Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82351) qnadam válasza Mauzes (#82348) üzenetére


qnadam
veterán

a legfőbb előnye, hogy a pppoe név/jelszó birtokában működni fog a szolgáltatás saját routerrel is, nélküle viszont nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82352) Mauzes válasza Met (#82350) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem konkrétan a bridge volt a kérdés, hanem a PPPoE beállítás, de ez előzőben olvasom, hogy az feltétele lesz a netnek. Amúgy laikus vagyok bridge-hez, de saját eszközt kötöttem a szolgáltatói routerre a több LAN csatlakozó miatt, és itt is azt olvastam meg a Digis arc is azt mondta, hogy akkor érdemes bridge módba rakni. Gondolom natolás miatt.

4Grider: Egyébként érdekes, de nekem ez nincs rajta a szerződésen, átadási lapot pedig nem kaptam (csak a bekötést végző arc tabletén kellett aláírnom).

[ Szerkesztve ]

(#82353) 4Grider válasza Mauzes (#82352) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor marad az ügyfélszolgálat. Akár a telefonos is megmondja beazonosítás után.

(#82354) Mauzes válasza Mauzes (#82352) üzenetére


Mauzes
őstag

Még egy kis érdekesség, hogy a szolgáltatói Fiberhome AN5506-02-FG router konkrétan mindenhol a házban szemmel láthatóan erősebb wifi jelet ad, mint az Asus N18U eszközöm, olyan 5-15 dBm-mel.

[ Szerkesztve ]

(#82355) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Hol keressem a hibát? Ma reggel minden rendben volt. Most keltem, (reggel jöttem haza melóból) wifi bekapcsolva, működik a telefonon a net, de nem minden. Pl Google play nem bírja frissíteni az alkalmazást, gmail nem frissít, Twitter betölt, de képek nélkül. Mobilnettel minden szépen működik. Telefonon beírva a router címet bejön a belépő oldal, tehát wifin hozzáférek a routerhez. Digi gigabites net. Kettő napja volt resetelve a router, azóta semmi ilyen gond nem volt. Hogyan tudom kideríteni, hogy a nettel van-e baj, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#82356) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdv,

hol lehet megnézni, hogy mely településen, utcákban szolgáltat a Digi? Honlapjukon van egy kereső, de az nem tudom mennyire precíz... bármit írok be, nem talál semmit.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#82357) Intruder2k5 válasza AssAssynn (#82356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Akkor ott nem szolgáltat. Listaszerűen nem tudod megnézni, ami érdekel konkrét cím azt megnézheted a keresőben, ennyi.

(#82358) AssAssynn válasza Intruder2k5 (#82357) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem, csak mivel nincs semmi automata javítás a keresőben, ezért mondom mi van, ha nem pont úgy írom be a szavakat, ahogy nekik a táblázatban van, és amiatt nem találja meg.
Más: telefonon hívnám őket, de "előfizető nem kapcsolható". Ilyen lehet? :F

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#82359) qnadam válasza AssAssynn (#82358) üzenetére


qnadam
veterán

ha elkezdem beírni a települést, szépen kidobja a listát hozzá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82360) AssAssynn válasza qnadam (#82359) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ok, már látom. Csak pont olyan településnevekkel tesztelgettem, ahol egyáltalán nincs is szolgáltatás. Mondjuk ezt kiírhatná rögvest az elején, mikor beírja az ember a településnevet, és akkor nem kellene még az utcán is feleslegesen írogatni. Köszönöm.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#82361) kidnou válasza Foose (#82355) üzenetére


kidnou
senior tag

Google play nálam kb 2 hete csak mobilnettel tölt le, gmail is ezt csinálta pár napig, az most már jó Nem tudom mennyire van köze a digihez, de nem tartom valószínűnek

(#82362) Foose válasza kidnou (#82361) üzenetére


Foose
addikt

Persze, próbálom keresni a hiba okát, addig ugye nem tudom mi kavar be. De úgy tűnik (főleg ahogy te is írod) hogy ez megint gyártói frissítés probléma lesz.. És valóban nem digi.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#82363) mpo válasza AssAssynn (#82360) üzenetére


mpo
veterán

Várd meg amíg fölkínálja és arra kattints (település, utca, házszám).
Ha beírod és enter, az nem jó, akkor sem, ha van ott szolgáltatás, ez az én címemre is igaz, pedig előfizető vagyok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#82364) AssAssynn válasza mpo (#82363) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm neked is. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#82365) rothfb válasza Foose (#82362) üzenetére


rothfb
veterán

Esetleg meg kellene próbálni másik dns kiszolgálót használni. Bemész a routerbe és az automatikus dns-t (digis), átírod kéziben pl a Google dns címeire. 8.8.8.8 és 8.8.4.4.
Nem biztos, hogy segít, de van rá esély.

[ Szerkesztve ]

(#82366) Foose válasza rothfb (#82365) üzenetére


Foose
addikt

Nem, úgy tűnik nem a net lesz a ludas.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#82367) Flashget válasza iMaverick (#82253) üzenetére


Flashget
félisten

nem vasarolt fel semmit, o maga volt az EMKTV csak nevet valtott 2006-ban.
"A DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. (korábban: Egyesült Magyar Kábeltelevízió Kft.) 1996-ban alakult, hat kisebb kábeltelevíziós cég összeolvadásából. "

De en ezt nem a Digi oldalarol tudom, hanem 1988 ota lakom itt a lakotelepen jol tudom mikent mentek itt vegbe a dolgok. Arra is emlekszem, hogy amikor az lksz rendszeret atvettek 2000-ben 20 evre kaptak berbe, cserebe a csillagpont rendszert kellett kiepiteniuk 2003-ig.
A 20 ev lejart :D

Realme GT Master Edition

(#82368) rothfb válasza Foose (#82366) üzenetére


rothfb
veterán

De kipróbáltad, amit írtam? Egy próbát megér.

(#82369) Foose válasza rothfb (#82368) üzenetére


Foose
addikt

Még nem. Mert érthetetlen,hogy reggelig semmi baj nem volt vele. Most meg csak dns átírással működne?? Valami nem kerek itt.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#82370) kidnou válasza Foose (#82369) üzenetére


kidnou
senior tag

Kis érdekesség. Laptopról indítottam egy telepítést, úgy egyből felment a telóra. Fene se érti ha mobilról indítom miért nem megy

[ Szerkesztve ]

(#82371) Foose válasza kidnou (#82370) üzenetére


Foose
addikt

Nálam kizárólag mobilnettel működik. Wifin nem. De mivel ez valószínüleg nem net hiba,ne itt beszéljük tovább. Csak én gyanakodtam elsőre net hibára.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#82372) rothfb válasza Foose (#82369) üzenetére


rothfb
veterán

Dns hibák így szoktak jönni. Egyszer csak jönnek. Nálunk is egyszer voltak, átírtuk az összes lehetséges helyen és azóta semmi probléma. Minden oldal rendesen betöltődik.

(#82373) qnadam válasza Foose (#82371) üzenetére


qnadam
veterán

egy időben volt egy rejtélyes hiba, ami csak bizonyos androidos telefonokon jött elő, csak bizonyos hálózatokon, csak bizonyos oldalak nem működtek, és csak amikor a telefonon a chrome (vagy a chrome motor) nyitotta volna meg. mobilneten ment, de wifin is ment másik böngészővel. aztán elmúlt. és ha jól emlékszem, nem dns-hiba volt :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82374) Foose válasza qnadam (#82373) üzenetére


Foose
addikt

Hát de ez most nem múlt.... :DDD és nekem nem böngészős a gond,hanem google playből nem tölt le. Csak várakozik. Mobilnettel azonnal működik. Mint ahogy azt lentebb képekkel illusztráltam is. És a twitter app(!) is csak képek nélkül tölti be a postokat. Minden más működik. Mondjuk nekem ez is elég probléma.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#82375) tgergely2122


tgergely2122
újonc

[kép]
Káposztásmegyer vége, a Jégpalotához közel. Ma megkaptuk a dobozt a villanyóra szekrénybe.
Innen még kitudja mennyi idő.

[ Módosította: radi8tor ]

(#82376) sziszi-fuszi válasza tgergely2122 (#82375) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Mit ne mondjak, elég gányolt munkát végeztek a kollégák! :(

Mi alá kell írás?

(#82377) WaterWave válasza tgergely2122 (#82375) üzenetére


WaterWave
veterán

Én ugy tudom 1 hónap még, mire behuzza a lakásba... De lehet rugalmasabb most mert nagyon rákapcsoltak

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82378) #68216320 válasza tgergely2122 (#82375) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, meglesem majd, hátha nálunk is történt már valami.
K.megyer, F.erdő u. vége.

(#82379) betyarr


betyarr
veterán

no,ma beszéltem egy értelmesebb digis szakival,azok közül,akik a lépcsőházat optikázzák: természetesen lesz ont a lakásokban és természetesen az optika is jön be vele együtt (mert másképp nem is lehetne ;] ).a héten befejezik a lépcsőházat és azt mondta,hogy azt követő héten jön a másik csapat bevezetni a lakásokba.nem alvállalkozó jön,hanem itthoni (nem román) digis munkások.utána már csak a szerződést kell megkötni.
remélem tényleg így lesz! :K

(#82380) 4Grider válasza betyarr (#82379) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában így szokott történni.

(#82381) so_ha válasza kezdő (#82331) üzenetére


so_ha
senior tag

A város melyik részén kötöttek be Neked most?
Egyébként már 2 éve köti a Digi az optikát, csak lassan.

(#82382) betyarr válasza 4Grider (#82380) üzenetére


betyarr
veterán

na ja,én is így tudtam,de a tegnapi muksó félrebeszélt,én meg majdnem hittem neki... :U

(#82383) WaterWave


WaterWave
veterán

Nah reggel megnéztem, minden szintre beraktak egy ilyen eszközt, szintenként két lakás van, három emeletes.

Kep1

Kep2

Gondolom majd innen megy egy kábel és megy bele a saját eszközükbe amit bridge módba rakatok.
Újpest - Káp1 (eleje)

Konkrétan 3 éve várok már rá.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82384) Siriusb


Siriusb
veterán

Pozitív tapasztalat: pár órája elszállt mindhárom szolgáltatás. Betelefonáltam: látja az ügyintéző a hibát, felveszi hibajegyre. Letettük a telefont, egy perc múlva már működött minden.

(#82385) Attila 1 válasza WaterWave (#82383) üzenetére


Attila 1
tag

Megnéztem én is ma reggel.
Újpest - Káp1 (eleje)
[kép]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#82386) GZoli7 válasza Foose (#82374) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ugyanezt tapasztalom én is. egyik androidos telóval minden ok, a másikon nincs play és bizonyos oldalak. Valami meg hibátlanul bejön.
Kb 2 hete figyeltem meg, akkor azt hittem a porszívóm térdelt le, mert az nem volt a hálózaton. Ma akartam a routert megvizsgálni, tápot már cseréltem. :) Újraindítás után valameddig jó. Nekem évek óta a google dns van beállítva, szóval az sem lehet...

Holnap jönnek fttb-ről ftth-ra átállni, talán lehet köze hozzá. (Az egész utcában dolgoznak.)

(#82387) Foose válasza GZoli7 (#82386) üzenetére


Foose
addikt

Biztosan nincs köze a nethez. Mert semmit nem csináltam tegnap este óta,és ma reggelre rendbe jött minden.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#82388) GZoli7 válasza Foose (#82387) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nálam sajnos még nem.
Semmi nem változott, mégse megy a cuccok nagy része.
Viszont ami megy, az meg hibátlan. Holnap a Digi-s routerrel kiderül. :)

(#82389) WaterWave válasza Attila 1 (#82385) üzenetére


WaterWave
veterán

Lehet jövőhéten már jönnek bekötni...
Ilyenkor jól értelmezem, hogy két lakóra jut egy ilyen doboz, tehát 1 gigán két lakó osztozkodik?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82390) 4Grider válasza WaterWave (#82389) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ettől rosszabb az arány, de a korábbi osztás miatt, nem emiatt a doboz miatt. Jellemzően azért többnyire meg szokott lenni (ezt bíró eszközökkel) a 940/320 Mbps.

(#82391) qnadam válasza WaterWave (#82389) üzenetére


qnadam
veterán

hogy nálatok pont hány lakóra jut egy ilyen doboz, azt nem tudom, de nem. az üvegen nem egy gigabit a limit, viszont a gyakorlatban sokkal többen osztoztok egy szálon :) de ez mindenütt így van. az egészen biztos, hogy az egész lépcsőház egyszerre nem tud gigabittel forgalmazni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82392) Attila 1 válasza WaterWave (#82389) üzenetére


Attila 1
tag

Ez nem megy olyan gyorsan.
Új szerződést kell kötni FTTH .- sat.
Majd telefonon hívnak mikor lehet menni új szerződést kötni.
DIGI 32 es osztást alkalmaz FTTH.-án. Panelba nem tudom hogy lesz.

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#82393) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok,

segítsetek kérlek, mert mindjárt szétvet az ideg elpárolog a maradék szakmai önbecsülésem egy Digi-s AN5506-02-FG router előtt üldögélve.
Adott a saját LAN-om a saját lakásban, látják egymást a gépek.
Jön a Digi a fénykábellel, és hozzák ezt a routert, stimmel is a 192.168.1.1 szóval nem cicózom, kicserélem a routert.
A windows-ok észreveszik a lakásban, megkérdezik hogy nyilvános vagy magán a hálózat, megnyugtatom őket hogy magán, tessék csak engedni a kommunikációt.
Megnyugszanak, éééééés: nem tudom pingelni egymást!
Bedugogok egy wifi sticket, kapcsolódok a Digi-s routerre úgy, megint megmondom a windows-nak hogy nyugi (magánhálózat), és lőn ping, és működik a mappamegosztás.
De a vezetékesen keresztül nem!!!!

Elképzelhető, hogy a Digi-s routerben a két vezetékes port nincs összeengedve, csak egy vezetékes + a wifi ???

Tudom, lámának tűnök, és hogy talán nem is kimondottan ez a topic.
Vagy mégis??

(#82394) 4Grider válasza mckay (#82393) üzenetére


4Grider
nagyúr

Simán elképzelhető, hogy egy két portos ONT esetén ahol az egyik port gigabites, a másik pedig csak 10/100-as port, hogy a két port nincs összekötve. Nem lenne egyedüli eset. Működik egyébként mind a két porton az internet-elérés?

(#82395) Borisz76 válasza 4Grider (#82394) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha tényleg így van, hogy nincs a portok között átjárás, akkor a gigabites portra kell kötni egy 5 vagy 8 portos gigabites switch - et.... és abba minden mást.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82396) 4Grider válasza Borisz76 (#82395) üzenetére


4Grider
nagyúr

Épeszű ember amúgy sem használ 10/100-as portot gigás internethez...

(#82397) WaterWave válasza Attila 1 (#82392) üzenetére


WaterWave
veterán

Mikor lehet ebből valami? Mi a tipped?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82398) mckay válasza 4Grider (#82396) üzenetére


mckay
aktív tag

Sziasztok, köszi, értem, szóval elképzelhetőnek találjátok.
De azért csodálkozom, na.
És ettől még épeszűnek érzem magam, vagy legalábbis nem teljesen bolondnak: a fénykábelt nem én kértem, sőt, ők akartak cserélni.
Én csak böngészek, és fényképet-zenét osztok meg LAN-ban - simán elég lenne nekem a 100-as net kifelé!
De akkor mehetek a boltba... remek...
Köszi a hozzászólásokat!

(#82399) jeselivo válasza WaterWave (#82397) üzenetére


jeselivo
csendes tag

Nálunk nemrég (18. ker):
- egyszercsak a lógó doboz felkerült rendesen a falra a villanyóraszekrényben,
- hétfőn hív a digis csaj, hogy hálózatfejlesztés van, át kéne állnom FTTH-ra
- azon melegében telefonon szerződésmódosítás, mondja pár héten belül keresnek az átkötés miatt, kb egy hónap múlva már lehetne is gyors netem
- ehhez képest ugyanazon a héten szerdán (két nap múlva) hív a digis szerelő, hogy pénteken jönne bekötni (végül csak következő héten kötötte be mert nekem nem volt jó a péntek)
Szóval még felocsúdnom sem volt időm, már be is kötötték. Viszont a feltöltés iszonyat harmatos lett, kb 15-50 bármikor mérem, nagyon-nagyon ritkán esetleg megvan a minimum 75, de 50 mérésből max egyeszer... Szerelő volt kint, azt mondta ez ilyen itt a telepen...

(#82400) 4Grider válasza mckay (#82398) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amúgy is sokkal jobb több szempontból is egy saját router, mint egy gyenge szolgáltatói eszköz, amin soha nem frissítenek firmware-t.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.