Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81801) 4Grider válasza dzsordzs69 (#81800) üzenetére


4Grider
nagyúr

A vezetéknélküli nyomtatódnak beállítasz egy ip címet abból a tartományból, amit a routered kiszolgál. Pl. ha a routered 192.168.1.0/24-et szolgál ki és a dhcp poolja 192.168.1.100-192.168.1.200, akkor mondjuk 192.168.1.10-et. És a helyi hálózatodban erre a 192.168.1.10-re nyomtatsz. Csak megjegyzem, hogy saját hálózatunkat változatlanul nem isp-s eszközökkel alakítjuk ki, hanem a saját tulajdonú routerünkkel...

(#81802) dzsordzs69 válasza 4Grider (#81801) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Semmiféle lehetőség nincs a nyomtatónak ip címet adni. :( (Egyszerűen azt szeretném, ha a nyomtató ugyanarra a wifire csatlakozna, amin a telefonom van, lévén így egyszerűbb lenne nyomtatnom, mint pc-ről.)

(#81804) Laccoss válasza dzsordzs69 (#81802) üzenetére


Laccoss
addikt

És ugye jön ami a múltkor is volt, hogy lehet a wifi csatornát (channel) kellene beállítani 1-11 közé, hogy lássa a wifi-t.

alt="" title=""

Itt tudod beállítani fix-re a nyomtató ipcímét.

alt="" title=""

Miután ezek megvannak, lehet szórakozni a WPS-sel. Így az első miatt remélhetőleg látni fogja a nyomtató a wifidet, a második miatt pedig be lesz állítva a megfelelő belső hálózati cím a nyomtató számára (DHCP mindig azt az ipcímet adja majd).

A nyomtató MAC címét a hálózati infó kinyomtatásával kapod meg.

Bár ez egy másik nyomtatóhoz útmutató, de hátha...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#81805) qnadam válasza Laccoss (#81804) üzenetére


qnadam
veterán

a wifire kapcsolódáshoz teljesen felesleges fixre tenni az ip-t. ha mindenképp kell, bőven elég utólag rögzíteni a kapott ip-t, de általában nincs rá szükség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81806) Varszegig válasza Gejza1981 (#81794) üzenetére


Varszegig
veterán

Vegyél egy 4 portos switchet, gigásat, és megoldva ez is.

(#81807) Laccoss válasza qnadam (#81805) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem is azért írtam, mert KELL, hanem mert érdemes, hasznos. Egyébként utána írta is, hogy nem tudja hol kell ipcímet adni a nyomtatónak. Persze a wifihez ez nem szükséges, de később jól jöhet, mert nem biztos, hogy a gépnév jó lesz hozzá.

(#81808) qnadam válasza Laccoss (#81807) üzenetére


qnadam
veterán

értem én, viszont tényleg sokkal kényelmesebb utólag bekattintgatni, mint előre macet vadászni és kézzel beírogatni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81809) dzsordzs69 válasza qnadam (#81808) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Bocsánat, még nem vagyok otthon, azert nem reagáltam. A mac-vadászat mar tegnap megvolt, egy gombnyomás a nyomtatón. A wps gomb teljesen random reagál, első, masodik, sokadik, hosszú, rövid nyomásra. Lényeg, hogy ha "aktív" es világít a led-je, akkor sem találja meg a nyomtató. Kipróbáltam, a telefon is zárt hálózatként látja jelszó nélkül ö sem tud csatlakozni. És a nyomtatónak semmilyen felületen nem lwhet beirni a jelszót, router nevet.
Mindenesetre addig is köszönöm, amig meg tudom nézni aminet írtatok. :)

(#81810) qnadam válasza dzsordzs69 (#81809) üzenetére


qnadam
veterán

hm. nekem is epsonom van, de annál vezetéken be lehet állítani a netet.
kerülőutas megoldás: ha van mobil hotspoton meg tudod oldani a wps-t, akkor nevezd el úgy, mint a routered, csináld meg a csatlakozást, és gyia :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81811) dzsordzs69 válasza qnadam (#81810) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Nekem szoftveres felületről is a wps gombos megoldást erőlteti...
Köszi a tippet, ezzel fogom kezdeni. Jól gondolom, hogy a hotspotnak ne legyen jelszava?

(#81812) qnadam válasza dzsordzs69 (#81811) üzenetére


qnadam
veterán

legyen, ugyanaz mint a routernek. de ennek csak akkor van értelme, ha a hotspot támogatja a wps-es kapcsolódást.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81813) hklk


hklk
csendes tag

Üdv.

Digi Miskolc FFTH, letöltés 5 Mbps a 1G helyett. Tud valaki valamiről mi okozhatja?
(Feltöltés is csak 140M a 300M helyett)

(#81814) Foose válasza hklk (#81813) üzenetére


Foose
addikt

Nálam kb negyed órája dobta el a netet a router. Egyenlőre ennyit látok hogy az összes ip cím 0 lett a router beállításokban, ezért gondoltam hogy nálam van a hiba.

De miért felejti el a router az ip címet???? :W megy a gép és net, egyszer csak piros lesz a földgömb ikon a routeren. TP link AC1750

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#81815) Linkin1994 válasza hklk (#81813) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Dettó ez volt a gond egy router restart megoldotta.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#81817) Foose válasza #72445440 (#81816) üzenetére


Foose
addikt

Háromszor indítottam újra. Semmi. Egyéb lehetőség? Már fél órája keresem a megoldást.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#81818) zsolt1225 válasza Foose (#81817) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Itt is Miskolc, egy twitch csatornát nem tölt be és honlapokat is nehezen. Restart sem oldotta meg.

(#81819) Foose válasza zsolt1225 (#81818) üzenetére


Foose
addikt

Én már hívtam a digit, mondtam mi a gondom, de ugye annyit tudnak ilyenkor mondani hogy ők látják a saját eszközüket és az működik. Néhány napja volt egy központi hiba, akkor is ugyanezek a jelenségek voltak. Két és fél óra múlva jött helyre. Nem vagyok hajlandó néhány napon belül másodszor is várni. Közben most úgy látom kapcsolódott. Negyedik újra indítás volt. Villog a villany és a ventilátor is le-le áll. Lehet valami áram gond van itt pluszba.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#81820) twinkiecz válasza hklk (#81813) üzenetére


twinkiecz
tag

Nálam dettó. (szintén Miskolc)

linktr.ee/twinkiecz

(#81821) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valami gond biztosan van, a TV-s topikban is írják, hogy több helyen nézhetetlen az adás.

(#81822) Foose


Foose
addikt

Nekem is az a gyanúm hogy megint van valami,mert bár helyre állt a kapcsolat,lassú a net. N agyon lassan tölt be mindent. Nyíregyháza

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#81823) Foose válasza Foose (#81822) üzenetére


Foose
addikt

Digis ügyfél panaszkodott facebookon,íme. Meg is van,miért szart be nálam is a net. [kép]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#81824) Intruder2k5 válasza Foose (#81823) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez valami sztenderd kamuszöveg lehet, mert az ország más részeiből is ugyanúgy elindultak a panaszok, pl. itt PH-n is a TV-s topikban.

(#81825) Foose válasza Intruder2k5 (#81824) üzenetére


Foose
addikt

Persze, ezt én is tudom. Írtam is olyat..... Valószínűleg még nem jutott el a panasz hozzájuk mindenhonnan, amikor ezt válaszolták. Azóta sincs net. Egy órája

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#81826) Foose


Foose
addikt

Még mindig várom a csodát.... Kettő órája... :(( [kép] Nyíregyháza, 1 gigás net.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#81827) Intruder2k5 válasza Foose (#81826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálunk azért nem ilyen vészes a helyzet, inkább csak a ping emelkedett meg egy kicsit [kép] , de érezni, hogy nem olyan pattogós a net, a PH is elég sokat gondolkodik, és van TV adás ami kockásodik. Észak Pest megye.

[ Szerkesztve ]

(#81828) Garold válasza Foose (#81826) üzenetére


Garold
senior tag

Szintén ugyanez nálam is, igaz a feltöltésem jobb! :DDD
A TV adás viszont már jónak tűnik...

Szerk.: Évekig semmi bajom nem volt a Digis nettel, msotanában pedig lassan minden hétre jut valami...

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#81829) attilav2 válasza Foose (#81826) üzenetére


attilav2
őstag

Nálam Újszegeden rendben van a sávszél, mértem chrome és firefox alatt is.
Chrome: [kép]
FF: [kép]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#81830) Foose válasza Intruder2k5 (#81827) üzenetére


Foose
addikt

Hát itt sajnos negyed 9 óta ilyen. Nem véleltenül vagyok ideges. Persze nem mindig ilyen jó,mert kétszer volt olyan is,hogy nem volt kapcsolat se. :D
attilav2 De jó már neked,nekem a büdös életbe nem volt 5-600 mbit/s-tól több. Igaz állítólag azért mert panelben lakok.
Garold pontosan,lassan minden héten van valami sz@r közben újra elment a net. Nulla

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#81831) Garold válasza Foose (#81830) üzenetére


Garold
senior tag

Szerintem örülj az 5-600-nak, nálam a 350 a plafon a gigás csomaggal, szintén panel. De mivel a garantált megvan befoghatom a számat....

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#81832) Intruder2k5 válasza Garold (#81831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erről is már sokszor volt szó, nem pont úgy van ahogy írod.

Mi a kínált sebesség?

A szolgáltatót érintő hatósági eljárásban a szolgáltatót terheli annak bizonyítása, hogy az előfizetői hozzáférési pont alkalmas a kínált sávszélesség elérésére”.
...
Ez általában az alkalmazott technológia vagy a hálózati infrastruktúra által meghatározott felső korlát, amelyet ideális feltételek esetén, a hálózat kevésbé leterhelt állapotában lehet elérni vagy megközelíteni.
A szolgáltató a kínált sebességre nem tud mindig garanciát vállalni. Az azonban nem jogszerű, ha olyan adatsebességet kínál az előfizetőjének, amely az adott előfizetőnél sohasem érhető el.

Igényelj egy NMHH mérődobozt, annak eredményei alapján könnyebben tudsz reklamálni is.

[ Szerkesztve ]

(#81833) attilav2 válasza Garold (#81831) üzenetére


attilav2
őstag

Én is panellakó vagyok mégis megvan a 900mbit :)
Ez szerintem nem attól függ panel e vagy sem.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#81834) Garold válasza Intruder2k5 (#81832) üzenetére


Garold
senior tag

Köszönöm az ötletet, már igénylem.is, remélem jóvá is fogják hagyni.

attilav2: már létesítéskor és hibaelhárításkor is.jeleztem a szerelők felé, hogy karcsú a sebesség, a válasz mindkét esetben az volt hogy itt csak ennyit tud a hálózat.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#81835) Sonja


Sonja
veterán

Szintén panelben lakom, FTTH. Ez bizony nálam mindig megvan, napszaktól függetlenül. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#81836) Foose válasza Garold (#81834) üzenetére


Foose
addikt

Én is megigényeltem. Bár azt írják hogy azoknak ajánlják ezt,akinek kevesebb mint 1000 mbit/s a szolgáltató által ajánlott sebesség. Jelenleg azokra a szolgáltatásokra koncentrálunk, amelyeknél a szolgáltató által ajánlott sávszélesség kisebb, mint 1000Mbit/s. Meglátjuk. Köszi Intruder2k5

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#81837) Intruder2k5 válasza Foose (#81836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meglátjuk, lehet az még egy régebbről ottfelejtett szöveg, nem olyan régen pont az 1000Mbps sebesség miatt rendszeresítették a Linksys routerből átalakított új mérődobozt. Ha kaptok, akkor ilyet fogtok kapni.

[ Szerkesztve ]

(#81838) Foose válasza Intruder2k5 (#81837) üzenetére


Foose
addikt

Várunk. Aztán majd lesz valami.. Már ahogy írod és linkeled, meg kellene kapnunk az ígért sebességet. De nálam max 5-600 mbit...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#81839) TeeJay válasza Intruder2k5 (#81832) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezt feltöltés reklamációra is lehet használni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81840) mpo válasza TeeJay (#81839) üzenetére


mpo
veterán

A garantált sebesség két értéket tartalmaz. Nem?

Ha érted, akkor már elavult.

(#81841) TeeJay válasza mpo (#81840) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor lehet igényelek egyet és mérjen aztán NMHH felé lehet jelezni vagy DIGI foglalkozni fog az alacsony feltöltési sebességgel?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81842) Intruder2k5 válasza TeeJay (#81841) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyelőre semmi sem kötelezi a szolgáltatókat arra, hogy a doboz méréseit hitelesnek elfogadja, de szerintem hibabejelentéskor mindenképp előny, hogy a felügyelő hatóság által kibocsájtott eszköz számaival támasztod alá a panaszod, és persze azok magához a hatósághoz is folyamatosan eljutnak. Nyilván a projekt elsődleges célja nem az egyedi hibák kiszűrése, de középtávon ha adott területről több doboz is egyező, nem kielégítő eredményeket közöl rendszeresen, arra már az NMHH is jobban odafigyelhet.

(#81843) mpo válasza TeeJay (#81841) üzenetére


mpo
veterán

Ha a szelessav.net-re regisztrálsz, akkor másoknál is mérhetsz és bekerül a rendszerbe, ami térképen is megnézhető.
A te lakhelyed FTTH adatait is megnézheted, ha van elég ember, aki ezt használja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81844) TeeJay válasza Intruder2k5 (#81842) üzenetére


TeeJay
félisten

Azért kérdeztem hogy a garantált minimum alatti feltöltésre is ugranak-e mert akkor van értelme bohóckodni ilyen dobozzal. Persze még nem jöttek FTTH-t kötni de 2 ilyen előfizetőnél már láttam hogy napközben 30megabit feltöltés az még fele sincs a garantált minimumnak és ha a DIGI szerint ez így rendben lesz akkor páran összebeszélünk és folyamatosan be fogjuk jelenteni hibára, majd ha akkor sem történik semmi akkor NMHH :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81845) viktorhu válasza TeeJay (#81844) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor csak kiharcolod a fair use policy-t :) Helyes! :)

(#81846) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok!
Segítsetek már légyszi. :(( Digi 1000 netem van itthon, üvegszáloptikás rendszer, egy wi-fi modemmel, ami gondolom router is és erről megy a tv és két csutka antennája van. Erre dugtam anno egy TPLink Archer C7 routert, hogy növeljem az adókörzetet. Most egy ideje elkezdte azt játszani, hogy a C7 routerre csatlakoztatott telefonok, nem hajlandóak bizonyos programokat futtatni, adatkapcsolat hiányában. Sőt a Play áruházból is képtelen letölteni a készülék. Mindeközben böngészni és közösségi appokat használni meg tökéletesen lehet. Ha közelebb megyek a digis modemhez és átváltok annak a wifijére, megint minden tökéletes. Már kikapcsoltam a tűzfalat a TPLink routerben és minden biztonsági vackot, de a probléma továbbra is fennál. :F

[ Szerkesztve ]

(#81847) Z.m.Z válasza Z.m.Z (#81846) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Megoldodódott! Tárgytalan! :R

(#81848) Mauzes


Mauzes
őstag

Most rendeltem internetet olyan családi házba, ahol már full be van kötve az optika. Ügyfélszolgálat szerint ez 6000 Ft-os bekötési díjjal fog járni, hiába van már bekötve.

Ilyen jól megy a Diginek, hogy ilyet kér? Vagy most már minden szolgáltatónak van ilyen díja? Csak azért fura, mert korábban ölték egymást a szolgáltatók az új előfizetőkért.

(#81849) Sanyi.mTs válasza Mauzes (#81848) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Csak internet vagy kértél mellé tv-t és telefont is hűségidővel?

(#81850) Mauzes válasza Sanyi.mTs (#81849) üzenetére


Mauzes
őstag

Csak net. Ott nem is volt hűségidős opció, hiába vállaltam volna.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.