Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82901) PBA válasza GoodSpeed (#82896) üzenetére


PBA
aktív tag

Mondom én, épp zokognak a központban, mert nem köttetted be... nem tudom, mi lesz így a világgal. A Digi minden esetre a földbe fog állni és minden egyéb. Használd egészséggel a Telekomos neted, mi meg használjuk a pudvás Digit. :) Engedd el a témát, ha továbbra is üldözési mániád van, javaslom egy jó pszichológus felkeresését.

[ Szerkesztve ]

(#82902) wwenigma válasza PBA (#82901) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hejjj, én most kotvány IP-t kaptam. :(((

;]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82903) PBA válasza GoodSpeed (#82898) üzenetére


PBA
aktív tag

Bár nagyon izgalmas és olvasmányos, de itt senkit nem érdekel, hogy ki és mikor csönget be hozzád álruhában, Juli néni vagy Frakk bácsi, és hogy milyen fondorlattal próbál rávenni a megrendelésre. Tök szórakoztató és cuki vagy meg minden ezekkel az idióta teóriákkal, csak már unalmas, ki kellene már valami újabbat találnod. Erőltesd meg magad, menni fog, használd a fantáziádat egy kicsit!

(#82904) WaterWave válasza PBA (#82899) üzenetére


WaterWave
veterán

Vágom de emiatt hadd ne hívjam már meg őket egy kávéra

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82905) TESCO-Zsömle válasza WaterWave (#82904) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dettó.

Ilyenkor örülök, hogy a szomszéd szobában Telekom van. ;]

sz: Nálam meg DIGI.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#82906) egykori válasza egykori (#82900) üzenetére


egykori
őstag

Egy kicsit várhattam volna, most lett internet. Gondolom Újpesten is van már.

(#82907) WaterWave válasza TESCO-Zsömle (#82905) üzenetére


WaterWave
veterán

Volt B terv, digimobillal szétosztom de az se volt jo... Voda mobilnet legalább megy. Internet, tv még mindig rossz

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82908) WaterWave


WaterWave
veterán

Most javult meg.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82909) qnadam válasza TESCO-Zsömle (#82905) üzenetére


qnadam
veterán

a szomszédban upc van, és nem változtatták meg a gyári jelszót :B

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82910) dkende4


dkende4
lelkes újonc

Amúgy megoldottam a problémámat, a Bridge módban a ZTE-ben csak a LAN1 működik.

(#82911) 4Grider válasza dkende4 (#82910) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még szerencse, hogy csak egy porton adja át az egy db internet hozzáférést...

(#82912) dchard válasza 4Grider (#82911) üzenetére


dchard
veterán

A tévedés az, hogy a Digi képtelen volt az összes portot össze bridge-elni a ZTE-n, mert pontosan plusz egy sor lett volna a preconfig XML-ben. És akkor mindegy lenne, hogy az ügyfél melyik portba dugja a saját routerét.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82913) 4Grider válasza dchard (#82912) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahogy ők sem, én sem érzem nagy értelmét (meg persze hozzáértés is kellene hozzá). Bár ha csak egy sor, akkor megszabadultak volna egy csomó ügyfélszolgálati tevékenységtől.

(#82914) adika4444 válasza 4Grider (#82913) üzenetére


adika4444
addikt

Értelme mindenképp lenne a dolognak, mert én dugdtam már véletlen a LAN2-be a routeremet, de úgy rémlik, hogy nekem működött, persze a franc tudja már.

üdv, adika4444

(#82915) Túzok22 válasza WaterWave (#82894) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nálunk Bagon még van DIGI tv szolgáltatás és internet is. Remélem így is marad. :)

(#82916) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Friss méréssel most már megint 600 a Gigás. Reggel is, délelőtt is megvolt a 900. Magyarázat? Csak az "elosztós terheléses" teória eléggé kilóg, mert este 11-kor nem hiszem, hogy itt a lépcsőházban sokan nyomnának otthoni mega torrent seed szervert éppen. Vagy sok kicsi sokra megy? No de akkor is, már majdnem fél 12 van hétköznap...?! :F

(#82917) Flashget válasza M_AND_Ms (#82868) üzenetére


Flashget
félisten

Jo.prsze ertem a gondod. De az meg akkor volt ha nem 94-el kezdodo magyar ip-t adott hanem tracer meres utan, lahato volt hogy roman ip, az hasznalhatatlan volt szerver beallitas miatt. De ez mar 8-10 eve volt. Lecsatlakozas utan neha kellett jatszani on/off mire magyar ip-t osztott a rendszer. Egy papirra felirtam melyek a jo ip cimek online szimhez :)

Realme GT Master Edition

(#82918) Flashget válasza TeeJay (#82869) üzenetére


Flashget
félisten

Nalunk nem ugy van megoldva a villanyora szekreny, mint a Havannan.
Minden lakas bejarat mellett van a villanyora egy kis ajto mogott. Ide csak optikat huztak fel a meglevo nagy gegecsobe. Nem szereltek fel semmilyen dobozt se szekrenybe se lifttel szembe falra. .ikor jeleztem papirt kiraktak jul7-10 kozott azota semmi nem tortent.
Azert 1 honapot csuszni valahol mashol vagy ekkorat tevedni nem kis dolog. :)

Realme GT Master Edition

(#82919) TeeJay válasza SunMount3r (#82916) üzenetére


TeeJay
félisten

Küldd el a méréseket hogy mikor mérsz 600-at mikor 900-at aztán majd dobnak rá valamit

Flashget:
Nem tudtam hogy nálatok nem úgy van mint itt, valahol viszont kell lennie kötődoboznak mivel 12x4 szálas vastag kábelt húznak be mindenhova és szintenként így köthető mind a 4 lakás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82920) viktorhu válasza TeeJay (#82919) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálunk eleve realistábbak voltak. Amikor három éve fellógatták a kotődobozt, kérdeztem, hogy digi optika lesz-e, és mondták, hogy igen, majd egyszer :)

(#82921) Flashget válasza TeeJay (#82919) üzenetére


Flashget
félisten

Hidd el nincs semmi kotodoboz az emeletunkon vagy villanyora szekrenyben. Latni az optikat a gegecsobe amit konnyeden kitudnanak venni es kotni dobozba. 6. emeleten van a falon egy eloszto szekreny, de ez meg anno kabeltv miatt raktak fel.
Nalunk 11x3 azaz 33 lakas van/lepcsohaz. 6db lepcsohaz/epulet.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#82922) TeeJay válasza Flashget (#82921) üzenetére


TeeJay
félisten

oké én a fő kábelre írtam hogy nálunk 12 színes szál azon belül 4 optikai szál tehát összesen 48 szálas fő kábelt húztak végig a 11 emeleten és minden szinten van 4-es kötődoboz
Vélhetően hozzátok is ugyanezt viszik csak ott 33lakás van nem 44 ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82923) dkende4


dkende4
lelkes újonc

Végigszenvedtem itt már mindenen (köszönöm a sok segítséget), de valahogyan a WiFi továbbra is gyenge. Eredetileg Asus N18U-val LAN-on 860-at hozott, wifin viszont kb 100-120-at. Vettem egy Tenda AC8-at, ez már 5GHz-es és elvileg 860-at tudnia kéne wifin is adni. De itt is kb ugyanez a probléma: LAN-on 860-900, wifin meg 170-200.

Valakinek esetleg van megoldása erre? :F

(#82924) Borisz76 válasza dkende4 (#82923) üzenetére


Borisz76
veterán

Milyen eszközzel mérsz wifi sebességet?
Telefon, tablet?
Az egy dolog, hogy a router mit tud wifin ha gyenge a kliens képessége!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82925) dkende4 válasza Borisz76 (#82924) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Ultrabookon. Most fejből nem tudom, mennyit bír, de máshol mértem már vele 360-at, szóval nem az korlátozza.

(#82926) mpo válasza dkende4 (#82923) üzenetére


mpo
veterán

A gyártó oldaláról:
Data Rate
2.4GHz: 300Mbps
5GHz: 867Mbps
Ezt nem "illik" összeadni, mert egyszerre csak az egyiket használod a mobiloddal.
A sebességet a gyengébbik eszköz határozza meg, akár a mobilod.
Nézd meg mit ír a gyártó a mobilodról.

Ha érted, akkor már elavult.

(#82927) TeeJay válasza dkende4 (#82923) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC1200GU vagy AC65P-t rendelj inkább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82928) dkende4 válasza mpo (#82926) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Mértem iPhone 11-en is, annak a wifi top sebessége 877 Mbps, de mondom, nem ez 'bottleneckeli' a folyamatot

[ Szerkesztve ]

(#82929) viktorhu válasza dkende4 (#82923) üzenetére


viktorhu
veterán

Milyen linksebesség jön létre az eszköz és a router között? Milyen sávszélességen megy az 5GHz? Egy ilyen setuppal akár 500 mbit is lehetne, ha olyan sávba teszed, ahol egyedül vagy, de a router maga sem túl erős az egymagos realtek processzorával, ami szintén korlátozó tényező lehet. TUD 160 MHz-et a router?

[ Szerkesztve ]

(#82930) dkende4 válasza viktorhu (#82929) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Arra gondolsz, amit a Network Sharing Center-ben ír? Ott írt 500-at, 600-at, de még 870-et is. Viszont közben a speedtest meg folyton 120-200-at írt. A csatornát és a sávot folyton változtatgattam, nem sokat értem el vele (nyilván nem ész nélkül, hanem megnéztem a többi routert a közelben), max ha zsúfoltat választottam, akkor ugye döcögősebben ment a dolog.

(#82931) mpo válasza dkende4 (#82930) üzenetére


mpo
veterán

Próbáld meg a Firefoxot a szelessav.net oldalon (kihagyom és mérek) kábelen és 5 GHz-en is.
Az Iphone fejlettebb mint a router.

Ha érted, akkor már elavult.

(#82932) dkende4 válasza mpo (#82931) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Nagyságrendileg ugyanaz az eredmény, viszont szerintem itt félreértésről van szó.
A mérések pontosak. Próbáltam laptopokról wifin és lanon is, a speedtesten és a digi saját mérőjén is (meg a szelessav-on), próbáltam telefonokon is, mindig azonos eredményt kaptam.
Nem lehet, hogy valahogy itt a DIGI a ludas? Szerintem sincs sok értelme, de valahogyan nem tudok mást elképzelni. :F
Hogy lehet, hogy egy router, ami képes lanon 800 felettit adni, nem képes ennek a negyedére sem 5GHz-es WiFin??? :W

(#82933) TeeJay válasza dkende4 (#82932) üzenetére


TeeJay
félisten

Úgy hogy függ a procitól meg a router és kliens wifitől és még a csillagok állásától is hogy wifin mennyit bír majd átvinni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82934) dkende4 válasza TeeJay (#82933) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

A router és a kliensek is támogatják a 802.11ac-t. De csak nem ígérhetnek 870-et wifin, ha a beépített processzor nem is bírja. vagy de?

(#82935) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Tegnap újraindítottam a routert és azóta IPV6-m nem igazán akar csatlakozni.
Másnak is van vele gond?

Emellé még kaptam egy 81. kezdetű IP címet amit szintén cserélni kellett mivel nagyon gyenge votl a net mellette.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82936) TeeJay válasza dkende4 (#82934) üzenetére


TeeJay
félisten

866mbit linknek kellene lennie ez a 870mbit érdekes
és ez csak egy linksebesség, a hasznos még sokmindentől fog függeni ám
nekem 866mbit link mellett Redmi Note 9S telefonnal 590-630megabitet mértem AC65P routerrel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82937) viktorhu válasza dkende4 (#82932) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha nincs más zavaró tényező, akkor a gyenge router a ludas. Ha vezetéken megvan a sávszélesség, akkor megvan a sávszélesség, mindenképpen nálad van a probléma. Egy 800 fölötti linksebességgel azért 500 megabitet össze lehet hozni wifin is.

(#82938) dkende4 válasza TeeJay (#82936) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

A 870 az ilyen kerekítés volt :D
És én is kezdem úgy érzni, hogy ez a router a hibás... most dobtam ki rá egy tizest, mehetek vihetem vissza...

(#82939) viktorhu válasza dkende4 (#82938) üzenetére


viktorhu
veterán

Az ont natol vagy a saját routered?

(#82940) dkende4 válasza viktorhu (#82939) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Hát elvileg a router. Bridge módban az ont szimpla modemként működik. De csak azt hiszem...

(#82941) viktorhu válasza dkende4 (#82940) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem biztos, hogy hibás a router, inkább olyan, mint egy alulmotorizált autó. Lehet, hogy ha az ont csinálná a pppoe-t meg a natot, akkor a switch és a wifi funkcióval elbírna. Nyilván nem gigabites nethez méretezték ezzel a processzorral.

(#82942) gabro0 válasza szabonagyur (#82935) üzenetére


gabro0
őstag

Indítsd újra megint, vagy ha tudod a routerben hogyan kell újracsatlakozni, akkor az is elég. Valószínűleg megjavul az IPv6-os gondod.

(#82943) adika4444 válasza szabonagyur (#82935) üzenetére


adika4444
addikt

Itt jó, kapok prefix-et is meg címet is. Milyen router? Próbáltad közvetlen router nélkül PC-vel?

üdv, adika4444

(#82944) szabonagyur válasza adika4444 (#82943) üzenetére


szabonagyur
félisten

Archer C6, van V6 címem, de mégsem megy valamiért tökéletesen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82945) adika4444 válasza szabonagyur (#82944) üzenetére


adika4444
addikt

Mit értesz alatta, hogy nem megy tökéletesen? Hány IPv6-címe van a gépednek? Windows-on be tudnak ragadni a régi címek, és hiába van új, a régit próbálja. Új prefixet ad a DIGI minden PPPoE csatlakozáskor, ezáltal új címe lesz a gépnek.

üdv, adika4444

(#82946) dkende4 válasza viktorhu (#82941) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Szóval azt mondod, hogy az ont-t helyezzük vissza bridgeből, aztán a két eszköz között lanból lanba kössem és dhcp-t tiltsak? Tehát egy AP-nek használjam a routert?

(#82947) mpo válasza dkende4 (#82946) üzenetére


mpo
veterán

Ha neked fontos a sebesség, akkor jó routert kell venned, ajánlottak is.
10000-ért nem várnék semmi csodát.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#82948) dkende4 válasza mpo (#82947) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Értem, köszönöm. Csak ugye előbb ki szerettem volna küszöbölni minden lehetséges egyéb akadályt, hátha nem a router a gond. De akkor visszaviszem, megtoldom pár ezerrel és veszek jobbat. Az Edigital nem szokott problémázni az ilyenekkel, ugye?

(#82949) TeeJay válasza dkende4 (#82948) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem szokott de azért az ajánlott routerek gigás net alá 24-25körül vannak
AC1200GU a legolcsóbb de már alig kapni euronics-ban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82950) dkende4 válasza TeeJay (#82949) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Ezt esetleg tapasztalatból ajánlod? Csak mert nagyon nézegettem azt is. Ez után a Tenda vacak után nem bízok nagyon az "ígért sávszélességben"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.