Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82801) Dragon3000 válasza Lackooo84 (#82800) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ilyen sok szabadidőd van, hogy ilyen hülyeségekkel foglalkozol :F

(#82802) TeeJay válasza Lackooo84 (#82798) üzenetére


TeeJay
félisten

Mondd fel a szerződést máris kapsz más szolgáltatótól
kevésbé pudvás IP címet :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82803) Lackooo84 válasza TeeJay (#82802) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem a reconnect gyorsabb. De nekem legalább megvan a 300 up bármikor... ;)

The Truth is out there...

(#82804) Lackooo84 válasza Dragon3000 (#82801) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És neked mennyi lehet vajon, hogy így beelebüfögsz...? :U Szerintem nem vicces, amikor olyan oldalakon, meg appokban, ahol számít a helyzetem, az ország túlfelére rak mert ilyen fos román IP címet kapok...

The Truth is out there...

(#82805) CirrMee válasza Lackooo84 (#82804) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem a szolgáltató, és nem a neked válaszoló tehet arról, hogy a geoloc' rossz helyre képzel téged.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#82806) Laccoss válasza Lackooo84 (#82804) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor frissítsd azt, hogy hol vagy, ha ennyire fontosak a helyadatok.

(#82807) TeeJay válasza Lackooo84 (#82803) üzenetére


TeeJay
félisten

No para kedd óta FTTH-n vagyok már nekem is 330megabit van éjjel nappal felfelé :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82808) Flashget válasza Lackooo84 (#82800) üzenetére


Flashget
félisten

2007-ben mikor beroffentek roman ip-k neztunk mi is mi ez. :)

Realme GT Master Edition

(#82809) Lala6


Lala6
őstag

Majdnem 4 évvel az optikai kábel lakásokig történő kihúzása után tegnap megérkezett a gigabites net is rajta. Budapest, X kerület, Újhegyi lakótelep.
Maximálisan elégedett vagyok vele, stabil, gyors, szuper.

[ Szerkesztve ]

(#82810) TeeJay válasza Lala6 (#82809) üzenetére


TeeJay
félisten

Na akkor már ott is tolják, szerintem hamarosan Flashget is be tud majd számolni a Kispesti bekötésről :R
Tudtommal a Kispest, Újhegy, Havanna mind a Gyömrűi fejállomásra van kötve és hasít a net :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82811) betyarr válasza Lala6 (#82809) üzenetére


betyarr
veterán

áááá,ne is idegelj.remélem nálunk nem akarnak még éveket várni :U

(#82812) M_AND_Ms válasza Lackooo84 (#82804) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nocsak! IP címből is van fos??
Tehát a román IP az fos. Meg pudvás. Vajon, a magyar milyen? Az jó? Mondjuk, én kínaít tuti nem szeretnék! Csak eredeti angolt!... Vagy németet...vagy olaszt?
Tényleg! Melyik a jó? Melyik a minőségi? Sajnálom, de eddig tudatlan és igénytelen voltam a témában

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#82813) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Még mindig 600 körül a Gigás nálam, sőt rosszabb, mint reggel... Oké, tudom, holnap mérek egyet majd közvetlen a gépre dugva is (bár semmi értelme). Az Ookla meg össze-vissza találgat "legjobbat", ez sem így volt eddig.

(#82814) Laccoss válasza SunMount3r (#82813) üzenetére


Laccoss
addikt

Digis szerveren mérj!

(#82815) Dragon3000 válasza Lackooo84 (#82804) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezek a geo szarok semmit nem érnek, jártam már úgy 15 éve, hogy németországi címnek érzékelte az ip-m, akkor csak azért zavart, mert volt olyan oldal, amire csak itthonról engedet be, na ott mokolni kellett ezzel, ezt meg is értem. De az, hogy az ip nem tetszik neked ez a legnagyobb hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#82816) qnadam válasza Rogiii (#82789) üzenetére


qnadam
veterán

ha openwrt-t teszel rá, akkor működhet routerként is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82817) TeeJay válasza Laccoss (#82814) üzenetére


TeeJay
félisten

speedtest alkalmazásban --> antenna hungária, digi, telekom, telenor, vodafone ezek elég jók azért
600 megabit körüli mérést hajnalban tudná jobban megnézni mert ha akkor többet mér akkor hálózati terheltség
de még 128-as osztás esetén is érdekes lenne ha egész nap 600megabitet mérne mert ahhoz 4user egyidőben kellene csutkán töltsön
128-as osztás is úgy van hogy kb. a fele van a végpontokon rajta így inkább 64-es az az osztás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82818) qnadam válasza M_AND_Ms (#82812) üzenetére


qnadam
veterán

ne is mondd, a múltkor valamelyik azt mutatta, hogy vidéken vagyok. nem is tudom, hogy bírtam ki ilyen pudvás falusi ip-ve.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82819) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Most mértem újra 920 körül, de kizártnak tartom, hogy ez "hálózati terheltség" lett volna tegnap. Legalábbis nem tartósan és fixen 600-on hagyva engem. Remélem igazam van és "elmúlt", bármi is volt az a kiszolgálói oldalon.

(#82820) WaterWave válasza Lackooo84 (#82804) üzenetére


WaterWave
veterán

van baj látom:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82821) Lala6 válasza betyarr (#82811) üzenetére


Lala6
őstag

Beszélgettem a szerelőkkel, azt mondták, hogy mindenkit átkötnek majd FTTB-ről FTTH-ra, de erre 3 évük van még. Nekem csak azért lett, mert szerettem volna 500-asra előfizetni, de azt elutasították, mondván, hogy már működik az optika is, így arra kötnek.

(#82822) betyarr válasza Lala6 (#82821) üzenetére


betyarr
veterán

épp ezért írtam,amit írtam.másfél hete a lépcsőházba felhúzták az optikát.remélem itt nem fognak évekig várni,hogy a lakásokba is behúzzák.

(#82823) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Kb két hete kötötték be az 1000-es Netet hozzánk. Hoztak egy Huawei hg8143a5 készüléket és arra kötötték rá az Asus rt act7 u v2-es routerünket. Viszont 340 mbit volt eddig a max sebességünk kábelen, wifin pedig 260. A routerünkben 4 gigabit port van és elvileg gigabites utpvel is van összekötve. Jelezzem feléjük, vagy várjak a csodára? :D :R

(#82824) betyarr válasza Lazika (#82823) üzenetére


betyarr
veterán

jelezheted,de a válasz úgyis az lesz,hogy a garantált meg van (már ha a 340-et a letöltésre gondoltad).

(#82825) qnadam válasza Lazika (#82823) üzenetére


qnadam
veterán

router nélkül mennyi?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82826) SunMount3r válasza Lazika (#82823) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Router-ed Admin felületén nézd meg, hogy nincs e új firmware frissítés rá.

(#82827) StaChys válasza Rogiii (#82789) üzenetére


StaChys
tag

Igazából neked lehet legjobb lenne azonnal kérni az FTTH-t, pár hét - max pár hónap is úgyis odaérnak és át kell kábelezni a lakást. Lehet jobb lenne így a belakás előtt már azonnal megcsinálni. Az FTTH-hoz meg jár egy ONT, aniben van egy ilyen-olyanm többnyire n-es Wifi is.

(#82828) Lazika


Lazika
senior tag

Router nélkül nem mértem. Ők állították be és én még ilyent nem csináltam. Azt se tudom milyen mód ez... acces point vagy bridge? Router firmwarejét tegnap frissítettem.

(#82829) 4Grider válasza Lazika (#82828) üzenetére


4Grider
nagyúr

Első körben azt kellene kiderítened, hogy tutira a routered építi fel a kapcsolatot (akkor a huawei bridge módban működik), vagy a routered belső ip címet kap a huawei-től (a huawei ekkor az alap módjában, tehát router módban működik).
Ezt marha egyszerű kideríteni: Ha a routered WAN beállításainál pppoe kapcsolat szerepel a saját felhasználói neveddel és a hozzá tartozó jelszóval, akkor az első eset van. Ha viszont a WAN beállításoknál sima dhcp kliens mód van beállítva és a routered így belső ip címet kap, akkor a hálózatodban kétszer történik NAT-olás, és ilyenkor logikus, hogy nincs meg a 900 Mbps fölötti sebesség.

(#82830) Lazika válasza 4Grider (#82829) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi a kimerítő választ. Elvileg bridge módban van. Kicseréltem a Huawei és a routers összekötő kábelt egy cat 5e kábelre és ugyanúgy a wifi 260 max. Most kábelen is 220 mbit a letöltés.

(#82831) 4Grider válasza Lazika (#82830) üzenetére


4Grider
nagyúr

A wifi senkit nem érdekel, hiszen nagyon sok (eszközöktől is független) változótól függ a rajta elérhető sebesség.
Ki kellene kerülni a routert: A számítógéppel közvetlenül fel kellene csatlakozni az adott kábellel a szolgáltatói ont-ra és be kellene tárcsázni a pppoe felhasználói névvel és jelszóval. A számítógépre telepített speedtest alkalmazással utána rá kellene mérni az antenna hungária szerverére. Így mennyi?

(#82832) Lazika válasza 4Grider (#82831) üzenetére


Lazika
senior tag

Ha csak simán kivettem a routers úgy egyáltalán nem volt netem. gondolom resetelni kell ilyenkor az ont-t hogy tudjak rácsatlakozni, ugye? Bocsi a hülye kérdésekért. :R

(#82833) 4Grider válasza Lazika (#82832) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem kell resetelni semmit. Ha a szolgáltatói eszköz bridge módban van, a rá kötött eszközzel kell létrehozni egy pppoe kapcsolatot a szolgáltatóhoz.
Windows esetében a pppoe kapcsolatot a Windows "szélessávú kapcsolat létrehozása" menüpontjában tudod megtenni (több más lehetőség mellett).
Szerk.:
A gépházban a keresőben ez külön van írva, tehát:
Széles sávú kapcsolat létrehozása

[ Szerkesztve ]

(#82834) Lazika válasza 4Grider (#82833) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi! Megcsináltam. A max az 340mbit. Digi is azt mondta, hogy 300/75 a garantalt és ennyi. :W

(#82835) szaboi6512 válasza Lazika (#82834) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nincs hálózati killer driver telepítve véletlenül?
Milyen tipusú a hálózati kártyád?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#82836) 4Grider válasza Lazika (#82834) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen típusú a géped? CPU, memória, hdd vagy ssd?
Alapból nem szokott ilyen vacak lenni a net, tehát valami egyedi oka lesz ennek a sebességnek. A leggyakoribb egyedi ok az általában valami gyenge hardver számítógép/router oldalon, vagy valami vacak hálózati kábel és legritkábban törött optika. Ez utóbbit tudja a Digi nálad kimérni 2500 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#82837) norba69 válasza 4Grider (#82836) üzenetére


norba69
senior tag

A Killer hálózati kártyák szoftvere csodákra képes. A legerősebb, legjobb hálózatot is képes a 10 évvel régebbi adsl sebességre lassítani.

(#82838) Lazika válasza 4Grider (#82836) üzenetére


Lazika
senior tag

Van egy gamer gep, de annak pontosan nem tudom az adatait. Egy éve lett osszerakva ryzen 1600as proci meg egy asrock lap. Meg van egy 2019-es Macbook pro is, es azzal se megy tobbel kabelen se wifin se. Iphone is wifin ahol a router van 260 mbitet mér max. A router az meg rt ac57 u v2

[ Szerkesztve ]

(#82839) 4Grider válasza Lazika (#82838) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor marad a kábel. Próbálj meg beszerezni egy szerelt cat6-os patch kábelt. Ha az sem megoldás, akkor rosszul hegesztették az optikát, vagy törött valahol az optikai szál.
Merre van ez , illetve mikor kötötték be?
TV rendben működik?

[ Szerkesztve ]

(#82840) Lazika válasza 4Grider (#82839) üzenetére


Lazika
senior tag

Kaposvár, 2 hete lesz holnap, hogy bekötötték. Tv neha szorakozik. De nem vészes.

(#82841) TeeJay válasza Lazika (#82840) üzenetére


TeeJay
félisten

Mondjuk az AC57U V2 azért csak bírna 800 megabitet.
Csinálj egy reset-et rajta és állítsd be újra illetve mérj hajnalban is és ha akkor sincs nagyobb sebesség akkor simán lehet jelezni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82842) dkende4


dkende4
lelkes újonc

Sziasztok! Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudom ezt a ZTE csodát átállítani bridge módba? Megvan a router, amin majd a PPPoE kapcsolatot beállítom, de egyenlőre nem tudom hol kéne Access Pointból Bridge-be állítani. ZTE F668.

(#82843) Intruder2k5 válasza dkende4 (#82842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Csak az ügyfélszolgálat tudja, hívd fel őket, és ott kérd!

(#82844) Jorus válasza dkende4 (#82842) üzenetére


Jorus
nagyúr

Felhívod az ügyfélszolgálatot, hogy állítsák át.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#82845) dkende4 válasza Jorus (#82844) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

De ezt hogy? Mármint küldenek rá másik firmwaret? Csak azért csinálnám magam, mert a főbérlőn keresztül kéne értekezni, az meg hónapokig tartana.

(#82846) sarkanyolo2 válasza dkende4 (#82845) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ha tudod a szerződésszámot és úgy mutatkozol be mint a főbérlő akkor átkapcsolják. :D

A telefonon keresztül válaszd egyből az 5-ös, ügyintézőt kapcsolj menüpontot így kibackeled a pin kód kérést. A szerződésszám a számla jobb felső sarkában van.

Plusz, ha nincs meg, húzd be az ügyintézőtől a PPPoE username+pass kombót ha nincs meg.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#82847) SunMount3r válasza sarkanyolo2 (#82846) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

húzd be az ügyintézőtől a PPPoE username+pass kombót ha nincs meg.-> Ez ugyebár csak a net csatlakozáshoz kell, nem pedig az ő router-ükhöz. ? És ha jól értem én, mint ügyfél azon a router-en semmit sem tudok állítani?

(#82848) 4Grider válasza SunMount3r (#82847) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lenne benn a topik összefoglalójában az alapértelmezett felhasználói név és jelszó, ha nem tudnál benne állítani. De bridge és router mód között csak az ügyfélzolgálat tud átkapcsolni.

(#82849) Ati00


Ati00
tag

Hali mindenki! Elment a vezetekes internetem a DIGInel. XV kerulet Rakospalota eszaki resze. Szomszednak is elment a netje. Erdekes, DIGI mobilnet az van. Kíváncsi vagyok kinek ment el még a kornyeken netje. Foleg Budapest korul. Ha meg itt cseszodott el vmi az szivas xD (sry hogy nem irtam ekezeteket csak telefonrol irom ezt es lusta vagyok kiirni xd)

[ Szerkesztve ]

(#82850) ArGab válasza Ati00 (#82849) üzenetére


ArGab
őstag

Zugló, Örs mellett is szar. Elment rövid időre, most visszajött de ilyen fél-egy mbit sebességgel mindkét irányban.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.