Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82301) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Digi-nél szerintetek lesz most valami sávszélesség növelés?
Szinte minden nyáron lépnek valamit.

RDS 300 helyett már 450 Mbit feltöltésük van.

Illetve a Digi jelenlegi FTTH hálózata szerintetek tudná a 2Gbit letöltési sebességet?

Live poor, die ritch.

(#82302) Lackooo84 válasza gyáliSanyi (#82301) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

300-at sem használom ki, szóval whatever... :U

The Truth is out there...

(#82303) gyáliSanyi válasza Lackooo84 (#82302) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Hát nem is tudom. Csak kérdeztem.
1Gbit letöltést se használjuk ki 90%, mégis van.

Live poor, die ritch.

(#82304) bolic válasza Lackooo84 (#82302) üzenetére


bolic
őstag

Én pedig néha többször előfordul hogy több mint 35 MB/s volt a torrent feltöltésem az elmúlt 12 órában, néha nagyon közel volt a 40 MB/s határhoz. :P Igaz, ezek csak pár perces csúcs pillanatok voltak, aztán megint jött a síri csönd.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#82305) TeeJay válasza gyáliSanyi (#82301) üzenetére


TeeJay
félisten

Mivel GPON ezért 2,45/1,25gigabitet tud az OLT kártyán egy port csak éppen azt nem 1 user használja hanem 32-64-es osztással kitudja mennyi. Persze egyidőben ritkán van hogy sokan használják hiszen akkor a garantált minimum se lenne meg.
75megabit a garantált up ami azt jelenti hogy 16 user egyidejűleg torrentezhet seedeléssel vadul akkor sincs még gond de a legtöbb user tudja mérni napközben is a 300-as feltöltést szóval kb. 2-3-4 user ha egyidőben használja a netet.

2gigabitest ők is tudnának csak minek... Az adott ONT-ben csak 1 gigabites port van, ahhoz hogy 1 gépen ki lehessen használni a 2gigás letöltést 2,5 gbit LAN kellene rá meg a gépbe/routerbe is az usernek
Nem sok értelmét látom inkább csak erőfitogtatás hogy "2gigás netet is tudunk adni ha akarunk"

Az 500-as feltöltés már többet érne csak ahhoz mindenhol FTTH kell és persze a garantált minimum 75megabit úgysem változik tehát valahol meglenne a nagyobb feltöltés valahol nem. Nálunk pl jelenleg nem tudom mi a tosz van hogy akinél voltam zsír új FTTH hálózaton ONT-t beállítani ott napközben 20-30megabit felfelé ha megvolt...

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82306) Digitalpimp válasza Csabex (#82299) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nem, mert egymás közt románul beszéltek.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#82307) Draken válasza Attila 1 (#82286) üzenetére


Draken
őstag

+) PeachMan: Újpest mely részén?

(#82308) gyáliSanyi válasza TeeJay (#82305) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi!
Nem pont torrentre gondolok, de mikor Gmail-re töltök fel valamit akkor szerintem olyan kb. 100 Mbit feltöltésnél ugyanez a (kép lent) sebesség megáll. Ezért gondolnám, ha lenne 450 és mivel nem egy közeli szerverrel kommunikál már mindjárt lenne 150 Mbit is. Jó persze ez se lenne kihasználva mindig, meg elég ritkán, csakhogy ne csaló torrentes példát hozzak.

Ezt most mértem, szóval felöltéssel csúcsidőben itt sincs gond:

Off: Asus RT-AC56U V2 . Nálam valami hardveres gond is lehet, másik Roterem-ről meg 800-ak simán megvannak.

Live poor, die ritch.

(#82309) qnadam válasza gyáliSanyi (#82308) üzenetére


qnadam
veterán

eszerint a logika szerint ha az otthoni hálózatot ápgrédeled 2,5 gigabitesre, a 300 megabites feltöltési sebességed 750 mbps lesz?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82310) TeeJay válasza gyáliSanyi (#82308) üzenetére


TeeJay
félisten

Azt azért tudd hogy több helyen limites a feltöltés. gmail-re én sem tudok még 300megabittel sem feltölteni.
Igazából a 100+ megabit upot főleg torrentre lehet csak használni másra nem igen :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82311) Attila 1 válasza Draken (#82307) üzenetére


Attila 1
tag

Káposztás Megyer 1

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#82312) gyáliSanyi válasza qnadam (#82309) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Nem.

Live poor, die ritch.

(#82313) Jorus válasza gyáliSanyi (#82308) üzenetére


Jorus
nagyúr

Külföld felé mindig jelentősen alacsonyabb az uplink sebesség, a 300+ Mbps "belföldre" értendő.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#82314) Dragon3000 válasza Jorus (#82313) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért google drive-ra megy 300Mbps sebességgel a feltöltés 😀

(#82315) TeeJay válasza Jorus (#82313) üzenetére


TeeJay
félisten

Inkább a 300megabit DIGI hálózaton belül, aztán hogy azon kívül mi van az már más tészta

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82316) Jorus válasza Dragon3000 (#82314) üzenetére


Jorus
nagyúr

Általánosságban írtam, bár nekem GDrive upload is esetleges, attól függően, hogy épp melyik random szerverre töltök fel, bár nagyon kevés dologra tudom használni, így általában hanyagolom.

TeeJay: az is igaz, ja

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#82317) betyarr


betyarr
veterán

mi a minimum konfig ami kihajtja az 1000-es netet?vagy inkább az ssd a lényeg?

(#82318) TeeJay válasza betyarr (#82317) üzenetére


TeeJay
félisten

Egy sandy bridge i3-i5 laptop simán ha HWNAT-os router van előtte
persze ez speedtest alkalmazás mérés, torrentnél már komolyabb kell

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82319) betyarr válasza TeeJay (#82318) üzenetére


betyarr
veterán

egy g4560-as cpu ssd-vel vajon mennyire bírja?synology rt1900ac router van.tehát a router bírja.
az 500-as netet lazán kihajtja.

[ Szerkesztve ]

(#82320) TeeJay válasza betyarr (#82319) üzenetére


TeeJay
félisten

Mérés 1 szálon megy az nem terheli annyira főleg ha speedtest appban méred
ugyanaz a gép böngészőben lehet már csak 3-400megabitet tudna mérni.
torrentre meg lehet letérdel 3-400-nál mert sok kis szelet megy főleg még ha mellé valami tré AV szoftver van a gépen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82321) betyarr válasza TeeJay (#82320) üzenetére


betyarr
veterán

torrentre (is) értem hogy viszi az 500-as netet.tartósan 60mbit felett is megy simán qt alatt.kérdés az 1000-est mennyire fogja vinni/bírni.

[ Szerkesztve ]

(#82322) Lackooo84 válasza gyáliSanyi (#82303) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát én a letöltést azért kihasználom, amikor digitális játékokat rántok le, amik 50-100GB is lehet, a feltöltésnek nem látom hasznát, mert úgyis mindenhol limitálva van.

The Truth is out there...

(#82323) Dragon3000 válasza betyarr (#82319) üzenetére


Dragon3000
veterán

G2120 volt az előző nasomban egy letöltés esetén hdd-re is megvolt a 100MB/s, ilyenkor a feltöltések vegetáltak a hdd miatt (egy 4TB-os hdd-re ment az összes torrent), ssd esetén letöltés közben is ment szépen a feltöltés, 100-150 torrentig nem éreztem kevésnek a cpu-t. Jelenleg egy 200ge van a nasban 300-350 torrenttel, ssd+hdd, rendesen megy a torrent. Router asus ac65p.

(#82324) betyarr válasza Dragon3000 (#82323) üzenetére


betyarr
veterán

akkor asszem nálam sem lesz hiba a saját hw tekintetében.
remélem nem csesznek el semmit és nem fog kelleni küzdeni egy esetleges digi hülyeség ellen.

(#82325) radi8tor válasza Dragon3000 (#82323) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak megjegyezném nem az a lényeg mennyi torrent van, hanem hogy mennyit seedel aktívan. Tőlem alig húznak 1-2 torrentet - általában a szerverekről szedi le a többi kliens. Évek óta nem tudtam visszaosztani egyet sem 1.0 vagy nagyobb arányban.

⭐ Stella

(#82326) M_AND_Ms válasza radi8tor (#82325) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

...meg az is számít, hogy összesen hány peer van egy torrentnél. Azok nyilvántartása, kezelése eszi a processzort,. Több ezernél már érezhető, hiába csak.10-20-tól tőlünk le.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#82327) Dragon3000 válasza radi8tor (#82325) üzenetére


Dragon3000
veterán

Számít a torrentek száma, ez mellé a beállított szálak is, mert terhelik mind a cpu-t.
Nekem ilyen gondom nincs, napi 1-1,5TB megy vissza.
23 órája lett újra indítva a nas, jelenleg 422 torrent van a kliensben és 11 letöltés megy.

[ Szerkesztve ]

(#82328) Dragon3000 válasza Dragon3000 (#82327) üzenetére


Dragon3000
veterán

Valahogy nincs gondom az 1.0-ás arány elérésével.

[ Szerkesztve ]

(#82329) wentworth


wentworth
tag

Sziasztok.

A fehér Huawei HG8121H routerem van.
Public ip-t már kértem, de a portforwardot hiába állítom be, csak itthonról (routeren keresztül) működik az elérés a kinti "publikus" ip és portom beírásával. Kintről, már nem.
Mit ronthattam el? Le van korlátozva a portforward is?

Vi10 32G Q32G221510...

(#82330) Laccoss válasza wentworth (#82329) üzenetére


Laccoss
addikt

Miért nem működik? Nyitottál portot? Mit szeretnél elérni a gépeden?

(#82331) kezdő


kezdő
senior tag

Székesfehérvárra is megérkezett az optika.
Jelenleg csak internet előfizetésem van, de a "mindenes" eszközt kaptam, Huawei HG8143A5
Profi és segítőkész szerelők voltak nálam, eddig is elégedett voltam a Digivel, most méginkább. :)

(#82332) betyarr


betyarr
veterán

a lépcsőházunkban jelenleg ez a helyzet: [link]
máshol is csinálták így?ilyen doboz került fel egyelőre:

egy kis kiegészítés: a linkelt hsz-ben rosszul írtam,ont-ra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#82333) MadMancs válasza betyarr (#82332) üzenetére


MadMancs
veterán

Felénk ugyanilyen van minden emeleten pár éve. Belemegy egy vastagabb optika, es sok sok vékonyabb van feltekerve benne (legfelső szinten fejmagasságban van és nincs lezárva így belelestem). De itt megállt a tudomany.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82334) betyarr válasza MadMancs (#82333) üzenetére


betyarr
veterán

hmm,és ont van nektek benn?mert nekem azt mondta a digis munkás.hogy maradnak az utp kábelek és nem kapunk ont-ot a lakásba :U

(#82335) MadMancs válasza betyarr (#82334) üzenetére


MadMancs
veterán

Már nem digisek vagyunk. De ont sincs. FTTB van még aki digis. Ennek a doboznak akkor lesz szerepe ha átáll digi FTTH ra, akkor innen megy lakásba optika amikor viszont igen ONT lesz az eszköz. Az a digis munkás eléggé hülyeségeket beszélt, ennek az átállásnak pont az a lényege hogy optika megy a lakásokba is es mindenkinél egy ont lesz.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82336) betyarr válasza MadMancs (#82335) üzenetére


betyarr
veterán

akkor nem tudta mit beszél.pont ezért kérdeztem tőle,hogy lesz-e bontás (a díszléc bontása az utp vezeték fölül),mert a folyosón vannak a biciklijeink lezárva,nincs-e nekik útban.de azt mondta,hogy az marad.

(#82337) MadMancs válasza betyarr (#82336) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem elbeszéltetek egymás mellett. Lakáson belül marad utp. Bemegy bejárati ajtó körül optika, ha rögtön ott csinálsz neki helyet akkor onnan mehet tovabb a meglévő halózat.

Ha meg a lépcsőházban levő utp re gondolsz, igen marad, vagyis általában otthagyják, csak használatban nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82338) Dragon3000 válasza MadMancs (#82337) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha meg a lépcsőházban levő utp re gondolsz, igen marad, vagyis általában otthagyják, csak használatban nem lesz.

Sok helyen a dobozig kiszedik és annak a helyén húzzák be az optikát a lakásba.

(#82339) wwenigma válasza MadMancs (#82337) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En megmutattam hova szántam lakáson belül, megnézték hogy eleg lesz a lepcsohazbol a 25méteres optikai szál, levágták az UTP-t a bejaratnal majd a koaxot, azt visszafordítottuk és ment az ONT-be. Szepen rogzitettek mindent meg kötöttek, atrakatták bridge-be, elindult minden, alairtam a lapot meg kaptak ezeöccázat fejenként. Mondtak hogy köszönik, mivel utolso voltam aznapra máris átkonvertálják sörre. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82340) varso


varso
tag

Balassagyarmat, FTTH optika elszállt.

Huawei ONT-n a piros LOS villog:W

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#82341) varso válasza varso (#82340) üzenetére


varso
tag

Visszaállt minden, gondolom kisebb "karbantartás" lehetett. :DD ;)
Nagyon erős 17 perces kiesést tudhatunk magunk után. 😂😂

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#82342) varso válasza varso (#82341) üzenetére


varso
tag

Na többet nem írok, csak lejárt megint a szerkesztési idő, de kb most háromszor szakadt meg. Használhatatlan az egész:W

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#82343) WaterWave


WaterWave
veterán

Nah tegnap 4 kocsival vonultak fel, román rendszámosok. Káp1 eleje.
Valami elkezdődött....

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82344) Intruder2k5 válasza varso (#82342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért tényleg néha nem árt olvasni is...
https://digi.hu/hirek/kozlemenyek

[ Szerkesztve ]

(#82345) WaterWave


WaterWave
veterán

Mondjuk ahogy látom, kirakták azt a papírt amit páran megkaptak júli 16. dátummal.
Kérdés az, hogy mennyi ideig fog tartani amíg a lakásba eljönek és beszerelik a routert amit bridge módba fogok kérni. Gondolom még az is fél év.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82346) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Albi téma. Ha a gyári kütyüt BRIDGE-be akarom dörrentetni a szolgáltatóval és azt akarom, hogy a saját kütyü intézze a PPPoE bejelentkezést kell a username+pass.

Kinyerhető ez valahonnan, a tulajt kell baszogatni, hogy keresse meg a szerződést, vagy a digi jó fej és lediktál mindent? :D

Előre is köszi! :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#82347) 4Grider válasza sarkanyolo2 (#82346) üzenetére


4Grider
nagyúr

2-es.
A 3-as verzió komoly biztonsági incidens lenne.

(#82348) Mauzes válasza sarkanyolo2 (#82346) üzenetére


Mauzes
őstag

Nincs rajta a box alján?

Amúgy elmagyaráznád kérlek, hogy mi az előnye annak, amit akarsz és hol lehet beállítani? Csak mert én is most fogok bridge módot kérni a Digitől és érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#82349) 4Grider válasza Mauzes (#82348) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az érdekes lenne ha az előfizető személyére szabott pppoe felhasználói név és jelszó páros a box alján lenne...
Bridge mode esetén a saját routereden ezeket be kell állítani, különben nem lesz net. A szerződéseden ezeknek szerepelnie kell, vagy az átadási lapon. Ha nincs meg egyik sem, akkor pedig az ügyfélszolgálat elárulja az előfizetőnek őket.

(#82350) Met válasza Mauzes (#82348) üzenetére


Met
nagyúr

Miért rakatod bridge-be ha nem tudod mire jó?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.