Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) MadMancs válasza DonMaster (#61215) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez nem teljesen igaz. C2D E4400, hdd és 8Gb Ram társaságában 650-700 körül megvolt, PPPOE-t egy D-Link DIR636L intézte. Jelenleg Lap maradt integrált Intel kártyával, csak CPU Xeon X3330 (10 ÉVES!) lett, és HDD SSD re cserélve, RAM maradt 8Gb, PPPOE már egy TP-Link Archer C1200 feladata, így 900-920 a plafon.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#61352) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok a minap kötötték be nálam ezt a "csodát". A problémám az lenne ,hogy van egy TP-LINK Archer C50 AC1200 amin keresztül jönne a dolog .

De az 1000 Mbit nagyon elmarad lásd :

Kötöttem az UTP-t közvetlen a gépbe akkor is ennyi. Mi lehet a probléma ???? (amikor a szerelők ellenőrizték akkor még jó volt.)

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#61353) kali válasza Hompi01 (#61352) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az Archer C50 WAN és LAN portjai maximum 100 Mbps sebességre képesek, routert kell cserélned olyanra, ami megfelelő az 1000 Mbps nethez.
A munkaállomásodat is ellenőrizni kell, abban 100 Mbps vagy 1000 Mbps képes hálózati kártya van?
A szerelők a saját eszközükön mértek, amikor megfelelő volt a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#61354) Hompi01


Hompi01
tag

Értem de ha közvetlen dugtam a gépbe a kábelt akkor miért nem volt megfelelő a sebesség ?

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#61355) DS39 válasza Hompi01 (#61352) üzenetére


DS39
nagyúr

A tp-link oldalán azt látom hogy 10/100-as csatlakozói vannak.

Lehet a gépednek is. (Hálókártya)

[ Szerkesztve ]

(#61356) eisento válasza Hompi01 (#61354) üzenetére


eisento
addikt

nezd meg milyen halokari van a gepedbe lehet az is 100/100...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#61357) #29810560 válasza eisento (#61347) üzenetére


#29810560
törölt tag

"... kiiktattam a tplinket ..."

Maradhat a saját router (TPLink) - feltéve, hogy kiszolgálja a Gigabitet - csak akkor a szolgáltatói - Huawei - ONT-t BRIDGE módba kell átkérni a telefonos ügyfélszolgálaton és a PPPoE kapcsolatot és minden mást a saját routeren, a TPLinken kell beállítani.

Szerk.:

OK! Nem olvastam el a típusát.

Amennyiben a saját router egy TL-WR841ND típusú akkor az valóban kevés a Gigabites Internethez.

[ Szerkesztve ]

(#61358) eisento válasza #29810560 (#61357) üzenetére


eisento
addikt

ha maradt volna a tplink akkor marad a 100/100 is nem? mivel a tplink 841 csak annyit tud.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#61359) Hompi01 válasza eisento (#61356) üzenetére


Hompi01
tag

Szia köszönöm a válaszokat ilyen hálókari van a gépemben :

Qualcomm Atheros AR8161 PCI-E Gigabit Ethernet Controller

Illetve azt nem értem a router esetében hogy a wifi miért képes ilyen sebességre de a kábel nem ??

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#61360) kali válasza Hompi01 (#61359) üzenetére


kali
legenda

Gigabitesnek írják azt a hálózati kártyát, ha igaz, akkor csak a sebességet kellene ellenőrizni a modul speciális beállításaiban, hátha csak ott nincs engedélyezve a maximális sebesség, esetleg frissíteni az illesztést.
A router esetén részben külön dolog a kábeles és a wifi kapcsolat, ha wifin kapcsolódik a routeren keresztül két eszköz, akkor a csak 100 Mbps WAN és LAN portoktól függetlenül is kihasználható a gyorsabb sebesség.

(#61361) Hompi01


Hompi01
tag

Ha jól értem a dolgot valaki 2018-ban csinált egy olyan routert ami wifiben elég jó de kábelen maximum 100 mbitet tud ? ez valami vicc ??? Úgy néz ki a router a ludas most rendelek egy olyat ami képes az 1000-re és köszönöm a segítséget mindenkinek !

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#61362) IamSociopath válasza Hompi01 (#61361) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Igen, ez parasztvakítás. :D

(#61363) mpo válasza Hompi01 (#61361) üzenetére


mpo
veterán

Mielőtt rendelsz, ide látogass el.
Ha előre tervezel a dual-band-es kellene.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61364) Multibit válasza Hompi01 (#61361) üzenetére


Multibit
veterán

Valaki? Több gyártónak is van, több ilyen “hülye” routere :(((

(#61365) mpo válasza IamSociopath (#61362) üzenetére


mpo
veterán

Inkább az a parasztvakítás, hogy összeadják a 2,4 GHz-es és 5 GHz-es sebességet és azt írják a dobozra.
Olyan eszközöd meg esetleg nincs, ami egyszerre használná a kettőt.

Régen (esetleg ma is) :(( van 10 Mbit-es internet, de a mobilról a tv-re gyorsabban küldöd át a képeket.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61366) Hardtech válasza IamSociopath (#61315) üzenetére


Hardtech
tag

Tudnal kuldeni a bellaitasaidrol kepet vagy hogy ezt hogy sikerult ? EZT tudja a netem , de torrentbe nem tudom elerni. 20-50 MB/s között bohockodik..... Vagy ennyire torrent fuggo lenne ? De mondjuk Battle.net appal a Destiny 2-t elkezdtem probakepp letolteni az se ment 25 MB/s fole :((

(#61367) kali válasza Hompi01 (#61361) üzenetére


kali
legenda

Nem vicc, még évek múlva is fog olyat gyártani a legtöbb gyártó, mert van rá igény, olcsó és sok helyen nem elérhető még 100 Mbps sebességű internet sem, amihez megfelelő.
Valahol a DIGI is olyan netet ad, amihez nem kell komoly router: Link

[ Szerkesztve ]

(#61368) Hompi01


Hompi01
tag

Értem :/ Szerintetek a kettő közül melyiket vegyem ? TP-Link Archer C2 V3 ez 5.000 ft-al hosszabb TP-Link Archer C1200 de nem érzem jobbnak (legalábbis számomra)

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#61369) proradeon válasza Hompi01 (#61368) üzenetére


proradeon
őstag

Nem véletlenül küldtek a Milyen routert? topicba. Ez a téma itt off topic. Tedd fel a kérdésed ott.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#61370) IamSociopath válasza Hardtech (#61366) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Előszöri is azzal kell tisztában lenni, hogy amit a speedtest kiír az nem jelenti azt, hogy torrenten megközelíti azt a sávszélességet egy letöltés.
Jellemzően a routert, hálókártyát és a processzort (ebben a sorrendben) iszonyatosan megterheli ez a rengeteg kis csomag és a rengeteg kiépített kapcsolat. Nagyon sok gigabites router a piacon képtelen ilyen körülmények között kihajtani a gigabites netet. Maximum 4-5 szálon, Httpn vagy ftpn, (vagy még ott sem) de nem 70-80 szálon torrenten. Ezért alkalmas maga a torrent a legjobban a hálózati eszközök tesztelésére. :D

Ha a hardver adott: Kiváló router vagy közvetlen kapcsolat.
Lehetőség szerint dedikált hálókártya lehetőleg intel (ct vagy et), tisztességes processzor. Gyors merevlemez.

Minden esetben meg kell határozni a legszűkebb hardveres keresztmetszetet. Ha ez megvan ahhoz mérten kell módosítani a beállításokat. Beállításokkal igazából csak a lassú merevlemezen lehet érdemben javítani.
Mindenképp rendelkezned kell bejövő nyitott kapcsolattal, és a maximális kapcsolódott peerek számát se korlátozd. A qbitorrent speciális beállításainál a memóriádhoz mérten állíts be minél nagyon cache-t. PL 8 GB ram esetén nyugodtan adhatsz 2000MBcache-t nekem 160sec ig tarja a memóriában. és 4GB a cache. (A ram azért van, hogy használja az ember)

Ajánlott még kikapcsolni a hálókártya beállításoknál a flow control-t. Ez, főleg alaplapi nic esetén iszonyatosan lassítja a kapcsolatok kiépítését.

Ebben a sorrendben keresd a gyengeséget:
router, merevlemez, hálókártya, processzor, torrent beállíások

[ Szerkesztve ]

(#61371) Hardtech válasza IamSociopath (#61370) üzenetére


Hardtech
tag

Alaplapi hálókártya Western Digital WD Red 2TB, i7-4790K. A router sajnos az van amit a digi adott valami Huawei. Ezt tudtam leolvasni rola "Huawei HG8121H Indoor FTTH GPON Terminal ONT 1GE+1FE+1Pots+1 2.4G Wifi port" Beallitottam amit irtal 2000MBcache-t 160sec most felment 70-80 ra ez már azért barátibb mint a 20-30

(#61372) IamSociopath válasza Hardtech (#61371) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Az elsődleges bottleneck a merevlemez volt ezekszerint. a továbbiakban már más topikra tartozik.

(#61373) pinnacle válasza IamSociopath (#61370) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kipróbáltam ezt a Flow controlt. Ilyet még nem láttam kezdésben 100/50-nél, de ilyet sem a végén feltöltésnél.

[ Szerkesztve ]

(#61374) D@niel


D@niel
addikt

szoftveresen kikapcsolható a digitől kapott ezres nethez a huawei modemen a wifi?
fel lett ragasztva a falra, és nem nagyon nyúlnék hozzá, ha nem kellene
pont felé lett vissza rakva az előző tp-link router ami a 100-as nettel ment, így gondolom zavarja, hogy alatta a huawei is szórja a hálózatot
2 vékony fal van most a tp-link és laptop között, 50 megás netet mérek, ez így rendben?
ha kikapcsolom a huaweit, várható a 100-as eredmény?
természetesen leveszem, ha nincs más megoldás

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#61375) D@niel válasza D@niel (#61374) üzenetére


D@niel
addikt

amióta telepítették az ezres hálózatot csak küszködés az internet használat, bár ne csináltak volna semmit .. :(((

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#61376) MasterMark válasza D@niel (#61374) üzenetére


MasterMark
titán

Ha van saját routered, akkor miért nem kéred bridge móba? Akkor semmit nem csinál csak az optikait átalakítja ethernet-re.

szerk.: Egyébként a válasz igen, ki tudod kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#61377) Gézengúz válasza D@niel (#61375) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csak akkor kikapcsolható, ha router módban van. Egyébként ha ninsz szükséged extra dolgokra, akkor megéri így hagyni és switch módban fűzni fel utána a saját routert, routereket.

[ Szerkesztve ]

(#61378) MasterMark válasza Gézengúz (#61377) üzenetére


MasterMark
titán

Bridge módban meg alapból nem is tud semmit csinálni, és ki van kapcsolva minden. :U

Switch Tax

(#61379) Rickeffe válasza Rickeffe (#61319) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Szóval miért olyan bonyolult?

Rickeffe

(#61380) wwenigma válasza D@niel (#61375) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kabelezd be vagy vegyel normalis AC-s routert és a laptopba AC-s kartyat. 10e egy 833Mbites Xiaomi Wifi Router 3G....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#61381) DonMaster válasza Rickeffe (#61379) üzenetére


DonMaster
addikt

semmi sem bonyolult, digi nem engedi saját optikai eszközt és kész, ha neked ez nem tetszik lehet menni telekom-hoz bár öksem fogják ahogy invitel(Digi) sem.
szóval álhatzs a fejed tetejére akkor sem fogja engedni ennyi, ezt vagy megérted vagy nem, az hogy szerinted kifogás az egy dolog, de attol még védelmi szempontbol jobb ha kivan zárva minden külsős eszköz, így a belső rendszerekhez nem tud kintröl hozzá férni tehát 1-el kevesebb sebezhetőség a digi hálózatán, ez is egy ok arra hogy miért only saját eszközt és miért helytől függően zte/huaweii eszközöket add a digi, ennyi, nincs túlbonyolítva . nem lehet saját optikai eszközt használni és kész.
De ezt a nagy herce hurcát sem értem amit egyesek lenyomnak a 2 eszköz miatt ami alig fogyasztanak, nekem is +1 hosszabitos elosztó kelelt a 2ezsköz miatt az asztalom alá, de megoldottam, megy az ftth és csö bár én modemes digi-röl jöttem át nem bánom, az hogy lehetne a régebbi 47h végű huaweii igen én 3szolgáltatással jobban örülnék annak de nem azt hoztak de kb nem érdekel atom stabil a net és gyors ennyi a lényeg a többi apróság

wwenigma
rendelt xiami-t már , de kábelezni nem akarja , ac-s wifi-je van. kíváncsi vagyok avval mit fog tudni,
de 100 nem fog menni wifi-n avval tp-linkel és a huaweii-el sem.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61382) TeeJay


TeeJay
félisten

LOL
ma bejelentettem DIGI-nek hogy 2-3naponta megszakad a kapcsolat meg ugrál a le és feltöltési sebesség
úgy néz ki ONT-t cseréltek a lépcsőházban és most hasít qbittorrent alatt a torrent vízszintes vonallal
bánom hogy már nem írtam pár héttel hamarabb nekik mert tuti már beteg volt az ONT és csere értett lett :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61383) Rickeffe válasza DonMaster (#61381) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

1. Te írtad, hogy nem ilyen egyszerű. De ezek szerint nem lenne bonyolult, csak így döntöttek. A két dolog nem ugyanaz.
2. Az, hogy neked valamire nincs igényed az a te dolgod. 3 eszköz 1 helyett. Téged nem zavar mást igen.
3. Nem feltétlen a fogyasztás zavarja az embert, hanem pl. a helyszükséglet. Vagy az, hogy most ha elszáll a "fő" eszköz akkor ha jól sejtem egyik szolgáltatásuk sem elérhető.
4. Nem feltétlen kell értened, más meg téged nem ért.

Ez ilyen, ezt adták, ez van. Tény, hogy csinálhatnák máshogy is, de így csinálják.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61384) IamSociopath válasza DonMaster (#61381) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Az első dolgom lesz ha behúzzák az optikát, hogy átírom a fiber nic mac címét a digitöl kapott ont-éra :D és betárcsázok pppoe-n. :DDD

(#61385) viktorhu válasza Rickeffe (#61383) üzenetére


viktorhu
veterán

Hogy érted, hogy máshogy is csinálhatnák? Hogyan állítanák be a profilokat a felhasználók saját eszközein? Nem lehet, hogy a kábelnettel / ADSL-lel kevered a dolgot, ahol csak be kell regisztrálni a kompatibilis eszközt?

Fő eszköz meg akkor lenne, ha egy készülékben lenne a kettő, itt az első csak leválasztja a tévé jelét, a második pedig a netet és a telefont adja - pont így külön eszközként van arra lehetőség, hogy ha az egyik elromlik, akkor a másik még adja tovább a saját szolgáltatását.

(#61386) TeeJay válasza Rickeffe (#61383) üzenetére


TeeJay
félisten

2 eszköz lesz és csá
olcsóbb a két eszköz és tudnak belőle rendelni mert azt kevésbé veszik más szolgáltatók
fogyasztásban egál szóval azért sem lehet sírni
ha elszáll egyik attól még van másik szolgáltatás mivel a CATV cuccból az optikai kábel tovább van osztva az ONT felé. kevés az esély hogy mindkét cucc egyszerre durranjon el

szolgáltatónak is olcsóbb mert aki nem kér fullos csomagot ahhoz olcsóbban tud eszközt biztosítani
helyet nem foglal többet ez egy marhaság
láttátok már mekkora a fullos wifis ONT és mekkora ez a pici kis ONT meg a pici kis CATV eszköz?

a 2 eszköz kisebb mint az 1 nagy ONT hidd el
szóval egyedüli hátrány hogy 1 konnektor helyett 2 kell de ahol van 1 oda kettőt is lehet varázsolni
a saját routert meg nem kell beleszámolni mert az eddig is volt

továbbra is mondtuk ahol volt FTTB ott az ajtónál bejövő kábel közelében kell egy dupla konnektort kialakítani meg egy kis polcot és kész
bejön az optikai szál, megy a két cuccba onnan meg rákötöd az eddigi FTTB-n használt koax meg UTP kábeleidet és csók

aki nem tud egy konnektort összehozni az meg mondja le és fizessen a másik kettőnél többet gyengébb szolgáltatásra
ennyi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61387) poli27 válasza IamSociopath (#61384) üzenetére


poli27
veterán

szólj ha sikerül :D

(#61388) Rickeffe válasza viktorhu (#61385) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

1. Pl. Hogy egy eszközt is lehetne rendelni/választani ha szeretnél. (Hallottuk miért van ez ami van. Főként gazdasági ok. Viszont ha azt be tudta állítani akkor ha én veszek egy olyan típust pl. ami megfelelő akkor azt is be tudja állítani. De amúgy pontos technológiai leírást az akadályról nem hallottunk csak minőségbiztosítási indokot. Pont ezért kérdeztem.)
2. (TeeJaynek is) Nem tudom nálatok hogy van de nálam az optika bejön az Ftth reciverbe és abból megy tovább az optika a routerbe meg a koaxon a tvbe. Ha eltörik az optika ami bejön a lakásba VAGY ez az eszköz kimúlik akkor "tartok tőle", hogy a koaxon nem fog kimenni a jel. (Ha kihúzom az optikát nincs koax jel). Tehát nem kell 2-nek elromlani, elég ha egy elromlik.
3. (TeeJay) TE MAGAD írod, hogy van hátránya. Tehát jogos a felvetés, nem "marhaság".
4. Amit adtak routert 1ge/1fe portos tehát DE kellhet másik router.
5. TeeJay. Meg tudom oldani. Meg más is. Ugyanúgy ahogy a szolgáltató is meg tudná oldani.

Némileg arrogánsnak érzem ezt a hozzáállást, hogy ami egyeseknek jó/megfelelő az legyen már jó másnak is, meg egyébként is akkor rendeljen mást.

Írtam én is, hogy hát ez van 'oszt jó napot, de ez szerintem nem zárja ki, hogy valaki esetleg megjegyezze, hogy neki valami nem tetszik.

(Nekem még így is jobb mint a többi szolgáltató, mert olcsók, nincs set-top-boxos mizéria, koaxon jön digit/analóg. Egyedül a két +konnektorhely és a +1.5 routernyi helyfoglalás zavar.)

Szerintem kicsit túl lett pörögve ez a dolog, az erdeti kérdésre meg eddig csak tipp érkezett válasznak.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61389) DonMaster válasza Rickeffe (#61383) üzenetére


DonMaster
addikt

Joban orulnek 1 eszkoznek en is anno olanom volt. De ha 1 eszkoz van es az megy galyra akkor ugyan ugy se net se tv se tel . 2 eszkoznel ha a router tonkre megy meg van tv ha az onu tonkremegy meg at lehet kotni az optikat es net es tel van szoval ez igy nem alja meg a helyet . sok helyet foglal xd ez mekkora ez mar a nyafogasok vilagot rengeto netovabbja.a 2 eszkoz szelessegbe akkora mint egy tplink router ha egymasmelleteszem. Amugy a 47h vegu huaweii kb 2x nagyobb a tplink routernel nekem wdr4300 van . szoval a melyik a nagyobb kerdesben pont igy kisebb

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61390) Rickeffe válasza DonMaster (#61389) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61391) DonMaster válasza Rickeffe (#61388) üzenetére


DonMaster
addikt

[link][link][link][link]

a képek magukért beszélnek, előbb mobilrol voltam, de ezt , hogy 2x nagyobb no comment.

(#61388) Rickeffe
Másik szolgáltatónál sem lehet max stb-nél választani , hogy felvevős/nem felvevős.
2. az optika ami bemegy a receiverbe azt kilehet huzni és egyenesen bedugni a routerbe, amit adtak probáld ki, ha nem hiszed.
4. ezt más is írta
5.senki nem irta , hogy jo megfelelő és legyen az jó másnak is, csak azt hogy ez van nem tudsz elene tenni semmit, Én személy szerint nem örülök a 27% ÁFÁ-nak de ebben az országban ez van, szerintem sokan mások sem örülnek neki , de mivel nem tehetek semmit se ellene itt a hazámban így sorry elkel fogadjam hogy itt ez van ha tetszik ha nem.
+konnektorhelyre van x-es bedugós elosztó max 1000ft és még marad 1 szabad hely akár saját routernek.

6. mi is volt az eredeti kérdés? mert ha az , hogy lehetne 1 47h végű ont-t adnia a digi-nek akkor igen adhatna, de saját eszközt nem fogsz tudni hazaszanálni, optikánál sok minden fontos a vevőnél ha saját sfp-t akarsz vagy saját ont-t ez nem olyan mint a kábelesmodem hogy veszek kibánol azt azt dugom be és megy jól van, itt számít szinte minden az sem minden milyen tartományban vesz pl: 1310mm -es vagy 1490mm-es vagy más ez mind mind külön eszköz , és akkor még az eszköz kodja, mert ugye nem csak mac-cím szerint vannak beregelve Digi-nél, hanem gyári szám szerin-t is. de nyugodtan vásárolj be sfp-k kb 8-15e ft a legolcsóbb helyen.kártya hozzá még 20+ e ft, lehet próbálkozni de miért?

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61392) DonMaster válasza DonMaster (#61391) üzenetére


DonMaster
addikt

[link]
22x16cm a 47h végű ont amit anno használt a Digi ami nekem is volt aminek jobban örültem volna, bár a 4/1-es csomagról az 1000/200-ra lépésnél a sebesség döntőbb volt mint az eszköz mivolta, mondjuk nekem szobában van.
a mostani 2 eszköz egymás mellé 24cm és 12,5cm -es a régi 22cm*16cm volt részemről a mostani 2 eszköz kisebb és ha egymásra teszem akkor 14,5cm széles*12,5cm magassága max 8cm(ezt nem mértem)
Én vagyok a hülye vagy tényleg csak én nem értem, hogy mekkora hely kell ehhez, valaki pls világosítson fel a helyigénye ügyben köszönöm előre.
bocsi elfogyott a szerkesztési idő

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61393) Soma01


Soma01
veterán

Megalománia. Ezt a szót keresitek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#61394) Rickeffe válasza DonMaster (#61391) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

1. Szerintem nem írtam sehol, hogy 2x nagyobb.
(Nem feltétlen a mi eszközeink a mérvadóak a témában. Illetve milyen router ugye, így a 1.5x is csak egy példa, talán rossz példa. De itt szintén nem ez a lényeg.)

2. És így jön a koaxon a tv adás?
(Törött bejövő esetén dugdoshatod a bejövő optikát bárhova. Ha azon nem jön a jel akkor nem lesz se TV se net.)

5. Ötös pont másról szólt szerintem.

6. Az volt a kérdés, hogy mi akadálya van annak, hogy egy olyan eszközt ami egy darabból áll amit ők is használtak (mert elmondásuk szerint használtak olyat is) VAGY egy általuk kezelhető regisztrálható eszközt veszek az 1GE/1FE protos helyett akkor azt regisztrálják?
Valószínűleg most sikerült rá válaszolnod. Köszönöm.

Úgy általában érzem továbbra is, hogy vagy nem olvasod el vagy nem érdekel vagy nem érted amit írok.
A többit meg már leírtam korábban, a témát lezártnak tekinteném.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#61395) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

A sokat vitatott téma: 2 db ZTE cucc

Sok Digi net-tv-telefon ftth fogyasztó problémája. Tudjuk, most ezeket helyezi ki a Digi.

Nem a 2 ZTE méretével súlyával, áramfogyasztásával van sok embernek a gondja. Hanem a megoldással.

Sokan szeretnének 1 darab ONT-ot, és kész. Aztán majd tesz rá saját routert, amilyet szeretne. Nem olyat, mit kap. Ingyen, de nem biztos, h azt szeretné. Huawei, ZTE kihelyezett hardwerekkel tele van a hálózat. Most ez a 2 ZTE megy. Előbb-utóbb tuti más cuccokat fog berakni a Digi. Ezt már a kereskedelmi részleg intézi.

Ahogy olvasom a kommenteket, sokan szeretnének az ún. "fullos" cuccot wifiset, v anélkülit használni. Nem értem, h ekkora cég, mint a Digi, miért ne tudna beszerezni? Megrendeléskor közölni az ügyfélszolgálattal, h milyet kér. Rendben, ha már "fullosat" választ, fizessen érte bérleti díjat. Mondjuk 300 pénzt, mint a CI+ kártyáért.
És mindenki jól jár. Az előfizető megnyugszik, amit kért, azt kapott, a Digi meg besöpri a pénzt. Mert ez is, mint minden más szolgáltatás, üzlet.
Csak a kereskedelmi részlegnek kellene rugalmasabbnak lenni.

(#61396) Geth válasza Csaba No. 1 (#61395) üzenetére


Geth
addikt

Én nem vagyok, egy pénzügyi zseni, de nem lehet, hogy osztottak-szoroztak, és minden vonzatával együtt az jött ki, hogy ez nekik nem éri meg? Meglepően gyakran olvasom itt országos méretű cégek pénzügyi döntéshozóinak a véleményét :)

(#61397) Joe123 válasza Csaba No. 1 (#61395) üzenetére


Joe123
aktív tag

Valószínűleg a Digi sem tud elég fullos ONT-t szerezni, mivel a világon egy rakás szolgáltató veszi azokat a gyártóktól vagonszámra. De amúgy ez a tipikus first world problem szerintem, mármint ezen picsogni, hogy két eszközt kaptam, nem egyet.

(#61398) Soma01 válasza Joe123 (#61397) üzenetére


Soma01
veterán

Értelmes indok nincs. Csak...csak...

(#61399) iMaverick válasza Soma01 (#61398) üzenetére


iMaverick
addikt

Nincs értelmes indok? :F
- drágább a full-os, mint a két kicsi
- nehezebb beszerezni (=amikor az előfizetők ott arénáznak, hogy mi a lóf&@#rt nincs még bekötne a net, erre ez lenne a válasz: hogy nincs raktáron)

Ezek nem értelmes indokok? Akkor nem tudom, mi az...

Félre ne érts: én is AZT szerettem volna, ha egy darab eszközt kapok. Nem kaptam. Pont. Ügy lezárva.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61400) Soma01 válasza iMaverick (#61399) üzenetére


Soma01
veterán

- .... De amúgy ez a tipikus ... problem szerintem, mármint ezen picsogni, hogy két eszközt kaptam, nem egyet.
- Értelmes indok nincs. Csak...csak...

Tehát azoknak nincs értelmes indoka akik azért akarnak egy darab eszközt, mert csak. Egyszerűen zavarja őket a kér darab eszköz. De ezzel orvoshoz kell fordulni, nem a Digihez. Tekintve, hogy nem fogyaszt többet, nem foglal nagyobb helyet, nem lassabb és még hibatűrőbb is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.