Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82451) adika4444 válasza TeeJay (#82450) üzenetére


adika4444
addikt

FTTH-n éjjel mi a helyzet a feltöltéssel? Azt esetleg le tudod méretni? FTTB-n van változás az FTTH átállás kezdete óta? Mert a váltások miatt a LAN-os hálózatnak a terhelése elvileg csökken, tehát nőnie kéne a vissziránynak.

üdv, adika4444

(#82452) dchard


dchard
veterán

Ha valakit érdekelnek technikai részletek, egy pár hónapja átadott 1:64-es osztással kiépített hálózatban 7km-en -20.6dBm a vételi szint az előfizetőnél. Később lesznek 10-20km közötti ügyfelek hasonló osztással, majd mutatok adatot arról is. (OLT oldalon C+ modullal!).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82453) TeeJay válasza adika4444 (#82451) üzenetére


TeeJay
félisten

Egyik már FTTH-s mért ma hajnali 5-kor 35 megabit felfelé... Kedden jönnek hozzám engem is átkötni aztán én is jelentem majd be :U

FTTB-n sincs növekedés hiszen ez már látható hogy nem terhelés miatt ilyen kevés hanem valahol nagyon nem jól működik valami a vissza irányban. FTTH-n amit pár hete indítottak 30 megabitek hajnalban visszafelé az minden csak nem tökéletes

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82454) dchard válasza dchard (#82452) üzenetére


dchard
veterán

Közben rájöttem, hogy butaságot írtam: 7km-en -17dBm az ONT vételi szint, 15.5km-en pedig -20dBm, mindkét esetben 64-es osztás mellett. Az OLT vételi szintek -20 és -24dBm. Látszik tehét, hogy visszirányban - elsősorban az ONT-k gyengébb adási képességei miatt - kisebb jelszintek mérhetőek.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82455) simpley


simpley
őstag

Hello mindenki!
itt lehet kérni, hogy építsék ki neked a hálózatot? nem értem.. [link]

signed by simpley.

(#82456) TeeJay válasza dchard (#82454) üzenetére


TeeJay
félisten

Akinél voltam ONT-n wifit beállítani csajszi nála is az új Huawei ONT volt de akárhogy néztem a menüpontokat nem találtam vonalinfót így nem tudtam megnézni milyen értékek vannak (vagy ennyire béna voltam)
A vételi szintből meg lehet tippelni hogy 32 vagy 64-es osztást tolnak?
Csak mert akkor okosabbak lennénk hogyha több tömbben is ilyen béna a feltöltés akkor nem a GPON port a hibás hanem még azelőtt valami hiszen már a 64-es osztásra sem jut normális visszairány. Kedden kiderül és azonnal jelentem is be :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82457) dchard válasza TeeJay (#82456) üzenetére


dchard
veterán

Nem lehet megtippelni (hacsak nem ismered a nyomvonal pontos hosszát az adott végpontig, és hogy C+ vagy B+ optika van-e az OLT oldalán), de nincs is jelentőssége, mivel ez nem kapacitás probléma az már világosan látszik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82458) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok.
Szeptemberben tervezek váltani UPC-ről DIGI-re (elsősorban feltöltési sebesség miatt), egy kicsit szeretnék előre gondolkodni.
Milyen routert adnak DIGINet 1000 (FTTH) mellé mostanában? (családi házas környezet, pár hónapja építették ki, konkrétan Váchartyán)
Van értelme a aszati gépembe AX szabványos wifi kártyát vennem, vagy a szolgáltató routerével úgysem tudnám kihasználni? (router-gép távolság 5 méter légvonalban)
(másik opció 15 méter cat6 kábel és egy válaszfal átfúrása kb 2000 forintból)

(#82459) canniball válasza SkyLaci (#82458) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem egy Huawei HG8143A5-t hoztak; 1db gigabites portja van, a wifit nem tudom, de úgy rémlik itt n-t említettek.
Ha megoldható én a helyedben a kábelezést választanám, valamint saját routert.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82460) 4Grider válasza SkyLaci (#82458) üzenetére


4Grider
nagyúr

AX-es routert semmilyen szolgáltató nem ad.
A Digi még ac-st sem.
Használj saját routert, ha ki akarod használni a nagy le- és feltöltési sebességet.

(#82461) Multibit válasza SkyLaci (#82458) üzenetére


Multibit
veterán

másik opció 15 méter cat6 kábel és egy válaszfal átfúrása kb 2000 forintból
:K

(#82462) norba69 válasza SkyLaci (#82458) üzenetére


norba69
senior tag

A kábalt válaszd, akkor is, ha macerás.
Gigabites net kizárólag kábelen terjed :)

[ Szerkesztve ]

(#82463) TeeJay válasza dchard (#82457) üzenetére


TeeJay
félisten

Olyankor mit lehet tenni hogy egyik FTTH-s előfizető tegnap délután bejelentette hogy 30 megabit a vissza irány ma meg küldték neki hogy a hiba javítva és továbbra is 50 megabit alatti a feltöltés? Én mondtam neki hogy addig ne engedje lezáratni a hibajegyet míg meg nem csinálják a hálózatot meg szerintem az NMHH felé is el fogom küldeni ha velem is ezt csinálják

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82464) dchard válasza TeeJay (#82463) üzenetére


dchard
veterán

Pontosan ezt lehet csinálni, nem engedni lezárnia hibajegyet még véletlenül sem.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82465) TeeJay válasza dchard (#82464) üzenetére


TeeJay
félisten

Biztosan tudnak a hibáról csak úgy vannak vele hogy senkit sem érdekel a feltöltés és gyorsan lezárják a hibajelzést mert amúgy drága lenne OLT-n javítani valamit... Sebaj majd kérek mérő dobozt NMHH-tól is és többen jelezzük folyamatosan hogy ne zárhassák le amíg nem javították

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82466) dchard válasza TeeJay (#82465) üzenetére


dchard
veterán

Ehhez nem kell NMHH-s mérődoboz. :) Meg kell mondani, hogy továbbra is szar, ha pedig nem hiszik, jöhetnek ki a saját embereik mérni. Én akkor fordulnék az NMHH-hoz, ha megpróbálják lezárni a hibajegyet. Természetesen ez utóbbit is csak nagyon alapos dokumentációval.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82467) Flashget válasza Multibit (#82461) üzenetére


Flashget
félisten

Cat6?
atallt a Digi a Cat5-rol?

Realme GT Master Edition

(#82468) TeeJay válasza Flashget (#82467) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem hanem lakáson belül egy fúrás és egy CAT6 kábel jobb mint bármelyik WiFi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82469) mpo válasza TeeJay (#82468) üzenetére


mpo
veterán

Ez így igaz, de van kivétel is.
A Samsung tévék LAN-ja 100 Mbites, az 5 GHz-es WIFI-vel jobban használható, nálam is így van, de csak a tévé.

Ha érted, akkor már elavult.

(#82470) Dragon3000 válasza mpo (#82469) üzenetére


Dragon3000
veterán

Pontosítva eddig egy tv-ről hallottam, hogy gigabites lan van rajta, az összes többin csak 100-as.

(#82471) TeeJay válasza mpo (#82469) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem tudom mennyi film van aminek 90 megabit/s felett van a bitráta és nem bírja hálózatról játszani a TV emiatt :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82472) Dragon3000 válasza TeeJay (#82471) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nagyon sok filmnél előjön ez a gond és még csak 90Mbps sem kell hozzá, tapasztaltam másnál 70Mps-es filmnél, hogy akadozott, wifi-n meg gond nélkül üzemelt, gondolom leszarják a lant a gyártók.

(#82473) MadMancs válasza Dragon3000 (#82472) üzenetére


MadMancs
veterán

+1
Pl netflix 4K HDR filmnél futottam mar bele hogy kábelen meg megakadt, 5GHz AC wifin simán ment.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82474) Jorus válasza MadMancs (#82473) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ott más gond lehetett, Netflix 4K stream 15 Mbps, az ajánlás is csak 25-öt ír, annak simán mennie kellene 100 Mbps kapcsolaton. Ellenben vastagabb 4K anyagok soksávos hanggal sokszor igényelhetnek 120-140 Mbps-es csúcsokat, amik már nem mennek át 100-as linken, oda kell az 5GH-es WLAN kapcsolat a 100-as LAN port helyett.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#82475) TeeJay válasza Jorus (#82474) üzenetére


TeeJay
félisten

gondolom vagy 1dollárral többe kerülne ha gigabit LAN lenne rajta :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82476) MadMancs válasza Jorus (#82474) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen ezt én is furcsálltam. 6,25 és 15,25mbps között változik egy átlag 4K film . Valószínű hogy csak LAN kártya valami hulladék TV ben. De wifi szerencsére ezt orvosolja.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82477) mpo válasza MadMancs (#82476) üzenetére


mpo
veterán

Valószínű hogy csak LAN kártya valami hulladék TV ben
A Samsungokban 100 Mbites van, Dragon3000 ft. nem írta le melyik az az egy kivétel, amiről ő hallott.
A 4K, Dolby Atmos vagy DTS:X filmeknél gyors mozgásnál nem az a bitráta van, amit az ember gondol, még Gigabites LAN-on médialejátszóval és megfelelő HDMI kábellel is meg tud akadni.
Nem nyomoztam ki az okát (HDD, Kodi, buffer), de az The Expendables 3 bizony akadt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#82478) MadMancs válasza mpo (#82477) üzenetére


MadMancs
veterán

Philipsemben is 100as, papíron. Aztán hogy a valosagban mit tud, az megint más kérdés.
Szivesen megnézem ha valaki ad valami tippet android tv renszerre speedtest ügyileg.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82479) mpo válasza MadMancs (#82478) üzenetére


mpo
veterán

Ha van böngésző a tévén, ezen az oldalon WIFI-n és kábelen is összehasonlíthatod, én is ezt tettem. A lila "kihagyom és mérek"-re kattints, akkor nem kell regisztrálni, ami egyébként hasznos, mert bárkinél mérhetsz és a térképen megjelenik, ezzel másokat is segítve.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#82480) attilav2 válasza Dragon3000 (#82470) üzenetére


attilav2
őstag

Melyik tévében van olyan proci ami kihajtaná a ~900mbit-et, (kivéve talán a csúcskategóriát)?
Nem véletlenül nem raknak gigás lan-t a tv-kbe.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#82481) MadMancs válasza mpo (#82479) üzenetére


MadMancs
veterán

Köszi megnezem majd. Böngésző van rajt. Illetve regisztralva vagyok, van mérődoboz is nálam.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82483) Dragon3000 válasza attilav2 (#82480) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel 100Mbit után csak gigabit van, így már az is jó lenne, ha 200Mbps-et tudna a soc, mivel wifin e körül tudnak teljesíteni, igy kábelen se lenne gond. Nem emlékszem melyik tv-n van, de itt ph-n volt róla cikk.

(#82484) Dragon3000 válasza linuxalpine (#82482) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha van hardveres gyorsítás hozzá a socban, akkor egy gyenge soc is viszi a 4k-t. A 200ge cpu a benne lévő igp-vel 10-20%-os cpu és 40-50%-os igp terheltséggel vitte a 4k filmeket.

(#82485) StaChys


StaChys
tag

Nálunk is (Pécs) indul az FTTH átállás.
A kérdésem, hogy mekkora lyukat kell csinálnom a bejövő optikai kábelnek?
Panel lakásban át kéne mennie a fal után egy beépített szekrényen, a szekrényben szeretném, ha csatornában futna. Szóval mekkora lyuk kell a szekrény oldalára, és mekkora csatorna kell?
A bejárati ajtó feleletti falban van lyuk - ott jön be most az UTP és a koax, ezeket gondolom most elvágják, tehát a falban rendben lesz. A lakásban nem szeretném, ha ők furkálnának így is elég logisztika lesz mindent kipakolni az előszobából.

(#82486) herdsman12 válasza StaChys (#82485) üzenetére


herdsman12
őstag

Nálunk 3 mm-es optikát húztak be, a régi koax/UTP helyén.
Beépített szekrény alatt van vagy 6-7 méter optika, ha átszervezném a router helyét.

[ Szerkesztve ]

(#82487) canniball válasza StaChys (#82485) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha neked az úgy megfelel az ajtó fölé el lehet helyezni a szolgáltatói eszközt, az ajtó utáni rész pedig maradhat úgy ahogy van, így nem kell semmit sem fúrni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82488) StaChys válasza canniball (#82487) üzenetére


StaChys
tag

#82487 Köszönöm! Az ajtó feletti rész foglalt. Oda nyílik a szekrényajtó. A jelenlegi eszköznek pedig van kiépített duglaj és polc, onnan indulnak a helyi UTP kábelek is, ezért nem szeretném az egészet lebontani és újra építeni az előszobát.

#82486 köszönöm, nincs a végén semmi? Vagyis utólag szerelik a csatlakozókat? A 3mm barátságos méretű fúrást jelentene.

(#82489) TeeJay válasza StaChys (#82488) üzenetére


TeeJay
félisten

Ahol most bejön az UTP meg a koax azon vígan átfér a vékony optikai kábel. És lakáson belül maradhat minden a régi kivéve hogy kell egy konnektor az ONT-nek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82490) StaChys válasza TeeJay (#82489) üzenetére


StaChys
tag

Ez világos. A beépített szekrényben van a gond, ott sarkosan lett beszögelve (szó szerint, még az elöző tulaj csinálta) tehát nem kompatibilis az optikai kábellel, ezért gondoltam új útvonalat a jelenlegi helyig. Ezért érdekel, hogy hogy kell elképzelnem egy ilyen optikai kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#82491) M_AND_Ms válasza StaChys (#82490) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ami kanyart bevett a koax, azt vígan beveszi az optika is.
Nálam, anno amikor a Telekom behúzta az optikát, akkor azt a Digi koax és utp mellé szépen be tudtam tenni a kábelcsatornába, ami elég keskeny volt eleve is és minden sarkon 90 fokot kanyarodott....most majd remélem, nálam jó lesz ez, a már bent.lévő optika a diginek is.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#82492) dchard válasza StaChys (#82490) üzenetére


dchard
veterán

A legtöbb optikai kábelnek 30mm a hajlítási sugara. Ezt kell betartani, a kanyarokban, ha nem akarsz törést, vagy több dB veszteséget a kábelen. Ez még elég kezelhető.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82493) StaChys válasza dchard (#82492) üzenetére


StaChys
tag

Köszönöm mindenkinek.

(#82494) TeeJay válasza dchard (#82492) üzenetére


TeeJay
félisten

Nyakamat rá hogy a szerelők ezt nem tudják mert jártam már nálunk a telepen 2 helyen is de az ajtófélfában elég szép derékszögben benyúzták több helyen is.
Persze a sebesség lefelé patent 945megabit volt csak az a fránya feltöltés :(((

Egyik fickóhoz jövőhéten jönnek ki mérni aztán kiderül mit csinálnak, keddtől pedig már én is jelenteni fogom be folyamatosan

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82495) ricsik


ricsik
őstag

Segítséget kérnék. Digi 100 MB régi net, 1db ethernet vezetéket kaptam, ennyi. 5 éve használjuk. Pár hónapja napjában 5-50x leszakad, a központban nem értették meg, hogy ha idejön a szerelő nem biztos, hogy produkálja. De lehet nem is velük van a baj.
TP-Link Archer C9 és Linksys EA7500 routerekkel is produkálta. Most átdugtam és direktbe tárcsáztam és 2 napja jó. A routerek nincsenek szétkonfigolva, csak alap dolgok. Mi lehet a baj?

(#82496) xTc válasza ricsik (#82495) üzenetére


xTc
aktív tag

Hello,

szerintem érdemes lenne megnézni, hogy naplóznak-e bármit a routerek? Gyanús, hogy több eszközzel is fenn áll a jelenség. Amit még el tudok képzelni az kontakt hiba az RJ45 csatlakozó környékén.

[ Szerkesztve ]

(#82497) Tothdav19 válasza ricsik (#82495) üzenetére


Tothdav19
újonc

Szia,

Nálunk is ugyan ez a helyzet (XX. ker.) ugyan ilyen csomaggal/bekötéssel. Bár nem ilyen sűrű de napi 2-3 nekünk is megvan ha kicsit jobban terheljük a netet. Amennyiben csak böngészgetünk akkor 4-5 napig is működik hibátlanul. Amit észrevettem, hogy az esti és a reggeli órákban könnyebb előhozni a hibát ha valamilyen letöltést elindítok. ~10 GB letöltésénél már valószínű, hogy egyszer eldobja a netet. Én próbáltam már egy ASUS RT-AC65P, Tp-Link Archer C6 és direktben egy laptopra kötve is és mindhárom esetben sikerült reprodukálni. Volt, hogy pár perc alatt, de volt amikor csak 1-2 óra után. A routerben nálunk ilyenkor ez látszik:
Jul 24 20:29:30 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
Jul 24 20:29:30 nat: apply redirect rules
Jul 24 20:29:31 pppd[434]: Connection terminated.
Jul 24 20:29:31 pppd[434]: Modem hangup
Jul 24 20:29:41 pppd[434]: Connected to xx:xx:xx:xx:xx:xx via interface eth3
Jul 24 20:29:41 pppd[434]: Connect: ppp0 <--> eth3

Bejelentésre nekünk is azt válaszolták, hogy ellenőrizték és nem látnak problémát, próbáljam ki közvetlenül pc-re kötve, de szívesen kiküldenek valakit aki megvizsgálja a helyszínen. Eddig én sem éltem ezzel a lehetőséggel, mert ha mégsem sikerül elcsípnie, akkor nem akarok fölöslegesen fizetni.

(#82498) dchard válasza TeeJay (#82494) üzenetére


dchard
veterán

A telekom topikban már leírtam egy párszor a pékes/ácsos sztorimat, kb. ezt tudom elképzelni itt is. Egyébként kábel és kábel között nagyon nagy különbség is lehet, Vannak alacsony hajlítási sugarú spéci kábelek, amik kis túlzással azt is kibírják, ha csomót kötsz rájuk. A Digi által bekötésre használt kábel nem ilyen, ott a 30mm betartása fontos, ez nem tűnik azért betarthatatlan dolognak. A kis mértékben túlhajlított kábel nem feltétlenül törik, viszont nagy mértékben nő rajta a csillapítás.

Hadd kérdezzem meg: a telepen milyen ONT-ket szórnak? Huát vagy ZTE-t?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82499) Flashget válasza TeeJay (#82468) üzenetére


Flashget
félisten

jo mert eddig az volt, hogy ertelmetlen a Cat6 miutan a Digi Cat5-ot hasznal igy a lenyeget veszti el. De akkor FTTH-nal akkor ez mar nincs igy. Ok.

Realme GT Master Edition

(#82500) TeeJay válasza dchard (#82498) üzenetére


TeeJay
félisten

Huawei HG8143A5 ONT-t osztanak mindenkinek
A célra megfelel és legalább 1 eszköz van mert CATV-s cucc

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.