Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) motocoder


motocoder
aktív tag

Aki Bp 3. Kerületben lakik,annak idén nyár végéig bekötik az 1000-es netet,a szolgáltató szerint.

[ Szerkesztve ]

(#61852) wwenigma válasza .:GoliBali:. (#61850) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kevesebb fogyasztó nagyobb fogyasztással és ha meghal drágább cserével.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#61853) Raijin válasza motocoder (#61851) üzenetére


Raijin
tag

Szia,

Ez az infó mennyire biztos ?
A nyár vége alatt mit kell érteni ? :F
Megkeres majd egy üzletkötő vagy tájékoztatnak levélben ? :F
Jelenleg az optika már a szinten van, de az elosztódobozba nincs bekötve. :(
Köszönöm az infót. :R

Üdv.

Live long and prosper.

(#61854) motocoder válasza Raijin (#61853) üzenetére


motocoder
aktív tag

Ezt az infot Eurocenterbe kaptam a Diginél.Új szerződést kell velük kötni, és személyessen befáradni az ügyfélszolgálatra.

(#61855) Brandynew válasza motocoder (#61854) üzenetére


Brandynew
őstag

A Digi ügyfélszolgálatán elhangzott infók annyit érnek, mintha megkérdezném a piacon Piroska nénit.

(#61856) motocoder válasza Brandynew (#61855) üzenetére


motocoder
aktív tag

Azért annál többet.
Nekik kell szerzödést kötni az összes fogyasztóval,csak kapnak infot róla, mikor lessz több munkájuk.

(#61857) Raijin válasza motocoder (#61854) üzenetére


Raijin
tag

És honnan tudom, hogy mikor mennyek be az ügyfélszolgálatra személyesen ?
A jelenlegi 1 éves akciós csomag okoz bármi problémát ?
Bármelyik ügyfélszolgálatra mehetek ? (a Dózsa György úti jobban útba esik)

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#61858) Akelaus válasza motocoder (#61856) üzenetére


Akelaus
senior tag

Biztos? Kollégámat a múlt héten hívták, hogy kötnék nála az ezres csomagot, panel Újpalota, 3-4 hónapja van kiépítve a házban az új hálózat. Megbeszélték a péntek délutánt. Otthon ült egész délután, senki nem ment kötni azóta sem hívták. Ennyit arról mit meg mikor csinálnak. Szerződést kötni? Nem is járt a Digi ügyfélszolgálata környékén, csak évekkel ezelőtt amikor a 100-as csomagot beköttette.

Raijin: ne menj szerintem sehova. Én voltam bent, mert megcsinálták a házban az új hálózatot. Közölte a csaj igen, kész, de még nincs engedélyezve. Onnantól lesz érdekes nekem, ha bedobnak a postaládába valami szórólapot, az üzletkötő elérhetőségével, vagy az üzletkötő bekopog, és pont otthon vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#61859) Csaba No. 1 válasza Raijin (#61857) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Bármelyik Digi üf. szolgálatra mehetsz, személyi, lakcímkártya kell. De csak a jelenlegi letelt hűség után.

(#61860) Brandynew válasza motocoder (#61856) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem nem ez a tapasztalatom. Mindig aranyosan elmondanak dolgokat, aztán kiderül, hogy semmi nem úgy van a valóságban. Nem baj ez, kényelmes a székük, és ingyen telefonálok.

(#61861) motocoder válasza Brandynew (#61860) üzenetére


motocoder
aktív tag

A tuti persze amit megrágtál és ki sza..ál.

(#61862) MadMancs válasza motocoder (#61861) üzenetére


MadMancs
veterán

Sziasztok. Tudja valaki mi van IPv6-al mostanában? Hol csatlakozik azon is, de csak WAN IP van, eszközök is csak 1db LAN IP-t kapnak, nincs mellette a szokásos 2 IP még ( ilyenkor állapotnál IPv6 ra azt írja hogy nincs internetelérés), vagy látszólag minden klappol ( IPv6 ra azt írja internetelérés, minden eszküz megkapja a publikus IP-t, de sok szolgáltatás nem működik (most pl Horizon Go), vagy a legritkább eset hogy minden oké és működik is minden.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#61863) IamSociopath


IamSociopath
aktív tag

(#61864) iMaverick válasza IamSociopath (#61863) üzenetére


iMaverick
addikt

A cikkben a 8245-t írják.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61865) IamSociopath válasza iMaverick (#61864) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Hopp igaz, én hibám, bocsi.
Mondjuk csak a családomban van 2db WR741ND :D

(#61866) iMaverick válasza IamSociopath (#61865) üzenetére


iMaverick
addikt

:))

A 741-ekre meg tegyetek custom firmware-t... (Én sokáig a Gargoyle-t használtam. OpenWRT alapú, kinézetre meg hasonló, mint a gyári TP Link firmware.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61867) proradeon válasza MadMancs (#61862) üzenetére


proradeon
őstag

Nálam minden oké az IPv6-tal.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#61868) Rickeffe válasza IamSociopath (#61863) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

A lista nem teljes ha jól olvasom.
Nekem nem teljesen világos, hogy pontosan hogyan kerül fel a Stage 1 a routerre. (Vagy nem jól értettem az olvasottakat, vagy átsiklottam felette, nem tudom. Valaki esetleg talált erről infót vagy linket?)

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61869) mpo válasza Rickeffe (#61868) üzenetére


mpo
veterán

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61870) Rickeffe válasza mpo (#61869) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Lehet, hogy nem voltam teljesen egyértelmű.
Engem az érdekel, hogy legelőször hogyan került/kerül fel a routerre.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61871) Brenor


Brenor
aktív tag

Nektek mostanában nem szokott megszakadni a netetek egy pillanatra olyan délelőtt fél 11 és este 10 óra fele? Nyomom az Overwatchot és azt látom, hogy mindenki egy helyben fut majd ledob a játék. Csak netes játék közbe problémás és zavaró mikor ledob, sima böngészésnél nem gond mivel egyből visszajön a kapcsolat. Április óta ezt tapasztalom és azokban az időpontokban vettem ezt észre. DIGINET 1000-em van FTTH technológiával. Nálam lehet a hiba? Szeptembertől Márciusig teljesen stabil volt. Szeptemberben kötötték be.

[ Szerkesztve ]

(#61872) BlackJack21 válasza Brenor (#61871) üzenetére


BlackJack21
tag

A netet nem figyeltem, de tegnap 10:38-kor, egy nappal előtte pedig 10:31-kor a CATV(Animal Planet/Viasat History) állt le 1-2 percre. A visszajelző LED nem változott, amire a routerhez mentem volna, hogy ránézzek, a kép visszajött némi pixelesedés (buffer) után.

(#61873) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok! Hétfőn kötik a digi 1000-et (ftth), azt szeretném kérdezni, hogy milyen routert adnak hozzá? Lehetséges hogy AC-s wifi routert adnak?

(#61874) TeeJay válasza skyli (#61873) üzenetére


TeeJay
félisten

sima N-es wifi van benne és nem router hanem ONT ami tud max 2 portra meg wifire router módban is menni
persze mi azt tanácsoljuk hogy azonnal át kell rakatni bridge módra és venni saját normális routert rá
és azt használni
TP-Link ARcher C7, C8 vagy C9
Asus AC58U vagy AC66U-B1

hidd el sok fejfájástól megkíméled magad ha saját routered van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61875) aldebaran


aldebaran
őstag

Sziasztok!
Nekem tegnap, vagyis 6-án kötötték be az ftth-t, de még mindig a régi sebességgel jön a net. Összekötöttem a gépet a digis eszközzel és akkor is, egyébként minden eszközöm Gigabites (Asus rt-n18u, gigabit switch, a gépben gigabites hálókártya), de a routerem is csak 100MB-esnek ismeri fel a kapcsolatot. Hívtam a digit, azt mondták várjak még. De meddig? Mindenkinek ilyen lassan ment, 2-3 nap, mire a gigabites sebesség megjött?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#61876) BlackJack21 válasza aldebaran (#61875) üzenetére


BlackJack21
tag

Próbálkozz éjfél után...

(#61877) skyli válasza TeeJay (#61874) üzenetére


skyli
senior tag

Köszi!! Van egy N-es routerem, de akkor így már meg is rendeltem a Xiaomi 3G routert :) A többit drágállom ehhez képest és nem is ilyen szépek :D

[ Szerkesztve ]

(#61878) TeeJay válasza skyli (#61877) üzenetére


TeeJay
félisten

mert aztán routert úgy választunk hogy melyik a legszebb...
én inkább gyűjtök egy kicsit többet és AC66U B1 amin van 4gigás LAN meg bőven elég RAM és Flash is
meg angol a FW és van rá merlin

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61879) Dr.NX válasza TeeJay (#61878) üzenetére


Dr.NX
addikt

"Kicsivel többet" = 3x annyiba kerül. :U
Teljesen jó, ajánlott router a Mi 3G.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#61880) wwenigma válasza TeeJay (#61878) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Meg rohadtul felesleges , bőven jó az MI3G.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#61881) PeterPH válasza aldebaran (#61875) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha a routered is csak 100-asnak ismeri fel a kapcsolatot, akkor ott fizikai probléma van. Próbáld meg másik kábellel, illetve ellenőrizd, hogy megfelelő (GE) portba legyen bedugva.

(#61882) TeeJay válasza wwenigma (#61880) üzenetére


TeeJay
félisten

ja nekem 2PC 1noti 1TV lóg kábelen most a routeren
biztos vennék ilyet 2 LAN porttal hogy még switch-et is rakhassak rá
azért mert olcsó nem mindenkinek kellene ajánlani :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61883) mpo válasza TeeJay (#61882) üzenetére


mpo
veterán

Van Xiaomi Redmi 4X mobilom, amit leginkább telefonálásra használok.
De router, tv stb. vásárlásnál eszembe se jutna a Xiaomi.
"Dinnyét csak szakembertől."
Van itt minden mint a búcsúban.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61884) wwenigma válasza TeeJay (#61882) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha switch kell mert kevés meg akkor is jó. Mindenkinek ajánlom, ő meg dönt... (Pc,nas, tv, nyomtató, seed,) egy 10es....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#61885) woodworm válasza mpo (#61883) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig router fronton legalább olyan jók, mint a telefonokkal.

(#61878) TeeJay
Flash és ram pont ugyanannyi van benne, a lan portokat és a wifi mimo-t leszámítva hardverben is csak minimálisan gyengébb. Asus gyökerekkel rendelkező fw pedig van rá. Az ára mindeközben harmada.
Mielőtt pejoratív megjegyzéseket teszel, tájékozódj!

(#61886) bl4ze válasza wwenigma (#61880) üzenetére


bl4ze
veterán

+1 bőven ajánlott kategória a Xiaomi 3G router, 10 ezer forintos árával.

.:. bl4ze .:.

(#61887) 4Grider válasza bl4ze (#61886) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 10/100-as portjaival (WAN és LAN) együtt?

(#61888) z0d1@Ku$ válasza 4Grider (#61887) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

A 3G-nek gigabites portjai vannak. A sima 3-asnak van FE portja.

(#61889) woodworm válasza 4Grider (#61887) üzenetére


woodworm
veterán

A 3G gigabites.

(#61890) 4Grider válasza z0d1@Ku$ (#61888) üzenetére


4Grider
nagyúr

Köszönöm. Az összes beszállítómnál csak a 3-as elérhető. :(

(#61891) ArthurShelby válasza woodworm (#61885) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért jobbak még az asus-ok, de a mi routerek sem rosszak. Az, hogy milyen árért kinek mi éri meg, már egyéni preferencia.
Az asus-nál ott a múlt, az évek alatt kifejlődött fw, az alternatív fw-k (merlin, hgg, tomato), és ha egyszer az aimesh is támogatott lesz a merlin/hgg-ben, akkor nagyot fug ugrani az értékük.
Én a hgg-ből 2 dolgot hiányolok: mesh, vlan (egyébként tökéletes fw-k). (overclcock, txpower...)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61892) bl4ze válasza 4Grider (#61887) üzenetére


bl4ze
veterán

Valami rossz csatornát néztél, 3G az csak és kizárólag Gigabites :)

.:. bl4ze .:.

(#61893) Met


Met
nagyúr

Bekötésnél hogy szokott lenni?
Arra viszik amerre akarják vagy arra amerre a tulaj mondja hogy vigyék?
Kollégámnál most kötötték volna Őrbottyánba, nem engedte hogy átfúrják a házfalat, a padláson kellett volna elvinni a már bent lévő upc-s optika helyén és azt mondták hogy nem.
Valakit felhívtak telefonon aki állítólag a főnök és az mondta hogy nem csinálhatják meg.
Húzza be, hétfőn visszamennek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61894) iMaverick válasza Met (#61893) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálunk tök normális volt a szerelő. mutattam neki, hogy merre kellene mennie a kábelnek, hogy hová kérjük az ONT-ot... És azt csinálta. :D

Az megint más kérdés, hogy ebben aktívan szerepelnem is kellett. (=segíteni kellett, mert egyedül jött ki.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61895) IamSociopath válasza Rickeffe (#61868) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Hát szerintem erre nincs általános mód, minden felsorolt routerhez van valami exploit amit modulos rendszerben tudnak betölteni/frissíteni, ezért jelennek meg ugyanahhoz a kártevőhöz idővel újabb és újabb fertőzött routerek. pl hibás upnp implementáció. Amúgy szerintem nem véletlen nem részletezik :D
Egyébként ahogy olvasom rendkívül egyszerűen eldönthető, hogy fertőzött volt e az eszköz. Ha hardreset után brick lesz akkor fertőzött volt. :D

(#61896) Rickeffe válasza IamSociopath (#61895) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Tehát hogyan kerül egy szűz routerre a Stage 1? Nem baj ha nem általános a módszer leírása, csak úgy egy példát.
Eddig 2 hozzászólás érkezett, de egyik sem volt érdemi válasz a kérdésre.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61897) mpo válasza Rickeffe (#61896) üzenetére


mpo
veterán

Ha tudnánk, megmondanánk, nem titkolózunk.

Tehát hogyan lesz egy szűz lány terhes? :F

Ha érted, akkor már elavult.

(#61898) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Sziasztok!

Diginél valóban kiszámlázzák hűség nélküli net előfizetés mellé a 12.000 bekötési díjat?

Jelenleg a Flipnél vagyok, de nem tévézek és telefonálok. Egy ezrest tudnék megfogni havonta, de ha rámvernének mondjuk 15 ropi szerelési díjat, akkor ejtem inkább.

Köszi

(#61899) Intruder2k5 válasza Gerasz (#61898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez így logikus, hiszen ha két hónap múlva eszedbe jutna felmondani mindent, akkor másképp nem térülhet meg a befektetésük.

(#61900) DonMaster válasza Rickeffe (#61896) üzenetére


DonMaster
addikt

1. és legkönnyebb válasz: bedugtad internet-re és onnan.
2. távolról hozzá fértek és feltették rá, te max 1 ujraindulást láttál, ha nem akkor amikor aludtál,
3. már gyártáskor az egyik gonosz kis gyári munkás feltette
4. a gyártó tette fel csak most így mossa magát hogy felnyomták és úgy került rá.

ezek a lehetőségek vannak válasz kedved,re
részletezni nem fogom, hogy távolrol routert hogy lehet elérni és telepiteni rá,
lásd digi rálát saját zte/huaweii cucai-ra ha router modban van, és te is saját routeredre ha nincsenek egyes biztonsági dolgok bekapcsolva, és ha bármely port nyitható mert akkor porton keresztül hozáférést szerez, majd giy tovább, de akár wifi-t is felnyomhatta és rátette túl sokk lehetőség van, de szerintem ez itt enm hálozatbiztonsági topic igy ez off.

#61899) Intruder2k5
aha persze mese habbal.
ha okos csomagra ír szerződést és 2honap múlva felmondja kifizeti a 2honap különbözetet(kb 4e ft), de akkor sem fizetett 12e bekötésit mert nincs bekötési díj csak anyag díj bekötéskor az meg attól függ mennyire extrém dolgot kérsz.

#61898) Gerasz
nem, csak bekötési anyag díj már évek óta .
12e biztos nem, csak ott van mint lehetőség, de ha ftth akkor miért nem okos csomag?

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.