Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81701) radi8tor válasza gyonyoruwok (#81700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kábelt cserélj elsősorban.

⭐ Stella

(#81702) gyonyoruwok válasza radi8tor (#81701) üzenetére


gyonyoruwok
tag

direkt vettem mellé egy rövid cat6-osat is, azzal dugom össze a router gigabites portjával. most szétszedtem az egészet, és csak a gépemből jövő kábelt dugtam a routerbe, úgy jó volt, aztán visszadugtam a switchet és rá a gépeket, jelenleg úgy néz ki működik újra. ha menet közben gondol egyet, és lecsökken 100mbps-re, az lehet kábel hiba? tegnapig jó volt.
most folyamat csekkolom speedtesten, meg rohangálok át a nappaliba nézni a ledeket, idegesít :(((

[ Szerkesztve ]

Sony A6000 | iPhone 12

(#81703) Borisz76 válasza gyonyoruwok (#81702) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem feltétlenül kábel, lehet csatlakozó gond is a kábel végein vagy az eszközök valamelyikében.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#81704) szabonagyur válasza adika4444 (#81694) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaja az van es tenyleg be kene :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#81705) radi8tor válasza gyonyoruwok (#81702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, akkor próbáld ki a switchet két PC-vel. Mennyivel tudsz másolni a két gép között?

⭐ Stella

(#81707) MasterMark válasza gyonyoruwok (#81702) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet kábel hiba. Van hogy egy eszköz jobban tűri a rossz kábelt és nem vált le, van ami érzékeny és a legkisebb kontakthibára is levált.

Switch Tax

(#81708) eladohardver


eladohardver
őstag

Üdv!
van működő abuse-mail cím? vagy form valahol?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#81709) radi8tor válasza eladohardver (#81708) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi a gond?

⭐ Stella

(#81710) Because


Because
őstag

megérkezett a Digi és "korszerűsített" hozta az optikát és a kis Huawei hg8143a5 routert (már attól felfordult a gyomrom, hogy fehér) amin a szerelő szavai ellenére csak 1 gigabites lan port van és a wifi kemény 10mbit/s sebességgel hasít 2 méterre az eszköztől.
kérdésem lenne mire cseréltessem a szolgáltatónál, egyáltalán milyen lehetőségeim vannak?

[ Szerkesztve ]

(#81711) mpo válasza Because (#81710) üzenetére


mpo
veterán

Veszel egy Gigabites dualband-es routert.
Más lehetőség nincs arra, hogy jobb legyen.
Ezt meg bridge módba kéred telefonon.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81712) CirrMee válasza Because (#81710) üzenetére


CirrMee
addikt

kérdésem lenne mire cseréltessem a szolgáltatónál, egyáltalán milyen lehetőségeim vannak?

Lehetőségeid:
-veszel magadnak olyan routert, ami megfelel az igényeidnek, majd a szolgáltató eszközét bridge módba kéred.
A szolgáltató ugyanis teljesítette a szerződésben vállaltakat, a többi már a te gondod.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#81713) Because


Because
őstag

köszi a válaszokat!
eddig saját gigabites AC-s router-t használtam ezért vágott ez most mellkasba... idáig UTP-n jött a net és a koax-on a tv, ezt most egybegyúrta a Digi.

(#81714) NGC válasza Because (#81713) üzenetére


NGC
tag

Mint mpo írta, kérd bridge módba a Digi routerét, utp kábellel rákötöd a saját AC-s routeredet, beírod a WAN oldalán a digis felhasználónevet/ jelszót és azt használod továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#81715) SunMount3r válasza woodworm (#81697) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A QoS ki van kapcsolva. Port forwarding az van.

Amúgy most nézem és már csak 92Mbit körül mér és a Router-ben is 100Mbit/s-nek írja a WAN kapcsolatot. Na most akkor mi ez?

(#81716) Because válasza NGC (#81714) üzenetére


Because
őstag

ahogy nézem a WAN konfig ki van szedve, így akkor ahogy írtátok telefonálós lesz a bridge mode

[ Szerkesztve ]

(#81717) eladohardver válasza radi8tor (#81709) üzenetére


eladohardver
őstag

ruszki hacker... próbálkozik... semmi több.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#81718) Intruder2k5 válasza eladohardver (#81717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na jó, de ilyenkor a "ruszki hacker" szolgáltatójánál kellene abuse mail címet keresni, és oda kell írni.

(#81719) gyonyoruwok válasza radi8tor (#81705) üzenetére


gyonyoruwok
tag

egyelőre most még észnél van, remélem így is marad. inkább nem húzgálnám szét megint, félek hogy meghülyül újra :D de ha megint elkezdi, akkor csekkolom.

(#81707) MasterMark : érdekes mód pont az új kábelnél jelzett 100mbps-t, ami a routerből megy bele. a régi nem is tudom milyen kábelemen meg gigabitest mutatott, ami a gépembe jön. kipróbálgatom majd őket, ha újra előfordul.

Sony A6000 | iPhone 12

(#81720) roti86


roti86
őstag

Sziasztok!

Eljutott végre hozzám Miskolcra is a Digi FTTB-->FTTH váltás. Mikor megtudtam pár hónapja a hírt örültem neki. Megkaptam a hiperszuper Huawei HG8143A5 eszközt, elsőre örültem is neki, hogy milyen jó, majd kiváltom vele az Archer C6 routeremet. Kérdezem a szerelőket, hogy feketében nincs e véletlenül (ez a szín jobban illik a környezetébe), persze nincs, csak fehér. Oké, legyen. Mire átkábeleztek már itt a fórumon ráakadtam egy pár hozzászólásra, ami után elmúlt öröm az arcomról. Gondoltam egy szolgáltató olyan eszközt biztosít, amivel ki lehet használni az új technológia által nyújtott sebességet, de tévedtem. Wifije 2.4 Ghz-et tud, és a LAN csatlakozóból is csak a LAN1 Gigabites. Így már tudtam, hogy be kell kötnöm a saját routeremet mögé.

Olvastam, hogy érdemes bridge módba tetetni a Digivel a modemet, ez simán ment, ügyfélszolgálatot felhívva kb 2 óra múlva jött az sms, hogy kész, abban a pillanatban el is ment a net, és nem is tudtam már a Huaweihez csatlakozni. Van erre egyáltalán lehetőség? Se halózaton se kábelen nem elérhető már a http://192.168.100.1/ alapértelemzett címe.

Ezután a Huawei LAN1 portjához hozzákötöttem a saját routeremet a WAN portján keresztül és lám, lett újra hálózat.

Jelenleg 108/108-as sebességet mérek kábelen ls wifin is (100/100-as netem volt előtte), ez is gyorsabb mint az ez előtti 93/93-as maximum, szóval látszik, hogy többet fog ez tudni. Ügyfélszolgálaton rákérdeztem és mondták, hogy holnap nap végére már elvileg az emelt sebességet kellene tapasztalnom. Erre kíváncsi vagyok, jelentkezem majd ezzel kapcsolatban.

Remélem ez a kis írás segítségére lesz azoknak, akik a fórumra tévednek és hasonló cipőben járnak.

[ Szerkesztve ]

(#81721) Because válasza roti86 (#81720) üzenetére


Because
őstag

ugyan ez volt ma nálam... fentebb olvashatod. majd holnap telózok be, igazán meghagyhatták volna a wan konfig beállítási lehetőségeket. a színe miatt pedig dugom a szekrény mögé, kicsit zavar, hogy most akkor 2 eszköz kell, remélem egy 3. már nem fog kelleni, mert nem terveztem rackszekrényt az előszobába :)

(#81722) Nereyn válasza roti86 (#81720) üzenetére


Nereyn
tag

Szia!
Röviden, ha bridge módba van, akkor csak szimplán átalakítja az optikai jelet, a szükséges tv-net-telefon hármasra. A wifije az tényleg hulladék, bár majdnem ennek a huaweinek meg az egyik zte-nek használható, de inkább jobb sajátot használni.
A net meg majd átvált, ha holnap du-este nem feltétlenül szólni kell, mert lehet csak valami hiba miatt nem váltott át (nekem is így volt, de gyorsan lett javítva)
Elvileg gigás mindegyik portja, én úgy tudom, bár leírásba biztos le van írva, de wifi miatt jobb sajátot használni, az meg olyan amilyet te szeretnél :)

(#81723) qnadam válasza Because (#81721) üzenetére


qnadam
veterán

igazán meghagyhatták volna a wan konfig beállítási lehetőségeket

miről érzed úgy, hogy bridge módban neked kell állítgatnod? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81724) Because válasza qnadam (#81723) üzenetére


Because
őstag

Miért kell ehhez az opcióhoz az ügyfélszolgálat segítségét kérnem?

(#81725) Laccoss válasza Because (#81724) üzenetére


Laccoss
addikt

Mert a szolgáltató eszköze, és az ő hálózatát had menedzselje már ő. Az átadási pont az ONT utp portja, addig bármi van, a szolgáltató felelőssége.

[ Szerkesztve ]

(#81726) Because válasza Laccoss (#81725) üzenetére


Because
őstag

azért köszönöm, hogy infóval is szolgáltok :R a szokásos PH mentalitásos kötözködés mellett :)

(#81727) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

De ezt nem lehetne valahogy "okosabban" megcsinálni? A Huawei-n ott van még 3 feles LAN port (még akkor is, ha csak 100-asok) és a Wi-Fi-jét is be lehetne fogni, mert miért ne? Pl. Ha nagyobb a lakás és távol van egymástól a két Router, oda lehet több jelet adna még így is, plusz ha nagyobb a forgalom, akkor levenné a terhet a másik Router válláról is. :F

[ Szerkesztve ]

(#81728) qnadam válasza Because (#81724) üzenetére


qnadam
veterán

alapvetően nem kéne, csak az ügyfelek jelentős része kíváncsibb, mint okos. tehát bekattintja a bridge módot, bár fogalma sincs, hogy mi az, aztán néz mint a luki nyúl, hogy mértnemnincsen internet, és miért nem tudja visszakapcsolni. ez sokkal nagyobb terhelés lenne az ügyfélszolgálaton, mint egy rövid hívás vagy email, amit kb költözésenként egyszer kell csak megcsinálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81729) NGC válasza Because (#81721) üzenetére


NGC
tag

Csak hogy félre ne értsd, a szolgáltató routere miután bridge módba kéred, csak átengedi a netet, már nem férsz hozzá semmilyen beállításhoz.
A WAN konfigurálását a te saját routerednél kell beállítsad, kiválasztod hogy PPPoE, majd a fiók beállításoknál beírod a felhasználónevet meg a jelszavadat (ami a szerződéseden szerepel).

[ Szerkesztve ]

(#81732) Because


Because
őstag

köszönöm az elmagyarázó jellegű hozzászólásokat!

csak furcsa volt számomra, hogy lan, wlan és egyéb filtering beállítások meghagyja

(#81733) qnadam válasza Because (#81732) üzenetére


qnadam
veterán

router módban maradnak beállítások, mert router :) bridge módban viszont felhasználói szemponból transzparens lesz, és a felhasználó nem is tudna érdemben mit állítgatni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81734) TeeJay válasza roti86 (#81720) üzenetére


TeeJay
félisten

azért van 1gbit és 3darab 100-as LAN mert net megy a gigás porton a 3 100-as port meg IPTV-re van már aki használja. Szerencsére a DIGI nem használja és remélem nem is fogja soha. Inkább DVB-C2 legyen majd később de a fullHD bőven elég otthonra és azt meg tudja a DVB-C bőven
IPTV kell a hátam közepére :D

amúgy én hétfőn voltam beállítani wifit ugyanilyen Huawei ONT-nél és teljesen jól használható
20MHz-en 2antennával 80-90megabit átment egy 35nm panelban és Redmi Note9S telefonnal mértem ennyiket ami tökéletes
akinek meg AC vagy AX wifi kell vegyen sajátot.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81735) roti86 válasza roti86 (#81720) üzenetére


roti86
őstag

Update: Digi tartotta a szavát, ma reggel mért sebességértékek kábelen: Speedtest :)

Összességében elégedett vagyok, egyedüli hátrány a + egy eszköz és a + 5w áramfogyasztása.

(#81736) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A fentihez: és akkor azt mondjátok, hogy ez a 13K-s TP-Link router, ami neki van elég a Gigabit-hez, ami pedig nekem van az meg nem?

(#81737) Lackooo84 válasza SunMount3r (#81736) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem az ára a lényeg, hanem a tudása. :DDD

The Truth is out there...

(#81738) woodworm válasza SunMount3r (#81736) üzenetére


woodworm
veterán

Nagyjából ugyanazt kellene tudni, mivel hasonló alapokra épül, a wifije jobb egy kicsit. A tiedben nincs bekapcsolva a hardveres gyorsítás. Ha végkép nem találod melyik opció lövi ki, akkor reseteld le és konfiguráld újra. Kezdésre csak a pppoe kapcsolatot állítsd be és maximum a wifit.

(#81740) rothfb válasza #72445440 (#81739) üzenetére


rothfb
veterán

Asus RT-AC55U van neki.
link

Tud hardveres NAT-ot.
"Az erőteljes hardveres NAT gyorsítással és a beépített Gigabit Ethernettel, a DSL-AC55U teljes Gigabit internet teljesítményt kínál 900 Mbps-nál is gyorsabb WAN-to-LAN átviteli teljesítménnyel."

[ Szerkesztve ]

(#81741) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lassan el kéne itt engedni ezt a router témát, úgyis fel lett hozva a megfelelő helyen!

(#81742) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

DIGI Gbit-es netem van, a DIGI által adott FiberHome AN5506-02-FG routert használom. Sebességgel nincs gondom, kábelen jön 900Mbit fölött, wifi-n is 80 körül, ezzel meg vagyok elégedve.

Viszont 1-2 héttel ezelőtt újratelepítettem a gépem, és azóta nem látja a wifi-t. Nem nagyon foglalkoztam vele, kábelről megy, és a többi eszközömmel működik, úgyhogy nem zavart.

Viszont ma szerelték be a légkondit a lakásba, amihez van wifi router is. A routeren elvileg van WPS gomb, de hiába nyomom, nem történik semmi. Probáltam csak 1x megnyomva, lenyomva tartva pár másodpercig, de úgy sem csinált semmit.

Gondoltam nem baj, van megoldás erre az esetre is. Telefont csatlakoztatni kell a légkondi wifi moduljára, és utána innen tudom vezérelni. Ez sikerül is, aztán jön az a rész, hogy megkeresi a hálózatot. És itt sajnos nem látja az én wifi hálózatomat. Biztos, hogy működik, mert közben másik telefont, másik laptopot használunk, tehát nincs vele gond, de a légkondi modulja nem látja (illetve ahogy már korábban írtam, a gépem sem látja ideje), illetve a többi hálózatot látja, amik között elég sok a DIGI-s, gondolom ugyanilyen routerrel.

Van ötletetek, hogy ezt mi okozhatja?

Illetve a WPS-sel van valakinek tapasztalata, működnie kellene? (közben eszembe jutott, hogy fél éve amikor a hűtőt csatlakoztattam wifi-re, ott se ment a WPS, de ott utána látta a hálózatot, úgyhogy meg lehetett oldani)

[ Szerkesztve ]

(#81743) Laccoss válasza petyus_ (#81742) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

Nem hiszem, hogy ez a digi hibája lenne.

Aláhúzás, ékezetes betű, szóköz van a wifi azonosítójában? Azt sok esetben nem szeretik az eszközök. De lehet túlzsúfolt csatornára is érzékeny, vagy csak egy fix csatornán működik.

[ Szerkesztve ]

(#81744) petyus_ válasza Laccoss (#81743) üzenetére


petyus_
senior tag

Szia!

Én sem gondolom, hogy a DIGI hibája, utánakérdeztem a router-es topikban is, de itt valószínű többeknek van tapasztalata ezzel a készülékkel.

Nincs semmilyen különleges karakter, csak az angol ABC betűi.

(#81745) Dragon3000 válasza petyus_ (#81744) üzenetére


Dragon3000
veterán

A csatorna 1-11 között van? Lehet a két eszköz csak e tartományon belül üzemel.

(#81746) petyus_ válasza Dragon3000 (#81745) üzenetére


petyus_
senior tag

Köszi, ez megoldotta a problémát :R . Megy a légkondi is, meg a gép is látja most már. Régebben 1-11 között volt, de nemrég átraktam 13-ra, így viszont akkor marad.

(#81748) urgoz válasza castiels (#75141) üzenetére


urgoz
tag

Nem mostani ugyan a kérdés, de válaszolok...
A Digi Online-ban az összes stream 24 FPS-el van enkódolva. Mivel a nálunk használatos PAL szabvány 25 képkockát ír elő, így a források ezt (vagy a HD adások a dupláját, 50 képkockát) tatralmaznak. Ezért minden másodpercben van 1 dropped frame (eldobott képkocka). Van akinek fel se tűnik, másnak 2 perc nézés után az jojózik tőle a szeme, mint nekem is. Én már egy ideje próbálnom nyaggatni őket, hogy állítsák át 25 FPS-re, de valószínűleg totál dilettánsok ülnek üzemeltetik a rendszert.

(#81749) wwenigma válasza urgoz (#81748) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Megjelenitotol függ, filmek például 23,976fps-esek. Egyébként nem tudom mire mennél 60Hz-es monitoron vele. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#81750) SunMount3r válasza urgoz (#81748) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Digi Online app-nak és eszköznek amin fut is tudnia kellene 24Hz-re váltania lejátszáskor a kimeneti frekit és akkor nem lenne ilyen gond, mivel a legtöbb TV szintén tudja a 24Hz-et is. A 25fps/50Hz-es PAL szabványnak ehhez semmi köze, hacsak épp nem arra vált át az app/eszköz a 24Hz helyett.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.