Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) iMaverick válasza TFerenc07 (#82700) üzenetére


iMaverick
addikt

Hirtelen két kérdés:
1, A Digi-s ONT-n beállítottad a port forward-ot?
2, Nincs a net felőli IP címed NAT-olva?

AsakuraDave: még annyi hozzászólásom lenne, hogy szerintem azért "erőltetik" a Mb/s-os formátumot, mert a LAN szabványoknál is így volt megadva, gondolom ez lett a "de facto" írásmód. 10/100/1000 Mb/s

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#82702) TFerenc07 válasza iMaverick (#82701) üzenetére


TFerenc07
tag

Köszönöm, hogy írtál és próbálsz segíteni.

A Két kérdésedre a választ sajnos nem tudom. Próbáltam közvetlenül a gépebe kötni az digi ont. Megnéztem mi a default gateway, de nem tudtam rá csatlakozni, hiába írtam be az ip címet a böngészőbe.

(#82703) TFerenc07


TFerenc07
tag

yougetsignal.com-ra felmentem és megnéztem hogy az emby szerver portja 8097 és azt írja hogy zárva van pedig a TP-Link routeren a Forwarding menüben és azon belül a Virtual Servers nél a nas szervernek ki van nyitva.

(#82704) AsakuraDave válasza iMaverick (#82699) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Bár ezt a HDD sztorit nem ismerem, de a vevő aki szolgáltatást vesz/kap lehet a legegyszerubb paraszt bácsi is nem csak a matek it zseni aki fejbe logaritmusokat számol... Random kérdezzd meg az utca emberét és fingja nem lesz a net sebességéről max annyit mond hogy egy gigás. Egy giga mi? Szerinte az mit jelent? 99% azt fogja mondani hogy 1gigabyte adat per mp az adataramlas sebessége vagy még ennyit se mert az átlag user, akik kiteszik ezt a 99%ot, ha valaha is nézte azt láthatta hogy 30mbyte-al tölti neki a torrent a filmet. És kb mbyte/gbyte és talán még a tbyte között tudnak is váltószamot mondani hogy 1000.
Magyarán egyetemista csajszi annyit hal hogy 1 gigás net egyből arra gondol hogy hű azzal másodpercenként lejonne egy sorozat rész. Nem degradálni akarok senkit csak egy átlag usernek fingja sincs ezekről. Nekem is új volt ez a FTTH de utána guglizva értem de pl a csajomnak fel se tűnik hogy ezt jelzi a Digi de persze magyarázat már nincs róla hogy mi is az, de legalább utána lehet keresni ha érdekli az embert és miért ne érdekelné? Csak az ember lusta csak beakar kottetni egy netet azt heló.

Amúgy köszi az infókat!
Wifi csak telora menne meg barátnőm laptopjára. De lehet amúgy is veszünk majd egy rendes routert, bár sose foglalkoztam még velük így mire kideritem milyet lenne érdemes :DDD Meg úgy olvasom nem probléma mentes összerakni azzal az "ONT" - vel :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#82705) Lackooo84 válasza iMaverick (#82699) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem erre kurva egyszerű lenne a megoldás. Veszek egy HDD-t amire az van írva, hogy 500GB. Berakom a gépbe, és ott is azt írja, hogy 500GB. Ilyen egyszerű, és senki nem picsogna. Ja, hogy ez túl bonyolult...?!

The Truth is out there...

(#82706) iMaverick válasza AsakuraDave (#82704) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem átlag embert nem igazán érdekli az internet előfizetésének a sebessége. Sokkal inkább, hogy ha ráklikkel egy link-re, akkor az nem "órákig" töltődjön be, hanem ugorjon fel viszonylag gyorsan. Aztán hogy megabájt vagy megabit a sebességnek a mértékegysége, az nem érdekes.

Ha csak 1-2 telefon + 1 lapitopi lesz, arra még elegendő is lehet a Digi-s ONT. Mondjuk a többiek elmondása alapján a saját router beüzemelése sem nagy szám.

Ha konkrét típus kell, olvass itt vissza (valamelyik Asus router-t szokták ajánlani), vagy a "milyenroutervegyek" topic-ban biztos választ kapsz.

Lackooo84: lehet, hogy ez lett volna az egyszerű, valahogy a gyártók mégis azt választották, hogy "fájdalomdíjként" ingyen letölthetted az egyik ilyen merevlemez klónozó programot. (Vagy valami hasonló alkalmazást.)

TFerenc07: bocsánat, még egy 3-ik kérdés: a Digi ONT-je router vagy bridge módban van? (Egyszerűbben a PPPOE-s betárcsázást a saját TP-Link router-ed végzi, vagy a DIGI ONT-je?)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#82707) iMaverick


iMaverick
addikt

Tudom off, de még hátha "belefér" :DD

Balra a "vásárolt" tárhely, jobbra az oprendszer által megcímezhető. A gáz az az, hogy minél nagyobb kapacitású HDD-t vásárol a felhasználó, annál több tárhelyet bukik... Nem csodálom, hogy beperelték a gyártókat annó.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#82708) woodworm válasza iMaverick (#82706) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs döntési lehetősége a gyártóknak, a szabványban egyértelműen decimális váltószámai vannak a prefixumoknak. Ezt kell használni a háttértárolók és a hálózati sebesség esetén is.

(#82709) M_AND_Ms válasza Lackooo84 (#82705) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, bonyolult....csak ismerni kell a technológiát.
Kérdés, hogy az 500GB milyen adathordozón van, a partíció milyen típus és fájlrendszerű és máris különböző értékeket kapsz. Pl SSD-n eleve kisebbre kell állítani a méretet, mint a max kapacitás, rendszer meghajtón lesznek további rejtett, rendszerszintű partíciók, a teljes méret csak a kiosztási egység egész-számú többszöröse lehet, stb, stb...

Amúgy, annyira elenyészők ezek a számbeli eltérések, hogy szóra se érdemes.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#82710) TFerenc07 válasza iMaverick (#82701) üzenetére


TFerenc07
tag

Esetleg ha felhívom a digi? Ott vajon tudnak segíteni?

(#82711) Lackooo84 válasza M_AND_Ms (#82709) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát de ha azt mondom, h "1GB", az jelentsen már EGY adott mennyiséget. Ennyi erővel 1cm is lehetne emígy 10mm, amúgy meg 11mm... röhej ez az egész.

The Truth is out there...

(#82712) iMaverick válasza TFerenc07 (#82710) üzenetére


iMaverick
addikt

Ennyire nem ismered a saját hálózatodat? :F

Amúgy persze, a Digi-s ügyintéző több kérdésre választ fog tudni adni. (NAT-ás és hogy router/bridge módban vagy-e. Ezekre biztosan.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#82713) ricsik válasza TFerenc07 (#82710) üzenetére


ricsik
őstag

Hívd fel a digit és mond el nekik, hogy kívülről szeretnél hozzáférni az eszközödhöz. Kb 1 óra múlva menni fog. Az lehet, amit a kolléga írt, alapesetben a net felőli IP címed NAT-olva van.

(#82714) M_AND_Ms válasza Lackooo84 (#82711) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ugye a a piacon a 20 kg krumplit se méregeted ki grammra pontosan...... ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#82715) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

tegnapi, friss FFTH bekötés és nem megy egy torrent sem, 0 a sebessége. Előtte vodafone (UPC) volt azzal ugyan az a config ment rendesen.
A speedtest ereményem:
Hosted by ZNET Telekom Zrt. (Nyiregyhaza) [71.97 km]: 19.558 ms
Testing download speed
Download: 490.56 Mbit/s
Testing upload speed
Upload: 267.84 Mbit/s

Mondjuk a gigabittől messze van... Érdemes e-miatt reklamálni?

plata o plomo

(#82716) TeeJay válasza code1005 (#82715) üzenetére


TeeJay
félisten

még mindig nem FFTH mivel ez egy rövidítés
Fiber To The Home --> FTTH (efftétéhá)

mondjuk nem árt hozzá egy normális router sem meg beállítani normálisan.
vagy ezt a szolgáltatói ONT-n mérted gigabit LAN-on?
torrenthez meg ott a bittorrent topik de halkan jegyzem meg qBittorrent 4.2.5-el próbálkozz ;)

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82717) code1005 válasza TeeJay (#82716) üzenetére


code1005
senior tag

WR1043NDv2 a router (bekapcsolt hardware nat-tal) a sajátjukat átrakattam bridge módba amíg ott voltak. A torrent pedig pont qbittorrent 4.2.5.

plata o plomo

(#82718) AsakuraDave válasza iMaverick (#82706) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Van az ONT-n bridge? Másik topikba nekem azt mondták nincs :F :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#82719) canniball válasza AsakuraDave (#82718) üzenetére


canniball
nagyúr

Van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82720) Laccoss válasza AsakuraDave (#82718) üzenetére


Laccoss
addikt

Neked nincs, de a digis ügyfélszolga át tudja rakni ha kéred.

(#82721) TFerenc07 válasza iMaverick (#82712) üzenetére


TFerenc07
tag

Sajnos nem tudok belépni az ONT beállításaiba, így nem tudom hogy NAT-ol, meg ugye nem tudom a Port Forward-ot se beállítani, csak a TP-Link routeremen.

(#82722) TeeJay válasza code1005 (#82717) üzenetére


TeeJay
félisten

Az pedig visz 900megabitet
próbálkozz még, nálam FTTH hasít 900megabittel lefelé

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82723) Dragon3000 válasza TFerenc07 (#82721) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem tudsz belépni az eszközbe, akkor gondolom bridge módban van és a routered építi fel a pppoe kapcsolatot, így ott kell megnézned a net ip-d.

(#82724) code1005 válasza TeeJay (#82722) üzenetére


code1005
senior tag

Néztem hajnalban is, akkor is hasonló. Egy szerverem van az egész lakásban, arról próbálkozok (távolról).
Zaklassam az ügyfélszolgálatot vagy elhajtanak, hogy az előírt minimum meg van?

plata o plomo

(#82725) TeeJay válasza code1005 (#82724) üzenetére


TeeJay
félisten

Router reset esetleg? Router nélkül is mértél speedtest alkalmazásban? Ha éjjel nappal nem megy fentebb akkor simán jelentheted

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82726) Túzok22 válasza code1005 (#82724) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Kicsit hazudjál, hogy nincs meg a minimum se és akkor nem hajtanak el. Én is így szoktam csinálni.

(#82727) TeeJay válasza Túzok22 (#82726) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha fixen éjjel nappal kb ugyanannyit mér és tuti nem nála van a gond akkor az valami hálózati hiba lesz mert ki van zárva hogy lakossági netnél hajnalban ne lehessen többet mérni amikor nincs terhelés. Ugyanez volt nálunk csak FTTH feltöltés hibával és láss csodát azóta éjjel nappal 330 megabit feltöltést mérek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82728) TFerenc07


TFerenc07
tag

Köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni, megoldódott a probléma. Felhívtam a digi és megszüntették a natolást. Már működik is az emby szerver külső hálóról! :)

(#82729) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Óbudán elég siralmas most a net. 100/100-as 20/60 produkál.
A mobilom ezt úgy tolerálja hogy random lelép a wifiről 4G-re... :U

⭐ Stella

(#82730) Met válasza radi8tor (#82729) üzenetére


Met
nagyúr

A híd másik oldalán 91/94 ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82731) radi8tor válasza Met (#82730) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pff :DD
Kérek új IP-t, most: 84.236.x.x

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#82732) Laccoss válasza radi8tor (#82729) üzenetére


Laccoss
addikt

De a wifiről nem kellene ledobnia azért, mert gyenge a net.

(#82733) radi8tor válasza Laccoss (#82732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

iPhone okos és tudja hogy 4G jobb. :K

Új IP-vel 50/90 lett. Jobb kicsit.
78.131.x.x

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#82734) iMaverick válasza TFerenc07 (#82728) üzenetére


iMaverick
addikt

Szuper! Ezek szerint a NAT volt a hunyó. :D

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#82735) PBA válasza radi8tor (#82733) üzenetére


PBA
aktív tag

Ahhha, értem, iPhone okos...

(#82736) radi8tor válasza PBA (#82735) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha netezni akarsz és nincs net a wifin akkor 4G-re váltani jó megoldás.
Honnan ez az Apple gyűlölet?

⭐ Stella

(#82737) Dragon3000 válasza radi8tor (#82736) üzenetére


Dragon3000
veterán

Lassú net és nincs net között elég nagy a különbség, amúgy androidnál is átvált, ha úgy van beállítva és wifin nem érzékel netet.

(#82738) MadMancs válasza radi8tor (#82736) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezt nem mondanám apple feature-nek.
Android is tudja elég régóta. Ha nincs vagy instabil wifin net vált mobiladatra.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82739) nrg_52 válasza radi8tor (#82736) üzenetére


nrg_52
addikt

Azert a 20/60 az nem egyenlo a nincs nettel azt valljuk be... Akinek csak 20 megabites nete van otthon, de van ajfonja, az nem tud otthon netezni wifin, mert ajfone okos es atkapcsol 4g-re?:DDD Tudom, tudom szemet egy pelda volt, de szegeny ember bizzel foz.:) Btw androidnal is ruhellem ezt a megoldast, ki is kapcsolom egybol. At tudok en kapcsolni manualisan is mobilnetre, ha akarok. Ezt csak azert irtam le, hogy nehogy ajfone heternek tunjek.:D

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#82740) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Értsétek már meg a lényeget: nem számít jónak 100/100 esetén a 20/60.
Telefonról nem tudtam pinget nézni de szerintem voltak gondok bőven ha a telefon próbálta menteni a helyzetet. (nem csinált ilyet még soha ha itthon vagyok)

⭐ Stella

(#82741) Dragon3000 válasza radi8tor (#82740) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annyit írtál, hogy a 100/100 helyett 20/60-nal megy és az iphone-od átváltott 4g-re, sehol nem írtad, hogy szar is közben a kapcsolat.

(#82742) radi8tor válasza Dragon3000 (#82741) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mobilon azt nem érzékeltem, de bízva az iOS-ben gyanítom nem véletlen váltogatott oda-vissza. Most csak mobilon vagyok a másik szobában..

⭐ Stella

(#82743) PBA válasza radi8tor (#82742) üzenetére


PBA
aktív tag

Mondjuk ez például lazán lehet WIFI probléma is amúgy... de mindegy. :) Az IOS okos, ő tudja, mi a gond, lehet hogy meg is tudná mondani.

Bocs, ne haragudj, érte, de... na. Nekem is van IOS eszközöm, iPadem, fejlesztés miatt van Android és iOS is bőven...

(#82744) code1005 válasza TeeJay (#82725) üzenetére


code1005
senior tag

De router nélkül, hogy építem fel a ppoe kapcsolatot?

plata o plomo

(#82745) Laccoss válasza code1005 (#82744) üzenetére


Laccoss
addikt

Számítógép ugyanúgy tud pppoe kapcsolatot létrehozni.

[link]

(#82746) #68216320 válasza Met (#82730) üzenetére


#68216320
törölt tag

Detto

(#82747) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Lassan nálunk is időszerű lesz az optikai kábel behozatala a lakásba. Az lenne a kérdésem, hogy ugye van valami átalakító doboz, amibe az optikai kábel megy. Na most ez mekkora lesz és hova fogják tenni? Csak mert nem akarom, hogy az ajtó felett lógjon valami, mint egy frissen átadott "luxuslakóparkban", ahol gányolt igénytelenséggel lóg minden a bejárati ajtó felett.

Szóval mi is ennek az átalakító eszköznek a neve és mekkora?

(#82748) Intruder2k5 válasza macikos (#82747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Észszerű határok közt oda teszik ahova kéred, nem kötelező az ajtó fölé lógatni. A mérete olyan mint egy átlagos SOHO router, tehát kb. ilyen 15x20cm, és talán 3cm magas, plusz az atenna 8-10cm, de az lehajtható ha útban van.

[ Szerkesztve ]

(#82749) macikos válasza Intruder2k5 (#82748) üzenetére


macikos
addikt

Értem. Na és az ésszerű határok közt mit jelent? Jelenleg a digis kábel a bejárat melletti szobába van bevezetve, ott megy bele a routerbe, ez kb 5 méter.

(#82750) M_AND_Ms válasza macikos (#82749) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Na pont úgy fog menni a dolog, mint ahogy anno a jelenlegi kábeledet bevezették. Ne problémázz ilyenen.
Te is tudod, hogy mit tekinthetünk ebben a témában annak. Ha majd ez ügyben mégis vitád támad a szerelővel, majd akkor, ott ráérsz az ésszerűség határait meghatározni ill a másikka megvitatni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.