Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) Klown


Klown
aktív tag

Info: havasalföldi kollégák tegnap a X. kerületi Gergely-Kőér utca sarkon pakolták fel a ruhaszárító köteleket. Tehát aki arrafelé lakik reménykedhet benne, hogy elér hozzá az optika.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#61202) IamSociopath


IamSociopath
aktív tag

Azt se felejtsétek el, hogy az alaplapra integrált lan chipek nagy része gyötrelem. Ez fokozottan érvényes a notebookokra. Ha valakinek fontos a nagy sávszélesség és asztali gépe van akkor vegyen egy intel ct-t. 2-3 ezer hardveraprón, esetleg egy Intel szerver kártyát et vagy pt. Az energia beállításoknál és a drivereknél is érdemes nézelődni.

(#61203) bl4ze válasza Multibit (#61200) üzenetére


bl4ze
veterán

Vírusirtó ki volt lőve, legújabb driverek, egyik gépen Win 7 pro, a másik i5-ös Lenovon Win 10.

Egyik sem ment. A Digi-s ember nagy nehezen tudott vele 1x 800Mbps mérni, és ezzel el is köszönt, hogy 1.5 milliós laptop kell. Vért szenvedve egyszer közel 400Mbps sikerült mérni kábelen, de nem weben keresztül, hanem az ookla speed programmal Win 7 alól.

Lehet újra rakom a notit, a Win 7 Pro-t lecserélem egy Win 10-re, és a "legyalult" géppel megnézem mit tud.

Nem várom én a 900-950Mbps sebességet, de nonszensz, hogy teljesen jó 2 laptoppal a harmada is alig jön át....? :Y

.:. bl4ze .:.

(#61204) drsanya válasza IamSociopath (#61194) üzenetére


drsanya
aktív tag

Köszi! Routeren szeretném elérni azt, hogy a gépem kimondottan egy IP-t kapjon, mert szimulátoros dashboard alkalmazás miatt nem akarok mindig más IP címet írni a tabletre. Beállítottam, hogy a saját gépem MAC címére mindig a 192.168.100.2 címet ossza ki, de nem így tesz. Valószínűleg MasterMark-nak lesz igaza, nem járt még le, mert a restart se segített neki, ugyanúgy a 8-as végű IP-t osztja ki a gépemnek. Nem akartam a gépen fix IP-vel mókolni, arra gondoltam ez segít a dolgon. Mindenesetre a renew-ot kipróbálom, azt még nem tettem. De egy PC restart nem ugyanez amúgy? Akkor is új IP-t kell kérjen a routertől ha bekapcsolom, vagy nem?

Ja a fix IP csak router mögül kell, Digi nem is ad emlékeim szerint.

Köszi mindkettőtöknek.

I am iRacer

(#61205) proradeon válasza bl4ze (#61203) üzenetére


proradeon
őstag

Erre szokták itt írni (nagyon helyesen), hogy mérni kell egyet live linux-szal. Ha azzal jó az adott gépen a sávszélesség, akkor a Windows-okban keresendő a hiba.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#61206) IamSociopath válasza drsanya (#61204) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Alapesetből milyen ipt oszt a digis router?

(#61207) MasterMark válasza drsanya (#61204) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jól állítottad be, akkor a renew-ra újat és azt kell adjon amit beállítottál neki.

Tablet-ba ne IP-t írj, hanem gépnevet.

Switch Tax

(#61208) bl4ze válasza proradeon (#61205) üzenetére


bl4ze
veterán

Sajnos nincsen "live linux"-om.

.:. bl4ze .:.

(#61209) MasterMark válasza bl4ze (#61208) üzenetére


MasterMark
titán

Van ez az új dolog, úgy hívják internet, ott vannak mindenféle érdekes dolgok. De én sem értem ezeket az új technológiákat. Ezek a mai gyerekek. :U

Switch Tax

(#61210) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok! Egyik kollégam hívott ma el magához, hogy nem volt net és tv kihívta a digit, cserélték az ONT tápegységét, netre rá se néztek mert router lógott utána és az nem az ő bajuk ha nem megy, TV adás helyre jött. Egy zte zxa10 f625g van nála kihelyezve. LAN 1 -re dugtam a gépet, az ONT és a gép között van kapcsolat viszont internet nincs. Win10 a következőt írja a kapcsolódási kísérlet után: The modem (or other connecting device) has reported error. Hiba:651
Leszedtem a burkolatot ahol az optika van, és ha egy ponton megnyomom a zöld PON elalszik és felvillan pirosan a LOS, ha elengedem visszaáll.
Most ki lettek hívva újra, de úgy látszik a környékünkön csak akkor csinálnak meg valamit, ha valaki megmondja nekik mit csináljanak. (Sajnos a saját előfizetésemnél is tapasztaltam).

Más: Engem most fognak átkötni FFTH-ra és nem nagyon szeretném hogy bevigyék a szobába a dolgokat ezért az ajtó felett szeretném megoldani. Valami polcos megoldásra gondoltam, mert akkor száműzném oda a NAS-t is. Tudnátok tippeket, képeket adni, hogy lehet igényesen kivitelezni?

Köszi!

(#61211) TeeJay válasza bl4ze (#61203) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj hogyha a DIGI-s tudott 800-at mérni akkor valamiért csak nálad lesz valami baj
ha hálózati hiba lenne akkor a szerelő sem tudna többet mérni
még szűz laptoppal sem

win10 speedtest app az méri ki a legtöbbet mert nem tekeri a procit
írd le milyen a két géped, milyen a routered vagy hasonlók mert itt valami nem kerek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61212) drsanya válasza IamSociopath (#61206) üzenetére


drsanya
aktív tag

Alapból a DHCP 192.168.100.2-253 vagy 254, nem emlékszem pontosan.

MasterMark. Az eszembe se jutott :DDD Ha úgy működne, nem kimondottan érdekelne a static IP utána már. Köszönöm a tippet :C :R

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#61213) bl4ze válasza TeeJay (#61211) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, én is ezt gondolom.

A fő gép egy Lenovo B590, router Xiaomi 3G
A Lenobo B590 kábelen a gyári gigabites hálókártyát használja, wifi-n viszont az EDUP AC-1605 USB donglet, mivel wifi kártya nem volt cserélhető benne AC-re. (whitelist)

Win 7 Pro van a gépen, tűzfal, vírusirtó kikapcsolva méréskor.

.:. bl4ze .:.

(#61214) MasterMark válasza bl4ze (#61213) üzenetére


MasterMark
titán

Most akkor nem is kábelen mérsz? :F

Switch Tax

(#61215) DonMaster válasza bl4ze (#61213) üzenetére


DonMaster
addikt

Intel® Pentium® Dual Core™ 2020M / 2,4GHz CPU
ilyen procival csak annak az álmában mérsz 1000-ret aki nem rég kiirta , hogy 10évnél fiatalabb 2magos proci, ez még router után is limites, minimum 3.gen i5 kell gigás lannal, hiába a router végzi a ppope-t kábelen, de ez a gép akkor is kevés-
nem kell 1,5millás, de 140-150e ft-os 6.7.gen i5 már bőven elég az ujak közül, persze mint irtam 3.gen i5-el szerelt is jo ha találsz valahol, kérj kölcsön barát stb-töl laptopot és mérd le avval. és ne csak router mögöt router nélkül is egyenesbe,.
[link]e-szerint 10/100-as lan van benne,

linuxlive: ubuntu oldalára felmész letöltöd 1,5gb kell 1db 4gb-os pendrive isot ráirod , bedugod a géepdbe és bootols pendrive-rol, majd mérsz. linuxban.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61216) nfsu17 válasza DonMaster (#61215) üzenetére


nfsu17
veterán

én nem értek az "i"-khez, de nem hinném, hogy nekem erősebb gépem lenne egy 9 éves! fejlesztésű procival.
ssd nincs.
hdd: green vinyó.
de ez mindegy is, mert RAM-ba tölt a speedtest.
a RAM-om sem túl gyors.
DDR3 4GB
alaplapi LAN, nem szerveres, nem extra.

[link]

természetesen "éles" helyzetben nem tud ennyivel tölteni, sem netről, sem torrentről, sehonnan.
az 50-60MB/s már jó eredmény.

de nem értem, hogy speedtest alatt hogy nem jönnek össze a mérések, mikor amúgy nem hálózati (digis) általában a gond.

továbbra is.
Firefox alól érdemes mérni, a html5 verzióval, dunaújvároson.
avast, nod, kaspersky mindig off a mérés idejére.
torrent is.
3-4x is érdemes mérni, nem tudom miért, de sokszor mindig a végére gyorsul be...kivéve ha már elsőre.

most csak ennyire futotta, itt is egyre többen fizetnek elő

(#61217) MasterMark válasza nfsu17 (#61216) üzenetére


MasterMark
titán

AMD A8-7670K, igen ez lehetetlen. De egyébként ilyen gyengébb procival is simán megy a gigabit, szóval ezzel nem kellene nagy gond legyen.

Switch Tax

(#61218) nfsu17 válasza MasterMark (#61217) üzenetére


nfsu17
veterán

csak 6 évvel újabb procid van, szóval meg nem lepődöm ;]

(#61219) TeeJay válasza bl4ze (#61213) üzenetére


TeeJay
félisten

a Lenovo kábelen 1gbit linket ad?
ezt fotózd le
win10 speedtest app gyengébb procinál is kiméri a maxot
böngészőben felejtős is
nekem az i5-2540M sem tud 600megabitet böngészőben (chrome)
speedtest app meg 945-öt simán hozza és DU meter is jelzi hogy annyi az annyi
sőt qbittorrent 4.1.0 is kihozza a 110-115megabájtot de akkor már 100%-on megy a core1

routerre kábellel menj és próba
de tényleg ilyen géppel örülj a 400megabitnek sajnos
ja és laptoppal mindig hálózaton mérünk LAN-on nem akkuval meg nem wifivel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61220) Rickeffe válasza bl4ze (#61198) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

300 a garantált.
(#61199) Brandynew:
Egyelőre még nem jutottam oda, csak telóztam nekik. Kérték, küldjek konfigot meg shotot. UTP kábel, nem hiszem, hogy gond mert azzal néztem amit adtak hozzá.

Közben update.
AppEx Networks Accelerator. Érted... Gyorsító...
Valószínűleg, mert anno nem szűz rendszer telepítés volt, hanem upgrade. Node na. Akinek még ilyen öreg FM2-es cucca van annak jól jöhet az infó.

Kikapcsoltam és 560-600/210. Gigabites saját routeren ditto.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61221) DonMaster válasza nfsu17 (#61216) üzenetére


DonMaster
addikt

persze de még a tiéd is jobb mint az a pentium dual core ami több éves ráadásul mobil verzio nem asztali , ennyit erröl asztali proci-t ne hasonlítsunk mobil cpu-hoz,

Amúgy mindig van aki rámondja hogy nem kell erös cpu, de akkor kérdezem tölled a digi bemérte és jo, akkor a forum társnál mia hiba ha a proci nem kevés hozzás? Csak ugy ha már többen is rámondtuk hogy a proci de azért is rámondtad hogy az jo , akkor mia hiba?

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61222) Tottu


Tottu
senior tag

Sziasztok,

A mai nap kötötték be hozzánk az optikai kábelt. Csináltam is egy gyors tesztet aminek az eredménye az lett, hogy a felöltés ~200Mbit, tehát az rendben van, viszont a letöltést 10Mbit körül mozog folyamatosan.

Ami érdekes, hogy ha a telefonomon megosztom a netet, akkor ott 40Mbit-el tudok letölteni.

Esetleg valaki tudja, hogy mi lehet ennek az oka? Valami router beállítás? Ezt a gépet korábban T-s nettel használtam és 120Mbit simán ment vele, szóval nem hiszem, hogy Windows beállítás kellene.

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#61223) Brandynew válasza Rickeffe (#61220) üzenetére


Brandynew
őstag

Még egy kicsit állítgatod és meglesz a 940 is :)

(#61224) Rickeffe válasza Brandynew (#61223) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Feleslegesnek érzem. Csak szerettem volna kideríteni, hogy van-e valami harveres probléma. Viszont ezt a "gyorsítós" dolgot lehet, hogy fel lehetne venni az összefoglalóba.

Rickeffe

(#61225) Rickeffe válasza Tottu (#61222) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Fm2es az alaplapod és alaplapi a hálókártya?

Rickeffe

(#61226) g0dl válasza DonMaster (#61215) üzenetére


g0dl
addikt

Passmark Intel Pentium 2020M @ 2.40GHz 2285 pont
Passmark Intel Celeron N3150 @ 1.60GHz 1657 pont

Nekem ez utóbbival megy a lanon az 1Gbps, miközben fut rajta egy csomó szolgáltatás + kodi. ( digivel azért nincs mérésem, mert az nálam most csak 500/200, de azt is persze simán "kihajcsa").

Ha a pppoe is rá van bízva, az lehet más eset, de ugye nem arról van szó.

(#61227) TeeJay válasza Tottu (#61222) üzenetére


TeeJay
félisten

milyen routered van?
reset volt és újra szépen beállítva DIGI-hez?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61228) bl4ze válasza MasterMark (#61214) üzenetére


bl4ze
veterán

Dehogynem.
Kábel és wifi, mindkettő. Kábel cat6 a mérvadó.

DonMaster : gigabit, nem 100as. Hálózati kapcsolat 1gbps, mondom legjobb pillanatban mértem kábelen majd 400mbps az ookla proggyval.
Web nem hozza ezt, sem Chrome, sem Firefox.

TeeJay : lásd fent, persze gigabit a lan kapcsolat Windows alatt.

.:. bl4ze .:.

(#61229) TeeJay válasza bl4ze (#61228) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor karcsú a gép win7 alatt
passz
win10-en nézd meg hátha aztán könyveld el hogy erősebb gép kell 1000-es nethez
szerintem ne jelentsd be többet mert megint jön a számlázás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61230) motocoder


motocoder
aktív tag

Akinek AMD A10, A8, A6 és A4 sorozatú procija van, arra már van orvosság a sebesség problémákra.
[link]

(#61231) DonMaster válasza g0dl (#61226) üzenetére


DonMaster
addikt

Persze mesely meg egy 2012es proci biztos erosebb egy ujnal 2015 aha ertem szintetikus teszt es a valosag sokszor kb 100% ig mas
Az a baj hogy a lenyeget nem fogjatok fel te is win7 el hajtod? Masik ha te is azt mondod hogy a proci jo akkor mi a baj a forumtarsnak mert ugye digi bemerte es jolmegy

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61232) forten válasza Tottu (#61222) üzenetére


forten
tag

Hello.

4nappal ezelőtt,még azt mondtad,nem lehet bekötni?!
Mi lett a megoldás?

"Hol volt,hol nem volt..."

(#61233) Rickeffe válasza motocoder (#61230) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

61220 appex
Mondom én, hogy szerintem fel kéne venni az összefoglalóba.
Win10 64bit, nálam pont ki kellett kapcsolni.
Appex problem

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61234) zsolt501 válasza Rickeffe (#61233) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Több hátránya van mint előnye, bizonyos oldalak és programok jelentősen be tudnak tőle lassulni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#61235) Tottu válasza forten (#61232) üzenetére


Tottu
senior tag

Ahol jelenleg nem elérhető a Digi az egy kiszemelt kertes ház. Viszont most egy panelba költöztünk, ahol van Digi. Megoldás sajnos még nincs, várok a Digi válaszára, hátha mondanak egy konkrétumot, hogy miért nem tudom jelenleg megrendelni oda a szolgáltatást.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#61236) Tottu válasza TeeJay (#61227) üzenetére


Tottu
senior tag

Azt a routert használom, amit a Digisek adtak: ZTE F660RV1

Nem állítottam rajta semmit. Egy áramtalanítást próbáltam csak.

Rickeffe:
Az alaplapom egy H97M Pro4. Nem találtam információt azzal kapcsolatban, hogy FM2-es lenne-e. Őszintén szóval nem is tudom, hogy mit jelent az pontosan, de mindjárt utánanézek jobban. :)

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#61237) iMaverick válasza Tottu (#61235) üzenetére


iMaverick
addikt

A kertesházas buli egyáltalán Digi terület? Nálunk is szét van osztva a környék a Digi és a UPC között. Egyedül a T szolgáltat mindenhol (mármint itt Kispesten, máshol ettől nyilván lehet eltérés).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61238) Tottu válasza iMaverick (#61237) üzenetére


Tottu
senior tag

Igen Digis terület is a T mellett. Az utcában az 1. házszám alatt van, valamint a 20. házszámtól kezdődően. Egyébként ez a környék Szeged Klebelsbergltelep

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#61239) bl4ze válasza TeeJay (#61229) üzenetére


bl4ze
veterán

Meglepne nagyon ha az i3/4GB ram kevés lenne, inkább az, hogy 3+ éve fut rajta a Win 7 Professional.

Ráveszem magam, és rátolok egy Win 10-et, megnézem. Tényleg nem azt várom, hogy non-stop 940Mbps legyen kábelen, de azért a felét illene tudni kihajtani.
2 éve amikor bekötötték az 1000Mbps Digit, úgy rémlik 500-600Mbps tudtam mérni böngészőből.

Nem, dehogy jelentem le hibára már. :DD :DDD :DD

.:. bl4ze .:.

(#61240) iMaverick válasza Tottu (#61238) üzenetére


iMaverick
addikt

A "régi" koax-os (Sztráda) csomagot sem adja fel? Ha azt sem, akkor ott valami apropóból a Digi egyszerűen nem szolgáltat...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61241) nfsu17 válasza DonMaster (#61221) üzenetére


nfsu17
veterán

persze, az a proci majdnem biztos kevés, én inkább arra reflektáltam, hogy ezt a "csak_az_i_5_meg_az_újabb_procik" hajtják ki témát nem kell erőltetni és erre linkeltem a 9 éves procimat.
amit még a mérés mindig nem fektet meg, mert a 80%-ot sem éri el.

(#61242) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

Van egy C7-es Archerem ami PPPoE-ben FTTH-s ONT-ról. A problémám az, hogy ha konfigolom az IPv6-ot, utána szinte nullára csökken a sebességem, a speedtest be se tudja a mérést fejezni, ha kikapcsolom akkor pedig normalizálódik a sebesség és minden rendben van.

Mi lehet a baj? Újraindítás és minden más volt már.

Finn the human

(#61243) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok,

adott Digi 100-as net,HP laptop és egy Tp-Link WR1043ND router. Az normális, hogy a speedtest 20/45-öt mér (wifin)? Telefonokon is nagyon lassú a letöltés. Ez a router csak ennyit tud? Digis nethez van valami ajánlott router?

(#61244) Multibit válasza SPF (#61243) üzenetére


Multibit
veterán

Nem számít, hogy mi van wifi-n. Dróttal mérj!

(#61245) SPF válasza Multibit (#61244) üzenetére


SPF
senior tag

Majd megmerem ugy is. De wifin nem lesz gyorsabb masik routerrel sem?

(#61246) BlackJack21


BlackJack21
tag

@Matada2.3: A speedtest nem támogatja az IPv6-ot, ezt próbáld ki .
Esetleg van itt néhány infó, ami választ adhat a kérdésedre.

@SPF: A TL-WR1043ND v1 is többet tud annál. amit írtál, wifin (ami ezen a routeren N-es) nekem stabilan 100 fölött tudott, csak anno az 500-as digi net miatt cseréltem le, mert ott már a wan kapcsolat nem volt több 130Mbit/mp. Gyanítom, hogy a router beállításaival nincs valami rendben, de először csak ki kellene próbálni a bejövő netet a router nélkül, közvetlenül a notebookba dugva. Ha ez OK, akkor lehet tovább keresgélni.

(#61247) Rickeffe válasza zsolt501 (#61234) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

És ezt miért nekem írod?

(#61236) Tottu:
AMD cucc tehát ha jól látom téged nem ez érint. (Bár lehet, hogy az Intelnek is van hasonló remek "gyorsító" technológiája)

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61248) BlackJack21


BlackJack21
tag

Itt van néhány teszt, amit ma délben készítettem. a gép egy 2012-es Dell XPS notebook(WIN10, i7, 16GB RAM, 256MB SSD), közvetlen az ONT-re dugva. A tűzfal és a vírusírtó nem lett kikapcsolva(Eset ESS).


A teszt tapasztalatai, ezek a mérési értékek nagyon változnak, a böngésző, mint látható kevésbé számít, egy adblock, vagy hasonló használatával, akár 400-al kisebb érték adódik. A másik megfigyelés, ha más alkalmazás is van a képernyőn, az is 100-150Mbit/s-et csökkenthet, már az is elég ha le vannak téve az asztalra.
A proci használat átlagosan 15-20% körüli volt a teszt közben, egy szál pörgött fel 100% körülre.

[ Szerkesztve ]

(#61249) Matada2.3 válasza BlackJack21 (#61246) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem azzal van a probléma, hogy nincs IPv6, mert azt konfigoltam. A probléma az, hogy ha a routeren be van kapcsolva, akkor a net irdatalnul belassul minden eszközön, valahol van, hogy be se töltenek a dolgok normálisan.

Ez mitől lehet?

Finn the human

(#61250) wwenigma válasza Matada2.3 (#61249) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En tegnap óta egy Xiaomi MI WIFI 3G routert hajtok Padavannal, IPv6 bekapcsolva és a DNS szervereket átirtam Cloudflare/Google IPv6 DNS-ekre, azota nem lassult még be.

Cloudflare (elsődleges, mert gyorsabb)
1.1.1.1
2606:4700:4700::1111

Google (másodlagos, mert csak)
8.8.8.8
2001:4860:4860::8888

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.