Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81953) Zuzer


Zuzer
csendes tag

Gondolom a sok hőbörgő nem használta annak idején a sima betárcsázós netet, utána isdn, adsl, helyi mikrohullámú netet, majd UPC kombót. Ezek után megváltás a digi.

(#81954) TeeJay


TeeJay
félisten

2,5hete hívtak hogy FTTH átkötés lesz de azóta még nem hívtak fel hogy időpontot egyeztessünk hol és mikor. Kíváncsi vagyok hogy mikor sikerül

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81955) tahepa válasza TeeJay (#81954) üzenetére


tahepa
senior tag

Debrecen Bethlen utca...egyik hét péntekjén jelentkezett az üzletkötő.
Következő héten kedden megbeszélés , szerződés átkötés..két nap mulva az ügyfélszolgálaton időpont egyeztetés majd a következő hét keddi napján munka elvégzése.
Nálunk így működött az átkötés.

(#81956) TeeJay válasza tahepa (#81955) üzenetére


TeeJay
félisten

Itt még valami nem megy olyan simán :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81957) viktorhu válasza TeeJay (#81954) üzenetére


viktorhu
veterán

A lépcsőházban mikor szereltek nálatok? A digi oldalán már ftth-t ír a címedre?

(#81958) TeeJay válasza viktorhu (#81957) üzenetére


TeeJay
félisten

lépcsőházi kábel már vagy 3éve bent volt és úgy 2-3hete szerelték be fixre utána hívtak hogy hálózatot fejlesztettek és felajánlanak 1év hűséggel kedvezőbb árat plusz 4darab ingyen DIGI SIM kártyát aztán ezt leokéztuk és mondták hívnak időpontegyeztetés ügyében

DIGI-nél már FTTH-t ír igen csak a telepen volt még olyan tömb ahol nem volt meg a kiépítés ott most azokat nyomatják mert facebook csoportban kitették hogy lépcsőházi fejlesztés van és fúrni fog a DIGI, gondolom gyorsan letudják az összes paneltömböt és aztán ezerrel megy majd az átkötése az előfizetőknek hogy az FTTB-t mihamarabb le lehessen majd állítani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81959) Ákinard válasza Borisz76 (#81914) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen egyszerű kérdés ilyen indulatokat kavar a topikban... Nem teljesen értem azt, aki kifogásolja, hogy esetleg telefont is köttetnék. Meg van hirdetve, rendelhető, ha utána 1 mp-et sem használom, akkor is iért nem köttethetném be? Ha ekkora mászaki akadályokkal küzd a DIGI, akkor miért nem hirdetik meg, hogy csak 100 Mbitet vagyunk hajlandóak bekötni?

Mindenesetre köszi a tippet-véleményt az optikáról. Kivárom a szerdát, ha beköti az 500ast, akkor örülnk egymásnak, ha nem, akkor megyek a Telekomhoz és elfelejtjük egymást a Digivel. Egyre inkább hajlok erre... Ez a Digi már nem az a Digi akivel 13 éve boldogan leszerződtünk :(

(#81960) Ákinard válasza CirrMee (#81916) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Érdekes vagy nem érdekes, így történt. Eddigi rendeléseink/rendeléseim során nálam is így ment, most meg így (nem) megy a dolog... Nem tudom mit akarrtál ezzel sugallani, de bízom benne, nem azt, hogy képtelen lennék egy rendelést helyesen leadni az 500-as netre :D

Ha lusták, akkor így jártak, majd a Telekom nem lesz lusta bekötni az ezres optikát... Nem tudok mit mondani erre :(

(#81961) Dragon3000 válasza Ákinard (#81959) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert amíg nem megy ki a szerelő, nem tudják, hogy milyen és mennyi szabad port van, ha nincs szabad port, akkor eleve nem is fogsz kapni netszolgáltatást, ha csak egy port van, ami 100-as, akkor eleve nem kapsz jobb netet.....

(#81962) Laccoss


Laccoss
addikt

Azért, hogy sokan megértsék a DIGI és a Telekom helyzetét...

A DIGI a falusi gazda, aki éhbérért próbálja eladni az otthon megtermelt pár kiló paprikát, paradicsomot, míg a Telekom a nagymenő multi, aki egy telefonhívásra képes több száz kilót ezekből rögtön szállítani, viszont magasabb áron.

Én azért csodálkozom, hogy a DIGI nem ment még csődbe, és fent bírt maradni a Telekom és a UPC(Vodafone) mellett, sőt versenyképes tudott maradni.

(#81963) qnadam válasza Dragon3000 (#81961) üzenetére


qnadam
veterán

azért elég nonszensz, hogy nincs rendesen dokumentálva a saját hálózatuk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81964) qnadam válasza Laccoss (#81962) üzenetére


qnadam
veterán

mobilnál esetleg jó a hasonlat, de vezetéken nagyon nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81965) TeeJay válasza Laccoss (#81962) üzenetére


TeeJay
félisten

Van bőven haszna még a DIGI-nek is
Nem véletlen hogy elkaszálta a 3 nagy a mobil frekvencia pályázaton mert akkor pár éven belül lett volna DIGI mobil havi 2-3ezerért korlátlan hívás és net és nem tetszett ez a 3 nagynak :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81966) CirrMee válasza Ákinard (#81960) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem tudom mit akarrtál ezzel sugallani, de bízom benne, nem azt, hogy képtelen lennék egy rendelést helyesen leadni az 500-as netre

Ha úgy van, ahogy leírtam, és kábelt nem akarnak már kihúzni, akkor várhatsz ugyan ítéletnapig, vagy amíg el nem készül ott is az FTTH.
Én megoldottam egyszerűen, lesz*rtam a telefont, és mindjárt nem volt telefon vezeték probléma.

Ha lusták, akkor így jártak, majd a Telekom nem lesz lusta bekötni az ezres optikát... Nem tudok mit mondani erre

Mittudomén, talán most jól megijedtek...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#81967) Dragon3000 válasza qnadam (#81963) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ugyanez a helyzet a többieknél, bátyám telekomos, ott is volt, hogy lekötötték a szolgáltatását, mert nem volt a rendszerben rögzítve, hogy az aktív. Másnap a szerelők 3 órán keresztül keresték, hogy hova van bekötve, mert nem a ház melletti dobozban voltak, hanem 3 utcával arrébb.

(#81968) Mauzes


Mauzes
őstag

A Digi bekötést nem lehet valahogy meggyorsítani? 1 hete rendeltem meg telefonos ügyfélszolgálaton egy pesti új előfizetést, és még mindig nem hívott senki, hogy mikor jönnének ki. Pedig van már a házban, előző lakónak bevezették az optikát, szóval csak egy router kellene.

Tudom, hogy hivatalosan több idejük van rá, de home office miatt eléggé kellene már a jó net...

(#81969) CirrMee válasza Mauzes (#81968) üzenetére


CirrMee
addikt

A Digi bekötést nem lehet valahogy meggyorsítani?

Lehet, egy időgép feltalálásával.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#81970) Flashget válasza TeeJay (#81965) üzenetére


Flashget
félisten

Ha jol emlekszem Te kerted, ha valtozas allna be nalunk a 4 eve beoptikazott emeletekkel jelezzem.
Nos ugy tunik valami lesz. :)
Lepcsohaz bejaratanal kiraktak egy ertesitot, hogy jul.07-10 kozotti napokon, kabeltv felujitasi munkakat vegeznek, ne zarjuk a villanyoraszekrenyt stb.
Csak kezdenek valamit a 4 eves optikai szalakkal es vegre megtortenik az FTTH-ra valo atallas???

Realme GT Master Edition

(#81971) TeeJay válasza Flashget (#81970) üzenetére


TeeJay
félisten

FTTH nálatok is. Nálunk már kész és kötik át az előfizetőket csak lassan

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81972) szaboi6512 válasza TeeJay (#81971) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Hozzánk is hamarosan.... 20.ker
Ha nálad kész vannak elmondod hogy mennyi és milyen eszköz lett telepítve?
Köszi :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81973) mpo válasza szaboi6512 (#81972) üzenetére


mpo
veterán

Még fénykép is lesz! :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#81974) szaboi6512 válasza mpo (#81973) üzenetére


szaboi6512
őstag

Csinált nekem a Digi + melót.
Ha jól tudom megállnak az optikával lakáson belül, de az előszobában se konnektor se polc.....Egyelőre....
:C :DD

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81975) tudi13 válasza szaboi6512 (#81972) üzenetére


tudi13
aktív tag

20. kerben merre? Én is ott lakom és még nekem is FTTB van.

(#81976) szaboi6512 válasza tudi13 (#81975) üzenetére


szaboi6512
őstag

Határ út.
Elégedett vagyok a jelenlegi hálózattal,azt se bánom ha nem jönnek.:D

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81977) TeeJay válasza szaboi6512 (#81972) üzenetére


TeeJay
félisten

Huawei egybe eszköz jött ide Havannára. Szerintem máshova is az fog menni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81978) TeeJay válasza szaboi6512 (#81976) üzenetére


TeeJay
félisten

Te lehet az vagy de nekik sok áramba kerül az FTTB mivel minden eszköz mérőóra nélkül kapja az áramot
Ha nem engeded a váltást akkor könnyes búcsút vesznek tőled mivel az FTTB hamarosan le lesz állítva

Nagyon belehúztak most Budapesten és szinte mindenhol tolják egyszerre

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81979) szaboi6512 válasza TeeJay (#81978) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nyitott kapukat döngetsz... :DD

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81980) Flashget válasza TeeJay (#81977) üzenetére


Flashget
félisten

Es mi a helyzet a neteddel. Mert ugy emlekszem azt volt az utolso verzio, ha megtortenik az atallas, akkor kraftosabb lesz a neted.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#81981) Flashget válasza TeeJay (#81978) üzenetére


Flashget
félisten

gondolom azzal, hogy kizartak oket az 5G frekibol a penzt atcsoportositottak, hogy az evekkel ezelott elkezdett es felbehagyott munkat befejezzek.

Realme GT Master Edition

(#81982) herdsman12 válasza szaboi6512 (#81974) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem kötelező az előszobába pakolni, nálunk is kb a régi helyére került a Digis router.
[link]

(#81983) Flashget válasza herdsman12 (#81982) üzenetére


Flashget
félisten

Gondolom onnan ez a velemeny, hogy a Digi 2008 ota az ASZF-ben megvaltoztatta azt a reszt, hogy a bejarattol szamitva 1 meterig viszi be a kulonbozo kanocokat. De azt elfelejtik sokan, hogy lehet kerni barhova lakason belul, csak kikell fizetni a tobblet anyag arat. 2008-ig nem igy volt mindenki kerte a legtavolabbi pontig +10 metert meg le is tekertek.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#81984) herdsman12 válasza Flashget (#81983) üzenetére


herdsman12
őstag

Két éve nálunk nem kértek pénzt a +10 m optikáért, de simán kifizettem volna, hogy ne kelljen konnektort és polcot szerelnem az ajtó fölé.

(#81985) szaboi6512 válasza herdsman12 (#81982) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ez jó hír.
Köszi.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81986) TeeJay válasza Flashget (#81983) üzenetére


TeeJay
félisten

Alapból ilyen előre legyártott 10-15 méteres optikai kábellel mennek a lakástól ki a kötődobozig szóval simán vagy 10 métert mehetsz lakáson belül ahova akarsz az meg panel mértékkel kb. bárhova elér

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81987) kidnou válasza szaboi6512 (#81974) üzenetére


kidnou
senior tag

Oda viszik ahova kéred. Nálam 15m kábelt használták el

(#81988) Mauzes válasza CirrMee (#81969) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez ügyes beírás volt, de akkor leírom, nálam mi segített.

Először is: ha gyorsan kell bárkinek, akkor csak személyesen igényeljen szolgáltatást. Én pont ellenkezőleg várnám, de rosszul gondoltam.

Én telefonon igényeltem, és 1 hét alatt sehová nem jutott az ügyem. Ügyfélszolgálatra bementem, ahol mondták, hogy függő státuszban van, semmit nem tudnak az időzítésről. A csillagok együtt állása kellett ahhoz, hogy megoldódjon:
- kicsit sírtam, hogy sürgős lenne, próbáljuk már meg megoldani
- segítőkész ügyintézőhöz kerültem
- engedélyt kért és kapott a feljebbvalójától, hogy belenyúljon a központi igénylésbe, amit amúgy nem szabad csinálniuk
- nem volt más ügyfél, ezért voltak hajlandók nekem plusz köröket végezni, amit amúgy nem csináltak volna meg
- a bekötést végző embereknél pont volt közeli időpont

(#81989) Because válasza szaboi6512 (#81985) üzenetére


Because
őstag

nálunk helyben gyártotta le az optikai kábelt, szerelte rá a csatit és kérésre bőven hagytak rá, hogyha máshova vinném. normális szerelők voltak szerencsére!

viszont be kellett telefonálnom, mert a net megállt 100-on, de ott is készséges volt az ügyfeles srác, csak pozitívat tudok mondani. választási lehetőség amúgy nem volt vagy az optika vagy búcsút intünk a 10 éves kapcsolatunknak :D

[ Szerkesztve ]

(#81990) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Hát nálunk necces lesz, előszobában nuku konnektor, és most a koax az ajtókeretbe van körbe befűzve majd bevezetve a szobába... Máshogy nem lehet megoldani, hogy ne legyen a szobaajtó előtt/mögőtt, a küszöbön kábel.

The Truth is out there...

(#81991) qnadam válasza Lackooo84 (#81990) üzenetére


qnadam
veterán

ahol a koax elmegy, ott elég jó eséllyel az üvegmadzag is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81992) updog


updog
senior tag

Mai nap kb. óránként szakadt a net (100-as van egyelőre), és délben láttam két Digis csókát a lépcsőházban, valamint a földszinti központi elosztószoba nyitva volt.

Így olvasgatva a topicot kezd tisztulni a kép - remélem :D Csak az zavar rohadtul hogy így a homeofficeban kb. semmit nem tudtam ma rendesen megcsinálni, és azért néztem be most ide egyáltalán mert még mindig sz*r valami, megint elment ~5 percre a net :o

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#81993) Lackooo84 válasza qnadam (#81991) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Háááát, vannak 90 fokos kanyarok benne azért.

The Truth is out there...

(#81994) kidnou válasza Lackooo84 (#81993) üzenetére


kidnou
senior tag

Nálam 4 kanyar van, behozták. Nem kell túlbonyolitani, kimegy a szerelő, beköti

(#81995) Lackooo84 válasza kidnou (#81994) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkójóvanakkó.... És hasít is 940-nel? Mert ha vhol úgy megtörik akkor kindig szarakodni fog a net...

The Truth is out there...

(#81996) 4Grider válasza Lackooo84 (#81995) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha valahol úgy megtörik, akkor biztos, hogy nem lesztökéletes. Ha viszont nem törik és sikeres volt a bekötéskor a ragasztás, akkor menni fog jó routerrel a 940.

(#81997) kidnou válasza Lackooo84 (#81995) üzenetére


kidnou
senior tag

Én is tartottam tőle, de rendesen megy.

(#81998) qnadam válasza Lackooo84 (#81993) üzenetére


qnadam
veterán

viszont a koaxot is nehéz teljesen szögletesen hajtani, az üveg meg vékonyabb is, szóval szerintem működhet. de a szakember majd megmondja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81999) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Na reggel kijött két Digis szerelő, és az első percben tisztáztuk, hogy az 500-as net nem fog menni csak a 100-as. Természetesen (gyk.: természetesen) az volt az első, hogy mondtam, a telefonról lemondok, (gondoltam ez a probléma) de a net legyen 500-as. Ekkor elmondták, hogy nem a telefon a probléma, hanem konkrétan az egész házban nem tudnak 500-as netet kötni mert a switch a lépcsőházban 100-as, gigabites pedig nincsen. (valami 1-2 portot mondtak, amin van 100 feletti bekötési lehetőségük, de azok meg foglaltak.) Annyit tudnának, hogy bekötik a 100-asat, és várok ítéletnapig, amikor valahol megjelenik egy ezres eszköz, és le tudják cserélni a lépcsőházi eszközt. És nem is értik, hogy milrt vették fel az igényt + miért várakoztattak 1,5 hónapig az egésszel...

Amúgy a szerelők (különösen az idősebb szaki) nagyon készségesek voltak, és megértették a helyzetet, de abból főznek ők is ami van... Még egy vezetőt is felhívtak, elmondták, hogy sokadik bekötésünk lenne már a Digire a családban, elő is van készítve a lakás a Digihez, csak össze kellene dugni, oldjuk már meg valahogyan az 500-as netet neki (nyilván telefon nélkül azt ejtettük) de nem, csak a "le van írva, 100-a netet kötünk és kész, többit meg megvizsgáljuk" szinten mozogtunk...
Azért meg 6000 forintért nem köttettem be, hogy *talán* *egyszer valamikor* lesz gigabites SW, vagy esetleg megjelenik az optika. Mert pár házzal arrébb anyunél 3 éve értesítették, hogy jön az optika, legyen otthon... De azóta sem találtak oda a szerelők...
Uh sajnos ez ennyi volt...

(#82000) Ákinard válasza CirrMee (#81966) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Én megoldottam egyszerűen, lesz*rtam a telefont, és mindjárt nem volt telefon vezeték probléma.
Elmondásuk szerint a switch 100-as uh nem vezeték probléma van...

Mittudomén, talán most jól megijedtek...?
Nem tudom itt alapértelmezés-e ez a bunkózás, mert ez az. De ettől függetlenül sem ijesztgetni akartam őket, s valószínűleg meg sem ijedtek. Nekem szimplán gyors internet kellettt volna, a többi sallang :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.