download speed of 5.478 Mbps is below the 10 Mbps we recommend to stream games on Stadia. Improve your internet connection and then check it again.

Veszprém

(#87849) 4Grider válasza icepeti (#87847) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy vársz türelemmel néhány napot, egy-két hetet, míg megoldják a problémát, vagy keresel egy drágább szolgáltatót.

(#87850) Tsebacsi válasza 4Grider (#87849) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tök logikus, hogy akkor várjak türelemmel, amikor otthon vagyok és van időm használni a netem amiért kemény Forintokat fizetek... Ja várj...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.