Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81551) Serpiko válasza Laccoss (#81550) üzenetére


Serpiko
addikt

Lehet itt lesz a hiba hogy a 100-as portba van dugva.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#81552) djelf válasza Serpiko (#81546) üzenetére


djelf
tag

A kábelre rá szokták nyomtatni gyárilag, hogy cat5, cat5e, cat6, cat6a, cat7. A legelső (cat5) csak 100Mbit/s-et tud. A többi mind viszi az 1000Mbit/s-et, ha jól vannak a csaklakozói bekötve. :)

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#81553) MasterMark válasza djelf (#81552) üzenetére


MasterMark
titán

A Cat5 is tudja általában az 1 gbps-t.

Switch Tax

(#81554) Serpiko válasza djelf (#81552) üzenetére


Serpiko
addikt

Cat 5e van ráírva. Akkor ez nem jó hozzá ha jól értem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#81555) MasterMark válasza Serpiko (#81554) üzenetére


MasterMark
titán

De jó.

Switch Tax

(#81556) Garold válasza MasterMark (#81553) üzenetére


Garold
senior tag

Egy gyakorlati tesztet azárt megnéznék ezzel kapcsolatban. Rövid távolságon egy jó minőségű kábel talán. Hivatalosan a CAT5e a minimum elvárás a gigabites hálózathoz.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#81557) djelf válasza Serpiko (#81554) üzenetére


djelf
tag

A cat5e tökéletes gigabitre. :K

#81553 Mastermark
Erre eddig még nem láttam utalást, de vannak még itt nálam hozzáértőbbek, majd írnak ők is véleményt.
:R

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#81558) MasterMark válasza djelf (#81557) üzenetére


MasterMark
titán

The cable standard provides performance of up to 100 MHz and is suitable for 10BASE-T, 100BASE-TX (Fast Ethernet), 1000BASE-T (Gigabit Ethernet), 2.5GBASE-T, and, under some circumstances, 5GBASE-T. 10BASE-T and 100BASE-TX Ethernet connections require two wire pairs. 1000BASE-T and faster Ethernet connections require four wire pairs.
[link]

Cat 5, UTP, 100 MHz, 100BASE-TX / 1000BASE-T, Common for current LANs. Superseded by Cat5e, but most Cat5 cables meet Cat5e standards. Limited to 100m between equipment.
[link]

Switch Tax

(#81559) Serpiko válasza MasterMark (#81555) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszönöm a segítséget majd lesz valahogy.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#81560) MasterMark válasza Serpiko (#81559) üzenetére


MasterMark
titán

A Cat5e mindenképpen jó kell legyen, ha jól van rátéve a csatlakozó és más baj nincs.

Pontosan mennyi amúgy a sebességed? Ha 94 körül van akkor 100-as link gond lehet, ha viszont 98-105 akkor nem ezzel van gond, hanem központilag vagy korlátozva.

Switch Tax

(#81561) 4Grider válasza Serpiko (#81559) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom tökéletesen látod a saját routered adminisztratív felületén, hogy 100 vagy 1000 Mbps-ot egyeztetett le a Digi eszközével. Ezt az egy infót viszont még nem írtad meg...
Szerk.:
Ugyanúgy látod, hogy a saját számítógéped milyen linksebességet egyeztetett le a saját routereddel. Ha mind a kettő gigást, akkor kezdhetsz a szolgáltatóra gyanakodni.

[ Szerkesztve ]

(#81562) Serpiko válasza MasterMark (#81560) üzenetére


Serpiko
addikt

80 és 90 közt van a sebesség általában mindig. Tenda ac1200 routerem van. A beállításokban nem találtam sebességre infót.

Link sebesség na ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#81563) MasterMark válasza Serpiko (#81562) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor nézd végig a linksebességeket.

Switch Tax

(#81564) mpo válasza Serpiko (#81562) üzenetére


mpo
veterán

Hálózat és internet
Állapot
Tulajdonságok

Ha érted, akkor már elavult.

(#81565) 4Grider válasza Serpiko (#81562) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni de a Tenda oldalán az FH1202-vel kapcsolatban ezt olvasom:
Port1 10/100M auto-negotiation WAN
port3 10/100M auto-negotiation LAN ports
Akkor pedig ez nem lesz gigabites router...

(#81566) Sonja válasza 4Grider (#81565) üzenetére


Sonja
veterán

Inkább az AC6 AC1200-ra gondolhatott?! :F Mondjuk mindegy, mert ennek is 100Mbps portjai vannak.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#81567) Livius válasza Serpiko (#81562) üzenetére


Livius
őstag

Ez a Tenda AC1200 kevés infó. Ilyenek vannak, hogy Tenda AC6 AC1200, Tenda AC10U AC1200. AC1200 az csak a wifire vonatkozó, és az tudhatja a gigabitet, de a router LAN portja ettől még nem. Pl AC6 esetén 100 Mbites a LAN és WAN port, AC10U esetén már 1000 Mbites a LAN és WAN port (hardveres NAT-ot persze nem tudja, ilyen olcsón). Tehát a kérdés az még mindig, hogy milyen pontosan a Tenda router. A Digi eszközön néz utána valami használatiban melyik a Gigabites és melyik a 100 Mbites portja, általában az FE az 100-as, GE az a Gigabites jelölés.

Amúgy meg a véleményem szerint, vagy elkezdesz utánanézni a dolgoknak és nem azt hajtogatod hogy nem értesz hozzá, vagy akkor tessék és fizess. Pont hogy a szakértői tudást kell megfizetned majd 6000 Ft-ért a Digitől, tehát ez a felfogás számomra igen érdekes, hogy érteni nem akarsz hozzá, de fizetni se, hogy ha valaki megcsinálná helyetted. Amúgy meg ha dühödben mész másik szolgáltatóhoz, ott ugyan ez a helyzet alakulna ki egyből, ha több kell mint 100 Mb, szóval azzal se lennél előrébb hogy buszúból lemondod.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#81568) mpo válasza Livius (#81567) üzenetére


mpo
veterán

Ha jól emlékszem 2500 Ft az ilyen kiszállás, a bekötési díj a 6000 Ft.
Ha Serpiko 15 perc alatt kideríti a hiba okát, az itt kapott segítséggel, akkor is jó órabére lesz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81569) Serpiko válasza Livius (#81567) üzenetére


Serpiko
addikt

Ac10u van nekem tudja 1000 netet a digi routert megnéztem a GE porton van a kábel.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#81570) tzabo válasza vzozo (#81524) üzenetére


tzabo
tag

Albertfalván vagyok szintén. Én nem vettem észre semmi különöset. Megy normálisan a net, ahogy eddig is.

(#81571) Beniii06 válasza Serpiko (#81569) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor ha van másik vezetéked azzal kellene kipróbálnod. A gépedben 1000-es hálózati kártya van? A gépeden ki lehetne deríteni egyből a hálózati beállításoknál, a tulajdonságoknál, hogy minek látja a gép a kapcsolatot. 100-asnak vagy 1000-es kapcsolatnak, erre írták a linksebességet.

"Got any other secret weapons?"

(#81572) Serpiko válasza Beniii06 (#81571) üzenetére


Serpiko
addikt

Nemrég nézte meg ismerősöm A gépemben 1000-es hálózati kártya van. 1000 kapcsolatot mutat. Másik vezetékem nincs de majd veszek.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#81573) 4Grider válasza Serpiko (#81572) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha már össze van kötve egy ezres kapcsolattal a routereddel a géped, akkor megpróbálhatnád a router felőli végét a szolgáltatói eszközbe kötni és a számítógépeddel közvetlenül betárcsázni a Digihez. Ott is gondolom látod a linksebességet és rögtön látni fogod a kapott sávszélességet is (feltéve, hogy marad az 1000-res link).

(#81574) Serpiko válasza 4Grider (#81573) üzenetére


Serpiko
addikt

Este teszek vele egy próbát ami t otthon leszek. Köszi a tippet.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#81575) Serpiko


Serpiko
addikt

Kis fejlemény felhívtak a digitől. Mondta a szerelő bent a szerveren állított valamit mondta holnap reggel hívjam és számoljak be a sebességről. Most értem haza mértem a sebesség most 540/130 párszor mértem és mindig kb. ilyen eredmény született. Alakul a dolog holnap hívom a digi munkatársat. Amúgy ez már elfogadható eredménynek számít? Elég gyorsak voltak tegnap adtam le a hiba jelentő lapot.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#81576) Jim74 válasza Serpiko (#81575) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Mivel a 300/75 garantált sebesség megvan, így szerintem a DIGI részéről le fogják zárni a hibajegyet megoldott státusszal.

(#81577) Serpiko válasza Jim74 (#81576) üzenetére


Serpiko
addikt

Pont most kerestem rá a garantált sebességre. Akkor boldogság van! :D Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagyok vagytok. :R

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#81578) Livius válasza Serpiko (#81575) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem, most jön az, hogy a hardveres NAT nélküli olcsó Tenda router limitál már csak erre az 500 Mbites sebességre. Valószínű azzal nem lesz jobb ez a sebesség már soha.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#81579) Serpiko válasza Livius (#81578) üzenetére


Serpiko
addikt

Akkor majd cserélem jobbra ezen nem fog múlni. Amúgy havernak is ugyanez a routere van és neki jön 900 körüli sebességgel.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#81580) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

DIGI megint hozta a formáját. Anyuméknak 500 FTTB net van, kinn melóznak németbe. Hazajönnek fél év után az üres lakásba, rádugják a routert.... halott a kábel. Hát megint kihúzták a kábelüket az ONT-ból mikor már nem volt hely és kötöttek be valakit. Egyszer már volt ilyen, akkor úgy, hogy otthon voltak, ugye éjjelre átamtalanítják a routert, aztán mire felkeltek már nem volt net. Akkor is gondolom mivel már betelt a switch meg az ONT, rámértek melyik bedugott kábel nincsen használatban, és kihúzták... Ezt egyébként velem is megcsinálták már, annyi különbséggel, hogy engem rádugtak a 100-as switchre, mikor egy 500-ast kötöttek. Egyből kiszúrtam, mert a router hátulján a zöld led villogott nem a sárga.

The Truth is out there...

(#81581) Laven


Laven
újonc

Sziasztok!

Nálam tegnap óta nem működik az IPv6. Prefixet kapok, de semmilyen forgalom nem megy át rajta. Próbáltam a routeremet kihagyni és közvetlenül a gépről csatlakozni PPPoE-vel, de úgy sem megy.

Valakinél hasonló tapasztalat?

FTTH - ZTE F660RV1 - Bridge mód

(#81582) pgknokia


pgknokia
csendes tag

Mogyoródon 1utcanyira van csak kábel, kértem címemre bekötést közölték nincs net amit ugye tudtunk eddig is... Miért nem képesek 1 utcát elhúzni? Mit kéne tennem hogy elhuzzak még 1 utcát a kábelt?

(#81583) qnadam válasza pgknokia (#81582) üzenetére


qnadam
veterán

béreld ki az útbaeső oszlopokat, fizesd le a szerelőcsapatot, hogy fűzzék föl a frissen szerzett oszlopaidat, fizesd le az ügyintézőt, hogy papíron egy szolgáltatási területbe eső címen legyen a bekötésed.
vagy
köttesd be a szolgáltatást a terület szélénél, és onnan húzd tovább az üveget magadnak
vagy
a terület szélére bekötött szolgáltatást lődd át mikrohullámmal magadhoz

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81584) Márton


Márton
nagyúr

Digionline esetén tudom van kedvencek, de olyanra nincs lehetőség, hogy egy csatornát letiltsak? Pl. M1 és egyéb hírek, krimi tartalmaktól most kímélném kórházban fekvő hozzátartozóm. Elég lenne a sport, utazás.. Berakom ezeket a kedvencekbe, de tuti megtalálja a többit is a menüben :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81585) TeeJay


TeeJay
félisten

FTTH ötletelések :

Megnéztem nálunk a panelban az 5. emeleten a DIGI kötődobozt
Fekete merev burkolatú fő optikai kábel bejön, átnéztem 12 színű kisebb szál van benne és azokon belül is van még 4 üvegszál tehát ha jól számolom a 11 emeletes panelban ha minden emeletre tettek ilyen 4-es kötődobozt akkor 12x4 = 48 optikai szál van lent a földszinten de csak 44 lakás van. Az én emeletemen a szürke szálat nyitották ki és azon belül van a 4 vékony optikai szál 4 különböző színnel de a szomszéd néni rokkant nyugdíjas kétlem hogy nagy DIGI előfizető lenne, szemközti néni még idősebb kétlem hogy neki is lenne DIGI, egyedül egy másik srác szomszéd van még vélhetően ő köttet még :D

Kb 32 előfizetőtől több nem lesz ebben a lépcsőházban soha mivel van Telekom/Flip-es is
így jól tippelek hogy ezt a 12 szálat benne a 4 optikai szállal lent rákötik egy max 32-es splitterre majd az azelőtti szálat az OLT port után egy kettes splitterrel összekötnek egy másik lépcsőházzal is és kész a max 64-es osztás / port?
Persze a 64 előfizető csak akkor jönne össze ha mindkét lépcsőházban kimaxolják mind a 32 szálat amire nem látok esélyt de olyan 25-30összejöhet.
Meg kellene keresnem hogy az elsőn van-e a 32-es osztó vagy a földszinten csak ott tárolók vannak és nincs kulcsom csak azoknak akik bérelnek ott.

Szomszéd tömbben már valakinek kész az FTTH mert megyek holnap segítek neki az ONT-n a wifit beállítani. Mutatta fotón hogy az újfajta Huawei ONT-t kapta amin 1 Telefon 1CATV és 4LAN van amiből csak 1 gigabites és 2antennás wifije van.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81586) Lackooo84 válasza TeeJay (#81585) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem értem mi értelme lenne annak, hogy ha kevesebb szálat hagynak, mint ahány lakó van, plusz nem árt ha van tartalék szál, ha valamelyik sérül.

The Truth is out there...

(#81587) Intruder2k5 válasza Lackooo84 (#81586) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom költséghatékonyság. Egy szolgáltató sem számol teljes lakossággal, hisz az szinte kizárt, hogy mindenki egy helyen fizet elő. És ezt nem csak a DIGI csinálja, Telekom topikban is lehetett olvasni hasonlót, amikor viszonylag új építésű lakóparkba odaköltözött valaki, aztán nem tudott vezetékes szolgáltatást köttetni, mert minden leágazás foglalt volt. A Telekom közölte vele, majd ha valaki felmondja.

(#81588) TeeJay válasza Lackooo84 (#81586) üzenetére


TeeJay
félisten

A fekete vastag merev kábelban van 12 külön színű kis kábel azon belül 4 szál, tehát összesen 48 szál. 11 emelet minden emeleten 4 lakás és egy kötődoboz. Lent a 48 szálból igazából csak azt kell be kötni amin van előfizető, ha csak 26 lesz akkor 22 szál tartalék

Lent a szürke szálon belül a zöldet kell splitterre kötni és az az 5. Emelet második lakása lesz pl. Majd ha lekapcsolják az FTTB-t mondjuk év végén akkor megnézem a 11 emeleten mennyi előfizető lett FTTH-n

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81589) Lackooo84 válasza Intruder2k5 (#81587) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálunk is már problémás, a régi ügyfeleket kábeleit húzzák ki, hogy bekössék az új emberkéket. Van is belőle cirkusz mindig. :D

The Truth is out there...

(#81590) TeeJay válasza Lackooo84 (#81589) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor itt 44 lakásra 48 szál több mint elégséges és nyakamat rá nincs 28 előfizető sem. Két ilyen lépcsőház vígan el fog menni egy GPON portól és nem lesz 64 előfizetővel kimaxolva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81591) Dragon3000 válasza TeeJay (#81590) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha ki is lenne maxolva, akkor se terheli mindenki mindig maxon a netet, így kár ezen izgulni.

(#81592) TeeJay válasza Dragon3000 (#81591) üzenetére


TeeJay
félisten

Mostani FTTB-n is jó volt a letöltés, a vissza irányra leszek kíváncsi, ott nem mindegy hogy 32 vagy 64-es osztás van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81593) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Manapság FTTH-ra milyen router-t adnak? Mert ha jobb, mint a ZTE 668, lehet, kicseréltetem.

(#81594) TeeJay válasza Hauptmann (#81593) üzenetére


TeeJay
félisten

Akihez holnap megyek wifit beállítani mutatta milyen van nála
Huawei HG8143A5
Ez egyben tud mindent --> 1CATV, 1TEL, 4LAN (1x gbit + 3x 100m)
Persze terület függő is a dolog

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81595) Hauptmann válasza TeeJay (#81594) üzenetére


Hauptmann
addikt

És ez mit tud? 5 GHz wifi, ipv6?

(#81596) TeeJay válasza Hauptmann (#81595) üzenetére


TeeJay
félisten

2,4GHz 2antennás N wifi, ipv6-ot biztos tud

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81597) qnadam válasza Hauptmann (#81593) üzenetére


qnadam
veterán

nem fogják kicserélni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81598) PBA válasza Hauptmann (#81593) üzenetére


PBA
aktív tag

Ez nem kívánságműsor. :) Szólj, ha kicseréltetted. :) Nem, nem fog menni. :)

[ Szerkesztve ]

(#81599) adika4444 válasza Hauptmann (#81595) üzenetére


adika4444
addikt

Mindegyik tud IPv6-ot, viszont a tapasztalatom szerint csak a Huawei eszközökön van rendesen felkonfigurálva. Ráadásul egy ismerősnél még a Hua-n is lehalt pár hete a v6. Nálam saját eszközön jó. Bridged módban nyilván átereszti mindegyik, router módban meg szerencse kérdése.

üdv, adika4444

(#81600) Garold válasza PBA (#81598) üzenetére


Garold
senior tag

Meg lehet azt oldani hogy cseréljék. Mondjuk magától random újraindul naponta többször. ;]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.