Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) Gerasz válasza DonMaster (#61900) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Köszi mindenkinek, hétfőn megkérdezem telefonon.

A Flipnél nem számítottak fel, ott meg alapból nincs hűség.

Azért váltottam Flipre, hogy milyen jó lesz majd alkalmanként tévézni, de ez az elmúlt egy évben csak két szörnyű másnaposság alkalmával történt meg, így inkább megfognám azt a havi 1500 Ft-ot (3700 vs 2200). Fttb van nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#61902) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kérdés, akiknek F660 RV1 ONT-je van, és bridge módban megy. Használat közben villog az internet led? Őszintén szólva, induláskor úgy emlékszem, hogy csak a GE villogott. Most pedig villog az internet is, persze nem egyformán, az internet led "lassan" villog.

Véleményem szubjektív...

(#61903) DonMaster válasza Gerasz (#61901) üzenetére


DonMaster
addikt

hüségnélkül
fttb-nél:
2935 Ft/hó
enynia Digi
hüségel okoscsomagban 2490 Ft/hó

ftth hüségnélkül: 2225 Ft/hó
hüséggel okoscsomagban: 1780 Ft/hó

valamit elnéztél.

bár a 2900 is kevesebb a 3700-nál de nem 2200 fttb-nél bár amitn átkötik ftth-ra úgy már az uj árat fizeted.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61904) Gerasz válasza DonMaster (#61903) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Nekem elég a 100 megás, ott 2225 Ft-ot látok.

(#61905) DonMaster válasza Gerasz (#61904) üzenetére


DonMaster
addikt

jogos csak azt nem írtad.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61906) Rickeffe válasza DonMaster (#61900) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Én kérek elnézést, sajnos idegességemben valóban ezt írtam legutóbb, hogy "csak úgy egy példát." Rettenetesen nagy hiba volt, belátom.
Mert az eredeti kérdés az volt, hogy hogyan KERÜL fel nem az hogy hogyan kerülHET fel. Ez utóbbiak egy részével tisztában vagyok és azzal hogy még más mód is van, engem a jelenlegi "botrányban" szereplő módozat érdekel, mert erről nem találok/találtam infót.
Nem gond, ha más sem tudja pontosan, csak nem értem, hogy akkor miért kell nem releváns infót linkelni, és miért nem lehet ignorálni a hozzászólást.
Tudom, hogy offtopic, azért is írtam a kérdést offtopic-ként.

Rickeffe

(#61907) aldebaran válasza PeterPH (#61881) üzenetére


aldebaran
őstag

Igazad volt :R , kábelgond volt. Nem szedték szét a bekötők a régi összerakást, amit csináltak. Egy kis fehér dobozból jött a kábel a telefonhoz és a routerhez. Most szétszedtem és minden király. (Mondjuk a gépem nem bírja a sebességet, sajnos. :( )

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#61908) solti válasza Gerasz (#61898) üzenetére


solti
senior tag

Nem számláznak bekötési díjat hűség nélkül sem, legalábbis anyukámnál nem számoltak (gigabit, optika, uj előfizetés)
Flipből neken tavaly bőven elég volt 1 hónap...

(#61909) Sultan


Sultan
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hátha van itt a fórumon egy "belsős" aki megmondja hogy a 18. kerület Reviczky Lakópark új épületeiben mikor lesz szolgáltatás és mikor kötik be a lakásokba? (tv és internet nélkül nagyon rossz :O )

Apple fan! :-)

(#61910) Multibit válasza solti (#61908) üzenetére


Multibit
veterán

Flipből neken tavaly bőven elég volt 1 hónap...
Mi bosszantott fel ennyire? :U

(#61911) DonMaster válasza Rickeffe (#61906) üzenetére


DonMaster
addikt

Es azt mibol gondolod vagy feltelezed hogy 1. Itt van olyan aki felrakot ra 2. Ha van gyartonal dolgozo az megfogja neked itt mondani jatszva az allasaval 3. Miert nem kerdezed kozvetlen a gyartok facebook oldalan vagy emailben hatha bar biztos nem fogjak leirni hogy hogyan .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61912) solti válasza Multibit (#61910) üzenetére


solti
senior tag

VizesVB alatt volt, az m4hd bitrataja miatt ugy nezett ki az egesz, mintha kek kockakban usznanak... Plussz 3-4. csatorna valtas utan mindig kifagyott az stb. Az mar csak raadas, hogy a sagem hgw csak dns-t nem osztott, es allithattam at mindent...
Aztan Digi felhivott, hogy huseg utan is kaphatok kedvezmenyes arat, ugyhogy le is mondtam a flipet es elfelejtettem mintha nem is lenne. Csak az araban jobb, de a kulonbseg nem ellensulyozza a minoseget szamomra. (de biztos sok ugyfelet nyernek a 3700as havi dijjal)

(#61913) Gerasz válasza solti (#61912) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Azt megerősíthetem, hogy a HD adás ritka szarul néz ki. Viszont a net hibátlan, huawei cuccost kaptam.

(#61914) sajog159 válasza aldebaran (#61907) üzenetére


sajog159
aktív tag

Csak, hogy jól értsek... a "kis fehér doboz"-nak van 1 bemenete (optikai kábel) és 2 kimenete: koax a TV és - nálam sárga - bemegy a Huawei routerban.
Így van?

(#61915) aldebaran válasza sajog159 (#61914) üzenetére


aldebaran
őstag

A régi bekötésnek a maradványa volt az a doboz. abba jött be kintről az UTP kábel és abból ment a telefonba és a routerembe a kábel. Azt kiiktattam és közvetlen megy a Huawei-ből a routerbe az UTP.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#61916) sajog159 válasza aldebaran (#61915) üzenetére


sajog159
aktív tag

Akkor a Pentium G4600-el nem is reménykedjek 100 Mbps nagyobb sebességet?

A DIGI 1000Mbps-re i=-e, 500 Mbps padig min i5-t ír...

(#61917) Watercolour válasza sajog159 (#61916) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A jobb oldali ablakon látszik, hogy sebesség: 100 Mbps.
Ezt két dolog okozhatja: szar kábel (sérült vagy nem legalább CAT5e) vagy az, hogy a kábel másik végén levő eszköz nem tud többet. Ha az ONT-be van dugva a gép, biztos, hogy gigabites portjába dugtad? A nálam lévő Huaweinek van egy gigabites és egy 100 megabites LAN portja is.

Ha egyik sem nyert, megpróbálhatsz friss ethernet drivert letölteni a Realtek oldaláról, hátha az segít.

[ Szerkesztve ]

(#61918) hackeeeee válasza sajog159 (#61916) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4560-nal simán mérek ~800Mbps felett.

Itt 100Mbps-es kapcsolat, szal valami nem kerek. Kábel, eszköz probléma.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#61919) #29810560 válasza sajog159 (#61916) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez a kapcsolati sebesség nem a gép "gyengesége" - mert a hálókártya gigabites - hanem valami fizikai közeg korlát.

Valami nem gigabites. :N Pl. a kábel kötése.
(Az Ethernet állapotát mutató képen oda van írva, hogy 100 Mbps. Ez pedig - amennyiben a kapcsolat elvileg gigabites - valami kábelproblémát jelez, feltéve hogy a másik végpont is gigabites paraméterű.)

[ Szerkesztve ]

(#61920) Rickeffe válasza DonMaster (#61911) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Ignoráld kérlek, ha nem tudod a választ.

Rickeffe

(#61921) wwenigma válasza Rickeffe (#61920) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#61922) aldebaran válasza sajog159 (#61916) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem Intel Core2Quad Q9505@2,83GHz van, 6GB DDR2 RAM-mal SSD-vel és 120Mbps-nál nem megy több. :N Ugyanazzal a kábellel, ugyanazzal a bekötéssel, csak a kábel vége az újabb laptopban a sebesség 700Mbps fölött van.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#61923) sajog159 válasza #29810560 (#61919) üzenetére


sajog159
aktív tag

Hát, romlik a memóriám: anno régi gépbe vettem egy Intel 1Gbps kártyát és ezt bizony elfelejtettem átrakni az újba.
Ahogy ez megtörtént, a letöltés 580, feltöltés 210 Mbps. No, ez már normális, többi már csak hab a tortán.

Köszönöm mindenkinek: Watercolour, hackeeeee és Mr. Janó.

És elnézést a felesleges zavarásért.

(#61924) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
1000Mb/s netem van és qBittrorrent letöltésnél max 70Mb/s a sebessége, egy pillanatra 100-ra felmegy
egyszer de ennyi.
A másik problémám 100GB~ letöltésnél ha (ZTE GPON ONT ZXA 10 F625A) modem-mel van összekötve megszakad a kapcsolat a PC-vel
és csak pár perc elteltével lesz ismét internet.
Ha routert használok nincs hálózati problémám, de lassú.

(#61925) DonMaster válasza Rickeffe (#61920) üzenetére


DonMaster
addikt

Mi is a kerdes? Pl asus oldalat felnyomta valaki te mint laikus mindenbol legyen mindig a legfrisebb fw feltolod a mar fertozott fw t es fel is kerul de ez inentol kezdve zero ertelme van a digi topicban kaptal linket ted fel ott bar 100%- os valaszt ott sem fogsz kapni csak ezeket nem is ertem miert rugozol rajta

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61926) wwenigma válasza cooi11 (#61924) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gép konfig? Router kuka az már látszik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#61927) cooi11 válasza wwenigma (#61926) üzenetére


cooi11
senior tag

Itt próbálkoztam.
A router jó csak elavult. :( Ezért használom közvetlen a modem kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#61928) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv, az optikai router az wifis amit az új 1000 csomaghoz jár?

(#61929) adika4444 válasza Jarod1 (#61928) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Jelenleg wifi-s darabot adnak, catv receiwer és az ont.
Viszont az onton csak 2 lan port van, 1 darab gigabites (ge) és egy darab fast ethernetes (100 Mbps, FE).

üdv, adika4444

(#61930) DonMaster válasza Jarod1 (#61928) üzenetére


DonMaster
addikt

Igen 150bes n es wifis 1 gbe port 1 fe portal

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61931) Nus


Nus
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Tegnap hozott a Digi egy HG8121H és az a problémám, hogy nem tudok ezen a szaron sehogy portot nyitni! Már néztem a youtube-on videókat feltúrtam a netet, de akármit csinálok a port nincs nyitva.

Köszi előre is!

Üdv...

The sky was pink...

(#61932) BlackJack21 válasza sajog159 (#61914) üzenetére


BlackJack21
tag

Szerintem nem jól érted. Fttb kiépítésnél a kis fehér doboz az utp kábel 8 eréből 2-t felhasznál a telefonnak, a maradék( igazából csak 4 ér) pedig ment a netnek. Na ez már kevés a gigabit fizikai kiépítéséhez, mert kell az összes(8ér). Ebbe nem ment optikai kábel.
Amibe megy optikai kábel, az az új ftth kiépítés, mely úgy néz ki, hogy az optikai kábel először a catv kütyüjébe megy, melynek két kimenete van, egy koax(tv), illetve egy optikai. Az optikaiból további optikai kábel(patch) megy az ont-be. Ez szolgáltatja a netet és a telefont.

(#61933) sajog159 válasza BlackJack21 (#61932) üzenetére


sajog159
aktív tag

Köszönöm a felhomályosításért!

(#61934) BlackJack21 válasza Nus (#61931) üzenetére


BlackJack21
tag

Az utolsó 100 hozzászólásban többször fel lett téve a kérdés ( és meg is válaszolva). Röviden, NAT-olt az IP, ügyfélszolgálaton publikus IP kérése vagy bridge mód kérése az ÜSZ-n és saját router használata.

(#61935) Intruder2k5 válasza Nus (#61931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

(#61936) Nus válasza Intruder2k5 (#61935) üzenetére


Nus
tag

Köszönöm a segítséget, csontra ugyanez van kitöltve és nincs nyitva a port, már kezd az agyamra menni!

Üdv...

The sky was pink...

(#61937) Intruder2k5 válasza Nus (#61936) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Mivel teszteled? Ugye nem az uTorrent saját port tesztjével? Nézd meg itt, de a teszt közben a torrent kliens legyen elindítva. Az nem gond, ha nincs épp forgalom, de fusson a program.

2. A WAN IP címed amit a Huawei-ben látsz, nem 100-al kezdődik? Illetve megegyezik azzal, amit a fentebb linkelt oldalon látsz?

(#61938) Nus válasza Intruder2k5 (#61937) üzenetére


Nus
tag

1. Azzal is teszteltem, mert eddig soha nem volt gond vele. De teszteltem [itt is] és most amit te linlkeltél azon is!

2. Igen 100-al kezdődik a WAN IP a Huawei-ben és ezeken a teszt oldalakon nem azt látom ezt én is furcsállottam!

Üdv...

The sky was pink...

(#61939) Intruder2k5 válasza Nus (#61938) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor telefon a DIGI-nek, és mondd meg, hogy szükséged van a publikus IPv4 címre, mert nem éred el az otthoni IP kamerákat, tehát vegyenek ki a NAT-ból. Ezt jellemzően pár órán belül meg szokták csinálni.

(#61940) Nus válasza Intruder2k5 (#61939) üzenetére


Nus
tag

Köszi szépen a segítséget!

Üdv...

The sky was pink...

(#61941) motocoder válasza cooi11 (#61924) üzenetére


motocoder
aktív tag

A torrent program beállitásait is érdemes átnézi.
Az átmeneti tárnak nagyobb számot beállitani.
Az Utorrentnél a beállitások>további beállitások>haladó>átmeneti tár,és itt az alap 128Mb-ot érdemes feljebb állitani.

(#61942) Tordaj06


Tordaj06
csendes újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nem rég váltottunk 100as DIGI-ről 1000es csomagra, kábelről a digi sebességmérő oldalán kb 700 mega a download , viszont Wifiről kb 50M. Azt gondolom, hogy kábelről mindig nagyobb lesz a sebesség, de ezt az 50 megát Wifiről nem tartom túl jónak.A digis srác onnantól kezdve, hogy látta, hogy 700 M megvan kábelen nem tudott sokat segíteni. 3 különböző notebook-on is teszteltem már, amik a Digi által előírt konfignak megfelelnek.

Egy TP-Link TL-WR 1043N -es routert használunk jelenleg, ami elvileg tudná a nagyobb sebességet.

Ha esetleg bárki tudna javasolni valamilyen megoldást, azt nagyon szépen megköszönném

(#61943) wwenigma válasza cooi11 (#61927) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A gép nagyjabol jo. Az 1terásra töltesz , lehet töredezett nagyon és lassu lesz. Legujabb Qbittorrentet hasznalj az jobb, feladatkezeloben nezz egy lemezterhelést és látni fogod.

Mindemellett lehet az antivirus/tuzfalprogramod limitalja vagy gyári alaplaphoz adott "halozatoptimalizalo" program, ilyenek...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#61944) Watercolour válasza Tordaj06 (#61942) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nincs megoldás eszközvásárlás nélkül, a 2.4 Ghzes wifi ennyit tud.
Ha szeretnél gyorsabb wifit, egy drágább AC-s (5Ghz) routert kell beszerezned, és megfelelő kliensekkel kell használnod.

Ebben a topicban találsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#61945) mpo válasza Tordaj06 (#61942) üzenetére


mpo
veterán

Már válaszoltak, de kiegészítem azzal:
Hány olyan eszközöd van, ami tudja az 5 GHz-es WIFI-t, amiért új routert vennél?
Nekem csak az új tv tudja, a régi tv, a mobilok és a laptop nem.
Megoldás lehet a kábel egyes eszközöknél (tv, laptop) a nagyobb sebességért.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61946) cooi11 válasza wwenigma (#61943) üzenetére


cooi11
senior tag

qBittrrent amit használok.
Kipróbáltam a laptopon és ott csak sebesség probléma van,
A PC-vel van probléma mivel eldobja a lan kapcsolatot ha 70Mb/s~
tölt!

(#61947) wwenigma válasza cooi11 (#61946) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

LAN driver frissites/csere illetve ha van lehetoseged kiprobalni dedikal halokartyaval. Ha jol gondolom te tárcsázol be, ha tul van terhelve barmi a rendszerben eldobhatja a kapcsolatot. En inkabb javaslok egy normalis router beszerzését.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#61948) DonMaster válasza Nus (#61931) üzenetére


DonMaster
addikt

En semmit nem alitottam rajta es nyitott a port torrentnel is

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61949) Soma01 válasza Tordaj06 (#61942) üzenetére


Soma01
veterán

Eddig milyen volt a Wifi sebesség a 100-as nettel?
Sok a fogható idegen wifi hálózat a lakásban?
A kliens eszközök fel vannak "készülve" nagyobb sebességre is? Tudják az 5 GHz-et? Milyen eszközök vannak ahol nagyobb sebességre volna szükség?ű

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.