Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61026) kasza blanka válasza Attila 1 (#60861) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Igaz. Se Mentavill kismegszakítókat :D

Ráadásul ilyen új szerelésnél kötelező lenne egy fi-relé.

Üdv!

Próbáltam visszaolvasni, de szerintem egyszerűbb lenne, ha valaki tájékozott röviden összefoglalnál mi várható, mikor jönnek a következő 1-2 hétben FTTH-ra alakítani a meglévő hálózatot.

Most a legtávolabbi szobába jön be az UTP (kb 10m), ott a Router, és onnan megy kábel egy másik szobába, meg egy az abban a szobában lévő gépben. Máshol csak WIFI.

Be fognak nekem húzni 10m optikai kábelt, hogy a szobába tegyék az ONT-t, vagy az mindenképpen valahol ott lesz, ahol bejön a kábel a lakásba, és onnan megy a meglévő UTP ahogy eddig?

Olvastam a konnektor mizériáról is - erről előzőleg szólnak, hogy intézzek oda áramellátást, vagy kijön a szerelő, felteszi az eszközt, oszt jónapot, majd intéz oda a tulaj maga amikor/ahogy tud/akar, vagy megnézi, hol az első olyan alkalmas hely az eszköznek, ahol az áramellátás biztosított, oda teszik - tulajjal egyeztetve - és behúznak odáig optikai kábelt?

Amúgy nem lenne nagy gond az ajtóhoz közel, meg tudom oldani még az áramellátást is, csak akkor jobb előre úgy készülni, ezért szeretném tudni.

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.