Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82851) qnadam válasza Ati00 (#82849) üzenetére


qnadam
veterán

Újpest is elesett, a pppoe csatlakozásnál hibát dob.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82852) ArGab válasza ArGab (#82850) üzenetére


ArGab
őstag

Nálam helyre jött.

(#82853) Demokatona válasza Ati00 (#82849) üzenetére


Demokatona
tag

Hali!XV.ker Mézeskalács téren nekem nem volt problémám ma vele.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#82854) Ati00 válasza qnadam (#82851) üzenetére


Ati00
tag

Érdekes akkor, hogy valahol van net, valahol nincs. Ja és így nincs telefon se, így fel se tudtam hívni őket bejelenteni a hibát. Telefonról meg a 1272-es szám úgy nem megy.
Így aztán kénytelen voltam emailt írni hogy mi a gond, mert egy egész társasházat érint errefelé, de például északabbra tőlem a kertvárosba, ott van internet, ismerőstől tudom.

(#82855) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Felhivtuk a digit és azt mondták hogy a lakás ahova bekoltozunk 100as net elérhető és így rendeljük meg ezt és bekötés után felmerik hogy lehet e 500ast(kaposztasmegyer).
Nah most ehhez mit kell felmerni? Lehrt hogy át kell huzniuk a kábeleket? Albi esetén ez jó nagy xopacs lenne mert jelenleg a kábel a falba van valahogy át vezetve a szobakon...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#82856) qnadam válasza AsakuraDave (#82855) üzenetére


qnadam
veterán

a lépcsőházban nézik meg, hogy szabad gigabites port van-e.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82857) AsakuraDave válasza qnadam (#82856) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Zsír ez volt a másik tipp csak inkább a roszabbra gondoltam :)) Sok öreg lakik így remélem lesz, ilyenkor gondolom hogy bővítsék 1 ügyfél miatt nem fogják :O Bár azt mondják hogy csak 1 gigás netet ígérnek mindenhova és ahoz képest 100assal kell kezdeni, meg ezt miért nem tudják vezetni hogy X hely Y hely és van Z bekötve. Miért kell ehhez 15nap?
És akkor ha lehet 500as de 100ast rendeltünk emiatt akkor azt simán át kapcsolják? Díjba elv ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#82858) Ati00


Ati00
tag

Ok, visszajött az internet :D Ezt már a számítógépemről írom

[ Szerkesztve ]

(#82859) WaterWave


WaterWave
veterán

TV adás nincs, az rogyott meg Újpesten

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82860) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az imént kopogott be hozzám egy DIGI nyakpántos emberke, az előző tulajt kereste, aki inviteles volt, mondtam neki,hogy már nem lakik itt, ekkor megkérdezte, hogy az Invitel le van mondva? Jeleztem, hogy igen,és azt is, hogy helyette már Vodafone van tavaly óta. Vagy ennyire nincsennek képben a saját kibővített hálózatukkal, vagy lehet hátha meggondoltam magam alapon.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#82861) qnadam válasza AsakuraDave (#82857) üzenetére


qnadam
veterán

ez már bennem is felmerült, hogy akár tudhatnák is :) ez van. ha százast rendelsz, akkor biztosan százast kapsz. az fttb hálón már biztosan nem fognak semmit fejleszteni, viszont káposztásmegyeren nemrég elkezdtek ftth-t építeni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82862) qnadam válasza GoodSpeed (#82860) üzenetére


qnadam
veterán

természetesen az előző tulaj keresésének álcája alatt járultak eléd térden csúszva, hátha reájuk veted fényes tekintetedet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82863) Flashget válasza TeeJay (#82810) üzenetére


Flashget
félisten

Egyelore nalunk semmi uj hir.

Realme GT Master Edition

(#82864) Flashget válasza M_AND_Ms (#82812) üzenetére


Flashget
félisten

Altalaban tok mindegy. De amikor meg online szimulatoroztam ligaban vagy verseny volt a szerver ugy volt beallitva, hogy bizonyos lagg erteknel kivagja, vagy be se engedje azt a usert.
Engem is vagott ki emiatt aztan valtottam ip-t es jo lett.

Realme GT Master Edition

(#82865) Dragon3000 válasza AsakuraDave (#82857) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom azért, mert sok-sok év alatt sok-sok külsőssel is dolgoztak és esetleges netbővítések is voltak vagy akár még a régen rendelhető gigabites csomagot is használják vagy használták és ezek a változások nincsenek dokumentálva, gondolom még az eszközök sem egyeznek a különböző területeken... Nem akartak azzal se szarakodni, hogy szépen ezeket felmérjék, amikor tervben van mindenhol az ftth-ra átállás és mindenkinek gigabites csomagja lesz..... Így maradnak a 100-as net és ha van szabad port, akkor mehet az 500-as, de még ez sem biztos, mert hallottam már olyant, hogy kimentek a szerelők és minden port foglalt volt, így még a 100-as netet sem tudták bekötni :D

(#82866) Dragon3000 válasza Flashget (#82864) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy csak az újracsatlakozás oldotta meg és semmi köze nem volt az ip-hez?

(#82867) Flashget válasza Dragon3000 (#82866) üzenetére


Flashget
félisten

De akkoriban volt meresnel neztem utana, ha roman ip-t kaptam es online jatekra alkalmatlan volt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#82868) M_AND_Ms válasza Flashget (#82864) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

..mivel újracsatlakozáskor egy másik szerverre kerültél, aminek más volt az ip-je és valószínűleg kisebb volt a lagja.
....de ez még mindig nem arról szól, hogy román ip az fos (az eredeti kirohanásban a felesleges és a szakmai topikba nem való "románozás" zavart legfőképp)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#82869) TeeJay válasza Flashget (#82863) üzenetére


TeeJay
félisten

Lépcsőházi emeleti villanyóra szekrényekben ott van a kötődoboz és már be vannak kötve a szálak? Ha igen akkor hamarosan várhatod őket csak ugye pesten van kismillió panel lakás és aki nálam volt mondta hogy folyamatosan keresnek embereket FTTH bekötéshez mert annyi meló lenne hogy nem győzik. Egy szerelőnek napi 6 címet kell elvinnie de persze nem tudja mindet bekötni meg valahol el is hajtják hogy nem kell nekik áramot fogyasztó eszköz :D Persze a panel bekötés jobb mint a családi házas mert nálam is fél óra alatt végzett és a telepen közel vannak az utcák meg lakások.

Amúgy nem is értem ahol már megvan az FTTH hálózat miért nem csinálják azt hogy kijön 15 szerelő előre leegyeztetnek 3napra mindenkit és 3nap alatt végig mennének a komplett tömbön/telepen aztán lehet menni másik telepre átkötni mindenkit. Így még több hónap lesz mire az FTTB-t le tudják lőni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82870) dchard válasza Intruder2k5 (#82799) üzenetére


dchard
veterán

Be kellene már írni az összefoglalóba, hogy a Digi:

1. Nem ad "román" IP-t (jelentsen ez bármit is)
2. Nem viszi románián keresztül a magyar forgalmat.
3. Az IP címek nem pudvásak.

Esetleg aki ezt az ostobaságot terjeszti (mostmár nem tudom hanyadjára), azt lehetne figyelmeztetésben részesíteni.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82871) viktorhu válasza dchard (#82870) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig pont azt kellene beírni, hogy vegyék figyelembe, hogy a digi ip-címei pudvásak, így a további felesleges vitákat meg lehetne előzni, és a nem kívánt társaságot elkerülni.

(#82872) djelf válasza adika4444 (#82597) üzenetére


djelf
tag

Először is köszönöm a válaszokat!
A szerelő nem hívott, mert nekem az ügyfélszolgálaton az ügyintéző a személyes szerződéskötésnél egyeztetett időpontot a szereléshez is. Meg is lepődtem. :D
(#82598) Gyurka6
Szerencsére nagyon értelmes az ács aki a tetőcserét fogja itt csinálni, így telefonon megbeszéltem vele a dolgot. Azt mondta, hogy neki nyilván a tető szintje alatti bekötés sokkal kényelmesebb lenne (a széldeszkák, lambéria, verébléc alatt, ki hogy hívja), de volt már dolguk cserép alatt bevitt kábellel és megoldották azt is.

(#82600) Jorus
Szellőzőcserép jelenleg nincsen, később pedig nem megoldható sajnos, mert a modemből ugyan ki tudom húzni a kábelt, viszont a csatlakozó miatt nem tudnám felhúzni a padlásra. A cső amiben lejön a madzag, nem elég vastag.

(#82601) 4Grider
Ahogy írtad is, megbeszéltem a szerelőkkel mi lenne a jó megoldás. Említettem nekik a tetőcserét és az új, masszívabb cserepet is a súlya miatt. Azt mondta nem volt még eddig gond emiatt és amúgy sem tudnak falat fúrni, hogy oda feszítsék. :DDD
Az a helyzet, hogy miután elmentek felmentem megigazítani a cserepeket és láttam, hogy a feszítőnek a kampója kb 4-5 mm vastag. Vagyis simán eltartja annyira a cserepet, hogy ne nyomja meg a kábelt. Ugyanis a kábel asszimetrikus az önhordást adó fémszál miatt és így a kisebb átmérője olyan 3-4 mm lehet. Szerintem jó lesz az úgy.
Kértem egy kis extra ráhagyást az optikai kábelre a tetőtérben, mert majd mozgatni fogom a modemet és nem akarom megszívatni magam. Olyan 4-5m-t kértem, erre feltekert a padláson kb 15m ráhagyást. :D
Szóval ma délelőtt jöttek és bekötötték a digit. Kertvárosi övezet. Invitel VDSL-t (30/10-es) kötöttek át DIGI FTTH 1000/300-ra. Minőségi váltás.

Ugye fentebb írtam, hogy ráhagyással kértem és kaptam az optikát. Igaz egy központi helyre kellett csak szerelniük, de ott mindhárom koax kivezetést felszerelték csatival, megcsinálták a patch kábelt és adtak kérés nélkül egy 3-as osztót a tv-khez. Mindezt úgy, hogy utána a kérdésemre egy fillért nem kértek. :R
Elvileg a DIGInek sem kell a bekötésért kifizetnem a 6000 pízt. Ezt majd meglátom mikor számláznak.
Szóval ennyi. Indulhat a digitális elbutulást.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#82873) Dragon3000 válasza Flashget (#82867) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sehol nem kaptál román ip-t a geo egy rakás szar és hibásan annak érzékeli, ennyi a történet, de látom ez sokak válaszából nem volt világos. Mint írtam nálam is volt régen, hogy az ip-met németországinak érzékelte, de ez is egy hibás beazonosítás volt és ennyi, de ügye az ilyen korlátozások az oldalakon is ezek a hibás beazonosítások által megy.

(#82869) TeeJay
Amúgy nem is értem ahol már megvan az FTTH hálózat miért nem csinálják azt hogy kijön 15 szerelő előre leegyeztetnek 3napra mindenkit és 3nap alatt végig mennének a komplett tömbön/telepen aztán lehet menni másik telepre átkötni mindenkit. Így még több hónap lesz mire az FTTB-t le tudják lőni

Mert általában nem lehet összehozni egy lépcsőház lakóit 3 napra sem.

[ Szerkesztve ]

(#82874) TeeJay válasza djelf (#82872) üzenetére


TeeJay
félisten

persze hogy bátran ráhagynak mert itt 10km-en csökken 1dB-el a jel ha jól hallottam szóval nem oszt nem szoroz +20méter szál :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82875) dchard válasza TeeJay (#82874) üzenetére


dchard
veterán

kilóméterenként 0.3-0.4dB :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82876) bhonti válasza TeeJay (#82874) üzenetére


bhonti
tag

Amúgy ha már így otthagynak belőle, nem lehet otthoni hálózatot kialakítani vele valahogy?:)

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#82877) TeeJay válasza dchard (#82875) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor hülyeséget beszélt a szerelő :D
Mondjuk nálam bent csak 2métert hagyott feltekerve de kb. sosem lesz hozzányúlva úgyhogy elég lesz annyi is, kint meg csak egy hurkot hagyott de ott hegesztette azzal a drága géppel.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82878) qnadam válasza bhonti (#82876) üzenetére


qnadam
veterán

éppenséggel lehet, ha tudsz optikai kábelt szerelni, és vannak hozzá hardvereid. de ha ezek megvannak, akkor a kábel már csak filléres tétel.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82879) Calogero válasza Dragon3000 (#82873) üzenetére


Calogero
addikt

"Mert általában nem lehet összehozni egy lépcsőház lakóit 3 napra sem."

A szüleimnél és a szomszéd az átkötésé FTTH-ra időpontja között majdnem 2 hónap telt el.
Amikor megkérdeztem, hogy miért, akkor azt mondta a szerelő, szerződésszám szerint mennek sorban.( Pl Utánunk átmentek a lakótelep másik végére, majd később vissza a mi lépcsőházunkba csak az 5. emeletre).

(#82880) qnadam


qnadam
veterán

mindeközben az internet esik-kel, néha elmúlik, néha visszatér. nem baj, van máááásik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82881) TeeJay válasza Dragon3000 (#82873) üzenetére


TeeJay
félisten

Hidd el lenne egy kis túlórapénz és akkor nem 8-16között kellene kötni hanem 12-20óra között és akkor meg lehetne oldani hogy komplett telepet pár nap alatt átkötnek.
Persze nekem mindegy de ha még 1évig kell járatni potyára az FTTB-t azzal elég sok pénz megy ki. Végigmegyek már holnap a lépcsőházon de nem lennék meglepődve ha nálunk még csak engem kötöttek át pedig 1hónapja megy már a telepen :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82882) dkende4


dkende4
lelkes újonc

Hali! Sikerült a Digivel Bridge módba tetetni a modemet, rá is kötöttem az ASUS routert, újrakonfigurálásnál rákérdez, hogy PPPoE vagy Automatikus IP, rányomok a jelszós PPPoE-re, ahol ugye jelszót kér. Itt mit kéne megadnom szerintetek?

(#82883) TeeJay válasza dkende4 (#82882) üzenetére


TeeJay
félisten

Előfizetéshez kapott PPPoE adatokat
név és jelszó
az kell hogy létre tudja hozni a kapcsolatot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82884) dkende4 válasza TeeJay (#82883) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Ezt vajon hol tudom megtalálni? Ha a modembe belépek, ott vajon megvannak ezek? Mert főbérlő tetette át bridge módba, többet nem tudtak segíteni

(#82885) Calogero válasza dkende4 (#82884) üzenetére


Calogero
addikt

A szerződésen, vagy a bekötési lapon rajta van, vagy az előfizető kérésére megmondja a DIGI.

(#82886) dkende4 válasza Calogero (#82885) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Megszereztem ezeket. De a router pörgeti a spinnert már percek óta… ez sokáig tart? Vagy próbáljak mást?

(#82887) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

1272 hívható mobilról? :DDD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#82888) qnadam válasza AsakuraDave (#82887) üzenetére


qnadam
veterán

miért nem próbálod ki?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82889) dkende4


dkende4
lelkes újonc

Szenvedek ezzel egy ideje, de kéne lassan melóhoz, tudnátok segíteni?
ZTE F668-as modem-et bridge-be kértük, majd a gigabitesből a kábelt bekötöttem egy ASUS RT-N18U WAN portjába.
Innen mi lenne a feladatom? Megvan a felh+jelszó kombóm a PPPoE-hez a DIGI-től, de nem tudom, hova kéne beírnom. Próbáltam újraállítani az ASUS-t, majd a PPPoE-t választva beírtam az adatokat, de pörgette a spinnert percekig, semmi sem történt.

Most mit kéne tennem?

(#82890) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Dunakeszi lakótelep. Hol van, hol nincs szolgâltatás, de inkább az utóbbi. Mindezt reggel óta.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#82891) Laccoss válasza dkende4 (#82889) üzenetére


Laccoss
addikt

Kaptál visszajelzést, hogy át lett állítva bridge módba? Egy újraindítást próbálj meg a ZTE-n, majd utána próbáld a kapcsolódást a saját routereddel.

(#82892) izee


izee
senior tag

Hello!

Azt hogyan oldjátok meg (ftth-s DIGI-nél), hogy 2 szobás panel mindkét szobájába jusson kábeles net?
Gamerkedés mehetne a kettes számú szobában is, ahol jelenleg csak WiFi van, ami bizonytalanabb és pingben gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82893) dkende4 válasza Laccoss (#82891) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Igen, küldtek sms-t és emailt. Attól még újraindítsam?

(#82894) WaterWave


WaterWave
veterán

Újpesten már net sincs, se tv, tudnak a problémáról, de nagyon orulok neki akkor szarakszanak mikor itthon vagyok

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#82895) Multibit válasza izee (#82892) üzenetére


Multibit
veterán

Switchcsel.

(#82896) GoodSpeed válasza qnadam (#82862) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja ... alig van összefüggés, épp ma kaptam ezt a levelet :)

Június 11 után pont ma válaszoltak, órákkal azután, hogy bekopogtattak. Bármilyen valószínűtlen elsőnek, itt bizony esélyes, hogy az első felvázolt lehetőségről van szó :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#82897) PBA válasza GoodSpeed (#82860) üzenetére


PBA
aktív tag

Persze, mindenáron rád akarják tukmálni az előfizetést. Szerintem hetek óta ezen gondolkodnak a központban, hogy milyen trükkel vegyenek rá az előfizetésre, mert így nem élet az élet és csődbe fognak menni...

(#82898) GoodSpeed válasza PBA (#82897) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Azóta begyűjtöttek 100+20 milla bírságot, az jó pár ezer Efi előfizetési díja, amit a GVH-nak be kell fizetniük :)

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#82899) PBA válasza WaterWave (#82894) üzenetére


PBA
aktív tag

Azt ugye vágod, hogy nem 100%-os a szolgáltatás rendelkezésre állási ideje? És azt, hogy egy esetleges meghibásodás nem igazodik a te otthon tartózkodási idődhöz?

(#82900) egykori válasza WaterWave (#82894) üzenetére


egykori
őstag

Rákospalotán sincs szolgáltatás.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.