Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81751) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az normális a Huawei-es ftth routernél, hogy lassan éled a kapcsolat LAN-on? Mikor bekapcsolom a gépet, akkor még nincs internetem, csak pár másodperccel később és csatlakozhatok újra a programjaimmal amik már mennének a netre...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81752) rothfb válasza CPT.Pirk (#81751) üzenetére


rothfb
veterán

Nem normális. LAN-on azonnal kellene lennie netnek. De nem biztos, hogy a routerrel van gond.

(#81753) urgoz válasza SunMount3r (#81750) üzenetére


urgoz
tag

Nekem van olyan eszközöm, ahol kadenciahelyesen, 24 FPS-el tudom nézni. Ha lehet, ott még zavaróbb... Döcc-döcc-döcc minden másodpercben.

Az a gond, hogy a források, vagyis maguk a tv adások digitális disztribúciói fixen 25 illetve 50 FPS-ben mennek. Ha 24 FPS-re konvertálsz egy 25 FPS videót, akkor másodpercenként 1 frame ugrik mindenképp. Ha 50-est konvertálsz 25-ösre, akkor nem lesznek döccenések, mert az 50 osztható 25-el. De ha 24-re konvertálod, akkor szintén framedrop lesz. Ez független a megjelenítőtől. Nyilván egy fix 60 Hz-es Androidos képernyőn semmiképp se lesz teljesen röccenésmentes a dolog, de az az 1 eldobott frame ott is meglátszik, nem is kicsit. Egyenletes, közepesen gyors kameramozgásoknál nagyon látszik. Futó feliratnál, stáblistánál szintén. Sportműsoroknál, dokumentumfilmeknél nagyon zavaró néha (másodpercenként ott a nagy döcc). Ahol gyors kameraváltások, fényeffektek vannak (pl. videóklippek, akciófilmek), ott szinte észre se lehet venni.

25-ön kellett volna hagyni, és akkor nincs szaggatás, legalábbis kadenciahelyes lejátszásnál. De egy 60 Hz-es Android eszközön is látható, hogy a Telenor MyTV és a Mindigo mennyivel akadásmentesebben megy.

(#81754) Beniii06 válasza CPT.Pirk (#81751) üzenetére


Beniii06
őstag

Nincs ilyen eszközöm, de láttam másik szolgáltatós eszközben, hogy volt a pppoe kapcsolat felépítésnek több módja is, volt automatikus, ondemand és manual. Tippre ez "ondemand" működésnek felel meg, nézd meg a routered beállítási felületén.

"Got any other secret weapons?"

(#81755) CPT.Pirk válasza Beniii06 (#81754) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erre gondoltam én is. Megnézném, de mindent a szolgáltató kezel azon a részen.

Csak ennyit látok...

rothfb: passz, más nem változott.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81756) nokiae51


nokiae51
tag

Sziasztok!

Valaki találkozott a mai nap folyamán Érden WIFI problémával?
Kb 1 órája nincs Wifi jel.... A PC csatlakozik,de se telefon se TV se sehol ahol eddig volt WIFI-vel internet kb 1 órája nincs net...
Ami érdekes kábeles net viszont van...... Lehet ,hogy elromlot a Digi által adott ruter(ZTE F660RV1)?

Üdv: The Flash

(#81757) mpo válasza nokiae51 (#81756) üzenetére


mpo
veterán

Nem biztos, hogy elromlott.
Indítsd újra.
Településre szóló WIFI probléma nem létezik, az csak a te készülékedtől függ.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#81758) nokiae51 válasza mpo (#81757) üzenetére


nokiae51
tag

Szia Mpo!

Újra indítottam már több alkalommal,de nincs wifi egyik eszközön se amin eddig volt.:(

Üdv: The Flash

(#81759) mpo válasza nokiae51 (#81758) üzenetére


mpo
veterán

Ha nem szoktál a beállításain változtatni, akkor hívd a 1272-t.
Ezért jobb a saját router.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#81760) nokiae51 válasza mpo (#81759) üzenetére


nokiae51
tag

Hívtam őket ,de azt mondták,hogy ha nincs WIFI-n internet azzal nem tudnak mit tenni, mert a DIGI vezetékesen garantálja az internetet...A WIFI az csak egy opció amit a Ruter gyártója beletett a ruterbe.... és így hiba jegyet se tud felvenni erre a hibára ... :C

[ Szerkesztve ]

Üdv: The Flash

(#81761) CirrMee válasza nokiae51 (#81760) üzenetére


CirrMee
addikt

Hát akkor vagy Wifi nélkül maradsz, vagy veszel saját eszközt... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#81762) nokiae51 válasza CirrMee (#81761) üzenetére


nokiae51
tag

Hát igen.... utóbbi marad :)

Üdv: The Flash

(#81763) herdsman12 válasza nokiae51 (#81756) üzenetére


herdsman12
őstag

Van külön WiFi kapcsolója, nem próbáltad azt kapcsolni?

(#81764) qnadam válasza wwenigma (#81749) üzenetére


qnadam
veterán

ha tévében nézed, akkor már 25. európában a tévében a filmek rövidebbek is kicsit, mint moziban :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81765) qnadam válasza SunMount3r (#81750) üzenetére


qnadam
veterán

hogyne lenne köze, amikor 50i a forrás?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81766) SunMount3r válasza qnadam (#81765) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Így már, hogy ő is leírta világos és ez lett volna a másik amire gondoltam volna, csak éppen akkor nem gondoltam. :D Mármint nem vettem számításba, hogy főleg kifejezetten TV műsorokról van szó, amik persze 50i-ben vannak alapból felvéve. De ha filmekről van szó, ott ugye lehet 24p és 23.976p is. Tehát a főleg európai 24p-s filmekkel még szerencséje is van.
-----
Amúgy ez nem tudom milyen technikai megoldásokat követel (előzetes konvertálás, vagy on-the-fly átalakítás), de a rendes TV csatornákon, amikor 23.976/24p-s filmeket nyomnak, akkor az 50i-s átalakítás elég jól szokott működni. Mármint semmi microakadás. Az egyértelmű, hogy konvertálva van és interpolációval, mert sokkal finomabb, simább a mozgás ez látszik. És olyan képanomáliák sem szoktak lenni, mint amik akkor jelentkeznek, ha helyileg a TV végez valami mozgásjavító interpolációt. Nem tudom milyen spéci ketyeréjük lehet, ami ezt így megtudja oldani.

És van egy csomó olyan TV műsor is, főleg dokumentum/természet filmek, amit kiadásra és TV-re is szántak egyaránt, ezeket ugye 23.976, vagy 24p-ben veszik fel, de még a BD lemezes transzfer is 50i-s lesz a végén. És persze itt már muszáj is, hogy észrevehetetlen legyen az átalakítás és az is.

[ Szerkesztve ]

(#81767) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy jelenleg milyen ONT eszközt telepít a Digi? Jelenleg külön ONT és tv vevő egység van, nincs olyan megoldás, ami ezt a 2 egységet egybe integrálná? Pl szüleimnél F668 van, az sokkal jobb pl wifiben is, mint a mostani Huawei eszköz ami nálam van..

Köszönöm ;)

(#81768) qnadam válasza SunMount3r (#81766) üzenetére


qnadam
veterán

a 24-ről 25-re konverzió fájdalmasan egyszerű, felgyorsítják a filmet.
európában amit nem moziba szánnak, azt 25 kockával veszik fel, de van hogy azt is, ami moziba megy.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81769) roti86 válasza Hoorus (#81767) üzenetére


roti86
őstag

Nekem pár napja Huawei HG8143A5 lett itt Miskolcon telepítve.

(#81770) SunMount3r válasza qnadam (#81768) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem itt többről van szó, mert 25 képkocka/s még nem adna olyan folyamatos mozgásérzést, mint amiket a TV-ben leadott filmeknél látunk (én legalábbis látom). Szerintem!!! mindenképpen valami interpoláció játszhat közre.

(#81771) qnadam válasza SunMount3r (#81770) üzenetére


qnadam
veterán

nincs többről szó. ha szétszeded félképekre, csak minden második félképen lesz változás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81772) urgoz válasza qnadam (#81768) üzenetére


urgoz
tag

Filmnél működik, egy élő adásnál nem. Ott képkockaszám növelésnél frame eldobás, növelésnél frame duplázás lehetséges. Ezért kellett volna megtartani a 25 FPS-t.

(#81773) qnadam válasza urgoz (#81772) üzenetére


qnadam
veterán

élő adásnál nincs 24 fps...
az teljesen egyértelmű, hogy a digi online-nak 25 fps-sel kellene mennie, nem lekonvertálni a már meglevő 25/50-et 24-re.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81774) Gejza1981


Gejza1981
tag

optikára váltás volt és a kérdés a következő:

bejön optika fehér digi dobozba
a fehér dobozból lan1-en utp-n 1 vezetéken bemegy a szobába
a szobában a régi zte dobozba bemegy és kijön belőle lan1, lan2 és a vezetékes telefon

mit kell tenni a zte-vel hogy működjön minden? egyáltalán lehet-e vele bármit is tenni?

köszi

(#81775) qnadam válasza Gejza1981 (#81774) üzenetére


qnadam
veterán

típusokat nem írtál, de valószínűleg a "régi zte dobozra" nincs szükség, a telefont és az utp-ket a "fehér dobozba" kellene kötni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81776) Gejza1981 válasza qnadam (#81775) üzenetére


Gejza1981
tag

ez az ami nem megoldható mert a fehér doboz a folyóson van a zte meg a szobában és köztük egy db kábel van (a zte zxhn h298n)

(#81777) qnadam válasza Gejza1981 (#81776) üzenetére


qnadam
veterán

és akik bekötötték, azok mondták, hogy a régi zte is kell?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81778) Amantius


Amantius
senior tag

Pécsen most kerestek meg, hogy bekötnék az optikát. Milyen előnyei, hátrányai van a dolognak? Gondolok itt arra, hogy kell-e másik router, mit adnak, az jó-e?
Jelenleg bejön az UTP a routerbe, onnan 4 felé a gépekre, egy a telefonra. TV az koaxon jön. A helyzet az, hogy nekem ez így tökéletesen megfelel, semmi kedvem variálni. Stabil a net (ez a legfontosabb, iRacingezek sokat), külön van a TV, a tempó nem lényeg. Van értelme váltani? Nem igazán érzek késztetést.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#81779) Gejza1981 válasza qnadam (#81777) üzenetére


Gejza1981
tag

gnadam: máshogy hogyan lesz vonalas telefon és két gépben internet?

Amantius: az optikára váltás nem opcionális lehetőség (vagyis az, mert vagy kéred vagy nem) de a régit le fogják lőni, úgyhogy muszáj lesz váltani...

(#81780) Dragon3000 válasza Amantius (#81778) üzenetére


Dragon3000
veterán

Előnyei, lesz neted, akkor is, amikor a régi hálózatot lelövik. Adnak routert, aminek a wifi része nem valami jó és általában a lanon lévő eszközök nem látják egymást, illetve ha ddns-t is használnál, akkor kell egy saját router, ha jobb routered van, akkor érdemesebb azt használni.

(#81781) qnadam válasza Gejza1981 (#81779) üzenetére


qnadam
veterán

mivel még mindig nem mondtad el, hogy a "fehér doboz" pontosan mi, ezért nem tudjuk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81782) Gejza1981 válasza qnadam (#81781) üzenetére


Gejza1981
tag

digi fiberhome gpon
an5506 d2 fg

(#81783) qnadam válasza Gejza1981 (#81782) üzenetére


qnadam
veterán

hát, ha annak megnézed a hátát, pont két ethernetet és egy telefont találsz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81784) Gejza1981 válasza qnadam (#81783) üzenetére


Gejza1981
tag

igen, de még mindig az a probléma vele, hogy a folyósón van a gépek meg a telefon a szobában (és nincs 2lan meg egy telefonkábel kihúzva csak 1db lan)

(#81785) qnadam válasza Gejza1981 (#81784) üzenetére


qnadam
veterán

azt már tudod, hogy így nem működik. a szerelőt nem kérdezted meg, az ügyfélszolgálatot sem kérdezted meg, a maradék lehetőséget meg nem akarod kipróbálni, hogy kitaláld, merre tovább.
ha így nem működik (persze ezt is csak sejtjük, te ugyanis csak annyit közöltél, hogy szeretnéd, ha minden működne), akkor valószínűleg nem is fog. miért nem a szobába kérted az új ont-t?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81786) Gejza1981 válasza qnadam (#81785) üzenetére


Gejza1981
tag

mi a maradék lehetőség?

azért a folyosóra került mert 1. nem voltak hajlandóak furkálni 2. nem is akartam hogy 3 falat fúrjanak vagy kapcsozzanak össze

egyelőre nem tudom 100%-ra hogy nem működik, hiszen a digi fehér doboz mögé miért ne lehetne bekötni vmi eszközt (ez esetben a zte-t) hogy szétossza 2 gépre + telefonra az utp-t?

(#81787) Amantius válasza Gejza1981 (#81779) üzenetére


Amantius
senior tag

Aha! Na, arról nem volt szó, hogy csak optika lesz. Szóltak, hogy most díjmentesen megcsináljàk, aztán ennyi, de így akkor sehogy nem úszom meg a váltást. Köszönöm.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#81788) Amantius válasza Dragon3000 (#81780) üzenetére


Amantius
senior tag

Tehát lehet saját router. Az viszont fontos, hogy az eszközök lássák egymást.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#81789) Borisz76 válasza Gejza1981 (#81786) üzenetére


Borisz76
veterán

Ebből ( digi fiberhome gpon an5506 d2 fg ) megy egy UTP a szobába, ahol több végpont is kellene ?

Ha csak több vezetékes csatlakozás kell és ÚGY GONDOLOD , hogy a szolgáltatói eszköz jó lesz, akkor csak egy 5 vagy 8 portos GIGABITES switch kell.

HA a szolgáltatói eszköz tudásánál TÖBBET szeretnél , akkor vegyél egy ROUTERT !
Ez esetben a szolgáltatói eszközt "Bridge" módba kell rakatni az ügyfélszolgálattal. Majd a saját routeredben kell megadni a csatlakozási adatokat.
Ezáltal lesz több vezetékes kapcsolati lehetőség ( UTP )
Lesz egy WIFI-d amit szabadon állíthatsz....

Ha jól gondolom.....
Ha valamit elírtam, akkor úgy is javítják a hozzáértők ! :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#81790) qnadam válasza Gejza1981 (#81786) üzenetére


qnadam
veterán

egyelőre nem tudom 100%-ra hogy nem működik

akkor nem értem, mi a kérdés? miért nem próbálod ki?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81791) Gejza1981 válasza qnadam (#81790) üzenetére


Gejza1981
tag

Borisz76:
amit adott a digi (fiberhome) azon van wifi ami nekem megfelel

ami egyelőre még probléma és megoldani szeretném:
2db számítógép + a vonalas telefon úgy, hogy a fiberhome-ból ___ne___ kelljen több kábelt kihúzni

eddigi variáció:
1. köttessem be az optikát a szobába s akkor a fiberhome-ba tudok mindent csatolni (csak végső megoldás)

2. switch (itt gondoltam, hogy a régi zte doboz majd megoldja ezt, bemenetnek megkapja azt az 1 kábelt a fiberhome-ból, s a kimenetein meg menni fog a két gép + telefon némi config beállítás után)

3. vegyek saját eszközt (nekem tökéletes amit kaptam semmi nagyot nem várok el tőlük csak hogy a wifinél nagyobb sebesség legyen a két gépen kábel segítségével és menjen a telefon is)

azaz (ennél egyszerűbben már nem tudom leírni) azt szeretném, hogy minden menjen mint régen azaz telefon + 2 gép mindenféle plusz kábelezés nélkül

qnadam: de mit próbáljak ki?

(#81792) qnadam válasza Borisz76 (#81789) üzenetére


qnadam
veterán

a zte intézte eddig a voip telefont, a kérdés az, hogy az átállás után használható-e a zte, vagy az új ont tudja csak ezt. előbbi esetben boldogság, utóbbi esetben a szobába menő utp helyére kellene behúzni az üveget.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81793) qnadam válasza Gejza1981 (#81791) üzenetére


qnadam
veterán

azt írtad, hogy nem tudod, működik-e a zte így.

1. ez a legtisztább megoldás. az utp nyomvonalát nem ismerjük, ha a helyére be lehetne húzni az üveget, az lenne a legjobb
2. a netnek ez jó, a telefont viszont a switch nem kezeli.

ha 0621-es számod van, akkor bármi voip-képes holmival lehet kezelni a telefont, ha bármi más, akkor csak a digi saját cuccával (korábban legalábbis így volt).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81794) Gejza1981 válasza qnadam (#81793) üzenetére


Gejza1981
tag

ok a telefont rádugom az új fiberhome-ra aztán a másik kézibeszélőt áthelyezem kézközelbe, így félmegoldással de működik

a netnek hogy lesz jó? mit kell tennem a zte-vel hogy a fiberhome lanját szétossza két gépre és lássak kifele a nagyvilágba?

(#81795) kopi72


kopi72
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy Jászberényben mikor lesz digi üvegszálas internet es mobil ?
Mobil nem lesz addig, amíg az egész várost le nem fedik, hiába ingyenes még, ki vagyunk zárva

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#81796) qnadam válasza Gejza1981 (#81794) üzenetére


qnadam
veterán

ha be tudsz lépni a zte felületére, talán be tudod úgy állítani, hogy ne viselkedjen routerként, de a tiszta megoldás egy párezer forintos switch lenne, azzal egész biztosan működni fog minden egyéb állítgatás nélkül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81798) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az internetes hibabelejtések is a digikábeles bejelentőre mehetnek? Rákérdeznék, hogy on-demand-e a routerem kapcsolódási beállítása.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81799) Hoorus válasza roti86 (#81769) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszi a választ.. :)

Már csak azt kellene megtudnom valahogy, hogy kérésre kicserélik-e nekem a mostani catv egység+hg8121 párost erre az egybe integrált cuccra, vagy felejtős? Annyi kütyű meg vezeték van itt, hogy már ez is haladás lenne nekem :D

(#81800) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!

Van egy ZTE F668 routerünk és ezt szeretném valahogy összehozni egy Epson XP-245 nyomtatóval. A nyomtató doksija két lehetőséget ad:
1. nyomjam meg a hozzáférési ponton a wps gombot, míg villogni nem kezd a hozzá tartozó led, majd a nyomtatón egy gombkombinációt követően elvben csatlakozik a wifire. Viszont hiába nyomom a wps-t a routeren nem reagál rá. A konfig oldalon a wps pbc módban van (jelentsen is ez bármit... :) ). Így ezzel nem jutok előrébb.
2. a nyomtatón egy gombkombináció után "két percen belül írja be a hozzáférési pont számára a hálózati állapotlap (WPS-PIN Code) oszlopában található pin kódot (nyolcjegyű szám)". Ezt hová kellene beírnom, mert sehol nem találom?
Esetleg valami más ötletetek van?
Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.