Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81201) Márton válasza 4Grider (#81193) üzenetére


Márton
nagyúr

Fejlemény: kiiktattam a routert, digikábel direktbe a gépbe, így is csak 2-3MB/sec a kifelé menő ftp forgalmam. De 94mbps a sebességmérés, ami min. 10MB/sec. Akkor ki fékezhet még engem? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81202) 4Grider válasza Márton (#81201) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs tippem csak az, hogy a szolgáltató biztos nem, mert bazi sok erőforrását felemésztené tök fölöslegesen. Keress valami ftp-s topikot, hátha valakinek lesz ötlete.

(#81203) qnadam válasza Márton (#81201) üzenetére


qnadam
veterán

egy szálon nekem se éri el a végsebességet az ftp még digin belül se, vagy csak ritkán. több szálon sokkal inkább megvan a sebesség.
de ez még helyi hálón is így van iperffel mérve :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81204) Lackki válasza Márton (#81201) üzenetére


Lackki
senior tag

véletlen nem killer network driver van a gépen? nálam az fogta le gyárilag 100ra...

Privátot hamarabb észreveszem

(#81205) Márton válasza qnadam (#81203) üzenetére


Márton
nagyúr

Aha.
De az xlight tudtommal támogatja a több szálat, nem is tudom 1-re korlátozni, ahogy nézem.
És a routeres ftp szerver esetén sem látok ilyen beállítást.
Azért ránézek Filezillára.

szerk: detto :(

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81206) Márton válasza Lackki (#81204) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem tudom mi az,
és ha visszafogná 100-ra, az sem lenne baj, mert 100 a kapcsolatom.
De ennél kevesebb az ftp kifelé, 20-30mbps.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81207) qnadam válasza Márton (#81205) üzenetére


qnadam
veterán

az ftp alapból egyszálas játék, több szálat úgy tudsz használni, ha a kliens több fájlnak ugrik neki egyszerre (vagy egy nagyobb fájlt többfelé tör, de ezt nem tudom, mennyire tudják a kliensek).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81208) Veron válasza Lasersailing (#81163) üzenetére


Veron
őstag

hívtam az ügyfélszolgálatot.
azt mondta a hölgy, hogy elvileg behozzák földben is, ha saját költségemen kiépíttetem (védőcső, behúzószál). viszont azt nem tudta megmondani, hogy a kert szélétől a póznáig ki viszi el -mondjuk elég közel van a pózna-, és a póznára mennyire szívesen viszik fel a kábelem.
írjak mailt vagy menjek be személyesen több infoért, ezt mondták.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#81209) Márton válasza qnadam (#81207) üzenetére


Márton
nagyúr

Aha
Innen az az 1 db 40 megás tesztfile 7MB/sec-cel jön a távoli gépre:
wget ftp://ftp.datatrans.hu/*

Míg az én ftp-mről csak 2-3MB/s a sebesség.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81210) qnadam válasza Márton (#81209) üzenetére


qnadam
veterán

ilyen pici fájllal nem is nagyon érdemes mérni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81211) Márton válasza qnadam (#81210) üzenetére


Márton
nagyúr

Nagy fájllal is jó a bme szerverről.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81212) Lasersailing válasza Veron (#81208) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Kert szélétől a póznáig is Te fogod elvinni, különben a védőcsőben lesz toldás, ami nem egy jövőbiztos megoldás (ha cserélni kell a kábelt, akkor vagy sikerül, vagy nem, ez utóbbi esetben lehet ásni...).
Szerelővel beszélj, többet tudsz meg egy szerelőtől, mint az ügyfélszolgálatostól! Pl. hogy melyik oszlopról tudnak hozzád kötni.

(#81213) Veron válasza Lasersailing (#81212) üzenetére


Veron
őstag

Kértem valami műszaki elérhetőséget, de nem adtak. Szívesen beszélnék egy hozzáértővel, de egyelőre az email maradt.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#81216) Márton válasza #72445440 (#81215) üzenetére


Márton
nagyúr

Mondhatjuk, hogy rossz a protokoll, de mint írtam, más szerverről sokkal gyorsabban tölt le a távoli gép. Nem a routert használom sebességmérésre, hanem a távoli gép wget kijelzését nézem, ami teljesen korrekt értéket mutat. Vagy az xlight ftp grafikonját, ami szintén valós értéket mutat (ha elosztom a fájlméretet az átviteli idővel).

De mondhatsz más protokollt is, én nyitott vagyok, csak olyan kell, aminek van win7 alá egyszerű, ingyenes szerver programja (xlight például 500kB és még telepíteni se kell, egy exe..), valamint van Raspbianon CLI kliens hozzá.
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81217) rothfb válasza #07746304 (#81200) üzenetére


rothfb
veterán

Erre nekem ez a válaszom:
link

Első hónapban 3000, aztán 6000. Ebben már a gigás net is benne van. Meg a tv és a telefon is. Nem tudom, hogy a Vodánál mit tudhat az az L-es telefoncsomag és a Comfort tv csomag net nélkül 6300-ért ügyfélmegtartással (:D ). Értem én, hogy Vodás a család, ha jól következtetek, de ez azért röhejes ár, pedig nem vagyok egy fillérb@szó.
Ha még azt is hozzáteszem, hogy a Diginél üvegkábelen jön minden be, nem kell box és annyi tv-n nézed, ahányon akarod dvb-c-n... Minden szükséges csatorna is megvan... Ezek után nem értem, de legyen. Nem nekem kell értenem és fizetnem se.

[ Szerkesztve ]

(#81219) Márton válasza #72445440 (#81218) üzenetére


Márton
nagyúr

Az xlight szerver nem a routeren fut, sőt már a routert kihúzva is teszteltem.
Infót végeztem 2000-ben, de azért ennyire nem mennék bele, hogy saját kliens-szerver modellt írjak :DD
Hogy a Win7 miért követelmény, abba most ne menjünk bele, túl hosszú lenne és csak vitát szűlne.
Még keresem az ftp-s megoldást, addig úgysem nyugszom amíg ki nem derül, miért nem megy úgy, ahogy a csövön kifér. :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81220) rothfb


rothfb
veterán

E-Számlával kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Múlt hónapban igényeltem E-Számlát és sikerült is. A mostani havidíjból le is vontak egyszeri 1500 Ft E-Számla kedvezményt. Ez szép és jó is, viszont a Számla és Egyenleg menüpontban megnézve a legutóbbi összeget, amit tegnap ki is fizettem és rendezve is lett, az E-Számla oszlopban az van, hogy "Nem". E-Számla: Nem.
Akkor most mi van és honnan tudom letölteni az E-Számlát? Vagy még erről küldenek sima papíros számlát és jövő hónaptól él az E-Számla? Csak azért gondolom ezt, mert a 200 Ft online fizetéses kedvezmény is a következő számlából került levonásra és nem az aktuálisból.
Szóval mi van ezzel az E-Számla dologgal?
Vagy még azon gondolkodtam, hogy ehhez is idő kell, amíg kiállítják és elküldik a mailemre? Ugye tegnap fizettem...

Gondoltam a Digi Kábeltv-s fórum után ide is beírom, hátha valaki válaszol. Ott még senki.

(#81221) mpo válasza rothfb (#81220) üzenetére


mpo
veterán

Már igen.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81222) janakbacsi


janakbacsi
őstag

megmakkant az ont eszköz wifis része. többször áramtalanítottam, és újraindítottam, de pár perc után a telefonok nem látják. vagyis látják, de használhatatlan, mert nagyon lassú. kérjem át bridge módba, és saját routert használjak?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#81223) mpo válasza janakbacsi (#81222) üzenetére


mpo
veterán

Az a biztos, de ha már veszel akkor dualbandes Gigabites kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81224) Nerd válasza rothfb (#81220) üzenetére


Nerd
aktív tag

Nekem is ez volt mult honapban es most is, ne foglalkozz vele, a szamlat ugyis tobb mint 1 honappal elore ki kuldik, ha 7. honap elejen nem kapsz akkor erdemes oket piszkalni...

Mult honapban ugyanigy jartam (bar en elotte mar fizettem e-szamlat) 9-en az ugyfelkapun megjelent egy szamla, nem e-szamlakent nekem is. az e-szamla igenyles alatt kiirja, hogy nekem nincs megrendelve... :U 1-2 nap mulva mar a szamlanal a NEM at lett irva IGEN-re, es volt egy hibas pdf fajl... majd 13-an megjott az email es a pdf fajl is megjavult az ugyfelkapun.

Most megint latok egy szamlat ami nem e-szamla 7. honapra... gondolom majd egyszer csak ez is atvarazsolodik e-szamlaval... az biztos hogy a UI default NEM e-szamlanak mutat egy szamlat amire nincs kigeneralt pdf... a pdf generalas meg gondolom utemezetten szepen lassan tortenik...

Lassu a rendszeruk...

4. honapban igenyeltem a bankomon keresztul csoportos beszedest.
Ugyfelkapu/Fizetesi modok alatt az "Atutalas" volt kivalasztva, most kb 1 hetig semmi sem volt kivalasztva. :U Ma neztem es vegre a "Csoportos beszedes" van kivalasztva...

Sajnos ez ilyen, en meg nem lattam olyan szolgaltatot aminek normalis online ugyentezo rendszere lenne.

(#81226) Borisz76 válasza Márton (#81219) üzenetére


Borisz76
veterán

Régen a Total Commander-t használtam távoli szerverről letölteni a saját gépemre.
Egy próbát megérhet.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#81227) Márton válasza Borisz76 (#81226) üzenetére


Márton
nagyúr

öő van Raspbian alá?
és mégis hogy? nekem szerver és kliens is kéne..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81228) Cornus


Cornus
csendes tag

Sziasztok! Abban kérem a segítségeteket, hogy ha a ZTE F668 eszközt bridge módba kapcsoltatom, azzal el is veszítem valamennyi Lan portját? Jelenleg a gigabites vezetékes netet 1-2 eszközre innen veszem, a laptopokat, telefonokat egy tplink archer c59-re csatlakoztatva használom 5ghz-n. Mivel szükségem lenne ddnsre, és a forumot olvasgatva csak a bridge módot találtam opciónak, a routert használnám mindenre, de azon nincs gigabites LAN port. Szóval bridge mód esetén csak arra lesz jó az eszköz, hogy továbbítsa a netet a routerhez, vagy egyéb eszközök részére is tud vezetékesen netet továbbítani? Köszi a válaszokat.

(#81229) Borisz76 válasza Márton (#81227) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem Win7-ről volt szó ?!
Vagy félre olvastam vagy keverem a hsz-kat....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#81230) Márton válasza Borisz76 (#81229) üzenetére


Márton
nagyúr

sztem kezd az elejéről :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81231) rothfb válasza Nerd (#81224) üzenetére


rothfb
veterán

Köszi a választ. Akkor, ha jól értem kis fáziskéséssel majd megjelenik a számla, amiről majd értesítenek.

(#81234) Márton válasza #72445440 (#81232) üzenetére


Márton
nagyúr

Áhh, nincs arra időm, akkor marad a fele/harmad sebesség.
Kibírom, mert kb. hetente kell rátennem a távoli gépre 4-5gigát.
Csak nem értem, ha egyszer minden adott, miért így csordogálnak a bitek.
És szeretek mindennek a végére járni :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#81235) qnadam válasza #72445440 (#81214) üzenetére


qnadam
veterán

az email ügyfélszolgálat is hmm... nincs mindig annyira képben :)
ha van helyi értékesítő, érdemes vele beszélni, meg az ügyfélszolgálatokon is úgy tűnik, hogy közelebbi a viszony a műszakiakkal.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81236) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok,
ZTE F668 routerhez mi az alapértelmezett username/jelszó?
amiket a googleval találtam az nem jó. (admin/admin)

S23

(#81237) garga01 válasza the.odzsy (#81027) üzenetére


garga01
senior tag

Nálunk ugyanez van, optikai kiépítve lassan 1 éve, de most meg el kell adnia a Diginek. Meg is van kinek, a TM IT Services Kft kapja majd meg. De azóta semmi hír, mikor lesz bármi is belőle. :F

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#81238) szaboi6512 válasza alex devil (#81236) üzenetére


szaboi6512
őstag

user/admin?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81239) Intruder2k5 válasza alex devil (#81236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

DIGI-nél általában user / digi szokott lenni.

(#81240) the.odzsy válasza garga01 (#81237) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

A Diginek csak a volt Inviteles hálózatot kell eladnia! A Digi saját hálózat az Digis marad. Nálunk nem értékesítenie kell, hanem csak a közvetlen szolgáltató cégekkel nem mondhatja fel a szerződéseit 2023. 12. 31.-ig. Amúgy merre laksz? Az Inviteles terület volt vagy a Digi kiépítette és nem üzemelték be?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#81241) garga01 válasza the.odzsy (#81240) üzenetére


garga01
senior tag

"Mindenes" területen lakok :DD (Bácsalmás).
3 szolgáltató van most:
Invitel (koax hálózat)
Net-tv Zrt (I-TV Zrt az üzemeltető) (koax hálózat)
T-home/Telekom (régi csavart rézpár - ex vezetékes telefon hálózat)

De ha az optikát a Digi fogja üzemeltetni, akkor áldásom rá, azt csinálnak az Invitel koax-al amit akarnak, felőlem le is bonthatják az oszlopról. :C

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#81242) the.odzsy válasza garga01 (#81241) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

:C

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#81243) Nerd válasza rothfb (#81231) üzenetére


Nerd
aktív tag

na nalam most valtott at IGEN-re az uj szamlan az e-szamla oszlop, es megjelent egy hibas pdf.

(#81244) rothfb válasza Nerd (#81243) üzenetére


rothfb
veterán

Meg is nézem.:D
Nekem nem váltott még semmire. E-számla: Nem.

[ Szerkesztve ]

(#81245) mpo válasza rothfb (#81244) üzenetére


mpo
veterán

Megkérdeztem, a 200 Ft egyszeri kedvezmény volt, nincs tovább.
A júliusi számlámon sem szerepel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#81246) eisento


eisento
addikt

Sziasztok. Szuleimnel szeretnek sajat routert van is egy archer c7 mert a gyari wifije 35mbitet tud. Mi a teendo ha jol tudom bridge modeba kell rakatni. Emailben vagy ugyfelszolgalaton hol lehet atrakatni? Ja es hogyan kell kotni? A digis routerbol menjen sajat routerbe es annyi?

Koszi :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#81247) Lasersailing válasza eisento (#81246) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,
Digit felhívod: én már úgy tettem le a telefont, hogy már bridge-ben volt az ONT. (igaz 16 perces beszélgetés volt)
ONT-router közé min CAT5e UTP kábel (figyelj, hogy LAN1-re tedd, mert valamikor a LAN2 nem gigabites az ONT-n
routeren PPPOE-t beállítod (felhasználónév, jelszó legyen meg!)
és kész

(#81248) canniball válasza Nerd (#81243) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint már megvannak az e havi számlák? Nekem még nem jött mail róla... Vagy nem egyszerre készül el mindenkié?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81249) Nerd válasza canniball (#81248) üzenetére


Nerd
aktív tag

nekem se jott meg email. Az ugyfelportalon en mindig latom elore meg az email elott az uj szamlat, NEM e-szamla flaggel, majd E-szamla flaggel hibas pdf fajlal :D majd amikor a pdf is jo lesz, akkor jon a mail.

[ Szerkesztve ]

(#81250) mpo válasza canniball (#81248) üzenetére


mpo
veterán

Nekem a júliusi jött meg.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.