Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) trec12 válasza proradeon (#60450) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem is. Kérdés az, hogy az átvett Inviteles ügyfeleknél lesz-e fejlesztés? De először még jóvá kellene hagyni a GVH-nak az ügyletet. (Fejleszteni már csak optikára érdemes szerintem.)

[ Szerkesztve ]

(#60452) proradeon válasza DonMaster (#60449) üzenetére


proradeon
őstag

Véletlenül sem személyeskedésnek szánom, de könyörgöm, tagold már a mondatokat. Legyünk már ennyire igényesek egy fórumon. Úgy kell külön dekódolni, amit írsz. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#60453) adika4444 válasza Gabor901127 (#60436) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, az ilyen Cfos Speed és társai programokra gigás neten semmi szükség, meg szerintem ezek a MSI Game booster és társai is repülhetnek...
(#60442)pinnacle:
Le kell rakni az optikai eszközöket egyszer a helyükre. Nekünk van rá egy dedikált polc, amin DIGI kütyü + router + homeserver van. Oda nem rakunk mást, és nem is piszkáljuk...
(#60448)WaterWave
Már most is alapcsomag. Ha már csak FTTH lesz akkor mindenhol az lesz.

üdv, adika4444

(#60454) #29810560 válasza pinnacle (#60442) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez neked szép!? :F

Akkor mit szólnál ezekhez!? :F

When you ask a perfectionist to do a job...

(Amennyiben az akarod, hogy egy munka jól legyen elvégezve, bízd profikra! :K )

[ Szerkesztve ]

(#60455) Gyurka6 válasza lukoz (#60445) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Egy toldó 400ft, 10-15m üveg kb 2-4e ft sc/apc kell, ez a kb. 3mm-es szálra vonatkozik.

Gyurka

(#60456) Gyurka6 válasza proradeon (#60452) üzenetére


Gyurka6
őstag

Már 4évvel ez előtt is kérték (felsőfokú végzettséggel!?(műszaki)).

Gyurka

(#60457) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Zte ont ZXHN F660 rv1 le lehet tiltani a wifit hogy ne sugározzon? ( ugy látom nincs rajta antenna )
Admin felülethez hozzá lehet férni?

[ Szerkesztve ]

(#60458) TeeJay válasza DonMaster (#60449) üzenetére


TeeJay
félisten

amíg nem lesz olcsó a 10GPON meg a 10gbit LAN addig marad az 1gbit internet...

10GPON-hoz 10gbit LAN-os ONT kell és mindkettő drága
meg ha jól láttam egy OLT kártyán GPON-ból 16port fér el 10GPON-ból meg csak 8darab
miközben ugyanúgy 32felé osztják azt is tehát alapból 2x többe kerül 1user mint GPON-on

meg amúgy is ha éjjel nappal megy 900+ megabittel az kinek nem elég?
havi 300TB lefelé durva lenne ha kevés lenne már :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60459) DonMaster válasza TeeJay (#60458) üzenetére


DonMaster
addikt

Pont ezt irtam hogy emiatt latom kesobbinek de befog kovezkezni csak kesobb dragabb de azert kicsit tulbonyolitod. Nem teljesen ugy van. De az teny hogy nem olcso de ezt en is irtam hogy ameg az arak ekkorak nem hiszem a 2000ret bar avval es a feltoltes 500asra emelesevel tudna nagyot robbantani lasd anyavalaltnal 1000/500 van ezert latom ezt kovi lepcsonek.Viszont a verseny megkoveteli azt hogy az aron felul valamiben kitunjon es azva 2000 vagy annal nagyobb lenne bar a 500up is eleg pozitiv. Majd meglatjuk mi a tervuk 1 2 ev mulva

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60460) pinnacle válasza #29810560 (#60454) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Erről mi a véleményed? Azért ennél mégis rendezettebb. Illetve lehet, hogy az optikai kábeles dobozt jobb rögzíteni.

adika4444 látod még elég kábelt sem hagytak.

[ Szerkesztve ]

(#60461) #29810560 válasza pinnacle (#60460) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Erről mi a véleményed?"

Hogy neki is a videóban szereplő profikkal kellett volna dolgoztatnia! :D

(#60462) pinnacle válasza #29810560 (#60461) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen csak sajnos nem lehet válogatni a szerelők között. :) Egyébként lehet ez szerencse kérdése is, mert nekem szépen dolgoztak. Ezért is kell otthon lenni.

(#60463) #29810560 válasza pinnacle (#60462) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ebben igazad van. Otthon kell lenni és mindent leellenőrizni!

Addig nem szabad aláírni a munkalapot, amíg minden megrendelt szolgáltatás működését le nem ellenőrizzük! :K
Az esetleges problémákat pedig fel kell írni/íratni a munkalapra, hogy írásos nyoma maradjon!
:K

Ez lehet a későbbi reklamáció alapja. (A munkalap egy példánya mindig az előfizetőnél marad, míg egy másik példány visszamegy a DIGI-hez.)

[ Szerkesztve ]

(#60464) mikung válasza DonMaster (#60449) üzenetére


mikung
aktív tag

"remelem ha digi majd 2000re emel akkor valami 5 vagy 10gbase eszkozel teszi"

Akkor le kéne cserélni a most éppen kihelyezés alatt lévő eszközöket is.

(#60465) CirrMee válasza Gabor901127 (#60436) üzenetére


CirrMee
addikt

cFos/Asrock XFastLAN szopatott már meg engem is, szóval inkább hanyagolnám. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#60466) nosiapu


nosiapu
csendes tag

Szegedieknek. Tegnap voltam a DIGI-ügyfélszolgálatánál és tájékoztattak, hogy azoknál a tásasházaknál-paneloknál, ahol a párhuzamosítás megtörtént, ott már lehet szerződést kötni az 1000 MBs-re. Hozzám jövő héten, 24.-én délelőtt jönnek bekötni. Ha jól értettem az ügyfélszolgálatost, akkor a behúzott optikára csak nettre szóló ON-t kapok. A tv és telefon marad a lépcsőházi szekrényből szolgáltatva. Bővebbet majd jövő héten, Sorry a hosszú írásért! :)

(#60467) nfsu17 válasza trec12 (#60444) üzenetére


nfsu17
veterán

(#60468) pinnacle válasza nosiapu (#60466) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Írd majd meg mi lesz. Akkor ez egy újabb verzió.

(#60469) Victoryus válasza Victoryus (#60435) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Mértem ma is net sebességet, de nem sokat gyorsult. Eddig 100/50-es csomagom volt, most gigabites van papíron.
Ha a GE jelzésű csatlakozóba dugom a lant, akkor max 256/184 mbit/s ha a FE-be akkor 100/100. Több kábellel próbáltam, ugyenez az eredmény ~250/180.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#60470) DonMaster válasza mikung (#60464) üzenetére


DonMaster
addikt

igen ezt tudom, de anno i modemes cucokat is lekell cserélje most, szoval töknyolc, de ez még a jövö,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60471) mikung válasza DonMaster (#60470) üzenetére


mikung
aktív tag

Azok már visszahozták az árukat, ezeket még csak most rakják ki.

(#60472) TeeJay válasza mikung (#60464) üzenetére


TeeJay
félisten

meg a routered meg a PC-be venni 10gbit LAN kártyát
a laptopba meg nem is lehet venni max USB3.0 10gbit LAN kártyát de az meg úgy tudom kevés hozzá
2,5gigabithez talán elég

3éve van 1000-es netem és bőven elég
havi 300TB letölthető vele, akinek napi 10TB nem elég annál valami baj van :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60473) WaterWave válasza TeeJay (#60472) üzenetére


WaterWave
veterán

havi 300TB? CSaaaak? :DDD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#60474) TeeJay válasza WaterWave (#60473) üzenetére


TeeJay
félisten

ha éjjel nappal maxon tölt 300TB lejön vele persze kinek van ennyi tárhely hogy folyamatosan csutkán tudjon letölteni vele...

azért mondom aki már most 2-3-5gigabitről álmodozik az várjon még 8-10évet vele
még 3rétegű UHD Bluray film is maximum 93,2GB lehet ha 1 lemezes és 900megabittel kevesebb mint 15perc alatt lent van. kétlem hogy ez túl sok lenne és kellene 2-3-5gigabit otthonra

nekem bőven elég a GPON csak már itt lenne :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60475) WaterWave válasza TeeJay (#60474) üzenetére


WaterWave
veterán

Lassan illene már az 1 Petás vinyó is :DDDD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#60476) TeeJay válasza WaterWave (#60475) üzenetére


TeeJay
félisten

majd mire 10GPON lesz 2,5 vagy 5gbit otthoni nettel mondjuk
bár attól hogy növekszik a sebesség nem töltünk le PB mennyiséget
mert sokan 1000-es neten is jó ha havi 30GB-ot fognak tekerni
facebook, insta meg pár hír az nem teker forgalmat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60477) viktorhu válasza TeeJay (#60476) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem minél gyorsabb a netem, annál kevesebbet tárolok. Letöltéseket törlöm, amikor már nem kellenek, fotók és munka a felhőben stb. Most már csak egy 128 gigás ssd-t használok.

(#60478) sugarforce válasza viktorhu (#60477) üzenetére


sugarforce
őstag

Nekem is már csak megszokásból van a laptopban egy nagyobb hdd az ssd mellett, de igazán sok mindent nem tárolok rajta, a legnagyobb foglalás a googledrive mappa :DD Egyedül a nas-ban van 5-6 tb tárhely, amire töltögetek. Nagy átlagban 7-9 TB adatforgalmam van, aminek a 2/3-ad része feltöltés.

(#60479) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Még egy kis segítséget kérnék.
Tehát van a Digisek Zte routere, plusz van a sajátom, a Xiaomi R1D. Azt szeretném megoldani, hogy a Xiaomin megosztott hdd-t lássa minden eszközöm, és menjen újra a torrent rajta, plusz erről kap 2 pc netet kábelen.
A Zte gigabites portja össze van kötve az R1D wan portjával. Wifit a Zte ad, mert minimálisan gyorsabb, plusz több erőforrás jut így a fájlszervernek. Ha külön alhálón van, akkor nem látják a Zte wifijét használó eszközök, de ilyenkor van rajta net, megy a transmission is szépen.
Próbáltam azt is, hogy a Zte legyen a 192.168.1.1 az R1D meg a 192.168.1.2 és a Zte dhcp kiosztása legyen 192.168.1.3-192.168.1.100-ig az R1D -nél meg 101-től felfelé, de így se megy, nem kap netet az R1D.
Mit rontok el?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#60480) iMaverick válasza Victoryus (#60479) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem az önmagában probléma, hogy a Digi-s ZTE eszköz mögött a saját kütyődnek a WAN portjára állsz rá. Sima LAN-ba dugjad, akkor mennie kell. Az IP címes dolog helyes (192.168.1.1, 1.2), viszont csak az egyiknek a DHCP-je menjen!

Nálunk is hasonló megoldás van, működik.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60481) Victoryus válasza iMaverick (#60480) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Az gond lesz, mert csak 2 lan port van rajta, és mindkettő kellene. Akkor csak az lesz, hogy a wifit is a xiaomi adja, a digin meg kikapcsolom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#60482) #29810560 válasza Victoryus (#60479) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Mit rontok el?"

Amennyiben ZTE LAN - saját router WAN kapcsolatod van - mint most - akkor kettős NAT van és a saját routert alhálózatra kell konfigurálni. A ZTE WiFi-je meg szerintem a ZTE DHCP tartományából oszt címet.

Amennyiben ZTE LAN - saját router LAN kapcsolatod van. Akkor a saját routeredet visszabutítottad switch-é.

[ Szerkesztve ]

(#60483) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Asus TR-N18U router és egy Digi net. Tegnap este nem volt internetelérésem (a hálózat rendben volt.) A számítógépem kábelen csatlakozik, de van több wifis eszköz is. Wifin volt hogy a telefonom tudott csatlakozni egy ideig, de aztán az is megszűnt. Digi szerint az ő oldalukon minden rendben. Rá is dugtam direktben a gépre és volt net.
Érdekesség, hogy ha telefonon wifire csatlakozva beírtam a digi.hu címet, akkor egy Tenda router belépőoldala jelent meg. A lakásban nincs ilyen, valamelyik szomszédé lehet, pechére nem változtatta meg a belépési jelszót, így az legalább kiderült, hogy ő is egy Digi előfizető.
A közelmúltban, amikor a Diginél volt DNS szerver probléma, akkor én is átállítottam az IP-t 8.8.4.4-re, amivel tegnap estig nem is volt semmi gond. Ez a Tenda router pedig 192.168.0.1-gyel csatlakozott. Próbálgattam este a 8.8.8.8-at és az alapértelmezett 192.168.1.1-et, de egyik esetében sem tudtam csatlakozni a netre. Ma reggel viszont megpróbáltam a 192.168.0.1-et és azóta van netem.
Mi okozta ezt az anomáliát? A Digi kuszált össze valamit, vagy a routerben nekem kellene valamit másképpen beállítanom?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#60484) #29810560 válasza gemini (#60483) üzenetére


#29810560
törölt tag

192.168.1.1

Ez rossz cím ezzel nem is mehetett, mert ez nem a 0-s hálózat, hanem az 1-es. Amennyiben a routere címe a 0-s hálózatban van.

Manuálisan a DNS címnek a router saját címét kell megadni, mert az jelenti a DIGI DHCP-től kapott DNS címeket, illetve a külsőket - Google, FeeDNS Clouflare stb. - amennyiben NEM a DIGI DNS szervereit akarod használni.
(... vagy automatikusra kell állítani és nem kézzel beírni a DNS címeket.)

[ Szerkesztve ]

(#60485) gemini válasza #29810560 (#60484) üzenetére


gemini
aktív tag

A routeren az alapértelmezett a 192.168.1.1 volt. A múltkori DNS szerver hiba előtt ez volt beállítva.

Ami leginkább foglalkoztat, hogy hogyan tudtam egy másik lakás routerére rácsatlakozni kábelen az én routeremen keresztül. Ez normális?

Illetve miért nem tudom most a Google DNS szervereit használni?

(#60486) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Nem tudom mi van az utóbbi időben a digivel de folyamatosan szakadozik a net. Eddig tök stabil volt most meg kb fél óránként ledob a játék, böngésző sem tölt be pár percig. Eddig mindig kihúztam a routert és megjavult. Speedtest le sem tud futni mert leáll hibával. Amit mér az meg szánalmas 50/2 miközben gigás netért fizetek. Holnap jön ki szerelő de sajnos nem én leszek itthon. Remélem meg tudják csinálni mert ez nem állapot. :W
3. kerület

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#60487) Arni9010 válasza Bennyboy (#60486) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nálam nincs ilyen jellegű hiba. (Bp. III. ker Flórián tér mellett)
Viszont a Win 10 app nem hajlandó mérni egy ideje, böngészőben rendben van. :)

(#60488) Joe123 válasza Arni9010 (#60487) üzenetére


Joe123
aktív tag

Az app döglött nálam is, ping-et megméri, utána megkukul.

(#60489) WaterWave válasza Arni9010 (#60487) üzenetére


WaterWave
veterán

nálam is így van, az app nem mér,, eljut a pingig és utána úgy marad...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#60490) teszt345 válasza WaterWave (#60489) üzenetére


teszt345
tag

Ilyen volt nálam is, app törlése, majd újratelepítése megoldotta

(#60491) Bennyboy


Bennyboy
őstag

A mára megbeszélt időpontban nem jött a szerelő és nem is szólt róla. Eddig szerettem a digit de most komolyan elgondolkoztam, h váltok. Szánalmas banda.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#60492) sugarforce válasza Bennyboy (#60491) üzenetére


sugarforce
őstag

Arról nem a digi tehet, hogy a szerelő el van úszva/megbízhatatlan és még nem is telefonál, hogy off. Ez kb minden szolgáltatónál előfordul, olyan mint a rossz szomszéd.

(#60493) Bennyboy válasza sugarforce (#60492) üzenetére


Bennyboy
őstag

Arról viszont a digi tehet, h egy hete jeleztem a problémát és azóta semmi sem történt. Mind1 hagyom a témát keresek más szolgáltatót ha érdemi változás nem lesz hamarosan.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#60494) sugarforce válasza Bennyboy (#60493) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor újfent panaszt kell tenni, de mindennek elintézési határideje van és ez más szolgáltatónál sem lesz másként

(#60495) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hozzám került egy ezer éves noti és wifi hálózatoknál nem jelenik az én routerem( a házban viszont mindenki másé igen) Hogyan lehetne valahogy megjeleníteni és csatlakozni rá?

PS: többi notin/telón látszik a digis csoda router...

[ Szerkesztve ]

(#60496) slug válasza ToBeY (#60495) üzenetére


slug
senior tag

ha regebbi a laptopod (802.11b), valoszinuleg nem tudja azt a wifi modot amit a szolgaltatoi eszkoz kiajanl

[ Szerkesztve ]

(#60497) ToBeY válasza slug (#60496) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azt nem tudom milyen wifi módot tud,de ez Asus f5v

(#60498) MasterMark válasza ToBeY (#60495) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet az is, hogy olyan csatornán vagy amit nem lát a laptop.

szerk.: Bár ahogy nézem ezer éves a laptop, szóval inkább az van, amit már írtak. Olyan módban van a wifi amit nem ismer.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#60499) ToBeY válasza MasterMark (#60498) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak a g és az n szabvány volt bekapcsolva routerben a b-s nem,így bekapcsoltam.Remélem most már jó lesz

(#60500) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Kedves Fórumtársak!

A segítségeteket szeretném kérni. Tavaly év végén a Digi1000 elérhető lett a mi környékünkön is. A nagyobb nethez lecseréltem a routert is, jelenleg egy Asus RT-AC87U teljesít szolgálatot. Két héttel ezelőttig az égvilágon semmi gond nem volt, tökéletesen hozta az adatokat. Múlt héten kapott cat7-es kábeleket is. Két hete viszont elkezdte eldobálni a net kapcsolatot.

Probléma leírása: A router eldobja a bejövő WAN kapcsolatot, a WAN visszajelző LED is piros. (A Digi Huawei routere természetesen át van állíttatva bridge üzemmódba.) A jelenség teljesen ad-hoc. Van, hogy napokig megy probléma mentesen, aztán egyszer csak leáll (jellemzően reggelre).

Egyéb info:
- Wifi, LAN elérhető, csak net nincs.
- Heti egyszeri auto reboot van beállítva (hétfő reggelre), de nem függ össze azzal, hogy mikor megy el a net.
- Ha külön rápróbálok a laptopot (macOS 10.13.4) közvetlenül rádugva a Digi routerre, a laptopon azonnal feláll a pppoe kapcsolat (most is arról írok). Win10 alatt szintén azonnal felcsatlakozik.
- A router saját admin oldalán ugyanazokkal az adatokkal be van állítva a WAN fül alatt a pppoe, de gyakran átugrik "Disconnected" állapotra.
- Semmilyen extra task nincs: normál netezés a kapcsolódó klienseken, itunes videótár, youtube, tehát az adatforgalom sem eget rengető.

Eddig nem volt gond, mert egy ki-be kapcsolás megoldotta, most már viszont egy jó napja nem bírom visszahozni a routeren a netet, ami kezd bosszantani.

Más találkozott ilyesmivel? Merre induljak? Cseréljek vissza korábbi firmware-re? (Hol érhető el
Túrtam angol fórumokat, de csak hasonló probléma van, erre konkrétan nem adtak megoldást.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.