Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82551) Bear válasza Dragon3000 (#82550) üzenetére


Bear
aktív tag

Bridge módban mértem.

Viszont pontosítom, az adattáblán ez így nincs rajta. Ott 12V 1A van.
Pedig valahol olvastam, lehetséges hogy a hozzá adott füzetecskében.

(#82552) Dragon3000 válasza Bear (#82551) üzenetére


Dragon3000
veterán

De ez a 6W nem a világ vége :D

(#82553) Bear válasza Dragon3000 (#82552) üzenetére


Bear
aktív tag

Nem engem kell meggyőznöd. :)

(#82554) Dragon3000 válasza Bear (#82553) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem is akartalak meggyőzni, csak ha más olvassa, akkor gondoltam, így válaszként könnyebb végig követni. Aki meg az ilyen fogyasztást is sokallja, az inkább mondjon le minden szolgáltatást és áramtalanítson mindent, mert ennél kevesebbel egyik szolgáltatónál sem fogja megúszni :D

(#82555) dchard válasza Bear (#82551) üzenetére


dchard
veterán

Nem megkérdőjelezve, hogy érted a különbséget: az eszközök aljára írt V és A a lehető legrosszabb körülményt feltételezi, és nem a valós fogyasztás, inkább a táp méretezése szempontjából fontos (értsd: legalább 12V/1A-s tápot kell beledugnod hogy stabilan működjön minden körülmények között. Például ha egy ONT-n van egy darab USB port, akkor rögtön számolhatsz úgy, hogy abból a 12V/1A-ből (12watt), 5V/500mA minimum az USB-é. Természetesen ha mondjuk 2 USB van rajta, vagy az USB portok magasabb áramra hitelesítettek, akkor mégtöbbet le kell vonni :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82556) Bear válasza dchard (#82555) üzenetére


Bear
aktív tag

Persze értem. :R
Villamosenergiaipari technikus az alap végzettségem. Itt inkább arra utaltam, hogy emlékeim szerint olvastam ezt a 6W-ot valahol, aztán megnéztem a képeim között az ONT alját, és láttam, hogy ott csak ez van írva. (ami max 12W így :) ) De fogymérőre dugtam, amikor is biztosan 6W-ot fogyasztott a cucc. Ezen nincs USB, itt a linken viszont 8.2W-ot írnak maximumnak.

Mindenesetre már túlmagyaráztam ezt a dolgot, akit zavar a fogyasztás kapott infót róla bőven, aztán eldönti belefér-e neki, vagy nem. :)

(#82557) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Hali.Gondba vagyok,ahhoz kérnék segitséget.Eddig vacak,160megás netem volt,most telekomnál 1000/1000 netet bekötötték.Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet integrált kártya van,és 10/100/1000 támogat,de nálam max 100 jön össze.wifi nem megy,win 10 van a gépen,hálozat adapter tulajdonság,ethernet is csak 100at ir ki.Van az adapter beállitások modositása,beállitás,ott speciális résznél a sebbeség és duplex automatára van löve.Probáltam az 1.0 Gbps re tolva,semmi változás.Mit kellene állitanom hogy a net rendes sebességü legyen??Választ elöre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#82558) joey04 válasza TeeJay (#82542) üzenetére


joey04
titán

5-6 éve laktam ott kb (szerencsére csak egy bő évet), gyűlöltem minden napját. nagyon örülök, hogy sikerült kiszabadulni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#82559) CirrMee válasza Massmurderer (#82557) üzenetére


CirrMee
addikt

Mit kellene állitanom hogy a net rendes sebességü legyen??

Ha állításnak hívod, akkor:
-át kell állítani az otthoni hálózatodon azt a vezetéket , amelyik csak 4/5/6/7 szálon üzemképes, gigáshoz 8 kell,
-ha van 100 -as hálózati eszközöd, átállítod gigásra.

Persze ezeket jobb helyen cserének hívjuk. :)

Bónusz trekk: ez nem a tré'komos topic.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#82561) Borisz76 válasza Massmurderer (#82557) üzenetére


Borisz76
veterán

Cserélje kábelt.... minimum Cat5E-re vagy Cat6-ra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82562) Massmurderer válasza Borisz76 (#82561) üzenetére


Massmurderer
őstag

Köszi..Kábelt cseréltem,meg is oldodott :R

(#82563) TeeJay válasza Bear (#82548) üzenetére


TeeJay
félisten

Akivel én beszéltem azt felhívták hogy már tucatnyi bejelentést kaptak és hogy nyomoznak a hibán és hogy egyelőre ne küldjön több jelzést mert tudnak róla hogy valami nem oké és dolgoznak rajta. Remélem tényleg megtalálták a hibát és lesz normális feltöltés :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82564) TeeJay válasza Bear (#82551) üzenetére


TeeJay
félisten

Nyugi holnap megkapom az ONT-t és lemérem mit fogyaszt bridge módban mert van pontos fogyasztásmérőm :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82565) betyarr


betyarr
veterán

már én is tűkön ülök az ftth miatt.múlt héten behúzták a lépcsőházba a szintekre,már csak várni kell a digi hívását,hogy mikor jönnek beállni az optikával a lakásba.
ma jött egy pesti számról hívás,meg is örültem,hogy tuti a digi lesz,aztán jött a hidegzuhany: biztosítás miatt keresett valami nyavás... :W

[ Szerkesztve ]

(#82566) Bear válasza TeeJay (#82563) üzenetére


Bear
aktív tag

Megérkeztünk.... :D

[ Szerkesztve ]

(#82567) TeeJay válasza Bear (#82566) üzenetére


TeeJay
félisten

Na ugye volt valami hiba :C
Pedig már bele éltem magam hogy holnap jelenthetem erre tessék végre tökéletes :))

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82568) TeeJay válasza betyarr (#82565) üzenetére


TeeJay
félisten

Nyugi nekem mondta a fickó hogy Budapestet most tolják végig
Rájöttek végre hogy a Flip nagyon agresszíven viszi el az előfizetőket és buknak egy csomót hogy még a régi FTTB-vel szórakoznak.
Ahol eddig nem volt FTTH kábel meg kötődoboz oda felrakták ahol volt de nem volt bekötve ott bekötötték és már kötik át az ügyfeleket.
Nálunk 3éve áll a doboz a lépcsőházban és tessék 1hónapja bekötötték azokat most meg holnap jönnek átrakni engem is :R
Most nagyon belehúznak de már ideje is volt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82569) Vakegérke válasza TeeJay (#82568) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hááát, a Kőbánya-Újhegyi lakótelepen csend van, híre sincs az átállásnak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#82570) Dragon3000 válasza TeeJay (#82568) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha itt nem építené az ftth-t a digi és jönne a flip, valahogy a 300Mbites nettel nem tudnának átcsábítani :D

(#82571) TeeJay válasza Vakegérke (#82569) üzenetére


TeeJay
félisten

Mennek oda is csak fórumtárstól tudjuk hogy most kispesten építik ki a rendszert. A fő hálózatot a román csapat szokta és ha kész és be van izzítva akkor a magyarok jönnek átkötni mert ahhoz már nem kell olyan tudás. Óbudán, 11 ker újpest kispest, havanna(18.ker) már láttuk hogy ki van téve a papír hogy jön a fejlesztés szóval türelem, baromi sok panel telep van pesten és a nagyobbak mint újpest meg örs körül meg 11. ker elég nagyok. Utána mennek majd újhegyre is tuti mert ott is DIGI van évek óta és nem akarják hogy mindenkit elvigyen a Flip

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82572) TeeJay válasza Dragon3000 (#82570) üzenetére


TeeJay
félisten

Ja csak FTTB-n sokaknak 100/100 van meg sok helyen pl nálunk volt havonta 1-2perces hajnali áramkimaradás aminek a határása több tucat lépcsőházban nem tudott visszaállni valamelyik ONT vagy switch és napokig járhattak ki a szerelők rendbehozni mindent.
Erre a flip ráemel 150-es nettel máris az átlag emberek váltanak mert m*cskos DIGI, lassú, mindig elmegy satöbbi. sőt ráfizetéssel 300/10megabitre emel a Flip akkor meg aztán pláne át tudja csábítani a 100/100 megabites DIGI usert persze nem szól a fáma arról hogy HGW lesz meg minden TV-hez IPTV miatt STB meg plusz kábelezés meg minden nyavaja...

Úgyhogy végre rájöttek hogy az FTTH-t is kellene tolni mert 1000-es nettől jobbra nem igen lehet váltani jelenleg és kedvező csomagárral meg ingyen DIGI SIM-el igencsak jó ajánlatot lehet adni.
én 4db SIM-et fogok kapni meg a mostani 6400 helyett lesz 5900 körül a komplett csomag, persze nagy változás nem lesz mivel most is ONT-re vagyok kötve az 1000-es csomag miatt csak ezentúl már lesz normális feltöltés meg nem 3 tömb lóg majd a porton hanem csak max 64 ONT :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82573) Dragon3000 válasza TeeJay (#82572) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 150-es net mellé az 50-es feltöltés valahogy nem lenne elég, a 300-hoz ad már 100-at, de digi esetében ott az 500/300-as lehetőség, na meg eleve gigabites netem van jelenleg is, semmivel sem tudnának megnyerni :D

(#82574) TeeJay válasza TeeJay (#82571) üzenetére


TeeJay
félisten

Munkatársaink 2020.07.30-án 00:01 és 06:00 óra között a Budapest XIX. kerületi hálózatunk karbantartási munkálatait végzik, ezért az internet, és telefon szolgáltatásainkban egyes területeken kiesések lehetnek.

Nálunk is volt április/május körül hajnalban ilyen 6órás nagy karbantartás utána indult az FTTH szóval 19. kerület is felkészülhet szerintem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82575) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!
Kispest ltp rendőrség magassága. Másfél hete a digi.hu utca szerinti keresőben csak 2 csomag, max 500/x FTTB. Múlt héten már fúrtak-faragtak a lépcsőházban. Hétvégén digi.hu ugyanott már csak 1000/300 FTTH elérhető az új előfizetőknek, meg nekünk is. Úgyhogy hamarosan jönnek ide is.
Üdv

(#82576) gahor72


gahor72
aktív tag

Véleményem szerint, a gyorsabb nettel nem fog az emberek többségének a netezési szokása jelentősen változni. Mari néni nem fog mostantól webáruházat üzemeltetni, vagy ész nélkül seedelni. Sokan régebben azt sem vették észre, h a digi megemelte a 20/10-es csomagot. Csak Fb legyen azt jézus.

(#82577) TeeJay válasza gahor72 (#82576) üzenetére


TeeJay
félisten

Panel telepen nálunk a lakók 80%-a wifin használja olyan ótvar gyenge nudli routerrel hogy olyan márkákat még nem is hallottam :D
mikor jön egy facebook post hogy "lassú a net" akkor szokásos kérdésem szokott lenni hogy kábelen mérte normális géppel routerrel vagy mit nézett...
ilyenkor szokott jönni az 5ezer forintos noname foscsi router képe meg a 10éves laptop amiben reménykedni lehet csak hogy N-es wifi van már 1antennával

Szóval nem lesz itt forgalom növekedés csak gyorsabb net a kevésbé szétosztott ONT-k miatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82578) gahor72 válasza TeeJay (#82577) üzenetére


gahor72
aktív tag

Így van valahogy! :D
Talán Dragon3000 aggódott a többi user miatt, hogy most kitárul a világ és megszaporodnak a hardcore userek, elhasználva a sávszélt. :DD
Üdv

(#82579) mpo válasza gahor72 (#82576) üzenetére


mpo
veterán

A többség annyit tud, hogy a Digihez szerződött, van internet, tévé, telefon és mennyi a havidíj.
Könnyű lesz nekik, ha mindenkit átkötnek, mert nem lesz annyi csomag.
Orvos barátomnak mondtam, hogy az a navigációs app amit használ, az nincs a play store-ban, pedig onnan kellene beszerezni.
Ott is szokott a Google rendet rakni és kivág jó sok appot, ami cselesen átment a szűrőn.
A válasz: Nem érdekli.

Ha érted, akkor már elavult.

(#82580) Dragon3000 válasza gahor72 (#82578) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elég sok lehetőség van, ilyen esetben, lehet akár gyerek, akinek ügye szülök fizetik a netet, ilyenkor 100as helyett gigabites netnél kitárul a torrent :D Na meg egyre többen streamelik a játékukat, bár ha nem állít a minőségen, ez nem fog nagyobb forgalmat generálni, ezek mellett kérdés az osztás és hogy mennyi előfizetőt nyernek ezzel, mert itt a környéken digin kívül csak a telekom van 30Mbps maximum nettel :D

[ Szerkesztve ]

(#82581) viktorhu válasza mpo (#82579) üzenetére


viktorhu
veterán

Múltkor valakinél akadozott a teams, kérdeztem, milyen netje van. Kis gondolkodás után mondta, hogy digis, a társa meg kiegészítette azzal, hogy harmincas. Szerintem ők is 10 éve a 30 megabitre fizettek elő, mert koaxon sem találtam akkor harmincas digis csomagot,

Nagyon őszintén mondom, hogy hirtelen nem jut eszembe olyan ismerősöm, aki meg tudná mondani, hogy milyen sávszélességű netet fizetnek elő otthon.

Szerk: olyan meg még kevesebb, aki ne kizárólag wifiről nyomná.

[ Szerkesztve ]

(#82583) gahor72


gahor72
aktív tag

Ezek mind igazak! Ha a ltp-n nézel egy wifi hálózat terhelést, még mindig a 2.4 Ghz a domináns persze fullban. Minimális 5Ghz használat mellett. 2020-ban.
Gyorsan fejlődik a technika napi szinten kell követni, különben lemarad az ember. De mit is várunk amikor 1000-es nethez a milyen routert? topikban 10k max-ért keresnek routert.
Na azzal nem fog a tini online gyilkolászni anyu netflixe mellett.

(#82585) adika4444 válasza linuxalpine (#82584) üzenetére


adika4444
addikt

Sűrűn lakott környezetben az 5G-s AP-k száma is meg tud szaporodni, a XIII. kerület Nyugatihoz közeli részén például 5G-only laptoppal is látni 10--15 AP-t, igaz, változó jelerősséggel.

De nagyon helyfüggő, nálunk családi házas környezetben Telekom koax és ADSL HGW-k látszanak, és gyakran tűnnek fel egyre újabbak, gondolom ráveszik őket, hogy váltsanak fel a nem rég megjelent gigás csomagra, a DIGI-s AP-k száma konstans 3 körüli. 5Ghz-s AP meg max a HGW, illetve az utcában talán egy valakinek van valami 5G képes TP-LINK-je.

üdv, adika4444

(#82586) gahor72 válasza linuxalpine (#82584) üzenetére


gahor72
aktív tag

Csak az itteni helyzetről tudok nyilatkozni. Látszódik 1-2 5Ghzes ssid de csak közelről. 2.4Ghzes ssid van bőven kb mint lakó/lakás. Mókás, h sokan a vezeték nevüket ssid-zik. Ez bizonyítja, h az emberek nem követik a fejlődést, esetünkben a gyorsuló szolgáltatást. Vagy csak nem érdekli őket, amíg nem akadozik, laggol.

(#82587) gahor72


gahor72
aktív tag

A másik kedvencem amikor a lakást/házat +kertet akarják lefedni wifivel, 2 ősrégi routerrel. Vmit hallottak a mesh-ről de áldozni nem akarnak, falat fúrni nem szeretnének de legyen minden. Most ennek magyarázd el a vezetékes backhault stb.
Bocs az offért.

(#82588) pw12345 válasza TeeJay (#82571) üzenetére


pw12345
aktív tag

Ha Flip miatt kötekednek, akkor itt már elkéstek, tavaly tolta át a tré az 1000/1000-est, rá is kötöttek vagy hárman...
Itt sokan még Voda koaxon szenvednek, pedig tizen éve van Digi.
Ahol meg eddig sem volt Digi (a telep összes többi háza, mert más utca felé esnek, a mobil antennájukat is mi üzemeltetjük), a tré oda is behúzta, úgyhogy azt bukták. :K Mondjuk 10 évig nem tudom mit műveltek.
De Óbudán sem tolongtak a Tréért, mikor behúzták, csak, ahol nem volt Digi.
Nekem a H-s rendszerük, amúgy úgy hiányzik (főleg az "ez csak 1 nátha" idején), mint púp a hátamra. :U Eddig a B-vel nem volt gondom, ha elment a net volt TV, ha a TV ment el volt net, de a bejelentett karbantartásokon kívül alig volt gond. Pont a boxmentesség és a tömörítetlen DVB-C miatt tértem a Digire. Most majd sakkozhatok az ONT-okkal (le-om, hogy mennyit fogyaszt, csak ne melegedjen), meg az ügyfelesekkel, hogy mikor tudnak jönni cserélni, mert nem frankó.
Eddig, ha gond lett volna az egész strangon gond lett volna, jöttek volna csinálni, most majd hőböröghetek, egyedi hibával. :W
A kábelekről nem beszélve UTP-t/koaxot megvariálom magamnak, optikával nem tudok mit kezdeni. :((

(#82589) Gyurka6 válasza pw12345 (#82588) üzenetére


Gyurka6
őstag

Max 1 ONT lesz, az optikát is viheted toldóval ahova akarod (nem kell, az eddigi bejövő helyére lesz téve az ONT), az utp-t koxaot ugyan úgy viheted ahova kell.
Egyedi hiba valószínűsége a 0-hoz közelít.

Gyurka

(#82590) pw12345 válasza Gyurka6 (#82589) üzenetére


pw12345
aktív tag

Eggyel több, mint kellene, amúgy nem akarom sehová, csak köteleznek rá. Örülök, hogy ennyire vágod a lakás felépítését, oda, ahová az eddig bejövő biztos, hogy nem jön "ajtó fölé, kis polcra, konnektorral", mert oda nem tud jönni kábelen kívül semmi (ez nem Kádár kocka, meg óbudai panel), legalább két m-re be kell hozni (vasbeton főfal fúrás, variálás, az optikai kábelnek sincs hely, nemhogy az ONT-nak és ott sincs konnektor) és onnan visszavinni az osztáshoz, ami viszont az ajtó felett van és nem is szándékozok áthelyezni: még nagyobb kábeldzsumbuj lesz, mint eddig, plusz mászhatok a plafonra, ha újra kell rúgni az ONT-ot.
Egyedi hiba: pl. ócska az ONT. Akkor én kifogtam a 0-t.
A TV box (ránézésre is trafikáru), amit adtak egy napig sem bírta, fűtött, meg rohadt, ez a két funkciója volt. Első héten visszavittem nekik, mi a garancia, hogy a hasonló designú ONT-jukkal nem a folyamatos szopás lesz, amit nekem kell majd intézni, vendégségbe járhatok a ki tudja, hogy nyitva tartó ÜSz-ra, hozzám meg a szerelő (covid alatt)? Trés, Vodás ismerőseim negyed évente szívnak a boxaikkal. A Digié sem tűnik minőségibbnek.

[ Szerkesztve ]

(#82591) betyarr válasza TeeJay (#82568) üzenetére


betyarr
veterán

remélem nekem nem kell várnom heteket hónapokat... :Y

(#82592) wwenigma válasza pw12345 (#82590) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Semmi baj nincs vele. Box nem tetszik ami jar alapbol, pedig vehetsz magadnak. Vagy par eve gyk. minden TV tudja a C-t...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82593) qnadam válasza pw12345 (#82590) üzenetére


qnadam
veterán

ha ez megnyugtat, az fttb kiépítés is hasonló eszközökből van összerakva, csak van benne pár plusz switch meg catv osztó és erősítő, meg messzebb van a lakásodtól.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82594) TeeJay válasza gahor72 (#82578) üzenetére


TeeJay
félisten

Fenét szaporodik meg :D
Havannán voltam tucatnyi helyen netet beállítani, legtöbb usernek 10ezret sem ért a router
Tipikusan 1antennás sima N wifis TP-link vagy D-link de abból is valami olcsó és ez még a jó állapot. Az a kemény amikor még számomra is ismeretlen nevű routert látok.
AC-s routert még sehol sem láttam és akiknél wifis router volt ott 90%-ban wifin használták ilyen 6-8éves laptoppal amiben volt 1 esetleg jóesetben 2antennás N wifis vezérlő esetleg újabb eszközként 1-2 max 3éves okostelefon

20MHz-en 1antennás router tud 72mbit linket ebből 40-50megabit ha megvan már sokat mondtam pláne ha jó szanaszét zavart csatornára áll a router
40MHz-en 150mbit link de akkor meg sokkal több zavaró szomszéd wifi van és 50-100megabit körül talán átmegy ha a csillagok is úgy állnak
ebből nem igen fogják szét terhelni az FTTH-t :D
Aki meg eddig is torrentezett az ezután is fog, eddig sem volt gond a lefelé iránnyal soha, felfelé meg az FTTB--> FTTH átállással sokkal több kraft lesz mert 64-es osztáson is 4userre elég kraft van egyidejű feltöltésre és az ritka mikor ilyen összejön :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82595) norba69 válasza TeeJay (#82594) üzenetére


norba69
senior tag

Nálam, amikor jöttek bekötni a digi mellé a T-t, a szerelő srác szólt, hogy az AC65P-nek rosszul állnak az antennái. Kicsit meglepődött, amikor mondtam, hogy ki van kapcsolva a wifije, azt más csinálja :)
Aztán megmutattam az Ubi AP-AC-LR-t a plafonon :)
A nagyobb meglepődés akkor érte, amikor összerakta a T-s ont-t, én meg előhorgásztam a dobozából az Ubi EdgeRouter 12-t :)
Alaposan megnézte, azt mondta, hogy ritka látvány erre falun az ilyen :)

(#82596) djelf


djelf
tag

Sziasztok!
Van itt a fórumon valaki akinek kertes házba kötöttek ftth optikát?
Engem az érdekelne, hogy ugyanúgy behúzzák az optikai kábelt a két cserép sor között, mint a régi vdsl utp-t? Vagy variálni akarnak majd a tető alatt fúrkálással?
Remélem megoldják okosan.
Most voltam átszerződni az inviteltől a digihez és sajnos nem kaptam meg a szerelő elérhetőségét, pedig kértem.
Azt már csak remélem, h a későbbi tető felújításnál nem lesz nagyon útban a kábel az ácsoknak. :DDD

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#82597) adika4444 válasza djelf (#82596) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Hívni fog a szerelő, akkor tudtok egyeztetni. A szerelőknek amúgy sincs ellenére ha nem kell sokat mókolni, szóval szívesen furnak ablaktokot, vagy nálunk a falat fúrták meg és jöttek be a kábellel.

üdv, adika4444

(#82598) Gyurka6 válasza djelf (#82596) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Már most olyan bevezetést kellene választanod, hogy ne legyen kédőbb zavaró. (A tetőn nincs ilyen hely, ha még is ott kell bevinni, próbáld úgy vitetni, hogy a modemből kihúzva le tudjad ideiglenesen szerelni.) Szerintem.

Gyurka

(#82599) Gyurka6 válasza pw12345 (#82590) üzenetére


Gyurka6
őstag

A "kis polcra" tápfeladóval elkerülhető a 230V (néhány hsz.-al előbb 30 € -t írtak érte)

Gyurka

(#82600) Jorus válasza djelf (#82596) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálunk a szellőző cserépnél húzták be, ahol korábban a T kábele is bejött.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.